rn: 2e BLAD T. VAN VLIET Md Z Modelslagerij Z ide VILLA :n tuin. L. J. H0KSBERGEN m ft w OORT tot 6 uur Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Nederlandsch Kampioene 800 Meter. >P op mooist gele- n, bijkeuken, kel- imers. in het bureau van DRUKKERIJ V (f t SOESTDIJK 4 - R> RK AAK UWEN BIJ ONS S X HET Si NDE Si E Si R> \AT -44- na V» ACHT JE PRIJZEN! lie hem te hel ment, waar- ïouden. Hij wien hij dit incn doen; eeds overal Ir. Benson luk. Ik be- ;n; hij ver- k nam het Dn het mij ;waring ge- :d nog die- zei Cur- verleiding, iet geld te en had hij oende zou voorzien, daar was s het, om ing kwam, ardoor hij kwam." Dorothy niet den woord te ter. „Nog „waarom het testa- ouden en zoo lang n kwam. :tigd? Dit /oor Ry- om den zelve te 1 gebaar, de re ver een stoel volgt). behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 1 Aug. 1931, No. 62 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van A. v. d. Berg, te Soesterberg om op perceel Schcolweg 10, kadastraal bekend in sectie E. no. 1014 een petroleumbewaarplaats te mogen oprichten door hen is ingewil ligd. Scest, 27 Juli 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat volgens mededeeling van den Inspecteur der Pos terijen, telegrafie en telefonie te Utrecht mét ingang van 2 Augustus a.s. het post kantoor te Soest doorloopend geopend zal zijn voor den telefoondienst op Zon- en feestdagen. Scest, 28 Juli 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh De Secretaris, J. Batenburg. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 29 Juli 1931 bij hen is ingekomen een ver zoek van A. H. F. J. van Kesteren ^yan beroep caféhouder, wonende te Hilversum om verlof tot den verkoop van alcoholhou denden drank, anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit: de beneden vcorlocaliteit en de concertzaal van hel perceel, kadastraal bekend alhier in sec tie A. No. 2031 plaatselijk gemerkt no. 32 en gelegen aan de van Weedestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijke be zwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 29 Juli 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. VERVOLG RAADSVERSLAG Le burgemeester geeft daar een ontwij kend antwoord op en vraagt feiten. In dien de heer Busch speciale vragen doet, zal spr. die vragen beantwoorden. Als het algemeen belang medebrengt, dat de boeken ter inzage komen voor de raadsleden teneinde speciale vraag punten op te lossen, is spr. bereid daar toe mede te werken. Hij wil medeideelen, wat hij uit die boeken kan vinden. De heer Busch wil de berekening van de kosten van iedere weg aan materiaal en loon, met de kostprijzen weten. De heer Gasille vraagt het woord, het geen hem eerst door den Voorzitter wordt geweigerd. Bij aandringen van den heer Gasille om over het gesprokene zijne mee ning te zeggen, wordt hem dit toegestaan. Spr. verklaart, dat het zeer abnormaal en ontoelaatbaar is, dat de boeken, tot het ar chief der Gemeente behoorende, door een oud-Dir. van O. W. thuis worden achterge houden. Hoe vindt de Voorzitter dit? De Burgemeester merkt op, dat bij overdracht inderdaad het geheele archief met een inventaris ervan behoort over te gaan. Dat is echter niet gebeurd. Als er nu stukken blijken weg te zijn, kan dat toch nooit vastgesteld \w>rden. De heer Gasille blijft erbij, dat er een proces-verbaal van boeken-overname be hoort te zijn. Aan de hand van het brie- ven-register kan men dan alles vergelij ken. Wat hier gebeurd is, is zeer abnor maal. De heer van Klooster geeft toe, dat de overdracht der boeken niet in den haak was. Maar als de heeren wisten, dat reeds meerdere boeken van hem juist op het gemeentehuis zijn zoekgeraakt, kan mer. spr. toch moeilijk kwalijk nemen, dat hij er niet veel voor gevoelde, zijn boeken paar den heer van Vliet te brengen, al- waaT ten kantore het .een erge rommel was. De burgemeester beaamt, dat het nu een juister oogenblik was voor de overgifte, als indertijd. De heer Busch zal nog nader zijn spe ciale vragen preciseeren. De interpellatie wordt hierna gesloten. De burgemeester brengt daarna ter tafel de mogelijkheid om de molen „De Vlijt" te behouden. De restauratie kost f 3000.waavan de eigenaar f 1000. wil betalen. De vereeniging „De Holland- sche Molen" kan f 100.bijdragen. Als de gemeente ook f 1000.bijdraagt, be staat er kans, dat de molen kan blijven. De heer Busch behoudt de molen lie ver, maar vindt f 1000.te veel. Hij wil liever, een jaarlijksche subsidie geven. „De Windhond" was veel mooier en histori- scher. Ook heeft men geen zekerheid, dat men er nu in jaren af is. Toch hebben! molens opvoedkundige waarde, daar ze langzamerhand verdwijnen. De burgemeester ziet de zaak uit na- tuurschoonoogpunt. Trekschuit en dilige- ance zijn ook verdwenen, en ook die gaat men voor de Opvoedkunde niet in stand houden. Daarvoor zrjn musea, ook open luchtmusea. De heer Pronk zegt, dat de molen geen geen cent meer waard is. De heer Doorman vindt de molen een kleed in het landschap. Wel was de Wind hond mooiej, maar de Vlijt is toch ook een sieraad, dat men overal op den Eng ziet. Handhaving ervan is dus wel eenig geld waard. Er is, ruim f GO.000.ge reserveerd, f22.000.overschot van'22 en f37.000.toevallige bate uit de om zetting der belastingen. Dit geld kan men toch ook wel eens aanspreken en behoeft niet ten eeuwige dage als reserve te blijven. De heer Busch stelt dan voor f500.. te verleenen, onder voorwaarde, dat de provincie ook f 500.geeft. De burgemeester zegt, dat de begroo ting van de restauratie is f2800.Als de particulieren ook eens wat bijdroegen? De heer Hilhorst wil het geld beter be ter besteden, bijvoorbeeld aan de wegen. Ock zijn we er met f2800.niet af. De molen is een wrak en men zal later weer moeten offeren. Alles is versleten. Men ziet het begin wel, maar het einde nie.t. De burgemeester zegt, dat een deskun dige de begrooting heeft opgemaakt en alles heeft bezien en geraamd. Het voor- istel van B. en W. van f 500.voor de restauratie bij te dragen wordt hierna verworpen met 4 tegen 5 stemmen en 2 enthoudingen. Vóór stemden de heeren Doorman, Ga sille, Busch en de Bruijn. Mevrouw Land weer-de Visser en de heer v. d. Breemer onthielden zich van stemming. Voorts kwam aan de orde een voorstel tot uitbreiding van de waterleiding aan den Klaarwaterweg, dat reeds vorig maal in de Raad was geweest. De kostenopgave van f3690.-- was juist. De heer Grootewal blijft erbij, dat het f G00.minder kan. Andere gemeenten betaien cok minder. Spr. wil de leiding echter thans maar aanleggen en inmiddels eens bij die andere gemeenten informeeren wat die aan de Waterleiding Mij. voor een dergelijke aanleg betalen. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer v. d. Breemer heeft gehoord, dat men 3 Wethouders wil nemen in Sep tember en vraagt of dat kan. En of de 2 maal f 1500.onder 3 verdeeld kunnen werden? De burgemeester zal den vrager nader inlichten. De heer van Klooster vraagt naar de subsidie voor de Eemverbetering. De bur gemeester antwoordt, dat nog geen ant woord van Gedep.. Staten is ingekomen. De heer Pronk bepleit betere verlich ting aan de Birktstraat, waar men al we ken met de electrische leiding bezig is. De heer de Bruijn heeft geconstateerd, dat de gebruikte hoogovenslakken aan den Hellingweg andere waren, dan hij bij zijn voorstel bedoelde. Het gebruikte is een chemisch preparaat. Wethouder Koenders zegt, dat de on derlaag origineele slakken zijn, doch slechts de afdekking uit het chemische preparaat bestaat, opdat er verband ko men in het bovenste wegdek. Dat kan niet anders. De heer de Bruijn blijft erbij, dat ande re slakken zijn gebruikt en wil de ver antwoordelijkheid niet op zich nemen, als deze slakken minder blijken te voldoen. De heer Gasille bepleit betere verlich ting van de Parklaan. De heer Busch heeft liet over de schut ting bij den heer Witte, die gesloopt moest werden. B. en W. hebben in die zaak ge- neel tegenstrijdige brieven geschreven en spr. vraagt een nauwkeurig onderzoek daarnaar, opdat er geen rare dingen gaan gebeuren. Want als men nu zou gaan sloo- pen, zou het muisje wel eens een staar- .je kunnen hebben. Vcorts vraagt spr. waarom de terugbe taling der gelden voor den aanleg van waterleidingsbuizen aan den Koudhoorn- weg en andere wegen nog niet heeft plaats gehad. Ged *p* Staten hebben de zaak reeds goedgekeurd. De burgemeester antwoordt, dat deze goedkeuring eerst heden is afgekomen en Jat de terugbetaling thans met spoed zal volgen. Hierna gaat de Raad over in geheime vergadering ter behandeling van punt 19. Behandeling van belasting-reclames. Na behandeling hiervan wordt de verga dering te ruim 10.15 uur gesloten. 2e ZOMERCONCERT te geven door de Harmonie „Patiëntia Vin- cit Omnia" (Dir. Ferd. de Goey) op Maan dag 3 Augustus, in de muziektent aan de Koninginnelaan, des avonds 8 uur. PROGRAMMA: 1. Wien Neerlands Bloed. 2. Le Grand Duc. Marsch. J. Furgeot. 3. Le Calife, De Bagdad. Ouverture de Boïeldieu. 4. Les Patineurs. Wals. Waldteufel. 5. La Reine De 1'Olympe. Fantaisie. G. N. Labole. PAUZE. 6. Ouverture Symphonique. E. Deneuf- bourg. 7. In a Persian Market (Karakterstuk). A. W. Ketelby. 8. Mendelssohn. Fantaisie. A. Floris. 9. 1'Indépendance, Marsch. Chanlandrey. 10. Wilhelmus. Dit programma wordt Woensdag 5 Aug. a.s. uitgevoerd in de muziektent nabij Ho tel Soesterdal te Soesterberg des avonds 8 uur. Dit is het eerste concert, dat door den pas benoemden Dirigent geleid wordt. OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 EERERAAD ZAAK VAN KLOOSTER. Naar wij uit goee bron vernemen heeft de eere-raad rapport uitgebracht zonder de bescheiden gezien te hebben en dus alleen gezegd wat de burgemeester verklaard had. NED. HERV. KERK. Door welwillendheid van den heer P„ Beekman, architect der tweede Ned. Herv. Kerk aan de Nieuwerhoekstraat, hebben wij daar eens een kijkje genomen. Komende van de Koninginnelaan gaat dit vriendelijk bedehuis schuil achter dicht ge boomte, maar als men er eenmaal voorstaat doet het weldadig aan. De steenkleur past zich aan aan de omgeving. Het pittoreske torentje sluit het geheel af. Gaande door een paar eikenhouten deuren komt men in een kleine hal, met rechts de irap voor opgang naar de gaanderij, onder de trap is een berg- gelegenheid. Een paar deuren gaven daarop toegang tot het interieur dat prettig aan doet en plaats biedt voor 450 personen. De geele baksteen geeft aan het geheel relief, de kapsponten zijn weggewerkt door cela- tcxplaten, daarin zijh de plafonnières aangebracht, benevens een flink rooster voor afvoer van onzuivere lucht, en toe voer van versche lucht. De afzetting is gr?.e,n .l"?1 zwart ln de zijwanden zijn 3 gelijkzijdige driehoeken (lichtramen) aange bracht in groen en wit glas in lood, en 1 groot, zoodat het licht van alle zijden bin nendringt. Tegen den rechterzijwand is de bank geplaatst voor de Kon. familie, een ontwerp v. d. architect, tegen de achterwand den kansel. Achter den kansel, met een toe gang door een flinke deur aan elke zijde ligt de katechisatie-kamer een flink ruim, licht en luchtig vertrek, zeer goed te benut ten voor vergaderingen daar er een wit vak is aangebracht voor film of lantaarnvertoo- ning. De andere kant der muur is geverfd met Metalix, de bovenkant met Melaniverf, wat zeer goed aandoet. De kamer voor den predikant is lila gekleurd. Een stemmig vertrek. Tegenover den kansel bevindt zich de gaanderij, de banken zijn in opgaande lijn geplaatst, zoodat elk de voorganger kan zien en hooien. Tegenover deze galerij is die voor het orgel dat reeds in aanbouw is bij de Gebr. de Koff uit Utrecht, welbekend op dat gebied. Het front werd door den architect ontworpen.' Verder is in het bene dengedeelte aangebracht een fietsenberg plaats, W.C. en berggelegenheid. 'sWinters wordt de kerk met gas verwarmd door mid del van een motor die geregeld voor ver sche lucht zorgt. Alles bijeen genomen een sober maar de gelijk bedehuis dat voor Westelijk Soest een aanwinst is. Alle luxe is weggelaten, het is zeer practisch ingericht en werkelijk voor het doel geschikt. Half September heeft de ingebruikneming plaat. Het geheele werk werd uitgevoerd door den aannemer den heer W. Hornsveld; onderaannemers waren voor het schilderwerk den heer A. v. Vliet; voor het lood- en zinkwerk H. van Her waarden en voor gas en electra D. Visman. Voor het meubilair den heer H. Veenendaal. De banken worden vervaardigd van Amerik. grenenhout en daarna gebeitst. Men was juist aan het „vloeren" toen wij een kijkje namen; ook de schilder was druk in de weer. Voor het gebouw is een tuin aangelegd door den heer Joh. Kraayenbrink, wat een lust voor het oog zal zijn als alles in bloei staat. De kerk heeft 3 in- en uitgangen, waarvan 1 is bestemd voor de organist. Architect, aannemers en bouwlieden heb ben eer van hun werk. WEESHUISDAG. Gepasseerde Woensdag werd in de Chr. Geref. kerk de jaarlijksche weeshuis dag gehouden, welke enorm druk bezocht was. Des morgens om 10 uur werd de sa menkomst geopend met het zingen van Psl. 95 1 en gebed en het lezen van Psl. 145. De praeses roept daarop allen het welkom toe en bepaalt zich bij het groote voor recht om den Heer voor alles te danken, daar de grondvorm van alles moet zijn een lof zang tot Hem, die Zijn zorg en genade overvloedig gebiedt. Na het zingen van Psl. 72 11 spreekt de weesvader van de inrich ting; waar het vorige jaar 16 thans 28 kinde ren verpleegd werden. Voor erge ziekten bleef men gespaard, en er is geen klacht over hun gedrag, voor de pleegouders vliegt men. Veel en velerlei werd geschonken, ook voor de biblotheek. Spr. zegt allen hartelijk dank voor dit medeleven. Maar het zwaarste komt nog. Pe inrichting wordt te klein en vergrooten vraagt offers, daarom de handen in de beurs getast. Het is alles voor Hem. Na het zingen van Psl. 27 6 bestijgt Ds. J. W. van Ree uit Barendrecht het spreekge stoelte en staat stil bij „het gebed van een wees" uit Hosea 14 4 en staat stil bij den deerniswaardigen toestand, bij de groote ontferming en bij het biddend pleiten. Na deze punten te hebben ontvouwd wordt ge zongen Psl. 103 7-9 en wordt gecollecteerd en met gebed gesloten. Na de koffiemaaltijd werd de dienst om 2 uur voortgezet met het zingen van Psl. 68 3 en gebed en het lezen van Exodus I, hoofdstuk 2. ZEw. kiest als uitgangspunt „Niet bij Moeder weg" en ontvouwt dit on derwerp, besloten met het zingen van een Psl., vers en gebed. Daarna werd de inrich ting bezichtigd en toog men vervolgens huiswaarts. Het was een gezegende dag. FELICITATIE. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de Alg. Turn- en Athletiekclub A.D.O. Zaterdagmiddag 5 uur 1 Augustus in de Gymnastiekzaal van de heer van Kooy, Mej. Jeanne van Asselt te complimenteeren, voor het behaalde kampioenschap van Nederland 800 Meter hardloopen. Vereenigingen of personen welke van de ze gelegenheid eveneens wenschen gebruik te maken, worden hierbij beleefd uitgenoo digd. I. O. G. T. LOGE DE GOEDE STRIJD Woensdagavond hield de loge een open zitting ten huize van Mevr. Muyzenberg, welke druk bezocht was door gasten uit Utrecht, Amersfoort en Hilversum. De praeses roept allen het welkom toe en deelt mede dat de loge daar is om de zwakke broeders of zusters te steunen. Mej. H. v. d. Bouver zong daarop een paar soli. Zij beschikte over een frisch lief geluid. Daarop sprak den heer Breitenstein uit Utrecht over het internationale werk der I.O.G.T., en geeft de richtlijnen aan. De heer en Mej. Petersen gaven een voordracht ten beste, waarna nogmaals de zangeres optrad, bege leid door Mevr. Muyzenberg. Tot slot sprak den heer Nijburg uit Amersfoort over de O.V.J.T. De grondslag van dit alles is ab solute onthouding van alle alcohol. Een strijdlied door allen gezongen was een goed besluit. VERGADERING R.K. KIESVEREEN. Dinsdagavond vergaderde de R.K. Kies- vereeniging. Aanwezig waren ca. 70 leden. De Voorzitter Huurdeman opende de ver gadering met den Christelijken groet, ver volgens las mej. Orth, Secretaresse de notu len voor der vorige vergadering, welke wer den goedgekeurd. Als punt 2 der agenda volgde de Be stuursverkiezing. De heer Huurdeman achtte zich als voor zitter bij acclamatie herkozen. Mej. Orth deelt mede bemerkt te hebben, dat een groot aantal aanwezigen het met deze manier van verkiezing niet eens is en wenscht voor zich en haar medebestuurderen een schriftelijke stemming. Hiertoe werd overgegaan en werd deze reglementaire bestuursverkiezing bekroond met een stemmenmeerderheid voor de oude bestuursleden. Vervolgens gaf de heer Huurderman het woord aan den eersten spreker van Kloos ter. Deze gaf den aanwezigen gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer Sips maakt hiervan gebruik en informeert hoe het nu staat met de aanklacht. Is deze aan klacht ingetrokken, ja of neen. De heer van Klooster zet zijn meening over het gebeur de nogmaals uiteen. Spr. ontkent de klacht te hebben ingetrokken, doch deelt mede een verzwaarde aanklacht door een Rechts kundige tegen den Heer Iburg te hebben ingediend. Bovendien stelt hij de aanwezi gen in de gelegenheid een aantal handtee- keningen van den heer Nollen te bezien. Desgevraagd zegt spr. niet te weten, waar onder de zg. valsche handteekening staat. Spr. wenscht echter kort te zijn aangezien de bloem der sprekers aan het woord moet komen: de heer Mineur. Tot slot verklaart de heer van Klooster op een vraag van den Heer van Duren, dat hij tezamen met de R.K. Raadsleden de zaak geheel zal behandelen en doen onderzoe ken. De heeren Sips en van Duren kunnen zich hiermede vereenigen. De heer Nieveen van Dijkum drukt zijn leedwezen erover uit, dat deze zaak nu, na de bestuursverkiezing, ter sprake komt. Hij is het met het beleid van het Bestuur der Kiesvereeniging niet eens. Op krachtige wijze bracht hij naar voren, dat het Bestuur G. v. d. MEER Jr.* BONTWERKER TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT g VERMAKEN REPAREEREN co van alle soorten BONTWERKEN m der Kiesvereeniging en zoo deze regle mentair niet wilden, noch konden ofwel een comité van Katholieken vier jaar gele den, en zeker nu, voor de verkiezing de zaak van Klooster tot in de kleinste klei nigheden behoorden te onderzoeken. Dat was volgens spr. haar plicht en taak ge weest. Nu heeft men den hr. van Klooster alleen laten staan. liet gaat hier om de eer van het Katholieke blok. Waarom, roept spr^ uit, is dat niet gebeurd? De Voorzitter antwoordt den heer N. van Dijkum, dat daarvoor geen geld beschikbaar is, en het ook niet op den weg lag van het Bestuur. De heer Nieveen van Dijkum hernieuwt zijn eisch en is het met den Voorzitter niet eens. Dat kost geen geld. Voorts brengt spr hulde aan de Secreta resse, die schriftelijke stemming voor de be stuursverkiezing heeft geëischt. Dat was correct en reglementair. De heer Huurdeman geeft hirna 't woord aan den tweeden spreker, de heer Mineur. Deze verklaart de bloemenhulde van den heer van Klooster te aanvaarden. Hij is op het gebied van gemeentezaken grasgroen, maar van goeden wil, vo >r eenheid en naas tenliefde. Vervolgens verkrijgt de heer van Duren het woord, die, na een korte inleiding op ge degen wijze zijn inzichten over de politieke constellatie en de gemeentebelangen weer geeft en tallooze punten, zooals grondpoli- tiek, onderwijs, enz. behandelt. Hij is ook voor het benoemen van drie wethouders, zonder extra kosten voor de gemeentekas. Bij de rondvraag informeert de heer Ja cobs nog naar het wegwerken der Soester- bergsche hoogte. Van Klooster antwoordt hem, dat dit ca. f 275.000 zou kosten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering omstreeks half elf gesloten met den christelijken groet. GEVONDEN VOORWERPEN Een notitieboekje. Twee broches. Een strikje. Twee belastingmerken. Een portcmonnaie met inhoud. Een wit kleedje. Een scheermes. Een ceintuur. Eenig geld. Een tasch met inhoud. Een rozenkrans. 800 AD.O. 800 (Jeanne van Asselt, Molenstraat 43 W-Z. Soest). Neen, het is haast niet te gelooven Een Unicum, een zeldzaamheid. De A.D.O.-vlag ging naar boven, En dat voor onze kleine meid. Reik haar nu handen en bouquetten Laat U nu niet onbetuigd Af de hoeden, en de petten Nu ieder zich voor haar thans buigt De eer is haar te beurt gevallen Snel ging zij over Sintelbaan Colossaal roepen wij nu allen Heeft dat onze Jeanne gedaan. Kampioen wij willen vragen Als de grootste dag daar zijn zal Mag jij dan weer de Palm wegdragen Palm van het gansch heelal ln stilte zullen wij het hoopen Ons Jaentje doet dan ook haar best Elke maand iets sneller loopen Natuurlijk is het dan lest-best. (Gerrit de Zoete). S00 800 EEN GOEDE VANGST. De vreemdeling P. Th. W., die zich in de jaren omstreeks 1927 had schuldig gemaakt aan diverse diefstallen en oplichtingen, hier te lande en ook te Soest, doch toenmaals, ondanks de vele pogingen daartoe, niet kon worden aangehouden en naar het buitenland was uitgeweken, wilde de vorige week van uit België, waar hij net uit de gevangenis was ontslagen, naar Nederland gaan. Aan de grens bij Roozendaal bleek de boekhouding van de justitieele politie ech ter buitengewoon in orde te zijn, met het ge volg, dat W. werd aangehouden. Waar de burgemeester van Soest indertijd ook zijn opsporing, aanhouding en voorgeleiding had verzocht, werd deze internationale oplichter naar Soest overgebracht, alwaar hij Woens dagavond arriveerde. Nadat zijn zakken hier waren onderzocht, heeft men hem overgebracht naar Utrecht, alwaar hij ter beschikking is gesteld van den Heer Officier van Justitie en in het huis van bewaring is ingesloten. Door de Inspecteur van Politie te Soest zijn een zevental verschillende plaatsen in den lande met zijn aanhouding in kennis ge steld, alwaar hij ook verschillende diefstal len en oplichtingen had gepleegd. Verschei dene jaren heeft hij ons land onveilig ge maakt en eveneens in Noord-Amerika, Bel gië en Ned. Indië geruimen tijd in de gevan genis doorgebracht. AANRIJDING Woensdagavond te omstreeks half 7 had aan de Birktstraat nabij de Gallenkamp Pelsweg een aanrijding plaats tusschen een automobiel, bestuurd door E. F. IC. uit Am sterdam en den wielrijder H. v. d. B. uit Soest, die plotseling van richting verander de zonder dat tijdig en behoorlijk aan te ge ven. De wielrijder werd vrij ernstig aan den arm gekneusd. Dr. Rupert verleende de eer ste hulp en achtte het noodzakelijk den ge wonde voor nader onderzoek over te doen brengen naar de Elizabethstichting te Amersfoort. GROENTEKAR OMVER GEREDEN. Donderdagmorgen te half 12 reed een automobiel, bestuurd door C. L. J. M. uit Nijmegen de groentenkar aan van J. K., groentenventer alhier, die rechts van den weg stil stond. Deze aanrijding werd veroorzaakt, door dat een andere automobiel plotseling van richting veranerde en de Anna Paulowna- laan insloeg zonder dat tijdig van te voren aan te geven; letter en nummer van deze auto zijn bekend. Door dit feit echter kon M. een aanrijding met de groentenkar niet meer voorkomen, met tot gevolg dat de wa gen over den kop sloeg. De materieele scha de was vrij groot. De politie heeft de zaak in onderzoek. VERBODEN IN TE RIJDEN IN DE SPOORSTRAAT Reeds sinds geruimen tijd is het verboden het stukje Spoorstraat, gelegen tusschen het station Soestdijk en de Lindenlaan nabij den voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. VJeeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. bloemist Tolboom, te berijden met auto's, wagens en fietsen in de richting vanaf Tol boom naar het station toe. Dit stukje weg mag in verband met de verkeersveiligheid (die weg is daar zeer smal) slechts bereden worden in de richting vanaf den Rijksstraat weg en dus vanaf het station naar den bloe mist Tolboom toe. Herhaaldelijk wordt dit verbod nog over treden, speciaal door wielrijders, hoewel het zeer duidelijk met borden is aangegeven. Deze week werden wederom vele overtre ders bekeurd. Men neme dit dus ter harte ter voorko ming van bekeuringen. L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekp rijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten

De Soester | 1931 | | pagina 5