GRONDLIED Bewijsstukken No. 1 van Lijst 4 inzake het Heidebloesem - schandaal. NOTULEN Raadsbesluit Binnenland. WONINGBUREAU P. MAN - S0ESTDIJK 18 Juni 1815 --18 Juni 1931 LIBERALEN Algemeen Gemeentebelang Akte van Transport. HILVERSUM HILVERSUM Woorden van: Muziek. Een blijmoedig belastingbetaler. (Wijze: „De kleine man"). Opgedragen aan het koor der R.K. Raadfractie om toe te zingen aan hun leider den heer H. VAN KLOOSTER, bij een eventueele i herbenoeming als Raadslid. - - - VAN KLOOSTER je bent bon af want je zit er fijn weer in. We brengen jou dan ook hier onze hulde. En toch het was voor ons en ook voor jou een slecht begin, 't Was lburg weer die ons met schrik vervulde, Hij had jou bijna beet, Maar je werd niet koud of heet, En blijf maar doen zooals voorheen of je nergens van weet J ij bent een reuze vent. idem. Want gaat het uit de groote beurs, je kijkt niet op een cent. Taxeeren kun je wonderbest, je koopt ook nooit te duur Maar ja dat is een gave man, dat zit in jou natuur. VAN KLOOSTER jij bent bon af want je zit er fijn weer in Laat z'allemaal maar komen met hun actie Al is de heele bubs in Soest zoo nijdig als een spin jij wordt toch weer de leider van de fractie We koopen dan weer grond De meerderheid is toch voor ons en ruikt hier heel geen lont Jij bent de groote man. idem. Die ons in 't speculeeren nog een lesje geven kan. Als dat hier nou toch nog eens kon, verdien je zoo een ton. En wij, wij worden in die zaak dan heusch jou compagnon. En als bewijs van sympathie aanvaard deez' bloemenmand Het is er een van louter heidebloesem Met binnen in een platte grond van heel 't Soester land Ons hart klopt werk'lijk sneller in ons boezem En hier van marsepijn Het stille Magazijn. Met klinkerkeien ooieer bij gebakken bij van Rijn Dat's alles nou voor jou idem. Want wie toch had dat ooit gedacht dat jij 't weer worden zou We wenschen jou van harte toe, geluk, een goed bestaan Zoolang als Soest maar gronden, heeft zal dat ook nog wel gaan. (NADRUK VERBODEN). 18 Juni 1815, Belangrijken historie-dag, Kreeg cnergieken, grooten dwing'land, Door „ééndraeht" den genadeslag! Waar de wereld voor hem beefde, Was 't toen met zyn macht gedaan; En voor de geknechte volkeren Braken betere tijden aan. Thans, en weer op 18 Juni, Maar nu in 't dorpje Soest, Dient, weer door veréénde krachten, En ook nu: „Voor goed", verwoest. Macht van meerdere potentaatjes; Maar niet groot; niet energiek; Wel: héél klein slechts èn benepen, Berucht zelfs als: „De Soester-Kliek!" Want die machts-wellustelingen, Brachten Soest toch aan het randje Van den afgrond; als Napoleon Deed met ons gehééle landje. Soester Kiezeressen, Kiezers, 18-6 hebt ge 't in de hand, Soest te helpen mee verlossen Van een wyd-beruchte schand! Soester Kiezeressen, Kiezers, Gij hebt 't leed nu meegemaakt, Als een troepje „recht-verkrachterö" 't Besturen tot „fiasco" maakt! En dat troepje „recht-verkrachters", Soest toch brachten aan den rand Van 't bankroet als dorps-gemeente; Tot ons nadeel, spot en schand! Corruptie toch aan alle kanten, Smijten met 't gemeente—geld Baantjes jagen, vriendjes helpen, Onheil stichten, met geweld! Zóó, dat het te bar ging worden, Hoogere machten grepen in; Moet het zóó nu blijven doorgaan, 't Volgend 4-jarig tijdperk in? Moeten door de Farizeërs Eigen zakken weer gespekt? En de opbloei der gemeente Nu voor goed worden genekt? Gemeente-dienaars en hun vriendjes Loon, dat U versteld doet staan? Wjj, burgers, steeds maar méér betalen? Maar, wat komt er dat op aan? Rechtmatige verzoeken, klachten Van ons, worden niet verhoord; 't Geld „ten algemeene nutte", Weg! Daarom: de zaak gesmoord! Kiest vooral niet „zeker iemand", Die „en—gros" er slag van had, 't Gemeente-geld te doen verhuizen, Naar zijn zakken! Zei U wat? Die man toch moest zich bitter schamen! Boetvaardig in een „Klooster" gaan, Inplaats zich weer te candideeren; Maar eergevoel? Er maling aan! En er zijn toch flinke mannen, Met een eerlijk hart in 't lijf; Een ieder hier die kan ze kennen Als hy wil; dat is buiten kijf. Helpt toch mee Soest op te heffen. Uit den viezen jammerpoel; Wat zal 't U een voldoening schenken, By 't bereiken van het doel! Gaat eens uit op informatie, Steekt hier en daar eens op uw'licht; Wilt "die moeite U eens geven, Voor een zaak van zulk gewicht! Laat door niemand U misleiden, Weest voor „Stokebrand" niet bang; Houdt het goede doel voor oogen *t „Algemeen Gemeent'-belang Werkt mede voor ons aller welzijn! Hoe komt gezonde toestand hier? Gij kiest, oprecht van hoofd en harte: De candidaten van Lijst 4! AD—REM. van de Gemeenteraadsvergadering van 26 Maart 1920. Punt 18 der Agenda: Vervolgens worden de navolgende be sluiten vastgesteld: a. Een besluit tot aankoop van een strook grond van den heer Insinger te Baarn ter verbreeding van den Wieksloter- weg; Van G. de Lange en anderen ter ver breeding van Julianaweg en van W. Wes- tening o.a. ter verbreeding van de School straat. b. Een besluit tot onderhandschen ver huur van een woning aan F. L. H. v. d. Ven en A. J. Wagt, alhier. c. Een besluit tot wijziging der Begroo ting 1919. d. Een viertal besluiten tot verhooging van kas-geldleeningen voor het jaar 1919. e. Een besluit tot het beschikken over een gedeelte van de post onvoorziene uit gaven over 1919. f. Een besluit tot wijziging der begroo ting 1920. g. Een besluit tot verkoop van grond AAN G. NOLLEN^ Gasille 26 Maart 1920. No. 17-3-15, DE RAAD DER GEMEENTE SOEST Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Overwegende dat de onderhavige verkoop van de na te noemen gronden is in het fi nancieel belang der Gemeente. Gelet op de Gemeentewet Besluit. Onderhands voor den prijs van 7 cent per M2 te verkoopen aan G Nollen, wonende te Scheveningen of aan zijn nader te noe men lastgevers een GEDEELTE ter groot te van 25 H.A. van perceel Heide kadastraal bekend alhier in SECTIE D 1459 zooals op bijgaande schetskaart in groene kleur is aangegeven,, onder de volgende voorwaar den: le. De gronden moeten worden aan vaard binnen een maand na de goedkeuring van dit besluit. 2e. de gronden moeten worden opge meten op aanwijzing en in tegenwoordig heid van den Directeur van publieke wer ken. 3e. alle kosten der opmeting en de over dracht van den grond zijn voor rekening van den kooper. 4e. de gronden moeten worden aanvaard met alle eventueel daarop rustende lasten, erfdienstbaarheden en daarover bestaande overwegen. 5e». De over de terreinen loopende wegen die daartoe door B. en W. in overleg met den kooper zullen worden aangewezen wor den op kosten van den kooper van gemeen tewegen verhard.. DE KOSTEN VAN AANLEG EN VERHARDING VAN DEN HOOFDWEG (dit is de weg van af de Soesterbergschestraatweg midden over de heide naar den Ouden Utrechtscheweg) moe ten bij het passeeren der koopacte VOOR DE HELFT door den kooper in handen van B. en W. .jvorden gestort, terwijl de overige kosten in gedeelten gestort moeten worden telkens tot het bedrag door Burge meester en Wethouders te bepalen,. De kosten van aanleg en verharding van de OVERIGE WEGEN zullen naar gelang dezer aanleg ter hand genomen wordt in nader door B. en W. met den kooper over een te komen gedeelten moeten worden be taald, echter met dien verstande dat jaar lijks minstens 1/10 GEDEELTE worde voldaan van het bedrag dat vooraf als kos ten van aanleg en verharding door Bf en W, in overleg met den kooper zal worden vastgesteld. Dit bedrag zal stijgen of dalen naar gelang de arbeidsloonen en grondstof fen in prijs zullen stijgen of dalen. De hoofdweg moet binnen een jaar na de aanvaarding der gronden verhard zijn, de overige wegen binnen tien jaar na de goedkeuring van dit besluit. 6. De aangekochte gronden mogen be houdens vergunning van B. en W. uitslui tend bestemd worden voor particuliere wo ningbouw. 7e. De kooper zal voorloopig bij het pas seeren der acte van overdracht naar voor melde grootte van 25 HA. de koopsom be talen. Blijkt na de opmeting der terreinen dat de verkochte oppervlakte grooter is dan zal het te weinig betaalde door hem moeten worden bijbetaald, terwijl in het tegenover gestelde geval het te veel betaalde aan hem zal worden teruggegeven. Aldus besloten in de Openbare vergade ring van den Raad der Gemeente Soest 26 Maart 1920Ü De raad voornoemd get. De voorzitter de Beaufort, get. De Secretaris J. Batenburg. Heden den achtsten October negentien honderd en twintig verscheen voor mij Hen- drikus Willem Prillewitz, notaris ter stand plaats Soest. De Edelachtbare Heer Meester Docter Jan Aernout Anne Hendrik de Beaufort en de heer Johannes Gerardus Arnoldus Ba tenburg, respectievelijk Burgemeester en Secretaris der Gemeente en beide wonende te Soest, tezamen vertegenwoordigende het College van Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest en als zoodanig ten deze optredende ter uitvoering van een be sluit genomen door den Raad der Gemeen te Soest den ZES EN TWINTIGSTEN MAART DEZES JAARS. Goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten in de Pro vincie Utrecht van den 3 MEI daaraanvol gende ter ecne en De heer HENDRIK VAN KLOOSTER, Directeur der publieke Werken van en wo nende te Soest als mondeling lasthebber van le. A. A|. Kuyer, zonder beroep, wonen de te Laren. 2e. J. M. Thuring, zonder beroep, wo nende te Naarden. ter andere zijde De comparanten ter eene verklaarden in hun gemelde kwaliteit en dus namens de Gemeente Soest te hebben verkocht en mitsdien af te staan en over te dragen aan en ten behoeve van de heeren Antonius Andreas Kuyer en Jacobus Wilhelmus Thu- ring voornoemd, voor wien de Comparant ter andere zijde verklaarde te hebben ge kocht en in koop aan te nemen: Een perceel bouwland, dennen, hakhout, heide en erf gelegen onder Soest bij het Kadaster dier Gemeente bekend in Sectie D 972 groot 13880 Centiaren Sectie D 9/4 groot 9360 Centiaren Sectie D 1108 groot 238 Centiaren Sectie D 1170 groot 60 Centiaren Sectie D 1171 groot 694 Centiaren Sectie D 1186 groot 015 Centiaren Sectie D 1228 groot 541 Centiaren Sectie D 1386 groot 58 Centiaren Sectie D 1412 groot 877 Centiaren Sectie D 764 groot 2740 Centiaren Sectie D 929 groot 640 Centiaren Sectie D 1381 groot 573 Centiaren Sectie D 1384 groot 50 Centiaren Sectie D 1512 groot 35 Centiaren Sectie D 1513 groot 285845 Centiaren vroeger genummerd 1459. Sectie D 1149 groot 14 Centiaren Sectie D 1010 groot 1510 Centiaren Sectie D 1441 Gedeeltelijk. Met uitzondering van de daarop gepro jecteerde en door kielspitten aangegeven wegen en driehoeken bestemd voor plant soen en een afgepaald noordelijk gedeelte van Sectie D No. 1441, ook met uitzonde ring van het door kielspitten aangegeven gedeelte bestemd voor weg en plantsoen, een en ander tot 'n gezamenlijke grootte van ongeveer 293570 c.A. Geschiedende deze overeenkomst van verkoop en koop voorts onder de navolgen de bedingen en bepalingen: Het gekochte kan door den kooper op heden in genot en bezit worden aanvaard onder gehoudenheid om de lasten en belas tingen van het gekochte geheven of daar over omgeslagen wordende te voldoen van af heden Het gekochte wordt geleverd in den staat waarin het zich bevindt met alle lusten en las tent, heerschende en lijdende erfdienst baarheden daaraan verbonden en waarmede alles tot heden is bezeten geweest. De verkooper is tot geen vrijwaring, hoe ook genaamd, gehouden ter zake van las ten, hypothecaire uitgezonderd, erfdienst baarheden en verborgen gebreken, terwijl verschil tusschen de werkelijke en de hier boven opgegeven grootte alleen aanleiding geeft tot vermeerdering of vermindering van den hierna te vermelden koopprijs in- voege als hierna zal worden bepaald. De rechten en lasten dezer acte 'en der levering, alsmede der opmeting komen ten laste van de koopers, die zich de levering zullen kunnen verschaffen door het doen overschrijven van een afschrift dezer acte in de daartoe bestemde Openbare Regis ters. Voorts wordt nog bepaald: De over de verkochte terreinen loopende wegen die daartoe door B. en W\ in over leg met de koopers zullen worden aangewe zen alsmede wegen die alsnog zullen wor den aangelegd worden op kosten van de koopers van Gemeentewege verhard. De KOSTEN VAN AANLEG EN VER HARDING VAN DEN HOOFDWEG (dat is den weg vanaf de Soesterbergschestraat weg midden over de heide naar den Ouden Utrechtscheweg) moeten op heden voor DE HELFT in handen van By en W. ge stort worden, terwijl de overige kosten in gedeelten gestort moeten worden telkens tot een bedrag door B, en W. te bepalenj. De kosten van aanleg en verharding van de OVERIGE WEGEN zullen naar gelang dezer aanleg ter hand genomen wordt in nader door B^ en W. met de koopers over- INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES een te komen gedeelten worden betaald echter met dien verstande dat jaarlijks min stens 1/10 gedeelte wordt voldaan, van het bedrag dat vooraf als kosten van aanleg en verharding door Burgemeester en Wethou ders in overleg met de koopers zal worden vastgesteld. DIT bedrag begroot op f 40.000 zal stij gen of dalen naar gelang de arbeidsloonen en grondstoffen in prijs zullen stijgen of dalenj. De hoofdweg moet voor den 8 October 1921 verhard zijn, de overige wegen voor den 3 Mei 1930. b. de bij deze akte verkochte gronden mogen behoudens vergunning van en W. uitsluitend bestemd worden voor particulie ren woningbouw. Boven en behalve deze voorwaarden is deze overeenkomst van verkoop en koop aangegaan voor en om de som van 7 cent per centiare, makende de som van twintig duizend drie honderd zes en twintig gul den vijf en twintig cent- En is alhier mede verschenen de heer Johannes Lambertus AlderSf ontvanger der gemeente van en wo nende te Soest, die in deze hoedanigheid van den comparant ter andere zijde te heb ben ontvangen: a. Een som van negen duizend zes hon derd drie en zeventig gulden vijf en zeven tig cent, zijnde de op heden verschuldigde helft van de kosten van aanleg en verhar ding van de hiervoor bedoelde hoofdweg. b. Een som van twintig duizend drie honderd zes en twntig gulden vijf en twin tig cent in voldoening van de hiervoor ver melden koopsom en de koopers voor een en ander te kwiteeren zonder eenig voorbe houd. Indien na de kadastrale opmeeting blijkt dat de bij deze akte verkochte en overgedra gen perceelen of perceel-gedeelten grooter of kleiner zijn dan de vermoedelijke hier voor gemelde grootte, zal de koopsom in evenredige vermeerdering of vermindering ondergaan. Ingeval van vei meerdering zal deze door de koopers moeten worden voldaan binnen een maand nadat de uitkomsten der kada strale uitmeting zullen bekend zijn, terwijl bij vermeerdering het te veel betaalde door de Gehieente binnen dien termijn zal wor den gerestitueerd^ Ter uitvoering dezer verklaarde de Com paranten domicilie te kiezen ten kantore van den wettigen bewaarder dezer minuut. De Comparanten zijn mij notaris bekend waarvan acte en minuut Verleden te Soest op dato bovenvermeld in tegenwoordigheid van de heeren Adriaan Otto Dammers, candidaat Notaris en Frans Beuzelj, Gemeentebode van en beide wonen de te Soest, als getuigen. Onmiddellijk na voorlezing is deze mi nuut door dc Comparanten voornoemd, de getuigen en mij notaris onderteekendj. get. de Beaufort. J. Batenburg!. H. van Klooster. Aldersi A. O. Dammers. F. Beuzel^ Prillewitz. Aan het blad ,,de Vrijheid", officieel or gaan van de Liberale Staatspartij >t,De Vrij heidsbond", ontleenen wij het volgende ar tikel van Bte (Mr. Belinfante). DE RAADSVERKIEZINGEN EN DE POLITIEK. Het eigenaardig verschijnsel doet zich in verschillende gemeenten van ons land voor, dat hij de Gemeenteraadsverkiezingen ver schillende politieke partijen minder scherp tegenover elkaar staan dan bij verkiezin gen voor de Tweede Kamer en de Provin ciale Staten, ja, dat hier en daar sommige politieke richtingen,, die elkander bij laatst genoemde verkiezingen plegen te bestrij den, bij Gemeenteraadsverkiezingen samen gaan. Dit is niet zoo vreemd als het opper vlakkig lijkt. Bij verkiezingen van Kamer en Staten heeft elke politieke richting te steunen op een lijst, die een of meer ver tegenwoordigers van die richting een vol doend aantal stemmen dient te bezorgen om op zetels in die colleges aanspraak te kunnen maken. De vraag, of die richting in de betrokken gemeente voldoende sterk vertegenwoordigd is om uit eigen kracht in den Gemeenteraad een zetel te kunnen veroveren, speelt daarbij geen rol. Bij de. Raadsverkiezingen staat de zaak anders en heeft het voor zwakke groepen, die een kleine minderheid vormen, geen zin om met eigen, zelfstandige lijst uit te komen. Maar het geval kan zich ook voordoen, dat een groep, die op zichzelf wel in staat zou zijn, een of meer vertegenwoordigers in den Raad te brengen, zich desniettemin met een verwante groep combineert„ ten einde op die wijze grooter invloed uit te oefenen. Men vergete toch niet, dat in de Gemeente raden heel andere onderwerpen aan de or de zijn dan in 's lands vergaderzaal en dat de gemeentepolitiek ook een gansch ander karakter vertoont dan de „groote" politiek. In kleinere gemeenten vooral spelen aller lei gemeentelijke belangen, die niets hebben uit te staan met de groote beginselen, die de partijen in den lande Verdeeld houden, vaak een overwegende roL Daarbij komt nog iets anders. Men klaagt en niet ten onrechte over de onzuiverheid der te genwoordige partijgroepeering; men is van oordeel, dat daaraan voor een groot deel geen verschillen ten grondslag liggen, die in de practische politiek van betcekenis zijn. Maar men moet nu eenmaal bij alge meene verkiezingen roeien met de riemen die men heeft en op een der bestaande par tijen zijn stem uitbrengen. Bij de Gemeenteraadsverkiezingen staat de zaak anders; daarbij kunnen lijsten wor den gevormd, die om zoo te zeggen dwars door de bestaande politieke scheidingslij nen heenloopen; daarbij zijn combinaties mogelijk van kiezers, die voor de Kamer verkiezingen in verschillende politieke kampen gescheiden zijn. Het is eigenlijk jammer, dat de Gemeenteraden in de groo te gemeenten zoo zwaar verpolitiekt zijn; in vroeger jaren was dit minder het geval. Intusschen, daaraan is voorloopig niet veel te veranderen en we zouden niet gaarne den raad wilten geven het in de groote steden bij de Raadsverkiezingen ook te gaan probeeren met candidaten van een neutrale lijst. De verwarring 'zou er slechts door toenemen en vermoedelijk zouden de liberalen in dc ergste mate daardoor het kind van de rekening worden. Men heeft het in Amsterdam en Utrecht om slechts Steenhofstraat 5 Telefoon 2045 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven.

De Soester | 1931 | | pagina 2