m, VENEMA ij Pluimveeteelt. L. i. HOKSBERGEN Hoe de arbeiders opgehitst worden. MeyHnk's Fotohandel Speciale aanbieding COLBERT -C0STUUMS m i m pn m m m b m m Binnenland. Burgerlijke Stand Predikbeurten. HP - I 0 pp pn 11 il Hl JU 18 m 18 pp 1 H PI JU iü Hl n 'HL SÉ Ut M Sport. werk voor derden verricht, al of niet tege lijk onder bijlevering van materialen en die niet direct, maar later betaling voor zijn werk en leverantie ontvangt. Men wachtte zich voor overdrijving. Niet onder alle omstandigheden, is het noodig een Vorderingenboek in te voeren. Laat een bakker en niet alleen een bak ker, maar zoovele middenstanders, die in soortgelijke omstandigheden vcrkeeren die van zijn crediet-verkoopen in zijn win kelboek aanteekening houdt, dat systeem van boeken gerust voortzetten. Wat de bakker verkoopt, is meestal contant. En kele posten blijven wel eens overstaan. Maar het zijn uitzonderingen. En lang blij ven ze niet overstaan. De gewoonte bestaat deze posten in een winkelboek aan te tee kenen. Bij betaling wordt dan door een pot loodstreep de post „uit gedaan." Hier levert het Winkelboek wel voldoen de overzicht. Daarnaast een Vorderingen- boek aan te leggen is onnoodig. Een tweede raad is de navolgende. Blijf Uw Vorderingenboek zooveel moge lijk op de wijze bijhouden, als U thans reeds doet. De ervaring leerde ons, dat, op hoe on derscheiden wijze ook het Vorderingenboek wordt bijgehouden, het Vorderingenboek op de wijze, zooals men het bijhoudt, geheel aan zijn doel beantwoordt. Waarom zou men het systeem van boeken, waaraan men jaren gewoon is, laten varen voor een nieuw systeem? Wel is het noodig, dat sommigen in hun wijze van boeken eenige verandering aan brengen. Er zijn middenstanders, die bij betaling van een post door een streep met potlood de voorkeur schijnt uit te gaan naar blauw potlood aangeven, dat een post is betaald. Uit niets blijkt dan later, wan neer de post werd betaald. Alleen het feit van betalen zonder meer, is immers ge boekstaafd. Weg met de blauwe streepen over de posten in het Vorderingenboek. Vermeldt den datum van ontvangst van het geld en het bedrag, dat werd ontvangen. Zorg ook vooral, dat de alphabetische klapper in orde is. U weet wel, die klapper vindt U vóór in het Vorderingenboek, soms ook achterin. Ook bestaan losse klappers, waarvoor wij weinig gevoelen. Gewoonlijk zijn die dingen juist zoek op momenten, waarop men ze noodig heeft. De alphabetische klapper bevordert het opzoeken van de voor iederen klant be stemde bladzijde of bladzijden in het Vor deringenboek. Wanneer men de klapper niet of onvolledig bijhoudt, brengt men zich zelf in moeilijkheden^ Een raad, dien wij ook nog willen geven, is deze: Vermeldt vooral steeds duidelijk het jaartal. Doet men dit niet of alhans onvolledig, dan kost het later vaak veel moeite uit te zoeken over welke jaren een gedeelte van het boek loopt. Uit Alg. Ned. Landb. blad. KAN DE MESTVLOER VERDWIJNEN? Op tal van boederijen, waar men kippen houdt, laat de huisvesting der dieren veel, soms zeer veel te wenschen over. Het hok ziet er oogenschijnlijk uit als een model- hok en men verwacht dat ook het innerlijk ervan aan de gestelde eischen zal voldoen, hoe eenvoudig dan ook ingericht. Wanneer men evenwel het hok binnentreedt, wordt men bitter teleurgesteld. Meestal is het hok van een mestvloer voorzien): dat is in orde, maar de boer be gaat een groote fout, door den mestvloer tot anderhalven meter van de voorzijde van 't hok door te laten loopen. Hij doet dit met een voorop-gezette be doeling. Wanneer hij den mestvloer flink breed neemt, kan hij meer zitstokken plaat sen en meent daardoor in de gelegenheid te zijn meerdere dieren in het hok te ber gen. Hier is de zuinigheid, welke de wijs heid bedriegt. Ook de verzorging van het inwendige van het hok laat veel te wenschen over, daar de mest dikwijls te lang blijft liggen. Dat door een dergelijke onachtzaamheid veel eieren verloren gaan, schijnt nog niet voldoende te worden begrepen. Dpor min der dieren in het hok te plaatsen en de die ren zoodanig te verzorgen, dat zij op tijd aan den leg gaan, zal het den boer mogelijk zijn zooveel geld in één jaar tijds te spa ren, dat hij daarvan een tweede hok kan bouwen. Nu kost elke kip, als boven om schreven gehouden, hem eiken winter geld. In de zomermaanden wordt de mestvloer dikwijls uit het hok verwijderd om de luis beter te kunnen bestrijden. Deze maatregel neemt echter niet weg, dat er geregeld ge spoten moet worden met een creoline-op- lossing of met carbolineum worden bestre ken. Op een bedrijf, kortelings door ons be zocht, zagen wij voor den bedrijfspluimvee- houder een aardige oplossing van het „mest- vloer"-vraagstuk. Men was hiermede zeer radicaal te werk gegaan en had den mestvloer uit het hok verwijderd. Op ongeveer één meter afstand van den achterwand van het hok, was tot de hoogte van den mestvloer duimmazig gaas gespannen over de geheele breedte. Een. ste vige plank aan de onderzijde verbond het gaas met den vloer. Boven deze strook, en op dezelfde hoogte was eveneens een raam bespannen met tweeduims gaas, gemaakt, terwijl hierbo ven, op geringen afstand er van, de zitstok ken waren bevestigd. Deze liepen niet in de breedte van het hok, maar evenwijdig met de zijwanden. Wanneer nu des nachts de dieren gingen roesten, viel de mest van een hoogte van ongeveer één meter in een flinke dikke laag turfstrooisel, welke direct den vochtigen inhoud absorbeerde en daardoor den stank in het hok tegenging. Want dit bezwaar is nog aan het gebruik van den mestvloer verbonden, dat in de lan ge winternachten, de dieren uren lang bo ven de uitwaseming van den mest der voor hen zittende vogels moeten doorbrengen. Daar komt nog bij, dat door het dage lijks of om den anderen dag schoonmaken van den mestvloer, de mest over de plan ken wordt gestreken, wat het gevaar voor besmetting niet uitsluit. Bij de boven omschreven uitvoering is besmetting door den mest uitgesloten, maar ook het in den stank zitten van den mest der dieren, voorkomt men. Het schoonmaken en opruimen van den mest is geen dagelijksch werk meer. Met een flinke turflaag onder de stokken kan men den mest ook in den winterdag lange- ren tijd laten liggen. Ook het reinigen gaat gemakkelijk en vordert niet meer tijd, dan éénmaal den mestvloer grondig schoonmaken. Een deur, die ter hoogte van de zitstok ken in den zijwand is aangebracht, geeft toegang tot het achterste gedeelte van het hok. De zitstokken en het raam er onder, kunnen naar de voorzijde opgedraaid wor den, zoodat men rechtstandig in het hok kan komen en de kippen geheel afgesloten zijn van de mestlaag. Met hark en schop is in een minimum van tijd de mestlaag verwij derd en van nieuw strooisel voorzien. Het voordeel van deze methode er voor zorgende, dat het hok niet is overbevolkt is bovendien, dat men verschillende pluim veeziekten op een eenvoudige en afdoende wijze kan bestrijden. RUSSISCH TRIO. Onder auspiciën van de N.V. Int. Con certdirectie Ernst Krauss zal het „Rus sisch Trio", bestaande uit Jascha Spiwa- kowsky, piano (die hier te lande reeds eer der met groot succes heeft geconcerteerd!); Tossy Spiwakowsky, viool; Ramund Ivurtz, cello (v.h. concertmeester en solo-cellist van het Anna Pawlowa-Ballet) een tournée door ons land maken. Het eerste concert zal plaats vinden Don derdag 28 Januari in „Diligentia", Den Haag. GUARNERI—QUARTET. Het Guarneri-Quartet zal onder auspi ciën van impresario Ernst Krauss deze en volgende week een tweede tournée door ons land maken en o.a. optreden te Arnhem (Arnh. Kamermuziek-Vereeniging; 18 Jan.); Den Haag, Diligentia (23 Jan.: Anna Paw- lowa-Herdenking en 26 Jan.: Ver. voor Ka mermuziek); Zeist, Figi (22 Jan.); Deventer (24 Jan.); eniz. DEN HELDER. TE KORT IN KAS BIJ BEZOLDIGD BESTUURDER. OOK RAADSLID EN WETHOUDER (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN, Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. wetsontwerp op de artsenijbereidkunde. 10. Ingekomen stukken: 1. Verzoek Ned. Vereeniging van Ker- misgenooten, om mee te werken aan het herstel van een Lunapark of de instelling van een Feestweek te Amersfoort. 2. Verzoek om medewerking aan de uitgave van een speciaal No. van „Le Trait d'Union." 11. Rondvraag en sluiting der openbare zitting. 12. Comité-generaal. Het Dag. Bestuur der Kamer: H. Cozijnsen Gzn., Voorzitter. Dr. Joh. H. Scheurer, Secretaris. N.B. In verband met de overlading der dagorde besloot het Dag. Bestuur, om in Februari nog een zitting te houden; daar om zijn enkele ingekomen stukken en an dere punten niet meer op deze dagorde ge plaatst, maar bewaard voor de volgende. Het bericht omtrent een tekort in de kas bij den Bond van korporaals-Marineschepe lingen, waarvoor 'n bezoldigd bestuurder is ontslagen, heeft hier groote ontroering ver wekt, daar de betrokkene eveneens wethou der van financiën was. Hij genoot het on- bepeikt vertrouwen en de algemeene ach ting, ook van zijn politieke tegenstanders. Hij werd geacht, als iemand, wiens arbeid als wethouder v*an groote beteekenis was voor een gemeente als Den Helder. Meer dan twintig jaar was hij reeds bezoldigd bestuurder van den Korporaals-bond, terwijl hij ongeveer acht jaar het wethoudersambt vervulde. Het tekort, dat over acht jaar loopt, werd geconstateerd eenj half jaar geleden, toen een fusie plaats had tusschen den Bond van Korporaals en den Bond van Minder Ma rine-personeel. De betrokkene werd toen geschorst, en zijn salaris werd ingehouden. Een ingesteld onderzoek gaf het hoofdbe stuur van de gefusioneerde bonden aanlei ding om hem op 15 Jan. a.s. zijn ontslag te geven. Hij heeft voorts ontslag genomen als lid van den raad en als wethouder en is 16 Januari d.a.v. uit de gemeente vertrok ken. Hoe het mogelijk is geweest, dat een zoo groot tekort van f 24.000 is kun nen! ontstaan, is nog niet bekend. Ten slotte kunnen wij nog mededeelen dat de ontslagen functionaris voorzitter was der partij-afdeeling van de SDAP. Een redacteur van de sociaal-democra tische pers is naar het Roer-gebied geweest, toen daar begin Januari communistische stakingen en onlusten werden voorbereid. De communisten, aldus vertelt hij, wer ken illegaal, voeren een ondergrondsche ac tie. Zij hitsen op tot moord en daden van geweld, tot moord op de agenten en tot geweld tegen de leiders en de leden der moderne (sociaal-democratische) vakbewe ging. Niet in het openbaar, maar in het ge niep. Niet door middel van manifesten, on derteekend door verantwoordelijke besturen, maar met getypte of gestencilde velletjes papier zonder eenige onderteekening. In een van die blaadjes, dat de schr. ver taalde, wordt uiteengezet, hoe op 2 en' 4 Januari alle krachten moeten worden in gespannen om het geheele Roer-gebied „in brand te steken.Vooral van de werk- loozen wordt veel verwacht. Die krijgen hun „plichten" precies voorgeschreven. Zij moe ten bij het wisselen van de arbeidsploegen discussiegroepen vormen en scherpe toe spraken van 3 a 4 minuten houden. „De sprekers moeten zeggen men ziet, dat zij hun lesje precies voorgezet krijgen dat CHR. NATIONAAL ZENDINGSFEEST. Evenals vóór enkele jaren zal ook thans het Chr. Nationaal Zendingsfeest in de bosschen van Soestdijk worden gehouden en wel op Woensdag 6 Juli a.s. Kamer van Koophandel en Fabrieken van de Geldersche Vallei. Zitting Maandag 1 Februari 1932 15.00 uur Kamergebouw, Arnhemscheweg 23. DAGORDE 1. Opening en notulen zitting 6 Nov. 1931 (reeds gezonden). 2. Rapport der Commissie voor de ge loofsbrieven der gekozen en herkozen le den; installatie dezer leden 1). 3. NIEUWJAARREDE door den Voor zitter, den, Heer H. Cozijnsen Gzn. 4. Benoemingen van bestuur en vaste commissies: Algem. voorzitter, aftr. H. Cozijnsen Gzn. Voorzitter Grootbedrijf, aftr, J. van Schup- pen Hzn. Plaatsverv. voorzitter Groot Bedrijf, aftr. J. H. van Lonkhuyzen,. Voorz. Kleinbedrijf, aftr. B. Kramer. Plaatsverv. voorzitter Klein Bedrijf, aftr. G. H. Ruiters. Jaarverslagcommissie, 3 voorzitters, Se cretaris, en 1 lid. Commissies voor 't Handelsregister, voor het Onderwijs, voor het Verkeerswezen, voor de Kamerfinantiën, voor het Districts congres. Het Dag. Bestuur stelt voor, om de com missies voor het Handelsregister en de Ka merfinantiën te vereenigen tot één commis sie, en twee nieuwe commissies in te stel len: voor Posterijen en voor Marktzaken. 5. Kamermedaille. Rapport van het Be stuur over het voorstel der Fa. Grootendorst tot het doen vervaardigen van een eigen Kamermedaille. 6. Rapport der Commissie ad hoe over de bepalingen in de Amersfoortsche ont- werp-politieverordening betreffende „ont sierende reclame", „ventverbod" en „markt regeling." 7. Rapport van het Bestuur betreffende de eventueel te bouwen vitrine in het Hol land-Huis te Brussel. 8. Rapport van de samenspreking te Hilversum doori verschillende K. van K. over een andere vacanticregeling; rappor teur de heer J. Ph. Korthals Altes. 9. Rapport van het Bestuur over bet adres van den Drogistenbond inzake het NACHTEGAALSTRAAT 9, UTRECHT TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS een groote staking de Regeering-Brüning en de noodverordening ten val kan brengen. De werkloozen moeten hun woning afstaan voor kamer-bijeenkomsten ter bespreking van de staking. Op 2 en 4 Januari worden alle krachten gemobiliseerd om de politie van de bedrijver» vandaan te houden; ze moet worden „weggelokt" om het uitbre ken van de staking gemakkelijker te ma ken. Honderden werkloozen moeten op de toegangswegen naar de mijnen en fabrieken massaal stakingsparolen! uitschreeuwen, op dat de arbeiders „automatisch den boel er bij neersmijten." Als de meerderheid in staking is mag geweld worden toegepast op strijdbrekers, als woorden niet baten. Leiders van „reactionaire" vakbonden, die tegen de staking zijn, moet men verhinderen het bedrijf binnen te gaan. In de wachtloka len moeten de werkloozen de bedrijfsleiders en bazen wegjagen. Tegenstanders van een staking moet het spreken onmogelijk ge maakt worden. Zoodra een ploeg het werk verlaat, moeten „onze menschen" ander maal tot den aanval overgaan, de motoren afzetten en het vuur uit de ketels halen, „wat de stemming enorm prikkelt." Indien de herbergiers de lokalen niet vrijwillig ter beschikking stellen, „openen wij een voudig de deuren." En dan komt „de gecon centreerde aanval tegen de bourgeoisie." f 55.en f 65. NIEUWSTE V00RJAARSST0FFENI Telef. 2169 F. C. Kuijperstraat 10 Direct op 2 en 4 4 Januari moeten de bur gemeesterswoningen, de steunlokalen en gemeentehuizen worden bestormd.... en 5 en 6 Januari moeten de acties van de werkloozen nog in hevigheid toenemen.... alle werkloozen gaan op 1 Januari een „huurdersstaking" inde politie moet binnen 36 uur „verlamd zijn! Enzoovoorts. Zoo worden arbeiders en werkloozen op gehitst en misbruikt voor Moskovietische doeleinden. Men late zich niet in slaap wiegen door het tot dusver nog niet zeer groote succes van deze heeren en evenmin door de overweging, dat Nederland in an dere positie verkeert als Duitschland. De communistische methoden hebben overal hetzelfde doel, al past men zich plaatselijk aan, en echecs schrikken de heeren niet af. Waakzaamheid en betere voorlichting van de arbeider^ als tegenjgif zijn meer dan ooit in dezen tijd van verwarring en onze kerheid noodzakelijk. Ook en vooral in het belang der arbei ders zelf. G. P. D. van 1420 Januari 1932. GEBOREN: Rinskje dochter van J. Pi- Jot en G. Tijink, Torenstraat 11, Anny dochter van J. Verkooyen en W. R. Hein- huis, Beukenlaan 21d. ONDERTROUWD: W. Lam en J. G. van 't Klooster; A. Tammer en A. G. v. Doorn; J. C. A. van de Kleij en M. J. Schimmel; W. Vellinga en H. Haks; W. Verwoerd en Z. Griessen; W. van Logtestijn en A. S. Botterblom; C. v. d. Kooy en Chr. van Log testijn. GEHUWD: J. H. Metz en A. Weerde- steijn; H. v. d. Bosch en M. M. van Ha- mersveld. OVERLEDEN: Hendrikus de Bes. 11 maanden, Kerkpad NZ 37; Willemina Christina Maria van de Dijssel, 6 jaar, Mo lenstraat WZ 72; Maria Elizabeth van Oei, 74 jaar, wed. A. Muller, F.C. Kuyperstr. 1. Vestiging 1420 Januari 1932. M. Broekema van Assen naar Amersf. straat 83a; D. J. C. Harmsen van Amster dam naar Birktstraat 34; Th. de Boer met gezin van Velsen naar Plasweg 29; K. M. C. L. van de Pol met gezin van Breda naar van Weedestraat 61; A. E. Lips van Bus- um naar Amersf.straat 65; G. Hart van Groningen naar Schrikslaan 41; W. Mees van Rotterdam naar Amersf.straat 140; G. J. H. Vervat van Amsterdam naar Konin- ginnelaan 37; A. Ruzsa van den Haag naar Tempell. 4; K. R. O. JapTjong van Am sterdam naar Rademakerstraat la; J. Ver- weij van Wageningen n. Soesterbergsche- straat 125; G. S. Soors d'ancona van Bus- sum naar W. Pyrmontlaan 40; Wed. Jhr. J. G. O. S. von Schmidt auf AJtenstadt van den Haag naar O. Tempelaan 4; M. Lenz van Recklinghau^en naar Amersf. straat 89. Vertrek 1420 Januari 1932. O. Spithorst van Heideweg 52 naar Avereest. de Pol Dedemsvaart; D. C. Knoop van Middelwijkstraat 30c naar Schiedam, Lange haven 83; H. Koot van Kon.laan 137 naar Hilversum. Rozenstraat 105; J. T. Amelunxen van Laanstraat 36 naar Hanno- ver; J. Penning-Schuyf van Prins Hendrik laan 4 naar Rijswijk, Heerenstraat 29; A. F. Postmaa met gezin van Banningstraat 64 naar Rotterdam, Randweg 87a; A. M. du Mee van Hellingweg 3 naar Driebergen Rijsenburg, Burgemeesterplein 1; P. van Gils van Amersf.straat 78c naar Utrecht. Adelaarstraat 78; J. FI. A. F. Stalpers van Amersf.straat 48 naar Bergen op Zoom, Or- Nassaukazerne; M. A. Hussaarts van Ver!. Postweg 5 naar Ginneken, Pr. Julianastr. 54; Th. H. van Kleef van van Weedestraat 9 naar Baarn, Krugerlaan 24; M. A. J. van Engers van Julianastraat 50c naar Am sterdam, Noorder Amstellaan 34 III. Verhuizingen in de gemeente van 1420 Januari 1932. D. Mulder van Hartweg 16a naar Kon. laan 20; J. H. Wassing van Smitsweg 12 naar Dorresteinweg 14; E. Hofstee van Nieuwe weg 19 naar Dorresteinweg 14; H. Lijftogt van Soesterbergschestraat 24 naar Soesterb.straat 18; C. ter Haar idem; J. L. D. Welmers van Hellingweg 3 naar idem; G. v. d. Wilt van Vosseveldlaan 16 naar KI. Engendaalweg 9; P. Konig idem; B. J. de Groot idem; W. H. Flick van Nieuweweg 99 naar Kerkpad NZ 41; J. Dijksma idem; M. Oppenheimer van Kon.laan 11 naar Nieuwesteeg 33; G. van Dijk van Wieksl. weg OZ 21 naar Laanstraat 30a; E. Unkcl van Banningstraat 66 naar Kampweg 26; H. Kinderdijk van Birktstraat 31 b naar Soesterb.straat 49; S. Wassenaar van Nieu weweg 36 naar 49b; W. Verweij van Molen straat WZ naar Birktstraat 31b. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 24 Januari 1932 O. kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. O. kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 7 uur: Ds. Groeneveld. Jeugd dienst. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 24 Januari 1932 's avonds 7 uur: Ds. W. Banning, Haarlem. DAMRUBRIEK Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 32 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM No. 7 Ir. W. Vrijland, Dordrecht. Zwart: 5 1 2 3 4 5 ISS Goede oplossingen ontvangen van de hee ren B. van Woudenberg, D. Staal. S. de Z. Van probleem No. 3 was als goede oplos ser de naam P. Floor weggevallen. UIT DE SPELOPENING. Onmiddellijk na de opening kan in op sluitingspartijen een type-zet voorkomen, waarop vooral de Fransche spelers met voorliefde speculeeren. De slag werd voor het eerst toegepast door M. Bonnard en zou zich op de volgende wijze uit de ope ning kunnen ontwikkelen- Wit. Zwart. 1. 33—28 18—23 2. 39—33 12—18 3. 34—39 7—12 4. 30—25 20—24 5 44—39 14—20 6. 25X14 9X20 7. 31—27 17—21 8. 37—31 21—26 9 41—37 11—17 10. 40—34 6—11 11. 34—30 1— 6 12. 47—41 4— 9?? Indien men nu de stelling beschouwt, blijkt dat wit zijn positie op allesbehalve lo gische wijze heeft opgebouwd. Bij het aan vaarden van de opsluiting aan zijn linker vleugel heeft natuurlijk de bedoeling voor gezeten, spoedig op veld 22 te spelen. Doch dan is het niet noodzakelijk en zelfs tijd verlies, eerst verschillende zetten aan den rechtervleugel te doen. Vooral 4741 is zwak en kan alleen verklaard worden door het speculeeren op den slagzet. Als zwart 1722 inplaats van 49 speelt, heeft wit vrij belangrijk nadeel. Na 49 echter wint wit door- 46 47 48 49 50 Wit: 6 (Het Damspel). De stand in cijfers moet zijn: Zwart vijf schijven op 10151920 en 37. Wit zes schijven op 293032351l en 47. Wit speelt en wint. Oplossing Probleem No. 5 De stand was: Zwart: 6/8—14—15—19—23—24—28—29 Wit: 17—25—30—37/40—43—45—49. Wit speelt en wint op de volgende fraaie wijze: 39—33. (28 x 48). 38—33, (48 x 12). 25—20, (14 x 34), 35—30, (24 x 44), 38 x 11, (6 x 17), 49 x 7. 13. 27—21 16X27 14. 32X21 23X32 15. 37X28 26X37 16. 41X32 17X26 17. 28—23 19X37 18. 30X19 13X24 19. 42X31 26X37 20. 38—32 37X28 21. 33X 4 verl. Het verrassende van den slag is, dat wit plotseling een tempo krijgt. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Het le elftal kon het j.1 Zondag niet ver der brengenj tegen Victoria dan een gelijk pel 22. Wanneer we den uitslag nagaan, een paar weken geleden tegen Quick (23), dan heeft Soest I zich j.1. Zondag niet van zijn beste zijde laten zien, aangezien (Juiek boven en Victoria onderaan staat. Soest II. Heeft haar zware taak in Veenendaal schitterend volbracht. Met niet minder dan 61 bleef ons 2e elftal in de meerderheid. 13c wedstrijd had een ruw karakter, van de zijde van Veenendaal werd niets ontzien, om Soest II er onder te houden, wat door de houding van het publiek in niet geringe mate in de hand gewerkt werd. Onze kee per van IJzendoorn, die slechts éénmaal moest zwichten, had het zwaar te verant woorden en moest menige trap incasseeren. Met rust was de stand 21 voor Soest; er was met wind mee gespeeld, zoodat de 2e helft met een bang voorgevoel begonnen werd. Direct bij de hervatting werd het Soest-doel belegerd en had de achterhoede, en niet het minst de keeper alle moeite het gevaar te keeren. Toen de druk wat minder werd. en onze voorhoede ten aanval trok, flink gesteund door spil en halfspelers, was de stand spoedig 3—1. Dit was voor de tegenpartij een ontmoediging, en toen het even later 41 werd, was de grootste te genstand gebroken, zoodat de eindstand werd 61, en ons 2e elftal deze twee kost bare punten mee naar huis nam. A.s. Zondag 2 uur n.m. aan den' Koud- hoornweg: Soest IIBaarn III. Wordt Soest II kampioen? A.s. Zondag valt de beslissing, wanneer is 2e elftal wint, zijn zij kampioen. Wordt cr echter verloren is Baarn III kampioen. Vlug en open spel, 2e elftalspelers, en wer ken van begin tot einde, al kom je onver hoopt achter te staan, dan__niet de moed opgeven, maar gooi er nog een schepje op. Het le en 3e elftal zijn vrij, we verwach ten veel supporters, voor dezen beslissings wedstrijd, zoodat het aan belangstelling niet zal ontbreken. Zet a.s. Zondag de kroon op uw werk! CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK." E.V.V. ISoestdijk I. Zeist 4Soestdijk II. Na een week rust, zal ons eerste elftal Zondag a.s. den strijd aanbinden tegen E.V.V. tc Eist. Wat de uitslag zal wezen, is moeilijk te zeggen, maar dat oppassen de boodschap is, dat is vast, want heeft E.V.V. het sterke D.E.S. I niet één puntje afgesnoept. Daarom eerste elftallers gooit er Zondag a.s. een schepje op, en laat zien. dat jelui den bovenste plaats waardig zijn. Speelt niet zooals tegen Vios, want dan gaat het verkeerd, niet alles alléén willen doen, maar speelt een doortastend open spel, je kunt wel drie tegenstanders passeeren, maar door dat pingelen raakt je vermoeid en den vierden tegenstander zegt: ho, niet verder. Binnenspelers denkt om je vleugels, geeft ze werk. dat mat de tegenpartij af. Spil zet je voorhoede dikwijls aan het werk en de 1.- en r.half houdt jelui mannetje, de beide backs moeten vooral niet te ver op dringen, want bij evenjtueele doorbraken wordt dat noodlottig en vooral, treedt re soluut op. Aan allen nog dit: speelt een sportieve wedstrijd, Iaat je door niets beinvloeden, maar houdt de Soestdijkkleuren hoog. Ver trek per bus om half één vanaf het terrein. Het 2e elftal speelt uit tegen Zeist 4. Ook voor jelui geldt het bovenstaande. Vertrek per fiets om half elf, daar er om 12 uur gespeeld moet worden. Aan allen veel succes toegewenscht. E. S. V. A. C. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Esvac adsp.Baarn adsp. 27 CJVV III—Esvac Z 0—10 Esvac IILaren II 36 St. Boys IEsva;: I L—i Voor a.s. week zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Zaterdag: 2.30 uur Baarn jun.Esvac jun. 2.30 uur Esvac ZClimax II Zondag: 12.00 uur Esvac IIIVeneta II 2.00 uur Esvac II—Hilversum V Het eerste elftal is vrij. Wit prnna Prijs GEZO Soest en suil Boven groote AANG garage tige b Brieve dit bla Soestei WOLL Dames „HET

De Soester | 1932 | | pagina 2