De klap op de Vuuipijl Eendaags Kuikens I FLINKE WERKVROUWEN Hoenderpark De Koning Ni Speciale aanbieding Witte Leghorns 30 cent per stuk. BIRKTSTRAAT 80 - TELEFOON 2365 B. I Soesterberg. Rechtzaken. ROOKT Sigarenfabr. „D£ STER" Ingezonden. Voor de Vrouw Advertentiën. VOLKOREN SP0RTK0EKEN P. L. Schaaf. Bosstr. 22 „HET HANDELSHUIS" „HET HANDELSHUIS" BENZINEVERBRUIKERS Ondergeteekenden berichten hiermede dat hunne kantoren Zaterdag, vóór Pinksteren, 23 Mei, den geheelen dag gesloten zullen zijn. Zaterdag 23 Mei a.s. Vanaf heden No. VOGELNESTJES UITHALEN. Door den Inspecteur van de Dierenbe scherming wordt tegenwoordig in het bij zonder gelet op het uithalen van vogelnest je- in boomeiii welke geweoonte in Soest blijkbaar nog al eens plaats vindt. Het mocht den inspecteur gelukken een •1-tal knapen op heeterdaad te betrappen toen zij bezig waren nesten te verstoren en t ieren uit te halen. Zelfs waren zij in het be zit van windbuksen, waarmede zij de moe dervogels op het nest doodschoten. Waar het van algemeene bekendheid is, dat behoud van een goeden vogelstand voor allen van groot belang is, zoude het dus aan beveling verdienen, dat ouders, opvoeders en vooral onderwijzers van de jeugd de kinde ren nog eens goed wezen op het ontoelaat bare van dit wreede vermaak. Misschien dat het euvel op die wijze wat kan worden beperkt. ZITTING HOOFDSTEMBUREAU. In zijn openbare zitting van Maandag middag 4 uur heelt het Hootdstembureau beslist over de geldigheid der ingediende candidatenlijsten voor de a.s. verkiezing voor den Gemeenteraad. Alle 7 ingeleverde lijsten werden geldig verklaard. In de openbare zittingj welke gehouden wordt a.s. Donderdagmiddag om 3 uur zul len de lijsten worden genummerd. DOOR EEN HOND GEBETEN. De familie Stam, wonende op Nieuwcr- hoek, had reeds geruimen tijd een herders hond, die tot nu toe vertrouwd bleek bij kinderen. Dezer dagen nam het 12-jarig dochtertje van den heer Stam den hond mee naar boven en streelde daar het dier. Op eens begon de hond te bijten en viel het meisje aan, zoodat zij deerlijk in haar ge zicht gewond werd. Zelfs een oor werd haar afgebeten. Dr. Rupert, die heelkundige hulp verleende oordeelde onmiddellijke overbren ging naar „Mariënburg" noodzakelijk. Ver schillende wonden moesten gehecht worden. SOESTER-SPORTCOMITé-WED STRIJDEN. Welke voordeelen biedt de voetbalsport in vergelijking met anderen takken van Sport? Wanneer wij op deze vraag een antwoord willen geven, is het geenszins onze bedoe ling Int roeien schaatsenrijden, turnen, korfballen etc. te veroordeelen en deze tak ken van sport geheel achter te stellen bij den Voetbalsport. Integendeel zelfs, er zijn soorten van sport, die heel goed samen kun nen gaan. B.v. Voetbal en Athletiek. Doch hierover willen wij het ditmaal niet hebben, en alleen de voetbalsport bezien, zooals het gespeeld moet worden en welke voordeelen deze sport biedt, teneinde een goede ge zondheid te behouden en te bevorderen. Men hoort dikwijls de woorden verkondi gen: „In een gezond lichaam, kan een ge zonden geest wonen". Inderdaad is dit veel al maar al te waar. Waarom is nu de voetbalsport, de sport om bij voorkeur te worden beoefend? Wel nu deze sport wordt steeds beoefend in den open lucht. Bezwaren als bedompte loka len met soms onvoldoende ventilatie zijn bij den voetbalsport ten eenmale onbekend. Deze sport kan beoefend worden door jong en oud, en nu weten wij wel, dat wan neer men naar de „veertig"' loopt, de schoe nen langzamerhand aan de wilgen worden gehangen^ Toch wordt b.v. een vetevaan- wedstrijd door vele oud-voetballiefhebbers geenszins versmaadt. De voetbalsport is weliswaar bij uitstek een wintersport, doch de praktijk heeft bewezen, dat een koele zomeravond zich uitstekend leent voor het spelen van een voetbalwedstrijd, zoodat praktisch gesproken dc voetbalsport het ge- heele jaar kan beoefend worden. Wij willen het hierbij ditmaal laten en in een der vol gende bladen het element belichten in den voetbalsport, wat in verband staat met ver edeling en opvoedkundige waarde die deze sport aan het individu kan bieden. Even mo gen wij U nog herinneren aan het program ma, welke het Soester Sportcomité zich voorgesteld heeft in de eerstvolgende we ken af te werken. Door bijzondere omstan digheden is een kleine wijziging aange bracht. zoodat het programma thans luidt: Terrein V.V. Soestdijk 7 Juni SoestdijkSoest. 11 Juni SoesterbergEsvac. Terrein V.V. Soesterberg 21 Juni SoesterbergSoest. 28 Juni EsvacSoestdijk. Terrein V.V. Soest 5 Juli SoestEsvac. 12 Juli SoesterbergSoestdijk. Terrein V.V. Esvac 19 Juli Finale 3 en 4. 26 Juli Finale 1 en 2. Namens het Sportcomité: W. J. M. Klauwers, Secretaris. EERSTE PRIJS ZANGCONCOURS. Bij het dezer dagen gehouden Zangcon cour- te Loenen aan dc Vecht, behaalde op Hemelvaartsdag de zangvereeniging „Soes- terbergsch gemengd Koor van Soesterberg, directeur de heer Theo de Vries van Bilt- hoven, een eerste prijs met 389 punten in de 3de afdeeliug Gemengde Koren. Voor waar een overwinning van betcekenis voor die nog jonge vereeniging. BEROEPEN. Beroepen bij de Nedcrl. Herv. gemeente te Rhenen ds. B. Tuinstra te Soesterberg. SOESTERBERGSCH' ZANGVER. Dc Hemelvaartsdag werd voor dc zang vereeniging Soesterbergsch Gemengd Koor in alle opzichten een feestdag. Dc deelne mers konden hun overwinning dien dag op het Zangconcours tc Loenen aan dc Vecht behaald moeilijk onder stoelen of banken steken en reeds vroeg in den avond ver spreiden zij al zingend cn jubelend door het dorp trekkend, de blijde mare, dat zij den eersten prijs gewonnen hadden. Het oplaaiend enthousiasme direct na dc bekendmaking en op de terugreis kende geen einde. Des avonds om kwart vóór acht werd een serenade gebracht aan den bescherm heer der vcrceniging den heer J. Casteleijn. Opgesteld in den tuin en onder leiding van den directeur, den heer Theo de Vries, bracht het koor drie nummers ten gehoore, waartoe ook Lente en Lentenacht behoor den waarmede men op het concours zoo schitterend gezegevierd had. Zuiver klon ken de liederen op in den stillen avondstond. De heer Casteleijn feliciteerde de vereeni- ging met haar succes. Daarna trok men met elkaar benevens eenige genoodigden naar de kegelzaal van 't Zwaantje, die binnen enkele minuten in een feestzaal herschapen was. De jubel stemming bleef den ganschen avond bij en menig hartig woord werd er gewisseld, ter wijl dans, zang en voordracht uiting gaven aan de vreugd. Op algemeen verzoek werd Lentenacht nogmaals gezongen. Het intiem karakter van dien avond leent zich niet voor een openbaar verslag. Genoeg zij het te vermelden, dat allen genoten hebben en de feeststemming der zangers ook op de ove rige aanwezigen oversloeg. De toespraak van den directeur der zang vereeniging, den heer de Vries kunnen we niet onvermeld laten. Deze noemde het voor de vereeniging een gewichtigen dag. .Toen hij anderhalf jaar geleden als leider optrad, dacht hij niet, dat hiermede veel eer te be halen was. Maar na vijf weken werd het hem reeds duidelijk, dat er met het koor wel-wat te beginnen was. De directeur, die beroepsmusicus is», moet dat zijn met hart en ziel. En wat met liefde wordt beoefend, vereischt een ernstige uitvoering. De ver wonderlijk groote vooruitgang in den tijd van anderhalf jaar is voornamelijk mede te Janken aan de buitengewone ijver en nauw gezetheid van 't koor. Men moest echter niet denken, dat men er nu al is. Wel mocht men vertrouwen scheppen voor de toekomst. Op den ingeslagen weg voortgaande, op dezelf de wijze en met dezelfde aanhankelijkheid kan de vereeniging een zeer hoog peil be reiken. Hoe meer leden echter, hoe grooter de resultaten worden kunnen. Moge het angkoor in de toekomst met de hoogste lauweren bekroond worden. Hierna bracht de directeur zijn dank uit aan den heer Casteleijn voor wat hij voor de vereeniging heeft gedaan, waarop een driewerf hoera volgde voor den bescherm heerdie dezen avond niet aanwezig kon rijn. Ook voor het bestuur werden drie chcers uitgebracht. De voorzitter, de heer le Wilde, dankte daarop den directeur-aan wien eveneens een drievoudige hulde werd toegeroepen. De heer van Driel stak later in den avond nog een geestige speech af voor de verwer ving van een vaandel. De hemelvaartsdag dezes jaars is tot nu toe de schitterendste datum in de geschie- lenis dezer nog zeer jeugdige zangvereeni ging. NOG EEN SUCCES. Ook voor het fanfaregezelschap „St. Jo- :ei" van Soesterberg was het 1.1. Donderdag .•en gewichtige dag. Bij den concertwed- trijd tc Zeist wist dit gezelschap in de der- Ie afdeeling Fanfare een derde prijs te be- dalen met 95punt. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Mogelijk de zenuwen? L. B. uit Soest stond terecht. 1 April nam. 2 uur was hij met auto op den Os- endannveg en ging uitkomen op den Soes- erbergschestraatweg om daar naar rechts af te slaan. Daar passeert een 16-jarig wiel- ijdster uit Bussum het wielecpad, dat de auto heeft over te steken, voor hij op den traatweg komt. Het meisje vreest, dat haar 10 M. verder volgende vader niet meer voor den auto al kunnen heenkomen, en ze roept: Va ler, afstappen! Had ze het maar niet gedaan. De man tapt afjj werpt zijn fiets weg en valt neer. Volgens verdachte was dat vallen een gevolg van schrik of van struikelen, •vant de auto had zooveel mogelijk rechts gehouden en bleef Stilstaan met de voorwie- en op de helft van het wielerpad. Het ver- daal sprak van aanrijding van den wielrij der, die als komende van rechts voorrang had. De man lag naast het linker voorwiel. Nog steeds is hij niet hersteld. Prijs werd gesteld op het hooren van dezen getuige, coodat de verdere behandeling zes weken werd uitgesteld. De Soester wielrijder. R. die te Amersfoort geverbaliseerd werd wegens fietsen op een tegelpad, waar ieder- en reed en dat toch trottoir zou zijn, heeft geen straf opgeloopen, al werd hij schuldig verklaard. De verbalisant was er heden. Hij gaf toe dat de toestand misleidend is, maar dat het tegelpad door een goot is gescheiden van den rijweg. De Kantonrechter meende zoo n goot niet tc zijn een voldoende afschei ding; men kon zoo het tegelpad oprijden De Ambtenaar meende echter, ook zonder erst voorgenomen schouw, dat hier een niet-verhoogd trottoir zou zijn, waarop venmin volgens Amersfoortsche Verorde ning mag gcwiclerd worden. Aangezien hij ondanks deze meening den toestand toch dubieus bleef achten, kwam het: schuldig zonder opleggen van straf. Boterwet en Margarineverkoop. Art. 8 van de Boterwet zegt: In de be- reidplaatsen voor boter en de met die plaat sen gemeenschap hebbende ruimten, bene vens in die welke bij boterbereiders in ge bruik zijn, mogen behalve die waar, geen andere vetten aanwezig zijn dan die, ver meld enz. Het is een prcfentieve maatregel tegen bo lervervalsching. Nu was door een nieuwe controleur een Amersfoortsche boterbereider geverbali seerd, die in zijn winkel margarine verkocht. Die boterbcreidingsplaats lag op het erf en was op het perceel van den winkel ge scheiden door open plaats plus gang, plus keuken, plus twee kamers. Nooit was daar aanmerking op gemaakt. Deze nieuwe controleur verbaliseerde. En de Ambtenaar O.M. vervolgde, daar hij het niet eens was met de wctsuitlegging van len Kantonrechter te Haarlem (vonnis Scpt. '22), waar deze oordeelde. Onder .ruimten die bij boterbereiders dus in ge bruik zijn" kan niet begrepen worden iede Ongeëvenaard in kwaliteit in prijzen van 6 tot 12 cent. Rozenstreat f2-T4 - Bilt (U.) re ruimte, die voor welk doel ook gebruikt wordt door een persoon, die van beroep boterbereider is, zonder dat er eenig ver band bestaat tusschen de uitoefening van zijn bedrijf als zoodanig en het in gebruik hebben van bedoelde ruimte. De Ambtenaar achtte hier wel gemeen schap van ruimten van hetzelfde perceel, en beiden in gebruik van den man, die boter bereider is. Het is niet een openbaar ter rein, dat die ruimten scheidt, maar open gedeelte van hetzelfde perceel. Hoe zou an ders kunnen betracht worden den geest van het artikel, dat beoogt overtreding te voor komen. Spr. wees tevens op dezelfde mate rie bij de Drankwet. Mr. Stadig, de rechts kundige vertegenwoordiger, toonde eerst aan, dat hier vermoeden van fraude was bui tengesloten. De Gemeenschap der twee be trokken ruimten is volgens spraakgebruik „onmiddellijke" gemeenschap binnenshuis. Juist aan de hand van de Drankwet staat spr. sterk. Als zonder den uitleg door het O.M. gegeven aan gemeenschap, de contro le tegen fraude niet mogelijk blijkt, dan heeft spr. daar niets mee te maken. Dan is dat een onvolledigheid in de wet. Hij wees op de consequenties, wanneer de lezing O.M. wordt aanvaard. Dan zou iemand, die in Hilversum boter bereidt en voor de gezondheid van zijn ge- rin in Amersfoort woont, in zijn woonhuis aldaar geen margarine mogen hebben, zelfs niet voor eigen gebruik? Als O.M. het von nis van Haarlem ter zijde legde en zich be riep niet op den geest maar op de letter van de wet, dan zou spr. dat ook doen. De wet heeft niet over verschillende ruimten in gebruik bij i/,hem, die is boterbereider." De wet spreekt van ruimten bij boterbereiders in gebruik, dus in gebruik als zoodanig. Over acht dagen zal de controleur-verba lisant worden gehoord. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie OPROEP AAN ALLEN. Zwemmen is gezond en nuttig Reeds jaren wordt hier gevoeld het ge mis van een behoorlijke zwemgelegenheid. Een ieder die weet de groote getallen die jaarlijks verdrinken, omdat zij geen zwem men hebben kunnen leeren, zal het met mij eens zijn, dat in deze het een algemeen be lang is dat de mensch gelegenheid heeft te leeren zwemmen, en er in deze Gemeente ook moet komen een zweminrichting, waar onder toezicht kan worden gezwommen en les wordt gegeven. Zelfs personen die reeds de jeugdjaren zijn gepasseerd kunnen in korten tijd deze kunst machtig worden. Deze sport staalt spieren en geeft al '.wemmende gezondheid, kracht en levens lust. In onderscheidene Gemeenten gaat de schooljeugd onder geleide der onderwijzers '.wemmen en krijgen van den badmeester les. Dat kan hier ook en zeker hebben hier de autoriteiten een plicht te vervullen. Bovendien Ver. „Soest Vooruit", ook hier is het een belang voor de Gemeente als straks de pensioengast zonder gevaar voor verdrinken, een frisch bad kan namen. Wanneer hier geen water was, zou het groote bedrag tot oprichting een bezwaar kunnen zijn, doch er is hier gelegenheid ge noeg om tegen een niet te groot kapitaal •en zweminrichting op te richten. Welnu, ieder die dat met mij eens is ver rock ik dringend om medewerking. Laat iedere dame of heer die voor dit doel wil len medewerken, met mij een plan ontwer pen, uit dezen kring 'n comité of commissie vormen, welke niet eer wordt ontbonden voordat in Soest een zweminrichting is tot Mand gekomen. J. J. PRINSENBERG. Kolonieweg 13. CORRESPONDENTIE. Een Vrijheidsbonder. Ongeteekende ingezonden stukken kunnen door ons niet worden opgenomen. Wij hebben geen be zwaar tegen opname, mits ons Uw naam en adres bekend is en U dc verantwoordelijk heid draagt. ALS HET KEUKENZEIL OUD IS. Zeker, de gemakkelijkste manier is na tuurlijk. om naar den winkel te loopen en nieuw zeil of linoleum te bestellen, wanneer het zeil in de keuken oud wordt, wanneer het patroon van blokken of bloemen afge sleten is en de grond, vooral als er pas schoongemaakt is, dringend om „nieuw" vraagt. Maar dat is geen kunst, zoolang de beurs dik gevuld is. Wel een kunst is, dat oude linoleum zoo op te knappen, dat het niet alleen keurig voor het oog is, maar te vens weer tegen een stootje kan. En dat kunnen wc bereiken, door de volgende me thode van een onzer handige Amerikaan- sche zustcren toe te passen. Wc maken het zeil goed schoon en droog en.geven het dan een verfje. Wc schilderen den grond met een goede verf, nadat wc cventucclc gaten in het zeil (bijvoorbeeld van de poo len van het fornuis) met stopverf hebben opgevuld en gelijk gemaakt. En dan hoeven we liet hierbij nog niet eens te laten. Wc geven het zeil niet alleen nieuwe kleur en sterkte, maar we maken er bovendien nog een patroon op, wc gaan het „marmeren" of hoe men die verzameling van ongelijke vlekjes wil noemen. Graniet wordt het ook wel gehcctcn. Dat „graniet" maken we er met een andere kleur verf op, als de eerste kleur goed droog is. Voor dit „graniet" verven gebruiken we geen kwast, maar een oud sponsje, dat wc door midden snijden, zoodat we een recht, plat sponsvak krijgen. Men moet er vooral voor zorgen, dat men nu niet te veel verf aan dat sponsvak doet. Daarom is het goed eenbeetje verf op een plat schoteltje of blikken dekseltje te doen, en daarin het sponsvlak te doopen, waarna men ermee op den grond drukt, waar men dus een afdruk van e spons krijgt, wat het „graniet-effect" teweeg brengt. Hoe minder Heden overleed, in den ouderdom van 77 jaar onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Wilhelmina Maria Tismeer Weduwe van Hendrik Ran. Uit aller naam: H. RAN. Soest, 18 Mei 1931. Soesterb.straat 51. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 21 Mei a.s. des middags 12 uur op de Oosterbegraaf plaats te Watergraafsmeer. Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan bet Bu reau van dit blad. Op fiets- wandeltochten, en bij het kampeeren, zijn onze een uitsteker d voedsel en een heer lijke versnapering. Een bus van 25 stuks f 1.03 Een rol van 25 stuks f 0 95 Een pakje van 5 stuk f 0 22 Bezorgen aan Huis. - Gaat U trouwen - Soeslerbergschestraat 51 - Telef. 2200 Afdeeling: HEEREN-COSTUUMS ln zwart en blauw Kamgarcn Groote voorraad - Voor alle beurzen regelmatig en systematisch men dat doet, hoe mooier het graniet wordt. Wordt de soons tijdens het verven toch te zeer van verf verzadigd en te „vet", dan kan men hem uitspoelen in benzine of terpentijn, en daarna in water. Goed uitknijpen en op nieuw beginnen. Is ook de tweede kleur goed droog, dan is het verstandig het lino leum met een gewone linoleum vernis te bedekken, waardoor de kleuren nog be schermd worden tegen slijtage veroorzaakt door schuifelende schoenenvoeten. Voor het >childeren zelf wordt een snel drogende lak aanbevolen, omdat men op die manier het ongerief vermijdt, dat men feitelijk een dag of wat niet in de keuken zou mogen loopen. En in een drukke huishouding gaat dat nu eenmaal niet. Maar neemt men zulk een snel drogende lak. en doet men het werkje 's avonds en elke keer niet meer dan de helft van de keuken tegelijk, dan gaat het best. Ln een paar avonden heeft dan de keukenvloer een algeheele metamor- phose ondergaan waarvan de kosten even veel dubbeltjes bedragen, als anders gul dens! GEVRAAGD een half wassend Leerling Slager bij v. MAANEN, NIEUWSTRAAT lUb. Net meisje GEVRAAGD voor hulp bij kinderen, ge negen de vacantiemaanden mede naar zee te gaan. Brieven onder No. 750 aan het bureau van dit blad. Jonge Volvette Kaas 49 cent per pond. Verkrijgbaar bij de Wed. Berkhoff, Belvé- dèreweg 14. Soest. Net meisje Duitsche, biedt zich aan als meisje alleen, goed kunnende koken en werken. v.g.g.V. Brieven onder No. 751 aan het bureau van dit blad. Klein model Ijskast te koop aangeboden. Zeer geschikt voor zaak in fijne vleeschwaren. Brieven onder No. 752 aan het bureau van dit blad. Schoonmaaktijd Karpettentijd Soesterbergschestraat 51 - Telef. 2200 Afdeeling KARPETTEN Divan-Tafelkleeden Vraagt zichtzending Heden. Woensdag EN betere benzine EN lagere prijs thans 7 cent aan de pomp bij Jac. WILLIG Steenhofstr. 25, SOEST, Telef. 2354 gevraagd. „ZOMERS BUITENSoestduinen. R. L. v. d. Berg Co. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. N.V. Middenstandsbank voor Amersfoort en Omstreken La Porte Co. Rotterdamsche Bankvereeniging. N.V. Soester Bankvereeniging N.V., v.h. Sukkel Co. Hiermede berichten wij onze geachte Clientèle, dat vanaf onze zaken gedurende de ZOMEFMAANDEN des Zaterdags cm 1 uur gesloten zullen worden, teneinde ons personeel een Vrije Zaterdag middag te verschaffen. Algemeene Brandstoffenhandelaren te Soest bij groote partijen reductie. Loonbroeden 5 cent per ei. (dicht bij Birkhoven) 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 RUR! AD VI IHTEi UITG. HET Dit Sedei 9.30 ure vermist de 9 p; van de zee, ser Bij e wordt bericht ris van Dt Wij, c met dc kenis va christen» willekeu kingsfec kend ko toen de waren, z tuurplaa dus spra sterfeest kostos v dan „de na Pascl ten bij 1 tendenz van de rr en er kt gemoed i „oogstfec spreid w< landbouv zoodat e actueele de oude hun tijd feesten e nieuwe, aan gaver de teeken nieuwere, aan hun als herdei geving oj kan een Joodsche grond nu mers ong op Sinaï een nieu nieuw ve venshoud: heffing v „heiligen en waard begonnen vernieuwi waardoor voortaan den, met vergevens pen ook vernieuwc onvergete jaren van werden gr Zoo wei gadering lijk Pinks door Paus worden gc Men noi van den st dendc voo ons hoe la van de on beperkingt Maar pleit verheffing broken wc feestelijkh» bandighcd gelegenhei vonden? E in kerken gerlijke pi grond niet gebruik m van Pinks duif het dc pijlen richt

De Soester | 1931 | | pagina 2