Mensch-dier en Dier-mensch Binnenland Raadsvergadering 27 Mei 1.1. Plaatselijk Nieuws nieuwigheden hebben ook hare bezwaren. Voor den damp of het roesten zet men alles goed in de verf. Ook zou men nog van heel dun hout 'n tweeden zolder kun nen aanbrengen, dan waren de balken niet zichtbaar, en men had den stal misschien droog. Brand wil gaarne by nacht uitbreken. Voor men ter ruste gaat wordt de stroom afgesloten. Men kan zich met een klein electrisch batterijtje dan verder wel be dienen'*. DE PRINSES NAAR DUITSCHLAND 1H.K.H. Prinses Juliana zal zich in het begin van de volgende week voor eenigei dagen naar Duitsehlland begeven voor een familiebezoek. AMERSFOORT AANBESTEDING GYMNASIUM. Naar wij vernemen zal' de aanbesteding voor den bouw van een nieuw gymnasium plüats hebben op Donderdag 23 Juni a.s. HOORN HOOFD BUITEN HET PORTIER Te Upmeer bij Hoorn reed vorige week een tweepersoons open auto geheel rechts van den weg. Een der inzittenden, de 18- jarige K. van Hoogwoud, stak het hoofd buiten het portier, waardoor hij in aanra king kwam met een paall van de electri- sche geleiding. De ongelukkige was op sh^g dood. POSITIE DER SCHEPEN OP 9 JUNI 1932. MAILSCHEPEN N.V. ROTTERDAM- SCHE LLOYD in.s. BALOERAN 7 Juni Perim thuisreis ra.s. DEMPO 7 Juni pass. Suez uitreis VRACHTSCHEPEN N.V. ROTTERDAM- SCHE LLOYD m.s. KOTA AGOENG 7 Juni pass. Gi braltar uitreis m.s. KOTA BAROE 30 Mei te Vancouver PJBl m.s. KiOTA GEDE 2 Juni van Manilla PJBL m.s. KOTA PINANG 9 Juni van Belawan thuisreis m.s. KOTA RADJA 7 Juni te Soerabaya uitreis nats. KOTA TJANDI 7 Juni van Port-Said thuisreis m.s. BENGALEN 7 Juni pass. Perim HBIL s.s. BLITAR 8 Juni van New York JNL s.s. BONDOWOSO 7 Juni van R'dam thuis rei m.s. DJAMBI 8 Juni pass. Perim HAL s.s. PALEMBANG 9 Juni van Londen thuisreif s.s. SIANTAR 7 Juni pass. Gibraltar JNL m.s. TOSARI 7 Juni te Belawan uitreis Opgegeven door: H. G. Ruhaak, Agent der Rotterdamsche Lloyd; Birktstraat 41, Soest Telefoon 2369. VAANDEL UITREIKING TE EDE. Op het terrein bij den Langenberg te Ede zijn Zaterdagmorgen, onder groote belangstelling, van militaire en van bur gerlijke autoriteiten door den Minister van Defensie, veertien Koninklijk erkende vaandels in dienst gesteld voor die Land stormkorpsen, die tot heden nog geen- Ko ninklijk erkend veldteeken voerden. üjn 11 uur stonden de troepen opge steld, detachementen uit de B. V. L. uit het geheele land, en de troepen, die té Ede in garnizoen liggen. Op en bij de tribune, die op het ter rein was opgericht, merkten wij o.m. de Leden van de Nationale Landstormcofn- missie. „L. F. Duymaer van Twist, J. R. Snoecn; Henkemans, Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, A. N. Fleskens, Res. Lui tenant-Generaal J. H. Borel, inspecteur van den Vrijwillen Landstorm en G. F. Boulogne; den commandant van het Veld leger Luitenant-Generaal Jhr. W. Röell, den Chef van den Generalen Staf Luite nant-Generaal H. A. Seyffardt, den Com missaris der Koningin in de Provincie Gelderland Mr. S. Baron van Heemstra; Mr. Dr. C. O. P. Baron Creutz, burge meester van Ede; den garnizoenscomman dant van Ede, Kolonel H. Zeeman, ver schillende leden van de Leger-Commissie, onderscheidene leden van de Tweede Ka mer en andere militaire en burgerlijke autoriteiten. Toen de Minister van Defensie Mr. Dr. L. N. Deckers het terrein betrad, verge zeld van zijn adjudant den eersten Luite nant der Huzaren P. M. H. Tielens, bracht hij een groet aan de vyf erkende en reeds vroeger in dienst gestelde vaandels en werden de troepen door hem geïnspec teerd. Hierna werd tot de eigenlijke plechtig heid overgegaan. De adjudant van den Minister las hierna onder groote stilte het Koninklyk Besluit voor, waarbij de vaan dels der veertien Landstormkorpsen Ko ninklijk erkend worden, en gelijk gesteld met de vaandels en standaarden van het leger. Daarna overhandigde de Minister, bij gestaan door den inspecteur van den Land storm. generaal Borel. aan ieder der Korpscommandanten, het vaandel. Minis ter Deckers sprak daarbij een rede uit. waarin hij de korpsen geluk wenschtte met de nieuwe vaandels. Het voeren van het erkende vaandel, aldus de Minister, wordt door u terecht beschouwd, en ge waardeerd als een onderscheiding, een bewijs te meer, dat de corpsen door de Overheid opgeroepen in werkeljjken dienst deel uitmaken van de Nederlandsche weer macht. Met eerbied hebt ge de vaandeljs ontvangen, met eerbied zult ge ze mede voeren. Het vaandel is het zinnebeeld van de trouw aan het gegeven woord, taan het wettig gezag, aan den geboortegrond, aan den standaard, laai en zeden. Maar het vaandel is ook het zinnebeeld van <le offervaardigheid, immers het zal levendig houden die bereidheid om het eigen be lang niet te dienen ten koste van anderer recht; om het ondergeschikt te maken aan het algemeen welzijn. Met een ,,Leve de Koningin",, d?it spontaan werd overgenomen, beëindigde de Minister zijn toespraak. De vaandels traden bij de detachemen ten in, waarop de troepen de geweren pre senteerden. Het muziekcorps speelde het Wilhelmus. De te Ede aanwezige troepen hebben ten slotte voor de Landstvumdetaehemen- ten en de vaandels gedéfileerd, waarna met een korten rondgang de plechtigheid besloten werd. HAARLEM. AGENT VAN POLITIE NEERGE SLAGEN. Zondagnacht is in de Prévinairstraat te Haarlem een agent van politie in zwaar gewenden toestand gevonden. Uit het on derzoek bleek, dat de agent, B. genaamd, een autobestuurder heeft aangehouden, die zonder licht en met verschillende nummer platen reed. In de auto was ook. een 19- jarig meisje. Beiden zijn bij het verbali seeren uit den wagen gestapt. Onmiddel lijk na het verbaal heeft de man den agent neergeslagen, waarna hij met het meisje in de auto is gestapt en met groote snell- heid is weggereden. De omwonenden, die het lawaai hoor den, snelden toe en konden uit de no teeringen van den agent, onmiddellijk het nummer van de auto zien. Direct werd de politie gewaarschuwd. Na eenige vergeef- sche pogingen in verband met het feit, dal de auto in den laatsten tijd verschillende malen van eigenaar verwisseld was, werd de huidige bezitter ontdekt. Het bleek de 22-jarige S. te zijn, woonachtig te Haar lem; ook het 19-jarig meisje werd in zijn woning aangetroffen en eveneens gearres teerd. De agent heeft een hersenschudding en een aantal ernstige hoofdwonden be komen. Volgens verklaringen van omwonenden is het gevecht ontstaan, omdat de agent uet minderjarige meisje wilde arresteeren. tiet meisje wenschte zulks niet, waarop de man met den slinger van de auto den agent aanviel en hem neersloeg. ROTTERDAMv DE ZEPPELIN-DAG. Ook Z.K.H. Prins Hendrik heeft be sloten aan de uitnoodiging van de Rot- .erdamsche Aero Club om een der toch- .en van het luchtschip „Graf Zeppelin' mee te maken, gevolg te geven. De Prins heeft de z.g. Rondvaart ver kozen, dus de tocht van het vliegveld Twente over Hamburg, de Westfriesche eilanden, Wadden-eilanden, nieuwe afsluit dijk, Zuiderzee, dwars over Noord-Holland, Noordzee, richting Kanaal, Oostkust van Engeland, Zeeuwsche kust via Hoek van Holland naar Rotterdam-Waalhaven. De Prins zal vergezeld zijn van den, heer H. J. Schmidt, kolonel-titulair van 't Ind. leger als waarnemend adjudant. UTRECHT. De heer Schilperoort is Zaterdagochtend om 7 uur met zijn waterfiets uit Galais vertrokken en kwam 's avonds om 8 uur te Dover aan, zoodat hij in 13 uur den overtocht verrichtte. Bijna voortdurend had hij onweer, maar er was weinig wind. Bij aankomst toonde Schilperoort zich wel vermoeid. Hij ver klaarde, dat hij onderweg alleen verschei dene broodjes had verorberd. Zijn machine droeg aan de voorzijde een Britsche en een Fransche vlag en aan de achterzijde een Nederlandsche. BAARN. OPENLUCHT DANCING „HUIZE GROENEVELD. Het Openlucht Zomerfeest, gepasseerden Zaterdagavond van 811 uur gehouden in genoemd établissement, is een succes ge weest. De tuin was mooi bezet. 1ÜU per sonen waren present. Het bekende le klasse strijkje zorgde voor prettige luchtige mu ziek, de dansleeraar de heer H. Bouma uit Soest zorgde voor uitstekende leiding. Er is prettig gefuifd. Gezien de groote op komst is het de bedoeling dit festijn iederen Zondagmiddag van 35 en 's avonds van 811 uur voort te zetten. Er is voor een mooi plankier gezorgd, terwijl de muziek tempel tevens gelegenheid biedt voor een dansje. Alles bijeen genomen een pracht gelegenheid om de beentjes van de vloer te laten gaan. Eenige leden hebben in deze verga dering geklaagd over het zeer late toezen den der agenda en dus den te geringen tijd tot voorbereiding voor hen. Die ver late toezending der stukken is ook oor zaak, dat deze bespreking eenigermato komt als mosterd na den maaltijd, maar toch wil ik nog enkele beschouwingen ge ven over deze vergadering en aan de toe lichtingen van B. en W. Als punt 5 stond op de agenda „Voor stel tot overbrengen van de op <le begroo ting '31 geraamde reserve naar den dienst '32 enz", en in de toelichting wordt dan vermeld, dat er sprake is van een bedrag, dat in de begrooting '31 was gesteld op f37.962.84, welk bedrag voortvloeide uit de gewijzigde verhouding tusschen Ryk en Gemeenten. Dan volgen de woorden: „Deze buitengewone bate werd bij vast stelling der begrooting '31 door Uwen Raad geraamd op bovengenoemd bedrag. Door een aanmerkelijk hoogere opbrengst der gemeentel, ink. belasting '30 '31 behoort dit bedrag te worden verhoogd tot f 73.378.59." Dat de eerste raming was vastgesteld door den Raad is formeel juist, maar toch wil ik er op wijzen, dat die raming aan den Raad wordt voorgelegd door B. en \V. en verder veroorloof ik mij er aan te herinneren, dat ik in de Raadsverg. van 3U Dec. 1930 bij de behandeling dier begrooting wees op een 4-tal in die be grooting voorkomende reserves le. Post voor Onvoorzi uitgaven f21.000.- 2e. Overschot dienst '29 f 32.000.- 3e. Stille reserves uit de belastingen f 10.000.- (raming van mij). 4e. Meevallen van het geraamde bedrag van ruim f37.000.- uit de gewijzigde ver houding tusschen Rijk en Gemeenten, waaromtrent ik opmerkte, dat de te lage ramingen der belastingen ook dit cijrer gunstig zouden beïnvloeden. De voorzitter antwoordde toen: „de meening van den heer D. dat de opbreng sten der belastingen te laag zijn geraamd, is onjuist". Dat het bedrag van f 37.962.84 bijna verdubbeld zou worden, had zelfs ik niet durven hopen, maar intusschen heb ben de feiten mij wel volkomen in 't gelijk gesteld En eveneens ben ik nog zeer gerust, omtrent niyn stille reserve, hierboven on der 3e genoemd. Ik ga nu over tot een ander punt, n.l. de schooL in Hees. B. en W. stelden uit zuinightidsoverweging voor die school voor openb. onderw. nog niet te stichten, doch een autobus te doen rijden om kinderen uil die buurtschap te brengen naar een be staande openb. school, en zulks ondanks, dat de afstand slechts plm. 3.5 K.M. be draagt, terwijl de wet dit vervoer op kos ten der gemeente eerst verplicht stelt, bjj een afstand van 4 K.M. Zij laten hierop volgen, dat deze kosten voor vervoer dan zullen moeten meetellen bij de gezamen lijke kosten van het openb. onderw., die ten slotte de uitkeering per leerling van het bijzonder onderw. bepalen. Zij schat ten dat die uitkeering hierdoor met f 0.90 per leerling zal stijgen en dus voor het Dijz. onderwijs een extra-bijdrage zaL eischen van 1600 x f0.90. Wanneer wij dus de zaak' goed bekijken, zit het zóó, dat men als gevolg van een zuinigheidsmaatregel voor het openb. on derw. verplicht zou zijn het bijzonder on derwijs extra te begunstigen. Dit nu lijk mij ongeloofelijkIk heb daarom de L.O.- wet geraadpleegd. Art. 14 dier wet zegt: „ELke gemeente voorziet in de kosten van haar L.O., voor zoover die niet komen ten laste van an deren of op andere wijze worden gevon den", waarna art. 55 de te betalen kosten, groepeert onder de letters A tot en met 0. Art. 101 vermeldt dan welke dier kos ten meetellen ter berekening van de uit keering per leerling bijz. onderw. en dan blijkt, dat van de in art. 55 genoemde kos ten meetellen die onder de punten E tot en met II en die onder punt O. Onder deze punten valt niet het verplichte vervoer bij den afstand van 4 K.M.. daar dit staat in punt I. Dit niet-meetellen is ook volkomen logisch. Veronderstel dat er 3 kinderen der openb. school zijn waarvoor die 4 K.M toelage wordt betaald en dat automatisch een evenredig bedrag voor het bijz. onder wijs werd uitgekeerd. Veronderstel, dat daarna voor 3 kinderen der bijz. school een 4 K.M.-toelage zou worden gevraagd, welke de Raad verplicht is te geven, dan zou dus de Gemeente op tweeerlei wijze kosten als gevolg van vervoer betalpn aan het bijz. onderwijs. Dit is nu wettelijk uitgesloten, -omdat punt I (zie boven) niet meetelt. Maar als het nu uitdrukkelijk is vastge legd, dat een verplichte 4 K.M.- toelage niet meetelt, hoe verklaart men dan. dat een niet-verplichte 3.5 K.M.-toelage wel meerekent? En onder welk der punten A tot O wil men dit dan onderbrengen? Dit kan m.i. alleen zijn onder punt O, omvat tende „andere uitgaven ter verzekering van den goeden gang gang van het onder wijs". Maar als wij nu toch in art. 13 der L.O. wet lezen, dat de wetgever eers bij 4 K.M. het gemeente-vervoer verplicht stelt, ligt daar dan niet in opgesloten dat die norm van 4 K.M. de grens stelt welke loop-afstand toelaatbaar is voor „den goeden gang van het onderwijs"? Het wil mij voorkomen, dat een post voor dit 3.5 K.M.-vervoer op de begroo ting zou moeten komen als „uitgave ter besparing op kosten van het openb. onder wijs" en niet als „uitgave ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs". Dan zou het mij toch wel verbazen óf men van de zijde van het bijz. onderw. de vrij moedigheid zou hebben ter zake hiervan een grootere uitkeering te vragen. Het heeft mij bevreemd, dat dit door niemand in den Raad is ter sprake ge bracht en dat B. en W. dus niet genood zaakt zijn geworden hun meening omtrent deze verplichting ten aanzien van het brjz. onderw. toe te lichten. Under punt 9 der agenda kwam voor een voorstel van B. en W. om instemfcning te betuigen niet het voorstel van Gedep. Staten om een korting op te leggen op de salarissen van Burgemeester. Secretaris en Gemeente-ontvanger. Aan hun toelich ting voegden B. en W. toe de meedeel'ing dat van hen voor dit jaar voorljoopig geen voorstellen waren te verwachten om ook op salarissen en loonen van gemeente ambtenaren en werklieden een tijdelijke korting toe te passen. Eenige leden van links begonnen in den Raad getuigenis te geven van een andere meening op dit gebied, maar de voorz. sneed een bespreking hiervan af, zeggen de, dat dit thans vojgens de agenda „geen punt van bespreking was". Ik kan niet nalaten te zeggen, dat ik het wel. zeer bevreemdend vindt, dat een rechts college zóó weinig bereid is om alle mogelijke medewerking te verleenén aan een Regeering, die voor zulk een moeilijke taak is gesteld. En wat den aard der belofte aan het geineentepersoneél betreft om voorloopig genoegen te nemen met het niet-betalen van overwerk-gel— den, daarover heb ik reeds vroeger mijn meening gelegd, waarbij ik toen opmerk te, dat deze „korting" wel zeer ongelijk zou drukken. Dit blijkt nu ook wel het geval te zijn, daar uit de cijfers van B. en W. blijkt, dat van die overwerk-gelden ten bedrage van plm. f 3100.ten laste alleen der politie komt plm. f 1800.- De heer Gasille heeft gevraagd of zóó veel overuren voor de politie wel strikt noodig zijn, welke vraag naar ik meen ri beantwoord is, maar zou het niet van belang zijn eens na te gaan of nu betaling hiervoor tijdelijk is stopgezet er toch nog evenveel overuren gemaakt worden? En nu wij het toch over deze overuren hebben, worden er ook in de commissie vergaderingen tegenwoordig niet wat veel „overuren" gemaakt, waarop wat te be zuinigen valt? W. 11. G. DOORMAN. DIERENBESCHERMING Uittreksel van het Rapport van den Inspec teur der Afd. Baarn—Soest en Omstreken der Nederlandsche Ver. tot Bescherming van Dieren (Maandrapport Mei 1932). Een hond werd overreden in de Burg Grothestraat; na geneeskundige hulp onzer zijds en nadat het dier 2 keer een goed te huis was bezorgd, trad vererging van zijn toestand in, zoodat het dier ten slotte toch moest worden afgemaakt (pijnloos). Onderzocht werd een klacht over vee in een weide, waarvan een koe in minder goe de conditie zou rond loopen. Er bleek een dier ziek te zijn na het kalveren, echter was in de weide loopen hier de beste geneeswij ze. Een hond, welke zonder tehuis zijnde, bij ons werd gebracht, kon na een bericht in De Soester, aan eigenaar worden terugge geven. Op verschillende dagen en uren werd ge surveilleerd. Een proces-verbaal werd opgemaakt (klacht met getuigen) tegen een melkslijter, terzake art. 254 I Wetboek van Strafrecht mishandeling van zijn paard. Waar in het vorig uittreksel sprake was van een tweetal paarden, die sinds lang geen haver kregen, kon, dank zij de daadwerkelij ke hulp van een lid onzer Vereeniging uit Soest, deze dieren een extra portie haver worden toegediend; aan den gever hierbij onzen dank. ook namerts den onbemiddelden eigenaar. Waar kennis werd gegeven dat een hond was aan komen loopen. kon deze aan eige naar worden teruggegeven. Een zieke oude poes werd pijnloos afgemaakt. Eenige keeren werd onze raad gevraagd voor zieke dieren. Nog werd een hond over reden en pijnloos afgemaakt. Wij waren aanwezig bij de herkeuring der trekhonden te Bunschoten en Spaken burg. 26 honden werden gekeurd, waarvan 2 dieren wegens te smalle borst werden af gekeurd. De keuring geschiedde door de Gemeente-Politie, was zeer nauwkeurig en punctueel. Er werden over het algemeen zeer goede exemplaren voorgebracht, welke er goed onderhouden uitzagen. De goedge keurde honden voldeden ruimschoots aan de wettelijk gestelde eischen. Zij die door onze bemiddeling een jonge poes wenschen, kunnen zich opgeven, ook zij die tot heden nog geen lid werden. Het adres van den Inspecteur is nog steeds te Soest, Kolonieweg 13, die nog vele leden kan plaatsen!!; CHR. NATIONAAL ZENDINGSFEEST, Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ons Op het Zendingsfeest, dat Woensdag 6 Juli te Soestdijk wordt gehouden, zullen als sprekers optreden: Dr. W. ten Boom van Hilversum; de Jood voor heel de wereld; zendeling, H\ J. Eggink van Sumatra; de Bataksche kerk en hare taak: zendeling A. van der Endt van Bolaang Mongon: de inheemsche be volking op Noord-Celebes tegenover het Evangelie; zendeling F. J. F. van Hasselt van Nieuw-Guinea: indrukken) bij liet af scheid van het zendingsveld; Ds^ W. A. Hoek van Amsterdam: de zending en de eenheid der kerken; Ds. Th. A. Hoen van Bussum: Lachai Roi; Ds. P. J. Lambooy van Soemba: heiden en christen op Soem- ba; Lt. Kol. J. P. Ramie, Alg. Secretaris van het Leger des Heils in Ned. Oost-Indië: van strijden en lijden in de Toradja-landen (Midden-Celebes); Ds. B. J. G Rijnders, zen dingsdirecteur te Oegstgeest. spanning door crisis; Ds. H. G. Steinbcrg, zendingsdirector te Zeist: wateren uit liet heiligdom; grepen uit twee eeuwen Herrnhutter-zending. Reeds vroeger is meegedeeld, dat Ds. W,. van Limburg de openings- en Ds. A. Klin kenberg de slotrede zal houden, en dat de jeugddienst geleid wordt door Ds. J. C Koningsberger van Amsterdam en zende ling I. S. Kijne van Nieuw-Guinea. BEGRAFENIS Ds. J. C. H. SCHOLTEN EM. PRED. TE ROTTERDAM. Vrijdagmiddag om half één uur werd op Ned. Herv. Gem. Begraafplaats het stoffe lijk overschot aan de groeve toevertrouwd van wijlen den em. pred. ds. J. H. C. Scholten, den algemeen bekenden pre dikant uit de achterbuurten. Er was ge weldig veel belangstelling rondom de groe ve. Wij merkten o.a. op de kerkeraad der N.H.G. te Dieren, den heer D. de Bruin, vertegenwoordiger der Volksuniversiteit af- deeling metaalbewerkers R'dam, de le Lt. der Jagers Schwing, Mr. C. J. van Arkel. sub. officier van Justitie tc Amsterdam, cm. pred. ds. J. D. van Arkcl te Hilversum, em pred. Ds. v. d. Spek en Mw. Landweer-de Visser, oud gemeenteraadslid alhier, Lt. Kol Phaff b.d., Dr. M H. A. van de Valk. pre dikant te Hillegersbcrg. bij R'dam, Ds. Vis ser Rotterdam, cm. pred. Ruys Rotterdam, de Prot. Christel. R'damsche Jeugd Centra-, le, de leden der Herv Evangelisatie 't Visch- net, Rotterdam, ten getale van 100 per sonen. Toen de lijkkist boven dc geopende groeve was geplaatst, alleen gedekt door een tuil viooltjes, trad den heer C. de Groot, 't Oude HOOFD der „ORANG PEN- DEKS" Sprak tot zijnen kameraad: „Dat zijn nu BESCHAAFDE wezen»; Wezens uit BESCHAAFDEN STAAT „Rustig liep VROUW JOK te wand'leu. Op haar rug haar jongste spruit; Plotseling zag zij zóó'n DUIVEL. Die daar SLOOP met „pief-paf-spuit" „Allen in den omtrek hoorden Toen een VREF.SELIJKEN KNAL; Huilend kwam VROUW JOK toen nader. ZWAAR gewond. Wat een geval"! „En haar kindje was VERMOORD toen; DOOD toch viel het van haar rug; 't Zelfde lot was haar beschoren. Maar zij vluchtte; VLIEGENSVLUG"! „En zoover zij kon begrijpen, Waren' die „BESCHAAFDEN" blij. 't Kleintje in hun macht te hebben. Daar zij schreeuwden: ..HOLA! HEI"! „Want hun „WETENSCHAP" wil weten. Of wij ,,MENSCH"(!) zijn of wel „DIER"; Dóérvoor MOEDER. KIND, TE DOO- DEN. O. DAT HINDERT HUN GEEN /IER"' „Zoo'n „BESCHAAFDE"; WREEDE DUIVEL. Is er altijd maar op uit, 't ARM EN WEERLOOS DIER TE DOODEN „JACHT" noemt dat zóó'n MIN SCHA VUIT"' „Maar toen daar die „MOEDER" vluchtte, Hevig gillend en ontdaan, Zouden die „BESCHAAFDEN" liiuuil 't „MENSCH-DIER" ook hebben ver staan"? „Op ons, die toch NIEMAND kwaad doen RUSTIG leven in ons bosch, SCHUW zelfs iedereen ontloopen, Schiet men ONBARMHARTIG los"! „Doch ik zal mijn „STAM" doen weten DIEPER NOG de bosschen in; Zóó, dat ons dan NOOIT MEER VIN DEN. WEZENS MET BESCHAVINGS-ZIN"! AD REM. 'Nadruk verboden. voorzitter van ,,'t Vischnet" naar voren. Met groote ontroering en groote schroom voldoe ik aan het verzoek der Evangelie- satie, om een enkel woord te spreken, om dat ruim 20 jaar een band van vriendschap is gelegd, die niet verbroken kan worden Met groote liefde en toewijding heeft de overledene gewerkt en aan anderen het Evangelie gebracht dat ook door hem is aangenomen als de eenigste troost in leven en sterven. Met Jezus wandelde hij, en bracht de groote blijdschap van het Vader huis met de vele woningen, 't Bestuur en haar leden zijn diep verslagen; zij allen werkten met hem mede ip de Evangelisa- tiearbeid, waar hij velen ten zegen is ge weest, waarvan na zijn dood menige brief getuigenis aflegt. Uw naam zal steeds in dankbaarheid achterblijven en wij, uw vrien den zullen uw voetspoor volgen. Als laat ste groet leggen wij de leliën op uw graf God sterke en trooste zijn weduwe en haar kinderen, wij zullen U nooit vergeten. Rust zacht. God riep U in Zijn huis. Daarop sprak Ds. Wagenaar te Rotter dam, namens het Ministerie van predikan ten, welke beht -fte heeft namens dat college een groet te brengen aan dezen dapperen strijder. Gij hadt kostelijke gaven van Uw God ontvangen en in Uw leven hebt gij daarvan getuigd. Met vele aanvechting van den Booze hebt gij geworsteld, gij zijt wel zwaar beproefd; maar hebt het geloof her wonnen. In den Evangelisatie-arbeid op den Schiedams'thendijk zijt gij velen ten ze gen geweest, dit heeft men nu reeds ge tuigdu Gij waart de man van het initiatief, rijke zegen hebt gij gesmaakt. Steeds zocht gij het afgedrevene op. God schenkc U rust en vrede. En gij Mevrouw, gij waart voor uw man een schutsengel, van zijn zwaarste beproe ving waart gij hem tot steun. God trooste U zoals een moeder troost. Dc overledene heeft den strijd volstreden, den loop volein digd, het geloof herwonnen. Hij rust nu uit bij den Vader van het werk, hier door hem verricht. Amen. De beide dochters legden een tuil roode rozen op de kist. De oudste zoon dankte voor de groote belangstelling. Gezongen werd Gez. 49 vers 15, waarna allen diep onder den indruk den dooden- akkcr verlieten. GESLAAGD. Mejuffrouw M. Littooy en de heer J. v. Heer alhier zijn geslaagd voor het exa men voor onderwijzer, als leerlingen van de Rijkskweekschool te Amersfoort. AFSTANDSMARSCHEN. De heeren K. van den Burg en A. Ver kerk alhier hebben oj) 4 en 11 Juni j.1. deelgenomen aan de afstandsmarschen van 35 en 40 K.M.. die door de U.P.S. te Utrecht en de G. K. V. te Laren werden gehouden. Zij behaalden daarby beiden de uitgeloofde medailles. Laatstgenoemde zal ook deelnemen op Zaterdag a.s. aan den afstandsmarsch van Amersfoort van 30 K.M. en aan den marsch van 50 K.M. op een nog vast te stellen dag van Utrecht. t oorwaar een mooie prestatie. GEVONDEN VOORWERPEN. een bosje Lipssleutels. een leesboek, een rozenkrans. een lederen taachje met sleutels, een zilveren armbandje, een passer.

De Soester | 1932 | | pagina 8