Wales-Anthraciet J- VAN DE WIJNGAART TUINGRINT TUINGRINT TT y B N R D N TT Joh. Tak Wildhuis f ©.- per M3. BRANDSTOFFENHANDELW. D. BOS Brandstoffenhandel j PIANO'S ORGELS Kleine Advertenties O. D A AM S De beste en goedkoopste Brandstof Door haar LAGE prijzen VOORDEEL1GER dan elke andere Anthraciet. Brandstoffen - Turfstrooisel - Grint Zeer voordeelige aanbieding van ZUIVERE TUINGRINT. Vraagt ONS prijs, alvorens te bestellen. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Kerkstraat 20 - SOEST - Telefoon 2084 Fa. R. VAN DEN BURG c c Sport. wsrkslep v. cf. POL v.h. Fa. Breure Kerkpad 17a N.Z. Telef. 2133 pel ter nadere aanduiding van de klasse der eieren. Engeland'eischt bij den invoer van kalkeieren naast het stempel van herkomst op elk ei het woord „preserved". Het is mogelijk, dat het buitenland in de toe komst ook ten aanzien van de stempeling ter aanduiding van de klasse der eieren de eischen zal uitbreiden. Ook indien het land van import deze stempeling niet vordert, kan het onder bepaalde omstandigheden wenschelijk zijn, ze voor te schrijven. Deze voorschriften zijn erop gericht, eenheid in de wijze van stempelen te bereiken. Beperking der uitvoerkantoren. De noodzakelijke controle op de naleving van de voorschriften van de uitvoerregeling krachtens den algemeenen bestuursmaaregel van 16 Juni 1930 wordt uitermate bemoei lijkt door het groote aantal kantoren, waar langs eieren kunnen worden uitgevoerd. Be perking daarvan is noodig. Daarom wordt voorgesteld een bepaling krachtens welke 't verboden is, kippeneieren, waarvan de uit voer is toegestaan, uit te voeren langs an dere dan de door den minister van Binnen- landsche Zaken in overleg met die van Fi nanciën aangewezen kantoren. Voorts wordt voorgesteld een wijziging welke het mogelijk zal maken bepaalde eischen, behalve voor de klasse „versche eieren", te stellenWoor andere klassen van eieren. Geleidebiljetten. Verder kan thans niet verhinderd worden, dat partijen eieren, voorzien van de vast gestelde merken, in het binnenland worden verhandeld en na eenige weken alsnog wor den uitgevoerd in de oorspronkelijke ver pakking. Om te voorkomen dat eieren voor uitvoer de grens passeeren, die vaak niet meer be antwoorden aan de eischen, welke voor het verkrijgen van de merken zijn gesteld, is het reeds was besloten tot verbetering der Soes- terbergsche straat van de Eikenlaan af tot den spoorwegovergang Soestduinen. Aan Gedeputeerde Staten der provincie was ver zocht om een subsidie te verleenen in de kosten van verbetering van dien weg, waar op nog geen beslissing werd ontvangen. Ook werd in die Raadsvergadering in be ginsel besloten tot verbetering van het ver dere gedeelte van de Soesterbergsche straat, zijnde de Banningstraat, doch hieromtrent wordt nog overleg gepleegd Correspondentie deze rubriek betreffende rechtstreeks te zenden aan de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", gevestigd te Haar lem, Houtplein I7r. Bij vragen lezers hebben het recht tot het inwinnen van kosteloos advies in be lastingzaken en aangelegenheden van boek- houdkundigen aard postzegel voor ant woord bijvoegen. Vraag 132. Ons huisgezin bestaat uit vijf personen: Vader, Moeder en twee zoons en één doch ter. Twee er van zijn leeraar ambachts school, de derde op kanto.or. Daar onze oudeis geen middelen van bestaan of eigen dommen hebben, zijn zij dus verplicht hen geldelijk te ondersteunen en zijn wij over eengekomen, dat de eene leeraar f 500 en de andere f 300 tot ondersteuning geeft. Die kantoorjuffrouw verdient maar weinig per week, die zij voor zich zelf mag be- noodig te bepalen, dat de waar bovendien moet zijn vergezeld van geleidebiljetten. De geldigheid daarvan kan worden beperkt tot een termijn van een bepaald aantal dagen, waardoor genoemd bezwaar is ondervangen. Mede wordt voorgesteld aanvulling van een artikel, om ontduiking van de uitvoer- voorschriften tegen te gaan, en wordt een artikel voorgesteld, dat de mogelijkheid schept om in den algemeenen maatregel van bestuur voorschriften op te nemen betref fende de geldigheid der geleidebiljetten. DEN HAAG HET NAT. CRlSISCOMITé Bij het Nationaal Crisis Comité is in de afgeloopen week ontvangen f 28.740.14, waardoor het totaal der ingekomen gelden thans bedraagt f 701.386.17. HET WEGENFONDS In de heden gehouden vergadering der Eerste Kamer was aan de orde de begroo ting van het Wegenfonds. Minister Reijmer zeide, dat de opbrengst van de wegenbelasting niet toelaat thans uit het Wegenfonds gelden te putten voor de tertiaire wegen. De primaire en secun daire wegen moeten voorgaan; anders zou men half werk gaan doen. Aan gesloten wegdekken wordt over het algemeen voor keur gegeven boven klinkerbestrating. Verdere ter sprake gebrachte punten zal spreker overwegen. De begrooting van het Wegenfonds werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd, evenals die van de Staatsmijnen. LOENEN. DRIE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAP'i. Dinsdagnacht is door een agent van po litie en een rijksveldwachter in een zuivel fabriek aldaar een drietal mannen op hee- terdaad bij diefstal betrapt. Zij waren bij de komst van de politie reeds in de fabriek bezig. Het gelukte den politiemannen twee der inbrekers te pakken. De derde nam de vlucht met achterlating van zijn rijwiel. De gearresteerden, G. K. en P. H. M-, wonen respectievelijk te Den Bosch en Schijndel. Zij zijn naar het bureau van politie te Apeldoorn overgebracht, en in bewaring gesteld. DE VRIJMETSELAREN EN DE VREDE De loges d r Nederlandsche Vrijmetse larij hier te lande, in Oost- en West-Indië en in Zuid-Afrika hebben een gelijkluidende motie inzake de Ontwapenings-conferentie aangenomen en aangeboden. De voorzitter van de sectie Onwapening van den Vol kenbond heeft aan het Hoofdbestuur der Orde de ontvangst der motie bericht, die in het Journal der Conferentie zal worden opgenomen. De voorzitter Henderson, getroffen door den geest welke uit de motie spreekt, hoopt, dat de Orde van Vi ijmetselaren onder het Groot Oosten der Nederlanden haar pogin gen inzake algemeene ontwapening zal voortzetten totdat de vrede zal heerschen en er een wederkeerig begrijpen der vol ken zal zijn ontstaan. DE WEG SOEST—SOESTERBERG. Op een verzoek van den ANWB en de KNAC, gericht aan het Gemeentebestuur van Soest, om in het belang van de vlot heid, de vrijheid en de veiligheid van het verkeer een spoedige verbetering van den weg SoestSoesterberg te bevorderen, ont vingen genoemde Ver. van dat College be richt, dat in de laatste Raadsvergadering houden, daar zij binnenkort een anderen loopbaan zal kiezen. Op mijn invullingsbil jetten der bel. heb ik dus als volgt geschre ven: A. Salaris f 1.790. Ondersteuning behoeftige ouders f 500. Belastbaar inkomen f 1.290. B. Salaris f 1.200. Ondersteuning behoeftige ouders f 300. Belastbaar inkome f 900.— C. Biljet van mijn vader is dus 't belastb. ink. f 800.N ukreeg ik 25 Nov. mijn aan slagbiljet thuis, waarop als volgt stond: Zuiver inkomen van A f 1.490; van B„ f 1.000 en C. f 800 Zoodat er van A maar f 300, van B. f 200 is afgetrokken en C. toch aangeslagen is voor f 800. Waar haalt de Inspecteur nu die andere f 300 van daan. Zeker het salaris van die kantoorjuf- trouw, maar behoeft die dan niet te eten? Heb ik nu recht om te reclameeren en zal ik er ook wat mee opschieten? Ik hoop, dat ik het U duidelijk heb uitgelegd. 1 5 ARNH.STRAAT Importeurs van AMERSFOORT C 4 BECHSTEIN 4 BLUTHNER J IBACH enz. 4 C Vraagt Catalogi en condities a..n j Elk jaar moet ik vechten met die belas ting. U mag mijn vraag gerust in de krant publiceeren, als ze tenminste voor anderen ook van belang is, maar gaarne had ik dan, dat U ze een klein beetje anders inkleedde, want de courant wordt hier veel gelezen en ons huishouden kent natuurlijk iedereen op zoo n plaats. Enfin, 't laat me ook onver schillig en U kunt dus naar goedvinden han delen. Antwoord: Hoe oud is die kantoorjuffrouw Is zij reeds 21 jaar? Wanneer dit niet het geval is, dan is te recht de f 300.die Uw zuster verdient, bij het inkomen van uw vader opgeteld. Ouders hebben namelijk het vruchtgebruik van bezittingen enz. hunner minderjarige kinderen. Is echter Uw zuster boven de 21 jaar, dan is dc aanslag van Uw vader te hoog. Het lijkt mij het beste, dat U maar niet reclameert. Ook mij komt het voor, dat f 800 onder steuning behoeftige ouder9 wel een ietsje aan den hoogen kant is. Uw vraag heb ik ongewijzigd opgenomen Vraag 133. Mijnheer, ik heb nog nooit geen. belas ting betaalt, terwijl ik al 6 jaar voor mijn eigen werk, maar nu komen zc in Juli den 28 Juli nog aan met een aanslagbiljet van 19291930 en even later krijg ik weer een biljet van Forensenbelasting, dat is gpdag- teckend den 12 September en nu in Novem ber krijg ik nog weer een biljet van 1930 1931, maar nu weet ik niet hoever of dat loopt. Moet ik nu ook nog betalen van het verleden jaar, ik zou haast zeggen van niet, want altijd en overal heb ik gewerkt op de groote werken, mij dunkt ik ben niet ver plicht om het verleden te betalen, dan moes ten ze maar eerder mij hebben aangeslagen, maar nu nog aankomen met een verleden jaar, neen, dat betaal ik niet, tenminste als ik het kan ontloopen, maar gaarne zou ik wel eens Uw oordeel er over hooren hoe of ik daar mee aanmoet en neem me niet kwalijk, wanneer als U uit dit schrijven geen juist begrip kan krijgen, want ik doe mijn best om het U duidelijk temaken, maar gaarne ben ik bereid om U breeder te schrij ven hoe of de zaak in elkaar zit. Als ik maar weet wat U moet weten en hoe ik U dat moet schrijven. Antwoord: U zult de belasting over het belasting jaar 19291930 nog moeten betalen. Er is geen enkel wetsartikel, waarop U zich zou kunnen beroepen. Het is de vraag natuurlijk, of het inko men op basis waarvan de aanslag is vast gesteld, juist is. Is dit niet het geval, dan kunt U recla meeren. U kunt er zich niet achter verschuilen, dat de aanslag te laat werd uitgereikt. Vraag 134. Als lezer van de courant kom ik tot U aangaande de belastingkwestie in de Vra- genbus en wel over mijn noodzakelijk le vensonderhoud op aanslagbiljet, daar ik voor dien tijd als inwonend zoon werd aangeslagen en dan een aftrek levensonder houd had van f 250, zegge twee honderd vijftig gulden. Nu ben ik 10 Augustus ge trouwd en op mijn aanslagbiljet een nood zakelijk levensonderhoud af gaat van f 250, heb ik nu geen recht op een aftrek van f 500, of blijft het dit jaar nog f 250. Zou U zoo goed willen zijn en mij dit even toe lichten. Antwoord: De kwestie waarover U schrijft, betreft de Gemeentelijke Inkomstenbelasting. Aftrek noodzakelijk levensonderhoud is in een gemeentelijke verordening geregeld. Ik ken die verordening niet. Het is dan ook uiterst moeilijk Uw vraag te beantwoorden. Nu kunt U mij de gemeentelijke verorde ning toezenden en ik wil U dan wel nader adviseeren. Beter is het wellicht, dat U zich even tot den ontvanger wendt en dezen even vraagt hoe de vork in den steel zit. E.S.V.A.C. De vastgestelde wedstrijd Esvac junioren tegen de CJW junioren ging wegens niet opkomen der Amersfoorters niet door. Het Zaterdagmiddag elftal speelde te Blaricum haar laatsten competitie wedstrijd tegen Rapid I. Door een keurige 71 over winning bezetten zij momenteel de eerste plaats van haar afcieeling; het wachten is nu op Excelsior II dat in punten aantal met Esvac nog gelijk kan komen. Winnen de Huizers dus de twee laatste wedstrijden, dan zal een beslissingswedstrijd uit moeten ma ken wie de kampioenstitel mag voeren. Het eerste elftal verloor met dezelfde cijfers als het Zaterdagmiddag-elftal won. Een ne derlaag hadden wij intusschen wel verwacht daar door ziekte en verhindering met eenige invallers gespeeld moest worden, waaronder den doelverdediger. Tot de rust hielden de Esvaccers uitste kend stand, maar toen tot overmaat van pech nog een der Esvaccers geblesseerd raakte, toen was aan een flinke nederlaag niet meer te ontkomen. Het programma voor deze week is als volgt vastgesteld: Zaterdag: Esvac adsp A.W. adsp., Burg. Dekethpark Zondag: NIO IEsvac I te Driebergen Zoo juist ontvingen wij bericht dat de wedstrijd Esvac adspiranten tegen de Allen Weerbaar adspiranten niet doorgaat en op een lateren datum wederom zal woiden vastgesteld. Het eerste elftal vertrekt Zondag om half één vanaf hotel ,,De Gouden Ploeg" naar Driebergen ot 't spelen van den laat ste competitie-wedstrijd tegen NIO. Ver moedelijk zal wederom met eenige inval lers uitgekomen moeten worden, zoodat van een eventueelen uitslag niets gezegd kan worden. NIO staat momenteel met slechts 7 winst punten op de laatste plaats en zal dus wel trachten eenige winstpunten te bemachti gen om de fatale plaats te kunnen verlaten, aan Esvac echter de sportieve plicht zoo goed mogelijk partij te geven. VOETBAL EN ATHLETIEKVEREEN. SOESTERBERG. Opgericht 29 April 1922. Aangesloten bij den UPVB, KNAU en UPAB. Soesterberg 3 kampioen. Soesterberg I be haalt in den uitwedstrijd tegen Sopla een keurige 32 overwinning. Mochten wij de vorige week Zondag Soes terberg II als kampioen begroeten, thans is het ook aan het derde team van Soester berg gelukt het afdeelingskampioenschap binnen te halen. Deze prestatie is dan ook een hartelijke felicitatie waard. De jongste telg van de vereeniging heeft zich dan ook naast het 2e elftal bijzonder onderscheiden in dit competitiejaar. Beide elftallen hebben hun vereeniging dan ook ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, geen mooier ca deau kunnen aanbieden. Het 1ste elftal is in the running en is zich op verdienstelijke wijze aan het herstellen van de misstappen m dit competitiejaar begaan. Thans werd het zeer sterke Sopla het kind van de re- cening. Met 32 moesten de Sopla men- schen de meerderheid erkennen van Soester berg. Het Soesterberg team speelde haar besten wedstrijd van het seizoen. De kam pioenen wonnen liefst met 90 van Vios 5, '.oodat met dit al Soesterberg kan terug ien op een goeden Zaterdag en Zondag. Geven wij thans een kort overzicht van de gespeelde wedstrijden: 9—0. Soesterberg 3Vios 5 Direct bij den aanvang van den wedstrijd, treedt S'berg domineerend op. Er wordt achtereenvolgens gedoelpunt door van Ga meren, G. Peters en van Gameren, zoodat ie rust komt met. een 30 voorspron voor Soesterberg. Deze doelpunten werden door keurig samenspel verkregen. Na de rust spelen de jongens van Soesterberg nog be ter. Er wordt goed op de vleugcis gespeeld, terwijl fraaie voorzetten het binnentrio in staat stelt doelpunten te maken. v. d. Lugt. van Gameren en Peters voeren den stand successievelijk tot 90 op. Na afloop wer den de 3e elftalspelers bij monde van den heer Drost gehuldigd, terwijl aanvoerder van Gameren een fraaie bloementuil in ontvangst had te nemen, van Gameren dankt tenslotte voor <fe hulde aan zijn elf tal bewezen. SepiaSoesterberg 23. Onder leiding van scheidsrechter Manson stellen beide elftallen zich te ±2 uur op. Soesterberg is zonder Manders. Direct pakt Soesteirberg energiek a^n. Snelle, open aanvallen typeeren het spel van Soester berg. Sopla bepaalt zich daarentegen tot kort en doorzichtig spel. De Soesterberg achterhoede van Giessenv. d. Wetering en van Putten weten hiermede wel raad. Toch duurt het geruimen tijd alvorens succes wordt bereikt. Keeper van Zoghei is hieraan niet vreemd. 15 minuten voor de rust geeft M. Meijer met een prachtschot Soesterberg de leiding. De rust komt met den zelfden stand. Na de rust hetzelfde spel. De Soesterberg hal f linie onderscheidt zich herhaaldelijk. De Koning, v. d. Lelie en de Jong spelen voor wat zij waard zijn. De Soesterberg voorhoe de is verrassend goed. H. Nies weet twee maal achtereen voor van Zoghei op onhoud bare wijze te scoren. De beste in de Soes terberg voorhoede zijn thans Sauren. Nies en M. Meijer. Er moet nog 7 minuten ge speeld worden. De stand is 30 in het voor deel van Soesterberg Door een paar plot selinge uitvallen van Sopla en een tweetal blunders in de achterhoede ontstaan twee doelpunten voor Sopla. Het einde brengt tenslotte een welverdiende overwinning, voor Soesterberg. Nogmaals maken wij onze leden en dona teurs bekend, dat zij, die kaarten wenschen voor den wedstrijd HollandBelgië op 17 April a.s., dit uiterlijk tof 20 Maart kunnen opgeven bij F Manders, Amersf.straatweg 28 te Soesterberg. Aanvragen na 20 Maart binnengekomen, kunnen niet in behandeling worden geno men. Zij die geen gebruik maken van een eventueel verstrekte kaart HollandBelgië, dienen deze kaart onverwijld in te leveren bij het bestuur Bij niet nakomen van deze mededeeling, wordt men in den vervolge uitgesloten van het verkrijgen van kaarten. Wij maken onze spelers bekend, dat voor- loopig niet gespeeld, norh geoefend zal worden op het terrein aan den Kampweg. Ieder lid wordt dringend verzocht hiervan goede nota te nemen. Deze maatregel is noodig om het terrein te verbeteren voor de komende wedstrijden. De elftallen zullen door het spelen van uitwedstrijden ruimschoots in de gelegen heid worden gesteld zich fit te houden. Heden aangevoerd prachtig Tuingrint. Vraagt onze scherp concurreerende prijs per M'. VOORHEEN KL E MA N BERGHUIS Kantoor: Kerkpad la - Teleioon 2i8(J - huis: Telefoon 2186 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 van 16 regels f0.7f>. Elke regel meer f0.16. Hg vooruitbetaling te voldoen. Voor bewijsnummer moet 6 ct. in rekening worden gebracht. THuur* tegen billijken prijs alleen staand huis met tuin, bevattende suite met serre, keuken met bijkeuken, schuur en kelder, 2 groote en een kleine slaapkamer, badkamer, groote zolder, 2 W.C.'s. Brieven onder No. 60 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een nette wprkslpr voor één dag per week van 91 uur. Brie ven onder No. 61 aan het bureau v.d. blad. Mevrouw Veenstra, Middelwijkstraat 34, vraagt met 1 April een Flink meisje liefst voor den dag. Degelijk Kos<huis aangeboden voor 1 of 2 personen. Prijs billijk. Parklaan 12A. Soest. Te koop Broedmachine (Buckeye) 120 eieren. Ka- chelkunstmoeder en 2 kippenhokken. Eigen domweg 80. Soest. Te kor»o Wasch-, Naai- en Schrijfmachine. Fornuis. Gasstel. Divan. Tafel en stoelen. Te bevr KI. Engendaalweg 3. H. M. i;«?fh°bbers Te koop voor de a.s. Paaschdagen een P.K. pracht motorrijwiel, merk Eysink, ge heel uitgerust, proefrit toegestaan voofl f 150. Adres Soester Engweg 46. Siijaren Fabrikant heeft partijtjes restanten op te ruimen. Goede kwaliteit in prijzen van 3 tot 6 cent. gelegenheids koopjes. Brieven onder motto „Tabak" aan het bureau van dit blad. Gevraagd een net D pmpis je van 95 uur. Heideweg 52. Kosthuis Jong werkman, N.H., zoekt net kosthuis, omtrek Station Soest. Brieven onder No. 62 aan het bureau van dit blad. Hypotheek Bouwer vraagt op twee in aanbouw zijnde dubbele landhuizen een crediet hypotheek tot slechts 50 der waarde. Brieven onder No. 63 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een nette voor één dag per week van 94 uur. Br. onder No. 50 a.h. bureau van dit blad. Laat Uw bedrijf in-ichten Uw boekhouding en belastingzaken regelen door een bekend administratiekantoor, f 5.per maand onder toezicht van een accountant. Brieven onder letter A. aan het bureau van dit blad. T«s koop Partij Koe- en Varkensmest; ook per voer thuis bezorgd. G. Koops. Dorresteinweg 29. Soest. Ser overname aangeboden een uitstekend gasfornuis (4 pits) en een dito badgeyser. Te bevragen onder letter G. aan het bureau van dit biad. HET SOESTER Groote Paascheieren reclame vanaf 22 Maart tot 2o Maart. Ieder kooper ontvangt Versch en groot. 50 Eieren a f 1.80 en 5 cadeau. Bij aankoop van 10 eieren 1 cadeau. Eendeneieren per stuk f 6.03 Wilde Konijn versch en groot f 0.80 Braadkippen per pond f 0.45 Soepkippen per pond f 0.40 Hanen per stuk f 1.25 en f 1.50 Eenden per stuk f 1.en f 1.25 Ganzen per stuk f 2.25 en f 3.— Duiven per stuk f 0.25 en f 0.30 Gelieve vroegtijdig te bestellen Briefkaart wordt vergoed. Alles thuisgebracht zonder verhooging. Beleefd aanbevelend Het Soesler Wildhuis Smitfwpg la SOEST Solide financieeie Instelling, biedt een eoli- de personen, met vaste positie. GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente Bedragen beneden 200.— ronder borgstelling Geen Kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", bet Bu- DIERENARTS - TEL. B 355

De Soester | 1932 | | pagina 2