T. VAN VLIET DANIELS - BAARN Modelslagerij r Bezichtigt onze speciale UURWERK-ETALAGE Uo W. SPDJGCEH Geen partijdigheid, maar recht! Ingezonden. Uurwerken, Goud en Zilver - Optiek &£F~ ©IPIEIMIiMIE BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 schuldigd is f 600.dan bedragen de las ten f 1.050.berekend als volgt: Betaald in totaal 500. Hierin van een vorig jaar f 50. f 450.— Nog te betalen aan het einde van het jaar f 600. Maakt in totaal f 1.050. Wij berekenden een totaal aan baten adf 1.400. en hierboven een totaal aan las ten adf 1.050. Sedert een paar jaar is nu ook het verza melen van gegevens over ons onderwijs aan dit bureau opgedragen. Vroeger zorgde het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen daarvoor. Op den duur kon dit echter geen bevrediging wekken. De re geering achtte nauwkeurig kennis van wat er op het gebied van het onderwijs omgaat, zóó belangrijk, dat zij een afzonderlijke af- deeling voor de Onderwijsstatistiek aan het Centraal Bureau voor de Statistiek verbond, waar door deskundigen volle aandacht aan dit onderwerp geschonken zou kunnen wor den. De resultaten van deze maatregel begin nen thans los te komen. Na enkele kleinere statistieken, gewijd aan het buitengewoon lager onderwijs (bestemd voor misdeelden), het voorbereidend of bewaarschoolonder- wijs en het vervolgonderwijs kwam onlangs een uitvoerige statistiek van het gewoon en uitgebreid lager onderwijs van de pers. Iets geheel nieuws op dit gebied. De groote folianten, waarin vroeger cijfers over ons onderwijs werden gepubliceerd, zijn thans vervallen. Zij hebben plaats gemaakt voor een handig boekwerk, waarin in overzich telijken vorm een schat van gegevens is samengebracht. Wanneer wij het boek open slaan, vinden wij een utvoerige inhoudsop gave en daarna een inleiding, waarin de ge gevens uit het tabellenwerk worden bespro ken en toegelicht. In een vijftal grafische voorstellingen is de ontwikkeling van het i onderwijs in beeld gebracht. In een paar vervolgartikelen willen wij een en ander uit deze uitgave vertellen^. Thans zij nog slechts vermeid, dat men haar ▼oor f 3.bij de Algemeene Landsdrukke rij te 's-Gravenhage kan koopen. 's Avonds tot 10 uur verlicht VAN WEEDESTRAAT 25 - TELEF. 2043 Horlogerie Goud Zilver HIH1 Optiek HEIDE WOOG EN HAAR DANSGROEP. Onder auspiciën van impresario Ernst Krauss zal de beroemde Duitsche danseres Heide Woog met haar dansgroep een reeks gastvoorstellingen in Nederland geven. Heide Woog, de vroegere solo-danseres der Vereenigde Stadsschouwburgen te Duisburg-Bochem, heeft zich in de laatste jaren een plaats in de allereerste rijen der Duitsche danstkunstenaressen weten te verwerven. „Tremonia" schreef (28 Oct. 1930) over haar: „Die herbe Kraft, die seelische Teife, die ungemein einfallrei- che Phantasie heben ihre Kunst uber die einer Vera Skoronell, einer Palucca, weit hinaus; sie ragt zur Höhe einer Wigman auf". Tot nu toe zijn de volgende datai vastgesteld: 28 October: Arnhem, Stads schouwburg; 29 October: Utrecht, Stads schouwburg; 30 Oct.: Haarlem, Stads schouwburg; 31 Oct,.: Den Haag, Dili- gentia; 3 Nov.: Alkmaar, Schouwburg 't Gulden Vlies en 4 November: Apeldoorn, Park Tivoli. TOURNEE: R0BERT KITAIN. De beroemde Russische violist Robert Kitain, die gedurende de laatste jaren in Nederlandsch-Indië, Japan, China en de Filippijnen met overweldigend succes een tweehondertal concerten heeft gegeven, zal onder auspiciën van de N.V. Int. Conc. Dir. Ernst Krauss in November een tour nee door Nederland maken en vervolgens in Duitschland, Zwitserland, Italië en Span je optreden. Voor het volgend seizoen werd Kitain voor een twintigtal concer ten in Amerika geëngageerd, waar hij o.a. als solist met orkesten te New York, Bos ton, Philadelphia, Miniapolis, Los Angeles, Washington, enz. zal spelen. Voordeelig saioo f 350.- Een penningmeester, die alleen een staat van ontvangsten en uitgaven verstrekt, brengt de leden in de waan, dat het voor- deelig saldo f 6UU.is gedurende het be staan van de vereeniging en dat over het loopende boekjaar het voordeelig saldo is f 5UU.het kassaldo steeg immers van f 1UU.— tot f ÖU0. Dat is niet juist. De penningmeester, die zijn vak verstaat, zal drie staten overleggen. Ie. Een staat van ontvangsten en uit gaven. Deze staat zal er uitzien als volgt: Staat van Ontvangsten en Uitgaven, Ver- eenigingsjaar 19.../... In kas op f 100. Ontvangsten: f f f enz. f 1.000.— f 1.100.— Uitgaven: f 500.— In kas op f 600.- f 1.100.- Iets over boekencontröle en wat daarmede samenhangt. In ons vorig artikel leerden wij het be drag van de totale baten berekenen, wan neer tusschen de ontvangst a. ontvangsten zitten, die op een voorgaand jaar betrek king hebben en wanneer er b. nog bedra gen zijn, die nog niet ontvangen werden. Een eenvoudige berekening leerde ons het bedrag van de baten vinden. Van de totale ontvangsten trekt men af het bedrag, dat met tot het loopende ver- eenigingsjaar behoorende, in een volgend jaar zal worden ontvangen. Op gelijke wijze bepaalt men het bedrag van de lasten, wanneer onder de uitgaven van een zeker vereenigingsjaar oude pos ten, dus posten van een vorig jaar zitten en er aan het einde van het jaar nog on betaalde posten zijn. In het voorbeeld, dat in ons vorig arti kel werd opgenomen, werd uitgegeven f 500.Nemen wij aan, dat aan oude pos ten in dit bedrag zit f 50,en dat aan het einde van het vereenigingsjaar nog ver- Deze staat geeft een overzicht over de ontvangsten en uitgaven. Meer niet. Omtrent de resultaten over het afgeloo- pen vereenigingsjaar zegt de staat niets. De staat geeft alleen te zien. of de pen ningmeester al of niet ruim bij kas is. 2e. Een exploitatie-overzicht. Dit overzicht zal het navolgende aanzien hebben. Exploitatie-Overzicht, Vereenigingsjaar 19.../... Lasten: Voordeelig Saldo f 1.050.- f 350.- f 1.400.— Baten: f 1.400.— f 1.400.- Deze staat doet dus de exploitatie-uit komsten zien. 3e. Een goed penningmeester zal zijn overzicht completeeren door overlegging van een balans bij den aanvang en bij het einde van het vereenigingsjaar. Balans per 19... Kasgeld f 100. Vorderingen f 100. f 200.— Schulden f 50. Vermogen der vereeniging f 150. f 200.— Balans per 19... Kasgeld f 600. Vorderingen f 500.- f 1.100.— Schulden f 600.- Vermogen der vereeniging f 500.— Soesterbergsche Katholieken Weest toch niet zóó fanatiek! Is ons landje, door verdeeldheid, Al niet méér dan ernstig ziek? Soesterbergsche Katholieken, Overlegt in kalm beraad, Vóór, aléér gij, saam vergadert, In het wilde weg maar praat! Vóórdat gij in blinde woede, Op „De Socsterberger" staart, Die slechts „openbaarheid" wenschte, In zaak van zulk een droeven aard. Er is immers hier geen sprake, Van geval van Godsdiensthaat, Wijl het blad „De Soesterberger", Ieder in zijn waarde laat. Uwen Priesters zult gij eeren, Overal, ten allen tijd; Doch het blijven óók slechts menschen, Met hun feilen op zijn tijd! Waar een tragedie zich afspeelt, In Godsdienstkring van welken aard; Diepgaand onderzoek is noodig, Waar zich zóóiets openbaart. En moeten wij, in zóó'n geval toch, Waar van een msdaad spraak kan zijn, Ter wille der Partij belangen, 't Wezen ruilen voor den schijn? Dan mag men, heusch, geen „stemming maken." Noch Protestant; noch Roomsch'; noch Jood; 't Blijft slechts de taak dan der Justitie: Hoe vond het slachtoffer den dood? En als er dan, zoo hier 't geval is, Nog vele dingen duister zijn, Dan is 't de plicht óók van de Pers toch, Te werken „in de rechte lijn." Dan moet er niets verdoezeld worden. Niets stilgezwegen; niets ontzien! Zóó slechts en niet op andere wijze Vormt zich de waarheid dan misschien. En blijkt van misdaad dan vermoeden; 't Zij Priester, Dominé, Rabbijn, Wij zijn er, Goddank!, van verzekerd, Onz' Rechters onpartijdig zijn. Dan moet de schuldige slechts boeten; Dien vraagt men naar zijn Godsdienst niet; Wie(n), wat of (zij) hij, ook moog' wezen: 't Is 't laatst, waarnaar de Rechter ziet! AD-REM. f 1.100.- Wat blijkt nu uit deze balansen? Drie dingen. In de eerste plaats, dat het vermogen van de vereeniging bij den aanvang van het boekjaar bedroeg f 150.in de tweede plaats, dat aan het einde van het vereeni gingsjaar het vermogen bedraagt f 500. en in de derde plaats, dat er een vooruit gang is groot f 350.Het voordeelige sal do, hetwelk wij zoeven berekenden, was ook f 350,Beide bedragen kloppen du: met elkaar. Een penningmeester, die zich op boven aangegeven wijze van zijn taak kwijt, toont zijn plicht als penningmeester te verstaan. Boven deze artikelenreeks staat: „Iets over boekencontröle en wat daarmede sa menhangt." Klopt de inhoud van de artikelen wel op het bovenschrift? Dekt de vlag de lading wel? 1 nderdaad. Immers degene, die als lid van een con- tröle-commissie. of op andere wijze een vereenigingsboekhouding moet controlec- ren, behoort toch zeker in de eerste plaats kennis te dragen van en bekend te zijn met een vereenigingsadministratie. VRAGENBUS. 'Lezers hebben het recht kosteloos vra gen te stellen over belastingkwesties. Let wel: alleen over belastingkwesties. Vragen over andere onderwerpen blijven onbeantwoord. Lezers gelieven zich met hun vragen te wenden tot den Directèur van dc N.V. Accountantskantoor „Nationaal Bu rcau voor Adviezen", Groote Kerkstraat 16, Leeuwarden. Postzegel voor antwoord in sluiten. Vragen worden per brief beant woord. Belangrijke vragen worden boven dien in dit blad beantwoord, tenzij de vra gers bezwaar hébben. Zij gelieven dit dan mede te deelen. Van de grootst mogelijke geheimhouding kunnen de lezers verzekerd i zijn- Buiten verantwoordelijkheid der Redactie LAANSTRAAT 99 TEL. 495 OUD EN VERTROUWD ADRES DE EGELTJES. 't Was op een Zaterdagmorgen in Sep tember, dat iemand in onzen tuin aan het opruimen was van allerlei, dat er tijdelijk was neergezet, toen zijn oog op een oud fornuis viel. Hij stapte er op af, om het een plaatsje in de schuur te geven, doch toen hij 't aanvatte, sprong hij verschrikt ach teruit. Een groote egel kroop op eens te gen zijn rechterbroekspijp op. Hij zette het fornuis ter zijde en zag, dat er op de plaats, waar het gestaan had in een kring van bladeren zes jonge schattige egeltjes lagen. Dadelijk werden wij geroepen en ke ken vreemd op, daar geen van ons ooit zoo iets gezien had. De bekjes, pootjes en neus jes van de kleine egeltjes waren bleek ro sé; verder waren ze bruin en overdekt met ongeveer 1 c.M. lange stekeltjes, 't Was snoezig. We stonden nog lang te kijken en hebben ze met l.aderen toegedekt en het waschfornuis voorloopig weer op zijn oude plaats gezet. Geregeld gingen wij kijken en steeds lagen zij daar tegen het egelmoe dertje aan, slapend of voedsel tot zich ne mend. Toen kwam die vreeselijke Vrijdag morgen. Het egelmoedertje ging er op uit om voedsel te zoeken. Het diertje stak den weg over, toen het plotseling door een voor bijrijdende auto gegrepen werd om dood opgenomen te worden. Arme weesjes, Toen ik een half uurtje later bij het nest kwam, lagen ze daar heer lijk van geen narigheid bewust, zoo stijf mogelijk tegen elkaar aangedrukt om maar geen warmte te verliezen, te slapen. Doch zoo gauw ze beweging in de bladeren be merkten, begonnen ze om eten te roepen. Als men ze zou hooren, zou je denken, dat er krekels in de buurt waren. We hebben ze laten liggen tot de inspecteur der dieren bescherming kwam en deze het beter vond, dat ze zoo spoedig mogelijk naar binnen ge bracht werden, wat we ook dadelijk gedaan hebben*. Hij had gelijk, op den duur zou het onder het waschfornuis te koud wor den. En weet u, wat we toen gedaan heb ben? We zochten een tamelijk diep kistje; vulden het eerst met een laag turfstrooisel zoo, dat de wanden hooger werden dan in 't midden, dus dat er een kuiltje ontstond. Daarna een flinke laag kurkdroog hooi, dan een laagje vette watte met een paar doeken er over heen. Nu legden we de egel tjes er in, warm met een flanellen lap toe gestopt en nog een flink dekentje van hooi er over heen,. Wat lagen ze nu verrukkelijk warm. Op bepaalde tijden werden de pleeg kindertjes gevoed, vooral in het begin was dit een moeilijk werku Wij vulden een oog- druppelbuisje met melk, die wij eerst op temperatuur hadden gebracht, en zoo na men ze door het speentje de melk druppels gewijs tot zich. Natuurlijk werd de hoeveel heid melk van lieverlede grooter. Na een weekje zagen wij, dat als er nog een paar dagen over heen gingen, de oogjes spoedig zouden opengaan. We spraken er al over hoe leuk het zou zijn, als ze ons konden aanzien. Zeker zouden ze dan zelf kunnen drinken en wat geweekt brood eten. Zij waren sinds wij ze uit den tuin gehaald hadden, flink gegroeid. Hun stekeltjes wa ren ongeveer 1J4 c.M. langer geworden en er kwamen er steeds bij. Ook begonnen hun snorharen door te komen en hun kop jes werden hariger. Ze werden zoo schattig en wij twijfelden er bijna niet' meer aan, dat wij ze groot zouden krijgen. Doch toen gebeurde er juist, hetgeen niemand verwacht had. Op een morgen toen we ze wilden gaan voeren waren ze verschrikkelijk koud. Zoo hadden wc ze nog nooit aangetroffen. Eten wilden ze niet. We wisten niet wat te be ginnen, twee van hun lagen als dood. 't "Was echt jammer, we konden ons maar niet begrijpen wat hiervan de oorzaak kon zijn, daar ze er toch zoo goed ingestopt waren. Er moest wat aan gedaan worden, om ze warm te krijgen, toen hebben we een kruik warm water gemaakt, uie in hel kistje gezet met fiink hooi en lappen er om heen, dat ze ach niet branden konden en het ook weer niet te warm werd. Daar hebben we ze warm ingestopt, 't deed hun wel goed, maar twee der diertjes stierven dienzelfden dag. Op eens was al ons ple zier er af, vooral, omdat we er twee moes ten missen. Toch leefde er nog een stille hoop, dat we die vier nog maar in het leven zouden kunnen houden. Doch het ging helaas alweer anders, dan we gedacht hadden. Den anderen morgen gingen we, als altijd, het eerst naar de egeltjes kij ken. Maar wat schrikten we, toen we ze zagen, de lichaampjes van drie der egel tjes waren zeer gezwollen en uit hun neusjes en bekjes liep water. Toch hadden ze het lekker warm. Het ééne egeltje dat nog goed was, hebben we een afzonderlijk plaatsje gegeven en de anderen goed droog, in schoon frisch warm hooi ge legd. Ook hebben we ze nog een beetje melk gegeven, dat ze nog graag namen. Maar dat we ze nog in leven zouden hon den, daarvan was geen sprake. Daar we nooit iemand ontmoet hadden, die egeltjes had groot gebracht, konden we niemand om raad vragen. Spoedig zijn ze voorgoed ingeslapen. We wenschten ze maar nooif gevonden te hebben, dan hadden we ze ook nooit moeten missen, en er geen ver driet over gehad. We hadden ze werkelijk lief gekregen en kregen er vooral veel plezier in, toen ze zoo heerlijk begonnen te groeien. Misschien hadden we er ons ook te veel van voorgesteld, vooral toen ze zoo veel gingen gebruiken en spoedig zien zouden, wij dachten toen door het ergste heen te zijn, niet denkend, dat er in één nacht zoo'n verandering zou ko men. Wij beklaagden het arme diertje, dat in t leven was gebleven, en dat, al maakten we nog zulk een warm nestje voor hem, natuurlijk zijn broertjes zou missen, zooals zij eerst hun moedertje gemist hadden. Nu kon het arme dier niet tegen hen aan kruipen, zooals zij eerst elkaar opzoch ten. Arm dier, dacht ik, toen ik ook hem den volgenden dag dood in zijn warm hol letje vond. Zoo waren, na een paar weken van kunnen laten: daarvoor was hier geen plaats. En als iemand 'n vraag wenscht te doen, dan moet men hem het woord niet onthouden, bang als men misschien is, dat er iets aan het daglicht zal komen. Men zal nu in een motie tegen „infame ver dachtmaking" protesteeren; verdachtmaking is niet strafbaar, dat weet men misschien, en zoolang de zaak niet is opgelost, moet men zijn onderzoek in alle richtingen uit strekken, dus ook in de richting „St. Jan." De katholieken te Soesterberg moesten dit juist toejuichen, daar dan misschien on- omstootelijk kan worden vastgelegd, dat de verdachtmaking ongegrond is! De „Soes- ter" te boycotten, gaat niet, en is geen „fair" handelen! De beschuldigde moet nog gezocht warden en men zal die heusch wel weten te vinden onder leiding van het Par ket in Utrecht. Men zegt in de „Soester" eenvoudig zijn meening, en daarmee bas ta. De zaak wordt hier juist goed belicht! Zooals de Redactie zegt, een openbare ver gadering met vrij debat en vrij van elke godsdienstige richting (dus niet zooals nu) in de eerste plaats en dan de heeren van St. Jan en dr. Aghina mede aanwezig, zal mis schien meer succes hebben. Anders geeft de een den ander niets toe, en bekibbelt men elkaar te veel, of ook: de eene katholiek durft voor den ander zijn mond niet open te doen. Voor zoover mij bekend, is ieder tot op heden nog vrij in het uitspreken van zijn eigen meening over elke zaak van eenig belang, zooals de onderhavige, en hier eischen een menschenleven, alsmede een paar tot wanhoop gebrachte ouders, recht en onderzoek voor hun kind. Daar moet een ieder wel rekening mede houden! Re- sumeerende, onderwerpe de Justitie dus al le bewoners van St. Jan aan een sreng on derzoek, en zeker diegenen, die meer spe ciaal met den jongen omgingen. Met dank voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, W. BOEKHOUDT Lange Bergstraat 25. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezondens in uw blad dd. 14 dezer, met als opschrift STAMROZEN, het volgende. De Smits Briar is volgens m.i. nog min der aan te bevelen als de onderstam Rosa Rugosa. En blijft verre achter bij de roos op bottel veredeld. De Smits Briar is dan ook m,ieen minderwaardigen stam. En zeer zeker in vergelijking met de zeer goede bottel- stammen. De Smits Briar maakt enorm veel grond uitloopen en vormt aan den stam zelfs geheele bossen. Is ook beslist min- van de „Chr. Democr. Unie" op DONDERDAG 29 OCTOBER as, des avonds te half acht in de zaal „VERSCHOOR", Laanstraat, Soestdijk. Spreker: dHr. R. VAN DER BRUG, Voorzitter van de Unie. Onderwerp: „DE CHR. ARBEIDERS EN DE POLITIEK". Entreé f 0.10. - Gelegenheid tot gedachten wisseling. - Werkloozen vrijen toegang. Het Bestuur. trouwe zorgen, in drie dagen tijds, onze zorgen niet meer noodig, en was de ge heele egelfamilie uitgestorven. Hoe jammer wij het vonden de diertjes niet groot te hebben kunnen brengen, zal ieder die liefde voor dieren heeft, begrij pen. Ook is het een groot verlies, als zulk een aantal aan hun nuttigen arbeid, door den dood wordt onttrokken, want tal van egels worden het slachtoffer van auto's en treinen. Men heeft ons verteld, dat egels jacht maken (vooral 's nachts) op muizen en insecten. Deze jacht gaat den geheelen zomer door tot ongeveer eind September of begin October. Dan vangt hun winterslaap aan tot de Lente ze weer aan den arbeid roept. Mocht er onder de lezers of lezeressen iemand zijn, die bij een mogelijke herha- ling bij 't vinden van een nest egels, ons met goeden raad zou kunnen bijstaan, dan houden wij ons daarvoor beleefd aanbe volen. Met dank voor de plaatsing, S. HEI INS. Zeer geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U, het onderstaande wel in Uw blad te willen doen opnemen, waarvoor mijn dank. Met belangstelling heb ik gevolgd de tot heden gelanceerde berich ten en de uitlatingen van het publiek over het mysterie te Soesterberg. Mij wil het voorkomen, dat nog steeds niet voldoende moeite wordt gedaan (wil men dit niet, durft men dit niet of kan men dit niet) om klaarheid in de zaak te brengen! De in Soesterberg gehouden protestvergadering werkte ook al niets uit en had men even goed achterwege kunnen laten. Daar had men nu eens spijkers met koppen moeten slaan! De meening over deze zaak te A'foort luidt aldus, dat het nog lang niet zeker is, wiens schuld hier in 't spel is. Men denkt daar, dat dergelijke handelingen voor een jongen van 14 jaar wel wat overdreven zijn. Dit heeft hij m.i. niet uit eigen brein. In de „Soester" van Woensdag 21-10 staat o.m. dat „elke katholiek diep in zijn gevoelens is getroffen, daar men de hand heeft uitge stoken naar de Paters en de Broeders van St. Janenz. Waarom mag men dit niet doen? Zijn deze menschen dan geheel onfeilbaar en onaantastbaar? Is het niet na tuurlijk dat het eerst in die richting ge zocht wordt? Deze zaak is toch zeker niet te gering, om degelijk onderzocht te wor den, en ik juich het zéér toe, dat de Justitie eens goed zal ingrijpen. Elke zaak is tot klaarheid te brengen, zoo ook deze, mis schien met wat meer moeite. Men neme hen, die verdacht worden, eens een kruisverhoor af en vorme dan zijn meening: De aangeno men motie had men ook wel achterwege der hard dan de bottelstam. Er wordt wel op allerlei wijze reckimw voor gemaakt, door belanghebbende(n), maar veler en ook mijn meening er van is niet gunstig. H. Wolff, Boomkweeker. AAN DE MOEDERS. Velen zien met droefheid en zorg, dat het wantrouwen in de wereld nog zoo groot is, dat geen enkel land schijnt te durven zeggen: wij gaan met bewapenen niet ver der. Toch leeft bij vrijwel alle menschen hier te lande de wensch, dat er nooit meer oorlog zal komen en zeker zal iedere Moeder bij het lezen van de toebereidse len voor en de maatregelen van bescher ming tegen den oorlog, van harte hopen, dat zij haar kind nooit zal behoeven af te staan voor een strijd, die erger dreigt te worden dan ooit te voren. Wij hopen daarom, dat heel veel Moe ders zullen instemmen met de Moeder- boodschap aan de Ontwapeningsconferentie te Genève, die luidt als volgt: Wij, Moeders uit verschillende landen en van alle gezindten, maar één in liefde tot onze kinderen, komen bij den aanvang van de beraadslagingen voor ontwapening tot U, om te zeggen, wat wij onze plicht achten. Wij zijn overtuigd, van de groote verantwoordelijkheid, die op ons rust als opvoedsters van onze kinderen, die wij in liefde tot God en tot hun medemenschen wenschen groot te brengen, maar daar mede veroordeelen wij den oorlog als im moreel; wij willen onze kinderen niet groot brengen om kinderen van andere Moeders te dooden. Wij begrijpen, dat slechts lang zaam het vredeswerk zal vorderen en daar om vragen wij U, te willen bedenken, dat in alle landen vele jonge mannen volgens hun geweten niet meer kunnen deelnemen aan oorlogsdoeleinden en wij dringen er bij U op aan, bij de regeeringen voor hen een mildere behandeling te bepleiten, dan tot heden het geval is geweest. Ook zij zijn medewerkers aan een betere samen leving, die, naar wij vast vertrouwen, ein delijk komen zal. Moogt Gij dan den roep verstaan, die uit alle deelen van de wereld uit onteJ- bare Moederharten tot U komt om ont wapening, ten einde een duurzamen vrede mogelijk te maken. Laat ons onze zonen behouden Iedere Moeder, die met bovenstaande instemt, zende een blijk hiervan aan on derstaand adres: Mevr. v. Berkum, Heideweg 3, Soest, die voor doorzending der namen zorgt.

De Soester | 1931 | | pagina 2