Marliezen en Zonneschermen i J.Does,H v£nstr.48,Hilv:rsum.Tel.2516 g H. Beuken, Laanstr. 14, Baarn GEZ. KEIJZER o coce^ccocccc©c®:coc®c«ooaoo Rechtzaken. Ingezonden. Voor de Kinderen ONS KINDERVERHAAL. Advertentiën Loopjonaon O O Telefoon 301 o Behangerïj-Stoffeerderïj O O O .J VERHUIZINGEN - TRANSPORTEN Spiegel- en Lijstenmakerij, Etsenhandel Ruime sorteering in Spiegels, Schilderstukken, Etsen, enz. fout nummer No. van de dis kiezers naam tr lijst No. 90 4392 Meurs, H. 7 91 4393 Meurs, geb. Berk, A. J. 7 92 4453 Middelveld Viersen geb. Kempf, E. E. 6 93 4553 Muller, C. E. 6 94 4623 Nieuwland geb. Guinta d'Al- Qfi bani, C. J. 7 VO 96 4843 97 4844 98 4845 99 4846 100 4847 101 4848 102 4849 103 4850 104 4851 105 4896 Petrie, geb. Verkerk, W. B. 5 106 4970 Postmaa, A. F. 7 107 5111 108 5200 Rieff, C. H. 7 109 5404a 110 6405 Ruttenberg, geb. Herberg. v. d., M. 6 UI 5464 Rijst, van der, geb. Schreu- der, A. J. 6 112 5554a 113 5612 114 5650a 115 5650b 116 5650c 117 5650d 118 5650e 119 5650f 120 5650g 121 5650h 122 5650i 123 5650i 124 565ük 125 5684 Schwarz, P. 6 126 5713 Sevenhuyzen geb. de Groot, E. L. M. 7 127 5835 Smits geb. v. d. Pol, W. 6 128 5953 Star, van der, A. C. 3 129 6099 Sukkel, H. J. 4 130 6144 Tak, van der, G. 8 131 6350 Veenendaal, van, geb. Meer- ding, G. 8 132 6523a 133 6223a Verwoerd, J. 5 134 6611 Vogel, G. A. 8 135 6626 Voorburg, G. 8 136 6627 Voorburg geb. Haksbergen, S. 8 137 6877 Wesseling, B. G. 6 138 6923 Westerveld, geb. v. der Hei den, G. 6 139 7104 Wijland,van, M. J. 3 iet Omschrijving der fout zijn met oproepingskaart au fmit 1 naar hct stembur. gegaan. 1* doch werden door den als fout 1. j voorz. geweigerd om aan de stemming deel te nemen. als fout 1, dus niet stemgerechtigd, als fout 1, dus niet stemgerechtigd. als fout 1, dus niet stemgerechtigd. als fout 1. dus niet stemgerechtigd, volgens kiezerslijst stemgerechtigd voor Kamer, Staten en Gemeenteraad, doch op het uittreksel doorgeslagen. Heeft een oproepingskaart ontvangen, doch later een tegenbericht, ontbreekt als fout X, dus niet stemgerechtigd. als fout 1, dus niet stemgerechtigd. is stemgerechtigd voor den Gemeente raad, is niet in het uittreksel opgeno men, is later echter tusschen gevoegd. als fout 1, dus niet stemgerechtigd. als fout 1, dus niet stemgerechtigd, als fout 1, dus niet stemgerechtigd, op het uittreksel tusschen gevoegd, niet gestemd, overleden. op kiezerslijst als stemgerechtigd voor Kamer, Staten en Gemeenteraad, op het uittreksel doorgehaald, tegenbericht ontvangen en niet gestemd, volgens kiezerslijst niet stemgerechtigd voor den Gemeenteraad, in het uittrek sel als zoodanig bijgevoegd, heeft ge stemd. als fout X> dus niet stemgerechtigd, ongeoorloofde nummering, op het uittreksel tusschengevoegd, niet gestemd, overleden. op kiezerslijst en uittreksel als stemge rechtigd voor den Gemeenteraad, is op het uittreksel doorgehaald, heeft niet gestemd. als fout 1, dus niet stemgerechtigd, idem als fout 1, dus niet stemgerechtigl. als fout 1, dus niet stemgerechtigl. op het uittreksel tusschengevoegd, niet gestemd, overleden. SOEST, 15 Juni 1931. M. U komt op de officieele kiezerslijst niet voor als kiezer voor den Gemeenteraad, aangezien U op 1 Januari 1931 nog geen vol jaar in de gemeente woonachtig was. Om die reden gelieve U de aan U gezonden oproepingskaart als niet gezonden te be schouwen,, en te vernietigen. Bureau Verkiezingen KANTONGERECHT TE AMERSFOORT De aanrijding van 1 April. De aanrijding met droevigen afloop had plaats gevonden hoek OssendamwegSoes- terbergschestraat alhier. Reeds was de zaak aangesneden en waren getuigen verhoord. Toen werd verdere be handeling uitgesteld tot den getroffene, de verzekeringsagent A. uit Bussum zou zijn hersteld. Heden vond de voortzetting plaats en dc man verscheen nog zeer gebrekkig loopen- de op zijn steunstok. Wat was 1 April geschied? A. reed per rijwiel op Bussum aan, op het rijwielpad. Zijn dochter reed een 10 of 20 Meter voor hem. Deze laatste ziet bij het passeeren van den Ossendamweg, dat daaruit een vrachtauto gaat komen, de brandstoffenauto van L. B. te Soest. Ze roept haar vader toe om af te stappen, daar hij niet meer zal voorbij kunnen. Hij stapt af maar wordt meteen gegrepen dooi den auto, die rechts den straatweg op moet. De wielrijder kwam van rechts, had dus den voorrang. Het ging er- om of de wielrij der door schrik bevangen uit zich zelf over zijn fiets was komen te struikelen, of dat de auto te veel en te vroeg naar rechts had gewend en of signalen waren gegeven. De getuigenis van den getroffene, die niets kon vertellen,, van wat na de aanrij ding was geschied, was echter beslist, dat hij was afgestapt en stond te wachten op het wiclerpad-gedeelte en niet op het tot den Soesterbergschestraat doorgetrokken gedeelte van -den Ossendamweg. Hij stond af te wachten, was niet gestruikeld. Alle uitzicht op en van den Ossendamweg werd daar belet door 't op den hoek staand huis. De Ambtenaar kon zich nog niet voldoen- trok en kalmweg de tweede plaats bezette; hetgeen voor de A.D.O. dames aanleiding was met 2000 punten voorsprong op num mer vier, de derde plaats in beslag te ne men. Het was spannend genoeg en heeft het A.D.O. team zich in deze wedstrijden van een goede zijde laten zien. Na afloop der wedstrijden toen reeds gebleken was dat de T.O.V. dames kampioen waren ge worden. bood de A.D.O. captain Mejuffr. Annie Homan een bouquet bloemen, ge bonden met de groen witte kleuren aan, het geen door de T.O.V. vriendinnen en in het bijzonder door haar sympathieke aanv. Mej. Mia Knyff, ten zeerste werd geapprecieerd. Het enthou>iasme dat na afloop van deze huldiging plaats had laat zich nauwelijks beschrijven en waren de sportyells niet van de lucht af. Dat A.D.O. bekend is geworden, niet alleen in Soest doch ook in de buurt van het Ondiep staat vast. Telkens weer klonken de aanmoedigingen der Utrechte naren en leek het bij wijle wel een interland wedstrijd! In het kort vermelden wij dat wederom eenige records van A.D.O. omlaag gingen, en wel de 1UU M. hardloopen, welk nummer in 14.4 sec. werd geloopen. De estafette ploeg eindigde in haar serie op de derde plaats met een nieuwe tijd van 46.5 sec., en last but not least maakte Mej. van As- selt een schitterende sprong van Mtr. 4.62. Tenslotte schrijft ons de Athletieksecre- taris van A.D.O. het volgende: „Gezien de prestaties van den laatsten tijd, doen wen 'n beroep op de hier wonende da- mes-Athleten, zich bij A.D.O. afd. Athletiek, onverwijld aan te sluiten en onze club op 'n nog hooger pijl te brengen, als deze in de afgcloopen weken heeft bereikt. Geeft U dus nog heden op aan den Se cretaris, N. Brunner, van Lenneplaan 7B, telefoon 2174, dan kunt U of maakt U kans op de nog komende wedstrijden der K.N. A.U., voor A.D O. uit te komen." A.D.O. kwam, zag en overwon Weldra de Soestermenschen. Op dan! Nog niet te laat,- Bij ons vervult men wenschen! E. S. V. A. C, de een meening vormen. Daarom zal de daar ter plaatse wonende getuige nogmaals worden gehoord en tevens zal door het Tri bunaal de plek en omgeving der aanrijding in oogenschouw worden genomen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: E. O. Soest f 25 of 10 d Loopen op verboden grond: W. M. H. Soest f 10 of 4 d. Arbeidswet: B. R. Soesterberg f 7.50 of 3 d. Te Soest op openbare straat letters stel len: G. S. aldaar f 3 of 1 d.; H. J. W. id Te Soest wielrijdende zich aan ander voertuig vasthouden: M. H. Baarn f 5 of 2 dagen; L. J. van V,. Soest id. Autorijden zonder voldoende remmen. H. W. K. Soest f 40 of 20 d. Te snel rijden in Soest: J. H. Schiedam f 25 of 10 dagen;.. D. B. Utrecht f 7.50 of 3 dagen; G. C. J. V. Den Haag f 30 oi i0 dagen; G. A. J. Rijswijk f 20 of 8 dagen J. van R. Den Haag idem; W. K. Utrecht i 15 of 3 dagen: Gespeelde wedstrijden: Climax IIEsvac Z 11 (Na loting door Esvac gewonnen). Soesterberg IIIEsvac III 51. Soesterberg IEsvac I 33. Zoowel het derde als eerste elftal speel de Zondag 1.1. hunne eerste wedstrijd welke waren georganiseerd door het Soester Sport Comité op het terrein van de voet- balvereeniging „Soestdijk". Het derde elf tal leed een flinke nederlaag daar er nogal iets aan het samenspel mankeerde, terwijl de spelers iets te licht waren ten opzichte hunner tegenstanders. In ieder geval is er uit dergelijke oefenwedstrijden veel te Re en en wanneer de juiste opstelling van het jlftal zal zijn gevonden dan zal het op den duur wel beter gaan; flink oefenen en el- caar leeren begrijpen zal het geheel ten goe.- de komen. De verrichtingen van het eerste elftal heeft onze verwachtingen verre overtroffen; wel werden vele fouten gemaakt, maar alle -jpelers hebben getracht er van te maken wat er van te maken viel en dat is te loven. Een geheel nieuwe opstelling werd gepro beerd zoodat ook in dezen wedstrijd enkele spelers op voor hen vreemde plaatsen uit kwamen. De achterhoede kweet zich uit stekend van haar taak, hoewel zij te weinig steun kreeg van de midden linie. De mid- jenlinie was dan ook het zwakste deel van ie ploeg, maar wanneer de spelers dezer inie hun taak van verdedigen en voeden der voorhoede willen leeren zoo zal het in den vervolge ook beter gaan. Vooral het .joed aangeven van den bal aan de spelers Ier voorhoede is een voornaam punt. Dc bal >laatsen naast of voor de spelers waarvoor :ij bestemd is, zoodat deze de bal direct n zijn macht heeft is een voorname factor. De voorhoede heeft uitstekend haar best gedaan; de midvoor moet echter het spel niet te kort houden en meer plaatsen op de heugels. Niettegenstaande er drie fraaie loelpunten zijn gemaakt is de grootste fout van het binnen trio, dat cr niet, indien er de gelegenheid voor was, geschoten wordt. Vooral voor de rust. met de wind in den ug, had het vijandelijke doel bekogeld moe ien worden. De schoten die nog werden ge geven waren ook te tam, d; ^r moet een Joelverdediger zijn handen aan kunnen war men. Dus volgende keer deze technische te kortkomingen trachten te verbeteren en het geheel zal er wel bij varen. Door de behaalde overwinning van Zater- lag j.1. speelt het Zaterdagmiddag elftal a.s. Zaterdag in de volgende ronde van de 3erie-wedstrijden der V.V. „Bloemenkwar- wier" tegen Excelsior II. Voor a.s. Zondag zijn geen wedstrijden vastgesteld, zoodat alle spelers in de gele- ;enheid zijn de wedstrijden georganiseerd loor het Soester Sport Comité te Soester- jerg te kunnen bijwonen. De volgende ontmoetingen vinden Zon- lag op het terrein van de V.V. „Soester- jerg" plaats: 1.3Ü uur Soesterberg IISoest II. 3.00 uur Soesterberg ISoest I. ALGEMEENE SOESTER TURN- EN ATHLETIEKCLUB. A. D. O. (afd. Athletiek) De derde en laatste competitiedag der U.P.A.B. stond wederom in het teeken van spanning en speciaal wat betreft het bezet ten van de drie eerste plaatsen. Wel stond het vast dat T.O.V„ Zeist, als nummer een zou eindigen. Omtrent de tweede en derde plaatsen was in 't geheel pog niets te zeg gen. Was niet het vurige 'Kandati-ploegjc, evenals A.D.O. in staat nc-g omhoog te ko men? Tenslotte bleek echter dat dc G.A.C. uit Hilversum zich nie^s van dit alles aan- luiten verantwoordelijkheid der Redactie wat hij niet meent. Maar 't komt toch alle maal op hetzelfde neer. Zulk netjes vechten hè?" Daar gevoel ik mij gedrongen om te probeeren of l.et goede in den schrijver niet voor altijd vast geroest zit. Ik noodig hem n.1. uit om onder zijn eigen naam eens na der te verklaren, wat hij meent, met wat hij niet zegt en welk doel hij met dit zeggen be oogt. Het is mij onmogelijk te begrijpen wat de uitgever, de Heer Smit ermee voor heeft om zulke medewerkers te am- bieeren. Doet hij (Knelis) niet wat ik hem gevraagd heb, dan vraag ik aan ieder op recht mensch te overwegen hoe gehandeld dient te worden tegenover zoo n blad en schrijver. Met verschuldigde gevoelens BUSCH. CORRESPONDENTIE. L. V. Wij kunnen ons Uwe verontwaardi ging voorstellen, doch geven U in overwe ging niet op het Asmodee-geschrijf van Knelis alias Mr. J. van Doorne in te gaan. Het zou te veel eer zijn. Chanteurs en auteurs van dergelijk ge schrijf zwijgt men gewoon dood. Redactie. Beste meisjes en Jongens, De oplossing van de raadsels van vorige week zijn: 1. Om zijn hals. 2. Handschoen. 3. IJs-bloemen op de ruiten. 4. Wilgen-katjes. De nieuwe raadsels zijn: 1. In welk huis heeft nog nooit een mensch gewoond? 2. Het is een gek geval, maar zoodra ik even stil sta, lieg ik of ik wil of niet. Wie weet hoe ik heet? 3. Al wordt ik ook nog 100 jaar ouder, toch ben en bljjf ik dom. Ra, ra, wie ben ik? 4. Er stonden 10 kaarsen op een rijtje te branden. Toen blies ik er 4 uit, hoe veel bleven er toen over? OOM KAREL. Mijnheer de Redacteur, Sedert eenigen tijd verschijnen in de „Soes ter Courant" van den lieer Smit onder het pseudoniem Knelis walgelijk vieze artikel- .jcs, dewelke met krabbels worden betiteld. Het lage en laffe karakter van den schrijver xomt hierin wel sterk tot uiting. Het lust mij niet over den inhoud in haar geheel te spreken, en als ik niet overtuigd was dat 't octere in den mensch wordt gevangen ge houden door 't dominecrende kwaad, dan zou ik geneigd zijn van die Knelis te zeggen, dat .tij een doorgefourneerde deugniet moet ijn. Deze persoon laat duidelijk zijn haat en daardoor zijn mentaliteit blijken jegens personen waar, als ik mij niet vergis, hij veel al 3011 't maar alleen moreele en financieele steun zijn, aan verschuldigd is. Hiermee heb ik voor t éérst en 't laatst over de bedekte vuilschrijverij geschreven. Doch waar mijn naam wordt genoemd in het volgende: „Zoo las ik, dat de heer Busch een boel dingen zegt, die hij niet meent, of liever, dat hij een boel meent wat hij niet zegt; nee, /.oo is het ookniet, hij zegt wel eens meer „HET ZUSJE VAN KLEIN-DUIMPJE" Vrij bewerkt naar een sprookje van Hans Christiaan Andersen, door Greta Declercq. SapperdekriekWat was dat arme klei ne DuinrPotje bang, toen die groote mei kever huar boven in den boom droeg en met haar boven op het grootste blad van Jen boom ging zitten. Hij gaf haar honing ait de bloemen te eten en hij zei, dat ze .i'g aardig was, hoewel ze heelemaal niet op een mei-kever geleek. Toen kwamen al Je andere meikevers, die in den boom woonden hen opzoeken. Ze bekeken Dui melotje van alle kanten en de jonge mei kevers trokken hun neuzen op en zeiden Jat ze erg leelijk was en precies op een mensch geleek. En omdat al de oudere mei-kevers dit zeiden, begon de groote mei-kever, die haar gevangen had het ook ie gelooven en wilde ten slotte niets meer met haar te maken hebben. Ze mlocht ''aan waarheen ze wilde. De meikever RECLAMEWEEK Heerlijke vette Edammerkaasjes f 0.85 cent per stuk; Zeer fijne vette groote Edammer kaas circa 4 pond f 1.80. Heele blikken prima Zalm f 0.38 Half pond Boterkoekjes f 0.25 Half pond Bitterkoekjes f 0.25 Half pond Sprits f 0.25 Half pond Arnhemsche meisjes f 0.30 Half pond Bilsjes f 0.30 Half pond Advocaatwafels f 0.35 Half pond Fijne Bonbons f 0.29 Half pond Rumboonen f 0.29 Half pond Vruchtenbonbons f 0.25 PAUL KAISER Beleefd aanbevelend J. C. v. HAARLEM - van Weedestraat 45. Telefoon 2159 - Soestdijk nam haar op en vloog met haar naar be neden. waar hij haar op een madeliefje neer zette. Daar huilde het kleine meisje, omdat ze zoo leelijk was, dat de meikevers niets meer met haar te maken wilden heb ben,. En toch was Duimelotje mooier, dan je je zelfs maar kunt voorstellen. Het aardige kleine meisje woonde dus den heelen zomer heelemaal alleen in het bosch. Ze vlocht zelf een bedje van gras en hing dat op onder een groot beukenblad, zoodat ze mooi beschut was tegen den re gen. Inplaats van boterhammetjes at ze ho ning, die ze uit de bloemen zoog. En in plaats van melk dronk ze de dauw-druppels op, die 's morgens op de bloesem lagen. Dit ging goed zoolang het zomer en herfst was. Maar toen kwam de winter. Alle vo gels, die gewoon waren voor haar hun lied jes te zingen, vlogen heen naar warmer streken,. Het groote beukenblad, waaronder ze woonde, verdorde, en Duimelotje bib berde van de koude. Haar kleertjes waren heelemaal versleten. Toen begon het te sneeuwen en elke sneeuwvlok» die op haar viel, was natuurlijk net zoo zwaar en groot voor haar, als een emmer vol sneeuw voor ons, want wij zijn groot, maar Duimelotje was maar een duim hoog. Toen wikkelde zij zich in een verdord boomblad, maa- jul lie begrijpt natuurlijk, dat dit niet erg veel warmte gaf. Dicht bij het bosch. waarin Duimelotje in den zomer gewoond had. lag een gro it korenveld. Het koren was allang gemaaid, en er stonden nu nog alleen maar stop pels op het harde bevroren veld. Maar voor Duimelotje waren deze stoppels zoo groot als boomen en het veld leek voor haar een bosch. Toen kwam ze aan de leur van de woning van e *n ve.dmuis. Dit muisje had een heel klein holletje onder een stoppel. De veldmuis woonde daar erg prettig en warm en haar heele kamer was propvol met koren. Natuurlijk had zij ook een mooie keuken en een kelder. Dui melotje stond voor de deur als een gewoon bedelaarskindje en bedelde om een korrel graan, want ze had al in twee dagen niets gegeten. „Arm klein ding", zei de oude veldmuis, want ze was in haar hart een brave, goe de veldmuis. „Kom maar in mijn warm kamertje, dan gaan wij samen eten". De veldmuis vond het kleine meisje zóó aar dig, dat ze zei: „Als je wil, mag je den heelen winter bij mij blijven, maar dan moet je mijn kamer netjes schoon hou den en mij mooie verhaaltjes vertellen, want daar ben ik dol op". Duimelotje deed wat de goede oude veldmuis haar vroeg en was natuurlijk erg blij, dat ze nu zoo'n prettig thuis had. Wordt vervolgd. DOPERWTEN MET HAM. Men neemt 2 K.G. doperwten, 1 kropje sla, 4 jonge uitjes, 14 L. kokend water met 2 maggi bouillonblokjes,, 1 ons ham. 2 af gestreken eetlepels bloem, 2 afgestreken eet lepels boter, 1 lepel fijngehakte peterselie. Snijd de ham in kleine dobbelsteentjes en fruit die met de boter lichtbruin. Voeg hier bij het geel van het slakropje in fijne reep jes gesnipperd en laat dit even mee frui ten; strooi er de bloem door, roer alles door elkaar en giet er de bouillon bij. Laat alles even door koken tot het een dun sausje vormt. Schud er dan de gedopte erwtjes in en de heele uit es; laat in een goed gesloten pan het gerecht zachtjes doorkoken tot de groenten gaar zijn en de saus voldoende gebonden is. Strooi er de gehakte peterselie over. MaNUFACTURENMAGAZ'JN NIEUW BAARNSTR., TEL. 194 BAARN. Groote sorteering in HEEREN OVER HEMDEN, DASnEN, SOKKEN, WITTE SCHILLER OVERHEMDEN in alle maten. TR1CO HEEREN ONDERGOED in verschU'ende kwaliteiten. GEVRAAGD een nette Leeftijd ongeveer 16 17 jaar. bij Joh. Mets Comestibles Soestdijk. van Weedestraat 46. Speciaal adres voor: SPECIAAL ADRES VOOR 'T GOOI VOOR HETOMLIJSTEN VAN ALLE VOORKOw.ENDc PLA TWERKEN TEGEN SCHERP CONCURREERENDE PRIJZEN.

De Soester | 1931 | | pagina 6