2e BLAD SÏOIFIFilM 0 r VENEMA i. L. H0KSBERGEN Meylink's Fotohandel f|W m m i®' W 'w>, 'm Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Ontvangen de nieuwste Burgerlijke Stand DAM RUBRIEK M 9 fg§ IS B IS ÉP HP HP ÜP Ét H_l» «J Predikbeurten. behoorende bij ,JD E S O E S T E R" van Zaterdag 19 Maart 1932, No 22 EIERVEILING OP 16 MAART. Aanvoer 6100 stuks, w.o 390 eendeneieren. Prijzen van f 2 85 tot f 3.25 per 100 stuks; eendeneieren f 2 50 per 100 stuks. Handel vlug. In 't vervolg worden op verzoek na de eierveiling konijnen en pluimvee ver kocht. Inzending van 12 uur. AFD. SOEST DER NED. NATUURHIST. VeREENIGING Deze afdeeling hield Dinsdagavond van 810 uur een bijeenkomst in Religie en Kunst, welke goed bezocht was. De praes- den heer Rinke Tolman, opende de samen komst met een woord van welkom, en deelt mede dat in het vervolg de convocatieën van H'sum en Soest worden uitgewisseld, zoodat de leden ook aan de excursie daar gehouden, kunnen deelnemen en ook omge keerd. Spreker hoopt verder dat elk lid één lid zal aanbrengen, zoodat de afd. meer kan presteeren. Daarop verkrijgt een lid der afdeeling het woord, welke in een geestig speechje de tocht beschrijft naar den Eem- mond op 20 Febr. 1.1. Op dien toch zag men o.a spreeuwen, meerkoeten, waterhoentjes, nonnetjes, leeuwrikken en blauwe reigers, zoodat zij meer dan beloond werd. Verder werd uit de vergadering medege deeld dat reeds de tribernia vlinders zijn gezien, uok een uilensoort, de zaagbek, de kievit en talingen, en de zang is reeds gehoord van het roodborstje, de vink. het heggenmuschje, de lijster, merel, meezen. boomleeuwerik e.a terwijl thans de trek begint van de Sminten, reden waarom juist nu de llemmond moet wordén bezocht. Ge vraagd werd om aan den voorz. op te ge ven waar zich nesten bevinden om deze dan te kieken. De heer Roos aan de Smitsweg vervaardigt nestkastjes, volgens systeem Wageningen Medegedeeld werd dat spoedig een ex positie door de N'atuurhist. Ver. zal wor den gehouden, en dat Zondag 10 April e k van 912 uur een tocht gemaakt wordt naar de verstuivingen. Vertrek Nieuweweg 115 om 9 uur v.m. Daarna sluiting. EINDLES LANDBOUWWIN TER- CURSUS 3e JAAR Onder zeer veel belangstelling van de zijde van den Burgemeester, den voorzitter der ABTB, den leider der coöperatie, den heer C. K. van Daalen, Rijkslandbouwcon- sulent, Ir. Bottema, ass. Rijkslandbouwcon- sulent, den heer K. van Laar, hoofd der schiol te Woudenberg en den heer J. E. v. d. Pol, landbouwleeraar te A"foort, de beide laatste leeraren voor den cursus, had Woensdagavond om 7 uur in de R.K. Jon gensschool de eindles plaats. Toen de cur sisten waren binnengeleid, riep de heer J. E v. d. Pol allen het welkom toe, in het bijzonder den Burgem., wiens tegenwoor digheid op deze eindles zeer door de boe ren zal worden geapprecieerd in dezen tijd van crisis en malaise. Daarop ving hij aan met de openbare les over Fruitteelt, Vee teelt, aanleg weide, en meststoffen. Uit de gegeven antwoorden door de cursisten, bleek dat het onderwerp met vrucht was ge- vtlgd. Nadat vervolgens de heer K. van Laar vragen had gesteld over veevoeder en boekhouden, werden door den heer C. K. van Daalen aan de navolgende cursisten het diploma uitgereikt met een felicitatie- P Wantenaar Czn.; P. Stalenhoef; J. v. d. Breemer; G. van Rossenberg; A. van Log- tenstein; P. Kok; A. van 't Klooster en P Wantenaar Wzn. Spreker deelde daarop mede, dat hij menigmaal de cursus had be zocht, de eene maal met meer genoegen dan een anderen keer De cursisten moesten vooral bedenken dat zij door het diploma er nog niet waren, maar.dat geregeld studie wordt geëischt in den strijd voor 't bestaan. Daarom moesten zij zich aansluiten bij den J. B. B die reeds zeer goed werk doet en vooral veel tijdschriften en vakbladen lezen over het bedrijf. Spr. dankt de leeraren van den cursus voor de moeite en tijd die zij zich daarvoor hebben gegeven De ABTB voor de ontvangen steun, en vvenscht de cursis ten op hun verdere levensweg veel succes. e V00rzitter der ABTB dankt de commis- ie en de leeraren voor alles wat zij voor de n!™.'7 hebben gedaan. De heer v. d. Pol aarop afscheid van de cursisten tot studie aaSneHnanktndbeVeh't b™ 'n voor alles wat v den heer v' Daalen L 1 gedaan heeft, de ABTB en de coöperatie voor u i dat het gegeven ondY™£ en' h°°T werpen. Nadat de cursist A. v. Logtenltefn namens zijn medecursisten de i» ogtenslel" Al' un:d!LW'is' doodt3"i" hun Alders, die mededeelde, dat zij zich gaarne de Birktstraat alhier buitengewoon luid- dit onderwerp, hebben we dien avond ge weder beschikbaar stelt voor eene bestuurs- ruchtig toeging. Waar dit café al meer de zien en gehoord, waarover nog veel meer functie. aandacht had getrokken, werd eens opgelet, te schrijven zou zijn. Hierna kwam aan de orde het jaarver- en geconstateerd, dat tegen 12 uur het luid- j We zullen echter voor een volgende keer slag van secretaris en penningmeesteresse. ruchtige feest in een der huiskamers werd volstaan met een verhandeling over de toe- Bij monde van den heer J. Elberse wer- voortgezet. Te 12 uur vertrok een gedeelte passing van de Wet op het Uitbreidings den boeken en kas van de penningmeeste- der bezoekers per auto, die blijkbaar achter plan in 't algemeen en voor Soesterberg resse, mej. R. Westra, in orde bevonden en de woning had gestaan; enkele anderen ble- in 't bizonder „TOESCHOUWER". werd haar décharge verleend voor het goe- ven echter de feestvreugde voortzetten. De de beheer. I politie bleef waakzaam en tegen 6 uur in Voor de contróle-commissie der reke- den ochtend noteerde zij de namen van de ning 1932 werden wederom aangewezen de overige bezoekers, waarbij bleek, dat de heeren Fetlud en J. Elberse. I caféhouder hen nachtverblijf had verschaft Het aftredende bestuurslid, mevr. Alders, 1 zonder ze in het daartoe bestemde register werd bij acclamatie als zoodanig herkozen in te schrijven. Ter zake werd tegen den Bij de rondvraag bepleitte de heer Van caféhouder proces-verbaal opgemaakt. Een Eek een hooger loon voor de verzorgsters, der bezoekers, die tegen 2 uur des nachts Besloten werd deze kwestie te bespreken in nog naar binnen wilde en in kennelijken Soesterberg zullen groote sportfeesten een bestuursvergadering. staat van dronkenschap verkeerde, afkom- Plaats vinden te Soesterberg. Alvorens de voorzitter de vergadering stig uit Eemnes, werd door de politie opge- sloot, drukte hij er zijn spijt over uit, dat borgen. V. en A. VER. SOESTERBERG Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de voetbal- en athletiekvereeniging mej Westra, die zich steeds met hart en ziel gaf aan de vereeniging, dezen avond niet aanwezig kon zijn. Spreker zei voorts, dat hij een meer dan prettige samenwerking heeft ondervonden op de bestuursvergade ringen, waar toch menschen van verschil len le richtingen zijn vertegenwoordigd. WAARSCHUWING. TEGEN HET ARBEIDSLEGER DER HEILSBR1GADE. Naar wij/vernemen zullen in de maand Mei e.k. ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de voetbal- en athletiekvereeni eing Soesterberg belangrijke sportfeesten plaats vinden te Soesterberg. Onder meer staat op het programma het snelen van een Het Centraal Archief en Inlichtingen Bu 0„. reau inzake Maatsc'nappelijk Hulpbetoon eere-wedstrijd tusschen een Westelijke en Ook de heer van Eek zei, dat de samen- voo|" Nederland te Amsterdam waarschuwt een Oostelijke eerste klasse. Naar men ons werking nog nooit zoo prettig en intensief 0Pnieuw tegen het Arbeidsleger der Heils- mededeelde is reeds medewerking toege- is geweest, als tegenwoordig. brigade, waarvan de Commandant, genaamd zegd van de bekende Oostelijke 1ste klasse De heer Mr. Terlingen sloot zich hierbij Eichhorn, wederom circulaires rondzendt Go-Ahead Deze wedstrijd zal vermoedelijk °fn geldelijken steun aan zijn inrichting,, gespeeld worden op 8 Mei e.k. Vervolgens die thans is gevestigd aan de Zorgvlied- I /uilen op 16 Mei a s. (2e Pinksterdag) veel- straat 286 (voorheen dt, Riemerstraat 274) helovende Athletiekwedstrijden worden ge te 's-Gravenhage en welke inrichting niet houden. Het programma omvat de navol den minsten steun verdient Soest, 18 Maart 1932. gaarne aan, waarna de voorzitter de ver gadering te pl.m. 8.45 sloot. voorheen R. FRESE Hofleverancier» BAARN. Vleeschhouwerij Varkenssiachterii Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. een rookertje aan. Hiermede de eindles geëindigd. KOZAKKEN ENSEMBLE. Waar?, In Baarn komen vanaf a.s. Vili- dag tot en met Dinsdag 22 Maart het be roemde Kozakken Ensemble, dat over de geheele wereld in de grootste Theaters is opgetreden en deze kan men in Flora te Baarn 5 achtereenvolgende avonden zien en hooren. Men zal kunnen genieten van hun zang, dans en Balalaike muziek, want als het scherm met de Pauze gevallen is, en de Hoofdfilm afgeloopen, dan komen de Kozakken voor het voetlicht en vul len den verderen avond aan. Ook Zondagmiddag treedt het Kozakken Ensemble op. WANDELSPORT. Onze plaatsgenoot, de 17-jarige Jacob Grootveld heeft gepasseerden Zondag de 50 KM. mede gemarcheerd, uitgeschreven door „Hellas". Om 10 uur vertrokken uit Utrecht arriveerde hij monter en wel om 5.15 uur weer aan de start. De 3en April hoopt hij de 30 K.M. in Amsterdam mede te maken. Voorzeker een kranige prestatie, waarvoor hem een gelukwensch toekomt De heer Willem van Asselt heeft hem voor den tocht voorbereid en met succes. KATHj. KRING Donderdagavond te 8 uur sprak in het Pa rochiehuis pastoor A. G. Smit over Palesti na, welke lezing mede werd bijgewoond door diens broeder Mgr. Smit, Bisschop in Noorwegen en Mevr. Orth. De praeses roept den gast die op eigen bodem staat, een hartelijk welkom toe in dezen kring en geeft hem direct het woord. Pastoot Smit rekent het zich tot een groote vreugde en eer voor zijn eigen pa rochianen te mogen spreken, vooral omdat hij zeer waardeert het werk van den Ka tholieken kring, welke met alle middelen in stand moet gehouden worden, en tot bloei gebracht. Daar er ontwikkelingsavonden worden gegeven en een spreker zou worden gevraagd om in dezen Vastentijd te spre ken', over het H. Land, heeft spreker zich daarvoor bereid verklaard; en wist bij zijn parochianen geen beter entree te maken dan te spreken over dat land dat door spr. en zijn broeder bezocht is. Hij heeft alle hei lige plaatsen bezocht waar Jezus heeft ge wandeld en met woord en daad werkzaam is geweest. De foto's die spr. zal laten zien, heeft hij zelf met de camera opgenomen. In den geest kan men dus de reis mede maken, welke begonnen is van uit de werk kamer van Z.H. de Paus, die ons zijn ze gen schonk. Spreker hoopt dat hij den in druk, die hij zelf heeft opgedaan, over zal kunnen dragen op zijn gehoQr, opdat meer en meer de liefde zal worden aangewakkerd voor het H. Land. Nu kan spreker op twee manieren over het H. Land spreken, n.1. subjectief en dan een opsomming geven van de Arabische rassen, van de hitte die 120 gr> Fahrenheit bedraagt, van de kunst uitingen en U allen jaloersch maken over mijn reis. Maar ik kan het ook doen objec tief en met U als pelgrim gaan naar die gewijde plaatsen waar Jezus heeft geleefd. Het reizen gaat nu veel gemakkelijker dan voorheen, maar moelijk en zeer gevaarlijk en onveilig is het nog, en ook gaat men evenals in Jezus dagen o'ver heel Palestina,, overal zieken, gewonden, melaatschen, blin den e.a Spreker citeert de reis als een emo tie, waarop hij zeer veel heeft gezien cn genoten en waarvan zeer veel hem nog le vendig voor den geest staat. Hij heeft in gezelschap van zijn broer en een priester der Witté Paters "ereisd door heel Palesti na en o m. bezocht Bethlehem, Kanaan, de berg Tabor, Genezarcht, de Jordaan, de Doode Zee, de Woestijn, Jeru/.alem, e.a. Het gesprokene, dat reeds aller aandacht vroeg, werd verduidelijkt door een prachti ge serie lichtbeelden, zoodat men een prach tig overzicht kreeg van het H. Land en bij velen de lust zal hebben opgewekt het met eigen oogen te gaan zien. Het geheel was een interesante avond. De Katholieke Kring heeft een gloedvol spreker in haar rijen op genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aangeloopen een jonge hond. Aangevlogen een donkerblauwe pauwstraat- AANRIJDING. Donderdagmiddag had op den hoek van de "straat en de Middelwijkstraat een aan- De Inspecteur van Politie, A. F. Schreuder. BRAND. Door onbekende oorzaak ontstond Vrij dagmiddag omstreeks een uur een heide- brandje op een perceel bouwterrein aan de Hildebrandlaan. Aangewakkerd door een flink briesje, deelde het vuur zich spoedig mede aan het prieel van den heer W. aan de Barthelottilaan.. Burgers wisten den brand in zijn aanvang te stuiten. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen VAN DEN HEUVEL De laatst gehouden vergadering van Soes- terberg's Bloei kreeg een bizondere betee- kenis door de actueele, belangrijke causerie van den landschapsarchitect van Nes. Het was goed gezien van het Bestuur, nu er voor Soest een uitbreidingsplan in wor ding is, waarmee ieder, zoo het eenmaal tot stand gekomen is, bij tijd en wijle op een of andere wijze te maken zal hebben, om de inwoners van hier in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de denkbeel den en opvattingen van den ontwerper van dat gewichtige plan. Die kennismaking dan is bij de opgeko- menen van dien avond erg meegevallen Men kreeg den indruk hier vóór zich te hebben een deskundige bij uitnemendheid een goed onderlegd, degelijk werker met zin voor het aesthetische, een man van veelzijdige ontwikkeling op zijn gebied, be schikkende over een groote hoeveelheid wel geordende kennis. Zoo deze aanvanke lijke indruk niet door de latere feiten zal teniet gedaan worden, dan zal voor onze gemeente het werk van dezen man een on miskenbaar stempel van superioriteit dra gen en dan zal er een nieuw, dat wil zeggen een ander en beter tijdperk kunnen aan vangen in de geschiedenis van den uitleg dezer plaats. Wat dat zegg'en wil? Dat eT op het gebied van wegenaanleg en woning bouw op den duur eenheid komt in plaats van den chaos, waarin we nu nog verkeeren Dat niet langer het landschappelijk schoon ten offer vallen moet aan een stijl- en ka- rakterlooze uitbreiding, zooals die sinds vele jaren, behoudens een enkele gunstige uitzondering misschien, op Soesterberg heeft plaats gevonden, zoodat het leek, als of alles in 't werk gesteld werd om deze van nature -bevoorrechte landstreek als woonoord zoo onaantrekkelijk en leelijk mogelijk te maken Aan zijn opdracht getrouw, die streng vertrouwelijk is, heeft spreker angstvallig vermeden om ook maar te reppen over iets, wat het uitbreidingsplan dezer gemeente raakt. Toch zal ieder der aanwezigen uit de vertooning der vele foto's van andere be bouwde dee'en des lands, die een treffende illustratie gaven hoe het wel en hoe het niet moet zijn, ongetwijfeld voor de plaats zijner inwoning ook wel zijn conclusies ge trokken hebben. Men is in 't algemeen ge troffen over al het vele, wat op dat gebied in 't laatst der vo—-,e en 't begin van deze eeuw in stad en land bedorven is Zooals men nu nog de schoone aanleg van vele Hcllandsche steden met hun intieme hofjes en stemmige grachtengordels uit vroegere eeuwen roemt, zoo zal men noe vele jaren lang gewagen van de leelijke bouwsels, waarmee bij de uitbreiding een vorig ge slacht ons heeft opgescheept. De omgeving, waarin men leeft en werkt, is van groote invloed op de gansche persoonlijkheid. En hoe moet deze wel zijn, zooals spreker te recht opmerkte, bij kinderen uit een dood- sche. eenvormige straat, die alleen een doo de taal spreekt Een mooie, harmonische omgeving daarentegen is niet alleen welda dig voor het oog, maar evenzoo voor den geest, die hierdoor bewust en onbewust wordt opgewekt. Menig plaatje, dat spreker ons liet zien, deed goed uitkomen, dat de aanleg eener plaats niet altiid als een vloek op het be staande natuurschoon te beschouwen 17°°/„V,e:d!rJ?...biZ.?.nd:e.rhJede" was. -ie, handelend behoefde' •ij* - -»« UC 1V1 IUUCI W ddl C* schade dip3?!.^11550^611 automobielen. De mjts jjg aanleg zich volkomen aansluit bij eereeeld ering was, werd onderling ^et karakter van het landschap zelf. Bij nwp7ier wao *.er P'aatse elke uitbreiding moet van dit laatste wor- wij naar de adverentie in dit blad, HET GROENE KRUIS. Dinsdagvond kwam de afdeeling van te treden. OPENBARE DRONKENSCHAP den uitgegaan en zoo men hieraan streng vast houdt, dan kan elke uitleg een accentu- eeiing worden van wat een omgeving reeds aan schoonheid bezit. Dat geldt tenslotte ook voor alles, wat zich binnen het raam van zulk een plan bevindt. Dus ook voor eiken weg erin, elke laan en eiken tuin, die Donderdagmiddag werd door de politic - op de Kerkstraat alhier aangetroffen eer „net groene Eruis in jaarvergadering bij- man in staat van dronkenschap die t#>r j een, onder presidium van den heer D. Dijk- ke werd aangehouden en werd in Jslnten met me' vr.ce™dp heesters en exotische plan stra. Aanwezig waren de secretaris, de heer in een der arrestantenlocalen bij den maioor U" opges'erd, behoeven te worden, maai Mr. F C. Tellingen, mevr. Alders en de van politie van Leeuwen. Het bleek later g-™St exemplaren u" de flora der ™S=- heer W van Eek, bestuursleden. De ver- te zijn zekere R. J. uit Utrecht, die teE™ i v'"g Vert00n=n m°gen- J schillende agendapunten konden spoedig 10 uur des avonds wederom kon worden f zagen op dien avond ook, hoe een worden afgehandeld, mede in verband met vrij gelaten om zijn reis per rijwiel naar ?nke,e ,out STS VC</ ?°edS' wel.niel be' hof h.»e... «- 'derven, maar dan toch in niet geringe ma te verzwakken kan Zoo was een mooi huis met mooien tuin. aan de voorzijde afgezet door een hoog, dicht hegwerk, waardoor het geheel een vreemd aandoende afgeslo- -o.Iivuu 111 vciUdlia I net betreurenswaardige feit, dat slechts 1 Utrecht verder voort te zetten. (zegge één lid) was opgekomen van de pl.m. 200 leden EEN NACHTELIJKE GESCHIEDENIS, i->e notulen van den secretaris werden goedgekeurd. I V-. li, «luuuiu auiiuuuuu. aiguoiu" ingekomen was e«n schrijven van mevr veilleerend/nÓpL^^u blrmerkte dp sur" tenhcid kreeg, die builen de omgeving viel.. eilleerende politie, dat het in een café aan Nog veel meer merkwaardige dingen over gende nummers: 100 Meter Hardloophen klasse B en C 800 Meter Hardloonen klasse C. Verspringen met aanloop klasse C. Speerwerpen klasse B en C. Polstokhoogspringen klasse A B en C. Olvmpische Estafette. Voorts zal. behoudens toestemming van R. en W. van de gemeente Soest een Loop door Soesterberg worden georganiseerd, waarvan het parcours zal leiden langs de mooiste en bekendste plekies natuurschoon van Soesterberg. Het traject is 4000 M. lang. Deze athletiekwedstrijden zijn Pro vinciaal. zoodat alle in de provincie Utrecht eevestigde sportverenigingen hieraan kun nen deelnemen. Tenplotte zullen de sport feesten worden besloten met serie-wedstrij den voor UPVB verenigingen. Een viertal der sterkste L'PVB verenigingen, waaron der o.a. Soesterberg, zijn voor deze wed strijden uitgenoodigd. Behoudens toestem ming van den UPVB zullen deze wedstrij den plaats vinden op 22, 29 Mei en 6 Juni a.s. De athletiekwedstrijden werden reeds eoedgekeurd door den UPAB, terwijl de Techn. Comm. van den UPAB, inzonder heid de heer D. J. Wit de volle medewer king zal verleenen tot het welslagen van deze athletiekwedstrijden. Dit groote sport festijn zal niet nalaten in de maand Mei een eroot aantal sportliefhebbers naar Soester berg te doen komen. Wij wenschen dan ook gaarne het energieke bestuur van Soester berg veel succes toe met de door haar breed en groot opgezette sportfeesten te Soester berg. Wij hopen t.z.t. nog op deze sport feesten terug te komen. OEFENINGEN GENIE In de omgeving van Utrecht en Soester berg zullen van 12 Juli tot en met 2 Augus tus oefeningen op meer uitgebreide schaal in den verbindingsdienst worden gehouden voor de dienstplichtigen der lichting 1932, lste ploeg, alsmede voor het vrijwillig die nend personeel van het 2de Bataljon. U.M.O. Op de jaarlijksche algemeene ledenverga dering te Zeist gehouden door de Rijwiel- padvereeniging „Utrecht met Omstreken" werd o.m. medegedeeld, dat met den Bur gemeester van So.est besprekingen gaande zijn om een pad aan te leggen langs de Palz naar den grintweg SoesterbergSoestdui- nen. Indien dit pad doorgetrokken zou kun nen worden langs het terrein van de Utr, Waterleiding over de heide naar de Stom- pert, zou een prachtverbinding worden ver kregen, daar de gemeente Amersfoort plan nen overweegt een pad aan te leggen van het Belgisch monument naar de Stompert. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwiel belastingmerk Een reflector van een rijwiel. Aangeloopen 1 konijn. Dames- ei Heerenkleermaker Telcf. 2169 F. C. Kuijperstraat 10 Heeren-Modeartikelen. NACHTEGAALSTRAAT 9, UTRECHT TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteerlrg Al BUKS van 1016 Maart 1932. GEBOREN: Melchicr Hendrik Anton zoon van M. van Veeren en H. J. van Lo- huizen Lindenlaan 4c; Roelof Franciscus Antonius zoon van F. A. Spekman en J. Laanbroek, Verl. Postweg 25; Catharina Geertruida Barbara dochter van H. P. Schimmel en A. A. v. d. Hengel, Kerkpad ZZ 11; Aaltje dochter van J. Hodde en A. Gringhuis, Schoolstraat 23. Cornelis Gerrit zoon van C. Verschoor en C. Leeuwenkamp, Nieuwstraat 57; Ca tharina Hendrika dochter v*n G. A. J. Wes- sel en C. E. J. V/. Vermeulen. Nieuweweg 22; Wilhelmina Maria, dochter van W. van Burgstede en M. van Soest, Nieuwstraat 39. ONDERTROUWD: J. Wallet en H. J. Licht. G. H. van de Broek en J. Helmus. GETROUWD: W. van Wilsum en A. Woudenberg. OVERLEDEN: Jan Wanzing 74 jaar, gehuwd met J. Huyskens, Steenhofstraat 70; Cornelia Margaretha Tiebout 60 jaar, gehuwd met J. W. Ramaker, Kon laan 23; Frans Maroschek, 3 mnd. Nieuwstraat 17. Vestiging 1016 Maart 1932. M. Hoffman van Hamborn naar Molen straat OZ 11; M. Beuker met gezin van Andijk naar de Beaufortlaan 32; W. A. S. Laurense van Giessendam naar Soester- bergschestraat 125; Wed. W. F. Slieker van Haarlem naar Molenstraat OZ 11; P. Wiegmans van Driel B 181 naar Veenzoom 2; A. de Boer met vrouw van Amsterdam naar W. Toplaan 7; H. A. J. Huddleston Slater van Amsterdam naar Luchtv.afd.; B. den Boesterd met vrouw van Benne- bioek naar K, Bergstraat 2; P. A. Th. v. d. Weijden met vrouw van Nieuwkoop naar Vredehofstraat 2; M. G. Ekelmans met gezin van Amsterdam naar Klaarwaterweg 48; C. Langgras van Amersfoort naar O. Grachtje 15. Vertrek van 1016 Maart 1932. J. H. Wiersum van Kerkstraat 5 naar Landsmeer, Watergang p/a Bos; T. Bakker van Schoolstraat 20 naar Hilversum, Hol- leweg 110; A. van den Pol van Julianaplein 10 naar Nijkerk, Nieuwstraat, Wolverspl.; J. H. Langelaar van Kolonieweg 5 naar Amersfoort, B. Wuytierslaan 77; G. Hart van Schrikslaan 41 naar Amsterdam, le Helmersstraat 269; J. van Dijk van Wieksl. weg OZ 21 naar Baarn, Hooge Vuursche 22; G. Th. Pronk met gezin van Steenhof straat 43 naar Baarn, Dalweg 23. Verhuizingen in ae gemeente van 10—16 Maart 1932. E. Muis met gezin van Schoolstraat 13 naar 20; J. J. Wickel met gezin van Heide weg 5 naar Kerkstraat lOf. Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 32 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM No 5. P. Kleute. Den Haag. Zwari: 9 12 3 4 16 26 36 HP SP 15 25 35 45 50 NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 20 Maart 1932 Kerk 10 uur: Ds. van Schaick. Bevest. van lidmaten. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld, Bevest. van lidmaten. Emmakerk 6 uur: Ds. van Schaick. Goede Vrijdag 25 Maart 19ó2, Oude kerk 7 uur: Ds. van Schaick. Bediening H. A. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld, Bedie ning H.A. uur: Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. - Spoorstraat. Zondag 20 Maart 1932 's morgens 10 uur: Ds G. van Montfrans, van Barneveld. s Avonds 6 uur: Ds. A. C. Oosterhuis, van Eemnes-binnen. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Juiianastraat 62. Zondag 20 Maart 1932 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 22 Maart nam 7.30 uur: Ds. A. Zwiep, van Zeist. Vrijdag (Goede Vrijdag) 25 Maart 1932 nam. 7.30 uur: Godsdienstoefening. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 20 Maart 1932 voorm. 10.30 uur: Dr. K. F. Proost, van Rotterdam. 46 47 48 49 Wit: 11 (Het Damspel). De stand in cijfers luidt: Zwart 8 schijven op 7910121418/20 en dam op 50. Wit 11 schijven op 21—27—29—30—32—33 37—39—41—42 en 46. Wit speelt en wint Oplossing Probleem No. 3 De stand was: Zwart: 3—11/13—16182125 en dam op 35. Wit: 27—32/34—37—42—44—46 en 48. Wit speelt achtereenvolgens 37—31, (35 x 49), 34—30, (25 x 34), 33—29, (34 x 23), 4843. (49 x 47). 46—41. (47 x 36), 31—26. (36^ x 27), 26 x 6 en wint. Goede oplossingen ontvangen van de Heeren B. van Woudenberg, P. Floor. D. Waal en S. de Z. Van probleem No. 2 was als goede op losser de heer D. Waal weggevallen. Hieronder weer eens enkele openings- slagzetten, welke zeer goed in partijen kun nen voorkomen, en daarom bijzonder leer zaam zijn. Fransche Opening. Zwart. 20—24 14—20 24—30!! 30X19 De zoo snelle toepassing van meerslag is buitengewoon verrassend, hoewel 't slechts één zet diep is 2). 1 34—30 20—24 2 39—34 14—20 3 31—27 18—23 4 3025'! Nu kan deze zet, terwijl wit te vens een foutzet uitlokt. 4 24—30?? Thans zijn de rollen omgekeerd; wat in bovenstaande opening winnend was, geeft nu verlies. 5 25X14 30X28 0 40—341! 9X20 7 34—29! 23X34 8 32X25 en schijf 34 gaat verloren. Wit: 34—30 39—34 30—25?? 25—23

De Soester | 1932 | | pagina 5