L. J. HOKSBERGEN Ingezonden. Plaatselijk Nieuws WONINGBUREAU P. MAN - S0ESTDIJK „TIVOLI" VERGUNNING geven aan producten van nationalen oor sprong, verleent hare medewerking door het op ruime schaal beschikbaar stellen van zeer in het oog loopende kaarten, welke in kernachtige bewoordingen opwekken tot het steunen van „Nederlandsch Fabrikaat." Deze kaarten zijn in alle etalages boven bedoeld geplaatst. WERKLOOSHEIDSZORG. (voorheen R. FRESE, Hofleveraaeie»*. BAARN. Vleeschhouwerij Varkens»lachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgsn. Naar de ..Gelderlander" verneemt, zal op 17 October a.^. te 's-Gravenhage een bij eenkomst plaats hebben van wethouders, speciaal met de werkloosheidszorg belast uit de verschillende provincies. De vergadering staat onder auspiciën der vereeniging van Nederl. Gemeenten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Soest, October '31, HET AUTOKERKHOF. Nu is het bijkans 1% jaar geleden, dat B. en W. de bewoners van Ossendamweg en omgeving beloofden maatregelen te zul len nemen, in verband met het Autokerkhof, maar het wordt iederen dag mooier ook; particuliere bouwondernemers beginnen er schik van te krijgen, als ze eerst de huis jes verkocht hebben, en dan krijgen die menschen ook een Autokerkhof er naast; het is bar, dat er zulke vuile toestanden in Soest-Zuid bestaan, waar niets aan te doen is. 't Is alleen door nalatigheid van B. en W,-> dat er niets in de politie-verordening is, dat daar op slaat; wie brutaal is, heeft heel Soest. Zoo ziet U bijvoorbeeld de bouw van een werkplaats, die thans gestut staat op palen voor het invallen, daar er eerdaags de grootste ongelukken gebeuren, maar daar bemoeien B. en W. zich ook niet mee, omdat die persoon zich nergens iets van aantrekt, en de menschen gewoon uit lacht. Ook de gemeente-dienaren, die maar weer onverrichter zake huiswaarts keeren Ze hebben ook de brutaliteit nog een twee de gebouw aan te vragen terwijl het eerste nog niet half klaar is, en ook B. en W, zul len hunne toestemming wel weer verleenen. Andere menschen moeten eene verklaring teekenen, dat ze hun terrein niet voor ap slagplaats zullen gebruiken, vóórdat ze gaan bouwen, of bouw-vergunning krijgen, maar alles gaat in het afgebrande dorp ge woon zijn gang1. B. en W. doet uw plicht, en geeft de Ossendamwegbewoners weer eens een vrij uitzicht, als ze in hun voortuin zitten, en geeft geen bouwvergunning meer alvorens ze tot ontruiming zijn overgegaan, in ieder geval 5 6 Meter van den .open baren weg af. Gaat het niet goedschiks, dan met geweld, en ontziet niemand,» al kost het geld, daarvoor zijn wij belasting betalers, we hebben zeker recfyt op eenheid in de gemeente. Een inwoner van Soest-Zuid. OPRECHT GEMEEND? Mag men het ..Soester Nieuwsblad" ge- looven, dan deed de heer de Bruijn voor eenige maanden een oprecht gemeende po ging, om den heer Lodeesen een zetel in den Raad te verzekeren. Wie nu echter kennis nam van het feit, dat de heer de Bruijn in de laatste Raads vergadering op 5 October een oprecht ge meende poging deed om den heer Lodeesen van zijn wethouderszetel te wippen, zal zich wel de vraag stellen: „Welke poging was van den heer de Bruijn nu wel het meest „ORPECHT GE MEEND?" ALS EEN NACHTKAARS. We hebben ons verheugd, dat onder de onderteekenaars van dat adres aan den Raad, n.1. W. F. Selderbeek, J. H. Pieper, Mej. G. Orth, W. Huurdeman, W. P. Hil- horst en M. Sukkel, zch geen enkel arbeider bevindt. Nog maar nauwelijks is een lid, dat zijn zetel dankt aan het optreden van Chr. Ge- org. Arb., op wettige wijze tot wethouder benoemd (zij het op ietwat ongewone ma nier) of er zijn al dadelijk een stuk of zes, zeven wijze menschen, maar niet-arbeiders, gereed en bereid een poging aan te wenden om hem te wippen. 't Heele geval ging, mede door het origi neel optreden van den heer Lodeesen zelf, als een nachtkaars uit. Let op, straks bij de behandeling van de begrooting probeeren zij, of een paar an deren, het nog eens. Arbeiders waakt, laat het terrein, wat ge zoo pas hebt gewonnen, U niet met een smoesje over een mijnheer, die ze zeggen niet te kennen, ontfutselen. NIET-TIJDIG ONTIJDIG BIJTIJDS. De redactie van het „Soester-Nieuwsblad' schijnt fel gëbeten op den heer Mineur, omdat hij niet-tijdig ter eerste Raadszitting was, en niet-tijdig op de heer Endendijk heeft gestemd voor de wethouderszetel. Door zijn ontijdigheid, aldus het S.N. was er een loting noodzakelijk. Ook zou hij, de heer Mineur, In het ge heel niet, of niet-tijdig op commissieverga deringen komen. Wij zijn geen schildknapen van den heer Mineur, die zal wel voor zich zelf spreken, als het zijn tijd is. Maar wel wilden we er even op wijzen dat beide heeren zoowel Mineur als Lo deesen, door de arbeiders in den Raad zijn gebracht. En dat het dus wel voor de hand ligt, dat tenminste alle arbeiders van Christelijk be ginsel, den heer Lodeesen gaarne als wet houder zien. We laten het geval Mineur rusten, maar we weten, dat vele Roomsch-Katholieke ar beiders het optreden van Karei Lodeesen als wethouder met blijdschap zagen. En we weten ook, dat velen van hen, het adres van die zes wijze menschen, als niet tijdig, en ontijdig vonden. Daarom dienen de R.K. arbeiders aan die onderteekenaars, althans aan vijf van hen, bijtijds te doen weten, dat het heel niet naar hun zin was, dat zij dat adres aan den Raad zonden, om Lodeesen weer te wippen. NIET VERHEFFEND. De Redactie van 't „Soester-Nieuwsblad" schrijvende over hetadres der „zes wijze menschen" en de verdediging van dat adres door No. 7, noemt de houding van den Burgemeester in deze zaak „zeer bedenke lijk" ook om de moreele kant. Naar een goede uitdrukking voor de hou ding van den heer Mineur wordt nog ge zocht. Dat houden we nog te goed. t Zal straks wel blijken, of het een „ge zocht", dan wel een „gevonden" uitdruksel zal zijn. Maar de houdng van de A.R. Raadsleden, in en buiten den Raad? Hoe was die? Was die volgens de zuivere A.R. Ge meente politiek? Verheffend was het niet, en op tijd ook niet. En volgens het program der Chr. Georg. Arb. waar de redactie van het S.N, telkens mee schermt, ook al niet. Gelukkig zette de burgemeester met een „zeer bedenkelijk" gezicht, naar de zijde waar de A.R. Raadsleden zaten, een doo- ver op het walmende kaarsje. Zoodat het nachtpitje" toen uitging en ook verder in den Raad geen onfrissche walm meer ver spreidde. Alleen nu nog wat in het Soester-Nieuws blad van tf-10-'31. Voor de Chr. Georg. Arb. De Comra. voor politieke zaken DE OPENBARE SCHOOL Hoe de tegenstanders er over denken! De Openbare School is de school, waar de kinderen, nu ja, wel leeren, maar toch overigens opgroeien tot paganisten; de school, waar de onderwijzers hun wel de beginselen leeren van de rekenkunde, taal, aardrijkskunde, enz., maar niet de Ge reformeerde, Christelijk-Gereformeerde, Ne- derd. Hervormde, Doopsgezinde of R.K. beginselen. Zijn dan ook niet alle ongeloo- vigen en godloochenaars voortgekomen uit de Openbare School? De Openbare School is de school, waar men, in strijd met de wet, de jeugd niet opleidt tot Christelijke deugden, maar waar men integendeel haar opleidt tot hei- densche gewoonten! Zie de jeugd op straat De jongen, 3iè daar zoo loopt te vloeken, is er natuurlijk een van de Openbare School, waar men het belangrijkste van de opvoe ding, kennis van de Gereformeerde (enz., zie boven) beginselen totaal verwaarloost. De Openbare School kweekt onverdraag zaamheid, haat. Zit daar niet een Nederd. Hervormd jongetje vlak naast één van Ge refoimeerde huize, terwijl daar achter een Christelijk-Gereformeerd tweeling zit? Zulk een wantoestand moet toch leiden tot felle onverdraagzaamheid De invloed van de Openbare School is duidelijk merkbaar. Ieder heeft natuurlijk bemerkt, dat degenen, die met den straf- of politierechter in aanraking kwam, nooit oud-leerling van de bijzondere scholen wa ren, maar hun opvoeding kregen van de Openbare School. De Openbare School heeft niet veel rechtschapen menschen, niet veel Christenen, het leven ingestuurd, 't Kan ook niet anders: de Hoofden en de leden van hun personeelen der Openbare Scholen zijn immers zelf geen Christenen. En wat kan er op die manier terecht komen van de opvoeding van de aan hen toevertrouwde(?) jeugd? Gelukkig, dat er in ons vaderland naast de Openbare Scholen nog andere scholen (of schooltjes) bestaan, die wèl opleiden tot Christelijke deugden, waar wèl wordt on derwezen door Christenen en waar de kin deren niet „aan ongeloof en revolutie zijn overgegeven." Zoo redeneeren of denken de tegenstan ders van de Openbare School. Het is daar om goed gezien van de Vereeniging „Volks ontwikkeling te bevorderen, de kinderen op te voeden tot alle Christelijke en maat schappelijke deugden en in het bijzonder te werken in het belang van het onderwijs, dat op de Openbare Scholen gegeven wordt, een vereeniging, die steeds groeiende is en thans 60.000 leden- telt, het is goed ge zien van die vereeniging, dat zij Ds. West- mijse (te Drachten) verzocht heeft, hier in Soest een rede te houden, getiteld: „De Openbare School de meest Chrstelijke. En Ds. Westmijse zal aan dit verzoek gaar ne voldoen. Op Maandag 2 November a.s. zal Volksonderwijs een propaganda-avond houden in „Religie en Kunst," waar Ds. Westmijse over bovengenoemd onderwerp zal spreken. Zooals uit de in dit blad voor komende advertentie blijkt, is de avond voor ieder gratis toegankelijk. Aan verschil lende adressen zijn introducties verkrijg baar. Wie belang stelt in 't onderwijs raden wij aan, zich van een bewijs van introductie te voorzien en Maandag 2 November a.s. de Volksonderwijsavor.d in „Religie en Kunst'" bij te wonen. JAARVERGADERING E.S.V.A.C. Dinsdagavond om 8 uur hield deze club haar 8e Jaarvergadering in hotel „Eem land", onder praesidium van den heer P. J. Clements. Aanwezig waren 50 leden en adspiranten. Spr. roept allen het welkom toe, speciaal de pers, en geeft daarna een kort resumé van het afgeloopen jaar, waar bij de promotie van Esvac II bij keuze naar de reserve Ile klasse wordt aangesneden, benevens het behalen van het kampioen schap der Ile klasse door Esvac I. en ver volgens de officieele ingebruikname der overdekte tribune. Verder roept spr. alle medewerking op om meerdere donateurs te krijgen. Daarop werden de notulen der ver gadering d.d. 18-8-'31 gelezen en goedge keurd, benevens het keurige jaarverslag. Hieruit bleek dat de vereeniging 115 leden telt, en geen schuld heeft, dat de aanslui ting van het clubhuis bij de P. U.E. M. wor,dt aangehouden, en men verwacht dat Esvac I de middenmoot der competitie zal bezetten. Als oefenmeester fungeert Bep van Dillen uit Utrecht, waarvan profijt wordt getrokken. Uit alles bleek dat het interne deel goed functioneert. Het jaar verslag van den penningmeester gaf aan ontvangen en uitgaven een batig saldo aan van f 2027.08, f 2006.21, f 20.87; de contri butien stegen met 30%, de entree's met 20%; aan donaties werd f 230.50 genoteerd Mr. van Doorne schonk een aandeel van f 50 voor het behalen van het kampioen schap door Esvac I. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld op f 1725. De aftre dende bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen. In do plaats van den heer Kwak die wegens drukke bezigheden als le secretaris aftrad, werd gekozen den heer H. J. Verheyen. Birktstraat No. 2. De elftal-commisfcie werd als volgt samenge teld uit de H.H. A. v. Weert, J. de Bruyn en H. J. Verheyen, die zal met de captains der elftallen de opstelling vaststellen. De feestavond werd bepaald in de eerste helft van November, en wordt gehouden in ho tel Eemland". Het bestuur wijst de spelers er nog eens op dat zij zich steeds correct bij het spel moeten gedragen. Wanneer op igen terrein wordt gespeeld, wordt de lubvlag geheschen. Besloten wordt de da mes der bestuursleden en de spelers vrijen toegang tot de wedstrijden te geven, echter niet voor de tribune. Voor rekening van Esvac wordt 1 lid aangewezen om de cur sus E.H.B.O. mede te maken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter om 11.30 uur de vergadering. HET HOLLANDSCHE TOONEEL. Dit gezelschap uit Amsterdam trad in de zaal van „Bosch en Duin" op met het leuke blijspel: „Oost West, thuis is het ook zoo lekker niet." Met deze opening van het winterseizoen heeft het clubje succes geoogst, er is van begin tot eind gescha terd van pret. Het spel laat zien een pas getrouwd paartje, pas terug van de huwe lijksreis; maar zij verstaan elkaar niet. Maar voor het oog der familie is alles ei en koek. Pas thuis begint het gekrakeel al. Schoonmama zoekt twist, en geeft haar dochter een lesje, hoe zij haar éga heeft klein gekregen, wat door schoonzoon wordt afgeluisterd, en die schoonmama nu de waarheid ongezouten zegt en vooral dit dat hij geenszins van plan is, om als man en hoofd van het gezin naar haar pijpen te dansen, maar de vrouwtjes eens zal gaan temmen. Schoonpapa (Jac. Sulsters) gaat op uitnemende wijze met zijn schoonzoon (Jules Veld) om, en beiden gaan een com promis aan om de vrouwtjes tam te maken De schoonpapa en de schoonzoon gaven goed spel, de laatste is wel wat al te druk, zijn vrouw (Mw. Lena Faber) als altijd zeer goed op dreef. Haar mama (Mw, Berns) was haar waardige partnerin, met haar kalm spel gaf zij de kattige schoonmama gaaf weer. De oom van het jonge paar (Jo de Vries) die hen zijn huis aanbood, voor ge zelligheid, zag al spoedig in dat hij verkeerd handelde, en liet dit in zijn spel goed uit komen. Het muzikale deel verzorgde als altijd de heer C. van Steensel. Het bal werd geleid door den heer Johnny Hopman. De zaal was goed bezet. De dames ontvin gen welverdiende bloemen. Het applaus en gelach was niet van de lucht af. HOTEL CA FE RESTAURANT GROES 53a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotel». HERSTELD APOSTl GEMEENTE. De „Rembrandtzaal" aan de Rembrandt- laan, welke steeds dienst deed voor het hou den van vergaderingen van verschillende vereenigingen e.z.a., is eenigen tijd geleden in eigendom overgaan aan de Hersteld Apo stolische gemeente te dezer plaatse, voor kerkgebouw. Het gebouw is zoowel uitwendig als in wendig geheel gerestaureerd. Wij waren in de gelegenheid het kerkgebouw te be zichtigen. Reeds bij het binnentreden van het gebouw valt het op, dat hier met kun dige hand een prachtig stuk werk is uitge voerd, waarbij geen kosten zijn gespaard gebleven). De oude toegangsdeuren zijn geheel ver vangen door teakhouten deuren, met daar voor een hardsteenen stoep met ingelegden rooster. Achter deze deuren bevindt zich de hal, welke geheel veranderd is. De vloer is bedekt met kurklinoleum, evenals het ge- heele kerkgebouw, waarover loopers lig gen,. Het schilderwerk in de hal is in stoep- werk uitgevoerd, afgezet met goud. Naast de hal bevindt zich een zaaltje voor de broe dervergaderingen. Dit zaaltje is ook rijk gestoffeerd. De wanden van het vertrek zijn behandeld met een afwaschbaar, spe ciaal geprepareerd behang. Van de hal uit komen we in het eigenlijke kerkgebouw. De banken, plaats biedende voor 225 per sonen, zijn van beukenhout met triplex- zittingen. Vóór in het gebouw is de be dieningstafel aangebracht, waarboven een kruis met gouden zon en zilveren golven, aan den voet het embleem der gemeente Een en ander stelt voor, dat alles van God en tot Hem komt. Achter de bedieningstafel is over de ge- heele breedte een muur gemetseld, waar achter zich thans het cathechisatiezaaltje bevindt. Voorheen was dit de tribune in de oude Rembrandtzaal. Hier is alles even frisch en tot in de kleinste bijzonderheden verzorgd. Bovendien is er gezorgd voor een solide en. ruime overdekte rijwielbewaar plaats achter het kerkgebouw. De geheele restauratie van dit gebouw is geschied door den heer G. van Lume al hier, onder leiding van den architect Tiem stra uit Nijmegen, terwijl de heer E. Spij ker voor het schilderwerk heeft gezorgd. Het geheel is een prachtig stuk werk. De gemeente is een mooi gebouw rijker ge worden. POSTERIJEN. Onbestelbare stukken, waarvan de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen te Soest in de le helft van October: Brieven Binnenland. Fam. Goeyenbeer, Naaldwijk. Mej. Meijer, Baarn. Twee briefkaarten zonder adres. DAMMEN J.l. Dinsdag heeftte Bpssum de return match plaats gehad tusschen Bussum en Soest. Evenals de vorige ontmoeting ein digde deze wedstrijd in een draw. Aan ver schillende borden werd zeer fraai gespeeld en ware Vrouwe Fortuna met Soest ge weest, dan had Bussum een nederlaag moe ten boeken. Bussum kwam volledig op en behaalde het vorige seizoen met één punt verschil achter Gezellig Samenzijn II de 2de plaats in de comoetitie van den Nederl. Dam-Bond. Het spelpeil van den Soester Damclub kan zeker op één lijn worden met dat der 2e klasse Ned,. Dam-Bond. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: StMnhofstraat 0 Telefoon 2040 Aarv eo verkoop van Villa'», Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc, Gratis adviea en inschrijving Assurantiën tn Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven. Bussum I. Soest I. 1. J. KnechtH. Bakker 2 2.P. Schaap Sr.H. Bakker Jr. 02 3. A. v. d. WaayD. Staal 11 4. J. v. d. BergS. de Zoete 11 5. G. BrandChr. Bakker U2 6. G. J, v. d. BergD. Waal 11 7. A. BengelaarP. Floor 2U 8. P. Schaap Jr.P. Reeringh 2U 9. W. van 'ÜnenM, Bakker U2 10. J. C. LijpeH. de Graaf 11 10—10 Bussum I speelde aan dc even borden met wit. Een regelmatige partij was de ontmoeting J,. KnechtH. Bakker. In een zuivere re mise-stelling deed H. Bakker in het eind spel een noodlottige vergissing, waardoor hij de partij verloor. H. Bakker Jr. had weinig moeite met zijn tegenstander. Reeds spoedig deed P. Schaap Spr. een foutieven, afruil, waardoor hij een schijf achterkwam. Spoedig hierna moest hij nog een schijf offeren, en liep H. Bak ker Jr. door naar dam, waarmede het lot voor den Bussummer bezegeld was. Oogenschijnlijk stond D. Staal sterker dan zijn tegenstander A. v. d. Waay. Deze kwam n.1. in een opsluiting doch wist niet tegenstaande dit nadeel toch remise te be halen. S. de Zoete kwam 2 schijven voor te staan door een mooien slagzet. Echter door het late uur kon S. de Zoete de partij niet uitspelen en nam hierdoor het remise-aan bod van den Bussummer noodgedwongen aan. Een fraaie slagzet voerde Chr. Bakker in het middenspel tegen G. Brand uit, waar door hij schijfwinst boekte. In het eindspel maakte Chr. Bakker geen fouten en won welverdiend. D. Waal overzag in het beginspel een slagzet, waarmede hij de partij direct zou hebben gewonnen. Even later herstelde hij deze fout eenigszins door een mooien slag uit te voeren, en hiermede één schijf voor kwam. Ondanks een schijf achterstand gelukte het G. J. v. d. Berg na spannenden strijd remise te behalen, waarmede de Bussummer tevreden kan zijn. In een vluggen strijd moest P. Floor het onderspit delven tegen A. Bengelaar. Een foutieve voortzetting van P. Floor was oor zaak van schijfverlies en mocht het hem niet gelukken remise te forceeren. In een gelijk opgaand spel wist de Bus summer P. Schaap Jr. een f raaien slagzet uit te voeren tegen P. Reeringh. Hierdoor kwam laatstgenoemde zoo slecht te staan, dat hij moest opgeven. Eveneens door een slagzet wist M. Bak ker 2 schijven voor te komen. Dit was voor hem voldoende om zijn tegenstander den trijd te doen opgeven. H. de Graaf raakte reeds zeer spoedig een schijf achter, doch wist door fraai spel zn tegenstander remise af te dwingen. D. Waal. KON. NED. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. De afd. Soest hield Woensdagavond te 8 uur een feestelijke bijeenkomst, ter gele genheid van het 7-jarig bestaan, in de groo- te zaal van hotel Eemland, voor ditmaal fleurig opgesierd door najaarsboden, pa pieren slingers in diverse kleuren, en de Va- derlandsche driekleur met oranjewimpel. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de eere-voorzitter de H.E.A.Gestr. Heer J. C. C. Phaff, luit. kol. b.d. Te ruim 8 uur opende de praeses de heer J. B. v, d. Ma den de bijeenkomst en roept allen het wel kom toe, in het bijzonder de eere-voorzit ter met zijn gade, en de donateur Veltman die van een ernstige ziekte hersteld is. Spr. feliciteert hem met zijn herstel en hoopt dat hij nog veel voor Bond en afd. kan zijn. Daarop geeft hij een overzicht der afd. die van 26 op 20 leden is gedaald, en wekt hij de leden op bij de O.O. aan te kloppen en hun tot lidmaatschap te bewegen. Ook wa ren eenige donateurs of donatrices welkom. Daarop roept spr. een vaarwel toe aan den heer Cornelissen, besturslid en het echt paar Rijksen dat de gemeente gaat verla ten. Beiden hebben zeer veel voor Bond en afd. gedaan, 't Spijt spr. dat zij heengaan, de afd. Amsterdam feliciteert spr. met de aanwinst, hij hoopt echter dat zij nog dik wijls de feestavonden hier zullen medema ken. Nadat de eere-voorzitter een kort woord had gesproken, werd het program ma afgewerkt. Allereerst door fijn geinstru- menteerde muziek door den H.H. Gebr. Butselaar die welverdiend succes oogsten, en verder het optreden van den gentleman- humorist den heer A. C. van Someren uit Amersfoort, die met zijn bekwamen pianist direct de zaal te pakken had. Vooral met zijn nachtfuif, zoodat zij daverend applaus oogsten. Tot slot een dol gezellig bal on der leiding van den heer J. C. de Boer, be geleid door mej. M. Goes, pianiste, en den heer J. Stalenhoef viool, zoodat ook dit deel geslaagd is. Alles bijeen een geslaagd feest. FILMAVOND. Maandag draait in het St. Jozeph Ge bouw en Dinsdag in het Parochiehuis de geweldige sensatiefilm „de Circus-Reus" met een mooi en vroolijk bijprogramma. Aanvang half acht. (Zie advertentie in dit nummer). Een schitterend programma, vol span ning en sensatie, hetwelk een ieder zonder bezwaar kan gaan zien. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LAND STORM. Afdeeling Soest. Op Dinsdagavond 13 October in Hotel Okhuijsen, hield deze vereeniging, die zich ten doel stelt om bij eventucele revolutie of revolutiegevaar belangeloos onder de wapenen te komen om steun te verleenen aan het wettig gezag, een bijeenkomst die druk bezocht was. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. de volgende autoriteiten op: Majoor Barrik Bles. Commandant Land stormkorps Nieuwe Hollandsche Water linie». Mr. Geldorp Middens, Secretaris van de Gewestelijke Commissie. Kapitein Roggeveen, Commandant d. Comp. Amersoort, Leden der Plaatselijke Commissie. Op verzoek van den Plaatselijken Leider, den heer W. Hogeboom, werd door den Res. Luit. W. C. van den Wijngaart een kort openingswoord gesproken. Deze heette allen hartelijk welkom in 't bijzonder de autorteiten, die door hun aan wezigheid blijk gaven van hun sympathie voor de afd. Soest, te meer omdat deze af deeling getoond heeft een groote activiteit te bezitten, gezien het aantal leden dat ge durende het algeloopen seizoen met bijna 2U vermeerderd is. Spreker was hierover zeer verheugd en zegde dank aan de leden die het hunne er toe hadden bijgedragen om de vereeniging in sterkte te doen toenemen; een bewijs dat de leden veel voor hun vereeniging en haar mooit taak gevoelen.. Dat zoo op den inge slagen weg mocht worden voortgegaan was niet alleen te hopen, maar ook te verwach ten. (Applaus van de stampvolle zaal). En thans aldus ging spr. verder, zijt gij, leden van de B.V.L. met uwe echtgenooten of vrienden saamgekomen om uwe prijzen in ontvangst te komen nemen. Welnu, ge zult heusch genoeg hebben, aangezien de ons sympathiek zijnde winke liers zich niet onbetuigd gelaten hebben, evenmin als de vele particulieren, die door een. financieele bijdrage het mogelijk ge maakt hebben dezen avond te doen slagen. Hier moet tevens nog aangestipt worden dat de vereeniging een eere-prijs mocht ontvangen van H.M. de Koningin-Moeder. Dit blijk van sympathie zal niet nalaten de trouw en verknochtheid voor ons dierbaar Vorstenhuis te doen toenemen (daverend applaus). En daarom verzoek ik U geachte aanwezigen blijk te geven van uwe groote waardeering voor al hetgeen, dat ons ge ëerbiedigd Vorstenhuis in de loop der eeu wen voor Nederland gedaan heeft en thans nog doet, door met mij aan te heffen het Wilhelmus, waarvan gezongen zal worden het le en 2e couplet. L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten Staande werd het Nederlandsche Volks lied door allen gezongen, onder begeleiding van de aanwezige muziek. Het zij mij nu nog vergund, zoo ging spr. verder, U te danken, leden van de B.V.L. voor uwe spontane huldebetuiging en ver klaar ik thans deze bijeenkomst te zijn ge opend. Thans volgde de prijsuitdeeling door den plaatselijken leider aan de schutters der le klasse. Wij laten hieronder hunne namen volgen: 1. G. de Haan 147 punten, tevens win naar wisselbeker en medaille H.M. de Ko ningin-Moeder. 2. C. van Wijngaarden, 146 punten, 2e prijs, zilveren medaille. 3. F. v. Schaik, 14U punten, 3e prijs, zil veren medaille. 4. J. F, Leuten 138 punten 5. C. C. A. Zeeland 137 punten 3- G. Koek 136 punten 7. A. Frank 135 punten 8. M. de Bruin 134 punten 9. W. C. van de Wijngaart 134 punten 10. E. van Schaik 131 punten 11. L. F. J. van Luyken 129 punten 12. H. E. Brinkman 128 punten 13. W. Hogeboom 128 punten 14. P. Wagner 123 punten 15. J. van Schaik 123 punten. Thans werd de aandacht verzocht voor een voordracht van den heer G. Koek, die gezien het applaus in den smaak viel. Na een korte pauze volgde nu de uit reiking der prijzen aan de schutters van 2e en 3e klasse. Hier volgen hun namen: 2e klasse. 1. J. Kaldeway 140 punten, le prijs. bronzen medaille. 2. A. Slagboom 138 punten 3. C. Post 135 punten 4. J. v. d. Berchkamp 129 punten 5. J. W. F. van de Kluit 126 punten 6. K. van der Flier 1*25 punten 7,. B. J. Büxtorff 124 punten 8. D. F. Punche 123 punten 9. J. Vonk 122 punten 10. A. Poutsma 117 punten 11. J. A. de Kruif 103 punten 12. G. v. d. Heewel 94 punten. 3e klasse. 1. D. van Hees 124 punten 2. J. W. v. d. Berg 114 pujiten 3- A. Linsel 114 punten 4. H. ten Tije 112 punten 5. O. v. d. Bor 68 punten Alle prijzen weraen met een kort en toe passelijk woorü overhandigd en vielen zeer in den smaak. De prijzen beschikbaar gesteld door den heer Iburg vielen op door hun verscheiden heid en groot aantal. Spoedig daarop volgde 'n samenspraak van eenige leden, die grooten bijval oogstte. Tot slot kwam de uitreiking van brevet ten aan Koningschutters en Scherpschut ters, die met een toepasselijk woord door den commandant Landstorm Korps N.H.W. geschiedde. Als Koningsscbutter werden gedeco reerd: L G. de Haan. 2. C. van Wijngaarden. Als scherpschutters: 1. J. van Schaik 2. J. F. Lenten 3. C. C. A. Zeeland 4. G. Koek 5. A. Frank 6. W. C. van de Wijngaart 7. E. van Schaik 8. Li. F. J. van Luyken 9. W. Hogeboom 10. P. Wagner 11. J. van Schaik 12. Di. F. Punche Met eenige waardeerende en geestige woor den voor den ijver waarmee in Soest door de leden van de afdeeling gewerkt is en naar we hopen gewerkt zal blijven worden tot bloei der BVL. sloot de commandant Land stormkorps NHW onder dankzegging aan allen die zich moeite gegeven hadden of het hunne ertoe hadden bijgedragen om dezen avond te doen slagen, deze druk be zochte en geanimeerde bijeenkomst.

De Soester | 1931 | | pagina 2