v. Weedestraat 7 Telefoon 2062 Soestdijk j _L_ Kastpapier aan vellen in rood, wit en blauw. - Kastpapier aan rollen. Kastranden, wit en gekleurd. Crêpe-papier. Punaises in diverse kleuren. Celephane-papier. (Om lampenkappen te beschutten tegen de vliegen) Zomerprijzen van Anthraciet WIIRIKiyflZfllNKSEIM flÖT VOLKOREN PRODUCTEN Eerste Soester EIER-VEILING De Gouden Ploeg Wij verkoopen uitsluitend de beste kwaliteiten. De Venduhouder, J. JUT. WRAAK ALGEMEENE BEGRAFENIS-ONDERNEMING „SOEST" is C. DROST - Schoutenkampweg 2 - Soest Vraagt steeds J. F. Lüschen's J. F. Lüschen - Soesterbergschestraat 41 Iedere Woensdag n.m. 2 u. G. I) A A M S V levering Mei S SUKEL's Brandstoffenhandel je VENDUHUIS, Korte Brinkweg v.ti. Van de Stadt «Jut Korte Brinkweg 21. FEUILLETON Mode-Vakschool E.N.S.A.I.D. Havik 8 - Amersfoort Het goedkoopst en soliedst adres voor Verhuizingen in de gemeente vanaf f 5.- Volkoren Sporlbeschuit - Volkoren Brood - Graham Biood De hoogste waarde Voor de oonmaak N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij y V S; c L; - iv Afmeting 50 x 80 per H.L. f 1.60 y jf: 30 x 50 per H.L. f 185 S 20 x 30 per H.L. f 1.80 JE 12 x 20per H.L. f 1.- 8 Brech-Cokesper 1000 K.G. f 14. BEUKENLAAN 22 - Telefoon 2187 Ondergeteekende bericht hiermede, dat het is overgegaan aan laatstgenoemde. Hierdoor zijn vanaf heden MEUBELEN enz. te koop tegen billijke prijzen. Nette goederen kunnen worden ingebracht en worden op verzoek afgehaald. Tevens inboedels te koop gevraagd. NAAR HET ENGELSCH. (Nadruk verboden). 14) Zooals ik reeds zei: ik wilde dien amandelbloesem hebben en mr. Graaf was zoo vriendelijk, 'm mijzelve te laten pluk ken. Was „zoo vriendelijk?"Een eigen. aardige opvatting is dat! De man kon toch niet anders, dan je dit toestaan, of hij moest dan al een geweldige lomperd zijn! Mr. Graaf is op en top een gentle man, zei ze verontwaardigd. Hij houdt zichzelven zeker voor een gentleman? Beschouwt u hem dan niet als zoo danig? Dat is een lastige vraag, want, als ik ze naar waarheid beantwoord, dan zou je dit zeker niet bevallen. Waarom dan niet? Omdat hij, volgens mijn opvatting, géén gentleman is! Welke reden heeft u daarvoor? Ik weet, dat hij onmetelijk rijk is. En er zijn menschen, in wier oogen groote rijk dom iemand tot „heer" stempelt; maar, als die man daar op Moss Grange soms een vreemde intrigue afspeelt, dan kan ik hem toch niet als een gentleman beschouwen)! Wat bedoelt u met dit „intrigue", die hij daar in zijn eigen huis zou afspelen? riep zij, al boozer. Beste Elaine, ik geloof niet, dat ik ge rechtigd ben, om je precies mijn reden mee te deelen voor dat wantrouwen in mr. Graaf. Dan had u er in het g.eheel niet van moeten spreken.... Eigenlijk geloof ik, dat u misschien in het geheel geen reden heeft voor uw bewering! ,Een ernstige reden ook; maar er zijn van die dingen, die men met 'n onschuldig jong meisje eenvoudig niet bespreken kan. Maar, als het waar mocht zijn, wat he laas wel gauw genoeg blijken zal dan verwekt het bepaald schandaal in South- shire! Schandaal?.... Betreffende wat dan? Och, het is de oude geschiedenis: be treffende een vrouw. Elaine wist n.et zoo gauw, wat zij er van denken moest.Zou de kolonel misschien toch gelijk hebben? A propos,, toen je vanochtend op Moss Grange was, heb je toen ook oude mrs. Wynne gezien? Neen, maar ik ben er ook maar kort geweest- Misschien, was mrs. Wynne nog niet eens beneden. Waar.om dit nu weer? Heeft het je nooit getroffen, dat.ja, dat zij er nog zoo eigenaardig jong uitziet voor een oudere dame? Heb je haar ooit wel eens hooien zeggen, wie haar echtge noot was? Haar echtgenoot moet natuurlijk mr. Wynne zijn geweest. Zeker, dat geloof ik ook, dat hij mr. Wynne moet zijn geweest; als er ten minste ooit zoo iemand bestaan heeft! Elaine'keek hem aan met verwondering en vrees tegelijk in den blik. Meent u„ dat u gelooft, hoe er nooit een mr. Wynne heeft bestaan? Nu, ik ben er tenminste niet zeker van. Maar de tijd zal dit feit dan wel aan het licht brengen. U heeft eigenaardige opvattingen over Moss Grange. Ik begrijp nog niet, hoe u er bij komt. (k heb vermoedens, Elaine! Maar eigenlijk moest ik met dergelijke dingen je aardig kopje niet vullenO, ik ge loof, dat ik je met iederen dag meer lief krijg, kind! Dit zeggende stond hij op en verliet het vertrek, tot onuitsprekelijke verlichting van miss Achym, die dacht: En wilt u wel gelooven, kolonel Ma- DIRECTIE: B. VERWEY, Veldweg 4 - Telefoon 2223 J. TIMMER, Beukenlaan 30 Directeur: J. AREND WIERSMA. Kantoor Torenstraat 8, Telefoon 2086 Eerste aanspreker: W. VAN DIERMEN, Talmalaan 17, Telefoon 2290 Begin Mei en Juni begint een goedkoupe 3 rnaandelijksche Knipcursus, tevens een Coupeuse-Cursus. Dagelijks aanmelden. Patronen naar maat verkrijgb. Japonnen paskl. maken, passen inbegr. f 1.50, Manleis iets hooger MEJ. A. O. A. ADMIRAAL, Gedipl. Leerares en Coupeuse Beleefd aanbevelend SOEST GIRO 40937 chin, dat ik u m,et iederen dag meer haten ga? En u kunt zeggen, wat u wilt, maar Douglas Graaf zal ik er toch niet minder om liefhebben.' Intusschen was het zaad van wantrouwen, door den kolonel uitgestrooid, in het hart van het jonge meisje en had haar vervuld met een onbestemde vrees voor het een of andere dreigende leed- Hij had immers ge sproken van een „schandaal", dat wel aan het licht zou komen; en een schandaal betreffende een vrouw.' Nu, ik zal wel gauw te weten komen, wat het is, troostte zij zich voor het oogen- blik. Nog maar vier dagen, dan zal Dou glas zelve mij zijn geschiedenis vertellen. Nu heb ik zoo vol verlangen naar dit ge maskerd bal uitgezien en wie weet, wat een droefheid er nog voor mij uit voorkomt! Had ik toch maar geen liefde opgevat voor hem! Voor dien tijd was ik veel gelukki ger....! Maar Claude Machin; ja, dien haat ik met grooten haat! HOOFDSTUK XVIII. Elaine ging naar boven, om zich door haar kamenier te laten klceden in het toilet je. dat Worth voor haar gecreëerd had, voor het diner op kasteel Ruthven. Veel liever was zij thius gebleven, maar dit hoorde nu eenmaal tot haar maatschappelijke plich ten. Toen zij klaar was en haar beeltenis in den spiegel aanschouwde, moest zij zelve getuigen dat zij nog nooit zulk een' stijl vol toilet had gedragen; en, juist toen zij zich gereed maakte, naar beneden te gaan, werden haar een bouquet en een mandje ,vol prachtige amandelbloesem overhan digd, die op dat oogenblik door een spe- cialen bode van het naaste station, op een paar mijlen, afstands, waren gebracht: Dou glas had er om naar Covent Garden gete legrafeerd, nadat Elaine dien ochtend de Grange verlaten had. Zij voelde zich zeer gelukkig door die bloemenhulde en verzocht het meisje, de mand in haar boudoir te zetten, dan kon zij er den volgenden dag op haar gemak van genieten. Al heel gauw na ontvangst van de bloe men ging Elaine naar kasteel Ruthven. Ze amuseerde er zich in 't minst niet en was blij, toen ze terugreed naar Merlyn Abbeij. Onderweg schrikten de paarden ineens geweldig en toen mr. Achym den koetsier vroeg, wat de reden hiervan was, zei die: Och, er ging gen landlooper langs den weg en de dieren zijn er niet op verdacht, nog zoo laat op den avond iemand tegen te komen. Mr. Achym zag nu ook een man in de richting naar de Abbey loopen, maar schonk hem niet veel aandacht. De man zelve had echter met veel belangstelling gekeken naar de inzittenden,. Onmiddellijk bij thuiskomst begaf Elaine zich naar haar kamer en wierp nog menigen blik vol piëteit op de schoone bloemen, eer zij zich ter ruste begaf. De „landlooper" vervolgde langzaam zijn weg; want haast had hij niet. Ze moeten zich eerst veilig ter ruste heb ben begeven, dacht hij.\Ik had eigenlijk niet zoo vroeg moeten gaan, maar ik kon de ver zoeking niet weerstaan, om haar te zien voorbijrijden. O, hoe ledig zal mijn leven zijn, als ik voor goed beroofd ben van alle hoop op haar liefde bovendien zal zij mij dan haten! Douglas was van plan, dien avond den westelijken vleugel dan al eens grondig te doorzoeken. Dank zij de zorgen van Reu ben droeg hij ook de noodige inbrekersin strumenten bij zich en hij zou de zaak niet licht opgeven. Eerst wachtte hij het middernachtelijke uur af. Toen werkte hij zich weer even be hendig langs de taaie klimopranken naar boven, klom door het valdeurtje en maakte al dadelijk gebruik van zijn lantaarn, om de tiap af te dalen. Een seconde stond hij te luisteren bij de deur onder aan de wenteltrap om zich te overtuigen, of er soms geen middernachte- wordt een EIERVEILING gehouden in de groote zaal van MIDDELWIJKSTRAAT te SOEST Inzenders worden verzocht hun eieren Dinsdagsmiddags voor 5 uur in te zenden. De Directie K. O. v. d. VEUR J. F. F Wüst P. J. ZWAAL DIERENARTS - TEL. B 355 betaalt ondergeteekende voor geheele of ge deeltelijke Inboedel*, Antiquiteiten, goud, silver, kantoormeubilair, boeken, solder- opruimingen, brandkasten, piano'a, orgela, winkclgoederen en*, contant. Van auda bekend adres: SAL. MENKO. Langeatraat 19» B. Tel. »S8. Aaserafaart. lijke samenkomst werd gehouden door Mr. Achym en den kolonel. Maar er werd niet het geringste geluid vernomen, zoodat hij zijn onderzoek begon en alles nog vond, juist zooals hij het bij zijn vorig bezoek had gezien. Allereerst zou hij de hand trachten te leg gen'op de papieren in het ebbenhouten ka binet, waarover de heeren dien vorigen keer onderhandeld hadden. Ik twijfel er niet aan, of ze spelen een voorname rol in het verraad jegens mij, of ze zouden niet zoo zorgvuldig opgesloten zijn. Het veiligste zal dus maar wezen dat ik ze meeneem naar Moss GTange. om ze als bewijsstukken tegen hen te kunnen too- nen Met het bewuste haakje stak hij het slot open en niet lang duurde het toen ook. of hij had de papieren. Hij legde ze op het tafeltje en bij het licht van de lantaarn doorliep hij vluchtig den inhoud. Daarop ging hij terug naar het kabinet en voelde langs iedere plank, drukte op iedere kwast in het hout. of hier achter soms een veer mocht zijn verborgen, die een geheime lade aan het licht deed komen; en, ziet na een langdurig betasten en bevoelen schoot eindelijk een paneeltje van enkele centimeters in den dikken ebbenhouten wand van d.e kast weg en daarinlag een gevouwen perkament Douglas' hart klopte onstuimig, want daar zou hij nu ten slotte zijn stoutmoedig zoekei^ beloond zien, Ja. zoowaar, daar had hij het stuk in han den, dat hem weer zou teruggeven: zijn naam, zijn geboorterecht, zijn erfdeel.... kortom, zijn plaats op de wereld Zoo geagiteerd voelde hij zich, dat hij haast den zin niet begreep van dat lang verloren gewaande document. Eindelijk dan toch was de avond van het gemaskerd bal op Moss Grange aangebro ken en het was prachtig zomerweer. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1932 | | pagina 4