2e BLAD VENEMA i is <s J. L. HOKSBERGEN is c c :ee- 2 Bekendmakingen. Officieel Plaatselijk Nieuws Dames-en Heerenkleeding naar maat. Soesterberg. IK i C 6 c c c r.n, IOR- :or- 9 -AG- 2 STS- 9 WA- ■EK- 2 ARS ',UR- J i 9 9 9 9 EN M°- 2 ïEN, 9 lAR- 9 iUS- ÏNZ. <9 9 ING I J 9 9 9 voorden Hij had in huis nog bij talmde handen want ik .Uhshire t ik mij n leven- rn naam if vragen, )eloven, im zult k je nu can het dot ons heb je en zoon >en nog atcr ja- am van het wel als dit eeft mij Ik had liet be- an was t in de uur ge- )oit zijn ge man! :storven schiede- olgd). behoorende bij „BE SOESTER van Zaterdag 7 Mei 1932, No. 37 le Afdeeling No. 2510. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij Gede puteerde Staten dezer Provincie is ingeko men eern verzoekschrift van Jouke Speer stra, /.onder beroep, wonende te Heeren veen gemeente Aengwierden, sedert Mei 1928 te dezer zake woonplaats kiezende te Soest, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen voor logeer- gasten in de navolgende localiteit: de bene den rechter zijzaal van het perceel kada straal bekend gemeente Soest, sectie C No. 1429, plaatselijk gemerkt, nummer 107 en gelegen aan de Soesterbergschstraat al daar. Binnen twee weken na dagteekening de zer bekendmaking kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergunning schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders in. brengen. Soest, 3 Mei 1932. Burgemeester en' Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de beslissing op het ver zoek van J. Floor Julianastraat 48a te Soest om op/in perceel, kadastraal bekend in sec tie G. No. 3210 een slagerij met rookerij te mogen oprichten door hen is verdaagd oo hedeni. Soest, 3 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris. J. Batenburg. le Afdeeling No. 364. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest inaken bekend, dat gelegenheid tot koste- looze inenting zal worden gegeven en wel: op Dinsdag 10 Mei 1932, des n.m. te 3 uur in de O.L. School aan de Middel wijk straat op Woensdag 11 Mei 1932, des n.m. te 3y, uur in de OrL. School aan de Beetzlaan op Woensdag 11 Mei 1932, des n.m. te 4 l/j uur in de Chr. L. School aan de School straat en dat gelegenheid tot het doen nazien der inentingen zal worden gegeven een week ater, op dezelfde plaatsen, dagen en tijd stippen. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes of de geboortebewijzen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de armen der in te enten kinderen; vóóraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 4 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. (geven, maar waarom geen belasting naar draagkracht ingesteld en daaruit geput. In j Denemarken en Engeland is premievrij Staatsspensioen voor ieder ingesteld, en wat meer zegt de.Spaarzin is in die landen zeer groot. De Bond eischt pensionneering van iedereen op als een recht; nu helpt de goê- gemeente met haar gaven, maar dat geld l kan anders worden besteed als de Regeering het deed. Geld is er, %ls het maar goed be steed wordt. Voor dit recht van de Ouden van dagen roept spr. met alle kracht, elkeen op, en de Bond die neutraal is, staat voor her* op de bres. Vervolgens werd het gesprokene toege licht door de Friesche film „Oud en Arm", waarin Aene en Anke de hoofdfiguren zijn, en welke een blijvenden indruk achterlaat. Zij werd muzikaal geïllustreerd door den heer A. Monnee uit Utrecht, de projectie werd verzorgd door den heer van Wijn gaarden alhier. GROOT NATIONAAL CONCOURS VOOR HARMONIE EN FANFARE CORPSEN. DE NACHTEGAAL Evenals elders heeft ook hier de nach tegaal zich doen hooren. Wie de Koning onzer gevederde zangers beluisteren wil doe eens een avondwandeling in de om geving van den Eikenhorstvveg. Daar heb ben wij hem reeds een paar avonden kvtn- nen bewonderen. Aanvankelijk nog wa< kort met tusschenpoozen, komt hij al meer en meer „op slag1'. Men verzuime niet onzen meesterzanger te gaan hooren. BOND VAN STAATS- PENSIONNEERING. Woensdagavond te 8 uur werd in de zaal van hotel Eemland op initiatief van de afd. Utrecht een vergadering belegd om te trach. ten hier een afd. op te richten. De vergade ring, welke goed bezocht was, werd met een woord van welkom geopend door den heer S. Agter, welke daarop het wogrd verleent aan den heer M, Goud uit Utr., die de beginselen van den Bond nader uit een zet, en hoopt dat het gesprokene wortel zal schieten in veler harten. Daarop gaat spreker in den breede na de oprichting van den Bond te Arnhem in '02, met de voorop gezette gedachte, premievrij Staatspensioen voor eiken Nederlander op een bij de wet vastgelegden leeftijdsgrens. In die 30 jaar heeft de Bond gepropageerd en getracht den volkswil te veranderen en de gedachte ingang te doen vinden, dat eiken Neder lander die gedurende zijn geheele leven gaven en krachten beschikbaar heeft ge steld voor de gemeenschap, in den ouder dom als geen werk meer gepresteerd* kan worden, recht heeft om van die gemeen schap te eischen dat zij hem pensionneert en daardoor behoedt voor liefdadigheid of ar menzorg. Wel werd door Mr. W. E. J. Duys lid der Ile Kamer in 1913 een amen dement op de Invaliditeitswet Talma inge diend waardoor aan 110.000 personen pre mievrij Staatspensioen werd verstrekt, dit getal is thans 400.000 en niettegenstaande getal is thans 400.000 maar toch zijn tr nog meer dan 50 000 die van de lief dadigheid afhangen. Na deze uiteenzetting verkrijgt de heer W. K. D. Lustig, lid der Prov. Staten van Utrecht, oud-hoofd der school het woord, welke de moeilijkheden inziet om in dezen crisistijd aan te kloppen, om steun, maar spreker doet daarbij een beroep op elk warm kloppend hart voor de Ouden van dagen, die den hongerdood voor oogen hebben. De Regeering kan niet meer OPENINGSCONCERT. Ter gelegenheid van het 34-jarig bestaan van de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", dirigent den heer W. Kok Sr. uit Zeist, opgericht in 1898, gereorganiseerd van Fanfare in Harmonie 1 Jan. 1926, gaf zij oensdagav. m 8 u. 'n con.ert in de tent opgericht, voor 't op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag te houden concours, onder lei. ding van zijn directeur. Medewerking ver leenden het dameskoor „Euphonia" en de mannenzangvereeniging „Apollo", beiden onder leiding van den heer H. J. van Mau- rik uit Utrecht. De verschillende nummers, welke ten gehoore werden gebracht, werden zoowel door de Harmonie als door de Zang verenigingen verdienstelijk uitgevoerd. De belangstelling was dezen avond niet erg groot, vermoedelijk door den kouden N.W. wind. ONTVANGST TEN STADHUIZE. Donderdagmorgen 5 Mei te 11.45 uur v.m. had de officieele ontvangst ten Gemeente huize plaats, waar de Vaderlandsche drie kleur was ontplooid, benevens 2 wit-groene vlaggen, van de Jury en de deelnemende verenigingen, door het voltallig College van B. en W.. de gemeente-secretaris, de raadsleden Mw. Funke en de H.H. Blee- ker, Grootewal, 'Nooder, van Dam, Horns- veld, v. d. Breemer, Busch, de Bruyn, En dendijk, het oud-raadslid Doorman, leden van het Eere-Comité der jubileevende vereniging, benevens enkele dames. Toen allen hadden plaats genomen, riep de Burge meester de dames en heeren het welkom toe, en zich richtend tot de praeses der Soester Harmonie, Notaris. A. O. Dammers, verte- genw. ordigt deze de S. Harmonie, en spr. de gemeente. Het doet spreker veel genoe gen voor de gemeente de S. H. te huldigen. In de ruim 30 jaien van haar bestaan, heeft zij steeds het devies gehuldigd „Patiëntia Vincit Omnia", gij begrijpt wat dat zegt en wat wij als gemeente ook toepassen. Als de Soester Harmonie haar einddoel bereikt heeft, is dit te danken aan Uw aller geduld. Meer dan dertig jaar weet de S. H. wat toeteren en blazen is, niet bedoeld als spot, maar als een beeld uit het U.D. De Soester Harmonie is eer^ intrigeerend deel der ge meente Soest en één er mede. De eerste steen is voor 30 jaren hier gelegd, scheiding is niet mogelijk, alleen door den dood. Al komt jn het huishouden minder geld in het laadje. door de tijdsomstandigheden, de be langstelling faalt niet. De deelnemers der vereenigingen roept spreker een hartelijk welkom toe, maar spreker wil op één ge vaar wijzen. Als gij strakt in de kiosk hebt plaats genomen geef ik U de waarschuwing, kijk alleen op Uw blad en niet naar de om- eindige weidsche vergezichten en het blau we perspectief, gij verliest dan de draad der schoone kunst uit het oog voor ons mooie Soest. De zilveren streep in ons wa pen de Eem, de gouden ploeg, het rosbruine paard en het weide perspectief trekt aan. Gij ziet dan verder de Zuiderzee en Hoog land en de eeuwenoude toren, aan den an deren kant de stuifduinen, de heuvelrand bij Soesterberg de Stompert en eclatant dat alles beheerscht de majestieuze Dom van Utrecht, een fantastisch voorspel. Het be stuur heeft goed gezien door de tent zoo te plaatsen, dat zij niet afgeleid wordt, maar hebt gij eenigen vrijen1 tijd, maak dan ge bruik van 't schoone dat U bekoort en 't mooie dat Lï ontvangt door de armen der Sphinx van Soest. U zijt gekomen om te toe teren en te blazen, en wedstr. te houden. Eere-wedstrijd en de mooie klanken wor den overal in de aether gehoord, en Soest is daar zeer mede vereerd. Daarop richt spreker zich tot den dirigent, den heer H. Kok Sr., welke met recht het Patiëntia eenvoudig heeft geleid en de gemeente aan zich heeft verplicht. Dat de vereeniging op een hoog peil staat, is voornamelijk aan Uw beleid te danken, al weten wij dat in dividueel allen van goeden wil zijn. 't Ge meentebestuur, dat met de Soester Harmo nie medeleeft, heeft gemeend het niet bij woorden te moeten laten en biedt U op de zen schoonen Meidag als herinnering daar aan een. verguld zilveren medaille met het stempel der gem. qan. Na applaus richt spr. zich tot den heer J. Geijtenbeek, die vanaf de oprichting deel heeft uitgemaakt van de Soester Harmonie, en dankt hem voor alles wat hij gedaan heeft; hij biedt hem namens de gemeente een bronzen medaille aan. De voorzitter der jubileerende vereeniging Notaris A. O. Dammers, dankt den heer Burgemeester voor zijn medeleven met de S.H. .Spreker heeft reeds gisteravond een woord van dank gebracht voor de mede werking. Spreker stelde de ontvangt op zeer hoogen prijs, en hoopt dat het concours in alle dee'.e zal slagen. Hij dankt de Jury, de H.H. W. F., Brohm, Hilversum; J. J. van Rosmalen, Velp en H. Kok Sr., Zeist, voor de aanneming hun ner benoeming. De taak is zwaar, maar wordt door U nauwgezet vervuld. De leden van het Eere-Comité dankt spreker voor hun medeleven, waarna hij de wensch uit, dat de weersgesteldheid het concours zal ter wille zijn en als geheel zal slagen. De Burgemeester wenscht hij een spoedig her stel toe. Na een driewerf hoerah werd de eere-wijn rondgediend, waarna het geheele gezelschap zich naar het concouvsterrein begaf waar de Matschwedstrijd een aanvang nam, en om 2 uur de uitslag als volgt werd mede gedeeld; St. Caecilia, Rosmalen 71 punten le nrijs 's-Gravenhaagsche Harmonie Vereeniging, 's-Gravenhage 75 punten le pr. Harmonie C. Jamin R'dam 68 punten le pr. Excelsior. Heemstede 66 punten le pr. Tuindorp, Watergraafsmeer afd. Amster dam 65 punten le pr. Excelsior. Limmen 56 punten 2e pr. Vriendschap, O.O. Lisserdijk 55 punten 2e pr. Trouw moet blijcken, Lisse 42 punten 3e pr. Hierop volgde de Concertwedstrijd. Uitslag als volgt; 4e Afdeeling Fanfare VAMI fanfare A'dam 347 punten le pr. Vriendschap O.O. A. Lisserdijk 336 punten le prijs 4e Afdeeling Harmonie Sb. Caecilia, Rosmalen 344 punten le pr. 2e Afdeeling Fanfare Excelsior, Heemstede 331 punten 2e pr. 2e Afdeeling Harmonie s-Gravenhaagsche Harmonie Ver. den Haag 352 punten le pr. Harmonie C. Jamin R'dam 304 punten 2e pr. Excelsior Limmen 340 punten le pr. le Afdeeling Fanfare Jafia Utrecht 294 punten 2e pr. Broek in Waterland 296 punten 2e pr. le Afdeeling Harmonie Trouw moet blijcken, Lisse 285 p. 3e prr Tuindorp, Watergraafsmeer 338 p. le pr. Uitmuntendheid Fanfare Oefening Kweekt Kunst. Streefkerk 372 p. le pr. Superieure Afd. Fanfare Vriendschapskring. Ankeveen 301 p. 2t pr Te half acht was de Concours-wedstrijd geëindigd, en ofschoon het weer niet in alle declen mede werkte, was er toch veel be langstelling voor het concours. Te half negen ving de Eere-wedstrijd aan van de 7 vereenigingen die een le prijs hadden behaald, maar door het late uur van aanvang waren er -i vertrokken. Uitslag als volgt Oefening kweekt kunst, Streefkerk 183 punten en Directeursprijs, Na afloop gaf het corps een drietal extra nummers ten beste, hetwelk gewaardeerd werd. Tuindorp, Watergraafsmeer 162 punten. (Excelsior, Limmen 113 punten. Het corps uit Ankeveen gaf na het con cert een extr'a nummer ten beste; als geheel is het concours uitstekend geslaagd. Rijks- en Gemeentepolitie zorgden voor uitsteken de verkeersregeling. Natuurlijk kwamen de vele muziekgezel schappen, zooals langzamerhand bij derge lijke concoursen gebruikelijk, per autobus aan. Aanvankelijk parkeerden deze op_den Rijksstraatweg nabij hotel Eemland, iets wat echter door het drukke verkeer ter plaatse niet kon worden toegelaten. Ze zijn daarop gedirigeerd naar het open driekan tig stuk grond op de hoek van de Spoor straat en de Soesterengweg, tegenover het kasteeltje De Binckhorst. Het wil ons ech ter voorkomen, dat een volgend maa! deze parkeergelegenheid veel beter kan worden geschapen op een van de afgesloten straat wegen vlak bij het concoursterrein, wij ge ven zulks in welwillende overweging. Na onderzoek is ons gebleken, dat de po litie voor een soortgelijke parkeerplaats had zorg gedragen., zoodat aan' haar zeker niet de schuld is der kleine moeilijkheden hier omtrent in het begin. Indien de organisatoren aan dit punt voor tweede Pinksterdag eens wat meer aandacht gaan besteden in overleg met de politie, twijfelen wij er niet aan, of zulks zal tot volle tevredenheid leiden van iedereen. laat uw Zomercostuum maken bij OVERHEMDEN NAAR MAAT. F.C. Kuyperstr. 10 Tel. 2169 DE SIMULTAAN-SEANCE DAMMEN VAN B. SPRINGER. Onder groote belangstelling voiid Dins dag j.1. de aangekondigde simultaan-seance in Hotel Ockhuysen plaats. Niet minder dan 35 spelers hadden achter de borden plaats genomen, om zich eens met den we reldkampioen te meten. De heer J. J. Roorda. als waarnemend voorz. sprak een welkomswoord tot den Heer Springer, en dankte hem en tevens al degenen, die hadden bijgedragen om dezen avond te kunnen organiseeren. Vervolgens sprak spreker de hoop uit, dat het resultaat van dezen avond zou zijn, dat het dam-, zoowel als het schaakspel, te Soest meer populair zou worden en dat de Soeste Schaak- en Damclub in het bijzonder haar ledental er door zou zien uitgebreid. Omstreeks acht uur begon de heer Sprin ger zijn rondloop langs de borden en zette er direct een flink tempo in. Op de meest verschillende wijzen opende hij de par tijen, waaruit viel op te maken, dat hij ook in een simultaan, geen enkele openingsmoei lijkheid vreest. Over het algemeen speelde hij zeer onregelmatig, vermoedelijk om het den spelers moeilijk te maken. Aan verschil lende borden kwam hij dan ook met een schijfwinst uit de opening, terwijl door die pe sbgzetten reeds enkele partijen voor hem gewonnen stonden. De eerste winst kwam tien minuten voor tien, spoedig gevolgd door enkele anderen, Over liet algemeen was de tegenstand niet gering, mede doordat uit Baarn een tiental sterke clubspelers van de partij waren. Ook de niet-clubspelers weerden zich geducht en het zal wel een zeer groote voldoening voor hen zijn geweest, dat drie huneer re mise wisten te behalen» De seance was pre cies 12 uur beëindgd, zoodat de Heer Sprin ger ongeveer 7 mn. per pa ij gebruikte. Het totaal resultaat is voor Soest, in ver houding tot de resultaten in andere plaat sen zeer eervol te noemeiy In totaal werden 9 punten tegen den wereldkampioen behaald, t.w. 1 partij ge wonnen en 7 remise. Voor de club „Soest" was het een eer, dat de eenigste winst werd behaald door een van haar spelers en wel door den jeugdigen H. Bakker Jr., terwijl de heer J. de Boer van „Soest" remise be haalde. Verder speelden de volgende heeren remise: A. Raat; L. J. van de Lelie te Soes terberg. Speciale vermelding verdient het mooie resultaat dat de zeer jeugdige Leo de Regt behaalde, door remise tegen den wereldkampioen te spelen. Hoewel het resultaat van den Heer Sprin ger toch nog altijd fraai is. 87 kwam het ons toch voor, dat hij beter kan. Zijn pel was niet geheel steeds feilloos, zooals wij dit van hem gewend zijn. De heer Springer deelde ons na afloop op een desbetreffende vraag, over resulta ten van het simultaanspel in het algemeen, mede, dat simultaanspel meestal verwon derlijke resultaten geeft. Spelers van gerin ge kracht bereiken veelal meer, dan de ster ke spelers. Dit komt, zeide hij, doordat de stmultaansptler spoedig bemerkt waar de sterke spelers zitten. Dan speelt hij vanzelf sterk tegen, wel wetende, dat de betere po sitie hier meestal slechts den doorslag kan geven. Bij de minder sterken is het meestal het wachten op een beslissende slagzet; komt deze niet, dan is ten slotte meermalen winst uitgesloten. Soest kan op een zeer geslaagden avond terugzien. Indien het weer had medege werkt, zou de belangsjelling stellig nog grooter geweest zijn. Verschillende spelers uit den omtrek hadden wij nog verwacht, doch stellig zijn deze wegens den stroo menden regen thuisgebleven. Wij besluiten dit verslag gaarne met een opwekking aan de dam- en schaakliefheb bers te Soest, om zich op te geven als lid van de Soester Schaak- en Damclub. Se cretaris is de heer H. Bakker, Laanstraat 32 te Soestdijk; terwijl men iederen Dinsdag avond op de club in Hotel Ockhuysen wel kom is. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. De opbrengst van de Emmabloem-collec- te f 456.82is dit jaar zeer bevredigend ge. weest. Kon het anders, zal men vragen, op zoo'n schoone lentedag, die vele menschen naar buiten lokte? Kon het anders, waar ,de bloem der Soester jeugd" tot koop der bloempjes lokte? De Vereenigine tot bestrijding der tuber culose te Soest is allen, die tot het welslagen der collecte hebben medegewerkt, niette min zeer dankbaar. ATTENTIE Zooals al vele jaren, gaat ook dit jaar de heer G. Maris weder met zijn schare col lectanten naar Amsterdam om daar te col lecteeren voor de Ver. Trein 8.28 voor het tuberculose kind. Moge vele dames en hee ren hem vergezellen om te helpen, ook in dezen zwaren tijd, de Vereeniging haar goede werk, onveranderd te laten voortzetten. Zie de advertentie in dit blad. AUTO-ONGELUK ONDER NAARDEN EEN DOODE De heer v. Kooy, autohandelaar te Soest die Woensdagavond omstreeks acht uur pei auto van Naardem kwam en op weg was naar Bussum, teneinde een defecte wager op te halen, werd op den. Rijksstraatweg tusschen den Tierensweg en Karnemelks brug door een achteroprijdenden auto aan gereden. Voornemens naar rechts te gaan, stak hij zijn richtingaanwijzer uit; hij zag op ruim 50 Meter achter zich een andere auto mei groote snelheid naderen, hij hield in, doch kon niet verhinderen, dat hij als het wart ter zelfder tijd werd aangereden. Zijn wagen werd ernstig beschadigd. De auto, die dc aanrijdin - had veroorzaakt en waarin zich de heeren van Stork uit Amsterdam bevon den, kantelde. ,Eén der heeren van Stork sprong er uit en bleek ongedeerd, doch zijn broeder die achter het stuur bekneld was geraakt, zakte, nadat hij zich bevrijd had ineen en overleed enkele oogenblikken la ter. Het lijk van het slachtóffer, een 60-jarige heer, wonende aan den Koninginnelaan te Amsterdam werd naar de Majella~ti-hting vervoerd. OVERTREDING ARBEIDSWET. Tegen den melkhandelaar v. d. B. alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der Arbeidswet. DE KONINGIN-MOEDER NAAR SOESTDIJK Naar wij vernemen zal H. M. de Ko ningin-Moeder in de ..week na Pinksteren Den Haag verlaten, teneinde het zomer verblijf Paleis Soestdijk te betrekken EXAMEN. De heer J. Tieland slaagde te Utrecht voor het Makelaarsexamen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een vulpenhouder Aangeloopen een jong bruin hondje. AANRIJDING Hemelvaartsdag heeft op de Vredehof straat een aanrijding plaats gevonden tus schen eenige automobielen. De eene automobiel stond stil langs den weg. De tweede stopte, daar het verkeer ter plaatse nog al druk was en hij op dat moment geen kans zag zonder gevaar te passeeren. De derde automobiel, die achter dc tweede aanreed, kon niet voldoende snel stoppen, met tot gevolg een botsing. Daardoor reed de tweede automobiel op zijn beurt weer de eerste automobiel aan. De motorrijtuigen werden licht beschadigd Bij onderzoek bleek, dat de handrem van de derde auto viijwel in hét geheel niet werkte, terwijl de voetrem zeer onvoldoen de werkte. Daardoor was het dus gemakke lijk te verklaren, dat niet tijdig gestopt kon worden. Tegen den bestuurder van de P. uit Haarlem is ter zake proces-verbaal op gemaakt. VAN DEN HEUVEL Hulpverleening onder verschillende vor men is misschien de hechtste band, welke een samenleving bij elkaar houdt. Zij maakt de innerlijke waarde en beteekenis uit van wat een gemeenschap genoemd wordt, En zonder haar zou deze spoedig uit elkaar vallen. Het lot kan voor sommigen met of zonder hun schuld, zeer wreed zijn en voor anderen w^er overdadig. Bestaande ellende is dikwijls schuw voor openbaar heid, houdt zich angstvallig verborgen en wordt in stilte uitgeschreid. Maar naast veel hardvochtigheid in de wereld kan men ook herhaaldelijk wijzen op treffende staal tjes van edelmoedigheid en menschenmin. En er zijn er, die niet wachten kunnen tot dat er aan hun deur geklopt wordt. Zij trekken er liever zelf op uit om de veriate nen en lijdenden op te sporen, trachtend hulp te verleenen, zooveel als in hun ver mogen ligt. Of wel, zoo zij over leidersga ven mogen beschikten, dan roepen zij een organisatie in het leven, waardoor een ge regelde en goed functioneerende dienst in actie komt. Met zulke humanitaire bedoelingen en gaven van hoofd en van hart was de stich ter en grondlegger van het Groene Kruis in Nederland bezield, "loen hij~zijn heilzame Dlannen ten bate der lijdende menschheid in vervulling bracht. De impuls hiervan uit gaande vond naar vele zijden weerklank en weldra werden er in verschillende plaatsen afdeelingen opgericht, die zich nog voortdu rend in grootte en aantal uitbreiden Men schen van beiderlei kunne, van warmen drang vervuld om mede te helpen, stelden hun tijd en kracht beschikbaar om aan dat liefdewerk steun en leiding te verleenen. Zoo werd ook zes jaar geleden tp Soes terberg 'n zelfstandige afd. opgericht van 't Groene Kruis, nadat men zich had losge maakt van die van Soest. Om vele redenen was dat wenschelijk, niet het minst echter iédrom, wijl ieders werkterrein door de olaatselijke ligging van nature een apart heid vormt. De volgende jaren zouden pas oldoende het bewijs kunnen leveren of deze afscheiding in 't belang was van de jonge vereeniging, die met de beste voornemens haar nieuw bestaan begon. En nu er sindsdien enkele jaren verloopen zijn. kan met voldoening geconstateerd worden, dat de oprichting van die afdeeling goede gevolgen heeft gehad Want het mocht het bestuur, gesteund door financieele en moreele hulp der leden *n ook van anderen, aldra gelukken om de nieuwe afdeeling tot bloei te brengen. Sinds het einde van het eerste jaar is het aantal leden op deze plaats met zeventig nrocent toegenomen. De huisve.zorgin en kraamverpleging voorzien in een diep ge voelde behoefte. Afgezien nog van de di rect weldadige uitwerking is deze verzor ging ook een opvoedend element, dat in vele huisgezinnen nieuwe inzichten en hetere (begrippen op het gebied der gezondheidsleer en prophvlaxe kan aankweeken voorheen R. FRESE. Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 3ESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Na de samensmelting met de vereeniging „wijkverpleging Huis ter Heide en om streken", welke vereeniging op aanverwant gebied hier reeds werkzaam was, heeft men nu ook de beschikking over een welvoorzien magazijn, terwijl voor Soesterberg een jaar geleden een afdeeling werd geslicht van net CentraaJ Genootschap voor Kinder- nerstellings- en Vacantie-kolonies. Over de beteekenis dier fusie zullen we ons voorloopig nog geen oordeel aanma tigen. Maar wel mogen we vaststellen dat 'door hen, die gedurende enkele jaren een be langrijk aandeel in het leven van een der beide vereenigingen hebben gehad, daarover verschillend gedacht wordt. Toch moet gezegd worden, dat onze eer tijds plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, nu vereenigd met de Wijkverpleging j nog altijd een populaire instelling gebleven is, die in stilte werkt tot nut en heil van ve len. Een dier vereenigingen, die op niet op vallende wijze, haar weldatfige arbeid op intensieve wijze verricht, zonder aanmati- tiging en pretentie, Een zeer uitgebreide vereeniging, waarvan bijna elk huisgezin lid is, zoodat zij de geheele bevolking omvat. Wijl liggend in een sfeer waar de beste igenschappen van menschen elkaar ontmoe ten, als verheven boven een kunstmatige in deeling, welke zich -Heen naar het uiterlijke richt en waaraan elke samenleving mank gaat. Eep vereeniging, welke door een groo te nood in 't leven is geroepen en daarom reden van bestaan heeft; het groote reser voir voor leed en zorgen, waar een deel van het lijden wordt opgevangen en verzacht. Die vereeniging heeft een taak te vervul len, welke door velen op zwakke wijze wordt gesteund en door enkelen wordt vol bracht, hiermee een zeer nuftig werk ver richtend, dat door den buitenstaander moei- 1ijk gepeild kan worden, ómdat het aan de algemeene aandacht ontsnapt Maar dat daarom niet minder verdienstelijk is en op zijn tijd gewogen worden zal." Wanneer een vereeniging levensvatbaar heid bezit, dan is dit het geheim ervan, dat zij iets van 't leven zelf heeft aangeboord, ^at zij wortelt in het bestaan der mensehen- En zij doet dit, zoodra zij onzelfzuchtig handelt, alleen het welzijn van anderen be- oogend. Als dank hiervoor zullen vele deu- -en voor haar geopend en veler, sympathie gewonnen worden. „TOESCHOUVv HET 10-T^RIG BESTAAN VAN SOESTERBERG Naar wij vernemen zal het bestuur van de Voetbal- en jAthletiekvereeniging „Soes- t rberg" op Zaterdag 7 Mei e.k. recipeeren in de zaal van Hotel „Huis ten Halve". De receptie zal aanvangen des namiddags 4 uur. terwijl te 5 30 uur namiddag deze receptie zal eindigen. OPENINGSAVOND ZANGCONCOURS Er hing Woensdagnamiddag half zeven een gezellige sfeer in 't Zwaantje, toen de rangvereeniging met haar genoodigden zich aldaar bevonden om de officieele opening van het te houden Zangconcours bij te wo nen. De opening had nu een veel intiemer karakter dan twee jaar geleden. Tot groote voldoening van velen der aanwezigen. Onder de aanwezigen bevonden zich de heide afdeelingen van Soesterbergsch gem. Koor met hun directeur en den beschermh., enkele leden van het Eere-Comité, de ge meente-secretaris, de Inspecteur van Poli tie en bovendien nog vier gemeenteraads leden en enkele andere genoodigden. Zoo dat men het niet alledaagsche voorval te aanschouwen kreeg om op ons kleine Soes terberg niet minder dan acht leden van den gemeenteraad bij elkaar te zien. De voorzitter van het Eere-Comité Mr. G. Deketh tot alle aanwezigen het woord -ichtend, noemde het een groote verheuge nis voor het gemeentebestuur om hier op dit oogenbük tegenwoordig te kunnen zijn

De Soester | 1932 | | pagina 5