STEMPELS Ondertrouw en Verlovingskaarten Soesterberg. Rechtzaken. Ingezonden. Voor de Huisvrouw Kleine Advertenties AFWEZIG Verder volgens afspraak N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij P. TEN BERGE (Mevrouw Aangeboden Gevraagd W. PIEPERS, Werkster. J. T- Zwiers en Zoon Sportkoeken! 3 STUKS 5 CENT G. «I. v. d. Loo Poesje Net meisje Verstelnaaister N.V.EersteSoester Electr. Drukkerij v. Weedestraat 7, Soestdljk. Tel. 2062 Atelier DROST Sieenhofstraat 56 - SOEST tter- kan- llege eren Uw gij van wel her- op i ze- ge- tief, ocht rust man roe- oste lene ein- i uit hem >ode nkte arna den- J. v. exa- van er- j.i. van te ■den i de op van den t te een AANRIJDING. Dinsdagmorgen te ongeveer 8.30 uur werd op de Steenhofstraat, nabij het St. Jozef Jongelingsgebouw, de 13-jarige jon gen C. H., die ter plaatse met zijn zusje stond te kgken op den Straatweg naar de toen gehouden optocht van kinderen, ter viering van het feest van de H. Kinds heid, aangereden door een vrachtautomo biel, uit Amsterdam, bestuurd door A. H. v. H. Ter plaatse was het nog al druk en de jongen stond vrij wel midden op straat; den autobestuurder treft in deze geen schuld. De jongen werd inwendig gekneusd», terwijl hem de eerste hulp werd verleend door Dr. Talsma uit Amersfoort en Dr. Rupert uit Soest. Het knaapje werd naar zijn woning overgebracht. DIVERSE OVERTREDINGEN Door de politie alhier zijn diverse per sonen bekeurd wegens het niet voorhan den hebben van een geldige wegenbelas- tingkaart voor automobielen, wegens het niet vertoonen van rijbewijzen en van rustdagkaarten voor den Zondag, alsmede een 10-tal autobestuurders wegens over treding van de maximum snelheid. IN DE HEG. Zondagmorgen vroeg wilde v. d. H. met zijn familie een toertje gaan maken met zijn pas aangeschafte auto. Het liep ech ter al spoedig mis en reeds op de Becke- ringhstraat reed hij in een heg, waardoor de auto wat werd beschadigd. Het tochtje ging dus niet door. AUTO TEGEN EEN BOOM. Maandagavond reed de graanhandelaar M. v. d. E. F», met zijn automobiel op de Soesterbergschestraat nabij het woonwa genkamp in de richting naar Soest toe. Plotseling stak aldaar het 3-jarige doch tertje van een der woonwagenkampbewo ners de straat over. 'Slechts door plotse ling en krachtig remmen en door sterk naar links uit te halen, kon de autobe stuurder een aanrijding met het meisje voorkomen; dit werd dan ook gespaard, doch de bestuurder kon niet voorkomen, dat hij tegen een boom aan de kant van den weg opreed. Daarbij werd de auto vrij ernstig beschadigd. De bestuurder kwam er echter goed af. Bij het ingestelde onderzoek bleek over tuigend, dat de bestuurder in het geheel geen schuld had, doch dat hem eerder lof toekomt voor zijn optreden, waardoor het meisje aan een wissen dood is ontkomen. GESLAAGD. Bij het dezer dagen aan de Rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijze ressen te Amersfoort gehouden eindexa men slaagde o.a. Mej. Minnie Dub van Soesterberg. NOODLANDING. Vrijdagmiddag heeft een vliegmachine uit Soesterberg op de hofstede „De Zei- der", nabij Terschuur onder de gemeente Barneveld, een noodlanding moeten maken wegens gebrek aan benzine. De landing had een goed verloop. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT De weg Utr.A'foort na regen. Men weet, dat het dan nog oppassen is. Ren zeswieler van een expediteur uit Olst reed 29 April van Amersfoort op Soester berg aan. Een zware wagen, een 5-tons, een vaart van 55 60 K.M.. de bekende gevaar lijke weg na regen,. ,En het had geregend. Op ftO M. af stands ziet hij een troep hu zaren den weg oversteken, komende van rechts. Chauffeur en diens knecht gaan bei de aan de remmen. De wagen gaat slippen, duh dat remmen zal wel niet al te sterk zijn geweest. Het baatte ten minste niet voldoende en een der militaire paarden werd aangereden en opzittende valt uit den za del-. Onverantwoordelijk, zei Mr. Stadig, de waarn. Kantonrechter op heden, zoo te rij den dat men zijn wagen niet meer in zijn macht heeft. Al had de aanrijding kunnen voorkomen worden, wanneer de huzaar even had ingehouden, toch bleef het vonnis bij den eisch van f 25 boete, uit hoofde van dit onverantwoordelijke. Er zijn twee kanten.. Weer op denzelfden weg. Een aannemer uit Drachten kwam van de richting Amersfoort en wou Ons Belang te Soesterberg binnenrijden, zijn linksche rich tingwijzer was reeds uitgestoken. Er komt veel gerij van den Utrechtschen kant af dus van rechts. De man zet zijn auto stil, geheel rechts van den weg. Na het passeeren zal hij nu naar links af slaan. Hij ziet naar den Utrechtschen kant, waar nog een auto nadert, maar nog op grooten afstand. En zoo wendt hij naar links en geeft signaal, maar zooals meer gebeurt, eerst gelijktijdig met het afslaan. Dat had dus ook wel achterwege kunnen blijven. Chauffeur, plus bijzitter hadden uitgeke ken naar den Utrechtschen kantmaar hadden het contra vergeten. En dat was toch broodnoodig geweest, want vlak bij is een motorist. Die had het roodc stoplicht waar genomen van den stilstaanden auto en week dus iets naar links om te passeeren, toen de auto voor hem onverwachts afboog. Moto- rist, een knap rijder, want ondanks het ge vaar, zou hij het bijna ontkomen zijn. Hij probeert nog achterom te gaan, maar bot sing kon niet worden vermeden. De kosten van den ontwrichten schouder bleef onzen Drachtenaar bespaard. Hij liep echter f 25 boete op plus f 45.5o onkosten aan den mo tor. Onze man bleef maar steeds weer aan voeren, dat hij zijn richtingwijzer had uitge stoken. Waarop Openb. Ministerie vroeg of elk rijder bij zoo'n richtingaanwijzer aan stilstaanden auto dan maar uit den treure had te wachten tot het dien auto zou ge lieven de aangewezen richting in te slaan? De A.T.O. en het Paaschvliegen. Op dezelfde affiches van deze pleizier- vluchtra te Soesterberg-, uitgaande van de op TOor Vermt'ld «ochten op voor- en namiddag der 4 T O Paasch-Zaterdag, -Zondag"» A'Ma°„dagP 1?? ,W van Centraalstation Utrecht over Bilthoven, den Dolder, Huis ter Heide fe niaL driekveartier oponthoud voor 91^ n èizierviucht). Amf.weg, Laan J Doornscheweg tot Pyramide. Over en de Bilt naar Utrecht terug. Vrijdag was voor pers en later voor genoodigden gereden enkel tot het Vliegkamp en terug Ue passagiersrit van Zaterdagvoormiddag hep alleen tot Bilthoven wegens mankement van passagiers. Brigadier van Raad der rijksveldwacht had tt Soesterberg verbaal opgemaakt te gen den directeur Heg der A.T.O. als den aansprakelijken persoon, wegens overtre ding der Wet op Openbare Middelen van ervoer, als vormende deze tochten een ge- regelden dienst in den zin der wet, waarvoor vergunning noodig was van Gedep. Staten. Deze zaak diende verschenen Donderdag. De geverbaliseerde had als gemachtigde ge zonden Mr. Star Bussmann (Utrecht). Als getuigen waren gedagvaard buiten den ver- bahsant de ehef Grouw der exploitatie A. i U. en de chauffeur Andriessen, die de ritten, had gereden. Ontkend werd dat hier sprake was van een autobusdienst; het waren rondritten met eenzelfden prijs, waar men ook in- of uit stapte. De gelegenheid tot vliegen vormde slechts een attractie van deze rondritten. Mr. Zijlstra, Ambtenaar Openb. Ministe rie zag hier wel een geregelde-dienst, want de uren van vertrek waren aangegeven en gepubliceerd, en het ging niet om een enke le maal, maar over drie dagen. anneer dit niet als „dienst" moest wor den beschouwd, dan zou elk autobushouder op de vette dagen zulke ritten kunnen doen loopen, wegnemende de passagiers van de reëele autobusdienst-ondernemers, incasu van den dienst Leguit, voor deze vaste diensten de magere dagen overlatende. Als ensch werd f 25 boete gesteld. Mr. Star Busmann zag hier geen ver voer van communicatie, zooals men als eisch kon stellen aan een autobusdienst. Hier waren het rondritten, hier was het toerisme. De A.T.O. houdt er geen snorder- dienst op na. Spreker legde eenige procpectussen over van zulke geregelde tochten vanuit Den Haag over veel langer tijdperk dan sprake was in het onderhavige geval. Hij wees op de tochten der Touring-cars van Cook, waar nooit sprake was van vereischte ver gunning. Spreker haalde het geval aan van een on dernemer te Egmond aan Zee, die dage lijks op vastgesteld uur een bus wilde doen loopen eens per dag van Egmond naar IJmuiden en terug, plus verschillende onge regelde ritten, ten behoeve der visschers op de trollerschepen. Hij vroeg vergunning aan bij Gedep. Sta ten van N.-Holland. Het bescheid was, dat de ritten op vast uur niet werden toege staan, daar andere gelegenheid bestond. Voor de ongeregelde ritten was geen ver gunning noodig. Een Kon. Besluit van begin dezes jaars vernietigde deze beslissing van Gedep. Sta ten. In dit geval was ook voor de ritten op vastgesteld uur geen vergunning noodig. Openb. Min. verwonderde zich over deze beslissing. De Rechter oordeelt echter zelf standig, onafhankelijk van het administra tief gezag (Kroon, '£redep. Staten). Spreker meende dat het tijd was, dat op getreden werd tegen de steeds hooger vlucht nemende exploitatie der Touring-cars, ten bate van Spoorwegen en bonafide busdien sten. In zijn oog was ook daar vaak sprake van „geregelde dienst" in den zin der wet. Donderdag schriftelijk vonnis. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Zonder vergunning venten in Soest: L. T. T. woonplaats onbekend f 2 of 1 dag. In Soest te snel rijden: W. IC. Utrecht f 15 of G dagen; W. W. Den Haag id. F. W. W. Groningen f 10 of 4 dagen.. Verboden weg berijden: W. A. M. Soest f 3 of 1 dag; Th. R. idem. Wielrijden onder invloed van alcohol: H; K. Soest f 20 of 8 dagen. Wielrijden zonder bel: D. van S. Soest f 2 of 1 dag. Geen rijbewijs A. G. van D. Soest f 5 of 2 dagen; plus idem zonder nummer-let- terplaat; idem zonder nummerbewijs; plus 50 cent of 1 dag voor niet volledige fa- brieksplaat. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie HET MIDDEL!? vervolg. Thans is deze toestand ook belangrijker geworden, nu het menschdom vermeerderd is en de oppervlakte der aarde dezelfde ge bleven is, is de toestand ook veel scherper geworden, al ben ik geen volgeling van Malthus. hetgeen volgens mijn bescheiden meening het Godsbegrip geen eer aan zou doen. Toch is de waarde van den grond geste gen door allerlei factoren en juist die waar de-steken de grondbezitters in den zak; zonder er iets belangrijks tegenover te stel len en zonder arbeid. Wil men dus met deze groote onrechtvaardigheid breken, zoo zal men de zaken in het juiste spoor moeten brengen. Dit groote onrecht herstellen, eerst I dan pas zal er van recht sprake zijn. Men I behoeft geen profeet te zijn om te voor spellen, dat voorloopig velen tegen een der- gelijke regeling zich zullen verzetten, al thans de grondbezitters en hun aanhang. I Ook de overheid, die van dezen toestand 'profiteerde, maar al heel spoedig geen .voldoende contanten daardoor in kas kreeg, trachtte deze inkomst te doen vermeerde ren niet alleen door den grond te belasten, maar ook door middel van belastingen op andere zaken, eerst slechts enkele tollen op wegen en vaarten, later op allerlei andere zaken van luxe en behoeften en thans be leven we het feit dat bijna alles belast is, eten, drinken, vervoermiddelen (wagens, fietsen, auto's etc.), piano's, honden en kat ten, -nfin men is nog niet geheel uitge werkt, de tijd is niet ver, dat ook tafels, stoelen, theepotten en kopjes en schotel tjes belastingschuld geeft. Men denkt al licht, 't zal onzen tijd wel duren? Nu weet ik niet of de menschen nog ge zond verstand genoeg over hebben en vol doende liefde jegens hun kinderen, om te overwegen dat al wachten ze op een „won der" dat de crisis wel van „zelf"? zal ver dwijnen, er toch veel kans bestaat dit nu toch niet, zoo van zelf verdwijnen zal, en hun kinderen, hun eigen vleesch en bloed zich dan toch ook weer begeven moeten in dit „moddebad". Reeds thans met zijn millioenen en mil- lioenen werkloozen, weten vele ouders geen raad met hun kinderen; niet alleen om ze op te voeden: maar om ze een plaats te ver schaffen 'n meer blijvende plaats aan dezen gemeenschappelijken disch, waar de één de vette kluiven naar zich toe mag halen, ge sanctioneerd door de wet, en de andere te vreden moet zijn met de kruimels of de beentjes. En een heirleger op den been wordt ge houden en dag in, dag uit, voor de deur staan, mannen gewapend met lange messen, om een ieder die honger of ellende heeft en probeert ook iets van die ietwat meer aan gename zaken te bemachtigen, in de kraag te grijpen en een kopje kleiner te maken. Och neen, men is toch veel te beschaafd, de overheid die men te eerbiedigen heeft? en wiens wetten behooren opgevolgd te worden? zij sanctioneeren al deze toestanden en hebben zeer behoorlijke manieren en ge heel andere middelen, alleen je vrijheid wordt zoo mogelijk meer beknot. Vele ouders zijn thans reeds radeloos; er is voor vele niet de minste bestaans mogelijkheid, nog veel minder, bestaans zekerheid zoowel voor de ouders als voor de kinderen. De bezittende groep, de machhebbers, de leiders zien zelf dikwijls niet in, dat zij zelf en hun kroost mede de diepte ingaan; dat is ten minste dan ook niet meer dan billijk. Nu lijkt de schrijver voor velen waar schijnlijk wel zeer revolutionnair, en is dit misschien wel inderdaad, in zooverre er een zeer diepingrijpende, hoewel geweld- looze ommekeer moet plaats hebben, er be hoeft geen druppel bloed voor vergoten te worden: wanneer we maar erkennen dat ieder menschenkind dat op deze planeet ge boren wordt het volste recht en dus wel te verstaan het „volle" recht heeft op het leven, en om te leven, dat wil dus zeggen te werken, geestelijk en lichamelijk, naar ieders eigen aard en aanleg, daarvoor heeft ieder recht en behoefte op een deel der aar de en al wat daarop en daarin is. Dan is de aibeid niet zooals thans een kwelling; maar een genot. A. P. G. Socrates. Wordt vervolgd. geheime lade valt. Zoolang de houten pin in de twee gaten zit, zal het niet moge lijk zijn om de geheime lade open te trek ken. Om dus de geheime lade open te maken, moet men de andere lade heele- maal uittrekken en met den vinger het houten pennetje door de twee gaten in de geheime lade stooten. Eerst dan kan men de lade open trekken. Iets over kaas. Aangesneden kaas heeft de gewoonte om snel uit te drogen. Om dit te voorko men, smeert men dikwijls een laagje boter over het aangesneden vlak, en wikkelt de kaas verder in een schoon wit linnen doekje. Ook houdt men aangesneden kaas goed, door het snijvak (en de heele kaas verder) in een met zout water bevochtig den doek te wikkelen. RECEPT. Ansjovisbroodjes. JJierv.oor neemt men I 4 pond boter, 20 ansjovissen, 1 theelepel maggi's aroma en ongeveer 1 eetlepel capertjes. De an- sjovissen zet men eenigen tijd in water en maakt ze dan schoon en verwijdert zorg vuldig de graten. In een steenen vijzel wrijft men ze tot purée. De boter roert men zalfachtig en mengt er de maggi's aroma en de ansjovispurée door. Met dit mengsel besmeert men een aantal ronde, geroosterde stukjes brood. Op elk brood je strooit men eenige capertjes. HUISVROUW. Eten warm houden. Een van de onaangenaamste karweitjes van de Tiuisvrouw is het warm houden van het eten, als dit al klaar is. Eew' goedkoope en doeltreffende manier daar voor is het gebruik van een metal'an plaat Daartoe laat men bij den blikslager een gegalvaniseerd ijzeren of ander metalen plaat snijden, die het geheele gasfornuis kan bedekken, of het heel'e gasstel. Wan neer U bijvoorbeeld nu een drie-pits gas stel' heeft, steekt U alleen de middelste pit aan op den spaarbrander en ltegt de metal'en plaat op het stel. Nu kan men, de pl'aat vol zetten met alle mogelijke pannetjes en potjes, die nu allemaal goed warm zullen worden. De metalen plaat zorgt voor een vrij gelijkmatige verde:- I'ing van de hitte over de geheele opper vlakte. Versleten broekzakken. Wanneer de broekzakken van een jon gens- of heerenpantal'on veel gebruikt wor den, slijten de kanten dikwijls heel sterk, wat een erge slordige, om niet te zeggen armoedigen indruk maakt. Zet daarom een nieuwe rand aan die broekzakken, of lie ver gezegd aan den insteek, door dien rand bij wijze van spreken af te biezen met een stukje stof van de broek. Maar. waar die stof vandaan te halen? Dat is een geheimpje, dat spoedig opgelost is. Aan den binnenkant van den zak zit meestal een stukje stof, waaraan de lin nen, eigenlijke zak vastgenaaid is. Dit stukje kunnen we lostornen, het zoo dicht mogelijk langs den naad van den broek afknippen en het vervangen door een stukje gewone voeringstof. De aldus ver kregen broekstof gebruiken we om er keurig netjes den versleten rand van *en broek mee af te boren. Tenslotte goed glad persen onder een vochtigen doek. Een geheim..van de huisvrouw. Het is best te begrijpen, dat de huis vrouw, al is het dan geen brandkast, toch wel graag eens een geheim plekje hééft, waar nu niet iedereen direct met nieuws gierige vingers in kan rond grabbelen. Dit is gemakkelijk te maken, wanneer ze bijvoorbeeld een kast heeft, waarin boven aan naast elkaar twee laden zijn. Een< van die laden gaan wij tot een „geheime" lade maken, waarin iemand, die het ge heim niet kent, niet zoo makkelijk kan doordringen. De twee laden zijn geschei den door een tusschenschot.. Dit tusschen- schotje nu gaan we doorboren. Daartoe nemen we de eene, niet-geheimé ladé ér- uit. Wij boren nu een gaatje van ongeveer 1 centimeter door dat tusschenschot en boren ook door den zijkant van de lade, die we geheim gaan maken. Vervolgens snijden we een houten pin, die lang ge noeg is om door de twee gaten, van het schotje en van de lade, gestoken te wor den. De houten pin moet overal even dik zijn en niet te stijf, maar ook niet te los in de gaatjes passen, zoodat men als 't moet deze pin met den vinger door het dubbele gat kan duwen, waarna hg in de van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. TANDARTS STEENHOFSTRAAT 69 IS VANAF 13 JUNI—27 JUNI. Pension aangeboden voor Uwe huisdieren. Mej. E. ZWIERS BEVERWIJK. Kolonieweg No. 9. Soest Kerkpad Z.Z. 25 suite, op Zuiden met pen sion (2 pers.), f 80 per maand; stroomend water, bad, telefoon. Grooten tuin en garage Nette jongen of meisje, leeftijd 15 a 16 jaar voor eenvoudige kantoor-werkzaamheden. Brieven onder letter B aan het bureau van dit blad. Heden overleed in het Lichtenberg Ziekenhuis te Amersfoort, tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Va der, Broer, Behuwdvader en Groot vader, den Heer in den ouderdom van 78 jaar. Soest. WED. J. PIEPERS—SCHURINK. W. A. PIEPERS. Bussum. J. A. W. PIEPERS—PIEPERS en Kinderen. Haarlem. A. A. v. RINGELESTEIN— PIEPERS D. A. v. RINGELESTEIN. en Kinderen. Sibolga (N.O.I.) D. J. A. PIEPERS. I. PIEPERS—CLEVERINGA. en Kinderen. Batavia (N.O.I.) J. A. PIEPERS. C. PIEPERS—ALBANv Delft. J. A. W. PIEPERS. Den Haag. C. G. BOR—PIEPERS. SOEST, 13 Juni 1932. Stationsweg 16. Geen bloemen. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. voor halve dagen gevraagd. Mevrouw Klop, Parklaan 5. Soest. Biedt zich aan een flinke Brieven onder No. 140 aan het bureau van dit blad. LET OP HET JUISTE ADRES POELIERS zijn ruim voorzien van alle soorten jonge Haantjes, tegen de scherpst concurreerende prijzen. KOLONIEWEG 9 SOEST. Beleefd aanbevelend. JUNI-ZOMERMAAND Nu is 't tijd U een LINNEN ZOMERCOSTUUM aan te schaffen De prijs valt U meel! Ook voor Uw Jongens „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 (niet te verwarren met Sportbeschuit) BANKETBAKKER IJ Soesterbergscheslr. (8, Tel 2009, Soest Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. JUNI-ZOMERMAAND! Wij zjn ruim voorzien van ZOMER-ONDERGOEDEREN ff o.a. van Jansen en Tilanus Ook voor Uw Jongens ,HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestraat 51 - Soest - Tel. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2607 Jong zwart gevraagd. Brieven onder No. 141 aan het bureau van dit blad. biedt zich aan voor enkele dagen per week, v.g.g.v. Brieven onder No. 142 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een nette niet aan huis. Brieven onder No. 143 aan het bureau van dit biad. 4444 BAD-COSTUUMS 4**4 o.a. „Tweka" Kwal. prima Kleurechtheid gegarandeerd „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest TeL 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2607 444444444444444444444 44444444444444^444444 Wij bevelen ons beleefd aan, voor de levering van ALLE MOGELIJKE tegen zeer lage prijzen. Aanbevelend, Atelier-opnamen dagelijks (ook Zondags) van 12.30—3 uur. VAN 8 TOT 8 UUR

De Soester | 1932 | | pagina 9