Salarissen en Loonen Plaatselijk Nieuws Bekendmakingen. Officieel. zullen met üen nieuwen eigenaar hierom trent onderhandelingen openen. Aangezien ons Cqllogc jgpeu heeft tegen den vdorgestelden bouw, geven wij U in oyerweging \c besluiten aan Th. de Cioede te Soesterberg de gevraagde ont heffing te verkenen, wanneer door hem vrijwillig van genoemd perceel een strook grond ter lengte van 30 Meter en ter diep te van ongeveer 2 Meter, kosteloos aau de gemeente in eigendom wordt aange boden, teneinde nu ter plaatse een weg- breedte te kunnen verkrijgen van 10 Meter. Punt 13a van de agenda. B. en VV. schrijven hieromtrent aan den Raad: dat door G. Visch te Soest, in huur ge vraagd is een gedeelte groot 1200 M2 van het aan den Lange Brinkweg gelegen perceel. Overeenkomstig het advies van de Commissie Uitbreidingsplan en Grondbe drijf stellen wij U voor den huurprijs te bepalen op f 25.— per jaar. i|\gaande 1 No vember 1031. Daarbij ware te bepalen, dat de verhuring zal geschieden van kwartaal tot kwartaal, met dien verstande, dat de huur geacht zal worden tot uiterlijk 1 No vember 1034 telkens stilzwijgend met een kwartaal te zijn verlengd, indien zij niet drie maanden tevoren door een der partij en is opgezegd. Punt 13b van de agenda. Door de N.V. Crediet en Rxploiatie Mij. „Jacaher" te Amsterdam, welke thans het recht van erfpacht heeft van een aan de ge meente in eigendom toebehoorend perceel grond aan den Korte Hartweg, opgave is gevraagd van den koopprijs van dat per ceel. Overeenkomstig het advies van de Commissie Uitbreidingsplan en Grond bedrijf stellen wij U voor den koop prijs te bepalen op f 1.50 per M 2. Bij verkoop ware dc bepaling op te nemen, dat ten behoeve van de verbreeding van genoemden Korte Hartweg van vermeld perceel een strook ter breedte van onge veer 1.50 Meter onverkocht moet blijven. Punt 14 van de agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: dat zij in de gelegenheid zijn van de ge meente Amersfoort over te nemen een tank van 2500 Liter inhoud, een sihipomp met zuigleiding, met bijbehoorende bok en dek zeilen, zulks voor het ledigen van beerput ten. De prijs is door het gemeentebestuur van Amersfoort bepaald op f 600. Aangezien B. en W. voornemens zijn binnenkort voorstellen bij den Raad in te dienen met betrekking tot de invoering eener regeling inzake het van gemeentewe ge ledigen van beerputten e.a. bij de per- ceelen der ingezetenen, en ons de aanbie ding van de gemeente Amersfoort zeer aan nemelijk blijkt, stellen wij U voor te beslui ten tot bovenbedoelden aankoop. Punt 15 van de agenda: B. en W. deelen hieromtrent aan den Raad mede: dat door de N.V. O.B.I.M. alhier inge volge de Hinderwet aan hen vergunning is gevraagd om haar bestaande ondergrond- sche benzinebewaarplaats, gelegen aan den Veldweg, wederom te mogen uitbreiden, door bijplaatsing van 2 ondergrondsche re servoirs. met een inhoud elk van 20000 L. Zooals bekend zal zijn, werd aan ge noemde N.V. op 2 Maart 1931 ontheffing verleend tot bijplaatsing van 2 ondergrond sche tanks, met een inhoud elk van 15000 L. Thans moet wederom eene beslissing worden genomen ten aanzien van het al of niet verleenen van de huidige aanvrage. Waar reeds eenige vergunningen zijn ver leend tot het ter plaatse in voorraad mogen hebben van eene hoeveelheid van 72000 L. benzine, zijn wij met de Wetgevende Com missie, van meening, dat het kwantum op geslagen benzinei reeds meer dan voldoende is voor de uitoefening van het bedrijf door de N.V. O.B.I.M. Mitsdien stellen wij U voor aan meerge noemde N.V. GEEN ontheffing te verlee nen van het bepaalde in bovenvermelde Ver ordening. Punt 15 van de agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij ons schrijven van 4 November j.1. Ie afdeeling No. 1830 deelden wij U mede, dat aan de N.V. O.B.I.M. alhier reeds vergun ningen waren verleend tot het in voor raad mogen hebben van eene hoeveelheid van 72000 L. benzine, op het terrein, gele gen aan den Veldweg, kadastraal bekend gemeente Soest, jn sectie H. 3184. Nader is ons gebleken, dat bij de laat stelijk door ons verleende vergunning in gevolge de Hinderwet onder sub 26 de voorwaarde is opgelegd, dat de voorraad benzine in vaten niet meer mag bedragen dan 2000 L. In verband hiermede zal in stede van 20000 L. slechts 2000 L. benzine boven gronds in ijzeren vaten mogen worden op geslagen, zoodat de totale hoeveelheid ben zine, welke ter plaatse mag worden opge slagen 54000 L. bedraagt. Aangezien wij van oordeel zijn, dat de groothandel zoo weinig mogelijk belem merd moet worden, zijn wij nader bereid Uwen Raad in overweging te geven aan de N.V. O.B.I.M. voornoemd eene ontheffing te verleenen ten behoeve van de plaatsing van 1 tank met een inhoud van 20000 L., tengevolge waarvan dan in totaal 74000 L. opgeslagen mag worden, derhalve 2000 L. meer dan de oorspronkelijk door ons aan genomen hoeveelheid. Punt 16 van de agenda. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad, dat aan de openbare U.L.O. school al hier een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken is verbonden. Bedoelde vak onderwijzers is tot lieden in tijdelijk dienst verband werkzaam. Wij stellen U thans voor ingaande 1 Januari a.s. tot de benoe ming van 'n vakonderwijzeres iwde nuttige handwerken in vasten dienst over te gaan en de belooning vast te stellen op f 1.75 per wckelijksch lesuur. Na ingewonnen bericht van het hoofd der school en na over leg met den Inspecteur van het Lager On derwijs hebben wij dc eer U de navolgen de voordracht aan te bieden. Ie. Mej. E. Pas, tijd. vakonderwijzeres aan de openbare U.L.O. school; 2e. Mej. Th. den Boer; 3e. Mevrouw A. A. Rademakervan d^r Porei;, 'v allen wonende te Soest. Punt 17 van de agenda. Hieromtrent berichten B. en W. aan den Raad, dat. ingevolge het bepaalde bij art. 208 der Gemeentewet de Raad zal behooren te vi9jklujc(i wglke straf^gadrcigende verorde ningen in de gemeente nog gelden. Dientengevolge wordt voorgesteld de hieronder vermelde verordeningen, tegen wier overtredingen straf is bedreigd, met uitsluiting van alle andere, thans nog gel dend te verklaren. 1. Verordening betreffende de brand weerkorpsen der gemeente Soest, de brand- bluschmiddclen en de algemeene voor schriften voor het geval van brand en oefeningen. 2. Bouwverordening voor de gemeente Soest. 3. Algemeene politieverordening voor de gemeente Soest. 4. Verordening, als bedoeld in art. 4 lid 13 sub der Hinderwet. 5. Verordening op de keuring van wa ren. 6. Verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in de gemeente Soest. 7. Verordening, als bedoeld in artikel 25 der wet van 21 Juli 192t^ Stbl. No. 265. 8. Verordening ter voorkoming van brand. 9. Verordening houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente Soest, be stemd voor het oprichten, hebben of ge bruiken van eenige inlichtingen, vallende onder de Hinderwet. 10. Verordening op het verwijderen van rupsennesten in de gemeente Soest. 11. Verordening op het venten met melk op Zondag. 12. Verordening betreffende de sluiting van winkels. (Vervolg) Meermalen heeft men den laatsten tijd kunnen lezen, dat er menschen zijn, die een beetje „inflatie" gunstig achten om de toe standen te verbeteren en ook de lir. Braat heeit nog vóór een dag of tien iets derge lijks in de 2e Kamer beweerd. Naar de beteekenis van het woord „infla tie" zoekende, vond ik alleen den uitslag: „vermeerdering van papieren-geld". Dit zegt ons nog weinig, doch een paar voorbeelden zullen den weinigen, die misschien wat vreemd tegenover het woord staan, duide lijk maken, wat wij met inflatie bedoelen. Papier-geld heeft op zich zelf geen waar de; het is een schuldbekentenis. En een schuldbekentenis heeft slechts waarde als de schuldenaar in staat is om te betalen. Als een land voor grooter waarde invoert dan het uitvoert, dus meer moet betalen dan het ontvangt, dan raakt de boel op, en er komt een oogenblik dat het niet meer beta len kan, tenminste dat het niet meer ten volle betalen kan. Zoo iets als de koopman wiens zaken mis gaan. Zoo iemand gaat failliet of hij biedt zijn schuldeischers een accoord aan van bijv. 50 of 75 De Staat doet nu hetzelfde. Wij zagen het in Duitsch- land na den oorlog. De mark (d.w.z. depa- pier-mark) werd eerst 40 c., toen 20, 5, 1 en eindelijk 0.00 cent! In Frankrijk, België. Italië enz. hetzelfde op kleiner schaal. En nu is het Engelsche gedaald van ruim f 12.— op f 9 k f 10.—. In al deze gevallen spreke men van „inflatie." Wat de gevolgen zijn van inflatie zal ik niet met eigen woorden, maar met die van Prof. Mr. Bruins zeggen, n.1.: „Praktisch komt de waardedaling van het hierop neer, dat de spanningen, voort vloeiend uit te hooge onkosten en loonen, langs den weg van den geringsten weer stand uit den weg zijn geruimd. Een blij vend gevolg is voorts, dat de enorme vas te lasten van overheid en bedrijfsleven verminderd zijn." Men ziet het. De eerste zin wil eenvoudig zeggen, dat met één slag zonder weer stand van belanghebbenden alle sala rissen en loonen verlaagd zijn. De tweede kondigt het „accoord" aan. De milliarden Staatsschuld en de milliarden obligatie- leeningen in eens verlaagd met 20 of zoo iets! Een aardig voordeeltje voor over heid en bedrijfslevenmaar een even groot verlies voor de gezamenlijke schuld eischers!! Wie durft den koopman, die een accoord moet aanbieden, in bescherming nemen? Of laat ik liever vragen „wie durft die han delwijze aanraden, zoolang het nog moge lijk is, een uitweg te vinden"? Mij dunkt, geen enkel eerlijk mensch. Welnu, zoo moet het dan toch ook zijn tegenover den Staat. Wanneer wij zien, dat door inflatie in Engeland, door loonsver lagingen in Duitschland, door invoerbeper kingen van Franscheen Belgische zijde onze uitvoer bedreigd wordt, dat dus de kans nadert, dat onze uitstroomende middelen de binnenkomende gelden "overtreffen en hier mee de „inflatie" dreigend naar voren komt, is het dan niet noodig, dat men doet wat mogelijk is om wèl de voordeelen der in flatie te zoeken, maar dan alleen die, welke geen stempel van onwaardigheid dragen. Verlaagt men gelijktijdig alle loonen en verkoopprijzen, dan worden de „spannin gen",. door Prof. Bruins bedoeld, ook weg geruimd. Geschiedt dit door onderling over leg, dan zelfs „langs een weg van zeer ge ringen weerstand". Echter wordt op deze wijze het „accoord" vermeden! Voelt men dan niet, dat dit het middel is, dat moet worden aangegrepen en dat aller medewerking noodig is? En dat dit beroep op aller medewerking gerechtvaardigd is, wijl de koopkracht van het lagere loon ge lijk of slechts iets lager zal zijn dan die koopkracht was vóór enkele maanden? Zal hiermee dan de crisis uit den weg zijn te ruimen, vraagt de heer Mud. In mijn artikel in de N. Rott. Crt. heb ik reeds ge zegd, dat ik mij deze illusie niet maak. Ik schreef daar: „de crisis is een wereldvraag stuk, dat wij Nederlanders niet alleen kunnen oplossen, maar dit mag ons niet beletten te doen wat wij kunnen om de ramp der werkloosheid te lenigen." De heer Mud meent, dat het buitenland ons voorbeeld zat volgen en dat aldus de mogelijke voordeden weer verloren zullen gaan. Allereerst de opmerking, dat het bui tenland ons reeds' lang voorgaat! Echter ten dcele onder dwang der omstandigheden (Engeland) en overigens m.i. tot nu toe niet voldoende systematisch (Duitschl., Ita lië, Vereenigde Staten (waar nu zelfs Henry Ford zijn loonen verlaagd) en tal van ande re landen). Juist daarom is het zoo noodig, dat wij eindelijk volgen, maar dan met een over-» dacht plan n.1. gelijktijdigheid over de gc- hecle liniel Verder als antw. aan den heer M. het volgende: Wij veronderstellen twee landen A. en B. die beide tot loons- en prijzenverla- ging overgingen. A. zal wel eenig product maken, dat B. niet bewerkt. A. voert dus uit naar B. Hoe lager de kostprijs, des te meer zullen zoowel A. als B. kunnen af nemen, wat in A. de werkgelegenheid ver ruimt. Voordeel dus le. voor alle gebrui kers in A. en B. door lagere prijzen; 2e. voor de meerdere werknemers in A.; 3e. voor de belastingbetalers in A. (als gevolg van 2e.) Omgekeerd zal B. eenig product uitvoe ren naar A., waarvoor hetzelfde geldt, wat dus ook weer voordeel geeft voor A. èn B. M.i. is dus het navolgen door andere landen eer voor- dan nadeel! Blijft nog: het lagere loon der arbeiders. Doch dit verlies wordt wij moeten her halen grootendeels ingehaald, daar die arbeider voordeel geniet als verbruiker van alle lager geprij-.de waren. En is hier dan al niet volstrekt evenwicht, dan vraag ik „moet ook hij niet een klein offer bren gen ter wille van het groote algemeene be lang"? Helaas verloopt alles wat die grootere invoer betreft niet zoo eenvoudig als wij hier bespraken. Wij kennen de invoer-be- moeilijking door douane-tarieven, door in- voer-verbod en invoer-beperking. Hierover zal ik niet veel zeggen daar wij, Hollan ders, in het algemeen\„Vrijhandelaars" zijn. Als „geheel" zijn wij tegen deze midde len, die steeds leiden tot tegenmaatregelen, die daardoor „het geheel" benadeelen en alleen een enkele groep bevoordeelen. Nog even moet ik terugkomen op iets wat de heer M. zeide over de Maastr. Zink- wit-fabr. Hij sprak van 15 div., nè ruime afschrijvingen, zoodat de winst nog grooter was! Ik merk hier op, dat afschrijvingen, bijv. op de machine-installatie, die slijt bij de vervaardiging van elk Kg. zinkwit, toch zeker moet worden opgenomen in den kost prijs. En mocht die afschrijving eens wat ruim zijn berekend, dan is dit een „veilig heidsmaatregel ten laste van aandeelhou ders. De heer M., die zoo overtuigd is, dat er geld genoeg is (zie onze beschouwingen over het nation. vermogen), wil o.a. een steviger progressieve vermogensbelasting. Hebt U er wel eens over nagedacht, dat voor velen, die geen pensioen genieten, dit vermogen hun ouderdomsrente moet leve ren, dat verder van dit vermogen, behalve de z.g. vermogensbelasting worden betaald inkomsten- en gemeentefondsbelasting over de genoten rente en dat de Staat in den vorm van een hooge successie-belasting gemiddeld eens in de dertig jaar elk vermo gen met 20 of meer percenten vermindert! dert! Dat alles bij elkaar beteekent nog al wat! Tot slot nog dit. Dezer dagen noemde iemand de zaak waarvoor ik hier pleit een stokpaardje van mij. Zeker, dit is zoo, maar ik berijd dit in groot en ik meen te mogen zeggen in goed gezelschap. Ik noem onzen Min. van Financiën, Oud-Minister van Gijn, on zen tegenwoordigen en ook onzen vorigen Thesaurier-Generaal, vele onzer groote dagbladen, enz. Ik noodig B. en W. van Soest uit mede van de partij te zijn en verwacht zeker, dat de Burgemeester als politiek partijgenoot van Min. de Geer die uitnoodiging zal aan nemen. W. H. C. DOORMAN. Kamer van Koophandel Fabrieken voor te Gsldersche Vallei. Vrijdag 6 Nov. kwam de Kamer te Amersfoort bijeen, onder praesidum van den heer H. Cozijnsen Gzn. (Harderwijk). Bericht kwam in van het bedanken als lid door den heer G. J. Smit, Soest, (KI. bedr.). Mede na mondelinge toelichting door een Afgev. van het Hoofdbestuur P. T.. T. besloot de Kam-r, geen bezwaar le maken tegen de verandering in het telef. streeknet Wageningen-Bennekomde Kamer nam er nota van, dat daardoor hoogstwaarschijnlijk de interl. tarieven Bennekom—Arnhem verlaagd worden tot 15 ct. Met 5 tegen 3 st. en 2 st. blanco besloot de Kamer, zij het niet con amo- re, aan het Econ. Inst. v. d. Middenstand voor proef eens een subsidie te geven in 1932 van f50.—. Betreurd werd, dat geen begrooting werd overgelegd, waaruit zou moeten blijken o.a. hoeveel de natio nale Middenstandsbonden bijdragen, ja. of deze wel iets bijdragen. Met 6 tegen 3 stemmen en 1 st. blanco werd besloten, voor 1932 aan het Stat. v. Maalderij te tVageningen f 25 te geven. De 4e Ltgwed- strijd te Ede krijgt f 10.V..V.V. Voort huizen f2.50j Geld.. V.V..V. f10. De begrooting voor 1932 werd vastge steld met een eindbedrag van f 16.758.50 en een vermoedelijk batig saldo van f 400. Een voorstel van de leden Den Ouden. Knottenbelt en van Dijk, om van de dag orde te weren alle niet-gewestelijke quaes- ties werd met 7 tegen 4 stemmen ver worpen. Door middel van een proces zal een beslissing uitgelokt worden over de vraag, of art. 6 der Handelsnaamwet met „be langhebbende' ook de K.v.K. bedoelt. Een onderzoek wordt ingesteld naar oneerlijke corcurrentie-praclijken t. a..v. katoenproducten. Bij den Min. v. Wat. zal aangedrongen worden op antwoord inzake de bedenkin gen over de Zuiderzeewerken. Inzake het wets-ontwerp artsenijbereid- kunde zal onderzocht worden, of de Ka mer stappen in dezen moet nemen. Met de Fa. Grootendorst te Amersfoort zal besproken worden de eventueele ver vaardiging van Kamermedaill, s en prijzen. Bij voldoende deelneming uit industrieën in het rayon zal de Kamér in het Hol land-Huis te Brussel een eigen vitrine inrichten. Een verzoek van enkele industrieën om een actie te steunen tot verhooging van invoerrechten op bepaalde artikelen wordt met 8 tegenj 2 stemmen verworpen. Met 7 tegen 2 st. en 2 st. blanco besluit de Ka mer, Amsterdam te steunen in het ver zoek om verlaging van telef. tarieven. Klachtai over verslechterde van do Eem zullen onderzocht worden. Met kracht zal geageerd worden tegen de inperking van openingstijden postkantoor Ni/kerk, waar groote schade en ongerief dreigt voor industrie en handel aldaar. ORGELCONCERT IN DE EMMAKERK Ter gelegenheid van de inwijding van het nieuwe orgel werd gis terenavond om 8 uur door den heer Gerrit v. d. Burg, organist te Amers foort daarop een concert gegeven. Onder de velen, die waren opgekomen, b. merkten wjj o.a Ds. J. 1. van Schaick, de em. pr. Ds. Gerth v. Wijk en Ds. v. d. Spek, de architect en de bouwmeester van het Godshuis, de wijkzusters e.a. Ds. E. Groeneveld opende de samen komst met gebed en sprak daarna enkele ocgenblikken. Allereerst roept spr. allen een hartelijk welkom toe bij de inwijding van het orgel, waarvoor 7 weken deze kerk in gebruik is genomen en telkenmale druk bezocht was, wat een verblgdend teeken is. Bij deze bijzondere plechtig heid wil spr. enkele dingen zeggen, en dan allereerst namens den kerkeratd zijn groote blijdschap uitspreken voor deze ure. De zang werd tot op heden zonder ongelukken begeleidt door een klein or geltje, dat nu naar de consistoriekamer is verhuisd, waar het beter thuis hoort Het orgel toch is er om den zang te b> geleiden, en daardoor opgevoerd te wor den tot God. In een der verhalen van Is- raëls volk wordt opgeteekend. dat een zekere koning zich niet gelukkig gevoelt en om den profeet vraagt. Deze komt maar gevoelt in zich niet de kracht tot spreken maar vraagt vooraf „Breng mij een speel man". De speelman moest dus komen, omdat hij niet in de stemming was, en om hem daardoor op te heffen. Want als de stemming er is dan beluisteren wij wat God te zeggen heeft. Veel menschen den ken, dat het orgel bij den dienst behoort tnaar kerkdienst is geea orgelconcert, het is er voor om den mensch op te heffen, en in hem een geestelijk verlangen wak ker te roepen om met God in contact te komen. Daarom moeten wij niet alleen zingen met de mond, maar met het hart. en daartoe moet het orgel mede dienstbaar gemaakt worden. En waar het nieuwe or gel de kerk beheerscht. daar vragen wij den zegen, om onzen jubel of smart te kunnen uitzingen. Daarom vragen ook wij „breng mij den speelman", opdat de zang zal opleiden tot God en ons hart zich voor Hem zal openen. Vervolgens richt spr. zich tot de kerk voogden en notabelen die heel wat heb ben aangedurfd om deze nieuwe kerk tt laten bouwen en nu weer om dit fraai, orgel te laten plaatsen. Dezen moed moet ons stemmen tot groote dankbaarheid. Spr. dankt ook de Gebr. de Koff uit Utrecht voor het mooie stuk arbeid da door hen is geleverd, het geeft een iadruk van solidariteit, en tegelijk, dat zij l efdt hebben voor het vak en die liefde hebben uitgebeeld in hun arbeid. De organist van dezen avond breng! spr. ook een woord van dank voor zijn be reidwilligheid om dezen avond van het orgel te laten genieten, het zal voor hem wiens bakermat in Soest was, zeer zeker voldoening geven. Daarop werd allereerst gezongen Psl 33 1—2, onderwijl gecollecteerd wem voor het orgelfonds. Vervolgens gaf den musicus een 5 tal soli op het orgel, waar uit den meester sprak; het geheele regis ter liet hij spreken, zoodat er volop bi ademlooze stilte werd genoten. De orga nist liet het machtige orgel juichen en vveenen. jubelen en klagen, zoodat uit al les bleek, dat het volkomen de dienst zal begeleiden en op zal voeren naar den Hooge. Nummer 1 en 5 van het program ma vinden een extra vermelding, wij hebben daar intens van genoten. Aan het einde sprak Ds. Groeneveld het gebed ui. en werd daarop staande „de Avondzang" gezongen Gez180 1. Voldaan verliet daarop elk onder den indruk de Emma- kerk. 24 November a.s. wordt een orgelcon cert gegeven in de oude kerk. tot stijging van het orgelfonds. DE KORENMOLEN „DE VLIJT." Ged. Staten van Utrecht hebben prae- advies uitgebracht op het adres van „De Hollandsche Molen", houdende verzoek om een provinciaal subsidie ten bedrage van f500 voor het behoud van den Soes- ter korenmolen „De Vlijt". Uit het door Gedeputeerden ingewonnen ambtsbericht van Burgemeester en Wet houders van Soest blijkt, dat de Raad dier gemeente reeds tweemaal een voorstel tot het verleenen van eene bijdrage uit de gemeentekas in de kosten van herstel van den molen heeft verworpen en wel op dien grond, dat op het behoud van den molen geen prijs wordt gesteld. Deugde lijke waarborgen, dat de molen na het verleenen van eene bijdrage uit de pro vinciale kas in stand zou worden gehou den, zijn evenmin aanwezig. Onder deze omstandigheden achten Ged. Staten het niet gemotiveerd, dat de Provincie de van haar gevraagde bijdrage verleent en zij stellen den Prov. Staten mitsdien voor. op het gedane verzoek afwijzend te be schikken, te meer, nu de Provincie in de tegenwoordige tijdsomstandigheden bij het doen van nieuwe uitgaven zich groo te beperking zal hebben op te leggen. WERKVERSCHAFFING. Bij de arbeidsbeurs staan ingeschreven 188 werkloozen in diverse bedrijven, waar van er plm. 90 Maandag zijn te werk ge steld bij de werkverschaffing. TENOONSTELLING WEEFWERK. Het was een dezer dagen een zeer geani meerde middag ten huize van Mw. G. Rent meester-Wijnman aan dc Talmalaan No. 23. Onmiddellijk bij het betreden der hall van het huis der vriendelijke gastvrouw, werd ons oog geboeid door een paar fraaie eigen geweven kleeden, cén in mooi antiek blauw gehouden kapstokklecd en een frisch, wat INENTING. Burgemeester en Wethouders van Soest inaken bekend, dat gelegenheid tot koste- louze inenting zal worden gegeven te SOESTERBERG en wel op DONDERDAG 12 NOVEMBER 1931, des n.m. te 3.30 uur in de openbare lagere school, te Soester berg aan den Verlengde Schoolweg en dat gelegenheid tot het doen nazien der in entingen zal worden gegeven een week later, op dezelfde plaats, dag en tijdstip. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes of de geboortebewij zen der in te enten kinderen mede te ocengen. Voorts verdient het aanbeveling de ar men der in te enten kinderen vooraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 9 November 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Dc Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat in verband met de ver nieuwing van het wegdek van den Gal- lenkanippelsweg, deze weg voor alle rij- verkeer gesloten zal zijn vanaf heden voor den tijd van 6 weken. Soest, 10 November 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 2 November 1931 bij hen is ingekomen een verzoek van W. van den Heuvel van be roep arbeider, wonende te Soest, om ver gunning tot den verkoop van sterken drank m het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de navolgende localiteitde oeneden .gelagkamer van het .perceel, ka dastraal bekend alhier in sectie B. no. 2 plaatselijk gemerkt no. 4 en gelegen aan den Eemweg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning scn rif tel ijk oezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 6 November 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Soest; Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter vi sie is gelegd een verzoek met bijlagen van R. Eckma, Beukenlaan 20a te Soest om vergunning tot de oprichting eener slagerij met rookerij en het plaatsen van een ge- haktmachine, gedreven door een electromo- tor van 2 P.K. in het perceel Beukenlaan No. 20a gemeente Soest, sectie G. No. 3432; dat op den twintigsten November 1931, des voormiddags te 11 uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen; en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangev)ezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge art. 7 der Hinderwet te houden zitting zijn ver schenen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Soest, 6 November 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. bonter kleed over de trapleuning. Aller be wondering goldt ook het tafelkleed, gewe ven van groen, geel en beige chenillc. Aan genaam artistiek voldeed daarop de groote koperen ketel. Een betere omgeving had Mevr. J. van Seventerde Snov uit Zeist moeilijk kunnen vinden ter expositie harer kunstschatten. Want elk voorwerp is één kunstschat, ook datgene wat binnen werd getoond; elk voorwerp spreekt voor zich zelf. Daar waren zeer veel dames dien mid dag voor wien het weven onbekend was, en ook zeer velen die wel in de edele kunst bedreven waren, maar allen stemden hierin overeen dat dit weefwerk tot in de perfectie uitgevoerd was. Elk stuk, hetzij tasch of shawl is op zijn wijze door tcekc- ning in kleurcombinatie een weelde voor het oog. Toch ging door de groote hoeveel heid der uitgestalde artikelen iets van de charme van elk stuk op zichzelf beschouwd, verloren. Dat wist de exposantc ook, en daarom gaf zij op aanvraag ccn of meer dezer kunstschatten mede naar huis, om in eigen sfeer het effect na te speuren. ant wat men in de veelheid niet ziet. wordt een begeerlijk bezit als men in eigen omgeving ziet, in overeenstemming met het geheel. Een somber vertrek leeft op. n drukke om geving wordt er rustig door. De exposantc verklaarde met dankbaarheid, dat gelukkig het schrille kleuren-tijdperk heeft aigcdain de fijnste kleurcombinatie staat thans ge reed. De expositie was volkomen geslaagd. Velen hadden er een dankbaar gebruik van gemaakt. Zij die nadere gegevens wensehen wenden zich tot dc exposante, Kerstbcrgen- laan Zeist.

De Soester | 1931 | | pagina 2