2e BLAD Aanbieding Bespeelde Piano's Fa.R. v. d.BURG, Amersfoort,®Arnh.str. jeugdherbergen. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Burgerlijke Stand Predikbeurten. behoorende bij ,»D E S O E S T E R" van Zaterdag 12 Maart 1932, No. 21 (Vervolg) zult niet dooden" en „wie het zwaard neemt, zal door het zwaard vergaan'' en vermaant ons: „Die daar zegt i!< ken Hem en zijn geboden niet bewaart, die is e n leugenaar en de waarheid is in Hem n e En daar staan wy met onze wijsheid en moeten erkennen, dat de Goddelijke Zwakheid sterker is dan de menschelijke wjjsheid. Goddelijke Zwakheid verwaciu de overwinning dan ook niet van men- schenkracht m.iar spreekt: „Ni t door kracht, niet door geweld, maar door Mijn geest zal het gescliLden". Wanneer dan ook de Bijbel den mensch wijs gaat noemen, daar is het in het Oud Testament Salomo de Vredesvorst, die de. naam verdient en die alben Gods Tempel mag bouwen en in het Testament der ver vulling zyn het de menschen die naai Bethlehem trekken, naar den Eeuwigén Vredesvorst, die Wijzen worden genoemd Zoo alleen ligt de oplossing en zoo alleen kan het geloof met kracht zijn werken, ook zrjn vredeswerken, in de wereld vol brengen. Van do gelegenheid om met den spreker van gedachten te wisselen of vragen te stellen, wordt gebruik gemaakt door den Heer Smit, die met genoegen van spre ker heeft vernomen, dat het zyn opvat iing is, dat alles voorkomt uit de zonde. Maai vraagt de heer Smit, kan een klein lan. als het onze nu maar ontwapenen, want 't heeft toch zijn eigen positie in de wereb te verdedigen. Elke stad heeft toch ook zijn poli.ie en by afschaffing van het le ger zal toch een groote macht noodig zyi. tot handhaving van de binnenlandsehe or de. Mr. van Westen antwoordt daarop, dat hetgeen door hem te dien aanzien weru gezegd, nog door hem zal worden aange vuld met de mededeeling, dat de po'Jiik natuurlijk moet worden uitgebreid en hiv wyst daarbij op hetgeen ook dikwijls dooJ tegenstanders van ontwapening wordt naa. voren g'ebracht, n.1. dat de overheid he. zwaard niet te vergeefs draagt; inderdaac moet zij dat niet te vergeefs dragen en dit woord duidt natuuili^k speciaal op he; tegengaan van misdaad enz. in het eige.. land en het bedwingen van onderlinge twisten. De heer Smit repliceèrt en vraagt o wij ons dan eventueel maar gewillig bi. een ander land moeten laten inlij en, waar op de heer van Westen antwoordt, dat hi. niet gelooft dat een „Stam'' door wapen geweld zou kunnen ten onder gaan. Hi. wijst daarbij op Transvaal, welk lam oorlog voerde tegen Engeland en die ver loor, maar de Transvaalsche Boeren zijr Transvaalsche Boeren gebleven en ziji. zelfs tot veel betere toestanden in hur, land gekomen, niettegenstaande de tij delijke onderdrukking door Groot-BrLtan- nië. Toen is trouwens ook reeds na dien oorlog gebleken, dat die eigenlijk niet al leen gevoerd was voor de zoo zeer ge roemde idieele motieven, maar ook uit eco nomische overwegingen n.i. om de Diu mantmijnen, die Engeland wilde bemachti gen en die de boeren wilden behouden Spreker wil evenwel dichter bij huis bliij ven en wijst op de Friezen in ons lana die niettegenstaande ze bij Holland ziji ingelijfd geworden toch hun aard en taa. tot op den huidigen dag niet hebben pryt gegeven. Verdtr wijst hij op de Poolschc Joden en op de Beieren in Duit-schland. allen tijdelijk verdrukte stammen die te gen de verdrukking in zijn gegroeid. Spre ker wil alle beroep op vroegere oorlogei verwerpen maar alleen bespreken den te- genwooraigen modernen oo/log, waarmede wy te doen zouden krijgen; de tachtigja rige oorlog is in geen geval te aanvaaruei als maatstaf voor den tegenvvoordigen tijd; die oorlog was iniusscnen een spreken bewys om aan te voeren dat de overheb niet altyd mag gehoorzaamd worden, nua dat God meer gehoorzaamd moet wordei dan de menschen. Nadat Mejuffrouw Tol nog heeft ge zongen Gez. 229 eerste en laatste vers Daar is uit 's werelds duist're wolken, en O, Vredevorst Gy kunt gebieden, dankt d Voorzitter den spreker voor zijn belang ryke rede en Mejuffrouw Tol en de hee. Breekveldt voor het door hen gebodem op muzikaal gebied en roept dezen een „Tot weerziens'" tov.. E.S.V.A.C. Donderdagavond had het bestuur vat de V.V. Esvac een film-avond georgani seerd in de zaal van Hotel Eemland, voo' haar adspiranten-leden. Omstreeks 8 uur opende de voorzitter, de heer P. J. Cl ments met 'n enkel woord den feestavond, en memoreert dat er voor de oudere lede. reeds een feestavond is gevierd in d Gouden Ploeg, maar daar liet ledenaantal steeds stijgt, is er in Soest niet zulk eei groote zaal (waaraan veel behoefte is Red.) te krijgen om al de beguns'.igers vai Esvac te bevatten. Daarom had het be stuur gemeend, ook voor de jongere gent- ratie wat te moeten doen en is daar voo. deze filmavond gekozen, waartoe ook an deren tegen een klein bedrag toegang kon den krijgen, daar zulke avonden in de pa pieren loopen. Als er dezen zomer ge traind wordt, is het plan een openluchtfilm- Voorstelling te geven, waar de voetbali sport in beeld wordt gebracht, hoe ge speeld moet worden. Spr. hoopt alsdan oj zeer groote belangstelling. Vervolgens kreeg de operateur de hee: van Wijngaarden de gelegenheid om ee: 2 tal prachtiüms te laten zien. De voet balwedstrijd Holland-Duitschland, was een kolije naar de hand der jongelui, g Huig- den de gedane uitroepen. De teekenfilm viel ook in den smaak, waarom smakelyk is gelachen. In de pauze werd aan elk lid een ver- snaperinjg uitgereikt, welke in goede aar de viel. De circusfilm in 6 acten was zeer goed, de trouw van den knecht aan zijn naas werd goed weergegeven. Esvac kan op een geslaagden avond terug zien, we gens te geringe deelname ging het bal niet door. By het verlaten der zaal miste een der dames haar fietslamp, de politie is hiervan op de hoogte gesteld. EEN SUPERFILMWERK Van 11 tot en met 16 Maart 1932 wordt in het Flora-theater te Baarn de film „Ka- meradschaft" vertoond. Dit superfilmwerk heeft zijn ontstaan te danken aan de ver schrikkelijke mijnramp te Courrieres, waar bij 1200 menschen het leven verloren. Het is een propagandafilm geworden voor de toenadering tusschen Franschen en Duit- schers, en daardoor tevens voor de groote Vredesgedachte in het algemeen. Deze mijn ramp heeft in een Fransche mijn plaats in de onmiddellijke nabijheid van de Duitsche grens, waar dichtbij ook een Duitsche mijn gelegen is. Na de ontploffing komen red dingsploegen van Duitsche mijnwerkers hunne Fransche kameraden enthousiast te hulp, om het groote leed te helpen verzach ten. Wij brengen deze film onder de aandacht van onze lezers, en wekken hen op, deze te gaan zien. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit blad. Wat meestal niet met films die een ideaal verkondigen, het geval is, is bij „Kamerad- schaft" wèl het geval: het is ook een film drama van ongemeene schoonheid; in sterke opeenvolging zijn prachtige beelden ge monteerd, het radelooze volk voor den in- -;ang van de mijn, de mijnwerkers, het komt alles in onweerstaanbare hevigheid op den toeschouwer af. DIPLOMA BEHAALD. Na een twee-jarigen cursus aan de tuin- bouw-winterschool te Baarn gevolgd te hebben, zijn de heeren A. J. Kamerbeek en Jan Geitenbeek Jr., er in geslaagd het Di ploma te verwerven. MARKTBERICHT. Op de deze week gehouden eierveiling in de Gouden Ploeg alhier, brachten de hoen dereieren van f 2.75 tot f 3.10 per 100 stuks op. NADERE AANKONDIGING ZENDINGSCOMITé In ons bla'd van Woensdag 9 Maart j.1. was eene advertentie geplaatst van een te houden .Zendingsavond'' op 16 Maart e.k. Dit is een vergissing gebleken, en moet zijn op Vrijdag 18 Maart e.k. GEVONDEN VOORWERPEN. Een groene hondenhalsband Een kinderhandschoen ^en ongevoerde mantel Een regenjas Een enveloppe met drukwerk Een album Een schroevendraaier Een loupe Een rozenkrans Aangeloopen een zwart-bruine hond- FAMILIETWIST. Donderdag kregen de bij elkander wonen le familieleden B. en Mej. K. aan den Korte Briijkweg twist, welke zoo hoog liep, dat B. mej. K. verschillende slagen toebracht. Toen de politie arriveerde slahgde zij er in en deze bemiddelend op te-treden, zoodat geen proces-verbaal behoefde te worden op gemaakt. BEKEURD. In de afgeloopen week zijn wederom ver schillende fietsrijders bekeurd, die in de ver boden richting reden op 't stukje Spoorstr vanaf de Lindenlaan naar het trottoir Soest- dijk toe. Dit stukje Spoorstraat mag alleen wor den bereden in de richting vanaf het station naar de Lindenlaan toe en niet in omge keerde richting. Indien men dus van den Eng af naar beneden gaat mag men niet bij de Lindenlaan (dat is bij de bloemisterij van den heer Tolboom) rechts afgaan ter stond naar het station toe, maar moet men dan rechtuit gaan naar den straatweg en daar rechts afslaan naar het station. Men zij dus gewaarschuwd, daar bij het rijden met automobiel of fiets in de verboden rich ting bekeuring volgt met alle onaange naamheden daaraan verbonden. OVERTREDING DER ARBEIDSWET. Wederom zijn verschillende personen be keurd wegens diverse overtredingen der Arbeidswet, voornamelijk wegens het laten verrichten van arbeid op verboden tijdstip pen, niet overeenkomende met de werk- ijden, zooals die op de arbeislijst zijn in gevuld. ONTVREEMD. Dinsdag is vóór Hotel Eemland ten na- leele van Mej. B. de kop ontvreemd van en electrische rijwiellantaarn, die aanwezig vvas op het daar geplaatste rijwiel. De poli- ie heeft hierna een onderzoek ingesteld ^dat nog loopende is. ACHT MAANDEN GEVANGENIS STRAF GEëlSCHT. De Officier van Justitie bij de Arrondis- sements-Rechtbank te Utrecht, heeft tegen de B. 8 maanden gevangenisstraf gecischt, wegens het plegen van niet nader te noe men handelingen met minderjarige meisjes. Deze de B. was indertijd ter zake van dat feit door de politie alhier aangehouden. Over 14 dagen zal de Rechtbank in deze zaak vonnis wijzen. CRISIS-COMITé. Naar wij vernamen, werd door de ambte naren der onderscheidene diensten der ge meente alhier over de maand Februari j.1. f 60.20, zijnde 1 der wedden ten bate van net plaatselijk Crisis-Comité bijeengebracht. VERGADERING SOESTERBERG'S BLOEI. Bovengenoemde vereeniging hield op Maandagavond een ledenvergadering in „Huis ten Halve" alhier. De voorzitter, de bijeenkomst openend, wees op de geringe opkomst bij zulk een belangrijke vergade ring. De periodieke bestuursbijeenkomsten hadden geregeld plaats. Dan volgde in zeer snel tempo, met het oog op de te houden lezing van dien avond, een leveu der be moeiingen van SB. over het afgeloopen jaar. Er is nu een dokter verbonden aan het Vliegkamp, die ook de burgerpractijk mag waarnemen. Met de PUEM werd ge correspondeerd over de geldinning; de wa tervoorziening blijft, zooals ze is. Door bi- ondere omstandigheden moet de heer Ga- -.ille afzien van de aangevraagde spreek beurt. De muziektent werd bij 't Vliegkamp geplaatst; voor lichtpunten bij 't Vlieg kamp en Prot. Bond werd toestemming ver leend. Afwijzende beschikking op subsidie aanvrage der Gymn. vereen. De verhooging van de trambaan en verbetering ingang Banningstraat wachten op afdoening door Waterstaat. In de waterafvoer bij de Chr. School is op primitieve wijze voorzien. Bij le opening van twee groote zalen was S.B. vertegenwoordigd. Rekest tegen de voor genomen plannen der Genie voor een berg- laats van springstoffen. Deze is er nog niet. Aansluiting bij de Prov. Utr. Bond van vereenigir.gen van vrecmdelingenver- xeer. Deelname aan de wandel- en rijwiel- tochten der KNAC en ANWB. Een rust- jank geplaatst bij Hoogte 50 en de muziek tent. Begraafplaats werd aangevraagd. Bij Ons Belang" werden reclameborden ge plaatst, de omgeving verfraaid, met het ge volg, dat nu alle huizen bezet zijn. Een irinkwatergelegenheid voor mensch en dier werd aan het einde van den Postweg in orde gebracht. Er had een aanplanting van boomen plaats en in de Tempellaan werd .en lichtpunt verkregen. Tegen gewoon ta rief kan men na sluitingstijd van de lnter- locale telefoon gebruik maken bij den heer Nooder. De waterafvoer bij de boterfabriek is nog een open vraag. Er zijn op 't oogen- ülik drie raadsleden van Soesterberg, die dikwijls mondeling kunnen bespreken, wat anders schriftelijk behandeld worden moest. Een betere verzorging geschiedde bij het nek van den heer Casteleijn. Op 6 Juli nam wethouder Koenders afscheid, waardoor een einde kwam aan de wekelijksche conferen ties met den Wethouder. De burgemeester noudt nu alhier elke maand zitting. Af- acbeiding der bouwvereeniging St. Jozef. Een nieuwe gids voor Soesterberg wordt gratis uitgegeven, uitgezonderd de omslag met teekemng. Wensch in den raad ge- oracht om hier een badhuis te stichten. Sub sidie voor Verkeershuis wordt in overwe ging genomen. De heer Grootewal hield een lezing over baatbelasting. Men had één too- neeluitvoering. maar de muziekavond kon niet door gaan. Er werd besloten om sluit- zegels uit te geven. Dan werden de notulen voorgelezen, waarvoor we verwijzen naar ons verslag 'van de vorige algemeene ledenvergadering van Januari 1931. Na een kleine opmerking werden deze goedgekeurd. Naar aanleiding van een des- uetreilend ingekomen stuk werd besloten om adiiaesie te betuigen aan de aanvrage van teleionisch aangeslotenen voor nacht verbinding na 9 uur voor alle aangeslote nen, zonder bijbetaling. Het jaarverslag be vatte verschillende bizonderheden, die reeds in het overzicht door den voorzitter ver meld waren. De penningmeester gaf een overzicht van den staat der financiën, waar uit bleek, dat er een batig saldo is van 1 69.95. In de commissie voor het nazien dcr rekeningen enz. werden benoemd de H.H. an Dijk, Bosch en Drost. Het bestuursvoor stel van een te verleenen subsidie aan SGK voor het te houden concours wordt door den neer Grootewal geamendeerd. Na eenige discussie wordt dit amendement, waarbij i 25 wordt toegestaan, met bijna algemeene stemmen aangenomen. De altredende be stuursleden, de H.H. Liscaljet, ln 't Hout en Pastunink worden bij acclamatie herko zen. Daarna verkrijgt de heer van Nes, land schapsarchitect te Apeldoorn, het woord voor het houden eener belangwekkende Causerie in verband met het Uitbreidings plan dezer gemeente, welke lezing door ucütbeelden verduidelijkt werd. ln verband mei de zeer groote hoeveelheid verwerkte stof op deze vergadering en onze beperkte plaatsruimte, zullen we deze lezing zeer verKort, doch in hoofdzaken weergeven, ho pend bij een andere gelegenheid hierop na der terug te komen. Het doet spreker genoegen hier te kun nen praten over het Uitbreidingsplan. Niet zal over het gemeenteplan zelf gesproken worden, zoolang het nog niet in openbare behandeling is gekomen. Door de wet op het Uitbreidingsplan en de laatste wijziging der Woningwet door invoeging van hei nieuwe artiKel 45 voor het maken van streekplannen, is elk uitbreidingsplan voor gemeenten een wettelijke factor geworden, jben streekplan beoogt een plan voor een heele streek en elk later te maken uitbrei dingsplan moet hierbij aansluiten. Ons in teresseert het uitbreidingsplan voor ge meenten. Die uitbreiding moet niet letterlijk worden opgevat, maar in den zin van in ordebrenging, het maken van bestemming Art. 3b der Woningwet is bij K.B. nadei geregeld, pas enkele dagen geleden. In af wijking met de vorige wet is bij de nieuwe wet belangrijk: het verdagen van bouw plannen. Zoo kunnen nu bouwondernemers in de uitvoering niet meer belet worden door anderen. Er heeft een minutieus overleg plaats tusschen Bouw- en Woningtoezicht en belanghebbenden. Het maken van een uitbreidingsplan is een serieuze onderne ming en het is goed om vele redenen, dat zooiets geschiedt door iemand buiten de gemeente. Dan gaat de spreker in don bree- de na aan welke eischen een opdrachtnemer moet voldoen en welke werkzaamheden hem alzoo te wachten staan. Hierbij moet met een onnoemelijk aantal factoren rekening gehouden worden. Na de in kaartbrenging is het ontwerp in schets ontstaan. Op de kaart, schaal 1 bij 25 duizend, komt het z.g.n. plan in hoofdzaak, dat alles in grove trekken bevat en ook verband houdt met omliggende gemeenten. Daarnaast bestaat het plan in détails, met voor ieder stukje 1 blad, schaal 1 op 2500. Dit is vanzelf min der overzichtelijk. Dan geeft spreker den langen weg aan, dien het plan langs ver schillende officieele lichamen volgfen moet, vice versa soms. Het wordt meer en meer gebruikelijk om bij elk plan ook wegen te ontwerpen, met voor eiken weg een profiel. Een groote collectie bespeelde instrumenten bieden wij tegen zeer matige prijzen aan. Wij noemen slechts: WOLTER PIANO, zwart gepolitoerd f 200. Fr. SEILER palisander f 275. Kaps zwart f 360. GLASER zwart f 385. G. ADAM zwart f 425. ZIMMERMANN eikenhout f 450.— Levering met 5 jaar garantie, betaling desgewenscht in termijnen. Vraagt omgaand gereedliggende prijslijsten aan bij: Er behoort een evenredige verhouding te bestaan tusschen bouwterrein en wegen. Een zeer belangrijke zaak is ook het maken van sportvelden en wandelparken. Ook moet men veel meer rustieke wegen aanleg gen. Voor iedere straat gelden de zgn. bouwformules, waarin de hoogte der wo ningen, rooilijnen en andere gegevens ver werkt worden. Bij uitbreiding moet de bouwverordening herzien worden. Na nog iets te hebben medegedeeld over de proce dure van het plan, waaraan bij aannemingen alles, wat daarna volgt, moet worden ge toetst, laat spreker daarna met behulp eener projectielantaarn verschillende plaatjes zien van bebouwde landschappen, straten en af zonderlijke gebouwen met de bedoeling om te demonstreeren hoe het volgens zijn op vatting wel en niet moet. Het waren inte resante foto's, meest van eigen bodem, die een dwieper inzicht gaven in de geschie denis van de bebouwing over de laatste de cennia. Dat in de laatste jaren veel ver knoeid is door een botte eigengerechtigheid zal wel aan velen der aanwezigen duidelijk zijn geworden. En slechts de superieure een heidsgedachte van iemand, die zich waarlijk .meester" noemen kan, zal dat voor de toe- comst kunnen verhoeden. Er worden den spreker eenige vragen gesteld, wel ke door dezen in 't kort beantwoord wor den. Daarna dankt de voorz. den spreker voor zijn gehouden lezing, hopend den heer van Nes nog eens terug te zien om het plan duidelijk te maken, wanneer dit eenmaal ter visie ligt. Dank ook aan Volksonderwijs voor het afstaan der projectielantaarn en aan den heer D. Lub Jr. voor de bediening ervan. Waarna de vergadering gesloten wordt Wij hebben met groote vreugde bemerkt, dat de bewering van enkele inzenders van ngezonden stukken in het „Utrechtsch Dagblad", dat in de Jeugdherbergen onze nationale liederen niet mogen gezongen worden, onjuist is. Door den Voorzitter van de Nederland- sche Jeugdherberg-Centrale wordt dit in zen ingezonden stuk in bovengenoemd blad als een grove onwaarheid gesignaleerd. Om onze lezers in staat te stellen van dit stuk kennis te nemen laten wij het hieron der volgen: JEUGDHERBERGEN EN VOLKS LIEDEREN. Mijnheer de Hoofdredacteur, U wilt mij wel toestaan door onderstaan de regelen de beroering weg te nemen, die Kennelijk bij de lezers van een blad over bovenstaand onderwerp gewekt is door de ingezonden stukken van J. H. R-, J- I. F. 1482 en J. H. E. R. Deze wekken de voorstelling, dat het zin gen van vaderlandsche liederen in de Jeugdherbergen verboden zou zijn. Dit is onjuist. Pijnlijk doet het aan dat deze heeren of dames (die hun „vaderlandsche" actie onder pseudoniem en achter een mas- <er voeren-) toch moeten hebben geweten, dat deze mededeeling onjuist was, dat zij Dewust deze onwaarheid hebben verspreid. Ik laat daar het feit. dat het geïncrimi neerde stukje in „De Trekker" van een in dividueel lid was; het bevatte een persoon lijke meening, en gaf allerminst weer wat in onze reglementen of voorschriften zou zijn vastgelegd. Trouwens deze laatste kan elkeen zelf naslaan; en wij mogen toch ver wachten, dat hij die het publiek wil voor lichten, zich eerst op de hoogte stelt van den feitelijken toestand. Erger is, dat de geheele strekking van bedoeld stukje ten eenen male onjuist wordt weergegeven. Maar het allerergste is, dat de schrijver het oirbaar acht een zin nog wel tusschen aan- halingsteekens over te nemen die er hee- lemaal niet instaat!! J. H. E. R. neemt dat ongecontroleerd over en schrijft, „dat de geachte inzenders volkomen naar waarheid schrijven dat het zingen van Nederlandsche liederen in Jeugdherbergen verboden is". De waarheid is hier het spijt ons voor de inzenders ver te zoeken. In bedoeld stukje staat dezen zin: „Nog minder drink liederen, want dat is in de Jeugdherbergen verboden waar." Moet ik nog toelichten, dat dit dus zeer duidelijk alleen slaat op alcohol? Inderdaad, „alcohol" en „nicotine" zijn in de Jeugdhei bergen verboden waar. Verder niets! In de ingezonden stukken staat nog wel meer wat tot wederwoord en verzet uitlokt. Wij volstaan echter met het signaleeren van deze aparte onwaarheid. Nu eerst mas kers af, waarde inzenders, en met open vizier gestreden! En dan ridderlijk, zooals een goed vaderlander betaamt, deze uw „fout" hersteld! Zet dan mee de schouders ónder dit mooie, in den waren zin natio nale werk, dat meer dan eenig ander in dezen tijd van verdeeldheid, denigratie en afbraak het opkomende geslacht kan op voeden tot tucht aanpak en eerbied. Kom dan vrij onze mooie, treffende volksliede ren in onze Jeugdherbergen zingen. Gij zijt hartelijk welkom! Wellicht dat de Redactie ons dan nog eens de gelegenheid wil bieden nader uiteen te zetten wat de Jeugdherber gen beoogen, hoe zij werken en georgani seerd zijn, wat verboden is (nog eens: al leen alcohol en nicotine) en op welke ver blijdende resultaten zij reeds kunnen wijzen. Er heerscht omtrent dat jeugdwerk helaas reeds te veel geheel onnoodig misverstand! Amsterdam, 8 Maart 1932. DR. C. P. GUNNING. Voorzit'er van de Nederlandsche Jeugdherbergen-Cen trale. van 3—9 Maart 1932. GEBOREN: Hendrikus Adrianus, zoon van B. v. d. Valk en P. Struylaart, Ko- ninginnelaan 96; Johannes Wilhelmus, zoon van J. W. Koeleman en E. A. Koot, Luit. Koppenlaan 21; Theodorus Gregorius, zoon van P. Roelofsen en E. Veltman, Kerkstr. 14; Martinus Johannes zoon van A. v. d. Schagt en W. J. Smeele, Bosstraat 11; Gijs- bertus Adrianus zoon van Th. Sukkel en M. van Doorn, Laanstraat 86; Sybrandus Dirk, zoon van W. Idzerda en H. v. d. Berg, Veldweg 11; Maria Johannes Jose- ohina, dochter van H. van Klooster ca E. Vermont, Soestei b.straat 32. ONDERTROUWD: W. van Wilsum ia A. Woudenberg. GEHUWD: K. Gravemaker en G. Was senaar: W. v. d. Kraats en E. van Rouwen daal. OVERLEDEN, Neeltje Strumpel, 41 jr., gehuwd met J. Ruttenberg, Beukenlaan 32a; Betje van Veluw, 74 jaar, gehuwd met S. van Slechtenhorst, Wieksl.weg WZ 27; L. S. C. A. van Son, 81 jaar, wedr. van D. Pauw, de Zoom 13; Carolina Christina Ca- I tharina Enkelstroth, 65 jaar. wed. S. J, Fi- scher, Soesterb.straat 73; Gerrit Wiss, 12 mnd.. Wiekslooterweg OZ 49. Vestiging 58 Maart 1932 R. Lammertse van Hilversum naar Beet»- laan 82; B. J. van Doorn met gezin van Utrecht naar Middelwijkstraat 4; B. A. Dembowij van Baarn naar Kerkstraat 15; T. v. d. Zouw van Mijdrecht naar L. Brink- weg 35c; D. H. Hogervorst van Oudenrijn naar P. Potterlaan 24; B. H. Hoepner met gezin van Amsterdam naar Klaarwaterweg 17: H. C. Temming van Utrecht aaar Steen- hofstraat 8; J. H. Touwen van A'dam naar Kolonieweg 5; G. Zethoven van den Haag naar Molenstraat OZ 4; J. G. W. Zegers met gezin van A'foort naar Amersf.straat 109; J. Dinkermann van A'foort naar id.; M. Leoni idem; A. D. v. d. Laar met vrouw van 's-Hertogenbosch naar Batenburglaan 8; A. G. A. Schepman van Delft naar Hei deweg 52; M. Heupel van Oberkrüchten (Dld.1 naar Amersf.straat 18; H. Th. Klink hamer van Amsterdam naar Wilhelmina- laan 10. Vertrek 3—9 Maart 1932 H. Aikes met gezin van Parklaan 10 naar A'foort, Hobbemastraat 53; J. Klein met gezin van Korteweg 13 naar Baarn, Tulp straat 21; Wed. G. Reytenbagh van Ko- ninginnelaan 27 naar Hoogland, St. Jo- sephstraat 1; N. Brunner met gezin van van Lenneplaan 7b naar Hilversum, Orion- laan 5; A. A. M. Voorn van Lange Berg straat 31 naar den Haag, Hoogweg 103; J. Buitenhuis van Luchtv.afd. naar Gouda, Molen werf 24; H. W. Oostwak met vrouw van Olijkeweg 15 naar Baarn, Stationsweg 13a; H. W. Maaskant met vrouw van Ra- demakerstraat 17 naar den Dolder, Pleines- laan 37; Wed. S. du Mosch van Vosse- veldlaan 23 naar Renkum, Utrechtscheweg 362; L. van Nimwegen met gezin, van Dijk huisstraat 18 naar Zeist. v. d. Merschlaan 90; N. Gerritsen van Soesterbergschestraat 79 naar Amsterdam, Alb. Cuypstraat 183 3 h.; H. v. d. Hoef met gezin van Birkt- straat 86 naar Amersfoort, Soesterweg 168; J. M. Wensvoort van Soesterb.straat 125 naar Vlaardingen, 2e van L. Geerstraat 35. Verhuizingen in de gemeente van 89 Maartl932. J. Westerlaken met gezin van Molen straat WZ 44 naar 33; E. Simons van Birkt- straat 3 naar la; H. J. Schaefer idem.; J. van Manen met vrouw van Nachtegaalweg 12 naar 26; W. A. Krijt met vrouw van Nachtegaalweg 14 naar 28; H. v. d. Bout met vrouw van Nachtegaalweg 20 naar 36; W. Sinning met vrouw van Torenstraat 10a naar Burg. Giothestraat 25; W. Bouwhui zen met gezin van le Weteringpad 8 naar Kerkpad NZ 15; A. J. Matthieu van Rem- brandtlaan 22 naar Kerkpad ZZ 25. HERV. (GER.) KVANG. - Spoontrwt. Zondag 13 Maart v.m. 10 en nam. 6 uur: Den Eerw. Heer Dekker van Oudshoom Christelijk Gereformeerde Gemeente Julianastraat 62 Zondag 13 Maart v.m. 10 uur en nau». 8 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 15 Maart nam. 7.30 uur: Ds. P. de Smit van Utrecht. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 13 Maart v.m.. 10.30 uur: Mej. Da. W.. S. Wiardi Beekman, Den Hmmm. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 13 Maart v.m. 10 uur. Kerk: Ds. van Schaick, H. Doop. n.m. 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk v.m. 10 uur: Ds. Groeneveld. H. Doop, Aangifte Zater dag van 78 uur 's avonds. Emmakerk n.m. 6 uur: De. v. Sekaiek.

De Soester | 1932 | | pagina 5