11 2e BLAD Soestdijk I- Amsvorde I EN JIS Een vuurwerk van „De Soester" k s o. 5Ps©isir©DJiro DEN ïlen iit_ tadt Blad Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. :lt c c c c c c c c c c c c s c iD aarn TDIJK Officieel. Aanvang 2 uur. TerreinKostverlorenweg te geven op Donderdag 13 en Vrijdag Augustus a.s., in HOTEL OKHUISEN te Soestdijk. Behalve een groote Dansvloer in den Tuin, zijn alle zalen beschikbaar, waar bij eventueel ongunstig weer gedanst zal worden. Fantastische Verlichting Attracties! Aangeboden aan de abonné's. öi c c c c c c r RAAT vangen Igende liverse Izen, enz. it is nu ik dan >p aan, gedaan g naar dat sir gebaar zijn?" Ik ge- ten ra- enking Ln wat lat hij :huldi- eel af- i. Was an zou n toch ouden, gedaan lit ver als hij >ok zal m hem :n ver vaar u ebt." hè? Ik noeten :er wel ■preekt zeg je 10 heel ar vijf over- eg zijn n neus t?" lgd). behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 8 Aug. 1931, No. 64 DIENSTPLICHT Bekendmaking inzake vrijstelling De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat Antonius Alouisius de Koning, dienstplichtige der lichting 1930 der gemeente Diemen, bij beschikking van den Minister van Defensie dd. 28 Juli 1931, VI Ie Afd. No. 289 V, voorgoed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens per soonlijke onmisbaarheid. Tegen deze uitspraak kan binnen tien da gen na den dag dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor diger; b. door elk der overige voor de gemeen te Diemen voor dezelfde lichting ingeschre ven personen, of door diens wettigen ver tegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed, en worden ingediend bij den Bur gemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Soest, 3 Augustus 1931. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. DEMONSTRATIE. IETS VOOR DAMES In dit nummer vinden de dames een advertentie van het Modevakschool-Insti tuut E.N.S.A.I.D. (Eerste Nederl. Snel- apparaten Industrie), waarvan de hoofd directie te Utrecht is gevestigd. De oprichtster en nog steeds de hoofd leidster; Mevrouw M. HendrikseKnapen, ondervond vroeger zelf het moeilijke en tijdroovende van het toen vereischte ge reken en geteeken bij de Kniplessen. Dit leidde haar tot het uitdenken en in haar eigen school beproeven van een nieu we methode, waarbij dat gereken en ge teeken gansch onnoodig is en waardoor de leerlingen gemakkelijker begrijpen en dus vlugger en prettiger de lessen kunnen volgen, terwijl tevens de aan huis gebon den dames door schriftelijke lessen vol gens deze methode thuis het knippen van elk kleedingstuk grondig kunnen leeren. De methode bleek zoodanig aan het doe', te beantwoorden, dat in een 10-tal jaren met haar staf van leeraressen op ruim 46C scholen het Knippen. Naaien, en Stofver- sieren naar deze methode onderwegen wordt, terwijl bovendien steeds duizenden cursisten de Radio- of Schriftelijke cur sussen volgen. Hetgeen van zóó klein tot zóó groot groeit, behoeft geen aanprijzing. Het be wijst, dat èn de methode èn de leiding in orde" zijn. Maar wel zullen onze lezeressen een stille hulde brengen aan de eenvoudige dame, die over een zoodanig inzicht en organisatietalent beschikt, dat zij dit groo te bedrijf nog weet te besturen, èn dat niets haar teveel is om de aangename band tusschen haar en de cursisten te behouden. Dat werkelijk van zoo'n band gesprokgn kan worden, blijkt uit de har telijke toon, die in de brieven der cursis ten naar voren treedt. Gaarne wekken wij alle dames op tot bezoeken der demonstratie te Baarn en Soestdijk. Dit Instituut beoogt het Les geven in Knippen en Naaien van alle Kledingstuk ken enz., alsmede het Toepassen detr Kunstnijverheid in het Modevak, omvatten de het Kunstweven, Borduren, batikken,, reliefschilderen, kunstlederbewerking, ap plicatie, Metaaldrijven, enz. enz. Verder verwijzen wij naar de Adverten tie, voorkomende in dit nummer. TUINFEEST IN „DE SOESTER DUINEN" Dinsdagavond had onder begunstiging van echt dansweer 't eerste tuinfeest plaats in den tuin van het Stationskoffiehuis te Soestduinen, waarvoor zeer veel belang stelling bestond. Het linkergedeelte van den grooten tuin was ingenomen, langs de zijde door een overdekte tribune in hoekvorm, terwijl de tegenovergestelde zijde met riet matten was afgezet. Een electrische verlich ting in diverse kleuren aangebracht, vol deed goed. Tegenover de plaats van het eminente strijkje van den heer van Benthem uit Baarn, was een zeer mooien, gaaf en gladden dansvloer uitgelegd, waarop naar hartelust is gedanst van 82 uur, onder lei ding van den heer H. Bouma, gedipl. dans- leeraar alhier. Voor velen was het uur van scheiden nog veel te vtoeg, maar den heer J. van Raay, den eigenaar der dancing, laat bij goed weer eiken Donderdagavond dan sen gedurende de maanden Aug.Sept. Voor den aanvang van het bal offreerde de heer J. v. d. Linden uit Soestdijk den heer van Raay een bloemenhulde. MEISJESKOOR Onder leiding van den dirigent van Apol- lo's Mannenkoor, vangt Donderdag 13 Aug. e.k., de eerste repetitieles aan in „Religie en Kunst", wanneer de deelname voldoen de is om een meisjeskoor op te richten. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Waar blijven de zangertjes? OPENLUCHT JEUGDDIENST HERV. JEUGDHUIS. Zondag 9 Augustus 's avonds om 7 uur zal bij gunstig weder een Jeugddienst ge- huoden worden in den tuin van het Herv. Jeugdhuis. Ds. J. E. van Schaick zal dezen dienst leiden. CHRISTEL. ORANJE VER. Genoemde vereeniging gaf een feestavond in Religie en Kunst welke goed bezocht was. Door een defect aan de electrische ge leiding heerschte er den geheelen avond een soort Egyptische duisternis, welke verer gerde naarmate de tijd verstreek, zoodat het ons niet doenlijk was aanteekening te houden van de speech van Ds. S. Wouters. De feestvergadering werd geopend met het zingen van Psl. (58 10 en gebed door Ds. J. A. Gerth van Wijk, die allen het welkom toeroept en verblijd is over de opkomst. Spr. gaat de heerlijke gevolgen na van Oranje voor Nederland en de vreeselijke, wanneer de band met Oranje werd ver scheurd. Na het zingen van het Wilhelmus sprak ds. E. Groeneveld over „een drievou dig snoer dat niet haast wordt verbroken" en wil op dezen avond gedenken en danken, voor de zegen van God ons in Oranje ge schonken. Noodig is het dat het nationaal besef wordt aangekweekt waardoor het in ternationaal besef wordt verhoogd. God laat Nederland nooit los, omdat het heeft een biddende Vorstin. Steeds heeft Oranje pal gestaan voor vrijheid en recht. Vei volgens wordt om beurtzang (met behulp van kaars, petroleum en zaklantaarns) door het kinder koor „Crescendo" en het publiek onder lei ding van den heer J. v. d. Rovaart uit Utrecht vaderlandsche liederen gezongen wat zeer goed liep. Daarop sprak Ds. Wou ters en sloot Ds. Gerth van Wijk met dank zegging. Wanneer wordt het oude afgezaagde pro gramma eens gewijzigd en een mooi orgel concert of iets degelijks, het wordt sleur en het leden-aantal neemt niet toe. PUBLIEKE VERKOOPING. Door notaris A. P. Schröder te Amers foort werd in hotel Eemland publiek ge veild: le. een perceel bouwterrein aan de Birkt- straat, groot 1900 M 2. 2e. het pension Birkhof aan de Birktstraat groot 2720 M 3- 3e. een perceel weiland aan de Birktstraat groot 1425 M 2. Ingezet op f 14000, verkocht voor f 16000 aan den heer P. M. Bruggen, Amsterdam. 4c. een perceel weiland aan de Birktstraat groot 2.15.00 H.A., verkocht aan den heer L. Dilman te Amersfoort voor f 2500» 5e. een perceel weiland aan de Birktstraat groot 1.40.00 H.A., verkocht aan de firma Hartogh en Co., Baarn voor f 2260. 6e. een perceel tuingrond aan de Birkt straat groot 2140 M 2, verkocht aan de heer L. Dilman voor f 880. 7e. een woning met loods groot 2765 M 2 verkocht aan den heer L. Dilman voor f 3650 en ten 8e. een woning met schuur, groot 925 M 2 verkocht aan den heer L. Dilman voor f 610. ZONDAG a.s. ALGEMEENE WINKELIERS VEREEN. Omtrent de op te richten Algemeene Win- keliersvereeniging vernemen wij nog nader, dat zich reeds een dertigtal winkeliers van de meest verschillende richting tot een Commissie hebben gevormd, welke zich tot doel stelt tot de oprichting van zulk een algemeene vereeniging te geraken. In de laatste bijeenkomst dezer pioniers werd besloten alle winkeliers te Soest per soonlijk te gaan bezoeken om ze het doel en streven der vereeniging uit te leggen en ze in hun eigen belang tot aansluiting te bewegen. Alle leden der Commssie hebben zich be reid verklaard een deel dezer pioniersarbeid op zich te nemen. Belanghebbenden kunnen dan ook dezer dagen het bezoek van een dezer heeren te gemoet zien. Wij wenschen hun veel succes. BENOEMD Naar wij vernemen is de Agent van poli tie B. J. ter Haar met ingang van 1 Oct. a.s. door den Commissaris der Koningin dezer provincie, benoemd tot gemeente veldwachter te Doorn. POST EN TELEGRAFIE Onbestelbare stukken waarvan de afzen ders onbekend zijn terugontvangen te Soest in de 2e helft van Juli: Brieven Binnenland: Mej. F. de Boer, Harlingen. Rott. Nieuwsbl., Rotterdam, fa. Becker. A'dam. Grelinger, Laren, van Dijk, Baarn. Briefkaarten Binnenland: W. de Groot, Haarlem, fam. v. d. Kolk, zonder plaatsnaam. Brieven Buitenland: fraulein Anny Sigt, Munchen. Briefkaarten Buitenland: Frau E. Minnema, Duitschland (zonder plaatsnaam). WAARSCHUWING De volgende week, op Dinsdag en Woens dag a.s., zullen schietoefeningen worden ge houden achter de Paltz, nabij het woonwa genkamp. TWEE KOEIEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gedurende het onweder dat in den nacht van Woensdag op Donderdag over onze Gemeente trok, werden in een weiland aan de Kleine Melm, 2 koeien, toebehoorende aan den heer J. door den bliksem getroffen en gedood. VERDRONKEN. Woensdagavond begaven zich twee jon gelui naar de Kleine Melm om daar in de Eem een verfrisschend bad te nemen. Een er van, zekere van A., 'n zeer oppas sende jongeman van 19 jaar, die niet zwem men kon, bond zich een met lucht gevulde autoband om het lichaam, die voldoende diijfkracht bezat om ook hem drijvende te houden. Ongelukkigerwijze liep deze band op een gegeven oogenblik leeg, met het treurige gevolg dat hij begon te zinken. Zijn metge zel, die wel zwemmen kon, schoot hem te hulp doch werd door den in doodsangst ver keerenden jongeling bij den keel gegrepen, met het gevolg, dat zij beiden in de diepte verdwenen. Slechts met groote moeite kon de zwem mer zich bevrijden en moest hij op eigen lijfsbehoud bedacht de drenkeling aan zijn lot overlaten met het treurige gevolg, dat hij jammerlijk verdronk. Door de politie, trouw bijgestaan door den heer Butselaar, werd tot 's avonds 11 uur gedregd, zonder de drenkeling te vin den. Eerst Vrijdagmorgen om 6 uur is het met dreggen gelukt hem op te halen. DIERENBESCHERMING. Uittreksel rapport Inspecteur der Ver eeniging tot Bescherming van Dieren (Afd. Baarn, Soest en omstreken). Er werd aangebracht een jonge poes, waarbij, na onderzoek, eigenaar werd ge vonden. Een poes, welke sinds het voorjaar al zwervende was in de omgeving Heideweg, werd thans een tehuis bezorgd. Controle werd gehouden over de vracht auto's, welke deze Gemeenten doortrekken, beladen met pluimvee, en ook ander vee. Uit deze controle bleek de wijze van in laden over het algemeen vrij goed te zijn. Zoomede werd controle gehouden over paarden, in dienst zijnde van groentehan delaren en melkbezorgers, over het alge meen laat het tuig der paarden veel te wen schen over. (enkele uitgezonderd). Waar leer moet zijn, zitten vaak touwtjes. De al gemeene reinheid en huidverzorging laat veel te wenschen over. Er werd onze bemiddeling gevraagd tot het afmaken van een hond; na onderzoek werd voor dit dier een goed huis gevonden. Bij een der dames Bestuursleden werd een jong poesje aangebracht en kon door deze dame een goed tehuis voor het dier worden gevonden. PRESENTIEGELD De gewijzigde Gemeentewet bepaalt thans, dat de leden van den Gemeenteraad, voor zoover dit door dien Raad wordt vastge steld, voor het bijwonen van zijn vergade ringen, van vergaderingen van de afdeelin- gen van den Raad, of van vergaderingen van de door den Raad benoemde commis- siën, presentiegeld genieten, waarvan het bedrag door Gedeputeerde Staten, nadat de Raad is gehoord, wordt vastgesteld. Door B. en W. van Amsterdam is reeds aan den Raad dier gemeente een voorstel daartoe ingediend, ingaande 1 September aanstaande. FRAAIE GASTEN. Woensdag kwamen bij den lunchroom houder V. aan de Birktstraat een vijftal per sonen met een automobiel en maakte daar groote verteringen. Er werd flink gegeten en gedronken en menig broodje met ham en bpiegeleitje verdween. Toen echter den tijd van afrekenen kwam, wilde de familie maar liever zonder betaling vertrekken. Ja, on danks waarschuwing, namen zij zelfs nog wat peren van den boom van V. mede. Deze waarschuwde echter de politie en waar de heeren in de richting naar Amster dam toe waren vertrokken, wachtte de poli tie hen aan het politiebureau op. Ze voelde echter blijkbaar nattigheid en voldeden niet aan het bevel om te stoppen, doch reden met groote vaart door. De politie liet zich echter ook niet onbetuigd en had het geluk dat net een racewagen naderde. Zij nam daarin plaats en het mocht gelukken, de eerste wa gen tot stilstand te bengen, door haar op zij te rijden en den weg af le snijden. Dit gebeurde eerst bij den Oranjeboom. Auto en inzittenden werden aangehouden en over gebracht naar het politiebureau, alwaar te gen hun proces-verbaal werd opgemaakt te zake van oplichting en van het niet stop pen op eerste vordering,der politie. AANRIJDING Donderdagmorgen had aan de Koningin- nelaan een aanrijding plaats tusschen een automobiel en den 13-jarigen wielrijder G. V., waarbij het rijwiel ernstig beschadigd werd. De aanrijding werd veroorzaakt door dat de bestuurder van de automobiel de bocht geheel links nam Deze stopte na het ongeval wel even, doch reed toen verder zonder zich bekend te maken, door. Letter en nummer van de auto zijn echter bekend, zoodat de politie een onderzoek instelt. AANGEHOUDEN Op aanwijzing van de politie te Soest is door de politie te Baarn aangehouden ze kere J. de R. uit Soest, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelin gen met minderjarigen. FAMILIETWIST Donderdag deed de bewoner U. van een perceel aan den Heuvelw. bij de politie aan gifte, dat zijn zoon, die gedurende zijn va- cantie bij zijn ouders vertoefde, hem mis handeld had. Toen de politie ter assistentie was aangekomen gelastte de heer U. zijn zoon de woning te verlaten, waaraan deze in de gegeven omstandigheden moest vol doen. Hij werd dus door de politie uit de woning verwijderd. De echtgenoote en de kinderen van den heer U. waren het echter blijkbaar heel weinig met man en vader eens, tenminste, nadat de zoon was verwijderd, verdwenen vrouw en andere kinderen ook uit het huis, zoodat U. geheel alleen achter bleef. Groot Tuinfeest le klas muziek Aanvang 8 uur Entree 50 cent Kaarten verkrijgbaar in HOTEL OKHUISEN en des avonds aan de Zaal HOFBERICHT Naar wij vernemen zullen H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana, die nog op het paleis te Soestdijk vertoeven a.s. Maandag per automobiel vandaar naar het paleis op het Loo vertrekken. GEVONDEN VOORWERPEN Een rieten koffertje. Een autoslinger. Een kleedje. Een schroevendraaier. Een hondenriem. Een rijwielplaatje. »Een pet. Een portemonnaie met inhoud. Aangeloopen een jonge Duitsche Herders hond. VAN DEN HEUVEL Het menschelijk leven, dat zoo mooi be ginnen kan, wordt soms op wreede wijze plotseling afgesneden. Er ging een schok door ons vreedzaam dorp bij het vernemen van het ontzettend tragisch ongeval van den vierden Augustus, toen op dien schoonen voormiddag van dien dag een nog jeugdig en veelbelovend vlie ger onverwacht, op noodlottige wijze, het einde van zijn aardsche loopbaan vond. Welk een tegenstelling. Een jonge man van durf en energie, met blijdschap in het hart, omdat het leven hem zoo mooi lijkt, vliegt in de eerste helft van een klaren, wordenden zomerdag, over de stille, wijde heide, die zelve nu tintelt van leven onder de koesterende zonnestralen, die rijkelijk vallen over opgaande heide bloempjes en het diepe groen der boomen in den midzomer. Omdat hij de aarde en het leven erop zoo lief heeft, nadert de over moedige jongeman op bedenkelijke wijze de oppervlakte, minzaam vyuivend nog naar jeugdige kampeerders daar beneden. Als een groet van "t jonge leven, dat zich verheffen wil aan alle jongeren, die zijn achtergebleven. Maar die afleiding kon hem niet toege staan, en zou hem noodlottig worden. Een onvrijwillige aanraking met de boo men van diezelfde aarde, die hem zoo lief was, doet een der vleugelen van zijn toe stel breken. Dan.... een val, een ontploffing en alles is voorbij. Als een lonkende Lorelei heeft de aarde mensch en machine betooverd en met de versnelling van de zwaartekracht in niet te stuiten vaart naar zich toegetrokken, beiden verpletterend en verzengend in den vreeselijken schok van haar geweldige aan raking. Vernietigd de gansche zonnige toekomst van een jong leven; kracht, gezondheid, vroolijkheid opeens verdwenen. Een vormlooze, verkoolde massa slechts, die zooeven nog de schoone vorm eens menschen was. O peilloos, onnaspeurbaar mysterie van den menschelijken levensgang. Een aangrijpender tegenstelling dan tus schen het volle active leven en den plotse- lingen dood is nimmer denkbaar. Men kan niet weten, doch slechts bevroeden, wat cr in het gemoed van het slachtoffer moet zijn omgegaan in die enkele ondeelbare oogen- blikken, toen de val plaats vond en de on gelukkige met onfeilbare zekerheid bewust was, welk onheil hij tegemoet snelde. Mis schien dacht hij aan een geliefde moeder of aan andere dierbare betrekkingen, die hem spoedig hoopten weer te zien. Die gedachte kan misschien alle andere verdrongen heb ben, het geheele hart vullend en dat verhe vene en merkwaardige bezittend, waardoor seconden tot eeuwen worden. Inmiddels werden nabestaanden in diepen rouw gedompeld en moest ergens in de jui chende natuur een graf gedolven worden. Nu en dan een waarschuwing. Zoo is het gansche leven voor een ieder, waar men immer wandelt aan den rand, waar zich plotseling een afgrond openen kan. Altijd is een menschelijk ongeval een vingerwij zing voor anderen, die daaruit op de een of andere wijze leering trekken kunnen. Onderwijl gaat het leven weer z,n gewo nen gang en schijnt de zon weer lustig over de heide, uitgietend haar stralen over boo men en bloemen, ook over de sombere plaats, die kort geleden door een puinhoop van vernielde vormen bedekt was, maar nu spoedig weer met een nieuw gevormd plant- kleed zal versierd zijn. En weer spoedig wordt het ongeval ver geten, dat toch heel even heftig insloeg in de gemoederen der menschen, op dezelfde wijze als de neergevallen machine tijdelijk een indruk maakte in het oppervlak der aar de. Alles gaat toch voorbij in der vormen wisseling. Toch heeft alles zijn beteekenis in 't eeuwig vlietend spel der dingen. Ook het droevig ongeval op den mooien zomervoormiddag van den vierden Augus tus, toen een jongeman zijn leven onvrij willig, maar niet vergeefs geofferd heeft ten bate van menschelijke kennis en vooruit gang. „TOESCHOUWER." ERNSTIG VLIEGONGELUK Dinsdagmorgen tegen 10 uur heeft al hier niet ver van het Vliegkamp een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Het Fokker IV- toestel, bestuurd door den reserve-sergeant- leerling-vliegcr van Poeteren uit den Haag, vloog op zeer lage hoogte boven het ter rein langs de spoorlijn SoestduinenAmers foort, waardoor het in aanraking kwam met de boomen. Hierbij werd een gedeelte van den linkervleugel afgerukt, waarna oogenblikkelijk het toestel naar beneden stortte en in brand geraakte. Toegeschoten manschappen uit het Vliegkamp vonden een vernield toestel, terwijl van den vlieger slechts een verkoolde massa over was. Het stoffelijk overschot werd later naar het Vliegkamp overgebracht. BEGRAFENIS VAN SERGEANT VAN POETEREN. Het stoffelijk overschot van den veronge lukten vlieger werd Donderdag naar de rouwkapel van het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde in den Haag overgebracht, alwaar Vrijdagavond de Rozenkrans ge beden werd. Daarna werd het stoffelijk overschot naar de O.L.V. kerk aan de Elandstraat overgebracht, alwaar Zaterdag morgen een plechtig Requiem zal worden gehouden. De teraardebestelling zal plaats hebben op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhof laan, waarbij een deputatie uit Soesterberg de plechtigheid zal bijwonen. ONWEDER Een vrij hevig onweder, dat langen tijd aanhield, brak los boven deze plaats in den nacht van Woensdag op Donderdag, onge veer kwart over twee. Het felle lichten was niet van de lucht, terwijl er betrekkelijk weinig regen viel. In verscheidene huisgezinnen bleef men gerui- men tijd wakende, doch zoover ons bekend is, kwamen er gelukkig geen ongevallen voor, De administratie van „De Soester'* en van de „Soesterbergen" heeft besloten aan de abonné's op die bladen een VUURWERK aan te bieden, af te steken op Maandag avond 24 Augustus a.s. op een weiland, be hoorende bij het landgoed „Braamhage" te Soestdijk. Dit weiland, dat geheel is inge sloten door struikgewas en hoog geboomte, leent zich uitstekend voor dat doel. GRATIS TOEGANG tot het vuurwerk hebben alle VASTE ABONNé'S op „De Soester'" en op de „Soesterberger" MET MAXIMUM DRIE HUISGENOOTEN. Als huisgenooten worden ook beschouwd de te Soest of Soesterberg vertoevende pen siongasten. Abonné's kunnen de gratis toegangskaar ten aanvragen in onze winkel aan de van Weedestraat 7, te Soestdijk OP VERTOON VAN DE BETAALDE KWITANTIE van één dier bladen over 't TWEEDE KWAR TAAL 1931. De gelegenheid tot het afha len van de toegangskaarten wordt openge steld vanaf Maandag 10 Augustus a.s. Abonné's, wier kwitantie over het 2e kwar taal is zoekgeraakt, kunnen in het bezit gesteld worden van gratis toegangskaarten, nadat bij onderzoek van de betaling is ge bleken. De toegangskaarten zullen slechts gel dig zijn voor den abonné met zijn huisge nooten en slechts voor één persoon per kaart, en zijn niet voor overdracht vatbaar. De administratie behoudt zich het recht voor die personen den toegang te weigeren, die, hoewel in het bezit van een toegangs kaart, noch abonné, noch huisgenoot van een abonné zijn. Het vuurwerk zal aanvangen na het in vallen der duisternis te ongeveer 9.30 uur des avonds. De toegang naar het weiland heeft plaats door den zij-ingang van „Braamhage" aan den Heuvelweg, welke zij-ingang daarvoor vanaf 8.30 uur zal zijn geopend. Zij, die zich alsnog als abonné opgeven kunnen na betaling van het loopende kwar taal eveneens gratis toegangskaarten beko men. Het uitvoerige programma van het vuur werk zullen wij nog nader bekend maken. Rijwielen kunnen onmogelijk op het ter rein worden toegelaten. Abonné's, houdt dus Maandagavond 24 Augustus vrijl De Administratie van „De Soester" en de „Soesterberger'*.

De Soester | 1931 | | pagina 5