2e BLAD Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws L. J. HOKSBERGEN Burgerlijke Stand Predikbeurten. Sport. Officieel. Incasseerder-Wisseliooper fethoofende bt] „DE SOiSTir ra> Zaterdag 24 Oct. 1931, No. 86 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van H. Stam te Soest om op/in perceel, kadastraal bekend in sectie H,'No. 3878 gelegen aan de Burg. Grothestr. een benzinebewaarplaats, bestaande uit een ondergrondsch reservoir van 15000 L. inhoud, met aftappomp te mo gen oprichten, door hen is ingewilligd op 16 October 1931. Soest, 21 October 1931. Burgêm. en Weth. voornoemd, Do Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest doen te weten, dat door den raad dier ge meente in zijne vergadering van 5 October 1931 is vastgesteld de volgende verorde ning: Verordening tot wijziging der Alge- meene Politieverordening voor de ge meente Soest. Eenig artikel. In artikel 102 van de Algemeene Politie verordening voor de gemeente Soest wor den in den aanhef onder regel 3 de woorden „binnen de bebouwde kom der gemeente" geschrapt en wordt f gelezen als volgt: „met hun rij- en voertuigen, motorrijtui gen, rijwielen of handkarren op dat gedeel te van den openbaren weg te rijden, dat al leen voor voetgangers bestemd is." Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Utrecht volgens hun be richt van den 13 October 1931, le afdeeling N'o. 3374-1825 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den October 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouder van Soest brengen ter openbare kennis, dat door hen op heden is afgekondigd een verordening tot wijziging der Algemeene Politieverorde ning voor de gemeente Soest. Soest, 22 October 1931. Burgwn. en Weth. voornoemd, D« Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Jeugdienst Emmakerk. De 1ste Jeugddienst vaji dezen winter zal gehouden worden in de Emmakerk Zondag'25 October, 's avonds om 7 uur. Ds. J. I. van Schaick zal dezen dienst leiden. ONTWAPENINGS-CONFERENTIE- AVOND VAN DE MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN, Met het oog op de wereld-conferentie ontwapening, die nu eindelijk in Februari van het volgend jaar te Genève zal worden gehouden, zijn in ons land reeds verschei dene vereenigingen en groepen tot actie overgegaan, die zij zelfstandig wenschen te voeren. Hierdoor is een gezamenlijk optreden van een groot aantal vereenigin gen uitgesloten. Toch heeft 'de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen met haar 30.000 leden gemeend, dat naast deze ac ties van velerlei nuances, de hare niel mag ontbreken, waarom ze dan ook be sloten heeft alle departementen uit te noo- digen op denzelfden avond en op hetzelf de uur een vergadering te beleggen, toe gankelijk voor leden en niet-lejlcn. Die vetf gaderingen zijn thans bepaald op Maandag 26 October 's avonds 8 uur. (Te Soest, in hotel Eemland). Om kwart over zeven zal door Mr. Salm, voorzitter van het hoofd bestuur, per radio een korte lezing wor den uitgezonden, waarin de beteekenis van van de ontwapenings-conferentie wordt uiteengezet en die zal eindigen met een opwekking aan de luisteraars om een der 300 vergaderingen van dien avond bij te wonen. Het bestuur van de afdeeling Soest beeft voor dien avond een programma vastgesteld, geheel gewijd aan vrede en ontwapening, daar immers bevordering der vredesgedachte, met vermijding van strijd vragen als dienstweigering en nationale ontwapening, als doel der vergadering moet beschouwd worden. Daar we mogen rekenen op de belangelooze medewerking van Mej. Leeuwe (piano) en Mej. Stans le Cosquino de Bussy (Solo-zang), zijn we in staat een avond aan te bieden, waarop voordrachten van fragmenten uit goede oor logs lectuur zullen afwisselen met pia- no-muziek, koor- en solozang, terwijl de beteekenis van volkenbond en ontwape nings-conferentie nader in het licht ge steld zal worden. Een programma dus, ge schikt om een paar uur het probleem van vrede en ontwapening in het centrum van belangstelling te plaatsen. Op het eind der vergadering zal aan de nutsleden een motie voorgesteld worden, die reeds in de algemeene vergadering der maatschappij met algemeene stemmen is aangenom n en die in woorden formuleert wat in de har ten der ware vredesvrienden leeft. Ie der, van welke politieke of godsdienstige richting hg moge zgn, wordt dus in de ge legenheid gesteld een paar uur te vertoe ven in een sfeer van op vredesgebied ge lijkgezinden, om daar een aantal blijvende goede indrukken op te doen en zijn vre deswil te versterken. Dat velen aan onze uïtnoodiging gevolg mogen geven! M. A. De Man Secr. Nutsdep. Soest. DE VOLKSONDERWIJSAVOND OP MAANDAG 2 NOVEMBER „Mag ik twee kaarten voor 2 November van U hebben?" Wat een prachtig onder werp: De Openbare School de meest Chris telijke. Nu, 't wordt inderdaad hoog tijd, dat men gaat inzien, dat de Openb. School niet zoo biecht is, als vaak beweerd wordt, dat de kinderen er heusch niet „aan onge loof en revolutie zijn overgegeven." En Volksonderw. heeft 'n goede keuze gedaan, wat betreft den spreker. De vereeniging mag het zich een voorrecht rekenen, dat Ds. Westmijse de uitnoodiging, hier een rede te houden, heeft aangenomen. Een der bes te redenaars van Nederland!! Een nuttige, heel nuttige avond...." Aldus een der velen, die een introductie kwamen halen. Een nuttige avond en naar alle waar schijnlijkheid een genoeglijke avond. Want behalve dat Ds. Westmijse een propagan- da-rede zal houden, zal de avond gevuld worden met muziek, zang en tooneel. Mejuffrouw B. Kooy (piano) en de Heer A. van Ee (viool), die ook_eenige jaren ge leden hun medewerking hebben verleend aan een feestavond van Volksonderwijs, hebben zich ook ditmaal gaarne bereid ver klaard, enkele muzieknummers uit te voe ren. Toen stond hetgeen zij ten gehoore brachten, reeds op hoog peil. Nu de laatste jaren hun muzikale kennis en gevoel nog meer verdiept zullen hebben, twijfelen we er niet aan, of de beide executanten zullen de aanwezigen eenige oogenblikken van fijn muzikaal genot doen beleven. De heer J. Veenstra zal „liedjes aan de piano" zingen. Wie den heer Veenstra wel eens liedjes van Hullebroek, Anna de Wijs- Monton, Dirk Witte, enz. hebben hooren vertolken, zullen ontkennen, dat (wat tegen woordig vaak beweerd wordt) de cabaret kunst geen waarachtige beoefenaars meer heeft. We stellen ons voor, dat de heer Veenstra ons op aangename wijze van het tegendeel zal overtuigen. De avond zal besloten worden met de op voering van een éénacter: „Dorpsstrijd. We kennen dit tooneelstuk niet, maar te oordee- len naar de personen die er in optreden, zal het wel op onderwijsgebied zijn. Alles samen genomen, belooft 2 Novem ber een leerzame en mooie avond te wor den. Wij mogen misschien opmerken, dat hij niet bedoeld is voor kinderen; wel ver wachten we, dat vele ouders van school gaande kinderen zullen komen. Overigens is deze avond voor allen, die belang stellen m ons tegenwoordig onderwijs. Zooals de lezers weten, zijn introducties (tevens programma) gratis verkrijgbaar. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij hen naar de in dit nummer voorkomende V.O. advertentie. DE NEDERLANDSCHE NATUURHIS TORISCHE VEREENIGING. Een afdeeling Soest gewenscht. Ondergeteekende en stellig talloozen met hem is van oordeel, dat er, gezien de Delangstelling voor Natuurhistorische on derwerpen, alleszins aanleiding bestaat een afdeeling Soest van de Nederlandsche Na tuurhistorische Vereeniging op te richten. Daar het mogelijk is, dat nog niet ieder een op de hoogte is van doel en streven van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging, vermelden wij, dat de leden die deel gaan uitmaken van de op te richten afdeeling Soest, ongedwongen uitstapjes kunnen or- ganiseeren naar buiten, eerst in de naaste omgeving, later af en toe naar andere mooie streken van ons land. Dergelijke tochtjes, waarvan het doel is wat meer te leeren ken nen van de planten en dieren om ons heen, zijn zoowel aangenaam als leerzaam en dra gen bij tot de verhooging van de levens vreugde''der menschen. Velen, die onder deskundige leiding nader worden gebracht tot de wonderen der natuur, kunnen uit de aanschouwing daarvan voortdurend geluk putten. Bovendien kan een afdeeling Soest, zooals dat ook door andere afdeelingen ge schiedt in geheel ons land zijn dertig afdeelingen met ongeveer 3500 leden le zingen en voordrachten op touw zetten en daarvoor natuurkenners uitnoodigen, die veelal bij films of lantaarnplaatjes prettige beschouwingen houden over de buitenge woon prachtige dingen, die zij op hun om zwervingen in ons land hebben ontdekt. Niemand zegge: „Ik hoor niet in zoo'n afdeeling thuis want ik weet volstrekt niets van de natuur af." Dat is ook heelemaal niet noodig, als er maar de liefde voor de natuur aanwezig is. De rest, kenners, komt dan geleidelijk vanzelf. Zij, die wel wat van de natuur af weten, deelen die kennis uit onder de leden, die nog niet zoover ge vorderd zijn. Voor het lidmaatsechap is geen leeftijds grens gesteld. Alle jonge menschen van zestien tot tach„? jaar en ouder zijn welkom. Ouderdom is een antiek begrip en geldt vooral niet bij menschen, die van de natuur houden, omdat de natuur degenen, die veel met haar verkeeren, bij voortdu ring een benijdenswaardig frissche jeugd olijft schenken. Ondergeteekende hoopt dan ook, dat ve len schriftelijk of persoonlijk zich bij hem komen aanmelden als lid. Mondeling ver strekt hij tevens met genoegen alle ge- wenschte inlichtingen. Nieuweweg 115. RINKE TOLMAN. KAARTSPEL Liefhebbers van kaartspelen maken wij opmerkzaam op de in dit blad voorkomende advertentie van Hotel „Bosch en Duin." MOTIE. Onderstaande motie is in de gister gehou den vergadering van de Afdeeling Soest der S.D.A.P., aangenomen: De afdeeling Soest der S.D.A.P. in verga dering bijeen, verzoekt het partijbestuur en de S.D. Kamerfractie, alles in het werk te stellen wat bevorderlijk kan zijn tot ophel dering van het drama te Soesterberg in het Missiehuis aldaar. Verzoekt publicatie van deze motie in de pers. (voorheen R. FRESE, Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgsn. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud Een blokje met gewichten Een huissleutel Een heeren deukhoed. Een paar zwarte kousen. OPENBARE DRONKENSCHAP. Woensdagavond werd op de Beckeringh- straat aangetroffen een man, die langs de kant van den weg lag en zoodanig onder den invloed van sterken drajik verkeerde, dat hij zich niet meer kon bewegen. Hij moest per handwagen naar het politiebu reau worden overgebracht om aldaar zijn ,roes uit te slapen. ONGEVAL. Een dezer dagen reed een motorrijder de stoep op voor den winkel van de dames L. aan de Burg. Grothestraat. Hij kwam daar bij te vallen en bekwam zoodoende eenige verwondingen. Hij reed daarbij tegen een daar staand rijwiel, dat op zijn beurt botste tegen de winkelruit, die brak. De politie nam een en ander op. HET LANDGOED ,,'t KERKENBOSCH" Bij beschikking van de Ministers van Binnenl. Zaken en Landbouw en van Fi nanciën is het landgoed ,,'t Kerkenbosch" te Zeist, toebehoorende aan mevrouw M. Lintelo de Geer-van Marwijk Kooy. aldaar, aangemerkt als een landgoed in den zin van art. 1 der Natuurschoon wet 1928. Het landgoed groot ongeveer 87 H.A., gelegen ten Noorden van den z.g. Boven- weg*, bestaat voor het grootste gedeelte uit dennenbosch. Uitgezonderd de omgeving van het landhuis, wordt het voor het pu bliek voor vrije wandeling opengesteld. FILMAVOND IN HET PATRONAATS GEBOUW AAN NIEUWERHOEK. Als men veel aan den weg timmert hoort men veel de klacht, wat is er nu aan Soest, er is hier 's avonds niets te doen. Maar die klacht is ongegrond, want als er wat goeds is werkt de ondernemer meestal voor een half gevulde of slechts bezette zaal. Zoo ook Maandag- en Dinsdagavond, toen de heer Nieveen van Dijkum zich de moeite gaf om in beide patronaatsgebouwen een zeer goede filmavond te arrangeeren, waren er in tcjtaal 35, zegge 35 personen op gekomen. Was mijn bemerking dan niet juist dat de klacht onjuist is; en dat hier wel veel te doen is, maar men er niets om geeft. Het programma, dat werd afgedraaid, vroeg de volle aandacht van 8 tot 11.30 uur. Allereerst voor de film „De Fakir", waarin een jong meisje vooi eenigen tijd moet ver dwijnen, om zoodoende een neef in de ge legenheid te stellen, haar erfenis in te pal men. Mooi spel en goede opname. Vervol gens „Hoe genoeglijk rolt het leven Een dol komische bazargeschiedenis, om een meisje en een oud horloge. Dan de leu ke teekenfilm en tot slot de „Circusheid", spannend van de eerste tot de laatste mi nuut. Met pracht opname van een oceaan- stoomer, in volle zee en een circus. Alles bijeen een zeer goed program, dat veel meer belangstelling waard was. Alleen ben ik nu nieuwsgierig of hedenavond in „Eem land" bij de filmavond van den heer van Wijngaarden de belangstelling groot zal zijn. Wij zullen hopenen afwachten. POSTDUIVEN VER. „DE ZWALUW." Ter gelegenheid van het 11-jarig bestaan, bood deze vereeniging aan haar leden, do- nateurs(trices) een genoeglijken feestavond aan in hotel „De Gouden Ploeg". De zaal was aardig opgesierd met najaarsboden en daarbij passende plafondverlichting, en was tot borende toe gevuld. Onder deze velen merkten wij o.a. op: Wethouder Lodeesen, de raadsleden Busch, v. d. Breemer en le den van het Hoofdbestuur, Afdeeling B. uit Utrecht van den Ned. Postduiven Bond. De praeses, den heer W. C. Priem opende de avond met een woord van welkom; in het bijzonder tot de autoriteiten en hoopt dat dezen avond weer even gezellig mag verloo- pen als de voorgaande en velen zich als do nateur zullen opgeven. Daarop kreeg The Red Boys uit Amersfoort de gelegenheid haar met zorg saamgesteld program ten ge hoore te brengen. Jammer was dat deze be langstelling voor zooveel arbeid en moeite niet beter beloond werd. Mej. D. Smit, so praan, beschikt over een zeer goed orgaan, haar liederen werden goed verklankt, de geboden bloemen waren verdiend. De heer P. Middelman gaf een zeer moeilijk nummer op de gitaar, dat volkomen tot zijn recht kwam. De club telt vele goede krachten. Amersfoort mag er trots op zijn. Hierna had aan plm. 30 personen door den voorzit ter, de uitreiking plaats van een kerncollec tie prijzen, behaald in diverse vluchten in het afgeloopen seizoen. Vereenigingsprijzen vielen ten deel aan de H.H. D. E. Elzenaar, W. C. Priem en W. Priem. Hokkampioens- prijzen aan de H.H. W. C. Priem, J. Pot en W, Priem; Duifkampioensprijzen aan de H.H. J. Pot, W. Priem en W. C. Priem. Vervolgens kreeg de heer Busch het woord, welke erkent niets af te weten van de dui vensport, maar wel dat de duif een sym bolische beteekenis heeft. Zij is de draagster van den vrede, en is te verdeelen naar diver se pluimage. Zoo is het ook in deze club ge steld, ook hier zijn vogels van diverse pluimage, maar er is een ha;inonisch geheel en samenwerking te bespeuren, Spr. hoopt dat bestuur en voorzitter nog lang de club zullen leiden. Namens bestuur en leden biedt spr. hun een fraaie bloementuil aan, waarvoor de voorzitter dankt. Na applaus feliciteert de heer Harshagen, 2e voorzitter H.B., afdeeling B. den emi- nenten voorzitter met z'n behaal succes, de club met haar bestuur, stond altijd de goe de zaak voor, wat op de laatste vergadering nog tot uiting kwam. De afdeeling wordt dan ook met eere vermeld. Hij wenscht de club tot in lengte van dagen veel succes. Wethouder Lodeesen dankt het bestuur voor de uitnoodiging, daar hij eerlijk niet heeft geweten, dat Soest zulk 'n flinke club bezat, hij hau er nooit van gehoord. Het blijkt echter, dat spr,. geen onbekende is, hij wenscht als gast dat alles in de club zal gaan, zooals men het zich voorstelt, In de duif ziet spr. 2 factoren, het scheppings werk door God in het dier gelegd en de lei ding in de wijsheid der menschen, welke zich samen toespitsen. De bijzondere gaven van het dier worien door den mensch tot wasdom gebracht. Wanneer de club in dat licht haar taak beziet kan zij nog veel voor de plaats harer inwoning verrichten. Nadat daarop de heer P. v. d. Bremer een paar woorden hau gezegd en de voorzitter de sprekers had dank gezegd, werd het ver dere deel van den avond gevuld door The Red Boys, de gentleman-humorist G. A. vr Zomeren met zijn onafscheidelijke partner, de heer J. van Loo, de handige pianist, die zich ook ontpopte als een goed accordeon bespeler. Het slot van alles was natuurlijk een gezellig bal onder de correcte leiding van den heer B. Nijendaal, waarvoor het be stuur hem zeer dankbaar was. De heer Busch maakte zich tot tolk om alle mede werkers hartelijk te danken voor hun cor rect optreden. Het klokje van 2 uur was nog veel te vroeg. 8 donateurs gaven zich op. SOEST WIL OOK VRIJ DANSEN Schreven wij de vorige week een artikel tje over „de gesloten clubs" op Dinsdag avond in Eemland en in de Gouden Ploeg en op Donderdagavond in hotel Ockhuysen, er zijn ook nog dansliefhebsters(hebbers) die in een vrij verband elke week of wan neer het hun schikt een dansje willen doen, Daarvoor is nu ook gelegenheid n.1. Woens dagsavond bij Bosch en Duin, van 810.30 uur, waar deze week een 20-tal dansers bij een was, onder leiding van den heer J. Hop man, begeleid door C. van Steensel op de piano. Maar ook de Gouden Ploeg geeft daarvoor gelegenheid en wel Donderd.avond van 8—11 uur waar het de eerste avond reeds zeer druk was. 20 paar zweefden over de dansvlakte, begeleid om beurten door Mej. M. Goes op de piano of door de H.H, Gebrs. Huigen op de accordeon. Hier was echter geen balletmeester maar toch liep alles als gesmeerd. Zoo is er dus voor elk die de edele danskunst wil beoefenen volop gelegenheid. KERSTCOLLECTE Gaarne verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit blad, betreffende de col lecte te houden voor de Ned. Herv. Zon dagsscholen alhier. van 1521 October 1931. GEBOREN: Willem Jacobus, z. v. W. J. van Uxem en A. Rozeboom, Klaarwaterw. 33; Petronella Gerarda, d. v. G. Tammer en C. A. K. Boog, Postweg 16; ONDERTROUWD: H. Eikschot en J. Meijer GETROUWD: J. C. Wijers en J. M. Ernste; W. J. Mennes en J. C. S. v. d. Maden OVERLEDEN: Margaretha Tammer, 85 jaar, wed. van T. Hilhorst, Braamweg 24; Antonia Oorthuys, 3 jr., Banningstraat 13. Vestiging van 1521 October 1931. D. W. van Hattem m. gez. van Utrecht naar van Weedestraat 11a; J. G. Strum- pel met vr. van Zeist naar Laanstraat 92; F. W. C. Lehmann met gezin van Hilver sum naar Birktstraat 19; M. Jongschaap van Weststellingswerf naar Schoutenkamp weg 33; G. J. Kraaikamp van de Bilt n. Rademakerstraat 27Th. C. v. Vliet m. gezin van Hilversum naar Nieuweweg 29c; J. A. Leenders van Luxemburg naar Rademakerstraat 18; H. Lewandowski v. Oberhausen naar Rademakerstraat 25d; H. A. Drost van Gennep naar Soesterb. straat 125; J. W. Nieuhuijs van Hoogland naar Birktstraat 15. Vertrek van 1521 October 1931. Wed. H. Commerell, van Birktstraat 76 naar A'foort, Langestraat 127; F. J. G. Schouten m. vr. van Paulus Potterlaan 12 naar A'dam, Pieter Pauwstraat 2a; J. B. C. Dijkstal m. vr. van Verl. Postweg 94 naar A'dam, Ruijschstr. 17IIE. S. van 't Hoenderdal van Amersf.straat 7 naar Utrecht, Hopakker 14; A. van Dijk, van Soesterb.straat 99 naar Zwolle, Sering- straat 10; N. A. J. M. Florijn m:. vr. van Bartilottilaan 21 naar R'dam, v. d. Schel lingstraat 26b; G. Zeijlstra, van Parklaan 7 naar Tilburg, Enschotschestraat 181 W. P. J. Verburg van Amersf.straat 1 n. A'foort, Arnh.weg 206; E. B. Daselaar v. 2e Weteringpad 6 naar Baarn, Tulpstraat 8; P. Sizoo van L. Bergstraat 5 naar Den Haag, Stadhouderslaan 34; H. J. Geerts van Rademakerstraat 25 n. Gen- deringen, Veldstraat 231H. M. van Eden m. vr. van Emmalaan 7 naar Den Haag, Riouwstraat 102; J. W. Wiedenbrugge v. Steenhofstraat 46 naar A'foort, Langestr. 70; A. Vries, m. gez. van v. Lennepl. 41 naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 524; C. Rijkse, m. gez. van Dorresteinweg 15 naar A'dam, Bonairestraat 99 I hoog; F. Cornelisse van Dorresteinweg 15 naar A'dam, Bonairestraat 99 I hoog; A. Wou denberg van Molenstraat WZ. 38 naar Baarn, Sparrenlaan 33; F. v. d. Berg, v. Soesterb.straat 72 naar Hoogland, Beek 30; C. de Zoete, van Burg. Grothestraat 41 naar Driebergen, Meenkschelaan 31 D. F. v. d. Es, van Kolonieweg 11 naar A'dam, Frans van Mieresstraat 34; K. F. Salomons, van Noorderweg 13 n. Utr., F. C. Donkerstraat 65; A. Th. Keijzer van Vredehof straat 2 naar Alkemade, O. Wetering; J. F. Demmink van Postweg 42 naar Bilthoven, Hertenlaan 4; C. Kareisen van Julianastraat 28 naar Driebergen Rijsenberg, „De Reehorst''. Verhuizingen in de Gemeente van 15—21 October 1931. Wed. v. Elmpt, van Verl. Talmalaan 27 naar Kerkpad ZZ. 1; K. J. van Prooijen van Rademakerstraat 8 naar Postweg 6; G. v. d. Hoef m. 'gez. van Laanstraat 70 naar Hartweg 32a; J. v. d. Broek m. gez. van Laansfraat 70 naar Hartweg 32; W. Sinninge m. gez. van W. Pyrmontlaan 19 naar Torenstraat 10a; J. Wickel m. gez. van Nieuweweg 68 naar Vinkenweg 25; Th. H. Mac Gillavry m. vr. van Heideweg 46 naar Heideweg 34. A. INLEIDING. „Incasseerder" is de titel Waar de man het recht op heeft; „Wissellooper" zegt de volksmond; Als het maar een weekloon geeft. In 't geniepig blad van Smitje, Wordt weer eens gespot, gesmaald; Ditmaal wordt de „Wissellooper" Naar beneden toe gehaald. 't Is alweer 't oude liedje: De kleeding heeft het weer gedaan; En wil men hiermee mal, misleidend, Zijn lezers vroolijk maken gaan. 'k Wil beginnen met te zeggen: 't Is geen functie juist „first class"; Maar menigeen zou wat graag willen, Dat hg „wissellooper" was. 't Is een baantje van vertrouwen, Lang niet ieder heeft een kans; Um „wissellooper" toch te worden, Keurt héél scherp men de balans. De man is, in den regel, arm, *Maar zóó eerlijk toch als goud; Door een elk waar hij in huis komt, Wordt hij ook subiet vertrouwd. Als er wat valt aan te merken: Hij wordt véél te schriel betaald; Daarom loopt hij niet in „smoking" Draagt geen lakschoen nu bepaald. Ook hier, als bij elk ander baantje, Een groot verschil, als mensch. alweer: De één is stug; de ander vriend'lijk, De één is lomp; de ander „heer". Voeg daarbij: solide menschen, Hebben aan hem niet ,,'t land"; Integendeel: bij langer kennen, Vormt rich vaak een vriendschapsband. Waar hij niet bepaald „getapt" is, Waar men liever ziet zijn rug; Moet ik dat nog uit gaan leggen? Begrijpt een elk mij hier niet vlug? Natuurlijk, op zijn „boterbriefjes", „Wissels" worden die genoemd, Is hij steeds zéér stipt en zorgzaam; Accuraat zijn, wordt geroemd. Heusch, het is niet zóó pleizierig, Bij storm en regen, sneeuw en kou, Steeds „buiten" toch te moeten wezen; Beleefd te blijven bij een „grauw". „Wissellooper", 'k wil 't herhalen, Geeft een schamel stukje brood; Hem hierbij nog laag néér te zetten: 't Is min en schandelijk; idioot! AD-REM. L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bi9 Spreekuren dagelijks van 9 tot 8_A.ni. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzan Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten, NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 25 October 1931 O.kerk 10 uur: Ds. van Schaick, Doop. O. kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld, Doop. .Emmakerk 7 uur: Ds. van Schaick, Jeugd dienst. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 25 October 1931 's morg. 10 uur: Ds. B. Batelaan, van Barneveld. 's Avonds 6 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN, SOEST. Zondag 25 October 1931: Ds. N. Padt, van Zandvoort. Solo-zang van den heer L. van Tengnagell de Raad. CLUBNIEUWS „V.V. SOESTDIJK" V.U.S. ISoestdijk I 21 Scherpenzeel IISoestdijk II 32 De oorzaak van de nederlaag van bet eerste elftal moet niet gézoebt worden in de sterkte van V.U.S. of in het slechte spelen van Soestdijk, maar in het meer dan slechte veld van V.U.S. Mijn inziens is het onbegrijpelijk, dat zulke velden goedgekeurd worden. Met de rust was de stand reeds 21 voor V.U.S. Na rust be paalde Soestdijk zich maar tot verdedigen daar ze veel te bang voor het gevaarlijke veld waren, waar de takken bovenuit sta ken. Liever met een nederlaag naar huis toe, dan met kapotte beenen. V.U.S. is een aardige ploeg, de links-half van V.U.S. moet beter zijn zenuwen in bedwang hou den. Soestdijkers, laat je door deze neder laag niet van de wjjs brengen, maar toont a.s. Zondag 25 Oct„ dat wij ons vertrou wen niet beschaamd behoeven te maken tegen VQP uit Barneveld. VOP is een zeer flinke ploeg, maar met het voordeel van thuis te spelen, hebben jullie een mooie kans tot overwinnen. De wedstrijd Soestdijk IV.O.P. vangt aan om 2 uur terrein Soestdijk, Kostverlorenweg. Ook ons 2e elftal is zonder winstpunten thuisgekomen. Maar dezen keer was het jullie schuld niet en ook Scherpenzeel II was daar de oorzaak niet van, want die heeft de winstpunten cadeau gekregen van arbiter Meesteigen. Om over dezen scheidsrechter te schrijven, is papier ver knoeien. Maar ik hoop, dat hij mijn raad, die ik hem Zondag j.1. gaf, ter harte zal nemen, n.1. dat hg nog eens terdege de spelregels moet nakijken. De wedstrijd

De Soester | 1931 | | pagina 5