2e BLAD Ti huur gevraagd Voor Geldbelegging KmsiQtsmmKm H. BEUKEN MEUBILEER-INRICHTING Verhuizingen en Transporten De Begrooting voor 1932 aangenomen. Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Predikbeurten. Sport. GEMEENTERAADSVERSLAG. Advertentiën 0a V.V.V „Soest Vooruit" L. VERVAT, Burgem. Grothestraat 28a, Soestdijk TELEFOON 301 é«fc««rend« bij „DE SOESTER' van Zaterdag 19 Dec. 1931, No. 102 GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare Verga dering van den Raad dezer gemeente is be legd tegen Woensdag 23 December 1931 de» namiddags 2 uur. Soe»t, 16 December 1931. De Burgemeester, G. Deketh. FLORA BIOSCOOP BAARN. Van Vrijdag 18 tot en met Woensdag 23 December loopt in genoemd theater ,,De lachende Luitenant" met Maurice Cheval- lier in de titelrol, bijgestaan door Clodette Colbert en Miriam Hopkins. Het is een buitengewoon goed geslaagde film naar de alom bekende operette van Oscar Strauss ,.Een Walsdroom". Van meter tot meter blijft de aandacht gespannen, en rollen de gulle lachsalvo's door de zaal. Maurice is op zijn stokpaardje, hij overtreft zich zelf. Wie zich dus wil amuseeren en eens ge zond lachen wil, die maakt de tocht een dezer dagen naar het Theater te Baarn. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bril Twee belastingmerken Een bontje. AANRIJDING. Donderdag had op de Birktstraat een aanrijding plaats tusschen twee motorrij tuigen, een vrachtwagen van den meelhan delaar H. uit Soest en een automobiel, be stuurd door den heer M. uit Amsterdam. Beide auto's werden iets beschadigd. De schade werd onderling geregeld DOODELIJK ONGELUK. Woensdagmiddag werd nabij hotel Trier •nder de gemeente Baarn de 70-jarige C. uit Baarn door een aankomende automobiel aangereden. Terstond werd de ziekenauto der E.H.B.O. uit Soest gealarmeerd, en in zorgwekkenden toestand werd de man over gebracht naar het ziekenhuis te Baarn, al waar hij spoedig daarna is overleden. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie alhier werd aangehouden een onbekend persoon, die in staat van dronkenschap verkeerde. Hij werd naar het bureau overgebracht. Na ontnuchtering naar zijn naam gevraagd, gaf hij een val- sche naam op, doch onderzoek bracht dit al spoedig aan het licht. Nadat hij dit spel letje nog een keer had herhaald, gaf hij het op. Het bleek-ten slotte te zijn zekere B. uit Sappemeer. bang dat zij waren voor stukkende lichaams- deelen en trapten den bal maar weg zoo gauw ze konden. Toen de scheidsrechter einde floot, liepen onze mannen direct naar den scheidsrechter toe, hebben hem in hun midden naar het kleedlokaal gebracht, an ders had hij misschien geradbraakt thuis gekomen, zoo ging het publiek te keer en daarna hebben wij hem met den bus naar huis gebracht, want zijn fietsbanden hadden zij leeg laten loopen. Scheidsrechter Top leidde zoo goed hij kon en durfde; ik hoop, dat hij bekomen is van den schrik in Leer- sum opgeloopen, want hij kon van dat mooie publiek nog een flink pak slaag krij gen ook. Gaarne zouden wij hem eens in Soestdijk zien fluiten. Ook het tweede heeft gewonnen. Leek het in het begin eenigs- zins ruw te worden. later vooral na de rust, werd er van beide zijden goed gespeeld, Scheidsrechter Hessen had een groot aan deel in het goed verloopen van dezen strijd. ,'jn optreden was correct en trad op zoo een leider behoort op te treden. Ook ▼an 1016 December 1931. GEBOREN: Wilhelmus Cornelis, zoon van W. Majoor en A. A. de Bruin, Post- dwarsweg 2; Johanncs,. zoon van J. van Barneveld en P. J. Visee, Beetzlaan 51. ONDERTROUWD: S. C. van Leeuwen •o B. Wl F. Thörner. GEHUWD: H. van Kooy en W. J. van Leeuwen. OVERLEDEN: Cornelis Bosch 64 jaar, •ngehuwd, Ossendamweg 6; Adelaide Hen- riette Matthieu, 71 jaar, ongehuwd, Rem- brandtlaan 7; Arie Adrianus Anthonie van Bommel, 71 jaar, gehuwd met H,. W. Kra nendonk, Noorderweg 17; Maria Klein, 1 •jaar, Korteweg 13. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 20 December 1931 O. kerk 10 uur: Prof. Dr. A. M. Brouwer, van Utrecht. O. kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakek 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: Ds'. van Schaick. 25 December. O. kerk v.m. 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk v.m. 10 uur: Ds,. van Schaick. s Avonds 6 uur: Ds. Groeneveld. Hees 's avonds 6 uur: Ds. van Schaick. Collecte Kinderzorg Amersfoort. 26 December. O.kerk v.m. 10 uur: Ds. van Schaick, Jeugd dienst. Emmakerk v.m. 10 uur: D*. Groeneveld. 27 December. O. kerk v.m. 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk v.m. 10 uur: Ds. van Schaick. Avonds 6 uur: Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 20 December: 's morgens 10 uur: f L)s. J. W. van Lokhorst, van Hilversum, s Avonds 6 uur: Ds. G. van Montfrans, van Barneveld. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 20 December 1931 v.m. 10.30 uur: Ds. A. P. van de Water, Baarn. 26 December. Ds. H. H. Dorgelo, van Naarden. Kerstfeest v. d. Zendingsschool 27 Decem ber 7.30 uur: CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK." S.N.B. ISoestdijk I l3 Soestdijk II—Baarn 4 3—1. Woudenberg maker der drie coal9. Ons eerste elftal is als winner uit den strijd gekomen. Ik schrijf strijd, maar ook in den vollen zin des woords. Nog geen kwartier was er gespeeld, of de scheids rechter heeft al 2 maal gefloten, en den aanvoerder van S.N.B. gevraagd om het publiek tot kalmte te manen, echter te ver geefs, met rust stond de stand reeds 31 voor Soestdijk, maar na rust durfde de Soestdijkers geen spel meer te vertoonen, hem zien wij nog gaane weer eens terug. Zondag a.s. wacht ons eerste elftal een zwaren wedstrijd n.1. tegen D.E.S. thuis, cze wedstrijd kan beschouwd worden als een beslissingswedstrijd. Wint Soestdijk dezen wedstrijd dan is ze zoo goed als kam pioen, verliest zij ze dan kunnen beiden nog in puntenaantal gelijk komen. Sport liefhebbers, die een spannenden wedstrijd willen zien. raden wij aan eens naar Soest dijk terrein te gaan. Het beloofd een span nenden en faire strijd te worden tusschen twee gelijkwaardige ploegen. Spelers aan U eer. om den naam Soestdijk hoog te hou den. en Woudenberg raad ik aan een stevig enkelverband om te doen. Speelt een vlug open spel, plaatst zuiver en schiet als je maar even in de gelegenheid bent. Scheids rechter is de heer Th. van Daak De wedstrijd vangt aan om 2 uur en wordt gespeeld op het terrein van Soest dijk, aan den Kostverlorenweg. Het tweede elftal is vrijaf, en zij komen natuurlijk op gepaste wijze hun eerste elf- tallers in dezen zeer belangrijken wedstrijd aanmoedigen. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Laren ISoest I 42 Soest IIBVC III 72 Soest III—Esvac III 2—0 Het le elftal speelde j.1. met 4 invallers tegen Laren en verloor met bovenstaande cijfers. Gezien het elftal waarmede Soest I uitkwam, is de uitslag ïaiet slecht. Soest II spande BVC III achter haar zegewagen, door deze club met liefst 72 naar huis te sturen; nog drie zware wedstrijden wacht ons 2e elftal, en er kan nog geen punt ge mist worden, want No. 2 staat slechts 1 punt achter. Soest III wist van het bezoekende Esvac III te winnen met 20. Minder prettig was het dat de scheidsrechter wegens öngeoor- loofde handelingen een speler van ons naar de kleedkamer móest sturen. Enkele per sonen schijnen voor raadgevingen of waar schuwingen doof te zijn. Alleen een flinke straf, of heelemaal verwijderen uit de voet balsport kan misschien hier baten. A.s. Zondag 2 uur Koudhoornweg Soest IQuick I Ons le elftal zal a.s. Zondag weer com pleet zijn, en de strijd aanbinden tegen Quick uit Amersfoort. Soest I laat a.s. Zon dag eens een pittig en mooi partijtje voet bal zien. Als er fair en vlug, open spel ge geven wordt, zal het de gasten niet mee vallen, dan zal het a.s. Zondag aan den Koudhoornweg aan spanning niet ontbre ken. Het 2e elftal speelt om 12 u. tegen Elinck- wijk II eveneens a.d. Koudhoornw. Het is een van de zwaarste tegenstanders, dus Soest II denkt om het kampioenschap. Het 3e elftal speelt om 2 uur in Utrecht tegen Elinckwijk III. Vertrek per trein om 12.40 halte Nieuweweg. E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeel.de wedstrijden zijn: Esvac Z—C.J.V.V. II 4—1 Soest IIIEsvac III 20 Esvac II—A.P.W-C. II 3—0 Brederodes IEsvac I 20 Het Zaterdagmiddag elftal ging op den goeden weg voort en won verdiend van CJVV II en staat alzoo nog ongeslagen aan den kop van haar afdeeling. Het derde elf tal zag zich door Soest III met 2—0 ge slagen; de hoofdoorzaak van deze neder laag is wel de onmacht der voorhoede om doelpunten te maken. Het tweede elftal deed beter werk door APWC II met een 30 nederlaag naar Amersfoort te zenden. Te Vianen heeft het geweldig tusschen Brede rodes I en Esvac I gespannen; reeds na vier minuten namen de Bredero's spelers de lei ding. Esvac raakte daarna beter op het klei- veld ingespeeld en de strijd ging dan ook tot de rust gelijk op. Direct na de rust kwam Esvac geweldig opzetten en het Bredero- desdoel ontkwam meerdere malen op won derbaarlijke wijze aan een doorboring. Tot i 8 minuten voor tijd bleef de stand onge wijzigd; heel Esvac viel aan en juist toen elk" oogenblik de gelijkmaker verwacht werd, gelukte het Brederodes met een snel le uitval de stand op 20 te brengen. Aan ophalen viel toen niet meer te denken en met 20 voor Brederodes kwam dan ook het einde. Het zeer gladde en vette speelveld is dan wel een der oorzaken van deze nederlaag, daar juist in de eerste minuten, toen Esvac zich nog moest inspelen, Brederodes de leiding nam. Voor deze week zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Zaterdag. 2.30 uur Soesterberg adsp.Esvac adsp. te Soesterberg. Zondag. 2.00 uur D.O.K. IIEsvac III te H'sum. 2.00 uur Esvac ISopla I Burg. Dekethp. Het eerste elftal krijgt alzoo bezoek van de leiders der eerste klasse. Te Amersfoort werd indertijd met Sopla 11 gelijk ge speeld. De Esvaccers zullen Zondag met hand en tand trachten hun ongeslagen thuis- record te handhaven, en daar een eventueele nederlaag de Amersfoorters de bovenste plaats kan kosten, kan men er van verze kerd zijn dat er fel om de overwinning zal worden gestreden. Te Amersfoort bestaat er voor dezen wedstrijd groote belangstelling; de Amersf. Boys zijn vrij en daar zij met een punt achterstand op Sopla, wachten op een eventueel struikelen van laatstgenoem de club, zoo zal het Esvac niet aan aanmoe digingen om te winnen ontbreken. Indien mogelijk zal de wedstrijd worden opgeluis terd door muziek. Tevens kunnen wij nog melden dat Esvac a.s. Zondag in een ver sterkte formatie tegen Sopla zal uitkomen. Aanvang 2 uur precies. Het loon bij de Werkverschaffing bepaald op f 2.40 per dag. Ds gaorganliierdan zoortel mogelijk bij Openbars Werken tegen een loon ran f 18 per week. DE BELASTINGEN BLIJVEN OP HETZELFDE NIVEAU. Een Commissariaat van Politie? In principe tot Instelling van het instituut schoolarts besloten. De Raad der Gemeente Soest kwam op Donderdag 17 December jl. des namiddags te 1.30 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de door ons reeds gepu bliceerde agenda, waarvan het leeuwendeel uitmaakte de behandeling der gemeentebe- grooting voor 1932. Bij den aanvang der vergadering waren de heeren Hornsveld en Endendijk afwezig, die echter later ter vergadering verschenen. Na de gebruikelijke opening verhief de Burgemeester zich van zijn zetel en herdacht het feit, dat het oudste raadslid, de heer F van den Breemer, onlangs 70 jaar was ge worden. ,,Onze Peter", zoo zij spr. is een stuk geschiedenis van Soest, daar hij in den Raad nog altijd is de representant van dat zekere deel der bevolking, dat oorspron kelijk in Soest woonde. 36 jaar is Peter lid van den raad en daaronder zijn enkele jaren, dat hij wethouder was. Dankbaar moet de gemeente dus zijn bij dezen heu- genlijken dag en spr. wenscht den heer van den Breemer nog een lange gezond heid toe in de hoop, hem nog dikwijls in den raad te mogen zien. De raad onderstreept deze woorden met een hartelijk applaus. De heer van den Breemer heeft hierop niet gerekend, maar bedankt den burge meester voor zijne woorden. Hij hoopt dat het hem gegeven moge zijn, nog lang de Raadsvergaderingen van Soest te mogen bijwonen en hoopt op de groei en bloei der gemeente. Hierna komt de agenda aan de orde. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 31 October en 11 November j.1. Goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen 3tukken. Ingekomen zijn: a. een schrijven van den Kapitein, eerst aanwezend ingenieur der Genie te A'foort inzake de gunning te S'berg van verschillen de werkzaamheden aan inwoners van Soest ter bestrijding van de werkloosheid. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een besluit van Gedep. Staten van U- trecht houdende goedkeuring van de Ge meente-rekening over 1925, welke goed keuring eerst thans is verleend in verband met de hangende kwestie over het Grond bedrijf. Voor knnisgeving aangenomen. Verder deelt de Burgemeester mede, dat er nog vele andere ingekomen stukken zijn, doch hij stelt voor deze aan te houden tot de volgende Raadsvergadering die zal wor den gehouden op a.s. Woensdag. Aldus wordt besloten. 3. Behandeling van een voorstel van B. en W. inzake: a. de regeling der werkverschaffing; b. aanwijzing van uit te voeren werken; c. vaststelling van de loonen der arbei ders. (No. 2246). In verband met ontvangen mededeelingen van den Minister en van Gedep. Staten is 't niet mogelijk de door de Raad vastgestel de loonregeling tot uitvoering te brengen. De Minister eischt, een maximum salaris van f 2.40 per dag met een matige kinder toeslag tot een maximum van f 3 per week. Gedep. Staten maken bezwaar de kosten van verbetering der Gemeentebosschen op het grondbedrijf te boeken en wenschen dekking uit de gewone middelen. Er is groote toeloop van werklooze arbeidswil- ligen. Daar de Gemeente gehouden is deze adviezen op te volgen hebben B. en W. naar een bemiddelingsvoorstel gezocht, dat nog zooveel mogelijk tegemoet komt aan het reeds vastgestelde. Voor de werkverschaffing wordt thans voorgesteld een loon te bepalen van f 2.40 per dag vermeerder met een kindertoeslag van f 0.15 per dag en per kind. gerekend vanaf het derde kind beneden 14 jaren, met een maximum van f 3 per week. Dit is het uiterste, wat goedkeuring kan erlangen. Daarnaast stelt het College voor verschillende werken te doen uitvoeren door werkloozen arbefdswilligen in een pe riode, waarin niet altijd in het vrije bedrijf werkgelegenheid wordt verschaft. De arbei ders kunnen dan aangenomen worden als losse tijdelijke werklieden, werkende op arbeidscontract, doch dat deze maatregelen als buitengewoon moeten worden be schouwd en feitelijk als een soort verkapte werkverschaffing, kan de gemeente niet het standaardloon uitkeeren. B. en W. stellen voor deze arbeidscontracten te betalen 18 per week met een soortgelijke kinder toeslag als bij de werkverschaffing. Er zal echter zoo veel mogelijk naar worden ge streefd de arbeiders het werk te laten ver richten in aangenomen werk op een loon- basis van f 20 per week. De werken, die op die wijze zouden kun nen worden uitgevoerd zijn: 1. het omleggen van de Pieter de Hoogh- laan. de rioleering van den spoordijk Kerk- padKorte Brinkweg. de verbetering van de Rembrandtlaan. het teren van wegen, het rooien van boomen aan den Korte Brinkweg. 6. het verplaatsen van de beplanting langs de Koninginnelaan en het dieper leggen der trottoirbanden. het rooien van boomen aan den Nieuwe weg als voorwerk van het plan tot algehee- le vernieuwing van dien weg. 8. het uitvoeren van werkzaamheden, ver bonden aan het plan tot verbetering der af watering van het Soesterveen door verbree ding en verdieping van de Oude Veensloot en het Oude Grachtje. het graven van grint uit militaire ter reinen. Op die wijze ware zoo veel als eenigs- zins mogelijk is nog tegemoet te komen aan de wenschen van den raad inzake de werk verschaffing en werkverruiming. De heer Busch protesteert met klem te gen de lijnlooze richting der Regeering die de Gemeentelijke Autonomie steeds maar inknijpt. Spreker brengt echter dank aan B. en W. voor het noodgedwongen gewijzigde i voorstel. De heer Bleeker handhaaft zijn principe dat voor productief werk steeds standaard- loonen moeten worden betaald. Eerst was dat de bedoeling en kon het, later zijn B. en W. daar weer van afgeweken en daar gaat spreker niet mee accoord. Tijdens de rede van den heer Bleeker komt de heer Endendijk ter vergadering. Wethouder Lodeesen zegt, dat de heer Bleeker iets herhaalt, wat reeds in de com missie uitvoerig is besproken. De gemeen te moet noodgedwongen haar regeling wij zigen. Alle moeite om nog meer te berei ken is tevergeefs geweest en zelfs 'n bezoek van Burgmeester en Secretaris aan Den Haag heeft niet gebaat. De Minister eischt een maximum loon in werkverschaffing van f 14.40 en wil daarbij geen verschil maken tusschen georganiseerden en onge organiseerden. De strekking van dit voor stel is nu om de georganiseerden, voor zoo ver deze daarvoor door hunne capaciteiten in aanmerking komen, zooveel mogelijk bij Openbare Werken te plaatsen waar zij dan De r „PYRAMID" Zakdoeken voor Dames en Heeren zijn weer in prijs verlaagd bij VENEMA Tel. 2169 F. C. Kuyperstr.lÜ f 18 zullen verdienen. De anderen komen dan bij de werkverschaffing op f 15. Het voorstel is in de Commissie voor de Werk verschaffing met algemeene stemmen goed gekeurd en de heer Bleeker was toen af wezig. Het is de eenige weg. Als men vasthoudt aan een loon van f 24.44 bij Open bare Werken en de anderen slechts f 15 krijgen is het verschil veel te groot en de menschen die niet bij Openbare Werken ge plaatst kunnen worden, kunnen daar toch weinig of niets aan doen en het zou \;oor hen heel treurig zijn, als zij daarom niet minder dan f 9.44 per week minder zouden ontvangen, dan hun kameraden die geluk kig wel bij O.W. waren geplaatst. Inmiddels komt de heer Hornsveld ter vergadering. De heer Bleeker beweert een toezegging te hebben ontvangen in 'n vergadering van den Burgemeester met 1 Wethouder en den hr. Meurs, doch die toezegging is niet ingelost. Uitvoerig betoogt spr. het princi- pieele standpunt, zooals dat ook is neerge legd in de bekende motie van den heer van den Tempel bij de Tweede Kamer in gediend. Er zijn 3 soorten steun, te weten: 1. werkverruiming, dat is uitvoering op een vervroegd tijdstip van overigens nor male werken; 2. werkverschaffing, dat is uitvoering van werken, die speciaal worden opgezocht om hulp te verleenen; 3. algemeene steunregeling. Bij werkverruiming moeten de gewone werkmethoden worden gevolgd en normale loonen uitbetaald; daarbij is voor het Rijk geen taak en de Gemeente behoeft alleen te zoeken naar geschikte werkkrachten. Bij werkverschaffing zijn allerlei werk krachten aan te nemen en bij de financi- eering daarvan behoort de Regeering de Gemeente te steunen, zoodat het Rijk dus daar wel invloed op de loonen heeft. De werkobjecten 2, 3 en 4 van het voorstel zijn zuiver werkverruiming en daarom stelt sprekei_voor daarvoor het volle standaard- loon uit te betalen. De heer Busch geeft den heer Bleeker principieel gelijk, doch practisch moet het anders. Als enkelen f 24.44 ontvangen en de meeste andere slechts f 15, werkt dan buitengewoon demoraliseerend en dan is het veel beter allen maar f 18 te geven. Ten hoogste 1/4 gedeelte van de werklieden zouden in aanmerking komen voor de f24.40. Rekening houdende met de financieele moge lijkheden en liever niet zoo'n groot verschil in salaris scheppende is spr. dus voor het voorstel van B. en W., hoewel het prin cipieel onjuist is. De heer Endendijk wil de objecten 1, 2 en 3 gewoon door O.W. doen uitvoeren en daarvoor de eerste kwaliteitkrachten uitzoe ken. Indien de mogelijkheid bestaat, dat door aanneming van het voorstel van B. en W. echter meer menschen zullen kun nen komen tot een hooger loon dan f 15 dan zal spreker op practische gronden voor stemmen, want dat is een gezond motief. De heer Gasille constateert, dat het aan tal werkobjecten niet groot is. Nu de laat ste 3 er zijn bijgekomen gaat het dus beter. De rioleering bij het spoor zal wel verval len. Spreker wijst op de mogelijkheid om in aangenomen werk bij accoordloon f 17. per week enkele werken te laten verrich ten. De burgemeester geeft ook principieel den heer Bleeker gelijk, maar er is nu een maal gezocht naar een mogelijkheid om op andere wijze te ontkomen aan de eischen van den Minister. En dat kan alleen worden uitgevoerd als onder deze bijzondere om standigheden wordt afgeweken van de nor male salarisnormen, die zijn vastgesteld bij* de door den Raad goedgekeurde loonrege ling. De heer Nooder: ..Kan dat, mijnheer de voorzitter?" l "i 1 Wethouder Lodeesen zegt, dat nog niet eens alle georganiseerden bij O.W. zullen kunnen worden geplaatst. Als dit voorstel niet doorgaat, loopt de zaak heelemaal mi9, daar er geen ander werk voor de werkloo zen is. De burgemeester betwijfeld ook of men voldoend geschikt personeel kan krijgen voor de uitvoering van die werken. Indien er op de voorgestelde wijze echter meer menschen aan het werk kunnen worden gesteld tegen een salaris, dat hooger is, dan de door den Minister voorgeschreven f 14.40 per week, zal aanneming van het voorstel altijd te prefereeren zijn. Men kan beter hebben 24 werklieden van 16 karaats, dan 20 van 18 karaats. De heer Grootewal zegt, dat de Raad wil helpen, maar dan moeten de arbeiders dat ook waardeeren. Spreker ziet de zaak zoo, dat het feitelijk is een gezamenlijk en on derlinge hulp van de arbeiders onder el kander. door dat enkele afstand doen van f 24.40, kunnen alle anderen f 18 krijgen in plaats van anders f 14.40. Op die wijze bevoordeelen de arbeiders dus slechts hun kameraden, die anders slechts f 14.40 zou den krijgen. De heer Bleeker houdt vol. dat deze re geling niets met werkverschaffing heeft te maken. Laat de arbeiders hun best doen, dat is de beste prikkel om tot productieve ar beid te komen. Kort geleden besloot de Raad toeslag te geven op de loonen bij par ticuliere werkgevers indien deze in De cember en Januari werken zouden doen uit voeren, waardoor de werkloosheid zou ver minderen. Doch thans willen de Raadsleden dat zelfde niet door voor de gemeente zelf, wat zij wel deden voor particulieren en "dat is toch meten met 2 maten. Verschillende interrupties volgen hierop en van meer dan een zijde wordt geroepen, dat dit volkomen onjuist is. Doorgaande zegt de heer Bleeker, dat de objecten 2, 3 en 4 absoluut zeker produc tief werk zijn en er geen sprake van is van eenig versneld tempo. Na verdere dis cussies wordt ten slotte het voorstelBlee ker om de objecten 2, 3 en 4 als productief werk te beschouwen en daarvoor het volle standaardloon uit te keeren verworpen met 3 tegen 12 stemmen. Vóór stemden de hee ren Bleeker, Nooder en Hornsveld. Daarna waagde de heer Bleeker nog een zelfde poging, uitsluitend en alleen voor object 4, het teren van wegen. Dit was reeds in uitvoering, toen men over deze re geling doende was en daarvoor werd be taald f 0.52 per uur. Het lijkt nu toch heel onbillijk om dit zelfde werk door dezelfde menschen verder te laten afmaken voortaan tegen slechts f 18 per week. Vervolg van dit Raadsverslag volgt in ons nummer van a.s. Woensdag. Bijverdienste Gevraagd een ontwikkeld persoon voor kan toor werkzaamheden. Brieven onder letter D aan het bureau van dit blad. FLINK Daomeisjs boven 16 Jaar gevraagd. Aanmelden C. van Ee, Kerkstraat 1. vraagt te huur één of twee kamers voor haar Verkeersbureau. Ligging aan de Steenhofstraat of Van Weedestraat, in de nabijheid van het Station Soestdijk. Opgaven worden ingewacht bij den Secre taris Th. Wagner, Steenhofstraat 58. Te koop te Zuilen bij Utrecht 6 Beneden huizen en 6 Bovenhuizen. Huurprijs f 7.75. Beneden, f 8.25. boven: Totaal per jaar f 4.992 tegen den prijs van f 154.000. Hypo theek van f 39.900 tegen 5% per jaar voor 10 j. Vaste aflossing 2%. Ben. kap. slechts f 15000. De benedenhuizen bevatten 2 ka mers en suite, badkamer met ingemetseld bad, slaapkamer met vaste waschtafel en keuken, zoomede tuin en schuur voorzien van een koud- en een automatische warm water voorziening. De bovenhuizen bevatten: 2 kamers en suite, zijkamer, 3 slaapkamers, waarvan 1 met vaste waschtafel, badkamer met inge metseld bad, keuken en zolder; het geheel is voorzien van een koud- en warmwater in stallatie. Te bevragen bij Smedes Co., Bureau van Vaste Goederen, Hypotheken en Assurantiën, Burg. Grothestraat 34h. Soest dijk. Te Utrecht Wed 9. Pullovers, Slobkousen, Sjaals, Nappa Handschoenen, Wollen Handschoenen Wollen Sokken, Overhemden, Dassen, Dames- en Heeren Parapluies enz. TELEFOON 2212 Koopt in Soest BAARN LAANSTRAAT 14

De Soester | 1931 | | pagina 5