IIMISCIILli Nogmaals het antwoord van den heer Huurdeman Wie de schoen past trekt hem aan? Advertentiën. •Juni - Zomermaand A. G. R. E. v. SCHO0NH0VEN- van Bburdsn Hervat Woensdag a s. zijn praktijk. Hulp in de Huishouding. Juni-Zomermaand Gezellig Tehuis Te Huur Ter Overname, Juni-Zomermaand Zomer-Ondergoederen, „HET HANDELSHUIS" Voor haar Verkiezingsorganisatie zoekt Gemeente belang onverschillig van welke kleur, om haar op den dag van de verkiezing behulpzaam te zijn. Behoorlijke vergoeding. Brieven onder No 1000 aan het bureau van dit blad. dat men hetzelfde spelletje wil herhalen, om de aandacht van de hoofdzaken af te leiden. Indien er geknoeid is komt er mee voor den dag. Het publiek heeft er het volste recht op. Indien er echter niets bijzonders gebeurd is, is het beneden alle waardigheid zulke verdachtmakingen te lanceerea. Soest, 2 Juni 1931. J. F. MUD. Beetzlaan 75. ONDERSCHRIFT. Hoewel bovenstaand artikeltje meer ge lijkt op een verkiezingsmanifest der S.D. A.P., voor welke de heer Mud de vierde candidaat willen wij toch niet weigeren het op te nemen ten einde te voorkomen, dat men ons van eenzijdigheid zou kunnen betichten. Met de argumenten van den inzender zijn we het echter in het geheel niet eens. „Algemeen Gemeentebelang'' is geen par tij en van het voeren van partijlooze poli tiek kan dan ook geen sprake zijn. Er is slechts samenwerking tusschen de vier par tijen en groepen (Vr.b., V.D., Soesterberg, Busch) en elke candidaat behoudt volkomen zijn eigen politieke overtuiging. Zie het Verkiezingsmanifest van „Algemeen Ge meentebelang", voorkomende in dit num mer van de Soester en in dat van afgeloo- pen Zaterdag. De heer Mud had goed ge daan zich eerst eens op de hoogte te stellen van de feiten en bedoelingen en dan pas naar de pen te grijpen. De heer Mud is een onnoozele of hij tracht onnoozele te vangen,. In ieder geval toont de heer M. niet in 't minst op de hoogte te zijn van wat er leeft in onze ge meentehuishouding, want wij kunnen niet aannemen dat de heer M, de kiezer opzet telijk bedriegelijk wil voorlichten. De combinatie Algemeen Gemeentebelang voert geen speciale partij-politiek maar in de eerste plaats een gemcenschaps-politiek wil, en kan niet anders de belangen van een enkele groep of groepen behartigen an ders dan in het licht gezien van het alge meen. Dat deze Algemeen Gemeentebelang lijst 'n verkapte lijst van den Vrijheidsbond is, kunnen de Vrijz. Dein. en Busch U wel anders vertellen. U moet trouwens gelezen hebben dat binnen 't raam den Algemeene belangen ieder zijn principe behoudt. Waar om meldt U dit niet? Dat de belangen der arbeiders niet veilig zijn, een kort bewijs in 19271928 is op voorstel door den heer Busch het loon der werkverschaffing tot driemaal toe door hem bepleit met steun van den Vrijheidsbond en van den hr. Groo- tewal van f 15 op f 17>5Ü gebracht. De sa- larisverhooging der Gem. ambtenaren en werklieden ontwerp commissie, voorzitter wijlen den heer den Bliek secretaris den heer Busch wist dit onder krachtig verzet met steun van den Vrijheidsbond en den heer Grootewal door te voeren. De Vrij heidsbond keurt den arbeider zijn loon waardig, doch wenscht niet door dik en dun om met den heer B. te spreken de gemeente kas te willen beschouwen als een ruif waar ieder uit graaien en grijpen kam Er is geen belasting verlaagd en niet be zuinigd zegt de heer M. Het schoolgeld voor groote gezinnen, voorstel Endendijk, is verlaagd, doch de loongrens f 100 ver hoogd door den heer Busch met steun van vrijheidsbond en den heer Grootewal. De opcenten van den gemeentefondsbelastingen zijn ten slotte na hevig verzet op voorstel, van den heer Doorman en Gasille met steun van de heeren Grootewal en Busch verlaagd met 10%. jEvenzoo met de personeele be lasting, op voorstel van den heer Groote wal. Verder schrijft de heer M. in vage ter men over het reinigingsproces door de zit- tenden heeren van lijst 4 verricht en sugge reert dat niets is geschied;. De Directeur van het gasbedrijf is ontslagen. De Direc teur en de administrateur Openbare Werken zijn ontslagen, in het laatste geval tevens een bezuiniging voor de gemeente van f 4000 per jaar. Het Grondbedrijf met f 80.000 strop intusschen zij gezegd dat die door dezen Raad zijn genivelleerd door bezuiniging Het uitbreidingsplan waar zoo goed als niets van deugde en hetwelk nota bene in een vorige Raad door de so ciaal democraten was goedgekeurd, enz. Het schijnt voor de Soo. Democraten, wanneer zij voordeel kunnen behalen overi gens geen bezwaar te zijn om met de vrij heidsbond samen te werken. Tot slot nogmaals M. gij zijt onnoozel of tracht onnoozelen te vangen of gij zijt, wat wij niet willen veronderstellen een opzet telijk misleider. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U ruimte in uw blad voor het volgende, waarvoor hij voorbaat mijn dank. In de Soester Courant van 5 Juni komt een artikel voor van K. F. Mud, hetwelk in het kort hierop neerkomt, dat deze can didaat voor de S.D.A.P. meent, dat zich bij de a.s. Verkiezing wat nieuws op politiek gebied voordoet, en wel omdat er een Algemeen Gemeente Belangen Partij be staat. Hierin zegt hij verder, dat het volgens zijn bescheiden meening niet mogelijk is Maatschappelijke vraagstukken op te los sen, zonder dat er partij of klasse pclitiek gevoerd wordt, en zegt hij verder met ech te S.D.A.P.ache knalwoorden en motieven, dat elk die daarin geloofd, speculeert op de onkunde der massa. Hij geeft dan verder toe, dat er wel en kele zaken zijn, waarbij partij-politiek ach terwege zou kunnen blijven, en noemt dan het wegennet, de salarisregeling der Ge meente ambtenaren en werklieden. Maar onmiddellijk daarna zegt hij, dat de prak tijk het echter anders leert, en wijst dan op het verschil tusschen arbeiders-buur ten en de wijken der beter gesitueerden. Dit is echter voor mij een bewijs dat de Heer Mud, of zeer slecht op de hoogte is met ons wegennet, of, om in dezelfde terminologie van dezen heer te spreken, zich te buiten gaat aan kiezersbedrog. In dien hij op dit punt speculeert op de on kunde der Massa, zou hij wel zeer dom en onwetend moeten zijn, want de Massa hier in Soest weet wei. dat het met onsf wegennet allerdroevigst is gesteld, en dat de, zooals hij belieft te noemen beter ge situeerden, minstens even ontstemd zrjn. over den toestand, waarin onze wegen ver- keeren, als de arbeidersbevolking. indien hij dus denkt door middel van partij- en klasse-politiek ons wegennet te verbeteren, kan elk weldenkend niensch wei uitrekenen, wat daarvan terecht zal komen. Wegen verbetering is een zaak van Algemeen Belang en heeft niets met politiek te maken. Verder vind hij, dat ook de salarisre- geling van Gemeente-ambtenaren en -werk lieden zonder partij- of klassepolitiek zou kunnen worden vastgesteld, indien men van het principe uitgaat, dat iedere arbei der een zoodanig loon waard is, dat hij daarmede een behoorlijk leven kan leiden. Maar denkt de Heer Mud nu werkelijk, dat partijpolitiek hier de oplossing zal bren gen, weet de Heer Mud dan niet, dat de partijpolitiek hier in Soest juist de oor zaak was van alle misstanden in de ver schillende Gemeentebedrijven, en dat juist de partij- en kliekjes geest met^ hare gevolgen en inschuifsysteem onze Gemeen te en bedrijfsorganisatie zoo ongeveer tot aan den afgrond heeft gebracht Het moet toch ieder bekend zijn, dat juist de achter ons liggende 4 jaren een voortdurende strijd is geweest tegen de misis'canden in unze Gemeentebedrijven, en dat al deze misstanden zijn ontstaan door politiek ge konkel. Zou de Heer Mud nu denken, dat de S.D.A.P. eveneens met partijpolitiek hier in verbetering kan brengen'? ik heb in de ze 4 jaren geleerd, dat dit onmogelijk is, en ons nog verder van huis zal brengen. Alleen door zakelijk optreden, zonder op partij of godsdienst te letten, en met de volle en plichtsgetrouwe medewerking van het geheele Gemeentepersoneel kan alles in goede banen geleid worden. Maar dan moet in de eerste plaats de Raad, met ter zijde stelling van partij- of politieke ge voelens en alleen het algemeen belang op 't oog hebbende, deze materie behandelen. Natuurlijk speelt daarbij de salarisre geling een rol, maar volgens mijn meening moet deze salarisregeling niet volgens le vensbehoefte of levensgewoonten, noch in verband met politieke of godsdienstige ge zindten, doch alleen op grond van arbeids prestatie geregeld worden. Lat dit vroeger niet gebeurde, weet een ieder en dat na eenige opruiming reeds belangrijke verbeteringen zijn bereikt, is aan alle ingewijden bekend. Dat hierdoor slachtoffers zijn gevallen is zeker, doch de schuld daarvan komt grootendeels neer op de hoofden van hen, die door politiek gekonkel de zaak in het honderd hadden gebracht. Ik ben er van overtuigd, dat ook zeer velen onder ons Gemeentepersoneel niets liever zouden zien, dan dat de Gemeente zaken goed geregeld waren en zij zich in hunnen werkkring behoorlijk konden ont plooien. Maar dit kan niet met politiek ge doe bereikt worden, ook niet met S.D.A. P. politiek. Verder meent de Heer Mud te moeten schrijven, dat het van mij een wanhoops poging i^ om uit te komen op een lijst Algemeen Gemeentebelang, daar ik anders in 'Soesterberg geen kans zou hebben. Laat ik tden heer Mud verklaren, dat ik al lerminst uit wanhoop getracht heb mij weer candidaat te stellen en evenmin wan- ncpig zou zijn, wanneer zou blijken, dat men mij niet de geschikte persoon zou vinden. Ik meen echter steeds het algemeen be- 'ang te hebben voorgestaan en het spreekt van zelf, dat ik daarbij dikwijls in con- ilict ben gekomen met die menschen, wel ke hun politieke beginselen stelden boven het algemeen belang. Dat- niet ik, maar de groep Soesterberg, welke bestaat uit men schen van zeer uiteenloopende politieke en godsdienstige gevoelens, besloot gezamen lijk met de Vrijheidsbond, partij Busch en de Vrijzinnig Democraten op ééjh lijst uit te komen, geschiedde alleen, omdat deze groepen en partijen in de laatste 4 jaren nadden geleerd, dat een Gemeente als Soest, door politiek geknoei teh onder gaat, doch dat door menschen, welke slechts zakelijk het gemeentebelang willen behartigen, veel bereikt kan worden. Waar de Heer Mud ten slotte verklaart, dat er niet bezuinigd en geen belasting verlaagd kan worden zonder de belangen van groote groepen van de bevolking te schaden, geeft veel te denken, zoodat men er zich wel voor zal wachten S.D.A.P.ers in den Raad te verkiezen. G. J. Grootewal. Geachte Redactie. De heer Mud schreef in „De Soester Courant" een artikel, waaromtrent mijn persoon wordt gezegd, dat ik tot een ver kapte vrijheidsbondlijst zou behooren. De heer Mud., weet beter, moet althans beter weten en zoo niet, dan was het beter, dat hij zijn inkt in de pen gehouden had. Om b.v. een tegenstelling te noemen, neem ik militarisme. Wij weten hoe de vrijheids bond hierover denkt. Mijn houding is niet ieder bekend, doch hier zij gezegd, dat ik ben een op religieus-humanitaire overwe gingen, gegrond overtuigd anti-militairist, die niet op gezag van eene of eenige partij, doch geheel en uitsluitend geleid door mijn betere ik, zal weigeren zoowel in tijd van vrede als van oorlog aan eenige oorlogs toebereiding deel te nemen. Is dat vrij heidsbond of verkapt vrijheidsbondsch? En wat heeft dit met gemeentezaken te ma ken? Maar heer Mud, vertelt U mij eens het verschil tusschen een vrijheidsbonder - dus militarist en een sociaal demo craat, die met bloemen in de loop van zijn geweer naar het front trekt, of in tijd van vrede het als sociaal-democraat wer ken aan inrichtingen, waar oorlogstuig wordt gefabriceerd. Op 'welke vergadering, vraagt de heer Mud, is besproken de samenwerking van de groep Busch en Vrijheidsbond? Ik zou zoo zeggen heer M„ waar haalt U de bru tale moed vandaan zulks te vragen? Ik bemoei mij toch ook niet met de afdeeling Soest der S.D.A.P.? U spreekt vervolgens in Soest raakt Busch uitgepolitiekt. De arbeiders, welke den heer Busch in den Raad brachten, moeten niets meer van hem hebben. Ik placht dit niet te gelooven. heer ,\fu<^ doch indien dit waar mocht zijn, dan heeft de arbeider nog niets geleerd in dien tijd, wat niet onmogelijk is, als ik het be toog van U naga. Voor mij is het in het geheel niet erg heer M., want ik zit niet in den Raad voor mijn eigen belangen, niet voor een partij, niet voor eer of om gediend te worden, maar om te dienen en naar inijn bescheiden meening en zooveel in mijn vermogen isj, geloof ik, zonder on derscheid van godsdienstige of politieke be lijding ieder naar recht te hebben gediend Ik zal mij onthouden van iedere propagan da ten gunste van mijn persoon. Ik blijf werken in den wijngaard en zal vervullen de*mij opgedragen taak en naar mijn ta lenten, totdat het avond is. De haat van eenige leden van de afdeeling Soest der S.D.A.P. jegens mij treed ik, door levens strijd verkregen, tegemoet met de ware genegenheid van christelijke zelfopoffering. Maar U is mij bekend als een .criticaster en ik vraag U in gemo^df, hoe is uw critiek ten aanzien van het onderstaande? In 19261927 hadden slechts een ge deelte der arbeiders f 15.per week met f 2.50 toeslag op de kasuitkeering. In 19271928 toen ik in den Raad kwam kregen alle arbeiders, ongeacht georgani seerd of ongeorganiseerd, doch verzekerd zijnde f 17.5ü per week plus 1' 2.50 toeslag op de kasuitkeering. En wat schreef nu het bestuur der Moderne Bouwvakarbei dersbond (S.D.A.P.) in 1928 naar aanlei ding van een verzoek van de zijde der commissie om eventueele bemerkingen in te zenden? Soest, 11 Mei J.928 Aan de Commissie ivoor de Werkverschaffing. Mijne Heeren, In antwoord op uw schrijven van 25 April 1.1., waarin (J schriftelijke mededee- lingen wenscht van onze organisatie be treffende de a.s. regeling der Werkver schaffing, kan het Bestuur U mededeelen, dat zij zich op het standpunt stelt,'dat dit beter in een mondeling onderhoud tot zijn recht zou komen, daar dan beter de zaken van twee kanten kunnon wordeln bezien, mocht het echter zijn, dat uwe Commissie er geen prijs op stelde om met ons Bestuur een mondelinge bespreking te houden, zoo zouden wij U willen verwij zen naar de regeling van I92G—1927. Hoogachtend, R. de Haan, Secretaris. Deze zijn nu voor een gedeelte candi- daten der S.D.A.P. Over verraad van ar beiders gesproken (deze terminologie is echt S.D.A.P.'s). Aan den arbeid, heer Mud, en de arbeiders om de consequentie van hun stem te overwegen en te bepalen. Nog een verzoek, heer Mud, wilt U uw partijgenooten vragen niet zoo te liegen, n.m. door te beweren, dat ik vrijheids- b nder ben en arbeiders verraadt, vies toch, vindt U niet? Staan de kansen voor de S.D.A.P. zoo zwak, dat er dergelijke actie moet gevoerd worden om stemmen te krijgen? Met verschuldigde gevoelens, BUSCH. Mijnheer de Redacteur. De heer Huurdermai\ de foutieve lijst besprekende der R.K. partij schrijft daar omtrent o.m., mij bedoelende, het volgende. Eerlijker was het geweest van hem toen hij de ware toedracht vernam in het Ge meentehuis dit punt verder als afgedaan te beschouwen. Dan was voor hem het vrecht door zee" van toepassing geweest, wat hij mij betwist te doen. Dit is een vuil stukje werk, dat gij daar neerkladt, schilder Huurdeman. In de eer ste plaats wist ik niet dat de fout het ge volg was van Uwe huiselijke omstandighe den en ten tweede en daar gaat het om, wijs ik er met nadruk op,, dat ik na de fouten geconstateerd te hebben en gezien de strek king van de wet de zaak als afgedaan heb beschouwd. Niet ik, heer Huurdeman, maar gij hebt de zaak onder de oogen van het pu bliek gebracht en wel door Uw ingezonden stuk in „De Bode" van 23 Mei 1931. Dat ik U daarna van antwoord heb ge diend, spreekt vanzelf. Het iemand valschelijk betichten van iets, dat men zelf gedaan heeft^ en dan de hou ding aannemen van de verongelijkte on- chuld, hoe noemt U dat, heer Huurdeman? Gezien Uw houding, gezien de kant waar van gij U in deze liet bekijken^ kan ik mij voorstellen, dat het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging 't heelemaal niet erg vindt een candidatuur voor te staan van een van Klooster. Ik begin nu ook te begrijpen dat zulk een bestuur, het niet noodig vind de zaak te on derzoeken en hare leden voor te lichten, Intusschen is van Katholieke zijde het geheime rapport gepubliceerd, waaruit wel blijkt, dat toch niet alle Katholieken met blindheid geslagen zijn en plan hebben het bestuur in deze zoo maar klakkeloos te volgen. Ik hoop van harte, dat de R.K.' kiezers door het uitbrengen van een groot aantal voorkeurstemmen zullen toonen, dat zij van de grove onbehoorlijkheden en van de gebleken zwendelpraktijken zoo unin gediend zijn als welke partij dan ook. Hoogachtend, M. IBURG. VERVOLG In ons artikel van Zaterdag j.1. hebben wij aangetoond, dat de Gemeente, hoewel zij volgens contract tot en met 1930 voor aanlegkosten van het complex Heide weg f 59.347.50 had moeten ontvangen, de fa. v. Klooster, alias Heidebloesem Cov niettemin slechts f 34.066.97 heeft betaald. Hierbij hebben wij nog buiten beschou- wing gelaten de hoogere kosten van aan leg, ontstaan doordat een gedeelte van de wegen niet met puin, doch met klinkers is bestraat. Het gaat er dan ook minder om, om tot de laatste cent toe aan te toonen, hoe groot de strop is die de Gemeente te slik ken kreeg, dan wel om vast te leggen dat de Gemeente grovelijk benadeeld is. Wij zullen thans eens gaan bekijken, wat er voor den grond betaald is en wat er voor betaald had moeten worden. De Raad, zooals wij reeds in een vorig artikel hebben aangetoond, en hetwelk door het rapport van de ingestelde raads commissie is bevestigd geworden, heeft slechts verkocht een gedeelte van het perceel Sectie D 1459, ter grootte van plm. 25 H.A. Al het meerdere is derhalve niet ver kocht, doch is gewoon genomen. Voor het meerdere is door den Raad nooit een prijs bepaald, deze is zonder Raad en zonder goedkeuring van Gedeputeerde Staten op eigen gelegenheid maar verrekend tegen 7 cent per M2, terwijl de werkelijke waar de van verschillende stukken het tiendub bele en meer bedroeg. De nadeelen hier door ontstaan zullen wij berekenen en hier laten volgen. Het door den Raad verkochte deel van het perceel Sectie D 1459 groot 250000 M 2 k f U.U7 is f 17500.—. De gegapte perceelen zijn groot Sectie D 1459 Gedeeltelijk groot 380-880 k f0.07 is f 2701.16. Sectie D 972 Bosch groot 13880 k f 0.13 is f 1804.40. Sectie D 974 Bosch groot 9360 a f 0.13 is f 1216.8W Sectie D 1168 Bosch groot 238 k f 2.is f476.—r Sectie O 1170 Bouwland groot 60 f 0.70 is f 42. Sectie D 1171 Bouwland groot 694 k f 0.70 is. f 485.80, Sectie D 1186 heide gr. 15 a f 0.15 is f 2.25. Sectie D 1228 bouwland groot 541 k f 0.70 is f 388.70. Sectie D 1386 bouwland groot 58 M k f 0.70 is f 40.60. Sectie D 1412 bouwland groot 877 Maf 0.70 is f613.90. Sectie D 764 bouwland groot 2740 M k f 0.70 is f 1918.—. Sectie D 929 bouwland groot 640 M f 0.70 is f 448.00. Sectie D 1381 bouwland groot 573 M f 0,70 is f 401.10. Sectie D 1384 bouwland groot 50 M k f 0,70 is f 35. Sectie D 1149 bouwland groot 14 M k f 0.70 is f 9.80, Sectie D 1010 bouwland groot 1510 M k i 0.70 is f 1057. Sectie D 1441 (1 gedeelte) groot 30.000 M <k f 0,23 is f 69 00.—. Sectie D 1441 (2 gedeelte) groot 12000 M k f 0.23 is^f 2760.>— Totaal f 38800.51 Er is betaald f 21536.90 Alzoo te weing door de Gemeente voor grond ontvangen f 17263.61 444*44W?44444444*44* 4 EERSTE SOESTER DRUKKERIJ 4 4 4 a 4 a s 4 _a a 4 4 Kt HET 4 4 a BETERE a 4 ■4 a DRUKWERK a •4 a IS EEN ZAAK a 4 4 a VAN VERTROUWEN a 4 4 a KOM DAAROM BIJ ONS a 4 4 WIJ LEVEREN HET a 4 4 a BESTE TEGEN DE a 4 4 a LAAGSTE a 4 4 a PRIJZEN a 4 4 a a a 4 4 a a 4 a a 4 a 4 4 4 VAN WEEDESTR. 7, SOESTDIJK 4 4 444444444444444444444 Nu is 'I lijd U een LINNEN ZOMERCOSTUUM aan te schaffen. De prijs valt U mee II OOK VOOR UW JONGENS - ..Het Handelshuis" Soesterberpsche.'tr. 51eoest, Tel 2200 Havenstr. 97 Tel. 2602. Hilversum VOOR INWENDIGE ZIEKTEN Adres: Berkenweg 25. Amersfoort;. Net meisje, 22 jaar, zoekt tegen 1 Juli plaats als Kan goed met kinderen omgaan en bur gerpot smakelijk bereiden. Brieven onder No. 1 aan het Bureau van dit blad. Prachtige Zomerdekens, heerlijk zacht f 3.75 Zware Molton Dekens 150x200 f 2.40 Vraagtzichtzending van de allernieuwste dessins WOLLEN DEKENS. SfT De prijs valt U mee 11 „Het Handelshuis" Soesterbergschestr. 51, Soest, Tel. 2200 Havenstr. 97 Tel. 2602. Hilversum Dit gevoegd bij de strop aanleg der we gen, een niet onaardig kapitaaltje. Het is de gewoonte bij bouwgrondex ploitatie, dat de exploitant de grond koopt en betaalt, de straten aanlegt en dan die straten om niet aan de Gemeente afstaat. En hoewel uit het Raadsbesluit niel blijki, dat het in dit geval anders zoude zijn* is hier uitsluitend in het belang en hert; voordeel van de fa. v. Klooster, alias Hei debloesem Co„ daarvan afgeweken. Nog niet tevreden met de daardoor ten onrech te verkregen voordeelen, is die fa. nog verder gegaan en heeft buiten den Raad om en buiten het vastgestelde plan om nog andere en langere wegen aangelegd, terwijl zrj tevens op haar eigen houtje de plant soenen wel vijftien maal grooter maakte, dan waarop zij recht had. Ook de grond voor die meerdere en langere straten en de grond voor die Vijf tienmaal grootere plantsoenen werden door genoemde fa. niet betaald. Wie de meer dere aanlegkosten zouden moeten voldoen, daarover werd niet gerept. De fa. werkte jn stilte, de bij den aanleg betrokken Di recteur van Openbare Werken, de heer H. v. Klooster, gaf zijn aanwijzingen, de aanleg ging door, de gemeente betaalde. Er zou geen haan naar hebben gekraaid, ware het niet dat ,,De Soester" deze zwen- del-affaire had bekend gemaakt. Maar de heer v. Klooster wist van niets en weet nog van niets. Toen hij in 1918 bij het ontginnen reeds de wegen liet uitzetten, toen wist hij niet, wat hij deed. Toen hij adviseerde de grond voor f 0.07 te verkoopen, wist hij niet wat hij deed. Toen hij in den allerduursten tijd de kos ten van aanleg Heideweg begrootte op f 14 per M I (voor een ander f 28.36) toen wist hij niet wat hij deed. Toen hij buiten Bi en W. en buiten den Raad om nog andere en langere wegen en 15 X grootere plantsoenen liet aanleggen^, toen wist hij niet wat hij deed. Toen hij bij den notaris de akte passeerde en behalve voor de gekochte perceelen ook nog voor een groot aantal andere percee len teekende, toen wist hij niet wat hij deed. Toen hij voor perceelen, die goud waard zijn 7 cent betaalde,, toen wist hij niet wat hij deed. Toen hij de boeken en bescheiden aan zijn opvolger moest afgeven, toen wist hij niet wat hij deed. Die arme, die onschuldige heer van Klooster, wist niet wat hij deed. Heere, ver geef het hem. aangeboden voor 2 kinderen te Scheve- ningen, "gedurende de vacahtiemaandeln. Brieven onder No;. 2 aan het Bureau 'v. dit blad. Huis, voor klein gezin, 5 kamers, klein schuurtje, tuin, gelegen zonzijde. HetiVel- weg 13. Desgewenscht direct te aanvaar den. Te bevragen: F. C. Kuyperstraat 13, Soestdrjk. Zeer billijk Ovale Tafel, Theetafel, Canapé, 6 Stoelen, (blauw trijp), Ledikant met springbak, Veeren bed en peluw, koperen Vogelkooi enz. Soesterbergschestraat G3. Wij zijn ruim voorzien van o.a. van Jansen en Tilanus. OOK VOOR UW JONGENS Soesterbergsches'tr. 51, Soest, Tel. 2200 Havenstr. 97 Tel. 2602. Hilversum Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad.

De Soester | 1931 | | pagina 3