2e BLAD °<z Rechtzaken o4_ 20 pCt. KORTING PALTHE Bekendmakingen Officieel O^Plaatse lijk N ieu ws^C DEPOT VENEMA T. VIN VLilEf Maaelslagerij Soesterberg ~y° behoorende bij „DE SOES TER" van Zaterdag 10 Sept. 1932, No. 72 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat liet verzoek van het Be- stuur der Coöperatieve Landbouwvereeni- ging te Soest om op/in perceel, kadastraal bekend in sectie H.j No. 3108, gelegen aan de Torenstraat, de bestaande maalderij met pakhuis te mogen uitbreiden door hen is in gewilligd op 2 September 1932. Soest, 5 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Vatenburg. 3e Afdeeling No. 1666. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat op heden zijn afgekondigd: I. De door den raad op 24 Juni 1932 vastgestelde en bij Koninklijk Besluit van 12 Augustus 1932, No|. 17 tot 1 April 1934 goedgekeurde Verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager on derwijs en voor het uitgebreid lager onder wijs in de gemeente Soest; II. De door den Raad op 24 Juni 1932 vastgestelde verordening op de invordering van schoolgeld voor het gewoon lager on derwijs en voor het uitgebreid lager onder wijs in de gemeente Soest. Soest, 8 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J,. Batenburg. OPRICHTING VEREENIGING. Dezer dagen had een bijeenkomst plaats van eenige ingezetenen onzer gemeente, ten einde te bespreken de mogelijkheid van op richting eener vereeniging, die zich ten doel stelt de bestrijding van het communistisch gevaar. Op deze bijeenkomst werd niet al leen de wenschelijkheid maar ook de moge lijkheid door alle aanwezigen erkend. Het doel is het bijeenbrengen van Christelijk Ne derland om gezamenlijk te strijden tegen een gevaar dat meer en meer dreigend wordt Allen, die deze actie zouden willen steunen wordt verzocht een adhaesiebetuiging in den vorm van een naamkaartje te zenden aan een van onderstaande adressen. Na ont vangst van voldoende adhaesiebetuigingen zal worden overgegaan iot het bijeenroepen van een vergadering, waar de plannen nade: zullen worden uitgewerkt. Dr. P. Donker, Middelwijkstraat 34. AJ. Endendijk. Paulus Potterlaan 22. C. N. van der Flier, Steenhofstraat 29. M. W. Luijpen, Steenhofstraat 24. J. W. H. Sukkel., Burgem. Grothestr 53 Mr. F. C. Terlingen, Mendelssohnlaan 7. OPRICHTING KAART- EN BILLARD- CLUB. Maandagavond werd in het Café-Restau rant van den heer P. Gravemaker, Vrede hofstraat 6, besloten tot oprichting van een kaart- en biljartcl. Eenige belangstellenden zegden hunne medewerking toe, zoodat werd overeen gekomen dat op Maandag 12 Sep tember tot definitieve oprichting kan wor den besloten. Twee der aanwezige zullen voor een consept reglement zorg dragen. Mogen velen a.s. Maandag aanwezig zijn zoodat men ook in dit gedeelte van ons dorp een gezelligen avond kan doorbrengen. B. V. L. AFD. SOEST. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der afdeeling, worden op 13, 14 en 15 Sept. a.s. op de banen van pension „Oranjehof" aan de Spoorstraat alhier, groote schietwed strijden gehouden, eiken dag, aanvang 12.30 uur n.m. De indeeling is als volgt: le. Personeele wedstrijd, alleen voor le den der BVL afdeeling Soest. 2e. Personeele wedstrijd voor elkeen, om fraaie prijzen, en 3e. Vrije baanwedstrijd om geldprijzen Geschoten wordt met het K. S. O. geweer, dat op de banen aanwezig is. Verder is beschikbaar gesteld een Zilve ren Wisselbeker voorden hoogsten schutter Verleden jaar de heer G. de Haan. Verder een plaquette van de Koningin-Moeder, en 'n fraai inktstel, geschonken door den voor zitter der B. V. L. De prijzen zijn geëtaleerd in de Auto Cen trale van den heer Alblas. Als het weer nu maar medewerkt, belooft het een paar ge zellige dagen. BEKROOND. Ge gebroeders B. en J. Geitenbeek alhier behaalden op de bloemententoonstelling der club „Studie en Vriendschap" van oud-leer lingen de le prijs voor fantasie stuk. le prijs voor de mooiste mand; 2e prijs voor de mooiste vaas; 2e prijs voor de mooiste groep, en behaalde daardoor de gouden medaille. Van harte gefeliciteerd. BRAND. Schuur met inhoud verbrand. 'nden nacht van Donderdag op Vrijdag p™uur- bemerkte de heer R. op de Birktstraat, dat, terwijl hij naar huis ging, rook opsteeg uit de schuur achter perceel 15B, bewoond door den heer W. F-, welke gevuld was met boter, vet, kruidenierswaren en een 4-tal rijwielen. Genoemde persoon maakte alarm en riep de bewoners, waarop de buren B. Reimann en J. Starink direct naar het brandende perceel gingen en met de tuinsproeier en emmers water den brand bestreden eni met succes. Om 10 min. over half één arriveerde de V.B., welke spoe dig daarop water gaf. Van de schuur en haar inhoud bleef niets over. Verzekering dekt de schade. Gelukkig dat de wind Z.O. was, anders was de ramp grooter geweest, daar naast het verbrande gedeelte de gara ge was met de benzine. Oorzaak onbekend. De politic zorgde er voor dat de brandweer ongehinderd kon werken. Wethouder Lo deesen was ook op het terrein van den brand aanwezig. Er was veel belangstelling. Om half twee was alles afgeloopen en rukte de V.B. in. Bij het manoeuvreeren met de autospuit, geraakte deze in een greppel. Dit euvel was spoedig verholpen. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. De leden van de afdeeling Soest der Ne derlandsche Natuurhistorische Vereeniging hielden Zaterdag hun hart vast, daar de re gen eindeloos uit den hemel stroomde. Dat beloofde niet veel voor den Zondag, waar op een excursie zou worden gehouden naar een paar plassen in de buurt van Hilver sum. Maar tot ieders verrassing straalde de hemel, zoodat de fietstocht naar de plas sen, ondanks een vleugje wind, een groot genot was. Dat de zon scheen', kon trouwens reeds afgeleid worden uit het feit, dat in de buurt van de meertjes, die de tocht gold', allerlei vlinders vlogen: hooibeestjes, witjes, hei vlinders, kleine vossen, admiralen en vuur vlindertjes. Ook een uiltje, de gamma-uil, die van de heihoning snoepte, was present. Allerlei planten deden nog erg haar best. De struik- en dopheide bloeiden nog volop, en dat gold ook voor perzikkruid, gele wa terkers, blaartrekkende boterbloem, Engel- sche alant, wilgenroosje, melkdistel, bas terdwederiken, spurrie, herfstpaardebloem, wolfspoot, enz. Óveral glommen de blaad jes van waternavel en trokken andere planten, die niet meer bloeiden kale jon ker, klein hoefblad, enz. de aandacht. Ook de zonnedauw werd waargenomen, als mede een heel fijn en sierlijk paddenstoel tje, de wieltjesmarasmus. Merkwaardig was», dat er ook een exemplaar van de zee aster (zulte) dapper stond te bloeien. Hoe raakte deze plant, die van zilten grond houdt, daar verzeild? Niet in de laatste plaats ging de belang stelling uit naar de vogels: de huis- en boe renzwaluwen zwierden af en aan, de tapui- ten vlogen bij de zandheuvels in de buurt van het water en graspiepers waren er in overvloed. De kwikken waren zoowel door de witte als de gele vertegenwoordigd: de eerste soort was zoo 1 ichtV dat zij, zonder er doorheen te zakken, gemoedelijk over de kroosdekens wandelde. In de plassen zelf dreven wilde eenden, meerkoeten en win tertalingen, terwijl aan de slikkige oever kanten], die hun volop voedsel boden, aller lei vogels ijverig bezig waren zich te spij zigen. Wij noemen: kieviten, witgatjes, oeverloopers, tureluren en kemphanen. Bo vendien was er een eenzaam bontbekple- viertje, terwijl ook een keer een vischdiefje en een kokmeeuw werden waargenomen. Men ziet dus: een groote verscheidenheid van vogels viel te bewonderen, zoodat de tocht zeer geslaagd mag worden genoemd. Koffie en pannekoeken in Groot-Kievitsdal vormden ten besluite een genieting, die wel ndersoortig was, maar evenmin verwerpe lijk. 7e EN LAATSTE ZOMERCONCERT t. geven door de Soester Harmonie „Patiën- •tia Vincit Omnia". Directeur H. Kok Jr.. op Vrijdag 16 September des avonds 8 uur in de KerkebUurt. PROGRAMMA: Steadfash and True', Marsch, C. Teike Le Calife De Bagdad. Ouvi. Boieldieu Wals Interrompue, L. Montagne Maritana, Fant. sur 1'Opera, Jos. Kes- sels. PAUZE. Le Masqué D'or, Ouverture, F. Popy Les Patineurs, Wals E. Waldteufel La Reine de L'Olympe. Fant. P. N. Labole Le Septentrional, Marsch, L. Delbecq. KWESTIE R.K. KERKHOF. De Kroon heeft het bezwaar van den heer O., die geprotesteerd had tegen de oprich ting en instandhouding van het R.K. kerk hof aan den Kostverlorenweg te Soestdijk, verworpen\. SLOT VAN DE FEESTWEEK C.W.V. Prijsuitdeeling in de Gouden Ploeg. Aan de reeks van feesten, georganiseerd en gehouden door het Zomeractie-Comité der Q.W.V. is een einde gekomen en wel met de prijsuitdeeling in De Gouden Ploeg, op Woensdag 7 September. Zooals de advertentie's vermeldden, zou de avond bestaan uit zang, jolijt en muziek, en dat is totaal gelukt: de lach was bijna niet van de lucht. Voor een overvolle zaal (er waren pl.mi. 280 aanwezigen) hield de Voorzitter van het Comité (de heer Lüschen) een kort ope ningswoord en heette alle aanwezigen har telijk welkom, met den wensch dat zij zich zouden vermaken en voldaan huiswaarts mochten keeren. Alvorens met de spelen een aanvang ge nomen zou worden, werden eerst den prijs winnaars van de Etalage-wedstr. hun prij zen overhandigd, direct gevolgd met het uitreiken der medailles aan de verschillende winnaars van de athletiek-wedstrijden, en maakte de heer Lüschen den heer van de Wal zijn compliment om in drie dagen alles in elkaar te zetten, en sprak den wensch uit, een volgende maal vroegtijdig, een-en-ander te bespreken). Direct werd aangevangen met het spel: sloofjes-binden, waaraan een 10-tal dames deelnamen, die zich op z'n vlugst moesten vernderen in tip-top palfreniers met hoogen hoed op en een met goud doorstikten langen slipjas aan; de wil om te winnen gaf soms tot leuke situaties aanleiding. Hierna volg de: Piepzak-blazen, waaraan een 12-tal me dedongen; dit was een nog grooter succes dan het voorafgaande, omdat de bal lon een geweldige grootte moest ont. plooien, vr ordat ze uiteen spatte en hier door stond er dan ook menigeen met een hoofd als vuur te blazen, alsof de wereld er vanaf hing. Hierna een vijf minuten pauze en bij de opening moest de waarnemend voorzitter (de hr. Rebergen) tot zijn grooten spijt me- dedeelen, alsdat Oom Pimpernel niet zou komen. Deze teleurstelling werd echter om gezet in groote vreugde, toen er plotseling een telegram werd binnengebracht, welke luidde: „Ben van mijn verkoudenheid een beet je bekomen,. Kom, per vliegmachine Laat me afhalen per auto vanaf lan dingsterrein." Groeten, OOM PIMPERNEL. Een geweldig applaus viel den voorlezer van het telegram ten deel, waaruit bleek, hoe men met het lot van Oompje meêleef- de; een oogenblik later klonk ergens auto-claxon, en verscheen Oom Pimpernel;, net als St. Nicolaas door een achterdeurtje in de zaai]. Geweldig, wat een opgezet ge zicht, maar vreemddie neus was zwart inplaats van rood. Enfin.... dat moet Oompie maar uitzoeken, die er wel wat vreemd uitzag met z'n tot een halve M. in het vierkant gezwollen gezicht, gekleede jas, met daaronder een pantalon van Ran, Manufacturier in Soest. Hoewel den schijn tegen Oompje was, bleek toch wel uit z'n pie#ostem, dat een zeer lichte griep hem had aangepakt. Hij begon met een versje voor te zingen van een van zijn neefjes en het publiek mocht ook meedoen en beloonde dit beste jonge tje met een eersten prijs. Oom Pimpernel verlangde zeker naar bed want lang maakte-ie-'t-niet en onder het ge roep van „beterschap" verdween Oompie precies zooals hij gekomen was. Aan de orde kwam nu: prijsuitdeeling aan de winkeliers voor de mooiste étalage. De aanwezige winkeliers verschenen op het podium en hun werd bij monde van de jury een diploma toegekend, welke in den loop der week zou bezorgd worden. .Spelen!" werd er geroepen en jawel hoor,, hieraan mochten thans ook kleine jon gens van 2028 jaar aan deelnemen.een leuk gezicht weldie kleuters; ze hiel den elkanders handje vast om niet te vallen, maar een enkele maal trapten ze elkander op de reeds verlaagde prijzm van VERVEN en STOOMEN F. C. Kuijperstr. 10 Telef. 2169 tegen de schenen maar: dat moet je er voor over hebben1. „Ezeltje-prikken" gingen ze doen en voelje-voor-voetje gingen ze schuifelend voorwaarts en prikten hun pu- naisie in 't ezeltjehun handje geleid door een der spelleiders. Petertje van den Breemer kreeg een prijsje omdat ie Nov 100 prikte en ook baby van de Wal en As- sink en nog meer van die schaapjes gingen met een prijsje weg 0111 't thuis aan Moesie te laten zien. Goed zoo! jongens, volgende keer weer wat anders. t Publiek brulde: „Voor de dames ook wat?" en direct wilgde 't bestuur dit in en 'n 15-tal Soester schoonen vulden het podium en moesten, steeds met vier tegelijk, een lange draad verslinden, een puntje in de mond, en dan al slikkend en trekkend met de tong het naar binnen werken. Ook dit ^erd een succes en al de dames kregen een prijsje voor de moeite. Al te spoedig was het sluitingsuur aange broken (elf uur in den avond), doch de voorzitter sloot dezen feestavond nieti Alvorens te sluiten werd namens het be stuur der O.W.V., bij monde van den heer Et»we, een gouden horloge overhandigd voor de beste inzending voor een Zomer* actie. Met een kort slotwoord sloot de heer Lü schen om 11 uur dezen feestavond, en ver klaarde daarin dat de Zomer-actie 1932 hier. mede tot het verleden behoorde en wekte allen op niet alleen van de feestjes te ge nieten, doch ook hun benoodigdheden in Soest te koopen, daar dit toch in hoofdzaak het doel van het Zomer-actie-comité ge weest is. N.Bj. Het nemen van muziek uit Baarn, heeft eenige ontstemming gewekt, doch men moet altijd de zaak van twee kanten bezien, als 't kan van drie zijden; enfin: er wa ren goede en foutieve invallen en deze laatste zullen bij een volgende gelegenheid voorkomen moeten worden. IN ARREST GESTELD. Dinsdagavond werden door de surveillee- rende politie een 3-tal zwervers aangetrof fen op den Molenweg en nog een ander op den Rijksstraatweg onder Soestdijk, die zoo danig onder den invloed van sterken drank verkeerden, dat hun aanwezigheid op den openbaren weg niet langer kon worden ge duld. Zij werden overgebracht naar de ar restantenlokalen in het politiebureau ter ontnuchtering, waar bleek, dat het zooge naamde spiritusdrinkers waren.. Natuurlijk is ter zake proces-verbaal tegen hen opge maakt. DRIE INBRAKEN OP EEN NACHT. Tn den nacht van Dinsdag op Woensdag te ongeveer 3 uur bemerkte de surveillee- rerrde politieagent de B,. op de Burgemees ter Grothestraat nabij het kleedingmagazijn van den heer Sukkel onraad. Hij hoorde daar een verdacht dof geluid, een slag, stap te van zijn fiets en stelde een onderzoek in. Net te voren was op den Rijksstraatweg een auto gepasseerd met groot licht, en waarschijnlijk zal dat wel de oorzaak ge weest zijn, dat de dief, die net bij dat klee dingmagazijn bezig was verschillende goe deren van eigenaar te doen verwisselen, de donkerte in de gang naast het perceel pre fereerde boven den lichtglans op den weg. In dien gang kwam echter de lichtbundel van de electrische lantaarn van den politieman dezen te hulp, waarbij hij zag, dat een mans persoon van middelmatige grootte de vlucht nam naar achteren toe. Het was dien avond buitengewoon donker, wat natuurlijk een GEVONDEN VOORWERPEN: Aard van het voorwerp Terug te bekomen: Een portemonnaie Twee Lipssleutels .Een grauwe Herdershond (pl.m. 4 w.) Een Kinderzakmesje Een regenjas Een padvindersmes Een kunstgebit (onder) Een portemonnaie Een hamer Een broche Een reticule Een broche (gouden vijfje) Politiebureau idem Kolonieweg 13 Beuken'aan 16a Nieuweweg 42 Politiebureau Julianastraat 34 Nieuweweg 64 Politiebureau Kolonieweg 14 Politiebureau Van Weedestraat 23 gunstige omstandigheid voor den dief was. De achtervolging, die de agent terstond met behulp van zijn electrische lantaarn instel de, moest al spoedig worden opgegeven, daar de man zich in de duisternis van tuinen en velden oploste; ook achtte de agent het beter niet al te ver van het perceel weg te gaan, daar hij nog niet precies wist wat er gebeurd was en of daar nog meerdere in brekers aan het werk waren. Bij het peiceel werd nu een rijwiel ont dekt met een hoeveelheid nieuwe confectie- goederen en een oude regenjas. Deze con- fectiegoederen bleken te zijn ontvreemd uit een der etalages van het kleedingmagazijn; een der ruiten daarvan was reeds eenigen tijd iets gebarsten en er bleek, dat daaruit een niet al te groot stuk was verwijderd, OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLtEN EERSTE HWALI1 ElTEfc i l ELtF. 330 POSTGIRO 146487 waarschijnlijk ten deele met behulp van een glassnijder, een werkje, dat gezien de vrij aardige dikte van het spiegelglas, nu toch wel niet zoo heel eenvoudig zal zijn ge weest. Door dit gat in de ruit van de etalage heeft de dief de in die etalage aanwezige confectiegoederen, waaronder 2 overjassen en 2 pantalons, naar buiten gehaald, terwijl hij tevens de aanwezige buste heeft ontdaan van het costuum, dat daarop aanwezig was. Eenige kleedingstukken bevonden zich nog in het gat van de rui tl, zoodat de dief bij zijn werk blijkbaar is gestoord door het voor-bijrijden van den auto en de komst van den agent. Ook in de schuur achter had hij een bezoek gebracht, terwijl de sleutel daar van werd vermist. De bewoners van het perceel waren in middels door het gerucht wakker geworden en naar buiten gekomen. Nadat het rijwiel met de goederen binnenshuis was gebracht en geen aanwezigheid van nog andere inbre. kers kon worden geconstateerd, ging de agent de B. assistentie halen en terstond daarop werd in de geheele omgeving een uitvoerig onderzoek ingesteld en alles afge zocht. De dief werd echter niet gevonden en aanvankelijk raakte men diens spoor op de Anna Paulownalaan kwijt, waarheen hij zich blijkbaar had begeven achter het huis om en door den tuin. Inmiddels had men de politieauto gerequireerd en met behulp van dit voertuig werden alle wegen in de omge ving afgezocht en ook de verbindingswegen naar Amersfoort en in de richting Amster dam. Nergens was echter iets te bespeuren, zoodat men ten slotte, ook al door de han dicap van de buitengewone duisternis, het zoeken moest opgeven. Den volgenden morgen omstreeks 7 uur kwam echter de heer B|., wonende aan de Anna Paulownalaan vlak achter het perceel van den heer Sukkel, bij de politie aangifte doem, dat ook bij hem was ingebroken. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de dief daar was binnengekomen door een W.C, raampje aan de achterkant van de villa, waarvan hij enkele ijzeren staafjes had ver bogen. De geheele benedenwoning was doorzocht!, doch de dief had vrijwel niets van zijn gading gevonden.. Alleen uit de keu. ken werd een bedrag van f 2.vermist uil een geldbeursje. Uit de gang bleek te zijn verdwenen een garbardine-regenjas, toebe hoor en de aan den heer B. Even hierna kwam de aannemer van de B. uit de Spoorstraat aangifte doent, dat ook bij hem was ingebroken in zijn garage naast het huis, waaruit een jongensrijwiel werd vermist. De sponningen van de garagedeu- reni waren opengebroken en op die wijze was de dief binnengekomen. Dat deze in braak door denzelfden persoon was ge pleegd als bij den Heer Sukkel bleek al j spoedig toen men de sleutel van de schuui van den heer Sukkel, die verdwenén was, te rugvond in de garage van den heer van di B. Den volgenden ochtend werd terstond het onderzoek met kracht voortgezet en de politie meende, een spoor te kunnen vinden via het achtergelaten rijwiel. Uit verschil lende kenteekenen daarop mocht 't al spoe dig gelukken den rijwielhandelaar, door wien dit rijwiel enkele maanden geleden was af- geleverd, zekere J. van O., te Amsterdam op te sporen. Er bleek toen, dat het rijwiel enkele maanden geleden verkocht was aan een tuindersknecht, wonende in den Sloter- polder nabij Amsterdam. Deze knecht had echter reeds op 4 September j-1. bij de po litie te Amsterdam aangifte gedaan, dat des nachts te voren dat rijwiel te zijnen na- deele was ontvreemd uit een schuur, waar toe onbevoegden zich door braak toegang hadden verschaft. Het onderzoek wordt nog steeds voortge zet maar het is te betwijfelen of het veel succes zal opleveren. Inmiddels is wel ge bleken, dat de inbreker vanaf de Anna Pau lownalaan zich dwars door de akkers en velden een weg heeft gebaand naar de Spoorstraat, alwaar hij het rijwiel heeft ont vreemd!, zoodat het thans te begrijpen is. dat de politie er niet in mocht slagen hem op de wegen in de nabijheid aan te treffen Waarschijnlijk is hij toen per fiets langs achterwegen vertrokken. de DE VEREENIGING VAN VRIJZ.- GODSD. LIBERALEN. De Vereeniging van Vrijz.-Godsd^ Libe ralen houdt op Zaterdag 24 en Zondag 25 September in het Bondshuis van den Ned. Protestantenbond te Soesterberg een confe rentie voor jongeren ter belichting van in houd en taak van het Vrijzinnig Protestan tisme aan de hand van de beginselen der Vereeniging. Prof. Dr. B. Dj. Eerdmans te Leiden, de heer M. P. Kokje te Harderwijk en Prof. Mr. J. A. Eigemaq!, Hoogleeraar aan de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam, zullen het woord voeren. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Woensdagmiddag omstreeks half vier heeft alhier een ernstig vliegongeval plaats gehad. Op tot nu toe onverklaarbare wijze is het Fokker-jachtvliegtuig D 16, bestuurd door den luitenant-vlieger L. T. C. J. M. van Hootegem, nabij het Vliegveld bij den Spoorweg naar Soestduinen, tijdens een oefenvlucht naar beneden gestort. De be stuurder, de eenige inzittende, werd op slag gedood. In vreeselijk verminkten toestand werd het lichaam gevonden, waarvan hoofd en armen afgerukt waren. Het toestel werd totaal vernield. De verongelukte was ongehuwd en alhier woonachtig. INTERNATIONAAL LUCHTVAART CONGRES. Maandagmiddag heeft in de Ridderzaal te 's-Gravenhage de plechtige openingszitting plaats gevonden van de algemeene confe rentie der Fédération Aeronautique Inter nationale. Z.K.H. de Prins woonde de plech tigheid bij alsmede de minister van Wa terstaat. Öok was tegenwoordig de com mandant van de militaire luchtvaartafdee- ling te Soesterberg, Overste van Santen. 33 naties zijn bij deze conferentie vertegen woordigd. DEELNEMING DER LUCHTVAART CONFERENTIE. Koopt Uw Radiobode bij N.V. EERSTE SOESTER ELECTR DRUKKERIJ Van Weedestr. 7, Soestdijk 'Naar aanleiding van het vliegongeval van Woensdag te Soesterberg, heeft namens de internationale luchtvaartconferentie in het Kurhaus de voorzitter, prins George Bibes- co, een telegram van hartelijke deelneming gezonden aan den commandant van de mi litaire luchtvaartafdeeling alhier. ^KANTONGERECHT TE A'FOORT. an tien tot vier uur met een half uur pauze. En copy? Ho, maar,. Fen der zaken nam volle twee uur in be slag. En daarover zal het hier gaan,. We zullen het geval wat opvouwen, het geven in klein bestek. Het passeerde op den straatweg de Bilt Amersfoort, onder Soesterberg nabij het ge bouw Protestantenbond!. Daar staat een wagen in lossing. Een mo torrijder, de Amersfoortsche bloemist B., die bij het geval vermoedelijk voor zijn ge heele leven is geblesseerd, komt van U- trecht af en maakt een praatje met de twee lossers van den wagen. Hij blijft op zijn mo tor zitten, die gereden staat, achter den wa gen. Toen hij zal weg gaan, ziet hij van den Dtrechtschen kant een auto komen op klein 100 M. afstands,. Hij meent den weg nog te kunnen oversteken (in schuine richting) om aan de rechter zijde te komen. 20 M. verder wordt hij aangereden komt zelf op het lin kerspatbord van den auto te liggen. De mo tor wordt nog meegenomen'. De moet in den betonnen zijkant is nog aanwezig. De foto wees aan 12 Meter remmen, toen 24 Meter blokkeeren, dus pal remmen, toen de plaats van aanrijding, toenv nog 24 Meter blok keeren. Wat moet dat een vaart zijn geweest! VerdL, de chauffeur B. A. uit Ermelo, kwam er grif voor uit, 90 4 95 K.M. Maar dat was nog niets voor zijn wagen, zooals er geen enkel nog reed in Nederland. Hij kon 140 K.Ml halen. Met deze krankzinnige vaart op dezen weg met boomen aan weers kanten. werd een krankzinnige overge bracht naar Ermelo Veldwijk, ten minste een zieke. Getuigen 4 charge beweerden dat de motor rijder reeds was overgestoken en de rechte richting op Amersfoort al had aangenomen, toen hij werd gegrepen. Getuigen 4 déchar ge spraken van nog onder het oversteken. Dit laatste leek meer te kloppen met de wij ze waarop de motor was gegrepen en de man was terecht gekomen. Dit stond echter ook vast, dat het onge luk voor beiden aan de rechterzijde van den weg plaats vond. En de vraag dringt zich opj. al werd dit bij de behandeling niet aan geroerd. waarom bij aanvang van remmen, dus toen de motorist was waargenomen door den chauffeur, deze niet links heeft aangehouden; er was voldoende ruimte. Het primair ten laste gelegde; het niet genoeg links aanhouden, liet Openb. Min. varen. Z.E.A. stelde den eisch van schuldig en f 100 boete op het subsidiair ten laste gelegde, het in gevaar brengen van veiligheid van verkeer. Of dezelfde boete voor het secon dair subsidiair ten laste gelegde: het rijden met te groote snelheid voor dezen weg. Het verweer van den rechtskundigen raadsman Mr. Steinz (Amsterdam), dat zulk rijden niet strafbaar was, anders zou deze wagen met max. 140 K.M. niet in loop zijn, een uitstekende wagen, ging niet op voor dezen weg met aan weerszijden boomen. Deze advocaat had vrijspraak gevraagd,

De Soester | 1932 | | pagina 5