2e BLAD N an Ee CTEN Roding - Boorden ng raat 41 Vervolg Gemeenteraadsverslag. mm :ht-vilt IEMING ham Brood \G O^Plaatselijk Nieuws^C de UTRECHT ARN rden vergoed RSIERINOEN r: AL - SOEST - Telef. 2090 2FOON 2168 bchoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag l October 1932, No. 78 ïleloon 2086 oon 2290 5n, in. en >0 ijn stilzwij- landaal kon Maar Noel leven even- is nog haar rwijl zij ra pt Het leek ïrgeten had. en uitbarst- haar moed wischte de r huilen, of het bal! ry? Hij zal lar hoe eer ster! Er is ii hoek van i een wals. r en Audry zonder ge- af en toe eninaal den rnentreffen, niet lang lf om, eer loei in een :el van de Mrs. Che- jor eeuige turston ;n moment' vervolgd. mogelijk houden. Onlangs nog is aan den heer Klein een soortgelijke ontheffing ge weigerd en daarom is het nu toch onmo gelijk korten tijd later een zelfde ontheffing aan Hartemink toe te staan. De heer v. d. Breemer wil in dezen erg toegeefsch zijn, wat misschien zijn oorzaak vindt in het feit, dat hij ook zelf daar een perceeltje grond heeft liggen (vroolijkheid). Ik kijk niet vooruit, maar ik kijk liever te rug, zegt spr. en ben voor ontheffing. De heer Grootewal meent, dat de nieuwe bouwverordening niet moet worden toege past als het niet kam Verbetering en ver traging op gedeelten, die vroeger als Ko- dorven zijn, moet men niet het eerste gaa». doen. De overgang moet geleidelijk zijn, want een bekrompen bebouwing vlak ne vens'een zeer ruime bebouwing zal gerust niet mooi staan Op nog niet bedorven plaatsen moet nVen de verordening strikt handhaven, maar hier is een uitzondering. De heer de Nies meent, dat ter plaatse toch geen kapitale particuliere huizen zul len verrijzen, daar men er al winkelhuizen heeft, een melkfabriek, een kunstmesthan del en een autogarage. £en te bouwen ka pitaal huis zal dus toch geen bewoners krijgen en dan blijven leeg staan, terwijl het voor de gemeente veel beter is wat kleinere huizen te hebben, die bewoond worden,, dan grootere te hebben, die leeg staan. De heer Busch meent, dat uien over ont sierend of sierend la'ng en breed kan pra ten, dat is een kwestie van apreciatie. Men moet een breede en practische kijk hebben. Als men aan de makelaars vraagt, waar naar momenteel vraag is, zal men hooren, dat zeker geen kapitale huizen worden ge vraagd. Er waren ter plaatse 4 terreinen elk van f 4000 aan grondwaarde. En 1 woonhuis op f 4000 grond wordt momen teel te duur. Men moet waken voor een groote massa dood kaptiaal. De heer Nooder vraagt naar het advies van den ontwerper van het uitbreidings plan, den landschapsarchitect van Nes, welk advies e.her voor dit geval niet blijkt te zijn gevraagd. Moet de gemeen te de grond van particulieren nu door wijziging zijner verordeningen heter be bouwbaar maken), zoo vraagt spr. De heer de Bruyn heeft de teekening ge zien en constateert, dat het huis niet overal op 2.50 Meter van de erfafscheiding komt. Het terrein schijnt wat scheef te zijn en daardoor zal het huis ook scheef ten op zichte van den weg komen, waardoor de af stand tot de erfafscheidling op 'n punt 2,5 Meter is en op een ander punt nog geen 1,80 Meter. Dat is dus nog veel erger, dan het voorstel lijkt. De heer Hornsveld heeft de teekeningen gezien, en geeft toe, dat het door den heer de Bruyn gesprokenen juist is. De heer Busch meent, dat het huis dan moet worden rechtgezet, wat echter een kwestie is van de bouwpolitie. Principieel stelt spreker voor de verordening te wijzi gen en te bepalen, dat tusschen de Molen straat en de Torenstraat ten aanzien van de Middelwijkstraat een minimum maat zal gelden van 2.50 Meter afstand van de erf afscheiding. De heer Hornsveld constateert, dat het te bouwen huis te groot is voor het beschik bare terrein en dat daarom het huis scheef wordt geprojecteerd. Hij gaat accoord met deni heer Busch, maar het huis moet dan worden rechtgezet en mag nergens dichter dan 2.50 Meter hij de grensafscheiding ko men. De bouwer moet het huis dan smal ler maken. Na uitvoerige discussies, waarbij de voorzitter nog opmerkt! dat wijziging der bouwverordening thans niet aan de orde is en niet behoorlijk is voorbereid, en zon der wijziging daarvan deze ontheffing for- meeLzal moeten worden/geweigerd, wordt ten slotte tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. om de ontheffing te weigeren wordt aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Tegen het voorstel van B. en W. stemden de heeren Grootewal, Hornsveld, Busch, van den Breemer, van Klooster en e Nies. Na deze stemming verklaarde de heer Busch in de volgende vergadering te zul len komen met een officieel voorstel tot wijziging der bouwverordening zooals door hem was aangegeven. De heer Hartemink kan dan opnieuw een verzoek doen. De Voorzitter meentj, dat dat de regelma tige manier is, als dat voorstel komt kun nen we altijd verder zien. 14). Vaststelling van een besluit tot het treffen eener dading met W. A. Hilhorst. (No! 952). De heer Gasille weet zeker, dat de heer VV. A. Hilhorst niet accoord zal gaan met den eisch van de gemeente! dat hij niets meer van de gemeente te vorderen heeft. Deze voorwaarde heeft hij niet geaccep teerd. Op andere gronden, dan in de oor spronkelijke dagvaarding is gesteld, voelt de heer Hilhorst zich toch nog bezwaard en op die andere gronden wil hij verder nog trachten het door hem ten onrechte be taalde terug te krijgen. Hij heeft betaald op 9 April 1924, terwijl het Wegenfonds eerst is ingesteld bij Raadsbesluit van 6 Mei 1924, terwijl de verordening eerst dateert van 30 Juni 1924. Hij heeft dus betaald voor een fonds, dat op het moment der betaling nog niet eens bestond erf de rechten om op die gronden de betaalde gelden terug te vor deren, wil hij nog niet afstaan. Indien deze dading zoo wordt aangenomen, geeft het toch niets, daar dan de heer Hilhorst wei gert te teekenen. Spr. vraagt nader onder zoek en overleg. De heer Grootewal wil alleen het belang der. gemeente laten gelden en of de heer Hilhorst teekent of niet, mag op het oogen blik niets ter zake doen. Als de heer Hil horst wil teekenen op dc voorwaarden van de thans voorgestelde dading is dat een voordeeltje voor de gemeente, dat de ge meente 'zeer zeker moet accepteeren. Tee- kent de heer Hilhorst niet, dan gaat de zaak gewoon door. Voor de gemeente is er geen enkel bezwaar om deze dading met haar voorwaarden thans aan te nemenv te meer niet, omdat het concept van deze da ding is goedgekeurd door den advocaat van den heer Hilhorst. De heer Busch vraagt of de heer Hilhorst wel over de voorwaarden is gehoord, bij gebreke waarvan dat nog moet gebeuren. Spr. is voor een dading, als deze practisch mogelijk is maar tegen een besluit te ne men, dat toch nimmer practische uitvoe ring kan krijgen. De heer Nooder begrijpt de houding van den_ heer Hilhorst niet goed!, die thans f 350.aan de gemeente wil geven nu hij zijn proces heeft gewonnen en er heel goed voorstaat. De heer Busch wil de omstandigheden vergelijken en de zaak eens goed onderzoe ken. De heer Endendijk meent, dat inmiddels in hoogste instantie een uitspraak is ge vallen in een soortgelijk geval te Blaricum, waarbij de gemeente in het gelijk is ge steld en dat diit de reden is, waarom de heer Hilhorst die zaak thans maar liever wil afdoen,, bang als hij is, dat hij het in hooger beroep toch zal verspelen. De heer Gasille deelt een en ander uit voeriger ipedel, doch ontkent nadrukke lijk, dat het concept van de voorwaarden van den advocaat van den heer Hilhorst is, die dat concept ook niet heeft gezien of goedgekeurd, het concept is van den advo caat der gemeente, Prof. Molster. In Am sterdam en. in Blaricum heeft de Hooge Raad in soortgelijke gevallen der gemeente in het gelijk gesteld, doch voor Soest heeft de heer Hilhorst nog andere pijlen op de boog. Hij wil dit proces wel beëindigen, maar behoudt zich uitdrukkelijk het recht voor desnoods een ander proces tegen de gemeente te beginnen op andere grond slagen. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. om de dading onder de gestelde voor waarden aan te gaan, als de heer Hilhorst wil teekenen, aangenomen met 12 tegen 2 stemmen. Tegen het voorstel stem dien de heeren Gasille en de Nies. 15. Behandeling van een verzoek van W. van Egdom om terugbetaling van een be drag voor rioolbuizen, welke buizen door hem betaald zijn en door de gemeente ge bruikt zijn bij de rioleering van den Hart- weg. (Noi. 2611). Ue heer Busch is tegen het voorstel om de terugbetaling te weigeren. Hij acht een zekere restitutie billijk, daar er anders een soort roofpolitiek wordt gevolgd. Bij de stemimling over het voorstel wordt dit ech ter aangenomen met 13 tegen 1 sterr^, waarbij dus de terugbetaling is geweigerd, Tegen dit voorstel stemde de heer Busch. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening, als bedoeld bij art. 38, 4e lid der Lager Onderwijswet 1920. (No. 2634). Op voorstel van den Voorzitter wordt dit punt aangehouden tot de volgende ver gadering. teneinde eerst alsnog het advies in te winnen van den Nederlandschen Bond van Onderwijzers, zooals bereids bij de ingekomen stukken is heslist. 17. Behandeling van verzoeken: n, - om verhuur van grond. (No. 2240). b. om vermindering van den huurprijs van gronden. (No. 2618).. Rij het verzoek om huur van grond door den heer Simon, verzoekt de heer Busch eens naar den andere oplossing' te zoeken en den heer Simon een ander stukje grond toe te wijzen, waarop hij zijn huisje kan plaatsen zonder 'in strijd te komen met het 'ketenbeshiit. De heer Endendijk erkent, dat de voor- lliggende aanvrage moet worden geweigerd, maar den heer Simon is iedere andere plaats ook goed' en hij wil andere voorwaar den graag aanvaarden. De heer Grootewal wijst erop, dat het thans aangevraagde perceel niet minder dan 2 H.A. groot is en vindt dat wel wat te veel gevraagd van iemand, die beweert volko men dakloos te zijn. De man moet zoo mo gelijk worden geholpen, maar zeker niet met 2 H.A, grond. Deze aanvrage moet dus worden geweigerd en een nieuwe aanvrage li e meer in overeenstemming is met 'smans werkelijke noodzakelijke behoefte, kan dan opnieuw worden beoordeeld. Is de man wel heelemaal dakloos? De heer Busch meent van wel, de man is zwervende en men moet niet de schijn wek ken in dezen bevooroordeeld te zijn. De man wil pogen zijn bedrijf van kunstweven weer te gaan uitoefenen en men moet hem dat mogelijk maken. Als hij zich aan billijke voorwaarden en aan 'n aangewezen plaats wil onderwerpen, is pas de tijd gekomen om de zaak mogelijk te verklaren. De heer Gasille meent, dat de man thans woont in het z.g. kabouterhuis en ook on dersteuning geniet. Van huur betalen zal dus geen sprake zijn. Toen hij in staat werd gesteld 3 dagen per week te werken, kwam hij met een doktersattest aandragen, dat hij niet werken mocht en onlangs toonde hij een tweede doktersattest', dat hem ander dan licht werk verbood. Conform voorstel van B. en W. wordt de aanvrage om huur, afgewezen'. Ten aanzien van het verzoek van J. J. Brouwer om verminderling van huur, merkt de heer Gasille op, dat de Commissie voor het Grondbedrijf de zaak nog eens nader heeft onderzocht. Waar elders het mesten voor rekening der gemeente is en betere gronden dan deze voor minder verhuurd zijn, stelt de Commissie nader voor de huur van f 1.80 per Are nog verder te verminde ren dan tot f 1.30 en namelijk tot f 1. per Are. De heer van Klooster acht zelfs f 1. nog een tamelijk goede huur voor dezen grond, wat neerkomt op ongeveer f 57 de d&mmaat. B. en W. nemen het gewijzigd voorstel ad f 1.per Are over, welk voor stel wordt aangenomen. 18. Vaststelling van het le Suppl. kohie der Straatbelasting 1932. (No. 129):. Vastgesteld en de 2 invorderingstermij nen bepaald. Thans is aan de orde de aanvullings agenda. 19. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond aan de NHeuwstraat van A. van 't Net. Hieromtrent berichten B. en W. het na volgende aan den Raad: Overwegende, dat A. van 't Net!, wonen de te Soest, Nieuwstraat 24, bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan de Nieuwstraat gelegen strook gronds ter groote van ongeveer 137 M2 in eigendom 12'/ï ct. per stuk, zijn verkrijgbaar bij HEEREN MODE-MAGAZIJN F. C. Kuijperstr. 10 Telef. 2169 af te staan ten behoeve van de verbreeding van die straat; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen Gelet op de artt. 171 en 228 der Gemeen tewet; stellen wij U voor te besluiten: I. van A. van 't Net voornoemd of van wien het ten dage van de overdracht zal blijken aan te gaan ten behoeve van de ver breeding van de Nieuwstraat kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hypotheek een strook ter grootte van, ongeveer 137 M2 van het aan de Nieuwstraat gelegen perceel sectie H. No. 3862, een en ander zooals bedoelde strook op de bijbehoorende schetskaart in geel is aangegeven en na der ter plaatse door of vanwege Burge meester en Wethouders zal worden uitge zet en aangewezen en voorts, onder de be paling, dat voor rekening der gemeente komen de opmetiings- en overdrachtskos ten. II. Aan het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen de uitvoering van dit besluit)', alles met inachtneming der artt. 78, 120122 der Gemeentewet. De heer Gasille vindt deze extra spoed weder onaangenaam. Deze kwestie hangt immers met een andere samen! De voorzitter ontkent dit; di,t is een aparte zaak, die met de door den heer Ga sille bedoelde niets te maken heeft. Met die andere zaak is men drmk bezig. Bezwa ren zijn daarbij echter gerezen ten aanzien van de erfpacht van den grond, waarop het bewuste huis staat. Overleg daarover is gaande, doch men heeft voor die zaak andere dwangmiddelen en behoeft haar niet aan dc thans voorgestelde te koppelen. Het voorstel wordt aangenomen. 20. Behandeling van een adres van W- van Breukelen, verzoekende ontheffing van het bepaalde van artikel 25 der Bouwveror dening voor den houw van 4 woningen on der één kap aan de Beckeringhstraat mét voorstel van B. en W. Deze schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij adres dd. 14 September j.1. heeft de heer W. van Breukelen, wonende Becke ringhstraat 15 alhier, zich tot ons college gewend, met het verzoek hem ontheffing te verleenen van het bepaalde in artikel 15 der Bouwverordening dezer gemeente! in verband met den door hem voorgenomen bouw van een blok van 4 woningen onder één kap. op het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, in sectie H. 2269 en gele gen aan de Beckeringhstraat, zulks volgens overgelegde situatieteekeninig. Dit adres ter tafel Uwer vergadering brengende, deelen wij, U mede, dat wij hieromtrent het advies hebben ingewon nen van den technisch-ambtenaar, belast met de leiding van bouw- en woningtoe zicht, welk advies wij hierbij overleggien. Blijkens dit advies zal het bouwwerk niet alleen wordt gesticht op het perceel, sec tie H. 2269, doch ook voor een klein ge deelte op het perceel, sectie H. 2795. Aangezien bij ons College geene bezwa ren bestaan tegen de totstandkoming Van voormeld bouwwerk, stellen wij U, gelet op bovengenoemd advies, voor te besluiten ontheffing te verleenen van het voorschrift van artikel 15 der bouwverordening voor den bouw, hierbovenbedoeldi, op de percee- len, sectie H. 2269 en H. 2795 waneer van Breukelen vrijwillig en kosteloos aan de ge meente in eigendom zal hebben aangeboden een gedeelte van het perceel, sectie H. 2796k gelegen langs de Beckeringhstraat, groot 80 M'2, en een gedeelte van het perceel! sec tie H. 2795, groot 30 M2, zooals deze stroo- ken grond op de bijgevoegde teekening respectievelijk in blau/we en in gele kleur zijn aangeduid en nader ter plaatse door- of vanwege Burgemeester en Wethouders zullen worden aangewezen! zullen de kos ten van opmeting en overdracht van den grond voor rekening der gemeente zijn, en de kosten van het verplaatsen van hekken, meterputten, dienstleidingen! enz. voor re kening van van Breukelen voornoemd. Wij deelen U nog mede, dat de Commis sie Openbare Werken adviseert de ge vraagde onheffing te verleenen, en er op aandringt de desbetreffende aanvrage te behandelen in Uwe vergadering van heden. Conform voorstel van B. en W. aange nomen. Hierna is aan de orde de RONDVRAAG De heer de Nies verzoekt in de Commis sie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling 3 wevknemersleden te benoemen! dan kan elke organisatie er één vertegenwoordiger in hebben. Dit punt wordt verwezen naar de betrok ken Raadscommissie, waarvan de heer de Niies zelf als lid is benoemd. Ten aanzien van het op te richten zwem bad, verzoekt dezelfde spreker, dat even tueel te laten maken door ter zake bekwa me1, goede vaklui en niet door leeken. Dit punt is reeds behandeld bij punt 12 der agenda en komt nog nader aan de orde. De heer de Nies verzoekt hem te excu- seeren als hij uit gebrek aan parlementaire routine iets verkeerds vraagt en informeert verder wanneer de omzetting van het Bur gerlijk Armbestuur in Maatschappelijk Hulpbetoon is te verwachten. Wethouder Lodeesen zegt, dat deze om zetting nog steeds in wording is; doch be twijfelt, of die omzetting wel tactisch zal blijken. Behoudens naamsverandering zal waarschijnlijk wel niet veel gewijzigd kun nen worden, zonder andere groote bezwa ren te ontmoeten. De heer Busch zegt', dat het gewijzigd ontwerp van den heer Endendijk is en dat het persoonlijk inzicht van wethouder Lo deesen niet beslissend is. Laat men de zaak maar in den Raad brengen en bespreken. Al zou dan alleen de naam veranderd wor den zonder iets anders, is er toch al wat bereikt; de menschen hebben nu eenmaal een hekel aan het woord „Armbestuur". De heer Endendijk erkent', dat invoeging van medezeggingsschap der organisaties GEVONDEN VOORWERPEN: Aard van het voorwerp Ern planken schot Bewijs van Nederlanderschap Bruine dames-kaplaars Zaklantaarn Bankbiljet Schijnwerper (auto-) Wit met bruin hondje Wandelstok Terug te bekomen: Kerkpad ZZ 9 Politiebureau Lange Brinkweg 53 idem Hartweg 11 Politiebureau Torenstraat 7 Koninginnelaan 61. door het hooger gezag is afgewezen. Wethouder Lodeesen merkt nog op, dat was afgesproken, dat spr. met den heer Busch het Reglement nog eens met z'n bei den zouden bekijken, waar nog niets van is gekomen. De heer Nooder: „Dus de oorzaak der stagnatie ligt eigenlijk bij den heer Busch" (vroolijkheid). Wethouder Lodeesen: „Neen, dat moogt U niet zoo zeggen; laten we elk maar de helft der schuld op ons nemen." Spreker zal echter spoed betrachten en de zaak gauw in de Commissie brengen. Ten slotte vraagt de heer de Nies naar het principe der schoolvoeding en school- kleeding. Hoe staat dat nu? De voorzitter zegt, dat de burgemeester zelf deze zaak meer heeft behandeld; on derzoek naar den stand van heden zal wor den ingesteld. De heer Busch meent te weten, dat de stagnatie hierin is gekomen), doordat de schoolbesturen die voeding en kleeding lie er aan zich zelf willen trekken. De heer Gasille verzoekt nogmaals voor taan de gemeente-rekeningen en bedrijfsre- keningien en ook de begrootingen aan den Raad zelf aan te bieden en dat te doen in de Raadsvergadering zelf. Dat is voor al les beter, is meer formeel en voorkomt kwesties. Het is ook elders gebruikelijk. De voorzitter wil zulks overwegen en deelt nog op een betreffende vraag mede. dat met het opstellen van de begrooting voor 1933 spoed wordt betracht. Het zal wellicht mogelijk zijn die begrooting aan den Raad in de 2de week van November aan te bieden. Er is echter niet genoeg per soneel ter secretarie om daarmede meer spoed te betrachten (alom gelach en ont kenningen). De heer Gasille wijst erop, dat deze aan bieding reeds op 1 September behoort plaats te vinden. De heer van den Breemer constateert, dat de Soesterbergschestr. nu tot de over weg bij Soestduinen vernieuwd is. Alvorens aan het verdere deel te beginnen, wil spre ker nog eens met klem aandringen om ..het Hoogt" weg te graven. Legt men daar eenmaal een nieuw wegdek aan, dan komt er natuurlijk nooit meer iets van. Voorloó- pig zou men kunnen beginnen de top van „het hoogt" af te graven en met den vrij komenden grond het gat er naast op te vul len, wat mooi kan geschieden in werkver schaffing. We hebben dan ook nog het voordeel, dat door die groote grondver plaatsingen de spiegel van het grondwater ter plaatse stijgt, wat weer van nut kan zijn, als daar in de buurt het zwembad zou wor den opgericht. Herhaaldelijk is gezegd, dat „het hoogt" zoo storend werkt op een goe de verbinding tusschen Soest en Soester- berg en nu is de gelegenheid prachtig die ongewenschte afscheiding eens wat te ver lagen. De voorzitter zegt ernstig onderzoek over deze kwestie toe. De vergadering wordt hierna te ruim 6.45 gesloten. PUBLIEKE VERKOOPING. Door Jhr. P. A. A. H). Graafland, cand. notaris te Baarn, waarnemende het vacante kantoor van wijlen notaris F. P. E. van Ditzhuyzen aldaar, werd Woensdagavond te 8 uur in hotel Okhuysen publiek ver kocht: I. Een zeer gunstig gelegen dubbel woon huis met schuur, erf en grond alhier,, aan de Koninginnelaan No. 49 en 51. groot 7.30 A. In combinatie verkocht aan den heer W. Kuyer te Soestdijk voor f 7500. II. Een huis met erf en grond te Soest aan de Birktstraat No. 27, groot 4.80 A. Dit perceel is niet geveild. HET MODEPALEIS „DE VLIJT". Door vriendelijke bemiddeling van den eigenaar van genoemd établissement, den heer L. Koelman, werden wij Woensdag avond im 9 uur 'n de gelegenheid gesteld, de nieuwe bouw te komen bezichtigen. Wanneer men voor het perceel staat, treft al dadelijk de rianten opzet! en vragen de aandacht de vergulde letters „de Vlijt" in den gevel aangebracht eni de electrische lantaarn. Verder ziet men ter weerszijden van de fraaie teakhouten winkeldeur een paar miniatuur-étalages voor speciale arti kelen. Vei der 4 étalages voor kousen, das sen, fijne tafelkleedjes en modeartkelen, twee driehoekétalages en eindelijk 2 groote étalages Voor de Stoffen-afdeeling en één voor de tapijt-afdeeling. Al deze stofvrije étalages ontvangen des avonds een zacht getemperd licht uit de zoldering, welke di rect opvalt. Des .daags heeft het daglicht overal vrijen toegang, zoodat steeds alle op zijn voordeeligst uitkomt. Komt men door de winkeldeur binnen, dan valt aller eerst op de glazen vitrine, des avonds even eens verlicht, speciaal ingericht voor iets aparts, en verder aan beide zijden van de enorme winkelruimte een menigte vakken en laden voor gemaakte goederen, dames- afdeeling, sokken, handschoenen^ kousen, enz)., waar voor smaakvolle toonbanken zijn geplaatst, en de koopers op hun gemak een goed overzicht krijgen. Het achterste ge deelte as ingenomen door de corsetten af- deeling. men kan terecht in alle maten tot aan 102 toe. Een knus kantoortje sluit zich hierbij aan, waar de administratie wordt gevoerd, en waarin zich bevindt het groote schakelbord, dat voor het geheele gebouw dienst doet. In den winkel zijn 3 electrische schellen aangebracht om alle étalages te bereiken. In den linkervleugel bevindt zich een closet met waschgelegenheid voor het personeel en de klanten, en voert onder een trap naar den kelderverdieping, waarin allereerst is aangebracht de installatie voor het rolgordijn om de étalages af te slui ten voor het scherpe zonlicht. Verder zijn in den kelder ondergebracht diverse vloer zeilen, matten, kleeden en karpetten, zoodat men ook hier direct een overzicht krijgt. E*en paar flinke schuifdeuren geven toe gang tot het achterterrein dat zich uit strekt tot aan het Kerkpad; daarboven is aangebracht en solide hjjsc.hinrichting, zoodat alle aangevoerde stukgoederen di rect naar de magazijn-afdeeldng worden gebracht. Een ruime doorgang rechts van het perceel waar de wagens gemakkelijk kunnen passeeren. voert naar den hoofd weg; links af bereikt men het riante woon huis. Ter rechterzijde in den winkel voert een gernakkelijken trap afgedekt met teak hout naar de le étalage waar wollen-, wat- ten- en moltondekens zijn opgeslagen, en waar zich ook de vitrage- en wiegafdee- ling bevindt. Een deel van de étalage is bestemd voor magazijn, ter aanvulling van den winkelvoorraad. Boven deze éta ge is een gedeelte zolder. Alles in dit flin ke perceel heeft zijn vaste plaats,, Is stofvrij afgedekt, en door den eigenaar kan zelfs in den donker een bepaald artikel worden gevonden. Onder het mooie woonhuis, dat als Showroom dienst zou kunnen doen. bevindt zich de centrale verwarming, ook voor water, de kolenbergplaats en voor de fietsen. Alles is degelijk, keurig en met smaak afgewerkt. Het koopen zal hier wel van zelf gaan. Daar de eigenaar reeds 10 jaar zaken doet in het belendende perceel naar genoegen der vele koopers, zal het debet in dit luxueux paleis zeker stijgen. Wij wenschen hem voortdurend succes,. De geheele opzet van dit moderne mode paleis is van den eigenaar zelf in teekening gebracht door den heer G, Th. Ruberg, architect te Zwolle. Aannemer was de heer G. van de Pol te Hooglanderveen; het keu rige glas- en schilderwerk in zachte tinten uitgevoerd, is van de firma W. Huiurde- man en Zn., die daar eer mede in legt. De electrische installatie werd uitgevoerd do.or den heer W. Bosboom, de sanitaire afd. door den heer M. Visman, de centrale ver warming door de N.V. Jacobine-Hollandia v/h Merkx en Boerboom te Nijmegen. Al len te saam hebben hun uiterste best ge daan om iets fraais te maken, dat hen siert en tegelijk den geheelen winkelstand. Men behoeft nu niet het dorp te verlaten om goed terecht te kunnen. ,,De Vlijt" is van alle markten thuis en kan elk naar be lieven bedienen. Soest gaat hard vooruit. Zaterdagmiddag om 4 uur officieele ope ning. EIEREN VEILING. Kippeneieren f 4.30f 5.per 100 stuks. Henneneieren f 2.00—f 2.85 per 100 stuks. Handel vlug. OVERZICHT GEMEENTELIJKEN KEURINGSDIENST over de maand Augustus 1932. Geslacht werden op de N.V. Centrale- Slachtplaats: 54 Runderen, 2 paarden. 2 hitten, 4 pinken, 18 vette kalveren, 1 gras kalf, 2 nuchtere kalveren en 136 varkens. Huisslachtingen: 1 vet kalf en 2 varkens. Ingevoerd werd: 7337 kilogram vleesch. Uit nood werd gedood: 1 varken, en ge storven 2 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van Sterilisatie, 2 varkens. Tuberculose kwam voor bij: 5 runderen en 10 varkens. Afgekeurd werden: 3 varkens. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 7 longen, 2 harten, 25 le vers, 2 maag en darmen, 4 nieren, 3 borst- vliezen, 5 lymphklieren en 7 kilogram on- gesmolen vet. Van Varkens: 37 longen, 15 harten, 15 levers, 2 maag en darmem, 4 nieren, 2 borst- vliezen, 10 lymphklieren en 15 kilogram ongesmolten vet. Van vet kalf 2 nlieren en van paard 1 lever. Tegen een drietal personen werd proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van den Vleeschkeuringswet. MEUBILAIR WEGGEHAALD. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd aan de politie alhier medegedeeld, dat de echtgenoote van een inwoner uit Hilversum het meubilair u'it die woning zonder voorkennis van haar echtgenoot had laten vei wijderen en per verhuiswagen had laten overbrengen in de richting Amers foort. Bij onderzoek trof de politie deze verhuiswagen inderdaad aan op dert Rijks weg in de buurt van Amersfoort. De vrouw was daar niet bij en de vervoerders waren ook niet in het bezit van eenig bewijs van opdracht. Na eeriig heen en weergepraat achtten de vervoerders de zaak te riskant en vertrokken met den wagen en de meu bels weer naar Hilversum terug. BELASTINGPLAATJES ONTVREEMD In de laatste dagen worden zoowel te Soest als in de omliggende gemeenten her haaldelijk belastingplaatjes ontvreemd van rijwielen van schoolkinderen, die nabij de school geplaatst zijn in de rijwielbergplaat sen. Naturlijk wordt naar een en ander onderzoek gedaan en daarop scherp gelet, maar men zal toch goed doen hiermede re kening en een oogje in het zeil te houden. VEILIGHEID VAN VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. Donderdagmiddag is op de Nieuwesteeg een dame aangereden door een auto, welke naar haar meening zeer eigenaar(Üg ma noeuvreerde, zoo, dat zij tegen een andere stilstaande auto opkwam, waardoor zij kwam te vallen en verwondingen bekwam aan den arm en verschillende scheuren in haar mantel. Bij onderzoek bleek de auto toe te behooren aan den heer D. de G. te Amersfoort, tegen wien ter zake proces verbaal zal worden opgemaakt.

De Soester | 1932 | | pagina 5