T. VAN VLIET Modelslagerij Pi Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Advertentiën Ti TOUfê „Het Handelshuis"! Kleine Advertenties N< BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! Wetenswaardigheden op Admini stratief- en Fiscaal Terrein. t Gerarda Westemeijer Sierpompoeneri Villa Nette jongen. Duitsch Meisje Tijdelijke Hulp. Ter overname Te Koop Antieke Staartklok Verloren i Molton? Wollen Gestikte LUXE AUTO Verhuur-lnrichting Wagen voor 7 personen. Klein Engendaalweg 94. Gevraagd J. DROST, VERGROOTINGS-FOTOGRAAF Vergrootingen naar elk portret Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland. Zaterdagmiddag werd door den heer G. Veldkamp, leeraar in de Bijenteelt te Amersfoort, voor de afd. Soest, een prac- tische les gegeven op den stand vau den heer C. Heitmann te Soesterberg, met als onderwerp „het winnen van honing en de inwintering der volken". Tengevolge van het slechte weder was de opkomst niet groot. Nadat eerst eenige volken, zoowel kast als korf van diverse model len waren bezichtigd, kwam men tot de conclusie, dat de honingopbrengst dit jaar wel niet overvloedig, doch wat de heide- dracht betreft, ook niet slecht is. Raat honing is zeer weinig geoogst, de meeste honi'ngkamerff waren leeg. De broedka- mers daarentegen bleken goed gevuld. Spr. vestigde hierop in het bijzonder de aandacht, omdat, indien men dit jaar ho ning wil oogsten, dit hoofdzakelijk uit de broodkamer moet komen. De beste en te vens de zindelijkste manier van oogsten is slingeren. De heidehonig is zeer taai en laat zich eerst dan slingeren na een voor afgaande bewerking. Met een kolktoestel of een zoogenaam de Ericaborstel, na deze even in heel water te steken, worden de honingcellen bewerkt, waardoor de honing hare taaiheiu verliest en zich gemakkelijk laat slingeren. Het is gewenscht het slingeren in een ver warmd vertrek te doen plaats hebben, opdat de honing vloeibaar blijft. Het is ech ter niet aan te bevelen om honing te slin geren uit ramen, waarin nog broed aan wezig is. Deze ramen worden tijdelijk in een honingkamer van een sterk volk ge hangen, totdat het broed gesloten of uit- geloopen is, alvorens deze ramen te slin geren. Bij de winning en de bereiding, zoo mede bij de verpakking, moet de meesi mogelijke zindelijkheid in acht worden genomen. Daarop behandelt spr. dei n- wintering. Hiervoor worden de beste ho- ningvolken uitgezocht. Zooals een ervaren imker weet, zijn er volken die veel broea aanzetten, doch weinig honing halen, en volken die weinig broed aanzetten, maai veel honing halen. Met de laatste worder de volken genomen voor overwintering Nadat van deze volken een gedeelte van den voorraad is ontnomen, wordt met het voeren aangevangen, meestal met suiker. Gedurende de eerste 14 dagen dagelijks een klein gedeelte om daardoor de konin gin nog tot broedaanzetting aan te sporen en vervolgens bij grootere hoeveelhedei totdat de bijen een voldoende wintervoor raad hebben. Gedurende de eerste tijdei wordt suikeroplossing gegeven van 1 KG op 1 Liter water, daarna 2 K.G. op 1 Liter. De suiker op te lossen zonder ze door te laten koken. Door het laten koken bestaat veel kans, dat de oplossing ver hard en alzoo voor de bijen moeilijk op te nemen. De toevoeging van 2 gram wijn geest op 1KG. opgeloste suiker bevordera de verdamping van het overtollige water. Het opvoeren moet tijdig geschieden, op dat de bijen nog de gelegenheid hebben om de raten voor den winter te verzege len. Zijn de bijen afgevoerd, dan worden de kasten goed afgedekt, omdat een volk dat goed afgedekt is en alzoo in den win ter warm zit, minder voedsel tot zich neemt dan een volk dat minder warm zit Een warm zittend volk zal in het vroege voorjaar vroeger en meer broed aanzet ten dan een minder goed afgesloten volk. Na afloop dankte de voorzitter der afd "Soest den leeraar voor zijne practische en interessante les. Biljard-Concours. In hotel „Eemland" speelde Prof. J. v. d. Laan uit Hilversum een partij van 60C Caramboles, tegen den heer G. v. d. Berg, Soestdijk, met 450 voorgift. De partij eindigde in 20 beurten, de heer v. d. Laan had toen 600, v. d. Berg 76 punten. Van der Laan maakte series van 122115 punten, v. d. Berg van 16 punten. Na afloop een schitterende serie kunst- stooten. Uitbreidingsplan voor de gemeente Soest. Op Vrijdag 18 September e.k. Ües avonds 8 uur zal in het gebouw „Religie en Kunst" in de Rembrandtlaan eene ver gadering worden gehouden, ter bespreking van de wenschelijkheid om in onze ge meente te komen tot een hooger peil van bebouwingsuitbreiding. Hierbij is het col lege van B. en W. vertegenwoordigd, de ontwerper van het Uitbreidingsplan, en de directeuren van Bouw- en Woningtoe zicht en van Openbare Werken zijn even eens aanwezig. Brand. Vrijdagmiddag werd de vrijwillige brand weer gealarmeerd voor een brand, ont staan in een schuurtje achter de woning van den rijwielhersteller Fugers, op den hoek van de Kerkstraat alhier. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en begon met een straal op de waterleiding het vuur .onmiddellijk te bestrijden. Spoedig was men het vuur meester, zoodat verdere onheilen konden worden voorkomen. De schade, door verzekering gedekt, is echter niet groot. De brand is ver moedelijk ontstaan door het uit den schoorsteen vallen van vuur op de in de nabijheid liggende licht brandbare voor werpen. Katholieke Kring. B\j het bestuur van de Ver. Kath. Kring te Soestdijk bestaat het voornemen in het komende seizoen de reeks van ge zellige avonden te doen openen met een wederom optreden van den heer Henri 't Sas, voordrachtkunstenaar uit Brussel. OPGERICHT 1899 TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 BEKEURD. In de laatste dagen zijn diverse auto mobilisten bekeurd, die door Soest heen reden met veel te groote snelheden. Ter zake van het laten verrichten van arbeid door een jeugdig persoon, wat bij de Arbeidswet is verboden, is proces verbaal opgemaakt tegen den melkhande laar M. Noodlanding. Vrijdagmiddag heeft een miltair vlieg tuig, op weg van Soesterberg naar Waal naven, door het breken van een montan d.i. een verbindingsstaaf tusschen den on der- en bovenvleugel een noodlanding moeten maken op een weiland achter den Broekweg te Leidschedam. By het landen is één der wielen in een greppel geko men, waardoor de machine met het voor ste gedeelte in den grond terecht kwam. xiierdoor brak de schroef en werd de on dervleugel beschadigd. De twee inzitten den kwamen er (met slechts een paar Kleine, onbeduidende schrammetjes, goed af. VAN DEN HEUVEL. Het reizen is tegenwoordig veel gemak kelijker dan vroeger, omdat de reisgele- genkeden overvloediger, beter ingericht en dikwijls goedkooper zijn. Dat kan ie der opmerken en dat geldt ook niet in de laatste plaats voor onze, vroeger geïso leerde streek, welke nu sinds eenige jaren in het verkeer is ingeschakeld en ook voor de toekomst meer en meer bij dai verkeer zal betrokken worden. De afstan- ien zijn ingekrompen en het gema"k, waar mede wij van de eene plaats naar de an dere trekken, al zijn zij tamelijk ver van elkander verwijderd, is bewonderenswaar- waardig. Al die goed ingerichte reisgele- genheden lokken ons uit om van tijd tot lijd onze woningen en woonplaats te ver laten. Wat ligt de tijd verre achter ons, dat een tocht b.v. naar Rotterdam of den Haag voor een heelen uitstap gold. Wie nu reveil dagen den tijd en een welvoorziene beurs heeft, kan met -gemak bijna een hele week in het buitenland doorbrengen Zoo hebben velen van hier met de mooie autobus van den heer Leguit een vijf- daagsch reisje naar België en Parijs ge maakt, waarbij zij in alle opzichten ge noten hebben en waarover men nog niet uitgesproken is. Weer anderen trokken op eigen gelegenheid het Belgenland in of gingen een rustigen tijd doorbrengen in een der mooie badplaatsen van ons va derland. Zoo waren dan velen weer in staat om in den vacantietijd, gedurende korteren of langeren tijd, op andere plaatsen te vertoeven, en aldaar hun indrukken te verzamelen om die straks misschien in rustige omgeving nader voor zichzelf uit te werken. Wanneer die indrukken iets meer zijn dan een opeenhooping van rae- moriewerk, wanneer zij dus niet alleen maar opgelegd en opgepast worden, zon der meer, dan kunnen zij voor den betref fende misschien een bron vormen voor het kweeken van eigen inzicht, een der beste vruchten toch, die door het reizen kunnen worden afgeworpen. Ook kunnen die indrukken, omgewerkt weer in een mondeling gesprek of op an dere wijze, aan anderen worden doorge geven, die daaruit misschien eenige lee ring putten kunnen. En wat vrgwillig ge geven wordt,wordt weer met rente te rugontvangen. Overal heeft het leven ons iets te zeg gen. In den vreemde kan het ons aan blikken als een ander wezen, dat bij nadere kennismaking en indringing toch iets aan ons verwant blijkt te zijn. Zoo kan men in het andere soms iets van het eigene ontdekken. Onmetelijk en bewogen, rustig soms, zijn de wateren, waarop het leven vaart en overal, waar we ergens in de bewoonde wereld aanlanden, zijn er menschen, waar van er echter geen twee gelijk zijn. En dat juist maakt elke nieuwe kennis making weer zoo frisch en soms zoo spannend en belangwekkend. Wel vindt men overal analoge verschijn selen, maar het zijn toch telkens weer andere menschen, die hierop reageeren. Elk van die schepselen heeft zijn eigen soort van levenswerkzaamheid, zijn eigen particulier domein, waar niemand binnen treden kan. En toch hebben zij allen iets gemeen, dat het ééne, groote leven van de gansche menschheid uitmaakt, in het welk elk een meer of minder beteekenis- volle rol speelt, die echter later door de overlevenden weer zoo gauw vergeten wordt. Het zijn slechts voorbijgaande ge stalten, verschijningen in den tijd, wier waarachtig leven echter in de eeuwig heid wortelt. Want in elk hunner gaapt de afgrond der ziel, en evenals wij allen hier, kennen ok zij hun dagen van zonneschijn, zoowel als van onweerswol ken. Als een oneindige oceaan breidt zich bij allen de zee der gedachten uit en door kruisen stroomen van gewaarwordingen het gevoelige menschenhart. Men kan het leven van velé zijden en op verschillende punten benaderen, het is en blijft toch overal „het Leven", dat in zijn eenheid allen omvat. De mensch kan niet als een van dat leven afgezonderd wezen beschouwd worden, daar zulks te gen de waarheid in zou gaan. Zoo is ons thuis nergens en overalen waar wij ook menschen mogen ontmoeten, daar kunnen wij van elkaar altijd iets leeren, Niet om te behouden, maar om door te geven. En zoo kunnen allen, die niet strikt geïsoleerd zijn, en hoevelen zjjn er dat tegenwoordig, eikaars invloed, in welke geringe mate dan ook, ondergaan. Als de bijen van onze schoone heide streek, hebben velen onzer gedurende de afgeloopen maanden, in hun vacantietjjd, versche indrukken en nieuwe gedachten ingezameld. Uit eigen of vreemden kring. Moge dit niet alleen voor onszelf ge weest zijn, maar vooral ten bate onzer medemenschen. „TOESCHOUWER." Ontheffing. De reserve-officier van gezondheid M. H. G. E. Pinckers, thans gedetacheerd bij den militairen geneeskundigen dienst in de legerplaats, bij Goesterberg, werd 12 September j.1. van de detacheering ontheven, en op dienzelfden datum in het genot van groot verlof gesteld. Proces-verbaal. De politie te Soesterberg maakte tegen verschillende automobilisten proces-ver baal op wegens verregaande overschrij ding der maximumsnelheid in de kom der gemeente. Voorts verbaliseerde zij een automobi list, wegens het in gevaar brengen van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer. Iets over boekencontröle en wat daarmede samenhangt. Te ervaren, dat onze artikelen worden ge lezen, met genoegen worden gelezen, stemt dankbaar. Het is uitermate moeilijk over onze be lastingwetgeving en wat daarmede alzoo in verband staat, te schrijven op een dusdanige wijze, dat de doorsnee-lezer er winst mede kan doen. In een kring van deskundigen een onder werp in te leiden is gemakkelijker dan in een blad voor lezers, die niet gewoon zijn van onze belastingwetgeving, anders dan oppervlakkig, kennis te nemen, een uit eenzetting te geven. Ofschoon het niet onze gewoonte is, tevre denheidsbetuigingen van lezers in het blad af te drukken, willen wij ditmaal een uit zondering maken. Om meer dan één reden. Laten wij echter eerst het woord geven aan den lezer. Deze schrijft: „Ik volg als vele andere al eenige weken „Uw gewaardeerde Rubriek. U bewijst velen „met mij daarmede een grooten dienst, die „dan ook zeer gewaardeerd wordt. Nu had „ik, en enkele vrienden van mij, allen abon- „né's van Uw geacht blad een beleefd ver- „zoek, dit n.1.: of ge niet zoo goed zoudt „willen zijn, ook eens een Cursus te openen „in Uw geëerd blad in het Controleeren van „een jaarlijksche balans, uitgebracht, 't zij „door een Betaalmeestrr van een Veiling, ,,'t zij door een Administrateur, doet er niet „toe door wie. Waar een vereeniging is, „daar is een Commissie, althans wanneer in „die vereeniging gelden worden beheerd „van beduidend belang. Het grootste, ja „overgroote gedeelte, van die Bestuurders „en Controle C-mmissies beseffen niet wel- „ke verantwoording zij op zch nemen. En „voor de gemeenschap en ook voor den „betrokken Administrateur. Vele bestuur- „ders, dat is wel waar leenen zich er voor „onder zeker pressie, omdat er nu eenmaal „weinig animo voor is, voor dat onbetaal- „de baantje, en dikwijls nog ondankbaar „ook, daardoor is dan ook het overgroote „gedeelte der bestuurders geheel onkundig, „waarbij dan ook nog komt laksheid en de „gedachte: Het komt wel goed. Die man, „die betaalmeester, die Administrateur, dat „is een eerlijke man. Daar vertrouwen wij „op. Zoo ook, in nog erger mate is het ge- „steld met de Commissie van Controle. „Die zitten een uurtje te keuvelen, en een „sigaartje te rooken, gepresenteerd, door „den betrokken administrateur, weten er „geen jota van, en die er nog iets van weet, „is ook nog bang iets te zeggen, of een op- „merking te maken, omdat hij tegenover „den man zit die er alles van weet. Door „zoo te handelen Mijnheer de Redacteur, „èn door hun domheid, èn door hen laat „maar waaien systeem, is al menig Boek houder, Betaalmeester en Administrateur „naar den kelder gegaan, omdat hij, hoewel „van huis uit eerlijk, op een gegeven oogen- „blik gaat denken, wanneer de verleiding „komt. Zij zien het toch niet. En als u nu „Waarde Redacteur, de goedheid wilde heb ben aan het verzoek van enkele Uwer „abonné's te voldoen, dan zouden wij U „daar ten hoogste dankbaar voor zijn, en „ge zoudt er misschien ook nog wel een „zieltje mee winnen voor Uw blad." Inderdaad. In 99 van de honderd gevallen is de toe stand, als hier door den vrager wordt ge schetst. Hoe vaak krijgt men bij het lezen van een rechtzaak, verduistering van gelden betref fende, niet den indruk, dat degenen, die den verdachte hadden behooren te controleeren, dit niet deden, of althans zoo, dat het een controle van den buitenkant is. Het gebeurt niet zelden, dat personen, die van huis uit door en door eerlijk zijn, omdat zij niet worden gecontroleerd, in geval van nood zich aan andersmans geld vergrijpen. Het eenige middel, dat hier baat geeft, is accountantscontrole. Vereenigingen doen een stap in de goede richting, wanneer zij aan een accountant opdragen de administratie der vereenigingen geiegeld te controleeren. Men geve den accountant blanco vol macht en beperke hem niet in zijn bevoegd heid. Wij zeggen niet, dat dit middel onfeilbaar Maar niet te ontkennen, dat men de gele genheid tot het plegen van verduisteringen, zeer beperkt. Een groot aantal verduisteringen zouden niet hebben kunnen plaats vinden, wanneer geregelde controle door een accountant ge schiedde. Natuurlijk kunnen malversaties zoo geraf fineerd zijn opgezet, dat ook een accountant niet direct bij den aanvang de verduistering op het spoor komt. Een volgende keer hierover meer. Lezers hebben het recht kosteloos vragen te stellen over belastingkwesties. Let wel: Alleen over belastingkwesties. Vragen over andere onderwerpen blijven onbe antwoord. Van de grootst mogelijke geheimhouding kunnen de lezers verzekerd zijn. Vragen inzake belastingkwesties te rich ten bij het ACCOUNTANTSKANTOOR ..NEDERLANDSCH BUREAU VOOR ADVIEZEN". Gevestigd te HAARLEM, Houtplein 17r, onder leiding van R. DE VRIES, en dus niet meer bij het ACCOUNTANTSKANTOOR „NATIO NAAL BUREAU VOOR ADVIEZEN" gevestigd te LEEUWARDEN, Groote Kerkstraat 16, onder Directie van P. S1E- BESMA R. DE VRIES. (lil plaats van kaarten) Heden overleed plotseling, voor zien van het H. Oliesel, mijn ge liefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, geb. v. Breukelen in den ouderdom van 73 jaar. H. Westemeijer J. Westemeijer W. Westemeijer van Nimwegen H. Westemeijer E. Westemeijer H. Westemeijer. Soest, 14 Sept. 1931. Kerkpad ZZ. 21. De uitvaartdienst zal plaats heb ben op Vrijdag 18 Sept. a.s., des morgens om 9 uur, in de H. Pe trus en Pauluskerk te Soest,, waar na de begrafenis zal plaats vinden op de R.K. Begraafplaats alhier. Mooie Villa voor klein gezin in de Emma- laan 5a, matige huursom. Te bevragen uit sluitend bij CENTRAAL WONINGBUR., Soestdijk, van Weedestraat 11b. TE KOOP, klein van vorm en prachtig van kleur, een sieraad voor den geheelen win ter en tevens een nieuwe cultuur in Uw tuin T. L. Blok Schilder Talmalaan 10 GEVRAAGD te huur, door gezin zonder kinderen, eene bevattende: ben. drie kamers, kelder, keu ken met gas-, electr.- en waterleiding (of pomp), bovenkamers, zolder, benevens schuurtje of garage. Vertrouwelijke opgaaf: huurprijs, aanvaardingstijd, enz. per brief onder No. 170 aan het bur. van dit blad. Wordt gevraagd voor direct of later een nette Jongen voor licht loopwerk en oplei ding in het vak bij H. W. SPIJKER. Hor logerie. v. Weedestraat 25. zoekt plaats als meisje alleen of hulp in de huishouding tegen 1 October. Kan goed met kinderen omgaan. Spreekt Hollandsch. Bes te getuigen. Brieven franco onder No. 172 aan het bureau van dit blad. Wegens ziekte der vrouw, van 8 uur v.m. tot 2 uur n.m. gevraagd burgerj,ui- vrouw, genegen in dien tijd een net burger huishouden zooveel mogelijk bij te houden en het eten voor 5 personen klaar te ma ken. Brieven onder motto „huishouden", met opgaaf van verlangde vergoeding aan het Bur. van dit blad. Een zeer goede studiepiano. Te bevragen onder No. 171 aan het bureau van dit blad. jonge en dragende zeugen, 1 mestgier- wagen, 1 boerenwagentuig. 1 berg hooi, ook per 1000 pond, 1 melkkarn. Adres: Oude Grachtje 23. ter overname aangeboden. Brieven onder No. 180 aan het Bureau van dit blad. tusschen Amersfoort en Baarn, een grijze regenmantel, tegen belooning terug te be zorgen: Kettingweg 13, Baarn. Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 209.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. So9sterbzrgschestr. 51 - Tel. 2200 4- AFOEELING: tt 2>I C 2>f C 2)1 4 Groole sorl. Lage prijzen Ji ,,'t Handelshuis voldoet U" C BILLIJKE CONDITIËN (bij de Bosstraat) Soest door echtpaar, een gem. zit- en een gestof. slaapkamer met gebruik van keuken of pension. Brieven met prijsopgaaf onder No. 182 aan het Bur. van dit blad. van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer f0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. Voor bewijsnummer moet 5 ct. in rekening worden gebracht. VOSSEVELDLAAN 3S SOEST Bericht U mij s.v.p. even per briefkaart, dat ik U (zonder eenige verplichting uwerzijds) met mijn Vergrootings-monster alsook groote sorteering hoogst moderne en töch goedkoope Lijsten voor Foto's, Plaatwerk, enz., bezoeken mag. In tijden als wij thans beleven, is boekhouden meer dan ooit eisch; eisch voor iederen middenstander. Wie zich thans nog verzet tegen invoering van een boekhouding, toont weinig besef te hebben van hetgeen zijn belang, vooral in onzen tijd, eischt. Een boekhouding is eenvoudig onmisbaar. MAG IK UITVOERIGE INLICHTINGEN OVER INRICHTING VAN MIJN BOEKHOUDING? NAAM BEROEP WOONPLAATS Mogen wij U eens vertellen, hoe U, met zoo weing mogelijk kosten, een een voudige dus weinig tijdroovende en toch overzichtelijke boekhouding kunt in richten? U neemt geenerlei verplichtingen tegenover ons op U, wanneer U <>n9 vraagt U dit eens te vertellen. Ook zullen wij U gaarne mededeelen, welke de kosten zijn, wanneer wij Uw boek houding inrichten. U behoeft niet anders te doen dan bovenstaand formulier ui. te knippen, Uw naam en adres op de daarvoor aangegeven plaats te schrijven en U ontvangt uitvoerige inlichtingen. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen" Gevestigd te HAARLEM, Houtplein lfr. Onder leiding van R. DE VRIES.

De Soester | 1931 | | pagina 2