2e BLAD Het Drama te Soesterberg. Meylink's Fotohandel Plaatselijk Nieuws. Soesterberg. Timmerhuis van JAN IN 't HOUT Burgerlijke Stand Predikbeurten. Sport. DAM RUBRIEK 6eho«rca4e bij ».D E I O B S T B R" van Zaterdag 17 Oct. 1931, No. 84 POSTDUIVENSPORT. Postduivenvereniging „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Quièvrain op 4 October, met oude en jonge duiven, af stand 220 K.M. Z.W. wind; deelname 4ö duiven. J.' Groen L E. Groen 2. B. Groeneveld 3811. W. C. Priem 4. A. Rijksen 567. A. Schaap 910. Luxe prijs J. Groen met No. 1. Luxe prijs E. Groen met No. 2. flokkampioenschap Jonge duiven W. C. Priem. Duifkampioenschap Jonge duiven J. Pot. Hokkampi'óenschap Oude en Jonge dui ven W. C. Priem. Duifkampioenschap Oude en Jonge dui ven B. Groeneveld. Als bijzondere prestatie zij vermeld dat de heer W. C. Priem dit jaar op 3 kam pioenschappen wist beslag te leggen. Fees telijke prijsuitr. met opluistering van mu ziek, humorist enz., zal plaats hebben op a.s. Woensdag 21 Oct. 's avonds te 8 uur in Hotel „De Gouden Ploeg", waar gratis in troductie is te bekomen voor iedereen die idee heeft dezen avond bij te wonen. Even zij nog op te merken, de uitstalling der prijzen in de etalage van den heer H. van Sitter Jr,, met aardige attractie hieraan verbonden, van Vrijdag ld October tot a.s. Maandag 19 Oct^. ZWART-KRAS. ONS WINTERPROGRAMMA. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van onze mede-inwoner den heer Wijn gaard, filmoperateur, hier dezen winter weer een zestal filmavonden te geven, te beginnen met volgende week Zaterdag. Het zal echter geheel van de opkomst op dezen avond afhangen, of de volgende avon den, welke eens per maand gegeven zul len worden, ook plaats zullen hebben. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties, die zullen volgen. E. H. B. O. A.s. Maandagavond begint wederom dc nieuwe cursus „Eerste Hulp bij Ongeluk ken" in het schoollokaal der Chr. U. L. O-, aan de Spoorstraat alhier. De leiding van den cursus berust bij de artsen J. H,. H. Rupert, voorzitter, P. G. de Vos en P. Donker. AANBESTEDING Door den architect W. Koelewijn werd aanbesteed: de bouw van een dubbel woon huis (zonder schilderwerk) aan de Hart- manlaanu Inschrijvers de H.H.: J. Jorna f 6697 G. Bosboom f 6570 J. J. Mathijssen (Baarn) f 6476 W|. A. Hilhorst f 6394 J. Mets f 6348 R. H. van Mil f 5845 S,. de Zoete f 5725 Gebr. v. d. Lugt f 5700 J'. Rams en G. v. d. Broek f 5265 Aan den laagsten inschrijver is 't werk gegund. DANSLES IN OCKHUYSEN Donderdagavond te 8 uur ving de dans- cursus aan in hotel Ockhuysen onder lei ding van den heer H. Bouma, gédipl. dans- leeraar, welke geassisteerd werd door den pianist den hr. C. v. Benthem uit Baarn. De toeloop was den eersten avond zeer groot, zoodat zich ±30 leerlingen voor den nieu wen cursus opgaven. Volgende week wor den nog enkele gegadigden verwacht, dan wordt 't definitieve bestuur gekozen en de club gesloten verklaard. Nadat alle formu les waren vervuld werd 't resteeren^e deel van den avond benut voor het leeren der danskunst. Even als vorig jaar belooft ook dit een gezellige club te worden. Eiken Donderdag avond van 810 uur wordt in Ockhuysen gedanst. AANBESTEDING Door B. en W. werd Vrijdagmorgen aan besteed: het maken van een klinkerbestra ting met bijkomende werken in den Gallen- kampspelsweg alnier. de Jager, Utrecht f 3799 J. C. Bennert, Hillegersberg f 2967 A. C. Baars, Vleuten f 2550 J. Ruyzendaal, Eemnes f 2397 L. W. Berg, Utrecht f 2362 D. Snijder, Amersfoort f 2338 C. Hop, Hellendoorn f 2150 J. van Gend. Amersfoort f 2097 Hubers, Nijmegen 2093 Niemeijer, Hattum f 1872 J,. Priem, Rijzenburg f 1864 Jo Raay, Leiderdorp f 1639 AANBESTEDING Door B. en W. werd Vrijdagmorgen aan besteed: het leveren en leggen van 'n kurk- linoleum vloerbedekking in 't gymnastiek lokaal O.L. School, Kerkebuurt. Inschrijvers de H.Hi.: van de Wal f 620.50 Willem.se f 600.— Fügers f 585.52 Lüschen f 565.— v. d. Eyden f 530.— Smits 508.50 Gebr. Staal f 495. Wed. van Ee f 481.04 Veenendaal f 445. Allen te Soest. INGEREKEND. De persoon, die poogde te Amsterdam valsche nationaliteitsbewijzen voor auto mobielen te laten drukken, doch die door activiteit van den drukker, die het zaakje niet vertrouwde, er in liep, en aangehouden werd, was de ook in Soest overbekende re cidivist George Overhand Landberg. Behoudens deze poging tot het doen druk ken van valsche nationaliteitsbewijzen heeft hij nog veel meer op zijn kerfstok,. Hij zal nog moeten terecht staan wegens het ver oorzaken van dood door schuld met een door hem bestuurd motorrijtuig, voor het niet hebben "van een rijbewijs, en van veel anders. Indertijd is hij opgesloten geweest in de Psychopathen-inrichting in Leiden, doch blijkbaar wegens de zeer slechte controle aldaar, is hij toen vandaar ontvlucht. In den tusschentijd, dat hij vrij was, heeft hij nog kans gezien op diverse plaatsen in het land automobielen te verduisteren en te stelen,. Laat ons hopen, dat hij ditmaal niet we derom ontvlucht, want anders is de kans groot, dat er nog meer berichten over hem komen. OVERTREDINGEN IJKWET. Evenals elders in het land, is ook te Soest door de politie controle gehouden, of de maten en gewichten wel van het geldende IJkmerk waren voorzien. Verscheiden personen, die in het bezit van niet behoor lijk geijkte maten en gewichten werden aan getroffen, werden geverbaliseerd. Dat hier onder ook was het personeel van het sta tion en van het postkantoor stemt tot groo- te droefenis! WOONWAGEN ONDERSTEBOVEN Woensdagmiddag is op de Birktstraat een woonwagen ondersteboven gevallen. Deze werd getrokken door een oud Fordje, waar van de eigenaar ook onder den woonwagen oude Fordwielen had gezet. Erg solide was deze constructie blijkbaar echter niet. Na tuurlijk ging de boel aan diggelen en de in houd kwam op straat terecht. 3 kinderen, die in den woonwagen waren, kwamen er nog vrij goed af; slechts 1 ervan bekwam een weinig letsel. Natuurlijk was de consternatie door dit alles zeer groot. GEVONDEN VOORWERPEN. Een sierspeld. Een huissleutel. Een gouden ring. Een tramkaart. Een rozenkrans in étui. Een rijwielplaatje. Een heerenpolshorloge. Een zilveren ketting. Aangeloopen een bruin hondje en een half was kipje|. VAN DEN HEUVEL Herfst in het land'. Een werkelijke herfst nu met langzaam wegkwijnende loover, i? velerlei tinten, onder het stervende licht eener gouden najaarszon. Gewaardeerd om zijn eenige pracht en onvergelijkelijke schoonheid, zoo zeldzaam betrekkelijk in ons land met zijn vele re gens en grauwe, sombere najaarsluchten^ Overdag drijven nu witte wolken langs hemelsblauwe luchten, genoegzaam ruim te over latend aan de zon voor haar wis selend spel van licht en kleur. Wonderschoone belichting over grach ten, pleinen, straten of stegen van stad of dorp. Maar niet minder schoon seffect in de bosschen, op de heuvelen en de velden onzer uitgestrekte, ongerepte natuurstreek. In de herfst leeft deze niet minder diep dan in den vollen zomer,. Want de vochtige aarde nu, de licht groene kleur van mos en varens in de bosschen, een afzonderlijk stuk plantenleven, dat op zichzelf alreeds een kTinstvolle wereld van vorm en kleur vertegenwoordigdde vele tinten der verkleurende bladeren, zij alle stralen nog schoonheid, leven en geur uit. De diepe glorie van een stillen, nazomerschen herfst dag, wanneer uit de half vergane beelden een droom van ijler leven opstijgt). Wanneer uit den weemoed om wat voorbij gaat, het zielsverlangen naar een eeuwigdurende schoonheid geboren wordt. Dan spreken e$n menigte ongekunstelde stemmen zaéhtkerts hun vreemde talen, die echter door den ontvankelijken natuurbe- schouwer volkomen verstaan en begrepen worden,. Ook zelfs dan nog, .wanneer op Timmerman en Aannemer Bouwkundige Beëedigd Makelaar Taxateur Onderhoud, Verbouw en Nieuwbouw Banningstraat 76 Tel. 14 SOESTERBERG een grauwen najaarsdag een lijkwade van nevel over het landschap trekt, het men- schelijk gemoed evenwel vervullend met een droefgeestige kalmte, die toch klaar en onvertroebeld zijn kan. Door die wisselwerking bestaat er tus- schen ons en de natuur, en zeker niet het minst in den herfst, altijd vertrouwelijkheids Nooit is zij voor ons ledig en gesloten, maar altijd heeft zij ons iets te zeggen. En zij inspireert den mensch in veel, wat hem vooruit kan brengen). Helder najaarsweer werkt in hooge ma te opwekkend en de hartstochtlooze stilte van een bosch op een rustigen herfstdag, kan kalmte en ontspanning geven aan geest en gemoed. Het wonderschoone schouwspel van een zonsondergang aan het einde van een mooien herfstdag, is misschien het schoon ste natuurgebeuren, dat onze stranden en onze boschrijke, heuvelachtige landstreken kunnen opleveren,. Zoo schoon soms, dat het eigenlijk met niets te vergelijken is. Geen wonder dan, dat het vele eeuwen lang onze landschapsschilders geïnspireerd heeft, waardoor het mede oorzaak werd, dat die beeldende kunst, welke zoo bij uit stek de natuur heet weer te geven, hier zoo tot aanzien komen kon. Welk natuurbeschouwer bergt geen her inneringsbeelden van zulk verhe\/;n spel van licht en kleur. Wie werd nooit geboeid door dien rijkdom aan levendige kleuren, welke zoo warm kunnen aandoen, die weel de van veelkleurig licht, dat over bosschen en velden waast, een schijnsel van rose en geel werpend op de vele dunne wolkenslui ers, die nu alle doorzichtig worden, de onmetelijke ruimte doorschijnend, zoodat lucht en landschap schijnen ineen te smel ten en de herfsttinten, die reeds op zich zelf spreken, nu nog duidelijker en in rijker mengeling en grooter verscheidenheid zich vertoonen gaan. Mooie, zachte kleuren en nuanceeringen, welke onmerkbaar soms in elkaar overgaan, maar toch gezamenlijk een zeldzaam groote afwisseling aanbie den en in een daarvoor ontvankelijk gemoed een duizendvoudige stemming te voorschijn roepen, zoodat op elke tint als 't ware een bepaalde gemoedstoon reageert. En dan de rossige gloed van het avond rood, even oplaaiend soms en hemel en aar de in vuur en vlam zettend. Als een betooverd mensch gaat men dan door een betooverd landschap. En het afstervingsproces van den herfst wordt een openbaring van schoohheids- momenten. „TOESCHOUWER." De publieke opinie niet bevredigd. Justitie ingebreke te doen wat een eerste vereischte was. Onder het hoofd: „De socialistische pers wil een kloosterschandaal forceeren" trof fen wij in het katholieke dagblad „De Tijd" vorige week een artikel aan, waarin de so cialistische pers er een verwijt van wordt gemaakt de aandacht op deze zaak te heb ben gevestigd. Hoewel wij niet geacht kunnen worden tot die pers te behooren, meenen wij dat artikel, ook als tot ons gericht te moeten beschouwen; wij toch waren één van de eer sten, die tot publicatie overgingen. „De Tijd" vermeldt dan, dat de substi tuut-Officier van Justitie Mr. Greeve en de Burgemeester van Soest Mr. Deketh zich naar de inrichting Sint Jan te Soesterberg hebben begeven en daar een onderzoek heb ben ingesteld. Dat klopt, doch dit geschied de eerst na de publicaties in de pers, dat is dus zoo ongeveer een dag of veertien na het voorgevallene. Het onderzoek heeft zich bepaald tot het hooren van enkele geestelij ken, het bezichtigen van de slaapzaal en de W.G., waar de ongelukkige zich van het leven zou hebben beroofd. Ook dr. Aghina uit Amersfoort, de dokter van het gesticht, werd gehoord. Bij dit onderzoek werden geen andere inlichtingen verstrekt, dan die, welke reeds aan den politieagent waren ge geven, en kwam het onderzoek hierdoor op het doode punt te staan. Blijkens mededeeling van een daartoe be voegde zou de inrichting een groot aantal sexueel abnormale herbergen. Wij zullen thans in het kort de bijzon derheden laten volgen, die ons ter oore zijn gekomen. Een ieder voor zich moet dan maar uitmaken, of zijn rechtsgevoel in deze bevredigd is. Volgens publicatie in de R.K. pers werd het ventje omstreeks 8.30 uur gemist. De ongelukkige zou daarop gevonden zijn in een aan de binnenzijde gesloten W.C., han gende aan zijn eigen stropdas, welke op haar beurt bevestigd zou zijn geweest aan zijn buikriem, welke hij door de beide consoles van het waterreservoir der W.C. zou hebben getrokken en op de gewone wijze zou heb ben aangehaald. Over dezen riem, zou hij dan zijn zelfstrikker hebben gegooid om daarna de einden aan elkaar te knoopen. De lus, die hierdoor ontstond, (dus geen strop) zou hij over t hoofd hebben getrok ken. Hoe men op die wijze het leven kan laten en hoe de consoles, riem en zelfstrikker het gewicht hebben kunnen torsen, is ons niet recht duidelijk. De W.C., die door een laag muurtje is gescheiden van andere W.C.'s, was van daaruit te bereiken. Men heeft blijkbaar ineens geweten, waar men het ventje moest zoeken, althans toen men hem vond, zouden de levensgeesten nog niet geweken zijn geweest. Volgens de aangifte van overlijden is de dood om 9.30 uur in getreden. Aannemende dat dit zoo is, vra gen wij ons af, wat dr. Aghina, die dan eerst na het overlijden zou zijn gekomen, nog tot 12.30 uur zou hebben verricht. Of schoon het als het ware vanzelf spreekt, dat men onder die omstandigheden de hulp inroept van den dichtst bijwonenden medi cus, gaf men er in 't gesticht de voorkeur aan 'n boodschap te zenden naar meerge- noemden dr. Aghina, die de gestichtsdokter is, doch te A'foort woont en uit hoofde van zijn drukke practijk bijna nooit te be reiken is. Wij vragen ons af, waarom niet Dr. Jongbloed geroepen werd, die schuin tegenover het gesticht woont. Is dat alleen, omdat Dr. Aghina wèl en Dr. Jongbloed niet katholiek is? Het wil ons voorkomen, dat in dergelijke spoedeischende gevallen er geen sprake van mag zijn tot welke re ligie den medicus behoort, die het vlugst te bereiken is. Dat men in het gesticht, overtuigd van het dringende van het geval Dr. Jongbloed voorbijliep en de voorkeur gaf aan haar eigen te A'foort wonenden R.K. dokter, geeft ons te denken. Het ontzielde lichaam vertoonde niet de kenmerkende verschijnselen van een ge hangene. Het zag heel gewoon; alleen een smalle roode striem aan de voorzijde van den hals wees op 'n geweldadigen dood, en maakte den indruk te zijn veroorzaakt door een riem. De politie werd niet in het geval gekend. Deze kwam eerst bijna 24 uur 'la ter langs een omweg er achter, wat zou hebben plaats gehad. Eenig motief voor de genoemde daad kon niet worden aange voerd, doch niemand, die den levenslustigen vroolijken knaap gekend heeft, acht het mo gelijk, dat hij de hand aan eigen leven zou hebben geslagen, 's Middags speelde hij nog gewoon met zijn schoolkameraden en nu is het wel opmerkelijk, dat juist deze niet werden gehoord. Het ventje werd in gewijde aarde be graven op de particuliere begraafplaats van het naast het gesticht gelegen Cenakel- klooster. Hierbij merken wij op, dat dit in strijd zou zijn met de R.K. leer, welke voor schrijft, dat zelfmoordenaars niet in de ge wijde aarde mogen worden begraven. Hier op afgaande zou van zelfmoord geen spra ke kunnen zijn. De aangifte van het overlijden had plaats door Conradus Joharines Duimel, oud 31 jaar, reizend schilder en monteur gedomi cilieerd te Uden in Noord-Brabant. Ofschoon het in dergelijke gevallen ge bruikelijk is, het lijk gerechtelijk te doen schouwen, heeft dat in dit geval niet plaats gehad. Evenmin werd sectie op het lijk ver richt. Men weet dus niet of het lichaam nog an dere teekenen van geweld vertoonde, noch of eventueel andere handelingen aan den NACHTEGAALSTRAAT 9, UTRECHT TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS dood zijn voorafgegaan. De kloosterlingen geven als hun meening te kennen, dat het ventje in een vlaag van speelschheid of waanzin zou hebben gehan deld. Dit is slechts een veronderstelling, die als zijnde zonder eenigen grond voor el ke andere veronderstelling, plaats kan ma ken. Gezien vorenstaande feiten zal wel nie- mancf, die eenigszins op de hoogte is van wat zich in dergelijke inrichtingen wel af speelt, tevreden zijn met de wijze, waarop het onderzoek in eerste en tweede instantie heeft plaats gehad. Veel minder nog zal men het kunnen goedkeuren, dat geen sectie is verricht, waardoor had kunnen komen vast te staan, dat de geruchten, die omtrent deze zaak de ronde doen al of niet op waar heid berusten. Neen, ons rechtsgevoel is niet bevredigd. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat het rechtsgevoel van één der autoritei ten, die aan het tweede onderzoek heeft deel genomen, al evenmin bevredigd is. van 814 October 1931. GEBOREN: Gerritje, dochter van J. R. v. d. Grift en G. van Schalkwijk, Birkt straat 30; Vogelina, dochter van J. H. van Doorn en J. W. ldzerda, Klaarwaterweg 79; Cornelis, zoon van F. van Altena en N. van Dijk, Den Blieklaan 46. Adrianus Jo- hannes Jakob zoon van A. J. J. van Marle en H. Ansink, Andriessestraat 21; Wilhel- mina Johanna, dochter van E. Hilhorst en W. Kok, Wiekslooterweg OZ 63; Richard, zoon van Reijer v. d. Duine en P;. M. Dros te, Soesterbergschestraat 20; Wilhelmina Petronella Gerarda, dochter van C. E. Hil horst en G. de Ruygt, Eigendomweg lm. ONDERTROUWD: W. J. Mennes en J, C. S. v. d. Maden; H. Gorissen en A H. Kamerbeek; M. H. Verwoerd en S. H. van Klooster. GETROUWD: A. Willemse en C. E. Hilhorst; H. B. C. van Nues en E. S. van 't Hoenderdal; H. A. Jekel en A. M. de Boer; H. A. G. Jongkamp en Ak van Dijk. OVERLEDEN: Jan Opmeer, 74 jaar, ongeh., Vredehofstraat 2; Christaan Geyl, 79 jaar. wed. van W. M. Demmink, Ju- lianastraat 3a. Vestiging 814 October 1931. J. S. Wiersma-van Urk van Baarn naar Koninginnelaan 44; I. Ruzsits van den Haarr naar van Weedestraat 13a; F. Meier van Hagen i/Westfalen naar Ferd. Huyck- laan 12; F. Goor met gezin, van Voorburg naar Dorresteinweg 23; J. Rookhuizen van Velsen naar Sinnemaplein 1; A. C. Roos van Vlaardingerambacht naar Kerkpad NZ 37; C. E. H. Wijthoff van A'dam naar Julianastraat 58; G. Pleij van Nijkerk naar Wald. Pyrmontlaan 14; A. F. M. Kennekens van Tilburg naar Laanstraat 17; J. G. van Welie met gezin van Dordrecht naar Oran jelaan 18; L". V. d. Kuil van Oudenrijn n. L. Brinkweg 46; D. H. Donker van R'dam naar Nassaulaan 22; C. F. Jibben van Ara- terdam naar Emmalaan 7; H. P. C. Th. G. Willemsen van Zeist naar Amersf.str. 23; A. C. Goedee van A'dam naar Birktstraat 34; P. de Meier van, Zeist naar Andriesse straat 1; W. van Beek met gezin van Olde- broek naar Nieuweweg 50; W. A. van Vo gelpoel met gezin, van Utrecht naar Verl. Postweg 7a; W, van Brummelen v. Amers foort naar Braamtveg 13; H. Harkenthal van Zeist naar AmersLstraat 83B; T. Ber( lijn met gezin van Zeist naar Sinnemaplein 13; L. Mulder met gezin van Arnhem naar Kerkpad NZ 42; D. Koning-Bakker van Amsterdam naar Verl. Postweg 41; H. v. d. Broek van Baarn naar Hartweg 2; F. H. Plomp van Utrecht naar Da Costalaan 11. Vertrek van 814 October 1931. J. H. van Dijk met gezin van Verl. Post weg 36 naar Utrecht. Nieuwe Koekoek straat; A. A. Broek-Maassen van Nieuwe weg 75 naar A. Doetinchem. Witstr. Z 74; H. J. van Nes met gezin van Soesterb.str. 13 naar Hilversum, J. v. d. Heydenstraat 65; H. Ch. Heideman van Verl. Postweg 94 naar Zeist, Amersf.str. 61a; H. Lusse- ling met gezin van Erikaweg 2 naar A'dam, Lauriersgracht; G. v. d. Klok van Juliana straat 58 naar Nijkerk, Veenestraat 64; me vrouw A. D. J. Parmentier van Heuvelweg 11 naar Wassenaar, Johannahuis; J. Richter van Heideweg 1 naar Beilen, Beileroord; Hj. P. Majoor van Koningninelaan 131, naar den Haag. Schiestraat 2; S. Schel- tinga van Wilhelminalaan 8 naar A'dam, Topaasstraat 11; G. Snoekvan Amersf.str. 119 naar Hilversum, Oude Doelen 90; H. F. M. E. Geuer met gezin van Kolonieweg 22 naar Duitschland; W. C. Coenraadts van Steenhofstraat 57 naar Zwolle, Sumatrastr. 37; A.Baumgartner van Batenburglaan 15 n. Utrecht, Rijnlaan 73bis; B. van Slootén van Andriessestraat 3 naar A'dam, Broü- wersgracht 66; wed. D. Scholte van Nieii- weweg 85 naar A dam, Molukkenstraat 54b; J. F. Kervers met gezin van Schrikslaan 6l naar H'sum, Hooge Naarderweg 19. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 18 October 1931 O.kerk 10 uur: Ds. .Groeneveld. O.kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. Franck. van de Bilt. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 18 October 1931 's morg. 10 uur: De Eerw. Heer J. Rebel, van Huizen, 's Avonds 6 uur: Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN, SOEST. Zondag 18 October 1931: Ds. G. Westmyse, van Drachten. Onderwerp: De groote vraag en het antwoord. CLUBNIEUWS „V.V. SOESTDIJK" Soestdijk I—S.N.B. I ï—0. Wederom is Soestdijk als winnaar uit den strijd gekomen, ditmaal was S.N.B. uit Leersum het slachtoffer. Om over dezen wedstrijd een verslag te geven, valt niet mede, maar zoo als altijd zal ik de koe maar bij de horens nemen. In de allereerste plaats dan moet gezorgd worden, dat men in het veld zijn mond dicht houdt, dat geeft een groote afbreuk aan het spel, en ten tweede zat er een zekere loomheid in, die beslist gedurende welken wedstrijd ook afgeschud moet wprden. Het grootste euvel gedurende dezen wedstrijd was in hoofdzaak deze: „dat de tegenpartij te licht werd geschat en nu is er ondervonden, dat men S.N.B. heusch niet behoeft te onder schatten. Gelooft me Heeren eerste elftal spelers, van alle vereenigingen in onze af- deeling is er niet één bij die men te licht moet opnemen. Indien U een raad van mij wilt onthouden, is het deze: n.1. gedurende den geheelen wedstrijd mond dicht houden en de tegenpartij nooit of te nimmer onder schatten. De wedstrijd is gewonnen en ver diend gewonnen, ook het is 30 geworden, maar met elkaar een beetje meer te ver staan, had het net zoo goed 6 of 70 kun nen zijn. Tot zoo ver het klachtenboek. Over de spelers het volgende: Keeper zoo als altijd goed. Beide backs met Gijs aan het hoofd, dito. Halflinie was van Dort de beste, de links en rechts moeten beter hun mannetjes houden. De voorhoede. Over alle vijf lag een zekere loomheid. Volgende keer die loomheid thuis houden hoor. Re- sumeerende een wedstrijd die gewonnen is en toch tegen gevallen is. Niettegenstaande dat zijn er weer twee puntjes binnen, dat is uit vijf wedstrijden lil punten, een resul taat. wat zeker de moeite waard is, om dit even te publiceeren. Met dit voor oogen ge loof ik wel. dat de volgende wedstrijden met veel vuur en enthousiasme gespeeld zullen worden. Denkt er om le elftalspelers, vele oogen zijn op U gericht. Soest en om- stréken zijn verlangend, dat er geen 2e klas- ser meer in het dorp is, aan jelui de eer om aan hun verlangen te voldoen; wij rekenen op U. Zondag a.s. een heele lastige uitwedstrijd tegen Vios te Utrecht.'Niet alleen Vios zelf is een kwade tegenstander, maar de groot ste tegenstander ishet veld. Als het deze week maar droog blijft is het zoo erg niet, maar o jé als het regent, daarom raad ik jelui nogmaals aan laat je nokjes onder je schoenen nakijken. Er wordt gereisd per bus, vertrek om half één vanaf terrein en goed succes. Ook het tweede speelt uit n.1. tegen Scher- penzeel II. Het is te hopen, dat ook deze wedstrijd niet afgelast wordt. Voor jelui geldt hetzelfde als voor het eerste. Ook je lui vertrekken per bus om half één vanaf het terrein. Jongelui ik ga met jelui mede, en dan zullen we afspreken, dat wij voor het eerste niet onderdoen, maar zorgen dat wij ook eens met een overwinning thuis komen. A vous 1'honneur. Niet waar jonge lui. Afgesproken en tot Zondag. E. S. V. A. C. Het programma voor a.s, week is als volgt samengesteld: Zaterdag: 3 uur: Esvac jun.H'sum B jun. 4 uur: Esvac adsp.H'sum adsp. Zondag: 2 uur: Esvac IIISoest III. Deze wedstrijden vinden alle plaats in het Burgem. Dekethpark. Zooals uit het bovenstaande blijkt hebben Esvac I en II en ook het Zaterdagmiddag elftal deze week vrij. De junioren en adspiranten achten wij wel in staat de winstpunten te veroveren. Het derde elftal ontvangt Soest III en een voorspelling betreffende een plaatselijke ontmoeting achten wij zeer moeilijk. Wij vertrouwen echter dat het een sportieven en fairen strijd mag worden. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" SoestIQuik I 24. Soest IIVee nendaal II geen scheidsrechter opgekomen. HVC IV—Soest III 9—0. Zondag a,s. speelt Soest I op haar terrein aan den Koudhoornweg tegen EAC I. Spe lers van het eerste elftal doet je best, want het kan als jullie spelen als tegen Voor waarts, is een overwinning niet uitgesloten. Soest II moet naar Baarn III; ook voor de spelers van het tweede elftal zal het aan pakken wezen maar met een vaste wil om te winnen wordt veel bereikt. Soest III gaat naar ESVAC III, ook voor deze spelers zal het uitkijken wezen. Redactie: H. BAKKER Jr. en D. WAAL. Correspondentie-adres: Laanstr. 32 te Soest DAMRUBRIEK. DE HOLLANDSCHE OPENING. Een zeer geliefkoosde opening van de Nederlandsche Dammers is wel „De Hol- landsche Opening". Reeds langen tijd gele den was men van meening, dat men in het centrum den besten stand inneemt, en he den is men hier te lande nog steeds dezelf de meening toegedaan. Het is echter wel opmerkelijk, dat men in Holland deze ope ning bij voorkeur speelt; dit is dan ook een der redenen, waarom men haar „De Hol- landsche Opening" heeft genoemd. Geheel overeenkomstig den Hollandschen aard, zal de Hollandsche Damspeler alles in het werk stellen om een soms zeer gering voordeel in de stelling te behalen en daar na dit voordeel met veel overleg, meestal na een reeks van zetten in winst omzetten. Verwacht niet van hem, dat hij op avontuur uitgaat door met opzet een schijf zóó te plaatsen, dat deze aanleiding kan worden tot een slagzet. Hij zal zoo weinig mogelijk wagen en slechts dan iets ondernemen, als hij zich vooraf heeft overtuigd, dat hij wei nig kans van nadeel heeft. De Hollandsche Opening. Wit Zwart. 1. 33—28 18—23 2. 31—27 20—24 3. 34—30 17—21 4. 39—33 12—18 5. 37—31 7—12 6. 31—26 14—20 7. 26X17 11X31 8. 36X27 20X25 9. 44—39 25X34 10. 40X20 15X24.

De Soester | 1931 | | pagina 5