Adverteert in dit blad Plaatselijk Nieuws Sport. Rechtzaken. Ingezonden. Kleine Advertenties Dierslbcde IJ. A. WIERSM A| se se se NBROÖDl HOND Fotograaf DROST, Vosseveldlaan 38, Soest. Em©yiD>[I<G ©ffflIMDSG FILMVOORSTELLING door de Firma van Nelle, Rotterdam. Op initiatief van de Ned. Chr. Vr. Bond. gaf genoemde firma Maandagavond een film- en praatavond die reusachtig druk bezocht was. 280 personen vulden de Eemlandzaal De leider, de heer J. de Vries uit Bilthoven, roept allen het welkom toe en maakt een compliment aan de NCVB. die dezen avond heeft georganiseerd, en waar zooveel belangstelling voor is. Daar de verwachting hoog gespannen is. deelt spr. vooraf mede, dat er geweldige mis standen bestaan over koffie en thee. en zal hij daar dan ook een praatje over houden, maar eerst de natuurfilm de dennen in Ois- terwijk laten zien, een zeer mooi filmbeeld Hierop volgde een alleraardigste teekenfilm. gevolgd door de koffiefilm, niet als le ac te de cultures, wat zeer interessant was. Daarop hield de inleider een praatje over gebroken thee, welke te praefereeren is bo ven bladthee, omdat door het breken de fijne deeltjes beter tot hun recht komen. Spreker geeft daarop een demonstratie hoe men thee moet zetten, dat na het zetten de thee onder de muts moet. maar nooit op een lichtje. Spreker geeft een uitleg van het melleeren, en zegt dat de verpakte thee, van welken prijs ook aan de hoogste eischen voldoet, daarvoor staat de firma borg. Ver volgens liep de 2e acte der film, de fabriek der firma, waar alles prima is ingericht. Na gewezen te hebben op het verkeer de dat de huisvrouw doet door het koopen van koffie met cadeaux en vooral waar schuwt hij tegen 't koopen van onverpakte koffie, werd koffie met beschuit geserveerd van het bekende) „Groen merk". Tot slot liep een komische film, waarom gegierd is. teiwijl het geheel werd opgeluisterd door de Van Nelle's liederen. anneer elk nu overtuigd is, en dit mededeelt aan anderen, van de goede kwaliteit van de Van Nelle's artikelen, dan is de avond niet onvrucht baar geweest. Mevr. Landweer-de Vissei maakte zich tot tolk der vergadering, om de firma Van Nelle en haar vertegenwoordi ger hartelijk te danken voor den leerzamen avond. OPENBARE VERHURING. Dinsdagmorgen te 11 uur werd door No taris A. O. Dammers in het koffiehuis van den heer H. Butselaar aan den Korte Brink- weg, voor den tijd van 2 jaar publiek ver huurd: 4 perceelen Wei- en Hooiland aan den L. Brinkweg tot aan de Eem, groot 6 H.A. 36 Aren 86 c.A. Verhuurd aan den heer A. van Doorn, te Soest voor f 690per jaar. DE FAMILIETWIST AAN DEN K. BRINKWEG. De familie B. aan de K. Brinkweg, ten wiens huize vorige week bij gelegenheid van een familietwist klappen vielen, ver zocht ons mede te deelen dat niet de in wonende zoon, doch een niet-inwonende zoon, de eerste klappen uitdeelde. Dit om te voorkomen dat'de inwonenden zoon voor den geweldenaar zou worden aangezien. V.V. „SOESTDIJK". Soestdijk I—D.E.S. I 2—1. SOESTDIJK I KAMPIOEN 2e KL. A Ten aanschouwe van een talrijk publiek, hhh en^en- wedstrijd plaats gehad. Wel hebben zij een zeer spannenden wedstrijd gezien, meer spannend dan mooi, vooral de laatste 2l) min. had het meer weg van een rU\A wec^strijd dan van voetballen. Waar de oorzaak van deze onsportiviteit van een paai DES spelers te zoeken was: v olgens mij en anderen ligt het hierin. In dien de scheidsrechter van meet af aan de teugels nóg strakker aangehaald had. zou zulks achterwege gebleven zijn, dat wil niet zeggen, dat de scheidsrechter minder goed was. integendeel, hij heeft op zéér correcte wijze dezen strijd geleid, maar toch had hij één der spelers van DES het verder spelen moeten ontzeggen, want zooals zij de kee per van Soestdijk aanvielen, was verre van sportief. Ik vraag mij af, waar is de spor tiviteit der ver. DES gebleven? Soestdijk heeft altijd graag tegen die vereeniging gespeeld, maar als ik de spelere hoor zeg gen. dat de vereeniging DES 50% in hun achting gedaald is, gedurende dezen wed strijd, dan vraag ik mij af, speelde de zenu wen jelui de baas, of reageerde jelui op het meer dan onsportieve aanmoedigen der supporters van Driebergen? Over den wedstrijd het volgende: Direct na den attrap, onderneemt Soest dijk gevaarlijke aanvallen op het DES- doel. Een keihard schot weet de keeper nog juist corner te slaan, welke niets oplevert. Dan een paar aanvallen op Soestdijk's veste, gevaarlijke en lastige schoten worden op' v. d. Broek afgevuurd, maar op waarlijk schitterende wijze weet hij zijn doel schoon te houden. Wederom een aanval van Soest dijk, een keihard schot wordt afgevuurd, de keeper kan het harde schot niet klem- vast krijgen en onder oorverdoovend hoe rageroep kogelt Woudenberg No. 1 langs den keeper van DES, die wel wat beteuterd stond te kijken. Direct na den aftrap krijgt onze verdediging het zwaar te verantwoor den, maar het is hun wel toevertrouwd. Bij een aanval van DES wordt back Radema ker gevloerst, het kwam nog al flink aan, hij moest het veld verlaten. Voor hem viel in J. de Nooy. Op de backplaats wordt gezet J. Koffrie, op de midvoorplaats J. de Nooy en links uiterst C. Kooge. Wederom een gevaarlijken aanval van Soestdijk, de voorhoede, flink gesteund door de middenlinie komt gevaarlijk opzetten. Woudenberg krijgt den bal toegespeeld en op waarlijk sublieme wijze weet hij den keeper van DES voor de 2e maal het nakij ken te geven. 2—0. Onder zeer groote spanning van het pu bliek gaat het wederom van doel tot doel. maar verder doelpunten blijft uit, en als dé scheidsrechter rusten blaast, is de stand 0 voor Soestdijk. Niettegenstaande de zen voorsprong. k|0pt nog menig Soestdij- kerhart onrustig. De kansen worden danig esproken, en wat de beste factor in onze veste is, er heerscht een wil, en die wil was, ve zullen winnen. En vol goeden wil. maar vooral met eensgezindheid wordt aan de weede helft begonnen. De spanning is er weer, verschillende aanvallen op beide doe len volgen, maar tot doelpunten komt het niet. Bij een aanval op het Soestdijk-doel maakt Koffrie freekick, de scheidsrechter ontgaat dit niet en wijst naar de beruch te stip. Onder doodsche stilte wordt de af stand afgemeten, een hard schot volgt en de stand is 21. Groote vreugde in het DES-kamp, die luidde hun spelers aanmoe digen. Maar nu heeft er een heele omkeer in het spel van DES plaats, er zijn nog 20 minuten te spelen, en wat ik reeds hierboven nederschreef, herhaal ik nogmaals, nu werd net rugby. Verschillende spelers van Soest- lijk moesten het ontgelden, maar vooral de voorhoede van DES had het op onzen kee- >er voorzien, en dat v. d. Broek er zonder blessure is afgekomen, mag wel een wonder heeten. Soestdijk speelt rustig verder, en reageert hoegenaamd niet op het meer dan ruwe spel der DES menschen. De tijd verstrijkt, nog 5 minuten is er te spelen, het lijkt wel of ze niet verstrijken willen, en als scheidsrechter Lieffering ein de fluit, heeft Soestdijk in alle opzichten ge wonnen, en daarmede het kampioenschap der 2e klasse A. behaald. Eerste elftalspelers, allen nogmaals har- lelijk gelukgewenscht met dit heugelijke feit, en uit naam der heele vereeniging, on- :en hartelijken dank voor dit prachtige ca deau, Uwe vereeniging gegeven bij haar le lustrum. De promotiewedstrijden kunt U met kalm te tegemoet zien, hoogstwaarschijnlijk zal er Zondag reeds voor gespeeld worden. Over de spelers zal ik kort zijn: De voorhoede was niet zoo goed als an- iers, dit lag hoofdzakelijk hierin, dat de opstelling gewijzigd moest worden, wegens uitvallen van Rademaker. De invaller de Nooy, kan op een zeer verdienstelijk debuut terug zien. De half linie zooals altijd, vooral van Dort heeft een pracht partij staan spillen. De backs uitstekend, en wat onze Henk Zondagmiddag gepresteerd heeft, is ge woonweg af; de lastigste ballen heeft hij uit ijn doel geweerd, verschillende zekerlij- cende doelpunten werden door hem ge stopt; Henk, ik geloof, dat je 90 hebt bijgedragen om dit kampioenschap te be- lalen, niet alleen ben ik daarvan overtuigd, maar je medespelers ook, daarom komt jou en extra pluimpje toe. Allen hebben zich gegeven voor wat zij waard zijn. Den heeren Lievering als scheidsrechter. Hovius en Horst als grensrechters, ook hun inzen dank voor de stipte neutraliteit, de en middag bewezen en de V. en Ath. Ver. Soesterberg ook dank gezegd, voor de me iewerking in deze. CANTONGERECHT TE AMERSFOORT Maar weer een pietsje, waarvan het prin- cipieele een bepaling van de Amersfoort- ■>che verordening op de straatpolitie, over iet buiten-zetten van verkoops-artikelen op particulieren grond. Iets dus, wat Soest en omgeving vrij onverschillig zal laten. Soest echter had bij dit kiene program ma nog in drie nummers op de Bühne te komen. Het eerste liep over Inkoop-register. Bedrijf maken van gebruikte auto's koo pen, om die weer van de hand te zetten. Geen bedrijf, geen opkooper. En al had ik den auto waar het over ging, niet in het register staan, ik kan toch de quitantiie oonen. Zoo had de thans afwezige van B. oij politie-ondervraging gezegd. Agent Jansen wees er thans op, dat in iet laatste halfjaar van B. wel 4 of 5 auto's nad verhandeld. Ja, dat was dan toch wel er bedrijf van maken. Dit leidde tot eisch en vonnis van t 25.boete. Publieke veiling. We zullen maar man-en-paard noemen. Het was geschied in het koffiehuis Nieuwe Steeg of Korte Brinkweg, zooals men het noemen wil. Daar zou de notaris komen veilen, en voor dat deze verschenen was, maar wis en zeker binnen de 2 uur, sterkedrankloos vooraf, had agent Jansen een man of vijf, '.es voor de toonbank getrofl/en. Een er van had besteld „een klare." En B. had hem een glaasje kleurloos vocht ingeschon ken. Dat zou dan zeker slechts een zwak geel tintje hebben gehad, meende de Kantonrech ter schalks, want B. beweerde heden niet* anders te hebben gedronken dan bier, pon en citroenschilletje van beneden 15 Dus als 'n bezoeker een klare besteld, oreerde de Kantonrecher dan schenkt U schilletje \Jün beneden 15%? Is die man daar dan tevre den mee? B. kwam er goed af, met slechts f 5. boete. Men weet, dat in de localiteit, waar publiek wordt geveild, twee uur tevoren en twee uur daarna geen sterkedrank mag ge schonken worden. Vergissen, is menschelijk. Een autorijder van elders was, komende door Soest, bekeurbaar geweest. Zijn zondi is ons ontgaan, want de zaak werd niet ver volgd. Verd. wees op den datum van het mis drijf, zooals het stond vermeld in de dag vaarding. Het bleek, dat ook het verbaal dien datum getrouw was, de datum 26 Jan. 1931, zegge een en dertig. uitspraken kantongerecht. Wielrijdeti zonder bel: H. van D. Soest f 2 of 1 dag. Te Soest vee los laten loopen: H. H. al daar f 4 of 2 dagen. In Soest venten zonder vergunning: W. W. zwervend, f 2 of 1 dag. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie SCHITTEREND WERK VAN HET CRISIS-COMITé Zoo juist weer Uw blad in handen nemen de, lees ik weer een verzuchting in vers vorm over het Crisis-Comité. Dit is ten DERDE MALE. Zou men mis schien doof zijn en blind. In Amsterdam schijnt het evenzoo te zijn, althans niet veel beter, gezien twee advertenties. „Tele graaf", 7 Maart, ochtend- en avondeditie. Zegge twee. waar twee ouderparen (.inge nieurs!) hun kinderen van 2—4 jaar aan bieden om de heel eenvoudige reden, dat ze geen kans zien ze op te voeden. Ze zijn niet in staat met of zonder aalmoezen van Comité's ze te eten te geven. Een nog schitterender? bewijs vond ik in hetzelfde blad, onder den titel: Door ondervoeding gestorven. Een kind van 4 maanden, de man kreeg ondersteuning, maar natuurlijk met de noo- dige bezuinigingen er bij, net alsof er niets meer is, of de aarde geen eten meer ople vert (bloemkool op de mesthoop, de koffie in zee etc.)hoe dan ook, het kind is gestorven. Wie volgt. Zelfs die ongelukkige pleisters (aalmoe zen), waar ik al eerder over schreef, weet men niet aan te brengen, voor het beestje dood is gebloed. Misschien is er nog iemand die weer een boom op wil zetten over de oorzaak van de geldcrisis? En dan te weten, dat dit alles moedwillig in stand wordt gehouden. Dat men moed willig deze ellende over de massa brengt en laat voortduren. Honderduizenden gaan mo reel en materieel ten onder en de overheden zien kalm toe, blijven zelf bij de vleesch- potten van Egypte zitten praten. Soest, 9 Maart 1932. Socrates. WAAKT VOOR EEN GOEDE GEZONDHEID. Zindelijk op lichaam kleeding en woning is een vereischte in het belang van eene goede gezondheid Waar zindelijkheid niet heerscht, daar kunnen door velerlei oorzaken ziekten ont staan, en kunnen bovendien die ziekten zich dusdanig uitbreiden, dat meerdere per sonen daardooi^ worden aangetast. Stof en ongedierte kunnen ziekten over brengen. Bij huidziekten laat het zich al heel goed begrijpen, dat bij onvoldoende voorzorg de kans op besmetting groot is. Dat de tuberculose in sommige gezinnen zoovele slachtoffers eischt, kan door ver schillende oorzaken komen. Tuberculose is niet overerfelijk, maar wel kan men de grootere vatbaarheid voor deze ziekte hebben meegekregen. Kinderen van ouders, waarvan de vader of moeder tuberculose heeft gehad, behoe ven bijzondere aandacht en zorg, eveneens natuurlijk het zwakke kind van volkomen gezonde ouders. Waarin bestaat dan deze bijzondere zorg? Wil dat zeggen dat men angstvallig over het kind moet waken, dat het extra dik in le kleeren gestopt wordt, dat het verwend wordt met lekkere hapjes? Zoo wordt nog wel eens gedacht, en toch wordt dat niet bedoeld met een bijzondere zorg. De leefwijze van die kinderen moet zoo gezond mogelijk zijn. Goede voeding, frissche lucht en zon ne men daarbij een eerste en belangrijke plaats in. In het algemeen is men meer overtuigd van het belang van goede voeding bij der gelijke kinderen en personen, dan van fris sche lucht en toch is deze onmisbaar. Veel in de buitenlucht is gezond voor een ieder en zeker wel voor hen, die lichamelijk iwak zijn. Maar ook heeft men te zorgen voor frissche lucht en zon in huis. Lucht op tijd uw vertrekken en zorg er vooral voor, dat ook gedurende den nacht de lucht in de slaapkamer frisch blijft, wat door ventilatie mogelijk is. Er breekt nu weer zoo'n heer lijke tijd aan, zet dus overdag ramen van uw slaapkamer wijd open en doe ze bij het slapen gaan vooral niet geheel dicht. Te groote inspanning mag van zwakke personen ook niet gevraagd worden. Overdreven dikke kleeding, veel in een warme omgeving, liefst dicht bij de kachel, verkeeren is verkeerd. Daardoor worden zwakke personen overgevoelig en de kans op ziek worden wordt vergroot. Wel heeft men er op te letten, dat de kleeding voldoende warm is, waaraan de moeder in het bijzonder bij haar kinderen, iie niet sterk zijn, aandacht heeft te schen ken. Ge voelt wel, dat de goede voorzorgen in "en armoedige omgeving veel moeilijker ijn na te komen. De voeding, de woning, de deeding laten dan toch veelal te wenschen over; tengevolge van de slechte economi sche omstandigheden zijn dikwijls ook wakke personen gedwongen zwaar werk :e doen, vandaar dat de tuberculose in die gezinnen naar verhouding de meeste slacht offers vraagt. Maar ook door een onvoldoende begrip van zindelijkheid, door een onvoldoende hy- 'iënisch inzicht kunnen ziekten worden ivergebracht. Daarvan is men in het alge neen nog te weinig doordrongen en wil ik laarop nog eens in het bijzonder wijzen. Vele huisvrouwen verjagen met de uiter- Ate zorg alle stof uit de woning, zorgen :r voor, dat de kleeren enz. op tijd worden :ewasschen, dat er geboend en geschrobd wordt en toch kan het zijn, dat zij een te- cort hebben aan hygiënisch inzicht. Zoo vertelde mij onlangs een flinke huis- vtouw, dat zij zoo graag haar huis en alles wat daarin is, schoon mocht hebben, wat eer prijzenswaardig is. In geuren en kleu- en vertelde ze me van haar manier van af- wasschen: rerst het goed afspoelen, dan in en zeepsop afwasschen en vervolgens in leet water naspoelen. „Dat werkt toch zoo irettig, ik moet niets van zoo'n vuil sopje lebben, zoo besloot ze." Dat is uitstekend ?n alles is te zeggen vóór die manier van ifwasschen. Maar daarop gaf die huisvrouw ■ten aan den hond in een bord, waarvan len volgenden middag de menschen weer ouden eten. Ondanks al haar zindelijkheid schoot zij och te kort in hygiënisch inzicht, want het is niet goed, dat dieren en menschen van hetzelfde eetgerei eten, daar sommige ziek en daardoor van het dier op den mensch cunnen worden overgebracht. Ook is het •en minder smakelijk gedachte, dat hond of poes, die ook allerlei afval met hun tong belikken, ook ons etensbord gebruiken! Evenmin is het goed om koekjes, brood of wat ook, dat op d,en grond gevallen is, oo op te eten. Is het mogelijk die zijde, die op den grond gelegen heeft, er ruim af te snijden, dan kan dat worden toegepast en gaat dat niet, dan is het beter het weg te doen. Velerlei vuil zou anders mee opge geten worden. De verzorging van de handen laat ook nog wel eens heel veel te wenschen over. Met de handen wordt zoo van allerlei aan geraakt, waardoor bij onvoldoende zinde lijkheid zelfs ziekten kunnen worden over gebracht. We weten, dat doktoren en verpleegsters de uiterste zorg aan de handen moeten be steden, om bijvoorbeeld niet de kans te heb ben, dat bij behandeling van een wond daar in bacteriën komen, die het zweren veroor zaken We weten, dat bij de ziekenhuizen barak ken zijn voor patiënten met besmettelijke ziekten en dat de verpleegsters die daar een tijdlang werken geen andere zieken mogen verzorgen, om te voorkomen, dat de be smetting wordt overgebracht. Bij de verpleging van zieken in huis heeft men ook de uiterste zindelijkheid in acht te nemen, in het bijzonder bij besmettelijke zieken, bij tuberculose-patiënten. Ik weet toch van gezinnen, waar meerde re leden aan de tuberculose ten gronde zijn gegaan, deels, doordat voor onvoldoende frissche lucht en zon werd- gezorgd, deels doordat men de noodige zindelijkheid niet in acht nam. Als de gezonde met den tuberculoselij der uit eenzelfde schaal eet, dan is de kans op besmetting groot, eveneens, als men het eetgerei in hetzelfde sopje wascht van de gezonden. De kans op besmetting is ook zeer groot, wanneer de tuberculose lijder slaapt bij een gezond mensch. In dergelijke gevallen van besmettingsgevaar moet de ziekte een af zonderlijk, frisch vertrek hebben en moet voorts al datgene, wat met de ziekte in aan raking is geweest, eetgerei, kleeren, bedde- goed afzonderlijk gereinigd en behandeld worden. Men kan hierbij Dooit te voorzichtig zijn. Opmerkelijk is het, dat menschen, die eens typhus hebben gehad, nog jaren na hun herstel met de ontlasting groote hoeveel heden typhusbacillen kunnen uitscheiden. Zij zijn daarmede eeji gevaar voor de om geving, vooral, indien zij niet voldoende voor het wasschen van de handen zorgen. ,Een treffend geval heeft zich voor jaren eens voorgedaan in de staat Michigan in Amerika. Daar werd maandelijks door een damescomité van een kerkgenootschap een feestelijk maal bereid, waartoe tal van le den etenswaren bijdroegen. Eens zorgde een oude dame voor pom- poen-compóte, die bij velen zeer in den smaak viel. Niet minder dan 35 van de 250 gasten kregen daarop typhus, zes stierven aan de ziekte. De oude dame had namelijk 25 jaar geleden, toen zij 48 jaar oud was, typhus gehad en bleek nog steeds met de urine en ontlasting typhusbacillen kwijt te raken. Met onzindelijke handen had zij het moes bereid, met het gevolg dat daardoor ty phusbacillen werden overgebracht en ver scheidene personen besmet werden. Dit is wel een zeer treffend voorbeeld, maar er zijn meerdere gevallen bekend, dat door personen, die met onzindelijke handen werken, hetzij het keukenmeisje, dat het maal bereid, of de bakkersvrouw, die het brood aanpakt, of de boer, die melkt, ziek ten kunnen worden overgebracht. Daarom is het ook van zooveel belang te zorgen voor schoone handen. Wen daarom uw kinderen er aan, dat zij vóór het eten de handen wasschen, eveneens voor het naar bed gaan. Dat zij voorts ook niet aan etenswaren mogen komen, die geen verhitting meer ondergaan, als zij geen schoone handen hebben. Dit betreft evenzeer het toebereiden van iet maal voor de huisgenooten, als de be handeling van de melk, die voor een groot deel naar de fabriek gaat, daar tot boter of kaas wordt verwerkt of samen met de melk van. andere boerderijen in de naburige stad door honderden gezinnen wordt ge bruikt. Alg. Holl. Landb. blad. van 15 regels f0.75. Elke rege meer f0.15. Bg vooruitbetaling t voldoen. Voor bewijsnummer moet 6 ci in rekening worden gebracht. lollde financieele instelling, biedt aan aoli- le personen, met vaste positie. GELD TER L.EEN AAN, tegen matige rente. Bedragen ïeneden 200.zonder borgstelling. Geen costen vooruit. Geheimhouding verzekerd Brieven onder motto ..Geld", aaa bet Bu- WERKMANSKLEEDING?! BEROEPSKLEEDING?! HEERENKLEEDING?! Uw keuze is niet moeilijk: .HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestr. 51 - Soest - Tel. 2200 Eer» Cano ter overname gevraagd. Brieven met vol ledige inlichtingen en prijs onder No. 51 aan het bureau van dit blad. Wegens vertrek eenige mooie Palmen ter overname aangeboden. Prijs bij overleg. Brieven onder No. 52 aan het bureau van dit blad. Nel meisjo 22 jaar, b.z.a. voor kantoor of winkel. Goed verkoopster. Brieven onder No. 53 aan het bureau van dit blad. Laat uw bedrijf inrichten Uw boekhouding en belastingzaken regelen door een bekend administratiekantoor, f 5.per maand onder toezicht van een accountant. Brieven onder lett A. aan het bureau van dit blad. Af deeling: KARPET'1 EN DIVAN- EN TAFELKLEEDEN VRAAGT ZICHTZENDINGEN ,HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 Terstond gevraagd wegen» ziekte, netto zelfst. kunn. werken, van goede getuigen voorzien, liefst voor dag en nacht. Aanm. Steenhofstr. 05, Soest, Dinsdag van 7V en Woensdag van 35 uur. Gevraagd een nette werkster voor één dag per week van 94 uur. Br. onder No. 50 a.h. bureau van dit blad. ICC 3)t I GED. PEDICURE 1 <(c se TOREN STRAAT 8 TEL. 2086 I DtMES- EN 31 31 HEERENKAPPER ut Rectificatie! In de advertentie van VI dezer betref fende: 4 6 4 4' 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 verzuimden wij als verkoopadres op te geven: Drogisterij „DE SOESTER VIJZEL" Soesterbergschestraat G. MARIS - N.V. Eerste Ned. Dogcakesfabriek DORDRECHT J Opnamen op elk gebied. Geen Atelier VERGROOTINGEN NAAR IEDER PORTRET Vanaf Mei: ATELIER Steenhofstr. 56 (tegenover Manulacturi nmagazijn „De Vlijt") "90 In tijden als wij thans beleven, is boekhouden meer dan ooit eisch; eisch voor iederen middenstander. Wie zich thans nog verzet tegen invoering van een boekhouding, toont weinig besef te hebben van hetgeen zijn belang, vooral in onzen tijd, eischt. Een boekhouding is eenvoudig onmisbaar. MAG IK UITVOERIGE INLICHTINGEN OVER INRICHTING VAN MIJN BOEKHOUDING? NAAM BEROEP WOONPLAATS Mogen wij U eens vertellen, hoe U, met zoo weing mogelijk kosten, een een voudige dus weinig tijdroovende en toch overzichtelijke boekhouding kunt in richten? U neemt geenerlei verplichtingen tegenover ons op U, wanneer U ons vraagt U dit eens te vertellen. Ook zullen wij U gaarne mededeelen, welke de kosten zijn, wanneer wij Uw boek houding inrichten. U behoeft niet anders te doen dan bovenstaand formulier uL te knippen, Uw naam en adres op de daarvoor aangegeven plaats te schrijven en U ontvangt uitvoerige inlichtingen. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen" Gevestigd te HAARLEM, Houtplein 17r, Onder leiding van R. DE VRIES.

De Soester | 1932 | | pagina 3