act 2e BLAD [se! ren izet e n. in 11 Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Burgerlijke Stand van langs en tweede zoo Wïl- hïeld het nïnder uit verlangen, voor een, slecht be- i, die daar mtwuordde dat Helen m beleefd ook niet cqn huizen i houdt ze 5 voor zijn >o'n laffQ, hem wat heeft hij d van het sende stap de wereld >m miste!" ngang van gesprek, e in de rij Tte met de en vleugel het stille iïe om het >ek en hoe heel haar jn ïn haar ctvelgd). behoorende bij ,(DE S O E S T E R'\ van Zaterdag 16 Jan. 1932, No. 5 Vervolg, Ons onderwijs wordt dus aanmerkelijk slechter dan een halve eeuw geleden en dit geldt (ziet U het staatje nog maar eens na) vooral voor kleine scholen. En die zijn er tegenwoordig (sinds 1920) zoo veel Hoe zal in de praktijk nu zoo'n 45-schaal werken? Stelt U zich eens voor een school van 180 1.1. Daarvoor is dan een staf van 4 leerkrachten (Hoofd en drie onderwijzers). Fr zijn zeven leerjaren, dus zes leerjaren zullen twee aan twee moeten gecombineerd worden! De onderwijzers der eerste klas (meestal de grootste klas, die moeilijk werk geeft) heeft één leerjaar (45 leerlingen); klassen 2 en -3 (samen 45 leerl.) komen voor één onderwijzer(es); klassen 4 en 5 (45 leerl.) i-veneens en ook klassen 6 en 7 (45 leerl.). Ja, maar het zou toch wel heel toe vallig zijn, als iedere leerkracht nu precies 45 leerlingen had! Praktisch kan het er op neer komen, dat zoo'n school van 180 leerl. er zó'ó uitziet: Juffrouw A: klasse 1 (35 leerl.) Juffrouw B: klasse 2 en 3 (60 leerl.) de Heer C: klasse 4 en 5 (50 leerl.) de Heer D: klasse 6 en 7 (35 leerl.) W'e hopen, dat ook de niet-onderwijsman inziet, dat wij in het begin van ons artikel niets te veel zeiden, toen we schreven, dat de nieuwe wet ons onderwijs ten zeerste zal verslechteren. Er zullen toestanden ont staan, waarbij goed onderwijs onmogelijk zal zijn. Er moet bezuinigd worden. Maar mag de ze bezuiniging, aan welker noodzakelijk heid niemand twijfelt, gaan ten koste van ons geheele lager onderwijs? HERV. JEUGDHUIS. Donderdag 21 Jan. 's avonds om 7.30 uur zal de heer Stoof een film vertoonen over IJsland in het Herv. Jeugdhuis. Toegankelijk voor Jeugdkerkleden die één genoodigde mede kunnen brengen te gen betaling van 20 cent per persoon. DAMMEN. A. Woensdagavond 20 Jan. speelt Soest haar 4e competitiewedstrijd, en wel tegen ..On- Genoegen" in Utrecht. Momenteel >taat O.G. op den 2e plaats en Soest op de laatste, 't Wordt dus weer een zwaren strijd, met hoogstens kans op een gelijk spel. BEDRIJFSKEURING. Men wil van Amersfoort uit komen tot een bedrijfskeuring op pluimveegebied. De heer Wijk, hoofd-assistent van den Rijks- pluimvee-consulent uit Beekbergen ver richt persoonlijk deze keuring. De keuring is gratis, dus zonder inleggeld, terwijl bo vendien nog prijzen waren uitgeloofd. Ieder pluimveehouder, ook te Soest kon deelne men. Tijdens de tafelkeuring in de „Gouden Ploeg" op Maandag j.1. werd breedvoerig over een en ander gesproken. ARBEIDSBEMIDDELING. In 1931 hebben alhier 170 personen werk gekregen door tusschenkomst van de plaat selijke Arbeidsbeurs. BRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag brak, omstreeks 2 uur, brand uit in het per ceel van den heer J. P. Zwaai, Hoender park „Eemland". aan de Parklaan, alhier. De Vrijwillige Brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon echter niet verhinde ren, dat het geheele perceel een prooi der vlammen werd. CRISIS-COMlTé. ze Week heeft het Crisis-comité verga- j Jj' waarbij thans waren uitgenoodigd de zich beschikbaar heb- comité's °m te nemen in de sub- Besloten werd in den loon dezer week aan te vangen met coUecteeren lanos de hui- zen, collecten periodiek zullen wor- dagen ^arsch.jniijk om de veertfen Behalve van collectebussen zullen de col ecteerenden ook zijn voorzien van inteeken lijsten, waarop diegenen kunnen tcekenen die periodieke giften in geld o[ natura of gedragen kleeren beschikbaar willen stel len. Schenkingen van gedragen kleeren wor den slechts aanvaard, indien deze in een nog bruikbaren toestand verkeeren. Deze nullen worden opgehaald. Desgewenscht kunnen ze ook bezorgd worden ten huize van den voorzitter van het Comité, Beuken laan 1. NEDERL. CHRISTEL. VROUWEN BOND. Op 7 Januari vierde de Ned. Chr. Vrou wenbond, afdeeling Soest, haar eerste lustrum. In de gezellige, feestelijk inge richte zaal van hotel „Eemland" waren velen bijeengekomen. De Presidente Mevr. Landweerde Vis ser opende de vergadering met gebed en het laten zingen van Psl. 103 1, cn las daarna 1 Cor. 13, hetzelfde was ook gelezen bij de oprichting van de afd. Hierna heet de Pres. allen hartelijk welkom. De Secr. j*aar 660 vers^a*> 0Ver de afgeloopen vijf Opgericht op initiatief van Mevr. Land weer en Mevr.. Bakhoven, 17 December 1926, ™et vijftien leden, telt de afdeeling nu 165 zoovel heiverslaS Weck ook, dat cr groei il ?°ge,1Jk geda;m evóVIt om dien e ei te hevorderen, en aan het doel van de Ned. Chr. Vrouwenbond, te beantwoor den. Nadat de afgevaardigden uit Amersfoort en Hilversum, namens hunne afdeeling, de feestvierende afd. hadden geluk gewenscht, werd op thee en gebak onthaald, en hierna de film: „Door de Geldersche Vallei", ver toond. Behoudens pog enkele huishoudelijke pun ten en toespraakjes, was hiermede het pro gramma afgewerkt. Het Bondslied werd gezongen, tot slot nog Gez. 180 1 en ein digde de secr. dezen mooien avond met dankzegging. BEVOLKING. Werkelijke bevolking op 1 Januari 1931 naar de definitieve uitkomsten der 11e Volkstelling: Mannen 6745, Vrouwen 7148 Totaal 13893. Vermeerdering door geboorte: 149 man nen, 133 vrouwen, totaal 282. Door vestiging 744 mannen, 919 vrouwen, totaal 1663. Vermeerder 893 mannen, 1052 vrouwen totaal 1945. Verminderd door overlijden: 76 mannen, 66 vrouwen, totaal 142. Door vertrek: 586 mannen, 77JL vrouwen, totaal 1365. Vermindering: 662 mannen, 845 vrouwen totaal 1507 Vermeerderd dus in 1931 met 231 man nen, 207 vrouwen, totaal 438 inwoners. Werkelijke bevolking op 1 Januari 1932: 6976 mannen, 7355 vrouwen, totaal dus 11331 inwoners. VERWARRING BIJ STEUNVER- LEENING. Een waarschuwing tegen vele instellingen, die bij het publiek om steun aankloppen. Het Centraal Archief en inlichtingenbu reau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland tc Amsterdam (Vondelstr. 19) zendt ons een uitvoerig schrijven, waar in wij o.a. lezen: Het schijnt ons van belang in dezen tijd, waarin zoovele instellingen een beroep doen op de mildadigheid van het publiek, de aandacht te vestigen op verschillende per sonen en instellingen,, die naar het voor beeld van het „Leger des Heils" zich heb ben georganiseerd als organen van „evan gelisatie" en daaarbij maatschappelijk werk verrichten. Velen denken, wanneer zij de ze personen of lichamen steunen, hun giften goed besteed, aangezien de organisaties steeds met nadruk betoogen, dat zij vol strekt voor alle inrichtingen openstaan en niemand afwijzen. Het optreden van deze instellingen blijkt bij uitstek geëigend voor het maken van verwarring, zoodat giften, bestemd voor de een, de ander in handen komen en in het algemeen is liet maatschap pelijk werk, dat deze personen of kleine vereenigingen verrichten, van zoo geringen omvang en ook van zoodanige kwaliteit, dat niet kan worden aangeraden en in som mige gevallen beslist moet worden ont raden, deze instellingen of personen doar bijdragen Je steunen. Het Centraal Archief acht dan niet ge motiveerd het geven van ondersteuning aan het Nederlandsche Leger des Heils (dat een zeer kleine groep bestrijkt), waar schuwt tegen het steunen van het Natio naal Reddingsleger (dat geen bona-fide in stelling van weldadigheid is)» ontraads ern stig steun aan de Stichting „Des Heils- brigade" te den Haag (omdat haar tehuis in het geheel niet bestaat),, aan ..Maranatha, stichting voor zendingsarbeid en maat schappelijk werk" te den Haag (maatschap pelijk werk van minimalenl omvang en of ficieren verdienen geen verrouwen), aan de Haagsche Stadszending „Emanuel" (lei der ongunstig beoordeeld-, aan de Neder landsche Vrije Evangelische Vereeniging) (waarschijnlijk slechts een gefingeerde vereeniging) en aan De Vrije Evangelisatie „Filadelfia" te Amersfoort (giften worden gebruikt voor levensonderhoud van een der evangelisten) en waarschuwt tegen „Re- malia", Herv. Katholiek Leger des Heils, te Utrecht. De Inspecteur van politie, Schreuder. CHR. GEREF. KERK Bedankt voor Soestdijk door ds. P. Zwier te Alphen a.d. Rijn. BENOEMD. Onze dorpsgenoot den heer W. J. Ger ritsen, tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Voorthuizen is met ingang \an 1 Januari 1932 overgegaan in vasten dienst. KIESVEREENIGING N. EN O. Bovengenoemde vereeniging kwam in vergadering bijeen in de Chr. U.L.O. school. Na de gebruikelijke opening werd door den praeses de gemeente-begrooting over 1932 behandeld. Eerst werd door hem een alge- meene beschouwing gegeven over den al gemeen drukkenden toestand in verband met de samenstelling van de begrooting en. vestigde de aandacht op enkele voor stellen van de begrooting, die een gevolg waren van de tijdsomstandigheden. Hierna werden de verschillende cijfers behandeld cn besproken, daar verschillende posten aanleiding gaven tot het stellen van vra- Sen en inlichtingen. Een der minst sympa thieke bronnen van inkomsten werd ge- nrWu(1 straatbelasting en werden ver- no1 jnde staaltjes van onbillijkheid ge- ov° Breedvoerig werd gediscussieerd instituut „schoolarts" en de wen- j- t v,eifï betoogd daarover een inlei- ""nden, waartoe de praeses zich be- laar(i' heerschte een recht ge- laJ - en met veel bclangstellng vnlcrd n eenzetting der begrooting ge- ™'gd„ °e 7«g«Wing om 8 uur aanjF secretaris gesloten.UUr mCt gebed d°0r den GEREF. JEUGDCENTRALE. "fa™,11 •hie,'d T" ".VPasanda-avond tn de Wtlhelminakerk, welke goed bezocht was. In een kort openingswoord wijst de praeses op de groote belangstelling, waar na het welvoorziene programma vlot werd afgewerkt. De medewerkenden waren allen leden van jeugdvereenigingen. De onder werpen waren keurig verzorgd en werden ingeleid door Mej. Roos lid der meisjes- vereeniging ^Maria en Martha" en door den heer Maaskant, lid van „Calvijn." Zeer aardig gekozen waren de voordrachten van Liesje van Arkel, lid van de meisjesver. „Ruth" en van Jan Linzel, lid van de kna- penvereeniging Daniël". Het orgel werd bespeeld door den heer H. v. d. Flier, lid van de jongel. vereeniging „Spreuken 23 26a." Namens de jeugdcentrale werd den kerkeraad een tapijt aangeboden om dienst te doen bij huwelijksplechtigheden. Dit werd met een aardige en toepasselijke toespraak op rijm overhandigd door twee leden van de jonge meisjesver. „Lente Bloesem." Dankbaar werd dit geschenk namens den kerkeraad aanvaard door ds. B. Alkema. Deze wees op de waarde van het geschenk door de jeugd voor de geheele gemeente. Onder leiding van Mej. Ida Jongsma zong een meisjeskoor een 4-tal liederen, die zeer goed tot hun recht kwamen. Een 4-tal num mers voor orgel en twee violen werd uit gevoerd door leden der jongel. Ver. Ook Anneke Gol en Friede Bakkenes., leden van de meisjesver. „Ruth" en „Lentebloesem" hebben werkelijk zeer verdienstelijk voor gedragen. De heer Hollestelle aan de Birkt- straat stelde zijn prachtig orgel beschik baar,, wat zeer gewaardeerd werd. Na het zingen der Bondsliederen sloot Ds. S. Wou ters dezen geslaagden avond met gebed. CHRISTEL. BESTUURDERS BOND Afdeeling SOEST. Onder praesidium van den heer P. C. Zonneveld werd een vergadering belegd in de zaal Verschoor. Na opening met ge bed en het lezen van Math. 14 1434, riep spreker allen het welkom toe en wijst op den toenemenden druk, niet alleen voor de arbeiders maar ook voor de beter gesi tueerden in den middenstand. Voor de af deeling bracht de le helft van 1931 teleur stelling, daar voor haar organisatie geen plaat> was op de groote lijst, die zij wensch- te, maar er kwam boven verwachting uit komst. De candidaat werd op eigen lijst gekozen en bij loting tot wethouder. Het C.N.V. bracht het tot 100.000 leden. B. en W„ de raadscommissies en de Raad toon de hun echte menschelijkheid; de arbeiders kwamen, met minder zorg door den winter. Naast God dankt spreker die Colleges. Kerstmis gaf een extratje voor de werk- loozen, en wanneer elk nu zijn egoisme over boord goot, gaat het den goeden kant uit; voor wanhoop is geen reden. God helpt. Nadat hierop door den secretaris de notu len waren gelezen d.d. 26—10—'31 en goed gekeurd, gaf hij een inleiding over H.Positief Christelijk". Voor de Chr. arb. beweging moet dit niet slechts zijn een étiquet, maar iets essentieels. Het is de bouwstof voor de beweging, het gaat er bij den Christelij- ken arbeider niet in de eerste plaats om materieel belang, maar om hoogere din gen. Hun taak ligt op sociaal politiek terrein. De arb. beweging is geboren uit den; nood der tijden door het geloof, zij moet allereerst zich zelf geven, en laten zien het christelijk sociale leven. Hun leiddraad is de H. Schrift, daar het op den geest aan komt. Na bespreking werd de samenkomst met gebed gesloten. PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS VER. SOEST EN O. Heden Zaterdag en morgen Zondag 16 17 Jan. houdt genoemde Ver. haar 4de jaarlijksche clubshow die gezien mag wor den; en is zeer mooi en goed fokmateriaal in Eemland saamgekomen. Wij namen gis termorgen een kijkje; er waren ongeveer 300 inzendingen. H.H. Keurmeesters A. A. Graaumans uit Soest en H. A. van den Broek uit Haarlem waren druk in de weer om de beste diertjes uit de groote verzameling naar voren te brengen. Er is veel moois en goeds. Vrijdag om 5 uur werd de tentoonstelling officieel door den Burgemeester geopend. Die dus wat goeds wil zien, ga naar „Eemland," „ZOEK DE FOUT." Met deze reclame campagne heeft de Centrale Winkeliersvereeniging de klap op den vuurpijl gegeven; want gedurende de aangegeven dagen zijn hun étalage's be stormd door oud en jong om toch maar goed te zien welke étalage-fout de winke lier had gemaakt om deze dan te voegen bij de reeds ontdekte, om zoodoende te trachten^ het geheele aantal n.1. 144 fouten te pakken te krijgen., en daardoor een kans te maken om de hoogste prijs deelachtig te worden. Zeer velèn hebben er avonden en middagen aan besteed. Moeder was wel eens ongerust over haar kroost waar het zoolang bleef, maar vader heeft ook wel eens moeten wachten op zijn koffie of bo terham, wanneer moeder de vrouw „op zoek" was. Dat er lastige bij waren, getuige daarvan de uitspraak van een zoeker die ongeveer 1 uur voor de étalage van den heer Nelson had doorgebracht en nog niets vond, en toen na een kleine aanwijzing het geluk had. Dit was niet de eenige étalage, cr waren er meerdere zoo, in ieder geval heeft de C.W.V. niet te klagen gehad over belangstelling voor haar étalage-wedstrijd. En nu was Donderdagavond „je avond", omdat toen in de zalen van de Gouden Ploeg, die veel te klein bleken te zijn, de goede oplossers(sters) samen kwamen om de uitgeloofde prijzen in ontvangst te ne men. De prijzentafel leek wel een St. Nico- laasuitstalling; er was van alles en nog wat tentoongesteld en velen rekten zich eens uit of sperden de oogen wijd open om al dat moois in zich op te nemen. De voorzitter der feestcommissie den heer J. H. C. Re- bergen. nam te ongeveer 8 uur het woord, en riep namens dit comité met de Centrale Winkeliers Vereeniging „Zoekt de fout", allen een hartelijk welkom vtoe. Spr. had wel veel belangstelling verwacht, maar dat het zoo erg zou zijn, dat ging de verwach ting te boven. Daarvocu hartelijk dank. Spr. deelde verder mede dat er aardig ge zocht was, bewijs dat er 222 antwoorden waren ingekomen, waarvoor door de win keliers 138 prijzen waren beschikbaar ge steld. Het hoogste aantal punten was 144, het laagste 116, wat ook nog voor een prijs in aanmerking kwam. Spreker bracht daarop allereerst dank aan het H.B. der C.W.V. voor hun tegenwoordigheid en voor het be schikbaar stellen der 3 hoofdprijzen. Ver der aan den heer van de Grift, welke zijn auto steeds beschikbaar stelde, aan den hr. Wiersma die voor de letters zorg droeg, aan den heer Jaarsma, die de vrachtjes deed, aan den heer Broerze voor het afstaan van zijn étalage voor bezichtiging der prij zen, aan de familie Stalenhoef voor het gratis afstaan der zalen en aan de pers voor haar gewaardeerde medewerking. Mocht spreker onverhoopt iemand vergeten hebben, dan zijn zij in zijn algemeen dank woord inbegrepen. Spr. dankt zijn mede comité leden voor de prettige samenwer king en den heer D. de Waal voor zijn om vangrijke administratieven arbeid. Spr. kan niet anders getuigen. Soest heeft aar dig gezocht, deze campagne is als geslaagd te beschouwen. De hoofdprijzen vielen ten deel aan: Mej. Wed. G. v. d. Burg, Damesrijwiel; Mej. J. Pronk, goud polshorloge; Mej. J. K. v. d. Berg. zilver polshorloge. Verder bestonden de prijzen uit luxe- en huishoudelijke artikelen, die door den win naar dankbaar werden geaccepteerd en op prijs gesteld. *The Red Boys" uit Amersfoort, onder leiding van den heer T. F. de Jong, pianist, heeft zich als altijd gedurende de prijsuit reiking dapper geweerd, dit clubje is dan ook lang geen onbekende meer in Soest. Alles bijeen, is deze campagne uitstekend geslaagd. Nu volgt de arbeid in eigen, boezem, n.1. winkelsluitings-campagne, in de zomer om 8 uur en in den winter om 7. Nu allen daarvoor het beste beentje voor gzet en het zal gelukken. Leve de C.W.(V.' L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten ANTI-MILITAIRISTISCHE VEREEN. Dinsdagavond 26 Januari zal bovenge noemde vereeniging in gebouw Religie en Kunst een openbare vergadering houden, waar Mw. Timmer uit den Haag zal spre ken over „Vrijwillige Landstorm en Bur gerwacht, een' gevaar!" Vrij debat en ge dachten wisseling. WINTERLEZINGEN. Ter voorkoming van misverstand, vesti gen wij nog even de aandacht er op, dat de Winterlezingen niet in Hotel Eemland zullen gehouden worden, maar in de zaal van Religie en Künst. Ds. W. Seinen uit Baarn zal dus a.s. Maandag 18 Jan. om 8 uur in Religie en Kunst optreden. Zijn onderwerp luidt: „Schaduw en Licht." De raambiljetten vermelden ook den juis- ten tijd en plaats. Tevens deelen wij de leden van den Ned. Christen Vrouwen Bond mede, dat 12 Fe bruari de Wereld Gebedsdag gehouden zal worden in Hotel „De Viersprong" op Nieu- werhoek, des avonds om 8 uur. Het bij wonen èn van de lezing èn van den We reld Gebedsdag bevelen wij onze leden ten zeerste aan. UITSLAANDE BRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag te ruim 2 uur kondigde de sirene aan, dat er brand was uitgebroken. Binnen een minimum van tijd rukte de Vrijwillige Brandweer onder leiding van haar Commandant W. Groart uit, maar al spoedig bleek uit de felle roode gloed aan den hemel, dat het weer een ouderwetsch Soester brandje was, dat wil zeggen een brandje, waarvoor eerst de Brandweer werd gealarmeerd toen alles en alles reeds in lichte laaie stond. Toen de brandweer, die zeer vlug ter plaatse was, bij den brand arriveerde, die bleek te woeden in het perceel, bewoond door P. J. Zwaai, den bedrijfsleider van een hoenderpark aan de Parklaan 16, stonden alleen de muren nog maar overeind en rest te het blusschen van enkele kozijnen en gootlijsten, die nog niet geheel door het vuur waren opgeteerd. Met 1 straal op de waterleiding, later met tusschenschakeling van de motorspuit met 2 stralen, werd het vuur aangetast. Aan het huis was toen niets meer te redden, doch de bijgebouwen, schuren en een hooi bergje konden door actief optreden nog behouden blijven. De bewoner met zijn vrouw en kind had zich tijdig in veiligheid gesteld, doch van het huisraad werd niets gered; er was trou wens weinig meer van terug te vinden. De brandweer had nog tot ongeveer half 5 werk om alle vlammen te dooven en alles na te blusschen. De oorzaak van dezen brand kon tot op heden niet worden vast gesteld. Zoowel huis als inboedel waren verzekerd. Indien men de brandweer ter stond bij het ontdekken van den brand had gealarmeerd,, had wellicht nog veel be houden kunnen worden; nu schatten wij, dat alles al een half uurtje had gebrand, al vorens iemand eraan dacht de Brandweer te waarschuwen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zak met turven Aangeloopen een klein zwart hondje. ONTVREEMD. Van een bezoeker van de Avondvakschool aan de Molerfstraat, die zijn rijwiel buiten de school had laten staan, is de rijwiellan taarn ontvreemd. CRISIS-COMITé. Op Woensdagavond 13 Januari werd in „Huis ten Halve" alhier, een vergadering belegd door de beide te Soesterberg wo nende leden van het plaatselijk Crisis-Co mité: Mevrouw SteenbergheEngeringh en den heer D. Lub, op welke vergadering waren uitgenoodigd tal van afgevaardigden van diverse verenigingsbesturen, ten einde gezamenlijk te bespreken, op welke wijze en door welke middelen het gemakkelijkst te Soesterberg gelden enz. kunnen worden ver zameld voor het Plaatselijk Crisis-Comité. Aan dezen roepstem hadden ongeveer een 25-tal dames en heeren. vertegenwoordigen de hunne respectievelijke vereenigingen, gehoor gegeven. De vergadering werd ge leid door den heer Mr. G. Deketh, voorzit ter van het Comité» die in zijn openings woord zijn genoegen uitsprak over de flinke opkomst. Er gaat een ontzettend leed ove^ de wereld, waardoor velen getroffen wor den. De internationale economische toe standen lijken op een gekkenhuis. Door de hooge tariefmuren wordt ieder land ver pletterd onder zijn eigen handelingen. Ook Nederland als exportland wordt hierdoor zwaar getroffen. Denk daarbij even aan het lot van al die ouden, wien steun ontvallen is, buiten hun invloed- En al die werkloozen, waaronder jongelui, die werken willen, maar niet kunnen. We weten niet, wat ons zelf te wachten staat, ons en onze kinderen, nu de materieele levensverzekerdheid ver broken is. Ook gaat ontzinken de waar deering en hoogachting van den persoon lijken mensch. De misdaad is enorm toege nomen en daarnaast de moedeloosheid. Ook 't geloof gaat ontzinken; De moedeloosheid moet echter omgezet worden in hoop op de toekomst. In de natuur gaat het licht overwinnen. Mogen we dat ook brengen in de harten der velen, waar duisternis is. Ons comité stelt zich ook ten doel den steun van andere lichamen aan te vullen. Moge ook door Uw kracht dit werk verlicht wor den. Na deze ernstige toespraak ging men over tot de zakelijke besprekingen. Om ons verslag te bekorten, zullen we alleen mededecling doen van wat dienaangaande besloten werd. Zoo zullen er periodiek, te beginnen op 1 en 2 Februari, collecten wor den gehouden langs de huizen, in een ge sloten bus, waarschijnlijk om de veertien dagen. Behalve de collectebussen zullen de collecteerenden ook zijn voorzien van intee- kenlijsten, waarop diegenen kunnen intee- kenen, die periodieke giften in geld of in natura, hetzij gedragen kleeren, levensmid delen of welke andere goederen dan ook, willen beschikbaar stellen. Mevr. Steenber ghe zal zich met de algemeene leiding hier van belasten, terwijl men op de vergadering reeds namens een twintigtal dames toezeg ging voor het collectewerk kreeg. Ingedeeld in groepen van twee, zal elke groep een wijk bewerker». Wie zich verder nog voor dit werk beschikbaar stellen wil, gelieve zich op te geven bij Mevr. Steenberghe, vóór 20 Januari a.s. Verschillende ontspanningsverenigingen, als tooneel-, muziek- en zangverenigingen deden spontaan toezegging voor het geven van openbare uitvoeringen, ten bate van het Comité. Van zulk een. batig saldo is 90 bestemd voor het pl. Comité, terwijl 10 aan het Nationaal Comité moet wor den afgedragen. De diverse ontspannings verenigingen zullen verder met elkaar overleg plegen onder leiding van den heer Lub. die hiervoor reeds een vergadering, te houden op Woensdagavond 20 Januari» in 't vooruitzicht stelde. Onder voorbehoud van nadere goedkeu ring deed de afgevaardigde van de Wijk verpleging toezegging van gratis verple- gingshulp. Nog werd aan de diverse afgevaardigden tn overweging gegeven met hun vereeni ging te beraadslagen over een schenking aan geld uit de kas. Aan de discussies werd door zeer velen deelgenomen. Met een woord van opwekking sloot de voorzitter de vergadering. Moge deze bij eenkomst de inzet zijn van een krachtige en doeltreffende steunbeweging op Soes terberg, waaraan allen, die daartoe in staat zijn, op velerlei wijzen zullen medewerken. SOESTERBERGSCH GEMENGD KOOR Bovengen, zangkoor heeft een grootsch plan in voorbereiding, zooals wij verne men mochten. Bij gelegenheid van haar eerste Lustrum, hoopt die vereeniging tegen het einde van dit jaar een uitvoering te geven van het groote oratoriumwerk van Joseph Haydn „Die Schöpffing". Met sa menwerking van koor, orkest en solisten, zal het geheel onder leiding staan van den heer Theo de Vries, directeur van S.G.K. Het werk is reeds in studie genomen. In verband hiermee geeft het Bestuur der Zangvereeniging aan hen, die lid wenschen te worden, in ernstige overweging, zich vóór 1 Februari te willen opgeven, daar er met het oog op de instudeering van het Oratoriumwerk, na dien datum voorloopig geen nieuwe leden meer kunnen worden aangenomen. van 713 Januari 1932. GEBORENMartinus Willem, zodn v. W. v. Vliet en J. A. Sadulski, Bïrktstr. 10; Hermanus, z. v. E. Reinsma en H. v. Laar, Verl. Postweg 22; Jan, z. v. J. Ak kerman en M. E. Teunissen, K. Kerk- ONDERTROUWD: J. H. Metz en A. WeerdesteijnH. v. d. Bosch en M. van Hamersveld. GEHUWD; G. v. Oorschot en W. M. Spiekmann; A. Timmerman en J. Hoog land; H. Koot en G. B. Schönberger. OVERLEDEN: Benjamin v. de Kuit, 49 jaar, geh. met A. Visscher, Schoutenkamp weg la; Theodorus Roelettus Lunenburg, 69 jr, geh. met H. H. v. de Stolpe, Hei deweg 20. Vestiging van 713 Januari' 1932. M. Brunekreef van Naarden naar Kolo- nieweg 5; J. Boon m. vr. van A'dam naar Nieuweweg 93; P. W. v. Velzen v. Zeist naar 2e Heeserl. 2; F. Drees m. vr. van A'foort naar Heideweg 32; S. C. Bestelink m. gez. van A'foort naar Heideweg 32; W. F. Selderbeek van Londen naar van Weedestraat 5a; M. Waldman van Hilver sum naar Amersf.str. 119; A. Postmus v. Emmen naar Kerkstr. 10b; L. den Uijl m. gez. van R'dam naar Andriessestr. 5; D. A. Smits van Groningen naar Baten burglaan 15; J. J. M. de Veer-Sieverding van Leersum naar Kerkpad N.Z. 21; S. de Jong, van A'dam naar P. Potterlaan: 24; P. Honig van Uithoorn naar Voss&- veldaan 16. Vertrek van 713 Januari 1932. M. C. v. d. Hoorn van Postweg 52 naar Zeist, Baarnscheweg 32; Ch. Meuskens v. Julianastraat lb naar Oldenzaal, Steen- straat 23; R. Mulder van Nieuweweg 100 naar Muiden, b(j G. v. d. Veer; Wed. H. W. Stol van Heideweg 52 naar Culem- borg, Markt 35bis; G. H. L. de Wjjs nu gez. van Wilheiminalaan 10 naar Den Haag, Vogelkersstr. 62; M. Veenendaal van O. Tempellaan 2 naar Zeist, 2e Dorp straat 58; P. de Merjer van Andriessestr. 2 naar Maartensdijk, Holl. Rading; J. Adams, van L. Brinkweg 44 naar A'dam,

De Soester | 1932 | | pagina 5