2e BLAD o iZ Soesterberg 3© >o Meylink's Fotohandel Bekendmakingen Officieel O^PlaatselijkNieuws^O behoorendc bij „DE SOESTER" van Zaterdag 3 Sept. 1932, No. 71 OPENBARE KENNISGEVING. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Soest), brertgen ter kennis van be langhebbenden, dat van 15 September tot en met 31 December a.st. ter secretarie de zer gemeente kosteloos voor de kiezers ver. krijgbaar zijn de formulieren voor de ver zoekschriften,, welke ingevolge het bepaal de in artikel 7, 3e lid, der Kieswet kunnen worden ingediend. Artikel 4a der Kieswet luidt: „1. De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij vol macht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij her haaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoon lijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten: de gemeente op welker kiezerslijst hij voor komt, mits zijne afwezigheid, indien hij ge durende het tijdvak of de tijdvakken, waar in hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt;. 2. Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen, de vrouwy welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorig lid gestelde voorwaarden1, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamhe den, afwezig pleegt te zijn'\ Volgens artikel 7, 3e lid, der Kieswet moet ieder belanghebbende een met rede- neri omkleed verzoekschrift ^aan het Ge meentebestuur indienen vóór 1 Januari a.s. doch niet eerder dan 1 October a.sj. De artikelen 56a, 56b en 56f der Kieswet hebben hierop betrekking. Soest, 1 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J,. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken beleend, dat het verzoek van het Be stuur der Coöperatieve Landbouwvereeni- ging, te Soest om op/in perceel, kadastraal bekend in sectie H. No. 3108 gelegen aan de Torenstraat de bestaande maalderij met pakhuis te mogen uitbreiden door aanbouw van een pakhuis, tevens bestemd als berg plaats voor calizout door hen op heden is verdaagd. Soest, 30 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, Groot, l.s. 3e Afdeeling No. 2660. Burgemeester en Wethouders van Soest, Gelet op het schrijven van de R.K. Ver- eeniging ,,Het Wit-gele kruis" te Soest van 19 Augustus 1932 en de daarop gestelde ver klaring van de R.K. Wijkverpleging Ma- riënburg te Soest, waaruit blijkt dat deze laatst genoemde Wijkverpleging is opgehe ven; Overwegende dat de R.K. Wijkverpleging Mariënburg voorkomt op de lijst van instel lingen van Weldadigheid genoemd in artikel 3 der Armenwet en daarvan dus moet wor den afgevoerd. Gelet op artikel 4 der Armenwet; BESLUITEN: L De R.K. Wijkverpleging Mariënburg te schrappen van de lijst van instellingen van Weldadigheid als bedoeld in artikel 3 der armenwet; II. Afschrift van het besluit door aan plakking ter open-bare kennis te brengen; III. Afschrift van dit besluit te doen toekomen aan de R K. Wijkverpleging Ma riënburg voornoemd. Soest, 26 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (get.) De Burgemeester, G. Deketh. (get(.) De Sècretaris, Groot, l.s. Voor eensluidend afschrift;, De Secretaris van Soest, Groot, l.s. OPRICHTING BILLARD- EN KAARTCLUB. Wij verwijzen onze lezers naar een adver tentie, voorkomende in dit blad, waarin be langstellenden worden uitgenoodigd in Ho tel Café Restaurant „Soestdijk", Vredeho! straat 6, om tot oprichting van een Billard- en- Kaartclub te geraken. Wij wenschen het voorloopig Comité veel succes! FEESTAVOND C. W. V. Het Bestuur der Commissie van Zomer- actie der C. W. V. heeft gemeend de uitdee- ling der prijzen een beetje heel erg feestelijk te doen, want niet minder dan ,,The five joly Blue Withs" (De vijf jolige blauw- witten)', de overbekende muziek uit de Jaarbeurs-dagen te Utrecht, plus de noodige attractie's, komen de feestelijkheden opluis teren, welke gehouden zullen worden op Woensdag 7 September des avonds 8 uur in „De Gouden Ploeg'\ Naast muziek zal er een rad van avontuur menigeen ..binnen doen zijn", en door ver schillende interessante spelen-, belooft het een avond van pret te wordenheel veel lawaai en pret, zoodat we tenminste eens 'n moment alle malaise en crisis-geroep zullen overstemmen en trachten eenige uur tjes aangenaam bij elkander te zijn. Wie zich de vroolijkheid van de laatste St. Nicolaas- prijsuitdeeling herinnert, komt natuurlijk terug, en die een vorige maal absent waren, kunnen thans hun nieuwsgierigheid niet bedwingen en zeker niet de risico loopen één avond van ongedwongen blijdoen te missen; want hier gaat het om: jolijt moet het worden en wie met een vroolijk gezicht binnen komt, blijft zoo kijken, en mocht er soms iemand zijn die door wat oorzaak ook een beetje stroef en strak kijkt, wordt di rect verzocht zijn gezicht in een andere plooi te brengen. Daar de Etalage-wedstrijd, mede door de ongekende hittegolf tot mislukken opge schreven stond, en de prijzen der athletiek- wedstr. uit medailles bestaan, zijn er dus voor de diverse spelen, o.a. Rad van Avon tuur, Ezeltje steken, Piepzak-blazen, Garen- slikken enz. prachtige prijzen beschikbaar. Al deze prijzen zijn voor volwassenen, du> er kan naar hartelust gelachen worden. Daar aan de heeren-winkeliers een diplo ma wordt uitgereikt, belooft deze avond mede interessant te worden en' de Commis sie verwacht1, dat vele C.W.V;.'ers hun in stemming zullen komen betuigen en mede zullen werken tot verhooging der vroolijk heid en blijk geven over de teleurstelling heen te zijn. Ieder brenge dus zooveel mogelijk vrien den en kennissen mede. en dus gaat het op Woensdag 7 September 's avonds 8 uur alles naar „De Gouden Ploeg". Zie verder de advertenties in de drie Soes- ter bladen. N B. Om misverstand te voorkomen. Er is een kleine entrée geheven om de kosten te dekken en er wordt aan niemand (alleen aan kinderen-prijswinnaars) gratis toegang verleend, dus ook niet aan personen, die een bestuursfunctie beklecden. Let wel, het feest is voor alle Soestir- ingezetenen toegankelijk. t. II. OVERZICHT GEM. KEURINGSDIENST OVER DE MAAND JULI 1932. Geslacht werden op de N.V. Centrale- Slachtplaats: 37 runderen, 2 paarden, 1 hit, 23 vette kalveren, 1 nuchter kalf en 130 varkens. Huisslachtingen: 6 varkens en 1 vet kalf. Ingevoerd werd: 3795 kilogram vleesch. Gestorven dieren: 2 runderen, 1 varken, 1 nuchter kalf en 7 schapen. Tuberculose kwam voor bij: 4 runderen en 1 varken. Afgekeurd werden: 2 runderen, 1 varken, 1 nuchter kalf en 7 schapien. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 14 longen, 4 harten, 16 le vers, 3 milten, 3 maag en darmen, 3 nieren, 3 borstvliezen, 3 buikvliezen. 4 lymphklie- ren, 2 kilogram vleesch en 19 kilogram on- gesmolten vet. Van Varkens: 51 longen, 5 harten, 5 le vers, 13 nieren, 1 lymphklier en 2 kilogram ongesmolten vet. Van Kalveren: 2 longem 1 lever en 6 nie ren. MARKTBERICHT. De prijzen der groote eieren waren f 4.05 en de kleine f 3.70. Handel vlug. OOM PIMPERNEL VAN DE C. W. V. Beste Jongens en Meisjes. Ik heb wel lang op mij laten wachten, hè, maar dat moeten jullie me maar niet kwalijk nemen hoor!', want jullie hebt me zooveel opgegeven, dat ik er eens goed den tijd voor nemen moest om alles uit te zoeken. Jullie worden allemaal hartelijk bedankt hoor, en het spijt mij geweldig dat ik allen geen prijs geven kan, doch ik hoop een volgend keer dat jullie allemaal weer mee doen, hoor! En nu zal ik eens wat verklappen, en wel dit, dat Oom Pimpernel in eigen Persoon a.s. Woensdagavond 7 September in de Gouden Ploeg komt, dan is er een zeer leuke avond voor de prijswinnaars van de Etalagewedstrijd en athletiekwedstrijden. Wat er nog meer te doen is, zien jullie wel in de couranten, maar dat is vast), het wordt dol leuk. Ik zal daar een paar van jullie aardige liedjes voordragen en kom dan in origineele kleederdracht, dus Jongens en Meisjes, wekt allemaal jullie ouders en grootere broers en zusters op, om daar eeii;- heen te gaan, ze zullen, er geen spijt van hebben en kunnen er ook nog mooie prijzen winnen. De versjes zal ik de volgende week in de couranten laten zetten, en nu de raadsel oplossing. 1. De kachel en de slee. Kachel. Slee. Koopt in Soest. 2. Stokvisch. 3. .1000 Meter. Daar er zeer veel goede oplossingen wa ren, heb ik de prijzen verloot en zijn deze gevallen op: le prijs G. Schothorst, Laanstraat 62A. 2e prijs Christina Berdina de Vries, Kor- tenweg. 3e prijs Jannie van Es, Krommeweg 18. 4e prijs Dientje Maagdelijn, Kon.laan 5e prijs B. de Ruiter,-(geen adres). De prijzen voor de versjes zijn gewonnen door: 1c prijs Piet Huizing, Nieuweweg 2A, Taart. 2e prijs Annie Reuling. Kolonieweg, Cake. 3e prijs Fannie van Mechelen, Julianastr. 32, Tulband. 4e prijs I.. Degenhardl, Oranjelaan 16, Troostprijs. 5e prijs Marie van Klooster, Plein), Troostprijs. GEVONDEN VOORWERPEN: Aard van het voorwerp Barnsteen pijpje Kunstgebit (boven-) Rijwielslot met 2 sleutels Zilveren rozenkrans Voetbal Schroevendraaier Beige mantelceintuur Gele hond Duitsch geldstuk Terug te bekomen: Politiebureau Rembrandtlaan 1 Nieuweweg 87 Nieuweweg 49b Nieuweweg 85 Schoolstraat 9 Politiebureau Lange Brinkweg 53d Politiebureau NIEUW PORTRET VAN PRINSES JULIANA. De prijzen worden in den loop der volgen de week thuis bezorgd, alleen B. de Ruiter verzoek ik even zijn of haar adres op te geven bij den Heer Raauwendaal, Sigaren handelaar, Torenstraat. En nu beste jongens en Meisjes, neem ik afscheid van jullie en laten we hopen, dat het niet voor het laatst is, want het was wat leuk, hé. En zullen jullie nu allemaal je ouders zeggen, dat ze in Soest hun in- koopen willen doen-, dan komt Oom vast nog eens terug, hoor! Daaaag, hartelijke groeten van Oom Pimpernel van de C.W.V Het Nederlandsch Kunstverbond, opge richt den 5den Mei 1922, zich ten doel stel lende de beeldende kunsten, die door de slechte economische toestanden veel te lij den hebben, hulp te bieden door aankoop van werk van begaafde Nederlandsche kun stenaars. heeft Hare Koninklijke Hoogheid, Prinses Juliana, Eerevoorzitster van het Na tionaal Crisis-Comité, bereid gevonden Me vrouw A. Roland Holst—de Meester in de gelegenheid te stellen haar portret te ma ken, waarvan reproducties mogen worden verkócht), ten bate van het crisiscomité, en het Nederlandsche Kunstverbond. Mevrouw A. Roland Holst-de Meester heeft geheel belangeloos haar medewerking aan dit doel verleend, terwijl de firma Joh. Enschedé Zonen te Haarlem tegen kostenden prijs de reproducties vervaardigt en deze eveneens belangeloos in den handel brengt. De verkoop is begonnen op den verjaar dag van H.M. de Koningin, 31 Augustus. Het portret geeft de Prinses weer, ge kleed in een witte robe en mantel. De ach tergrond wordt gevormd door eên door kijkje in een park. GROOT SEIZOENBAL IN OCKHUYSEN. Dinsdagavond te 8 uur had The Jolly Band een groot seizoenbal georganiseerd, hetwelk niet bijster druk bezocht was, maar juist voldoende voor de liefhebbers, die van den dans wenschten te profiteeren. Om 9 u. werd het drukker en werd onder de leiding van den heer R. Rouwendaal lustig gestept. Als attractie ging de parapluie- en serpen- tinedans, waarbij het strijkje onder leiding van den heer R. Jansen voor de vroolijkheid zorg droeg en zijn uiterste best deed, zoodat de beentjes geregeld van den vloer waren. Het was een vroolijken avond. Elk ging voldaan huiswaarts. Dat het niet zoo druk was, vond zijn oorzaak daarin, dat het den volgenden dag Koninginnedag was. De zaal was met guirlandes, de tuin met lampions versierd, wat een vroolijk effect gaf. The Jolly Bond kan tevreden zijn. AFD. SOEST E.O. DER NED. NAT. HISTORISCHE VEREEN Onder leiding van den heer Henk Vink uit de Groenekan,. maakten een 15-tal leden,, w.o. vele dames., Dinsdagavond om 7 uur in de omgeving van de Paltz een padden stoelen excursie. Op de tocht daarheen za gen wij een moseik, welke zeer zeldzaam is, cn verder het hengelbloempje dat op eikenboomen parasiteert., ontdekt op diverse plaatsen meest op dood hout: de doode zwam, het elfenbankje, de weide- kring zwam, de rose russelaar en de gele, de eerste een vergiftige plant, het zwavel- kapje de knolammoniet, welks gebruik di rect doodelijk is„ de melkzwam, de stink- en houtzwam, slijmzwam, duivelsei, de bolcil- paraciticus etc, zoodat de moeite meer dan beloond werd. Na afloop werden daarop door den heer Rinke Tolman een 4-tal boomen gesmeerd om verschillende nacht vlinders te leeren kennen. Door de koele wind had men niet veel succes. Terug gaan de onder een prachtigen sterrenhemel, waar op elk beeld duidelijk te zien was. Alles bijeen was het een gezellige leerzame tocht, waardoor de natuur nader tot ons kwam. Om 10 uur waren wij wederom thuis. KONINGINNEDAG. Deze kenmerkte zich evenals verleden jaar door volmaakte stilte. Er was totaal niets te doen, alleen was het bemerkbaar door dat van rijks-, gemeente- en particulie re perceelen de Nat. driekleur met Oranje wimpel wapperde, en dat velen met oranje getooid waren. Voor de leerlingen der Chr. Scholen was het voor elk op eigen terrein feest, dat om 8 uur begon met een wan deltocht. In de school teruggekeerd werden enkele liederen gezongen en vingen daarop de verschillende spelen aan, als vlaggetjes loopen, mastkliminen, blokjesrapen, zakloo- pen, potlepel met ei, e.a. Dit alles werd aan gevuld door cadeaux en uitdeeling van ver snaperingen, zoodat de jeugd volop genoot. Voor de ouders was gelegenheid een en an der gade te slaan. Ds. E. Groeneveld en wij maakten het feest mede aan den Driehoeks- weg. 's Middags was het feest op Hees. Een en ander was door de Chr. Oranje Ver. Juliana van Stolberg met de hoofden van scholen in elkander gezet. In zooverre werd tenminste de dag ge vierd, overigens bleef alles kalm en rustig tot 's avonds 8 uur, toen de Soester Har monie onder leiding van den dirigent den heer Lagemaat een concert gaf in de KeTkebuurt, waarvoor veel belangstelling was. Begonnen werd met de Volkliederen, waarna het programma werd afgewerkt- Jammer was 't dat een regenbui los kwam. waarvoor velen een schuilplaats zoch ten in de Gouden Ploeg, waar The Jolly Band noodde tot een dansje, dat tot 1.30 uur duurde, wat voor de meesten de waardige sluiting was van dezen feestdag. Hopende het volgend jaar op een feest, zooals dat in het kleinste dorpje nu ook is gevierd. INBRAAK. ALGEMEENE SOESTER TURN- EN ATHLETIEKCLUB A. D. O. Toen de familie v. d. Z., wonende aan de Nieuwesteeg, Dinsdagavond terugkeerde, nadat zij des morgens waren weggegaan, be merkten zij, dat in hunne woning was in gebroken en ongenoode gasten daar een be zoek hadden gebracht Van binnen was al les overhoop gehaald, doch bij een terstond door de politie ingesteld onderzoek bleek alleen vermist te worden een gouden re- montoirhorlpge. Blijkbaar hadden de inbre kers overal gezocht naar contant geld, doch dat niet kunnen vinden. Zij zijn binnenge komen, door het openschuiven van een raampje. Het onderzoek naar de daders is nog loopende. Ten einde ook in de zomermaanden het contact met de leden te onderhouden, gaf bovengenoemde club Donderdagavond een groot tuinfeest in den tuin en 't zaaltje van het hotel pension „Dennenhof":, Soester- bergschestraat No. 107, welke voor deze gelegenheid knus was ingericht. In het mid den van den tuin lag een splinternieuw plan kier. geflankeerd door schijnwerpers en er boven was opgehangen een reusachtige groen-witte plafonier, welke een zacht schijnsel op het plankier wierp. Er om heen stonden gemakkelijke rieten fauteuils, om houten tafeltjes, waarop in diverse tinten najaars kinderen prijkten. Aan een der zij- X,an het plankier had zich het strijk je The Terrible Thrillers opgesteld, dat het auditorium heeft getracht te amuseeren. On der de zeer velen die waren opgekomen be merkten wij o.a,. de besturen der Soester Turnclub alhier, van A.G-A.V.S. te Soester berg!, en van de V.V. Esvac en het raads lid den heer P). van den Bretmer. Toen allen hadden plaats genomen, nam de Voorzitter, den heer E. van Leden het woord, en riep allen een hartelijk welkom toe. De stoot tot dit festijn was gegeven door de A.D.O.'ers zelf, die dien eersten steen bijdroegen. Verder door de gevers en geefsters der fraaie prij zen voor het rad van avontuur, welke allen een woord van hartelijken dank toekomt. Speciaal richt spreker zich tot den heer Dor- jee, om hem, namens de club, het bestuur van Esvac hartelijk te danken voor de sa menwerking op de laatste soireée. Spreker hoopt nog meerdere malen bij het bestuur te mogen aankloppen;. Verder wijst spreker de leden op hun plichten en rechten tegen over de club, en hoopt op veel belangstel- ataV-* 'n a,S|' se'zoen> Het bestuur wil A-D O. groot maken, helpt daartoe allen mede. Na daverend applaus zongen een 5-tal jonge leden het A.D.O. marschlied, waarop een 6-tal meisjes heel aardig een volks dansje uitvoerden, waarvoor zij met applaus werden beloond De daarop volgende knots- oeteningen, door een 6-tal dames, werden zeer goed uitgevoerd. Daar zat pit en char me in. De rhytmische oefeningen door de meisjes waren niet zoo goed, die van de da mes gracieus, en werden met gevoel gede monstreerd. In de daarop volgende pauze liep het rad van avontuur voor de gelukkigen. De mooie prijzen vlogen weg. Ter afwisseling gaven de leden een tooneelstukje „De Aardschok", een amusant familic-tafreel in één bedrijf! dat de lachspieren los deed komen. Het „Kattige vrouwtje", de goede oude sullige heer, die ook nog van een pretje hield, daarbij braaf geholpen door den schoonzoon en a.s. schoonzoon, een alleraardigste jonge dame die het leugentje om bestwil meer dan waard was, en een leuk stel gedienstigen vormden een allerleukst groepje. Het sa menspel was soms zeer goed. Als de plan- Wenfieber verdwijnt, komt de rest vanzelf Het applaus aan het einde was verdiend. Tot slot voerde een der dames de Vlinder- dans uit), die gezien mocht worden. Vlug en lenig fladderde het vlindertje om het licht tot zij haar dood vond. De vertolkster had veel succes en werd door applaus te rug geroepen. Alles bijeen een geslaagd tuinfeest, waarop bestuur, de leeraar H. van Kerk hoven uit Baarn, met vreugde mag terug zien. Mej. Kooy een compliment voor de begeleiding der verschillende nummers. Het slot was een geanimeerd bal tot 2 uur. Voor de meesten nog veel te vroeg. Onder de ge- noodigden merkten wij ook op het bestuur der „Stormers." De tuin was schitterend verlicht. A.D.O. kan op een geslaagd tuinfeest terug zien, en nu tot kijk. SOESTER MOTORCLUB. Woensdagavond hield de S. M. C. een vergadering, waarin werd besloten Zondag a).s. de eerste Motorrit te houden naar Arn hem en omstreken. Als clubleider werd ge kozen de welbekende motorrijder G. van Ee|, die zich voortaan zal belasten met het ontwerpen van de verschillende sterritten. knobbelritten enz. enz. De start vindt plaats Zondagmiddag 1 uur voor de Luncl room „Zonneheuvel". Torenstraat, alhier. Heeren Motorrijders, toont nu, dat Uw bestuur niet voor niets heeft gewerkt, en zorgt er voor allen present te zijn. Laat de 1ste rit een reclame voor de club zijn. Ieder motor- en autorijder kan mee rijden. BOUGIE. AUTO-TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Door de Oranje-Vereeniging „Wilhelmi- na" werd j.1. Zaterdag 27 Augustus als in zet van de Oranje-feesten een auto-tocht voor ouden van dagen georganiseerd, welke in alle opzichten geslaagd is, dank zij ook den steun van particulieren, die hun auto belangeloos voor dit doel beschikbaar stel den. Het waren meer dan twintig oudjes, die het grootste deel van het gezelschap vormden, dat uit 33 personen bestond. On der hen bevond zich een 86-jarige, die reeds voor de vijfde maal aan een dergelijken tocht deel nam. Allen hebben veel genoten op dien voor Hen zeldzamen rit van circa 100 K.M. over Oud-Leusden, Doorn, Wage- ningen en terug over Ede, Scherpenzeel en Zeist. ORANJEFEEST. Er was algemeen een feestelijke stemming op Koninginnedag. Om tien uur in den voormiddag kwamen de kinderen der ver schillende scholen, onder de hoede van het personeel, met hunne versierde rijwie len, wagentjes enz., bijeen nabij de Kerk- laan, waar inmiddels ook het Muziekcorps „Avia" verschenen was, terwijl zeer veel be langstellenden, onder wie wij ook den Bur gemeester opmerkten, van dit alles getuige wilden zijn. Met de muziek in 't midden, togen allen naar het feestterrein aan den Amersfoort- schen straatweg, waarvan de toegang weer op smaakvolle wijze was aangekleed. Bij onstentenis van den voorzitter, kapitein Sar, werd later een openingswoord uitgesproken door den 2den Voorzitter, den heer Groote- wal, die allen een vroolijken en gezelligen dag toewenschje ter eere van H.M. de Ko ningin. Hierna werd gezamenlijk het „Wil helmus" gezongen. Verder werd de voor middag geheel gevuld met vermakelijkhe den. afgewisseld door tractatie der school kinderen, waarvoor de groote consumptie tent van den heer Couturier ruimschoots gelegenheid bood. Van die vermakelijkhe den kwam een groot deel voor rekening van het gezelschap Max Santil uit Amsterdam, dat een programma ten uitvoer bracht, 't welk in al zijn nummers trok. Het hoog tepunt was wel het optreden van den be roemden goochelaar la Rette, die in Amster dam een groote reputatie geniet en nu weer aller verbazing ten top deed stijgen. Hij is eeni meester in de kunst, die ver boven het gewone type uitgaat. Een aardige verrassing was het ook voor de kinderen, toen werd medegedeeld, dat de heer A<. Mulder een tachtigtal prijzen beschikbaar had gesteld om onder hen, te worden verloot. Vanaf half twee in- den namiddag werden we vergast op de uitvoering der athletiek wedstrijden en volksspelen, alles opgeluis terd door de muzikale medewerking van de R.K. Muziekvereeniging ,,St. Joseph", di recteur de lieer Wakelkamp. In den voor middag had „Avia" voor deze onmisbare afwisseling gezorgd. De pakkende demon stratie van A.G.A.V.S. aan brug en rek ont lokte weer veel applaus. Des avonds 8 uur werd in de geïllumi neerde gemeentelijke muziektent aan de Ba tenburglaan een concert gegeven door de drie zangvereenigingen van deze plaats en door de muziekvereeniging „St. Joseph". Er werden weer de oude bekende liederen gehoord, die zich alle veranderingen ten spijt, nog altijd weten te handhaven, omdat zij wortelen in onze volksziel. St. Joseph heeft het druk gehad dezen dag en een bi- NACHTEGAALSTRAAT 9, UTRECHT TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS zonder woord van hulde is hier wel op zijn plaats, wijl deze vereeniging altijd bereid gevonden wordt, zoodra er een beroep op haar medewerking gedaan wordt. In den loop van den avond werd nog een slotwoord uitgesproken door den heer Grootewal, waarin hij alle medewerkenden aan dit feest in 't bizonder dank bracht, ter wijl hij nog even de gelukkige samensmel ting der beide oude Oranje-vereenigingen in herinnering bracht, de hoop uitsprekend, dat deze samenwerking in Soesterberg zoo mocht blijven. Het feest had een goed ver loop, dank zij de medewerking van vereeni- gingen cn particulieren en ondanks het feit. dat de bezuiniging betracht moest worden. Door de heeren Baars en Struwe werden vervolgens de prijzen uitgereikt aan de win naars van de middagwedstrijden. Van den Voorzitter, Kapitein Sar, die in het buitenland vertoeft, was in den loop van den dag een telegram ontvangen met de woorden „Veel succes." De viering van den Koninginnedag is dan ook voor Soesterberg een succes geworden, wijl zij aan jong en oud vreugde gebracht heeft), terwijl op den feestdag nog een veer tigtal nieuwe leden bij de vereeniging wer den ingeschreven. Hieronder volgen de namen der prijswin naars in de verschillende groepen, in vojg- orde telkenmale der behaalde prijzen: Ringrijden per rijwiel: De dames: G. de Haan, Warmendam, Stig- ter, M. Lub, Hol, v. dj. Lelie. Behendigheidswedstrijd per rijwiel: W. Seith, W. Stemerding. H. van Hummel, H. van Drie. Vèrspringen Heeren: De Boer, D. Lub, Schoukettiec Vèrspringen Dames: A. Grootewal, B. v. d. Weerd, R. Lub. Vèrspringen jongens: Loggers, van Asselt, de Goede. Stoelendans dames boven 17 jaar: G. de Haan, B. v. d. Bout, de Jager. Stoelendans beneden 17 jaar: \Y. v. d. Lelie, M. vl. d. Craats, T. v. d. Valk, B. van Ooyen, D. v. d. Weerd. 80 Meter Hardloopen Jongens: Loggers, v. d. Lugt, van Asselt. 100 Meter Hardloopen Heeren: de Boer, de Bruin, Hemelzoet. 4 x 10 Estafette. J. Grootewal, Essenburg, de Bruin en Vlie- genthart. 60 Meter Dames Hardloopen: A. Grootewal, R. Lub. Kuipsteken: H. de Jager, G. Peters, L. de Jager, H. Tammer Hzn. Versierde voertuigen, waarvan deze keer meer werk gemaakt werd dan het vorig vorige jaar. Groote voertuigen: G. Cox. Kleine voertuigen: M. Tammer, N. de Wit, J. Struve. Versierde rijwielen: Lambalgen, v. d. Lelie, W. Damen. Groep gecostumeerde voetballers. Deze wedstrijd is niet doorgegaan. Troostprijzen werden toegekend aan: F. Schonk, B. Meijer, F. Meijer, G. Lub, H. Smink, B. van Angcren, C. Manschot, C. v. d. Berg, H. Rietveld, S. v. d. Berg, H. Tam-

De Soester | 1932 | | pagina 5