T. VAN VLIET I Modelslagerij i In onze tuin WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK WILLY VEENENDAAL Saamhoorigheid- Samenwerking. Sport. BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Burgerlijke Stand Amersfoort werden afgedaan. Bij de 25e van aanpassing van ons geheele leven aan Jaarbeurs gaf de Kamer een schilderij. Van de verminderde welvaart onvermijdelijk is, de tentoonstelling van N. Mantsjoerijsche heeft de minister aan een definitieve toezeg producten ten bureele der Kamer maakten ging de voorwaarde verbonden, dat de ge schillende zakenlieden gebruik. Aan de mcentebesturen zich schriftelijk verbinden Prov. Griffie Utrecht is verzocht, de prov. almanak niet ineer in Dec. maar in het voor jaar uit te doen k<men: nu zijn bepaalde gegevens steeds verouderd bij verschijning. .Aan de Winkeliersvereen. Veenendaal is een eereprijs gegeven voor een reclameoptocht aldaar. Aan V.V.V. uit gem. van de Kamer, die erom vragen, zal als moreel bedoelde steun f 2.5Ü gegeven worden. Voor de Centr. Fokveedag te Barneveld wordt f 75 gevo teerd; voor de A.N.W.B. f 1U; het Veilig heidsmuseum Amsterdam f 5; de K.L.M. f 12; de Ned. Ver. v. Tentoonstell. bel. f 10; de Ver. tpt veredeling van het ambacht f 1U; de Ned. Fabr.beurs te Nijkerk (46 Nov.) een eereprijs voor mooien stand Als jongste klerk wordt voorloopig aan gesteld c. BERGULO. Als datum voor de periodieke verkiezin gen wordt bepaald 25 November e.k. Aan een cursus voor verkoopers in den Ijzerhandel (gevestigd te Utrecht en onder protectoraat van de Ned. Ver. v. d. ijzer handel) zullen gegevens enz. verstrekt wor den voor uitbreiding ervan in ons gewest, maar de Kamer zal voorshands geen mede verantwoordelijkheid ervoor aanvaarden, daar deze schriftelijke cursus nog van te jongen datum is, om er een oordeel over te vormen. Naar het jubileum van de. Araersf. Bond van hotelliers zal de Kamer een afgev. zenden; eveneens naar het 6e Veiligheidscongres. De Kamer besluit te ondersteunen het ver zoek der Kamer Leiden aan de autoriteiten, om wegplannen voortaan ter inzage te leg gen voor K. v. K. Ook zal de Regeering on der het oog gebracht worden de eigenaardi ge toestand, die ontstaan kan door de stop zetting der inpoldering van de Zuiderzee en den voortgezetten afbouw van den afsluit dijk. Hierna ging de Kamer over in zitting met gesloten deuren. INTERNATIONALE VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID. De Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid hield van 49 September te Genève hare internationale Bestuursver gadering, waarbij afgevaardigden uit 12 van de 26 landen, waar deze bond zijne afdee- lingen heeft, aanwezig waren. De vergade ring was zeer onder den indruk van den nood der tijden, en de meeste door haar aangenomen resoluties en recommandaties stonden dan ook in dit teeken. Deze reso luties luiden als volgt: 1. De Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, die vrouwen omvat van 26 nationaliteiteft, in Internationale Be stuursvergadering verzameld te Genève in een tijd van ongekende algemeene economi sche crisis, getroffen door de gedachte dat, terwijl millioenen menschen in vele landen van honger sterven, voedingsmiddelen en andere voor het leven noodzakelijke producten, zooals graan, groenten, fruit, katoen enz. in sommige landen systematisch vernietigd worden omdat men bevreesd is prijzen al te zeer te verlagen, door moeilijkheden bij het vervoer, etc. etc. herinnert de machthebbers aan de zware verantwoordelijkheid die op hen rust, gelooft dat slechts gezamenlijke interna tionale actie, die voorziet in internationale distributie van de allernoodigste producten en voedingsmiddelen, de gevolgen kan ver lichten van een staat van zaken, die het inenschelijk geweten in opstand brengt en de oorzaak is van uitingen van wanhoop en van geweld bij de slachtoffers van de te genwoordige economische anarchie, waar van de consequenties niet te overzien zijn. Alhoewel ten volle beseffende, dat iedere dergelijke maatregel zal falen het kwaad volkomen uit te roeien, gelooven zij toch, dat het haar plicht is, van de staatslieden verzameld voor de Twaalfde Assemblée van den Volkenbond, te vorderen dat onmiddel lijke stappen genomen worden, die tot in ternationale distributie leiden. Deze resolutie werd den Volkenbond aan geboden en door middel van de pers ver spreid. 2. De Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid beveelt de directie van het Internationaal Arbeids Bureau te Ge nève ter verzachting van de werkloosheid in de wereld de bestudeering aan van het plan van Hermann Soergel tot verlaging van het peil der Middellandsche Zee en ir rigatie van de Sahara. Deze resolutie werd aan den heer Albert Thomas, directeur van het Internationaal Arbeids Bureau, aangeboden. Voor degenen, die zich voor dit plan, dat door verschillende ingenieurs reeds ern stig in studie is genomen, interesseeren, stelt het secretariaat van onzen bond, Joh. Verhulststraat 27b, Amsterdam, gaarne een brochure ter beschikking. Voorts stond de Vergadering hoodzakelijk in het teeken der a.s. Ontwapenings Con ferentie en de propaganda die onze bond voor een groot deel in samenwerking met andere groote vrouwenorganisaties over de geheele wereld voert, o.a. door het verza melen van handteekeningen, die door 'n ge combineerde vrouwendelegatie bij een grootsch opgezette demonstratie aan de af gevaardigden ter Ontwapenings Conferen ties zullen worden aangeboden. Onze Bond als zoodanig zal einde Jan. bovendien nog een Studie Conferentie geven van twee dagen te Genève te houden, waar voor geleerden van naam, als prof. Lange- vin en Graaf d'Arco reeds hunne medewer king hebben toegezegd, en waarin nog eens fel de gevolgen van een eventueelen oorlog zullen worden belicht. Van nu tot aan de Ontwapenings Confe rentie zal onze bond over de geheele wereld zich voornamelijk bezig houden met de ac tie voor algeheele internationale ontwape ning. Hiervoor worden handteekeningen verzameld. Lijsten en strooibiljetten worden door het secretariaat voor Nederland, Joh. Verhulststraat 27b, Amsterdam, gaarne op aanvraag verstrekt. DEN HAAG. RIJKSBIJDRAGE IN DE WERKVER SCHAFFING. geen enkelen maatregel betreffende de werkloozenzorg in te vperen of te laten in voeren vóórdat zij zich hebben overtuigd hoe de regeering tegenover de te nemen maatregelen staat. DE OVERBRUGGING VAN DE WAAL BIJ ZALTBOMMEL Door de Nederlandsche spoorwegen is Dinsdag aanbesteed het vervaardigen, leve ren, stellen en verven van acht enkelspori- ge vaste ijzeren bruggen, elk lang 59.64 M. met bijbehoorende werken voor de over brugging van de Waal bij Zaltbommel in den spoorweg van Utrecht Er waren 69 ingekomen biljetten. De laagste inschrijfster was de N.V. Kon. Scheepswerffabrieken „De Schelde" te Vlis- singen met f 448.8UÜ. Het hoogst werd in geschreven door de firma B. Seibert te Saar- Brücken met f 793.850. VERBODEN LECTUUR. Door den Minister van Defensie is bij diens schrijven d.d. 19 September j.1. van af dien datum het ter lezing leggen van de dagbladen „Het Volk" en „Het Haag- che Volk" in de cantines van zee- en land macht verboden, in verband met het op nemen van artikelen, in strijd met de eischen welke moeten worden gesteld aan de lectuur, welke het personeel van zee landmacht wordt geboden. BARNEVELD. VRACHTAUTO SLEEPT PAARD MEE. Maandagmorgen wilde de 37-jarige A. Verbeek zich met paard en wagen voor zijn patroon, den eierkoopman H. Bos, alhier, naar de markt te Nijkerk begeven. Even buiten de kom van het dorp, reed een groo te vrachtauto den eierwagen voorbij. Een uitstekend gedeelte van het achterhek van dien vrachtauto greep de leidsels van het paard, tengevolge waarvan het dier werd medegesleurd. Door de een of andere oor zaak is Verbeek toen van den wagen ge slingerd en met zijn hoofd tegen een ter zijde van den weg staand ijzeren hek geko men, waardoor hij levensgevaarlijke ver wondingen bekwam. Terwijl paard en wagen met den vracht auto, welks chauffeur niets van het ongeluk had bemerkt, werden medegesleurd, werd de wielrijder van Surksum, die zoover mo gelijk naar rechts was uitgeweken, door den eierwagen overreden. Deze had echter blijk baar slechts vleeschwonden bekomen. Na voorloopig door een geneesheer te zijn verbonden, is Verbeek naar 't ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Door de politie word nog nader een on derzoek naar de schuldvraag ingesteld. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan dè betreffende gemeen tebesturen een circulaire gezonden, waarin hij mededeelt op welk percentage de Rijks bijdrage ten behoeve van werkverschaffing of steunverleening voor ieder dier gemeen ten in beginsel is vastgesteld. Ten einde ook in dit oppzicht het onontbeerlijke herstel van het bedrijfsleven te bevorderen waar- 't Was in den^norgen. De deuren van de achtergalerij stonden open en een zachte zwoele wind kwam over de breede Panek- rivier naar binnen, de dunne lichte portières gestadig heen en weer bewegende, 't Was stil in de kamer, ik was alleen. Mijn man zat in zijn kantoor aan den voorkant van het huis. Van de straat drong het eentonig geroep van een inlandschen venter, zijne eet waren in bamboemanden aan 'n picolani 1) ronddragende, hier en daar wat verkoopen- de voor eenige luttele centen. Eenvoudig is dat leven van den armen inlander, en in al zijn eenvoud, groot wijsgeerig. Karige in komsten, staande buiten het groote woelige leven, gaan ze voort, dag in, dag uit, hun armelijk leven uitslijtende, tot ze oud en op an het zeulende werken ergens op een baleh-baleh 2) of een mat op den grond, oms in fatale berusting, langzaam weg sterven, hunne moede oude oogen nog hier en daar 2ich hechtende aan wat armelijk huisraad. Naast ons huis was een klappertuin, en hoog in een der booomen zat goedmoedig, zich kalm heen en weer bewegende, een groote mannetjesaap, die soms door het open dak in den keuken in de bijgebouwen kwam, en daar wegnam wat van zijne ga ding was, alsof 't zóó behoorde. Hij was een vaste klant en liet het leven kalmpjes langs zich heen-glijden. Nam er het beste van en wat hem niet aanstond, daar was hij glad onverschillig voor. Hij leefde daar op zijn eentje in dien grooten tuin, en soms was hij er niet, deed dan zeker een onder zoekingstocht bij zijn buren, Europeanen aan den anderen kant van den klappertuin. Apen hebben de gewoonte, dat, als dicht bij t oerwoud Europeanen komen, ze elkaar van uit de verten waarschuwen door een hard uitstootend geluid, schel en hoog, „oe!" ,oe"ü Binnen een paar minuten weet dan de W&drom Soester medeburgers, is hier geen saamhoorigheid? Waarom nooit eens in te stemmen, Als men Uw belang bepleit? Waarom nooit eens warm te loopen Voor 't één of ander in de krant, Waardoor men 't aangenaam wil maken, In ons mooie Soesterland? Onlangs vroeg een medeburger: Plaatsing van een goede klok; Niemand die hem hierin steunde; En 't gevolg? Hij schoot een bok! Een ander vroeg: een bel te geven (Oók voor Uw gemakkelijkheid) Aan hem, die 't huisvuil weg komt halen Maar nooit komt op den zelfden tijdl Men vraagt plaatsing aan, van banken, Néér te zetten hier en dadr; Om daarmede te gerieven, Den vermoeiden wandelaar. Men vraagt betere verlichting, Daar, waar zulks zéér noodig is; Op donk ren avond in 't belang toch Van een ieder; zéér gewis! Men vraagt veil'ge wandelpaden, Voor 't intens drukke verkeer Van 't groote aantal motorwagens; En zóó: héél véél zaken méér! Alle hier genoemde vragen, Deden burgers toch van Soest, Die voor ons dorp interresse hebben; Maar de massa hield zich koest! Deez' Uw houding was óók oorzaak, Dat laatst op Koninginnedag, Soest als weinig andere plaatsen Saai en uitgestorven lag. Zelfs geen feestje voor de kleinen, Was er in elkaar gezet; Waar toch èlom in den lande Heerschte vreugde, jool en pret! Wddrom steeds zóo'n slapppe houding, Waar men nooit iets mede wint? Een zaak leidt dan slechts tot succes toch, Als men samen iets begint! Ge weet toch ook wel, medeburgers: t Verzoek door enkeling gedaan, Daar trekt zich ter bevoegder plaatse In Soest nooit iemand iets van aan! 't Wordt ingekeken, doorgesnuffeld, Meneer d'Ambtenaar heeft reeds 't land En dan met medelijdend lachje Verdwijnt het in de prullemand! Want samenwerking is er óók niet, Tusschen bevolking en bestuur; Een „goede" ambtenaar reageert nooit, Geeft nimmer antwoord - kijkt steeds zuur' Ge weet wel heeren ambtenaren Zijn van bijzondere makelij; Ze zijn toch immers véél voornamer En véél verstandiger dan wij! „Dit of dat is héél niet noodig" „Wij vinden het maar malligheid"; Dddrom laat ik toch eens raden, Zoekt kracht toch in saamhoorigheid! Op 't Raadhuis hier moet men steeds komen Met request van groote kracht; Anders worden uw verzoekjes, Stilletjes om hals gebracht. Dan zal men ons niet steeds sturen Met een kluitje in 't riet; Want d'ambtenaar is er voor ons wèl, Wij voor d'ambtenaar niet! AD-REM. Steenhofstraat 5 Telefoon 2045 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven. Gedipl. Pianoleirares SpreekuurMaandags 23 uur. v. Weedestraat 40a SOESTDIJK De diepblauwe lucht met witte wolken- groepep, welfden zich over 't uitgestrekte land, en weerkaatste zich in het diepe ri vierwater. Rust, eenzaamheid en vrede al om. Daar kwam tusschen de planten door een kleine hagedis. Snel schoot hij vooruit, en bleef toen plotseling stil, wendde zijn kopje links omhoog, en zijn kleine ronde oogjes draaiden in mijne richting, 't Scheen goed te zijn, want het diertje kwam een eindje dichter bij. Vlinders fladderden in den tuin, gele en lichtgroen getinte en een enkele donkere, bleven even op een bloem zitten en fladderden dan in speelsch beweeg naar een anderen kant. Daar hoorde ik de per- koetoet, een fijn zangerig hemelsch geluid, zoo teer als fijn glas, zoo helder en zacht. De mindieboom bloeide in groote licht lila trossen. En dicht bij, op het warme zand was een vogel gekomen, een fijne reiger soort, die zeldzaam in een tuin komt. Doch in mijn achtertuin vlak bij de rivier, was alles zoo vredig en rustig. Geen geluid hoorde men meer rondom. Alles was stil in loome warmte verzonken. De zonneglans was een hemelsche gedachte. Weg zweefde mijn ziel door de ijle ruimten, ver, ver Wèg. Bloemen, vogels en vlinders, zonneschijn alom, in transparante klaarheid. Ik wist niets meer om mij heen, gevoelde alleen het schoone in dezen morgen. Ik dacht ineens aan een courantenbericht - ik spreek over 14 jaar gelden in een der dagbladen, uit Rusland, van de gruwe len van 't Boljewisme. Hoe daar arme ver trapte menschenkinderen werden als dood gemarteld.... en m'n oogen schoten vol tra nen. Al dat ruwe, al dat slechte van die wreedaards, tegen machtelooze arme slacht offers was 'n beleediging aan God aange daan. Toen, toén voelde ik 't onderscheid wat van God was en wat van duivelsche boos heid kwam. Ik schreide om 't slechte daar ginds, terwijl alles zoo schoon kon zijn, als hier deze morgen, t' wès. Toen vouwde ik mijne handen in gebed tot God, en bleef nog lang gedachteloos zit ten. F. L. geheele apenbevolking ou uren verren af stand tot diep in het oerwoud toe, dat er Europeanen op komst zijn. Ze kijken nieuwsgierig om, vanuit het hooge geblader te, hun jong op den rug dragende en sprin gende van tak tot tak in ééne slingering. ,Een buiteling maken ze nooit. Aardig was een apenkolonie op Sumatra. Bij aankomst van een Europeaan (die schijnen ze te her kennen aan zijn witte kleeding) kwamen ze alle aan den ingang van het bosch. Eén groote aap, zeker de aanvoerder der bende, vooraan. Nieuwsgierig werd de Europeaan bekeken. Bracht hij bijv. een pisang mee, en gaf hij dien aan den gooten aap-aanvoer der. nu dan was alles goed. In volle tevre denheid der geheele bende, kon hij verder gaan, en had niet de minste overlast. Doch eens kwam er ook een Europeaan- schen bezoeker bij de apenkolonie aan, die geen pisang meebracht. Nu dan werd hij minder vriendelijker ontvangen. Als dc aan voerder uit zijn humeur was over een be zoeker, dan had deze geen rust op zijn ver dere wandelng. Hier werd hij door eèn aap aan zijn jasje getrokken, iets verder op trok een ander hem een knoop van zijn jas. Of een ander hem een knoop van zijn jas. Of kreeg hij iets naar zijn hoofd geslingerd. Zóó was zijn wandeling door de apenko lonie één lijdensweg, en 't verstandigst was hij, als hij maar spoedig het apendorp uit kwam. Dit alles moest hij verduren, omdat hij geen vrucht meebracht voor den voerder der aapjes. 'tWas intusschen elf uur geworden, warm, en de lucht trilde boven de aarde van de groote hitte. De kippen lagen lui in het war me zand in kuilen, en haantjemaat stapte parmantig tusschen zijn luie vrouwtjes rond, één en al weelde in zijn roodbruine hanenkleurenpracht. Doch het was een haan zonder staart. Bij de verhuizing in een rot- tanmand hadden ze hem zijn staart veer voor veer uitgetrokken; doch hij wist van niets, 't Had zeker wel even pijn gedaan, doch dat was hij vergeten. Kippen zijn nu eenmaal kort van memorie. Hij stapte even deftig en van niets bewust rond. Kippen zien niet zoo nauw! Ik herkende hem toch wel al was de staart verdwenen. „Tidab-lakoe" 3) zeide mijn baboe lachende. Eveneens doelende op onze poes, die zijn snor kwijt was. Doch dieren zijn gelukkig niet als menschen. Ze letten niet zoo gauw op 't uiterlijk. Op de rivier kwamen kleine inlandsche prauwtjes naar beneden zakken, smalle, ranke, lichte, uitgeholde boomstammen, waarin een heele inlandsche familie zat. Daarna was alles stil. Ik was al klaar met mijn werk en ging wat buiten zitten op de trap van de achtergalerij. Ik had nog veel tijd over. Bij de open deuren hing een kleine bam- boekooi, waarin een perkoetoet 4) een fijne ranke tortelduif. Ik zat voor mij uit te sta ren naar de blauwwazige hitte in de rivier. Loom hingen de dichte bladermassa's te droomen boven 't effen water, in sereene rust. 't Was alles stil nu. 1) schouderjuk, waarin in rottanstren- gen, dito manden hangen. 2) bamboe bank. 3) niet gewild of niet gangbaar. 4) als onze tortelduif, doch veel fijner. OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 CLUBNIEUWS „V.V. SOESTDIJK." Soestdijk ISt. Voorwaarts 42 Even over twee uur laat scheidsrechter v. d. Brink bovengen, wedstrijd een aanvang nemen. Soestdijk trapt den bal af, met den wind schuin in den rug. De eerste aanval op het St. Voorwaartsdoel wordt door den linksch-back geretourneerd, de bal komt bij den spil van Voorwaarts die zijn voor hoede aan het werk zet. Keurig samenspel der St. V. voorhoede volgt, maar het harde schot gaat over het doel. Na geruimen tijd spelens, waarin beide doelen beurtelings in gevaar zijn, ki'gt onze rechtsbuiten den bal toegespeeld, geeft zuiver over naar r.buiten, die op waarlijk zeer mooie wijze den bal vrij speelt, een zuiver schot inzendt en de stand is 10 voor Soestdijk. Steeds Voorwaarts komt nu zeer gevaarlijk opzet ten, maar de backs staan als een rots in de branding en geven niet thuis. Voor rust wordt niet meer gedoelpunt en de rust breekt aan met 1U voor Soestdijk. Na rust hetzelfde vlugge spel aan beide zijde. Vele gevaarlijke aanvallen hebben beide doelver- dedigers te onderscheppen, wat hen wel is toevertrouwd. Als ieder denkt dat de gelijk maker komt, is het van Dort, die den bal ophaalt, een overgeven naar Broerze volgt, die zich niet bedenkt en de stand is 20 voor Soestdijk. Dat vindt Steeds Voorwaarts te erg; flink komen ze opzetten maar te vergeefs, tot eindelijK de midvoor een schot lost, dat onhoudbaar voor den keeper van Soestdijk in het net verdwijnt. Stand 2- voor Soestdijk. Onze jongens laten den moed niet zakken. Stevig komen ze opzet ten; een voorzet van v. d. Steeg volgt, een speler van Steeds Voorwaarts kopt den bal in eigen doel. Stand 31. Zeer goedkoop kwam Soestdijk dus aan zijn derde doel punt. Wederom worden er gevaarlijke aan vallen op 't Soestdijkdoel gedaan. Uit een dezer aanvallen weet Steeds Voorwaarts wederom te doelpunten 32. Weer komt Soestdijk voor het vijandelijke doel en Wou denberg brengt zijn club in veilige haven. 42. Nog 6 min. is er te spelen, maar er komt geen verandering meer in den stand, en als de scheidsrechter einde fluit heeft Soestdijk met 42 gewonnen. De scheidsrechter leidde op zeer correcte wijze. Jammer dat St. Voorwaarts den wed strijd ontsierde met wat te onbenullig in- loopen, waardoor zij menigen vrijen trap te gen zich kregen; de l.back en de spil van St. Voorwaarts speelden een zeer mooien wedstrijd. Het eerste elftal heeft als geheel aan on ze verwachtingen voldaan; er werd vlug en met overleg gespeeld, houdt dit spel vast heeren, dan kan in de volgende wedstrijden succes niet utblijven. Zondag a.s. wederom een zwaren wed strijd, dan zal er wederom van het begin tot het einde aangepakt moeten worden Ons eerste gaat naar Doorn om DEV I te bekampen. Vertrek per bus om half één. Ook dan hetzelfde spel vertoonen, hoor heeren, en veel succes. De aanschrijvingen hebben jelui al in het bezit, nietwaar? Voor ons tweede staat een thuiswedstrijd op 't programma n.1. Zeist 4, aanvang 2 uur. Zal nu eindelijk eens gebroken worden met dat verliezen, ik geloof het wel. Jelui hebt mij tenminste beloofd dat het gebeuren zal. Ook voor jelui geldt hetzelfde als voor de eerste elftalspelers, allen van het begin tot het laatste fluitsignaal toe aanpakken en luistert naar den aanvoerder. Allen op tijd aanwezig zijn en veel succes. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest IIE.A.C. II 5—0 Soest II speelde j.1. Zondag haar 3e comp. wedstrijd en wist wederom te winnen en wel met bovenstaande cijfers. Ons 2e elftal is op het goede pad. A.s. Zondag in Utrecht: Soest IVoorwaarts I Soest IIElinckwijk II De spelers vertrekken om half één per bus anaf garage Geerestein. In verband met de plaatsruimte in de bus, moeten wij tot onzen spijt mededeelen, dat door supporters de reis per bus niet meegemaakt kan wor den. Zij die per trein wenschen te gaan, kunnen om 12.40 van halte Nieuweweg. Voorwaarts speelt in het Gem. Sportterrein aan de Thorbeckelaan vlak bij het terrein an Elinckwijk. We vertrouwen dat vele Soest-supporters onze elftallen zullen komen aanmoedigen, ooral ons le elftal heeft een zware taak, zij zullen hun uiterste best moeten doen, om in deze comp.wedstrijden succes te kunnen boeken. Ook ons 2e elftal wacht een zwaren strijd. E. S. V. A C. Uitslagen gespeelde wedstrijden, Esvac jun.CJVV jun. 02 Hilversum adsp.Esvac adsp. 41 Elinckwijk IIEsvac Z 36 Esvac IIGooi V 25 Sopla IEsvac I 11 (peen der twee elftallen van de jonge gar de kon het 1.1. Zaterdag tot een overwin- nirtg brengen; daar het echter de eerste wefdstrijd in het competitie-verband, was^ vermoeden wij wel, dat, als de j*ongeTui meer aan elkaar gewend raken, dat ook het pel ten goede zal komen. Het Zaterdagmiddagelftal zette de com petitie goed in en hield de Hilversummers er met 63 onder. Daar het tweede elltal met eenige inval lers moest uitkomen was grootendeels oor zaak van de geleden nederlaag. De spelers van het eerste elftal hebben 1.1. Zondag volkomen aan de verwachtingen beantwoord door tegen Sopla te A'foort gelijk te spelen. Alleen nog wat meer schot aardigheid in de voorhoede en de volgende wedstrijden zullen nog meer succes ople veren. A.s. Zondag bijv. moeten de Esvaccers toonen wat zij kunnen presteeren; B.V.C. uit Bilthoven komt op bezoek en volgens vele sport officials is BVC wat haar ver toonde spel betreft een ernstige candidaat voor het kampioenschap seizoen 1931-32. Vorige week Zondag klopten zij op gede cideerde wijze de St. Boys uit Utrecht met 6—0. Het voetbalspel is echter zoo wisselvallig dat ten slotte in een wedstrijd alles mogelijk De Esvaccers hebben dan ook besloten hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen en te trachten de winstpunten te Soest te houden. Aan spanning zal het dan ook niet ontbreken; het publiek kan er dan ook van overtuigd zijn een mooie en snelle wed strijd te zullen zien. Ook uit de Bilt en Bilt hoven wordt veel publieke belangstelling verwacht, en daar de twee andere Soester clubs beide uit spelen, kan het Soester publiek zonder bezwaar dezen wedstrijd ko men bijwonen om de Esvaccers in dezen zwaren kamp eens flink aan te moedigen. Het tweede elftal is vrij terwijl het derde haar eerste competitie wedstrijd gaat spe en te Hilversum tegen Veneta II. Het volledige programma voor deze week luidt: Zaterdag a.s. Esvac ZBloemenkwartier 2 te Soest Esvac jun.'t Gooi jun. Esvac adsp.'t Gooi adsp. te Hilversum Zondag a.s. uur Veneta IIEsvac III te H'sum uur Esvac IB.V.C. I te Soest. 3 uur 3 uur 3.30 uur van 1723 September 1931 GEBOREN: Cornelis Bernardus, zoon v. J. A. Kaats en E. Werkhoven, Lange Berg- traat 2; Gijsbertus Johannes zoon van P. A. Schimmel en H. M. van Zal, Koningin- nelaan 70; Nanda, dochter van P. J. Zwaai en Z. F. Reussien, Parklaan 16; Aaltje Ja- coba dochter van R. Spleet en W. Barne veld, Noorderweg 33; Cornelis, zoon van J. Degenkamp en W. van Holten, Klaarwa- terweg 4; Jacobus Gerrit, zoon van J. van Duinkerken en A. Kortenoeven, Heuvel- weg 12. ONDERTROUWD: J. van Duinkerken en J. G. Berends. GETROUWD: B. L. Koeleman en C. M, Schimmel; H. Peek en J. Kok; W. v. d. Visch en N. de Bree; W. van Brummelen en N. de Bree. OVERLEDEN: Gerarda van Breukelen, 73 jaar geh. met H. Westemeier, Kerkpad Z.Z.; Anna Josina Elisabeth Voskamp, 91 jaar wed. van H. J. van Oostveen, Schriks- laan 53. Vestiging 1723 September 1931. F. Pleij van Nijkerk naar Hartweg 16a; N. van Oosten van Zutphen naar van Wee destraat 37; J. A. Buitenrust Hettemavan Nieuwland van A'foort naar Verl. Postweg 90; J. C. van Houten van Zantvoort naar Eigendomweg 80; Wed. G. Wakelkamp met gezin van Amby naar Beukenlaan 21; H. Koot van Laren (NH) naar Koninginnelaan 137; A. Slager van Medan naar Anna Pau- lownalaan 8; J. G. Meerwaldt van A^dam n. Steenhofstraat 78; C. Gilles van Kampen naar Banningstraat 94; L. van Nimwegen van Zeist naar Dijkhuisstraat 18; W. Haze- leger van De Bilt naar Vaardehoogtweg 6; P. Bladergroen van den Haag naar Bos straat 90; E. W. J- Scharphuis van R'dam naar Kolonieweg 8; R. H. J. Reintjes van A'foort naar van Weedestraat 11b; F. W. Smit van Diemen naar Klaarwaterweg 42; J. M. Vianen van Alkmaar naar Vredehof straat 2. Vertrek van 1723 September 1931. M. Aaltsz van Kerkpad NZ 43 naar Am sterdam, Jasmijnstraat 31; Wed. D. Schack- Heining van Kerkpad NZ 43 naar Amster dam, Leimuidenstraat 17h; A. Knoops van Postweg 28 naar Zeist, Bothalaan 58; C. Th. de Sain van Kerkstraat 26 naar Bus- sum, St. Josephstraat 38; W. M. de Vries met vrouw, van Ossendamvveg 7 naar Am sterdam, Overtoom 260; S. J. P. Goossens van Mendelssohnlaan 6 naar Ned. O. Indië, Melolo; W. M. Brinkman van Soesterb.str. 35 naar Leusden, E 82; A. J. E. van Wely van Beetzlaan 22 naar Arnhem, Huygen- straat 1. Verhuizingen in de gemeente van 1723 September 1931. G. van der Tak, van Hartmanlaan 1 naar Birktstraat 31; J. A. Kaats van Koninginne- 29, L. Bergstraat 2; R. van Asselt van Mo lenstraat 43 naar Birktstraat 26b; M. van Kempen van Schoutenkampweg 2 n. Birkt straat 29; H. van de Hoek van van Weede straat 34 naar Heuvelweg 13.

De Soester | 1931 | | pagina 2