2e BLAD M. H. van Raalte M. H. van Raalte Bekendmakingen. Officieel Plaatselijk Nieuws. G. v. d. MEER J r. o Soesterberg. HILVERSUM HILVERSUM Predikbeurten. Sport. Rechtzaken. AMERSFOORT Langestr. 34-36 behoorende bij „D E SOESTER" van Zaterdag 30 Mei 1931, No. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat door hen bij Besluit van 19 Mei 1931 is ingeschreven op de lijst van Instellingen van Weldadigheid als bedoeld in artikel 3 der Armenwet. De Vereeniging ,.Tot Steun" gevestigd te Soest, en bedoelde instelling te hebben ge( rangschikt onder die, bedoeld in artikel 2 sub c der Armenwet. Soest, 22 Mei 1031|. Burgom. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Voor eensluidend afschrift^ De Secretaris van Soest J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend: le. dat het verzoek van de N.V. O.B.I.M. te Soest om op/in perceel van Lenneplaan, kadastraal bekend in sectie C., No. 1866 een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftappomp te mogen oprichten door hen is ingewilligd op 26 Mei 1931. Soest), 27 Mei 1931. dat het verzoek van A. J. Spelt, te Soest om op/in perceel Torenstraat, kadastraal bekend in sectie H., No. 4262 een rookerij te mogen oprichten en het plaatsen van een electromotor van 1 P.K. door hen is inge willigd op 26 Mei 1931. Soest, 27 Mei 1931. 3e. dat de beslissing op het verzoek van J. van VVessel te Soest om op/in perceel Veldweg, kadastraal bekend in sectie H., No. 3191 een wagenmakerij te mogen oprichten door hen is verdaagd op grond dat het onder zoek omtrent de aanvrage nog niet zoover is gevorderd. Soest, 26 Mei 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg Voor eensluidend afschrift. De Secretaris van Soest J. Batenburg. POST EN TELEGRAFIE. Onbestelbare stukken waarvan de afzen ders onbekend zijn terugontvangen te Soest in de le helft van Mei: Brieven Binnenland: C. G. van Hoolwerff, den Haag. Bureau Gaston Claryce, den Haag. Briefkaarten Binnenland: W. U\ S. Bakker, Haarlem. Fam. G. van Klooster Hilhorst. A. de Langen, Utrecht. H. Boer Een briefkaart zonder adres. gelauwerd. De mondaccordeon vereeniging ,>Bravo" Soest behaalde op Hemelvaartsdag te Maarn op het Nationaal Concours de 2e prijs met 273 punten in de 2e afdeeling. Deze vereeniging zal 12 Juli a.s. deelne men aan het Nationaal Concours te Amster dam, uitgeschreven door de mondaccordeon vereeniging ^.Tubantia" Amsterdam. APOLLOrS KINDERKOOR. Op Hemelvaartsdag behaalde dit koor op het te 's Graveland gehouden concours een eerste prijs met 325 punten in de eerste af deeling. Hen reuze prestatie, daar vele an dere koren op dit concours niet meer als een tweede of derde prijs behaalden. Het bestuur verwacht dan ook, dat veel nieuwe leden zullen toetreden. PLANTSOENAANLEG. De dienst van openbare werken alhier heeft een groote zomerbloemen-aanplant aangebracht in het gemeente-rosarium te genover het raadhuis.. Waar voorheen de muziektent stond, is nu een 20-tal soorten geplant. Wanneer over eenige weken het geheel in bloei staat, belooft dit in het centrum van ons landelijk dorp een zeer mooi ef fect te maken. Ook aan de Soesterbergschestraat hoek Heideweg is een plantsoen aangelegd, in overeenstemming met de omgeving, waar door het karakter van deze boschrijke om geving werd bewaard. De leiding van een en ander berustte bij den heer Joh. Kraayenbrink, tuinarchitect alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Actctasch (bruin) klein model. Vulpen, merk Ike Perfecto. Een paard. Knipsluiting van foto-toestel. Een bos sleutels. Een armbandhorloge(nikkel). VERKIEZINGSPROPAGANDA. Door den Burgemeester onzer Gemeente aan de hoofden der verschillende par tijen het onderstaande schrijven gericht. Wij wenschen het een groot succes toe. Soest, 28 Mei 1931. Het zal L' niet onbekend gebleven zijn, dat de Raad dezer gemeente afwijzend heeft beschikt om een bedrag toe te staan ten behoeve van eenige te plaatsen borden, waarop verkiezingspropaganda zou kunnen worden aangebracht, waarmede zou worden voui komen dat de gemeente nog langen tijd wordt ontsierd door de overal aange plakte biljetten. Teneinde dit laatste nu alsnog te voorko men doe ik een ernstig beroep op Uw me dewerking door de reclame voor Uw can- didaten alleen te doen aanbrengen op die eigendommen en gronden, waartegen de eigenaren of rechthebbenden geen bezwaren maken en wel in dier voege, dat een en an der gemakkelijk verwijderd kan worden zoodra de verkiezingen hebben plaats ge had. Ik koester de hoop, dat U zich met dit voorstel zult kunnen vereenigen^ temeer daar ik uit de bespreking met U gehou den op 13 Mei j.ty in het algemeen heb mogen constateeren. dat het ook Uw oor deel is, dat het aanzien der gemeente juist in den tijd van een druk vreemdelingenver keer niet behoeft te lijden onder de te voe ren propaganda. Ongetwijfeld zult ge zeer vele gemeente naren ook aan U verplichten. De Burgemeester van Soest, G. Deketh. BONTWERKER TELEFOON 11285 jE Oud Kerkhof 43 UTRECHT Z z VERMAKEN REPAREEREN co van alle soorten BONTWERKEN m DE LAATSTE MOLEN. De nog eenige overgebleven molen van Soest verkeerde al lang in zeer desolaten toestand. Het hout van den omvang, als mede het hekwerk van de roeden was door weer en wind zóó vergaan, dat een en an der gevaar voor de omgeving opleverde. De molenaar is dan ook reeds tot aftakeling overgegaan en zoo staat nu de tweede of laatste molen, als eenige jaren geleden de „.Windhond", de mooie oude molen op den Eng, nu geheel gesloopt;, op het punt om te verdwijnen. 't Is te hopen, dat de laatste molen dit lot niet zal ondergaan. Wij meenen, dat de vereeniging .,De Hollandsche Molen" met een en ander op de hoogte is gebracht, VERKOOPING. Dinsdagvoormiddag is door notaris A. O. Dammers te Soest in het hotel ^Eemland" alhier publiek verkocht: A. Een villa genaamd „De Viersprong", met erL voor-j, zij- en achtertuin, staande en gelegen aan de Burg. Grothestraat, op den hoek van de Julianastraat, groot 11 A. 26 c,.A. Ingezet op f 16000 door den heer v. d. Berg alhier en niet verhoogd. B. Een woonhuis met erf, tuin en schuun, staande en gelegen aan de Beckeringhstr|v groot 2 A. en 90 c.A. Ingezet op f 3900 en niet gehoogd. Perceel A werd toegewezen en perceel B ingehouden. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep naar Rhenen dsi B. Tuinstra te Soesterberg. AANBESTEDING. Bij de dezer dagen te Achterveld gehou den aanbsteding van het bouwen van een boerderij met schuur}, voor rekening van den heer W. Buitenhuis, aldaai}, werd o.m. ingeschreven op de massa door H. de Ja ger te Soesterberg voor f 6.533. Door idem op het schilderwerk voor f 400. MOTORONGEVAL. On Zondagavond ongeveer half twaalf had bij (l>Ons Belang" een nogal ernstig motorongeval plaats. Een motorrijwiel, waarop zich een heer en een dame bevon den;, reed van de richting Utrecht komende pardoes tegen het openstaande portier eener stilstaande auto, waardoor de duorijdster> een meisje van 17 jaar, door de ruit vloog, danig geblesseerd werd en in overspannen toestand geraakte. Het gegil werd ver in den omtrek gehoord. Naar i,,de Lichten berg" te Amersfoort vervoerd, kon zij Dinsdagmorgen weer naar huis te Utrecht terugkeeren. Tegen de inzittenden der auto. die zich op nonchalante wijze gedragen had den,, is proces-verbaal opgemaakt. MOTORONGEVAL, Dinsdagmorgen had even voorbij „Ons Belang" een motorongeval plaats. Van een tractor, die een groote veewagen achter zich had„ raakte het stuur onklaar, waar door de wagen tegen de hoornen opreed cn de voorwand werd ingedrukt. Door den schok botste daarop de tractor tegen de hoornen bij de tramrails en werd zoogoed als geheel en al vernield,. De chauffeur, die naar den anderen kant van de cabine geslin gerd werd, kwam er wonder boven wonder nog vrij goed af. Het heet dat de man reeds 24 uur achter elkaar dienst gedaan had, waardoor het hem onmogelijk werd om wakker en frisch te blijven. WEER EEN SUCCES. Bij het voortgezette zangconcours op Tweeden Pinksterdag te Locncn aan de Vecht behaalde in de 2de afdeeling Gem. koren de zangvereeniging Sancta Caecilia van Soesterberg een 2de prijs met 287 pun ten. SERENADE. Naar aanleiding van de prijswinning op Hemelvaartsdag door ^Soesterbergsch ge mengd koor", werd deze zangvereeniging Din-dagavond bij gelegenheid van haar we- kelijksche oefening een serenade gebracht door het fanfare gezlschap St. Jozef van hier. Namens de zangvereeniging dankte de directeur voor deze vriendelijke attentie, eveneens de muziekvereeniging geluk wen- schend met het door haar behaalde succes. ONTEIGENING LANGS DEN RIJKS WEG. Het onteigeningsontwerp voor verzeke ring van den Rijksweg de Bilt-Soesterberg- Amejrsfoort is door de Eerste Kamer zon der hoofdelijke stemming aangenomen. VAN DEN HEUVEL. Ook in de Pinksterdrukte heeft deze plaats dit jaar weer haar deel gehad, een deel, dat vooral in de laatste jaren be langrijk is aangegroeid. Voornamelijk de tweede Pinksterdag met een stralende zon en een frissche wind had het aanzien van een mooie uitgaansdag in den zomer, wan neer de stedelingen onze mooie streek komen opzoeken. Toch kwam het ons voor, wat ook van andere plaatsen gezegd is, ,dat het op dien dag niet zoo druk was als op Hemel vaartsdag. Wel was het een geregelde drukte, van des morgens vroeg tot des avonds laat, den ganschen langen dag. Intusschen rolde het grootste deel van de drukte ook thans over den grooten ge- moderniseerden Rijksweg, die nu in haar frissche tooi van jonge bladeren weer de schoone allee geworden is, wier schoon heid door de vele bezoekers niet onopge merkt blijven kan. Het contingent aan ongevallen is ge lukkig op beide feestdagen niet onrustba rend hoog geweest. Het is bij twee ver keersongevallen gebleven, waarbij geen menschenlevens te betreuren zijn. Wat het eerste betreft, is het in hooge mate be treurenswaardig, dat de brooddronken heid der autorijders, die door alles heen waren, anderen aan groot gevaar heeft blootgesteld. Bij een dergelijke situatie wordt een ongeluk onvermijdelijk. Het is nu betrekkelijk nog goed afgeloopen, maar toch kan het slachtoffer, alleen reeds door den hevigen schrik, blijvende schade zijn toegebracht. Men moet zich verwonde ren, dat niet nog meer ongelukken door dezelfde oorzaken hebben plaats gehad. Naast veel wat prettig aandoet, ziet men op die dagen ook wel een en ander, dat erg ontstemd. Zoo hebben wij hier op den Pinkstermaandag op klaarlichten dag op een stuk heideveld niet veraf, maar zeer dichtbij het dorp, ergerlijke, in hooge ma te zedenkwestende tooneeltjes zien afspe len, die niet nader beschreven kunne-h worden. Het was weliswaar de eerste keer dat wij zooiets hier zagen, maar toch een keer teveel voor deze mooie streek, die niet in discrediet geraken mag. Op die dagen behoorde de surveillance flink uit gebreid en versterkt te worden. Want het zou jammer zijn voor de natuurliefhebbers en vooral voor de zeer jeugdigen, wanneer zij terwille van schaamtelooze lieden, de liefelijke heide en schoone bosschen op een mooien uitgaansdag vermijden moes ten. Overigens deed de drukte, voor een en kele dag dan, gezellig aan en ook de ca- fé's waren den heelen dag door flink be zet. Zoo de welvaart naar de geldbalans moet worden afgemeten, kan men in gerustheid zeggen, dat Soesterberg op dien dag sterk vooruitgegaan is, want er is veel meer geld ingekomen dan uitgeg{e^ ven. En van zulke dagen moet deze plaats het in hoofdzaak toch maar hebben. Ook op ander gebied heeft de Pinkster dezes jaars haar sporen nagelaten. Want evenals op Hemelvaartsdag mocht het nu op Pinkstermaandag een andere zangver eeniging van hier gelukken een prijs te behalen op het zangconcours te Loenen aan de Vecht. Hierdoor neemt deze ver eeniging ook deel in Soesterbergs groei ende reputatie en ongetwijfeld zullen di recteur en leden zich opgelucht voelen, nu de dagen van spanning achter den rug» zijn. Met een pinkstergave van geheel andere soort werden de bewoners dezer plaats in den loop van deze week nog verrast. Toen namelijk de opnemer van den elec- triciteitsmeter verscheen, stelde deze aan de verbruikers een circulaire van de elek triciteitsmaatschappij ter hand, waarin een niet onbelangrijke verlaging der tarieven, ingaande heden,, werd aangekondigd;. De uitkomsten van het bedrijf schijnen het daartoe in staat te stellen, maar hierbij schijnt ook de goede wil voor te zitten om de verbruikers in die gunstige uitkom sten te doen deelen. Die gestie getuigt bo vendien nog van een goed economisch in zicht, daar het stroomverbruik voor huis houdelijke doeleinden door dezen maatre gel ongetwijfeld stijgen zal. Het mooie hiervan is ook, dat de maatschappij hier toe geheel uit zichzelf, zonder eenigen drang dus is overgegaan. Een schril contrast hiermee vormt de waterleiding-maatschappij, die nog maar steeds in blinde zelfzucht de bevolking van deze plaats blijft brandschatten. Ook de uitkomsten van dat bedrijf zouden een belangrijke verlaging toelaten. De bedrijfs resultaten zijn zelfs van dien aard, dat de maatschappij elk jaar aan de stad Utr. een belangrijke uitkeering doen kan. Ten koste echter in de eerste plaats van hen. die de twijfelachtige eer genieten om ab normaal hooge arieven te mogen betalen. Laten we ons echter alleen verheugen in al datgene, wat deze week ons geschon ken heeft. „Toeschouwer". NED. HERV. GEMEENTE TE SOEST. Zondag 31 Mei 1931 kerk lü uur: Ds. Groe- neveld. Kerk 6 uur: Da. van Schaick. Rembrandtzaal lü uur: Ds. van Schaick. Rembrandtzaai 6 uur: Ds. Groeneveld. CHRISTEL. GEKEF. GEMEENTE SOESTDIJK Zondag 31 Mei 1931 voorm. 10 uur, nam 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 4 Juni nam. 7.30 uur: Ds. W Bijleveld, van Haarlem. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN TE SOEST. Zondag 31 Mei 1931: Ds. J. L. Faber, van Zutphen. HERV. (GER.) EVANG,. Spoorstraat. Zondag 31 Mei 1931 's morgens 10 uur: Ds. J. H. F. Remme, van Amsterdam, 's Avonds 6 uur: Ds. R, Bartlema, van Zeist. E. S. V. A. C. De junioren leden l.L. Zaterdag een ge voelige nederlaag door met 52 van de Hil versum C. junioren te verliezen. Door deze nederlaag is tevens de kleine kans op de bezetting van de bovenste plaats verkeken. Het is jammer, maar eigen schuld plaagt het meest; indien er gespeeld was als in de vorige wedstrijden dan was deze nederlaag niet noodig geweest. Het voor hoede spel vlotte niet, terwijl de schoten op het vijandelijke doel zeer slecht gericht waren. Hedenmiddag komen de H.V.C. junioren op bezoek en er zal flink aangepakt moe ten worden om op de Amersfoorters de winstpunten te veroveren. Deze wedstrijd vind plaats in het Burgem. Dekethpark en vangt te 3 uur aan. Voor den wisselprijs van den Utr. Prov. Voetbalbond heeft een Esvac-combinatie te Ltrecht op Eerste Pinksterdag gespeeld te gen Elinkwijk III. Door een 32 overwin ning plaatste Esvac zich in de volgende ronde,. Voor Zondag 3l Mei a.s. waren de fina- le's der Zilveren Schoenwedstrijden vast gesteld; in verband echter met het 30-jarig jubileum van den Utr. Prov. Voetbalbond zijn alle officieele wedstrijden afgelast. De eindwedstrijden om de Zilveren Schoen zul len nu gehouden worden in het Burgem. Dekethpark op Zondag 7 Juni a.s. Het juis te programma zullen wij volgende week in dit blad publiceeren> Door afschrijving der bezoekers kwam Esvac III met de feestdagen niet in het veld. A.s,. Zondag komt nu Quick III het derde elftal bekampen; deze wedstrijd wordt op eigen terrein gespeeld en vangt te half drie KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Zes glaasjes niets bijzonders. Royaal getrakteerd wegens het gratis overbrengen van zijn kist door de gebroe ders W., voerlui, waarbij de 15-jarige Teu- nis. De trakteerden, de sleepersknecht S noemde dat echter, gewoon getrakteerd, het waren zes rondjes citroen. En de 15-jarige was er niet eens dronken van geworden. Zeker geen sterke citroen, was 's Rechters conclusie». Men weet, dat eerst met 16-jarigen leef tijd in café drank mag worden verschaft. Dan is het straffeloos, zei Openb. Ministe rie, al is het dau even ergerlijk. Deze opmerking is reeds meermalen van die zijde vernomen. Die 15 jaar zou niemand den struischcn jongen voerman hebben gegeven, en dit had dan ook invloed op de strafmaat, die slechts 7.50 bedroeg voor den bedienen- den kellner van de zaak F. J. in Soestdijkt. Volgens diens zeggen, had hij die 15 jaar ook niet in de gaten gehad. Volgens zijn zeggen, want zijn bedienen leek toch wel op argwaan te wijzen. Wanneer de trakteerende sleepersknecht S drie citroentjes bestelde, kreeg hij ze alle drie voor zich geposteerd, en werden dus niet gezet voor de drie aanzittenden afzon derlijk. Dat ia geen nette bediening, wierp de Kantonrechter daartusschen. De zaak was aan het rollen gekomen, toen de jongen ziek thuis kwam. Eerst was het gegooid op druk gerookte sigaretten, en toen was het gekomen op de zes citroen tjes. De 7.50 boete schenen weinig impressie op den verd^ den kellner, te maken. Het was net, of hij het niet zelf te betalen zou hebben. Een oude levensvechter. De 75-jarige woonwagenman K|. Mello stond terecht wegens het voor een enkelen nacht stationeeren van zijn wagen op de voorheen aangewezen plaats, den rijks straatweg nabij Amersfoort "Naam en spre ken wezen op geboorteplaats buiten 's lands palen. Toen den man gewezen werd, dat hij naar Soestduinen had op te rijden, waar te genwoordig het Soester woonwagenpark zich bevindt, had hij dien gang niet meer aangedurfd met zijn klein paardje voor den grooten wagen, waarin de 77-jarige vrouw ziek neerlag. Slechts een enkelen nacht, was deze oude muzikant met al zijn hebben en houen ge bleven op de verboden plek, en hij lei een schrijven over om te doen zien, dat hij niets-geen-kwaad had gedaan. De Ambtenaar stelde zich met een gulden tevreden en de Kantonrechter deed er nog de helft af. Deze oude man, slecht ter been, en met een leven van allerlei gedonder achter den rug, was toch nog niet wat men een le venswrak noemt. Er zat nog wat pit in zijn oude oogen. Paaschdrukte). Deze verleidde den Soester slager P. F. tot arbeidsovertreding. Het kost hem 5. Laten wachten op R. v. A. Vorige week waren twee klanten met de klacht gekomen van lang moeten wachten, als ze op bepaald uur ontboden waren bij den Raad van Arbeid. Het bleek dat de eene klager nooit spe ciaal ontboden was op bepaald uur, en dat de ander nooit was verschenen). Waaghalzerij. On Zondagmiddag half zes en nog wel toen tal van autó's en motoren terugkeerden van de races op Birkhoven te Amersfoort slaat op de Banninckstraat te Soesterberg mej. Waf met haar fietst Teeken kan ze niet geven^, remmen gaat ook slecht, want ze heeft slechts de linker hand ter disppsi. tie. Met de rechter loodst ze een tweede rij wiel mee. Met haar eigen karretje heeft ze achterop nog een kind mee te voeren. En dat kunststuk uitvoeren temidden van steeds maar aanrijdende auto's en motoren. Ze moet een kleine weghoogte nemen en komt daarbij te vallen, zoodat een auto plotseling heeft uit te halen om haar niet te treffen. Agent Meijer regelde daar het verkeer. Van deze fietsrijdster had hij niets kunnen bemerken bij het naderen. Voor in gevaar brengen van de veilig heid van het verkeer werd mej. W. gestraft met 7.50 boete. Maar hoe krijgt iemand het in het hoofd om dit rijden in de hooge school te beoefe nen midden tusschen de straatdrukte van Zondagnamiddag Menschen kunnen toch dwaas doen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: F. H. Soest f 10 of 4 d: Loopen op verboden grond: J. S. K. Soest f 15 of 6 d. Zich te Soest na sluitingsuur in tapperij bevinden: H. B. aldaar f 3 of 1 d.; A. G. S. id.; Wt F. H. id.; G. J. H. id. Te snel rijden in Soest: H. G. Amsterdam f 25 of 10 d.; J. V. G. id. Afd. STOFFEN en BONNETERIE GROOTE VOORRAAD IN: VUSC0, T0BRALC0, Pater Pan, Parisette. Voile imprimé Mouseline de Laine in moderne keuze Shantung in effen en in dessins Georgettes in nieuwe kleuren

De Soester | 1931 | | pagina 5