Zjjjnds- Heeft U iets Plaatselijk Nieuws. Soesterberg. Ingezonden. Voor de Vrouw Advertentiën. Aanbesteding Te huur gevraagd VARKENS Nette loopjongen Publieke verkooping Houtwaren, „HET HANDELSHUIS" Wegers vertrek NET PERSOON TE KOOP Huisnaaister Luxe Auto Verhuur-Inrichting Wagen voor 7 personen Klein Engendaalweg 94 LEPELS EN VORIAEN M. V I S M A N m m Mr. SLINGENBERG VOORZITTER VAN DE A.V.R.O. Naar het Nederlandsch Christelijk Pers bureau van bevoegde zijde verneemt, zal binnenkort als voorzitter van de A.V.R.O. optreden de heer mr. M. Slingenberg, te Haarlem, vrijzinnig-democratisch lid van de Eerste Kamer en wethouder der gemeente Haarlem. De heer mr. Slingenberg had den eisch gesteld, dat, alvorens hij het voorzitter schap zou aanvaarden, het tegenwoordige A.V.R.O.-bestuur zijn verontschuldiging zou aanbieden aan minister Rcymer voor de onbehoorlijke wijze, waarop het vorig jaar door de A.V.R.O., inzake het zend- tijdenbesluit, tegen dien bewindsman werd geageerd. BAARN. OPENING SPORTTERREIN. In Hotel het Kasteel van Antwerpen heb ben vergaderd de besturen van eenige sport verenigingen ter bespreking van de moge lijkheid van een officieele opening van de sportterreinen van de gemeente. In beginsel werd besloten den burgemees ter dezer gemeente te verzoeken die opening te verrichten. De vergadering stelde zich voor, die fees telijkheid, behoudens onvoorziene omstan digheden, te doen plaats vinden op 5 Sep tember a.s. DE AANRANDER GEVAT. Als vervolg op ons geplaatst bericht over de aanranding van een juffrouw, een Haag- sche onderwijzeres, nabij den Troon in het Bosch van H.M. de Koningin-Moeder, kun nen wij het volgende melden: Enkele kinderen, van een ingezetene, die zich op het tijdstip van de aanranding in het bosch bevonden, deelden bij navraag van de zijde der politie mede, dat zij een verdacht individu gezien hadden, van wien zij een vrij nauwkeurig signalement konden opgeven. De commissaris van politie verzocht door middel van de radio opsporing en voorgelei ding van den dader. Enkele dagen later meldde zich bij de politie te Dordrecht een persoon, die de da der bleek te zijn. De aangerande dame herkende dezen man direct, ook de kinderen, die hem in het bosch gezien hadden. Hij bekende de aanranding te hebben ge pleegd. KERK AAN DEN NIEUWENHOEK. Door het Bestuur van de Roomsch Ka tholieke Kerk alhier (parochie Soestdijk), wordt uitgeschreven eene geldleening ad vier procent, groot een honderd acht en zestig duizend gulden (f 168.000), tegen eene koers van 97 3/4 pCt., tot conversie eener geldleening van 1925, oorspronkelijk groot twee honderd duizend gulden (f 200.000). LUXE BAKKERIJ „DE KOLONIE". Deze bekende bakkerij is vanaf gepasseer- den Zaterdag overgebracht naar het perceel Soesterbergschestraatweg 41, waarmede een zeer goeden ruil is gedaan. Een keurige uit stalkast, stofvrij afgesloten, waarin een keur van lekkernijen de aandacht vraagt, is aan gebracht in den voorgevel. De winkel zelf is behangen met afwaschbaar tegelpapier met lichtbruine afzetting, terwijl de verf zich daarbij aansluit. In de bakkerij is een Vulkaanoven van de firma P. Smit Azn. te Amsterdam geplaatst, welke van de nieuw ste constructie is. verder een spe ciale machine voor de sportbeschuit, waar van 1500 rol a 16 stuks per week geheel vegetarisch Holland voorziet. Alles bijeen is de zaak van den lieer J. F. Lüschen er hard op vooruitgegaan. Wij wenschen hem veel succes in zijn nieuw perceel. UITSLAG VOETBAL H.V.C. II—Esvac I 5—3 HYGIëNE. Zou er niets aan te doen zijn dat het wachtlokaal aan den Nieuweweg gebruikt wordt voor het doel, waarvoor het is ge plaatst, en niet zooals vele malen geschiedt voor W.C. of waterplaats. Wie weet daar een stokje voor te steken? OPENINGSBAL Zondagavond van 811 uur had in het Stations Koffiehuis aan de Torenstraa.t en- der leiding van het Johnny Hopman s or- chest, onder leiding van den heer C. van Steensel, Utrecht, door 6 instrumenten, het openingsbal plaats met aardige attracties. De eerste maal was de dansvloer bevolkt door 40 danslustigen die zich kostelijk vermaakten en geen gelegenheid voorbij lie ten gaan, om voor hun vermaak zich ge heel te geven. Voor de meesten was het uur van scheiden veel te vroeg, maar geen n iod de volgende Zondag is het alweer van het zelfde laken een pak. VAN HET DAK GEVALLEN Bij het verrichten van werkzaamheden op het dak van een der 8 in aanbouw zijn de woningen aan de Burgemeester Grothc- straat, had de 19-jarige timmerman J. van Doorn uit de Bilt, het ongeluk van het dak tc vallen, waardoor hij inwendige kneuzin gen bekwam. Per ziekenauto werd de jon geman naar zijne woning vervoerd. Er bestaat geen direct levensgevaar. AANRIJDING. Vrijdagavond had hier tusschen een au to en een wielrijder een aanrijding plaats, die vrij ernstige gevolgen had. Een jeugdig persoon V., kreeg van den eigenaar van een verwielig motorrijtuig, onderricht in het besturen van de auto. Zonder vooraf eenig signaal te geven, passeerde hij het kruispunt Bosstraat- Koud hoornweg. De uit de Bosstraat ko mende wielrijder, de heer de Bree, die de auto niet tijdig waarnam, omdat deze geen signaal had gegeven en het uitzicht daar ter plaatse zeer slecht is, werd door de auto gegrepen en over den weg ge slingerd. Met hevig bloedende wonden aan het hoofd en klagende over pijn in den rug, werd de wielrijder door het toege snelde publiek opgenomen, en in een in de nabijheid staande woning ondergebracht. Dr. Donker verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis ter observatie noodzakelijk. Per gemeen telijke ziekenauto is de verwonde naar het ziekenhuis te Amersfoort overge bracht. Zaterdag kon de wielrijder weder uit het ziekenhuis naar zijn woning worden vervoerd. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Ur. A.. Bloemen, ingenieur bij den Octrooi- raad, is bij Koninklijk besluit benoemd tot plaatsvervangend lid van dien raad. HET VUURWERK. Drommen menschen trokken Maandag avond uit alle gedeelten van Soest naar „Braamhage", alwaar de N.V. Eerste Soes- ter Electrische Drukkerij aan de abonné's op „De Soester" en op de „Soesterberger" een vuurwerk aanbood. Omstreeks 9 uur bood de gemeente dan ook een zeer druk aanzien. Gelukkig was de regen der vorige dagen opgehouden en hoewel het weder nog vrij vochtig en koud was, was het 's avonds toch heel mooi vuurwerkweer. De toegangswegen op „Braamhage" naar de wei, waar het vuurwerk zou worden af gestoken, waren door fakkels verlicht. En kele noodbruggen waren aangebracht om gemakkelijk ter plaatse te komen. Tegen half tien was het geheele terrein gevuld met een duizendkoppige menigte, afwach tende de dingen die zouden gaan komen. Op de zitplaatsen voor de genoodigden merkten wij op, voor zoover de duister- ons daartoe in staat stelde de Bur gemeester, wethouder Koenders, de ge meente-secretaris, de Raadsleden Gasille, Grootewal, Busch, v. d. Breemer en an deren. Ook zagen wij den Inspecteur van Politie en den Commandant der Brandweer en voorts vele anderen. Te ruim half tien ving het vuurwerk aan en werd vlot achter elkander afgewerkt. Meerdere malen, toen het terrein in scherpe belichting werd gezet, kon men de zeer tal rijke aanwezigen, welke zich bevonden tot aan de rand van het bosch, waarnemen en kon men opmerken, dat men op de weide schouder aan schouder stond. Het vuurwerkprogramma werd afgewerkt volgens het door ons bereids gepubliceerde programma. Van de stukken, die bijzonder in de smaak vielen, noemen wij het groote draaiende vuurfront, de 3 groote zonnen, het groote magnesiumwondervuurfront, de 5 groote zonnen en de groote electrische diamantwaterval. Dit alles werd natuurlijk- afgewisseld door vele vuurpijlen en bom men, waarbij het kwastenvuur, het glinster- vuur de vonkenregens en de fluitpijlen bij zonder opvielen. Waarschijnlijk door de vochtigheid kwamen enkele pijlen niet ge heel tot hun recht en ook de dubbele ra- diumtelegraveh flitsten maar een zeer klein eindje heen en weer, doch gezien de regens en vochtigheid, waren het slechts weinig nummers, die niet geheel en al voldeden. Het slotstuk bestond uit de woorden DE SOESTER HET BLAD VOOR SOEST in blokletters van diamantvuur met veel decoratieve entourage. Hoogst voldaan trokken de duizenden na afloop huiswaarts en ongetwijfeld zullen zij allen een zeer aan gename herinnering hebben gehouden aan dit schoone vuurwerk van ons blad. De politie verleende haar medewerking door een keurige verkeersregeling, wat niet zoo heel erg meeviel, daar de toeschouwers in het duister den vrij langen weg moesten gaan en terugkeeren om weer op de straat te komen, doch de vele fakkels verschaften in deze duisternis licht en aanduiding. Wij twijfelen er niet aan of ook dit vuur werk zal een steentje hebben bijgedragen voor „De Soester". GEVONDEN VOORWERPEN een belastingmerk in etui. een armbandje, een broche, een schakelarmband. Aan komen loopen, ca. 1% jarige hond, geel roodbruin, geen ras, groot grof soort, reu, lange staart. Inlichtingen, Prinsenberg, Kolonieweg. 13, Soest. BINNENGEDRONGEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een onbekend persoon binnengedroingeh in het rusthuis Buitenzorg aan den Heide- weg. Wat zijn voornemens waren is voorloo- pig onbekend gebleven. Er wordt niets vermist. De persoon trad eenige kamers binnen, waar dames sliepen, doch toen een dezer wakker werd en alarm maak te, nam 'hij met spoed de beenen. Een onderzoek is ingesteld. SCHOORSTEENBRAND. Zaterdagmiddag heeft een kleine schoor steenbrand gewoed bij den heer G. aan den Gallenkamp Pelsweg. Zonder dat de sirene in werking behoefde te worden gesteld, kon de brandweer met een paar manschappen den brand blusschen. Eenig houtwerk rond om de schoorsteen, dat aan het branden was, werd met behulp van een slang met een waterdiefje op de waterleiding gebluscht. ONTVREEMD Zaterdagavond zijn eenige rijwielplaat jes ontvreemd van rijwielen, die buiten stonden bij een café en een kapperszaak aan de Nieuwstraat. AANRIJDING. Zaterdag heeft een kleine aanrijding plaats gevonden op de hoek van de van te verkoopen, iets aan te bieden, te verhuren, op te ruimen, enz. enz. enz., plaatst dan een KLEINE annonce in „De Soester" en U bent VERZEKERD DAT U SLAAGT Weedestraat en Lindenlaan tusschen 2 automobielen, die lichte schade bekwa men. De oorzaak van dit ongeval lag in het verkeerd begrijpen van een gegeven teeken. De schade werd door de bestuur ders onderling geregeld. AANRANDING. Zondagmorgen begaf een oude vrouw zich langs de boschlaan naar de R.K. kerk te Soesterberg, toen zij door 2 per sonen daar werd aangerand. De een ont rukte haar haar handtasdhje, terwijl de ander haar op den grond wierp. Daarna, namen zij beiden de vlucht. Op het ge maakte alarm snelden burgers en politie toe en zetten terstond de vervolging van de beide daders in. Het mocht gelukken beide verdachten aan te houden op het rijwielpad naar Zeist. Het bleken te zijn A. H. uit Rotterdam en E. M. v. L. uit Utrecht, beide recidivisten. De inhoud van het taschje, bedragende f0.60, hadden zij zich toegeeigend en het taschje met den verderen inhoud weggeworpen. Spoedig werd het teruggevonden. Met deze aanhouding bleek de politie een zeer goede vangst te hebben gedaan. Het bleek namelijk, dat de beide daders den nacht te voren hadden ingebroken in de kiosk te Amersfoort aan de Amers- foortschestraatweg bij Laan 1914, alwaar zij ontvreemd hadden, chocolade, sigaret- tenetui's, een horloge en meer. Voorts hadden zij ingebroken in een barak van het opvoedingsgesticht. Nadat het onderzoek te Soest was af- geloopen, werden de beide daders ter be schikking gesteld van den Commissaris van Politie te Amersfoort. ELECTRISCHE DRAAD GEBROKEN. Zondagmorgen bleek een draad van het electrisch bovengrondsch net van de P.U. E.M. op de Soesterbergschestraat te zijn gebroken, welke draad op den grond lag. Terstond heeft het personeel van de P.U. E.M. den draad hersteld, zoodat geen ver der gevaar meer aanwezig was. NOODLANDING MILITAIR VLIEG TUIG Het Vrijdagmorgen te Soesterberg opge stegen militair vliegtuig, gemerkt 596 typ. C VI, heeft dien middag op een weiland in de Buitenveldertschen polder te Amstel veen een noodlanding moeten maken, daar de piloot, de sergeantvlieger van Zaanen, door feilen regen uit de koers was geraakt. Bovendien wérd hij genoodzaakt een nood landing te maken wegens een motordefect. De landing geschiedde vlot, de vliegers kwamen behouden neer. De neus van het toestel boorde zich echter in den grond, waardoor dit gedeelte alsmede de propeller, werden beschadigd. Deze schade was ter plaatse te repareeren, maar het was toch vrijwel uitgesloten, dat het toestel zich van den weeken bodem zou kunnen verheffen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie OPEN BRIEF AAN MEVROUW BERG. Mevrouw, Uw aanhaling van citaten uit een smaad schriftbrochure is een goedkoope wijze van aanval tegen een schare zich zelfverloochen- de religieusen. Wanneer ik het verhaal neerschreef van hetgeen mij bekend is van andersdenkenden, voorgangers van de duizend en één richting- looze sekten in Amerika, zou dit een met gelijken munt betalen zijn, maar de liefde zou ik niet hebben en het zou een kaakslag worden in het aangezicht van duizenden cn duizenden brave Christenen die omwille van hun gekruiste Liefde hun leven dóór tobben, zoekend en biddend. Als zoon der twintig eeuwen oude nog altijd jonge katholieke kerk zou ik het grootste gebod verloochenen. Wat anderen zooal als surrogaat Christendom ter markt brengen en wordt toegejuicht door een deel der dwalende broeders, en wat wederom anderen als volgelingen van nieuwe wereld hervormers en leeraren ten beste geven, is gemerkt met het stempel der eigenwaan en dolende zwakzinnigheid. Wanneer gij zoo gaarne vol idealisme Uw anathema's wilt rondslingeren, doe het dan tegen de duisterlingen der vooze wereld. Men veroordeelt geen legioenen om enkele plichtvergeten deserteurs. Men veroordeelt de tallooze geloovige en ongeloovige pro- testantsche sekten niet, omdat een bisschop der anglikanen of methodisten in Chicago als een Sandwich-man op den openbaren weg reclame maakt van den moord op het ongeboren leven. Maar zij, de overtuiginglooze, geestlooze en hersenlooze weekdieren, die zwijmelend zwemmen in de perversiteiten van hun eigen protoplasma zij, neo-christenen, zij zijn niet te overtuigen. Brandt los, idealist, op de rondloopend blanke duivelen in het ster- kamp te Ommen, die als uranische ratten en homosexueele honden loopen achter een schunnig schandknaapje, reeds vroeger ge wikkeld in een proces wegens pederasterie. Men kan met een schijnheilig femlfacie, met een fondantgezicht, gemakkelijk de stand bezoedelen "die twin.ig eeuwen ge haat is. Men kan die geestlooze vodden óók le zen (Wie leest ze?) Maar U raad ik niet aan U te plaatsen op één lijn met de schrijvers van deze moi- derlectuur, die ik niet toewenscht, dat zij eens op de eeuwige vaalt moeten branden. Meent niet dat ik met LT een polemiek ga voeren. Ik heb eens in dit blad een protest willen doen hooren tegen de bevuilers van den stand, waartoe een reus der liefde van de inelaatschen te Molohai evengoed behoort als het uit een geziekte lichaam van een Pater Pro en het waarachtige zustertje der armen. Nu ge U vergiftigd hebt met schandlec- tuur moet U ook eens bij wijze van stimu lans iets beters lezen. U, waarde Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte. Nieveen van Dijkum. HET NAJAARSSEISOEN IN AAN TOCHT. Onze Fransche zussen noemen het op het oogenblik demi-saison, het halve seizoen. Dat wil zeggen, dat we ons halverwege tusschen zomer en winter bevinden. Maar zij maken daarbij nog de onderscheiding, dat we juist op dit oogenblik weer in de eerste helft van het „demi-saison" zitten, met andere woorden, dat onze korte en lan ge najaarsmantels nog hoofdzakelijk stof fen mantels zijn, terwijl in het tweede deel van het „demi-saison" de bontgarneering op den voorgrond treedt, welke, naar mate wij in den winter overgaan, aan omvang wint. Op de teekening zijn eenige eenvoudi ge najaarsmantels aangegeven. Links heb ben we eerst een kort manteltje van donker blauwe jersey met raglanmouwen en schui ne opgestikte zakken. Voor dit vlotte jasje is 1.40 Meter stof van 1.40 Meter breed voldoende, (patroon No. 2912). Daarnaast een koffiebruine cheviote mantel, lichtelijk aan de taille ingenomen, met een witte pi qué bloem in het knoopsgat. Voor deze mantel is 2.30 Meter stof van 1.40 Meter breed noodig (patroon No. 2913). Het lijkt wel of er in het komende koude jaargetijde bijna nets anders dan astrakan- bont in verschillende kleuren gedragen /al worden, n.1. zwart, grijs en diverse daar- tusschen liggende tinten en schakeeringen. Op het astrakanbont volgt de „vos", doch astrakan blijft de groote mode, speciaal voor garneering. Wat de lengte van de man tels aangaat, deze varieert van het zeer Op Vrijdag 4 September 1931 zal onder- geteekende aanbesteden: het bouwen van een Garage met bo venwoning op een perceel aan de Birktstraat voor rekening van den heer H. van Kooy. Bestek en teekening te verkrijgen a f 10. (hetwelk aan inschrijvers wordt gerestitu eerd) ten kantore van den architect, Heuvel- weg 22, Soest. De Architect P. BEEKMAN. Alleen staand woonhuis met tuin, liefst nabij de R.K. Kerk te Soest, begin Novem ber a.s. Brieven onder No. 150 aan het bu reau van dit blad. te koop, kleine en groote zeugen, Mestvar- kens en 3 graskalveren en een Boterkarn. Te bevragen: Oude Grachtje 23. gevraagd, desgewenscht opleiding kleer maker.. -Venema, F. C. Kuiperstraat 10. Deurwaarder Kuiters zal op DONDERDAG 3 SEPT. 's morgens om 10 uur aan de Mo lenstraat No. 91 te Soest bij den Heer H. A. Jekel publiek verkoopen wegens reorgani satie van bedrijf alle voorhanden nieuwe en gebruikte deelen, balken, deuren, ramen, kozijns, schroten, pannen en groote partij brandhout. Groote partij nieuwe en gebruikte rijwiel banden, binnen en buiten. Groote partij nieuwe en gebruikte autoban den en onderdeelen als veeren, magneten, enz. 2 auto's (gesloten), Overland en Re nault. Gedeeltelijke inboedel als tafels, kasten, ko nijnenhokken, schuur, konijnen en St. Ber- nardhond, pracht dier. Alles een dag voor de verkooping uit- genummerd te bezichtigen en 's morgens voor de verkoop. ZEGT HET VOORT! 9^" Restanten Damesgoederen Dameskousen58 cent prachtkwaliteit zijde-flor punt-hiel. Tricot Combinations (hemdbroeken) 59 cent GABARDINE MANTELS, speciaalvoor zware dames. Regenmantels Koopjes 11 Soest, Soesterbergschestraat 51. Tel. 2200 Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geeo kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. korte bontjasje, dat nauwelijks over de taille reikt tot de lange mantel, die dezelfde leng te heeft als de japon voor de daagsche dracht, n.1. ruim 20 c.M. van den grond. Daartusschen liggen dan nog de verschilleu- de andere lengten, de half lange en drie kwart veulen mantels, enz. Voor den winter worden stoffen mantels dikwijls ongeveer half om half met bont verwerkt. De modehuizen zijn niet van humor ont bloot. Want weet U, hoe het Parijsche mo dehuis Heim een snoezig zwart astrakan kort jasje met geknoopte kraag en van voa ren ingezet pand van zwarte stof, alsmede zwarte stoffen ondermouwen, doopte? Het jasje heette: Sovet. LOES. Van deze mantels zijn knippatronen ver krijgbaar a 75 cent. Postwissel zemleu.aau. De Beurs, Amstellaan 66, Amstërdam-Z. Levering binnen 1 week. Op het strookje nauwkeurig vermelden: Naam en adres van afzender, maat en nummer van het ge- wenschte patroon. (De maten van 40 tot 50 kunnen geleverd worden). te koop aangeboden pracht zwarte PIANO. Brieven onder No. 151 aan het bureau van dit blad. oud 30 jaar met dipl. Ned. Heide Mij., zoekt werkkring bij voorkeur in bosschen of plantsoenen. Goed bekend met uitvoering en leiding van land- en boschb., grond-, wa ter- en rustiekwerk. Goede getuige ten dien ste. Br. onder No. 152 a.h. Bur. van dit bl. aangeboden een mooie verzameling post zegels. Brieven onder No. 153 aan het bureau van dit blad. biedt zich aan voor 2 dagen per week. Brieven onder No. 154 aan het bur. van dit blad. BILLIJKE CONDITIËN (bij de Bosstraat) Soest. 444444444444444444444 1|<3e:p o"||( z i i_r"iE-TA )j 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 y 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 444444444444444444444 STEEDS ZILVERGLANS NOOIT POETSEN ONVERSLIJTBAAR VOLLE GARANTIE Nieuwerhoek Telefoon 2333 ft ft EERSTE SOESTER DRUKKERIJ HET BETERE DRUKWERK IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN KOM DAAROM BIJ ONS WIJ LEVEREN HET BESTE TEGEN DE LAAGSTE ft^PRIJZEN^fc c\\ f\\ 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 VAN WEEDESTR. 7, SOESTDIJK 4 4 4 4 E 4 E 4 4 is v< 4 d. dl in 4 te

De Soester | 1931 | | pagina 2