2e BLAD Eet-, Ontbijt-, Theeserviezen UW 0 „Profiteert hiervan" Plaatselijk Nieuws. Meylink's Fotohandel Een groote sorteering met nieuwe modellen en lage prijzen. Burgerlijke Stand ©WE® IHIEMIDlEIM B. KRAAL AMERSFOORT L. J. HÜKSBERGEN LANGESTRAAT 35, A MERSFOORT HILVERSUM De A.V.R.O.-revue in Soest HILVERSUM J GROOTE KEUZE IN ^©EOEIM PETTT E IM, EMIo VINDT U BIJ DE Fa. Nog slechts korten tijd J 8 1 behoorende bij „D E SOESTER van Zaterdag 1 Mei 1931, No. 45 (Vervolg van le Blad) De heer Busch is principieel tegen hulp aan de verzekering. Er zijn groote vee houders en kleinere en de kleinere zou spr. willen helpen, want dat ,zijn de slachtoffers. De grootere kunnen het ech ter zèdf wel dragen. De heer Gasille blijft erbjj, dat er geen gemeenschapsbelang ia, hoewel hij veel' sympathie heeft voor de kleinere veehou ders. Hec is in principe niet goed, tiat, mo gen wjj niet doen. I)e heer Doorman constateert, dat de premie blijkbaar te laag is geweest, zoo dat er een onjuiste grondslag is. Spr. stelt voor de deelnemers in het fonds 25 pCt. toeslag te geven op de premie onder voorwaarde, dat de verzekerden zelf ook wat meer premie betalen en dat all'en cr- INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES Het is inmiddels echter al heel laat ge worden en de helft van de agenda is nog slechts afgewerkt, terwijl men weinig ani mo blijkt te gevoelen om 's avonds door te vergaderen. De heer Busch hanhaaft echter zijn voor stel om het punt alsnog te behandelen, welk voorstel echter wordt verworpen met 9 te gen 3 stemmen. Vóór directe behandeling stemden de heeren van Doorne, Gasille en Busch. Hiermede waren dus de onafgehan- delde agendapunten aangehouden tot de eerstvolgende raadsvergadering, welke waarschijnlijk over 14 dagen zal worden gehouden. En dit was dus het einde van deze bewo gen vergadering. De heer Busch constateert nog eens na drukkelijk, dat de premie dus altijd te laag geweest is en men dus nu permanent zou moeten steunen. De grootere veehouders steunen de kleineren niet, doch zij profiteeren er juist van. Immers een veehouder als de heer v. d. Breemer heeft al die 26 jaar' al f 2.50 per koe per jaar te weinig premie be taald en heeft zich zelf dus bevoordeelL met 1.50 ten koste van de klei nere veehouders. Op de voorgestelde ma nier worden dan ook de rjjke boeren ge holpen en daar is spr. niet voor. Hij wil wel helpen maar dan alleen de kleinere slachtoffers. De heer de Bruijn voelt het meeste voor het voorstel Doorman onder 'vóór- waarde, dat de betrokkenen ook 25 pCt. meer premie betalen. De heer Grootewal ^vil liet geheel bij eer. soliede verzekeringsmaatschappij inbren gen voor een jaar. De gemeente kan dar. 50 pCt. betalen en de veeverzekering ook 50 pCt. Is dit niet voldoende, dan kanodes- (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. Vleeschhouvverij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. noods verzekerd worden tegen een lngei bedrag per koe. De voorzitter zegt, dat het voorscel Grootewal zeker bestudeerenswaard is en ook Wethouder Endendijk steunt het prin cipe en wil het wel uitwerken. Nadat meerdere leden hierover nog het woord hebben gevoerd, en de heer v. Kloos ter heeft opgemerkt, dat het voorstel in theorie prachtig is, maar in de practijk er niets van terechtkomt, wordt ten slotte be sloten het punt aan te houden tot de volgen de Raadsvergadering over 14 dagen en de mogelijkheid van het voorstel Grootewal te onderzoeken. in verband met het vergevorderd uur wil de voorzitter de agenda thans niet verder afwerken. Hij stelt echter voor enkele spoedeischende punten nog af te handelen. Zoo wordt voorgesteld aan den heer J. H\ G. van der Wouden eervol ontslag te verleenen uit den gemeentedienst. Waar de betrokkene echter pensioen zal genieten, vindt het college van B. en W. geen vrij moedigheid om den raad voor te stellen hem een gratificatie te verleenen. Het ontslag wort verleend, doch de gratificatie wordt conform voorstel van B. en W. afgewezen 24. Vaststelling van het Primitief Kohier der Hondenbelasting over het jaar 1931. (Nr. 128) Het kohier wordt vastgesteld. G. v. d. MEER Jr.] BONTWERKER —TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEREN S van alle soorten BONTWERKEN 11. Behandeling van het verzoek van P Stuurman om hem wegens benoeming el ders eervol ontslag te verleenen als onder wijzer aan de O.L. School aan de Beetz- laan. (Nr. 1931) Het ontslag wordt eervol verleend. In- plaats van den heer Stuurman wordt tot onderwijzer aan de L.O. School aan de Beetzlaan benoemd de heer E. Hofstee, on derwijzer te Jelsum met 10 stemmen van de 12. 15. Behandeling van een verzoek van J. v. d. Bremer, verzoekende ontheffing van de verbodsbepaling van de Verordening als bedoeld in artikel 4 der Hinderwet ten behoeve van de oprichting van een zuivel fabriek. (Nr. 1951) De gevraagde ontheffing wort verleend voor een reeds bestaande en kleine zuivel fabriek- De heer Busch dringt er met klem op aan om ook het agendapunt 19: adressen van S. van de Kuilen en P. Hornsveld alhier verzoekende opheffing van voor hen gelden de bezwaren ontstaan tengevolg van het af sluiten en onbruikbaar maken van het rij wielpad Koudhoornweg v.v. met voorstel van B. en. W. nog thans te behandelen, daar zulks spoedeischend is en voor de betrokkenen een levenskwestie. Vereeniging „Het Groene Kruis" Soest. Het Bestuur van de Vereeniging „Het Groene Kruis" jalhier verzoekt ons de aan lacht te vestigen op "het Volgende. Het .tornt herhaaldelijk voor, dat ingezetenen ïiet-leden van Het Groene Kruis, ziel. jm hulp „otdeze vereeniging wenden. Men .vil dan wel gaarne lSd worden, mits mei lan ook onmiddellijk hul/p krijgt. Om aai. lezen ongewenschten toestand een eind e maken is op de jongste bestuursverga- lering besloten, dat voortaan streng du ïand gehouden zal worden aan de eenmaa vastgestelde bepaling, dat men minstens Irie maanden lid moet zijn om aanspraak jp hulp te hebben. Dit geldt niet voor per- jonen, die 'reeds elders Groene Kruis lit varen of zich, hij vestiging alhier, terstonc als lid opgeven, hetgeen steeds kan ge chieden bij Mej. R. Westra, Julianastraa 53 of bij Mg. F. C. Terlingen, Mendels- iohnlaan 7. Jeug (dienst Remb/andtzaal. De 7de Jeugddienst van dezen winter ;al gehouden worden in de Rembrandtzaa )p Zondag 3'Mei fa.s., des avonds o-mf 7 uur Ds. J. I. van Schaick' zal dezen dienst lei den. FRYSK SELSKIP, TROENSKIP EN SENFALD. Genoemde Friesche club hield in Hotel „de Gouden Ploeg" haar laatste winter- jounen-nocht. welke druk bezocht was. De voorzitter de heer J. Roorda opende de le denvergadering met een woord van welkom en verzocht daarna de notulen te lezen der laatste gear-komst op 15-1-'31 welke wor den goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken is 'n schrijven van den Bond, waar in gevraagd werd of de leden ook interesse hebben bij het laatste boek van wijlen Pieter Jelles Troelstra, waarvoor bericht wordt in gewacht bij den Secretaris, en verder of men lid wenscht te worden van de Ver. voor Friesch onderwijs. Het deelnemen aan de zangvereeniging loopt nog niet vlot. Slechts 16 personen gaven zich op. Verder werd medegedeeld dat op 28 Juni a.s. in hotel Bosch en Duin een Friezendei zal worden gehouden door de vereenigingen uit Utrecht, Amersfoort, Zeist, Hilversum en Soest, waaraan een reciteerwedstrijd is verbonden om medailles. Daarop werd het Frysk Volkslied staande gezongen en ver volgens werd door een tooneelclub opge voerd ,,'t Grutste pagekopje" een alleraar digst gedoe, waarin een waanwijs bakvisch- je aardig op haar nummer wordt gezet. Er is hartelijk gelachen en er is in de puntjes gewerkt, vooral door de oude boer, zijn tweede vrouw, Heske en Sake, waarbij de overigen zich aansloten. De '.aankleeding was zeer goed, evenals het kapwerk door den heer Wiersma. Daarna werden nog en kele voordrachten en zangnummers ten bes te gegeven, waarop een gezellig bal volgde onder leiding van den heer de Boer. De heer Camille van Steensel verzorgde het muzikale gedeelte. OP DE VOORDRACHT. Mej. C. A. Hille, de volijverige secretares se van E.H.B.O. is op de voordracht ge plaatst voor lid van het hoofdbestuur. GEVONDEN VOORWERPEN. |Een witte schoen. Aangeloopen een herdershond. ONTVREEMDING Bij de politie is door Z. uit Soesterberg aangifte gedaan, dat uit zijn garage uit een daar handende jas een portefeuille, inhou dende geld en stukken, waaronder een rij en nummerbewijs, is ontvreemd. Een onderzoek hierna wordt ingesteld. BEKEURD Donderdag werd door een caféhouder aan de Torenstraat politieassistentie ver zocht om een lastige bezoeker uit zijn ca fé te verwijderen. Toen de politie arriveer de verliet de betrokkkene, de petroleumven- ter O. het café en poogde op zijn rijwiel weg te rijden. Dit gelukte hem echter wei nig. daar hij nogal onder den invloed van sterken drank bleek te zijn. De politie heeft hem toen bekeurd wegens het in staat van dronkenschap besturen van een rijwiel. Voor een soorgelijke overtreding op een andere plaats werd ook den chauffeur H. bekeurd. NIEUW R.K. KERKHOF Gisteren is bij onderhandsche aanbeste ding de aanleg van 'n nieuwe R.K. begraaf plaats aan den Kostverlorenweg aanbesteed aan de combinatie W. Sukkel. Het terrein is groot 7000 M2: OUDEGRACHT 183 TELEF. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteerlng ALBUMS BEROEP OP DE KROON Naar wij vernemen heeft de heer C. Ha ver, secretaris van de afdeeling Soest van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" zich gewend tot H.M. de Koningin, onder verzoek het besluit van den gemeenteraad van Soest om 10.000 uk te keeren ten be hoeve van het gezin van den ontslagen Di recteur van Openbare Werken, G. T. van Vliet, te vernietigen wegens strijd met arti kel 44 der Gemeentewet, daar erover in ge heime zitting zou zijn beraadslaagd. ieh avond van jolijt en saamhoorigheid Woensdagavond had in Hotel Eemland .e Soestdijk de opvoering plaats van de A.V.R.O.-revue, zooals wel aan alle luis- „ervinken in Soest "bekend zal zijn geweest. De uitverkochte zaal was fleurig ver sierd metp zeer vele groote en kleine A.V. R.O.-vlaggen en wimpels, zoodat het geheel een aardig en feestelijk aanzien had. De voorzitter van het A.V.R.O.-Actie- comité in Soest,'de heer C. H. A.'L- Wüst, neette alle aanwezigen van harte welkom en sprak de hoop uit, dat men "zich zou amuseeren met deze A.V.R.O. - revue, in elkander gezet en gespeeld door de lieden van het A.V.R.O.-actie-comité te Amers foort. Nadat de voorzitter van het Amersfoort- sche comité nog een "beroep op de aanwe zigen had gedaan om mogelijke kleine te kortkomingen van de dilettanten door de vingers te zien, en medegedeeld had, dai de revue, die in Amersfoort is vervaar digd, al zooveel vermaardheid begint te krijgen, dat zelfs een verzoek uit Leeu warden is ontvangen, om ook aldaar een bezoek te brengen, nam het spel een aan vang Allereerst kwam „De Aether" in den persoon van eengrijsaaid ten tooneele, die den omroeper der A.V.R.O. voorstelde mei hem een reis door den aether te maken; om eens te zien, hoe het in de radiowerelü toeging. Hierna kregen wij een 6-tal A.V.R.O.- girls, gekleed jln japonnen uit A.V.R.O.- vlaggen gemaakt, die de aanwezigen mei zang eenigen tijd aangenaam bezig hiel den. Voorwaar een aardig idee! Daarna kondigde de omroeper-confé rencier Guus Weitzel het tafereel van de zendtijdverdeeling aan, waarbijl (Minister Reijmer de zendtijd, in 'den vorm van een groote koek, precies netjes in 4 gelijke deelen verdeelde. Namens de V.A.R.A. nam de lieer Zwetsbroek zijn deel maar direc mede, omdat hebben hebbien is en krijgen de kunst. De ,2 andere deelen voor dc K.R.O. en de N.C.R.V. zouden verzegeld worden toegezonden aan de heeren Pas kwil en van Deuren; De A.V.R.O. moest haar deel bij gelegenheid maar eens ko men ophalen. Verschillende andere tafereeben voeg den elkander toen op, waarbij het onge twijfeld zeer geslaagde over een zitting van de Algemcene Programma Commissie, die maar censureerde en verbood zonder eenige kennis van zaken, en nadat bijna alle leden vertrokken zijn, ide rest der te keuren stukken maar zonder hoofdelijke stemming afkeurt. De Mexicaansche hond werd ten too neele gevoerd en de heer Roelofs uit Soest imiteerde in een vlot .gezongen liedje op uitnemende wijze de verschillende omroe pers in binnen- en buitenland. Een volgende scene bracht ons het be zoek van de propagandisten der verschil lende omroepverenigingen aan een radio toestel-bezitter. Het gelukkige eind-resul- .aat was natuurlijk, dat -hij zich als lid Jer A.V.R.O. opgaf tegen een contributie van f15.per half jaar, <c*mdat hij niet wilde klapLoopen. Vooral de propagandist van de V.A.R.A., Oome Keesje, mocht veel succes oogsten. Ten slo. te verscheen Prins Avro ten too neele in de persoon van een aardige jonge dame, die in versregelen propaganda maak te voor het welbekende kinderblad der A.V. G.O. Girls en Prins Avro kwamen in de pauze in de zaal om propagandabiljetten voor dit kindertijdschrift uit te deelen en abonnementen op te nemen. Na de pauze kwam iemand op de plan ken, die een buitengewoon' radio-toestel had uitgevonden, een 3 lamps met een „noodrem". De lampen konden echter in derdaad worden aangestoken want 'waren... gewone kaarsen. Het eindigde in een aar dig liedje als imitatie van het bekende: „De kleine man!" Voorts kregen wjj nog te zien de moei lijkheden, welke de V.A.R.A. ondervonden heeft bij de opvoering der Kurhaus-con- certen, waarbij bleek, dat ten slotte het concert niet kon worden uitgezonden, om dat het honorarium voor de solisten ad. f 150.— niet betaald was. In plaats daar van kwamen toen maar gramophoonpla- ten. De heer Valckenier Kips declameerde i toen over den organist in de groote kerk van een stad in het 'verleden, bestuurd door 11 wijze mannen. Deze besloten ten slotte, dat een 2e ^organist van de kleine kerk ook voortaan het recht zou hebben het orgel, dat de eerste had gefabriceerd en verbeterd, gedurende 3.5 dag per week te bespelen, zeer tot /teleurstelling en verbittering van den eersten organist, die zich zoodoende zijn levenswerk voor een del zag ontnomen. Daarna kregen wij een aardig liedje .van een stel matrozen en ten slotte kre gen wij te zien Teun de Klepperman bij de pomp op het 'marktplein. Aan het pu bliek rondom de pomp vertelde Teun na tuurlijk allerlei nieuws, zooals gebruikelijk voornamelijk schimpscheuten, waartus- schen in dit geval echter verscheidene niet tegen de A.V.R.O., "maar er vóór. Ook de omstanders bij de pomp lieten zich niet on betuigd en allerlei actueele punten werden bespreken. Natuurlijk kwam ook op het tapijt de Hetze tegen Willem Vogt, spe ciaal door „die meneer uit Soest", die het nog al eens moest Jontgelden. Zoo werd ons onder meer medegedeeld, dat het aantal abonné's op het blad van „dien meneer in Soest, die zoo gaarne op de plaats van Vogt had willen gaan zitten," Vrij Neder land, met den dag afneemt. Heel actueel werd ook nog het rapport der Commissie- de Visser besproken, waaruit gelukkig bleek, dat Vogt en A.V.R.O. vrij uitgaan. Te voren was reeds de beeltenis van Wil lem Vogt op het doek verschenen aange kondigd door een mijnheer met 3 groote zilveren letters op zijn borst: ,.V. V. V." Dit beteekent niet: „Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer," doch ,,Vegt voor Vogt"; welke oplossing een flink applaus bracht. Ten slotte werd de avond besloten op de bij de Avro gebruikelijke wijze. Alle mede spelenden verschenen in de finale ten too neele, het bekende ,;Good Night" werd ge speeld en ten slotte het Willhelmus, nadat de omroeper allen had toegewenscht: „goe den nacht en wel te rusten". De heer Wüst zegde namens het actie- DE EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKER IT ié is het meest betrouwbare adres ié voor Uw drukwerk. Met onze mo- ié ié derne machines zijn wij in staat U ié •ié h-et beste van het beste te leveren ié ié tegen zeer concurreerende prijzen ié ié iéiéiéiéié*iéié***%V***V**V* comité-Soest en namens alle aanwezigen den Amersfoorters van harte dank, voor het genoegen dat zij dien avond aan Soest had den bereid. In het bijzonder memoreerde hij nog de leiding van den heer en Mevrouw Bruinier, waarvan de laatste naar zijn mee ning feitelijk de ziel der revue was. Hij bood haar een bloemenmand aan als blijk van waardeering voor het genotene. Zéér voldaan gingen de vele aanwezigen naar huis en het Avro-comité-Soest kan on getwijfeld met genoegen terugzien op dezen buitengewoon geslaagden avond, die wij zijn het met den heer Wüst eens te dan ken is aan de welwillendheid van het actie ve Avro-actie-comité te Amersfoort. van 23—29 April 1931. GEBORENHendrika Petronella, d. v. W. Grift en J. Eijbergen, Wiekslooterweg O.Z. 109; Nico, z. v. |EL A. Hardeman en P. Veenendaal, Klaarwaterweg 35. ONDERTROUWD: P. G. Stalenhoef en M. H. Hilhorst. OVERLEDEN: Willem Dijkman, 89 jr. wedn. van H. de Bruin, v. Weedestraat 41; Adolf Johan Ravenswaay, 71 jr. wedn. v. J. Camphuis, Vosseveldi. 10; Stijntje van de Hoef, 47 jr. geh. m. G. v. Geijtenbeek, Krommeweg 26; Hendrika Heek, 51 jr. geh. m. J. Svvanink, Soesterb.str. 63Ber- nardus Kaats, 56 jr. geh. m. P. Butselaar Nieuwstraat 40. 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 c c c c c G c c G G G' C G G G G G G G 9 c worden tijdens onze Liquidatie Uitverkoop de nog aanwezige restanten tegen zeer billijke prijzen uitverkocht. G c Amersfoort G c 9 MAISON EXQUISE, Utr.str. 42bis

De Soester | 1931 | | pagina 5