Chabloneerpapier Burgerlijke Stand >o $"4 Rechtzaken r-© O^PlaatselijkN ieuw s^O BAARN. WAPENSTTSTANDSDAG. É-!*-d Verschillende organisaties in Baarn en Soest, als de afdeeling Baarn en Soest van ,,Kerk en Vrede", de afdeeling Soest van den Algemeenen Nederl. Vrouwenbond, de Anti-Militairistische Vereeniging Soest, de afdeeling Baarn van den Vrijz. Democrati- schen Bond en de afd. Baarn van de Jon geren Vredesactie, hebben zich aaneenge sloten om den dag, waarop 14 jaar geleden een einde kwam aan den Wereldoorlog, niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, omdat jufist de 11de November de geschik te dag is om te getuigen van den gezamén- lijken wil van den vrede. O]) den avond voor dien dag zal in Baarn een herdemkingssamenkomst worden be-« legd. In die samenkomst zal ds. N. Padt als spreker optreden, terwijl voorts een pa cifistisch tooneelstuk zal worden opge voerd. Den 15den November zal in Soest een bij eenkomst worden gehouden, waarbij spre kers zullen optreden; voor dien avond staan tevens muziek en declamatie op het pro gramma. INBREKER GEARRESTEERD. De vorige week werd ingebroken in de villa van den heer R., op den hoek Luit.- Generaal van Heutszlaan en Zuiderlaan. De toegang tot deze villa werd verschaft door opschuiving van ramen en door verbrekin gen. Zoo werden o.a. de spijlen van den kelder vernield. Alle kasten zijn openge broken en uit deni kelder wordt een hoe veelheid wijn vermist. De politie, die ver wachtte dat de daders zouden terugkomen, om nog een hoeveelheid wijn weg te halen, posteerde zich den volgenden avond in de villa met revolvers gewapend. Na onge veer een kwartier verschenen drie personen in de keuken. De agenten sommeerden dc inbrekers tmder bedreiging met hun revol ver de handen omhoog te steken. Dat de politie zich gewapend had, bleek een goe de maatregel te zijn, daar twee van den in brekers eveneens van een geladen revolver- voorzien waren. Zij droegen handschoenen. Geboeid werden zij overgebracht naar het politiebureau alhier. Hun rijwielen hadden zij. een plaatsje gegeven in het Baarnsche bosch, maar deze bleken verdwenen te zijn. Het gelukte de politie evenwel deze rijwie len nog terug te vinden bij twee medeplich tigen in deze gemeente. Deze beide perso nen werden eveneens gea-rresterd en naar het politiebureau overgebracht. Het zijn twee Hilversummers, genaamd V. en E. en drie personen uit deze gemeente afkomstig. De twee Hilversummers hadden revolvers bij zich. AMERSFOORT. ZIEKENHUIS DE LICHTENBERG. Door de toename van het aantal patiën ten in het ziekenlhulis De Lichtenberg al hier is uitbreiding van deze stichting drin gend noodzakelijk geworden. Met het oog op eene eventueele uitbreiding heeft Het bestuur besloten over te gaan tot het uit geven van een geldleening k 5 in stuk ken van f 1000, f 500 en f 100. De grootte van deze leening is nog niie'f bekend. DEN HAAG. DE SALARISPOSITIE VAN HET RIJKSPERSONEEL. Het algem. bestuur van de Centrale van Vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst kwam de vorige week alhier bijeen, ter bespreking van de plannen der regee ring, ten aanzien van de salarispositie van het Rijkspersoneel. De vergadering stelde vast. dat de in de Miljoenennota bedoelde plannen!, met inbegrip van de reeds loo- ftende korting, een salarisverlaging betee- kenen, welke door het Rijkspersoneel niet aanvaard kan worden. Aan het dagelijksch bestuur en bepaaldelijk aan de delegatie in de centrale commissie werd opdracht gege ven, aan een redelijk overleg met de regee ring mede te werken, onder voorwaarde, dat Verschillende zaken, welke met de sala risvermindering een onverbrekelijk geheel vormen, o.a. de wijze van afvloeiing van personeel, bij dat overleg zullen worden betrokken. POSITIE DER SCHEPEN OP 29 SEPT. 1932. MAILSCHEPEN N.V. ROTTERDAM- SCHE LLOYD, R'DAM. in.s. Baloeran 29 Sept. te Southampton uitreis m.s, Dempo 28 September van Batavia thuisreis m.s. Indrapoera 28 Sept. -van Marseille thuisreis in.s. Sibajak 23 Sept. pass. Perini uitreis VRACHTSCHEPEN N.V. ROTTER- DAMSCHE LLOYD, R'DAM. m.s, Kota Agoeng 27 Sept. te Rotterdam m.s. Kota Baroe 28 September te R'dam thuisreis m.s. Kota Inten 28 Sept. tc Batavia PJBL m.s. Kota Nopan 28 Sept. van Suez uitreis m.s. Kota Radja 29 Sept. te Belawan uitreis m,s. Kota Tjandi 28 Sept. pass. Pt. de Gallc uitreis s.s. Blitar 24 Sept. te New York JNL m.s. Djambi 28 Sept. te Melbournc HAL s.s. Jacatra 27 Sept. van Batavia thuisreis s.s. Kertosono 29 Sept. pass. Cape Arnu thui s rei s.s. Palembang 28 Sept. van Padang thuisreis m.s. Tosari 29 Sept. van Suiez JNL BAARN. AFD. VROUWENVREDESBOND OPGERICHT. Alhier is opgericht een afdeeling van den Algemeenen Nederlandschen Vrouwenivrc- desbond. Het bestuur is als volgt samen gesteld: presidente mevrouw Bakker, pen- ningmeesteresse mevr. Adviaanse en secre taresse mevr. Renes, Eemnesscrweg 101. Het doel der Vereeniging is het maken van propaganda voor den vrede. In de oprichtingsvergadering werd. be sloten tot een propaganda-avond op 6 Oc- tober a.s., op welken avon<J meyrqm.w Van Berkum uit Soest een inleiding zal houden, terwijl de heer Van Warmelo uit Blaricym dan een lezing zal houden over.Jiet onder werp: „Oorlogsgevaar en oorlogsbestyij- ding". AMERSFOORT. O. L. VROUWETOREN. Voor 1933 is voor de restauratie en 't on derhoud van den O. L. Vrouwetoren op de Rijksbegrooting slechts uitgetrokken 20.000, de helft minder dan in 1932. HET ZOMERKAMP BIJ LAREN. Ingevolge de vragen van den heer K. ter Laan betreffende het instellen van een on derzoek ter zake van onbehoorlijkheden, welke in het zomerkamp in de Legerplaats bij Laden zouden zijn voorgekomen, heeft Minister Deckers, na reeds op deze vragen een antwoord verstrekt te hebben, thans nog het volgende aan den heer Ter Laan geschreven ,,!k heb dé eer U Hoogedelgestrenge mede te deeleu. dat nieuwe berichten tc mij ner kennis kwamen omtrent gebeurtenis- ien, die in het kamp van den kaderland- torm te Laren zouderQzijn voorgevallen In verband hiermede kart ik het onderzoek, bedoeld in mijn tot u gericht schrijven van 15 September 1932, nog niet als geëin iigd beschottwen. Ik stel mij voor, den naderen uitslag ter kennis van de Tweede Kamer te brengen." LAREN. AANLEG VAN HET HERTENKAMP. B. en VV hebben de mededeeling ontvall en van den inspecteur der werkverschaf- fing, mr. C. Wormser, burgemeester van Noord wijk, dat de regeering niet zal kun nen voldoen aan hun verzoek, ont de werk- aamheden voor den aanleg van het Her tenkamp -op het terrein tegenover het sta tion van de Gooische tram, tegen contract loon te doen uitvoeren, daar de uitvoering an dit object, als werkverschaffing be- •clumwd moet worden. B. en W. zullen daaroip in de eerstvol gende raadsvergadering voorstellen de verkzaamhed'en tegen loonen der rijksre geling te d'oen uitvoeren. De raaidsmiinderheid zal deze weigering der regeering wellicht aangrijpen om haar plan tot afschaffing van de rijksregeling pnieuw in behandeling te brengen. HARLINGEN. DE WEG OVER DEN AFSLUITDIJK. Zooals men weet bestond het plan den ïfsluitdijk tusschen Wie-ringen en Fries and deze maand voor het verkeer open tk' stellen. Met het oog op den toestand van den weg en in verband met de uitvoering van vrschil 1 en/de werken is echter de weg over len dijk nog niet geschikt voor openbaar verkeer. Voorloopig zal de weg over den dijt' dus afgesloten blijven. HUIZEN. EEN NIEUW MEER. Het gemeentebestuur heeft^ met het oog op de crisis en de werkloosheid, gezocht naar een óbject, dat gedurende eenigen tijd •en behoorlijke gelegenheid voor werkver schaffing kan opleveren. Het college van li. en \Y. heeft verschillende mogelijkheden onderzocht, en als het meest aanbevelens waardige het graven van een groot meer, op hooge zandgronden in deze gemeente^ evoaden. In een dergelijk werk zijn weinig n/atetiiaalkosten, het uitgegraven zand kèn- worden verkocht en zoo de kosten vermin deren, zoodat vrijwel alle ónkostien aan loon worden uitbetaald, wat bij een werk verschaffingsobject buitengewoon gunstig*' kan worden genoemd. Men hoopt zoo spoedig- mogelijk met de werkzaamheden te beginnen: honderd werkloozen zullen er gedurende twee jaar aan kunnen werken;, zoodat alleen aan loo nen reeds f 130.000 zal worden uitgegeven. Men is yan plan dit object onder de rijks steunregeling te laten uitvoeren, en zal de leiding er van berusten bij de Nederland- sche Heidemaatschappij. Het meer is ontworpen voor een lengte van 400 en een breedte van 100 meter: fraaie, begroeide glooiingen zijn rond de oevers gelegen, wandelpaden worden aan gelegd en alles wordt omringd door een dichten boschrand. Het gemeentebestuur hoopt, dat de aantrekkingskracht van het Gooi er aanzienlijk door zal worden ver hoogd. Het meer ontvangt zijn water uil bronnen; men zal zoo diep graven tot men deze heeft bereikt. Binnenkort zullen de proef boringen een aanvang- nemen. Men ver wacht tot een diepte van 30 nieter te moe ten boren, en zal de diepte van het meer ongeveer 30 M. bedragen. De juiste plaats is nog niet definitief vastgesteld; het gemeentebestuur onder handelt met verschillende grondeigenaren, en van het verloop dezer onderhandelingen is de plaats afhankelijk. AMSTERDAM. De K. L. M. heef-t van de Perzische ue- geering de verzekering gekregen, dat hr|ir toestellen over Perzië mogen blijven vlre- gen. DEN HAAG. HET LANDGOED TWICKEL TE DELDEN. Bij gemeenschappelijke beschikking van de .Ministers van Economische Zaken en Arbeid en van Financiën;, is van het mooie, bekende landgoed Twickel, onder Delden toebehoorende aan Dr. R. F. Baron van Hecckeren van Wassenaar, ruim 3100 H.A erkend als een landgoed in den zin van art. 1 der Natuurschoonwet 1928* Het landgoed, dat door een groot aan^a* breede wegen, met goede rijwielpaden,jis doorsneden, is voor het publiek openge steld]. behalve op de beide Pinksterdagtri en den morgen van Hemelvaartsdag. IinKRIMPING VAN DiENSTEN BIJ P. T. T. Op 26 en 27 September kwam de Bonds raad van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij (C. Bi. P. T. T.- te Utrecht in vergadering bijeen; hij stond onder leiding van den Voorzitter van dien Raad, A. Tepper uit Emmen. Van alle categorieën uit het P, T. T.- bedrijf waren vertegenwoordigers aanwe zig. Medegedeeld werd, dat het groote Pro testcongres der Nederlandsche Vakcentrale (N V.C.Jj, dat Zaterdagavond 24 Sept|. j.1. te 's-Gravenhage was gehouden tegen ver schillende regeeringsvoorstellen, neerge legd in de Milliocnennota, door circa 5.UU0 personen werd bezocht, waaronder een overweldigend aantal ambtenaren, behoo- rende tot het P st-, Telegraaf- en Tele foonpersoneel. Ook op deze Bondsraadsvergadering trad tegen de aangekondigde belangrijke inkomstenvermindering van het rijksperso neel groote ontstemming en verontwaardi ging naar voren. Sedert 1923 zal straks - 1 Januari 1933 een verlaging van 2ü k 30 zijn doorgevoerd* toegepast op loo nen, waarvan door de regeering steeds zelf is verklaard, dal zij zeker niet aan den hoogen kant zijn. Terwijl reeds 1 Januari a.s. opnieuw een verlaging voor het rijkspersoneel dreigt te worden doorgezet, waarmede de regeering f 24.000.000 besparing meent te kunnen ver krijgen, zal "daarentegen de belastingver- hooging op zijn vroegst 1 Mei a.s. van kracht worden en in 1933 totaal opbrengen f 18.000.000. Aan deze belasting-verhooging zullen ook de ambtenaren (die reeds een extra-crisis-offer brachten) hun deel moe ten bijdragen. De rijksambtenaren worden op die wijze in 1933 en volgende jaren twee maal getroffen. Bovendien achtte men het door de re geering aangevoerde indexcijfer der eerste levensbehoeften zeer aanvechtbaar. Et moet niet uitslditend vergeleken worden tusschen de duurte in Nov. 1928 en Juni 1032, doch het uitgangspunt moet tevens zijn het jaar 1919, in welk jaar het Bezoldi gingsbesluit-! 920 werd vastgesteld. Boven dien maken de crisis-wetten het leven steeds duurder. De extra-salarisverlaging voor de onge huwde ambtenaren werd scherp gecriti- seerdj. De politieke motieven der regeering om telkens weer de ongehuwde» te treffen, werden hoogst onzuiver en onbillijk geacht De ongehuwde ambtenaren zullen aan stonds circa een derde gedeelte van hun salaris moeten missen. Betreurd werd, dat de R.K. Staatspartij zich daartegen niet verzet en alz-oo de re geering ten deze in haar streven steunt1. Verdeeling der crisislasten over alle bur gers door een billijk progressief belasting omslag-stelsel is zeer wel mogelijk, indien de regeering èn politieke partijen in de Volksvertegenwoordiging daarover tot overeenstemming willen komen Bij het P. Ti. T.-personeel leeft niet de overtuiging, dat er naar gestreefd wordt de lasten der crisis evenredig te verdeelen. Ook de bijzondere bezuinigingsmaat regelendie hij het Staatsbedrijf P. T|. T. zijn en worden genomen, wijzen in tegen overgestelde richting. Vooral verschillende inkrimpingen van nuttige P. T. T.-diensten: openstellings- duur der kantoren, vermindering aantal be stellingen, enz. zijn noch voor het pu bliek, noch voor het personeel als direct noodzakelijk te accepteeren. Het als gevolg daarvan op groote schaal ontslag verleenen aan hulppersoneel is bovenmate stu/itend en .onmaatschappelijk,. Op deze Bondsraadsvergadering werd in dit verband zeer ernstig geklaagd over de gevolgen van DE OPHEFFING VAN DE DERDE BESTELLING in de groote steden. De Bondsraad van den C. B. P„ T. T. heeft hierover in een motie aan den Minis ter van Waterstaat en den Directeur-Gene- raad der P.T.TL opnieuw zijn gevoelens kenbaar gemaakt. De klachten over vertraging van de be stelling der correspondentie nemen ook ten plattelande toe. Inplaats van de Admini stratie Pi. T. T. wordt het personeel meer malen als de veroorzaker van dit ongerief aangezien. Wanneer het voorkomt, dat in het verkeer tusschen naburige gemeenten een verschil van een etmaal en langer tus schen tijdstip van ter postbezorging en dat van dc bestelling b'ij den geadresseerde te constateeren valt, dan moet het duidelijk zijn. dat de inkrimping van den postdienst in diverse gevallen al te straf wordt door gezet, terwille van soms slechts enkele guldens besparing per'dag. De Centrale Postbond zal zijn onderzoek naar de ge volgen dezer inkrimping van de diensten voortzetten. De dienstvejjzwaring voor de postcon ducteurs, het kantoor- en bestellend per soneel, verband houdend met de invoering der nachtposttreinen, werd uitvoerig be sproken,. De opheffing vatï Vele hulpkantoren en de positie der kantoorhouders kwam tevens ter sprake, evenals de omzetting van hoofd kantoren in hulpkantoren en van hulpkan toren in stations met al de gevolgen daar van voor publiek en dienst. De steeds lagere kantoor-vormen betee- kenen uiteindelijk ongerief voor de gebrui kers van de P. T. T.-diensten en ver vorming in benedenwaartsche richting van de vooruitzichten van het personeel. Vele interne dienst- en personeelsaange legenheden werden op deze bondsraads vergadering nog besproken,. Het bestuur zal aan verschillende daarvan aandacht schenken en deze zoo noodig bespreken met de autoriteiten. Het reeds gedurende langen tijd in het geheel niet bevorderen van voor hoogere functies geslaagde ambtenaren werd al zeer onbevredigend' geacht. Gevolgen hier van zijn o.in]dat geen benoemingen tot cofnmies plaats vinden, de formatie der categorie assistenten geen gelijken tred houdt met den aard der zich uitbreidende diensten, enz. Sterk werd de nadruk gelegd op het feit dat naast de alg<Mi. salarisverlaging nog zooveel andere extTa-verslechteringen voor het P. T( T.-personeel werden doorge voerd. Het druppelsgewijze aftappen van de regeling der positie van dit personeel mag niet langer voortgang hebben. Verschillende actie-middelen werden ten slotte besproken en goedgekeurd. Vestiging van 2228 Sept. 1932. D. J. Kok van Amsterdam naar Kamp weg 76; G. Spaan van Utrecht naar Kamp weg 28; V\\ C. Ierland van Enschede naar Soesterbergschestraat 51; A. B. Nieumeijer met vrouw van Zwollenkerspel naar Hei deweg 43; J. M. Stolk met vrouw van Am- terdam naar Klaarwaterweg 30; Th. Ar- pink met gezin van Eemmes naar Staalwijk- laan 2; B. H|. Len-sring van Eindhoven naar Koninginnelaan 77; C. H. van IJsendoorn van Amsterdam naar Vosseveldlaan 14; E J. A. van de Ven met gezin van Ginneken naar Heideweg 45; Wed. J'. J. v. d. Borg van l tucht naar Burgemeester Grothe- taat 34h; M. v. d. Kuilen van Hilversum naar Maatweg 2; J). M. van Meeteren van Wadenoyen naar Birktstraat 80; Th. J. L. van de Muyzenberg van Amsterdam naar Ferdi. Huycklaan 8; I. M. A. E. Visser van Ede naar Amersf.straat 140; J. C. M. Vast binder van Nijmegen naar Postweg 16; J. F. H. de Bruijn met gezin van Schiedam naar Vosseveldlaan 34; Wed. L. Bakker van Zuilen naar Verl. Talmalaan 17a; M. A. Bechholz van Amsterdam naar Koren- weg 9; D. D. J. Bokhorst van Utrecht naar Lange Brinkweg 74; H. Schut met gezin van Barneveld naar Torenstraat 6; J. Ca- pellen van Lienjden naar Nieuwe weg 100. Wed. A. Veerman van Kollumerland c.a. naar Kerkstraat 10e; S. Laan van Beemster naar Burg,. Grothestraat 24; H. F v. Haar- em van IJsselstéin naar Amersf.straat 119. Vertrek van 2228 Sept. 1932. W. J. Jv Gaasbeek van Verl. Postweg 41 naar Amersfoort Leusderweg 90; D. Vrie- sendorp van Vosseveldlaan 13 naar Zand- voort Hoogeweg 46; W. H. A. van Gisber gen van. Postweg 16 naar Hillegersberg Molen 154; C. Hoffman van Burg. Grothe straat 7 naar Hilversum Hilvertweg 88; M. Banis van Gallenk. Pels weg 28 naar Am sterdam Leonardstraat 4 huis; Wed- G. J. van Soest van Soesterbergschestraat 35 n. deni Haag Aert v. d. Goesstraat 3; J. H. Dolfin van Vosseveldlaan 40 naar Amster dam Adm. de Ruyterweg 175; W. Akker man met vrouw van Braamweg 13a naar Amsterdam Schippersgracht 5; O. Hooge- boom van Kerkstraat 37 naar Lemsterland Nieuwediijk 7; P. S. Booy met zoon van Ferd. Huycklaan 19 naar den Haag Gou verneurlaan 532; H. Th. Klinkhamer met ezin van Wilhelminalaan 10 naar Amster dam van Woustraat 239 huis; J. van Asch van Kerkpad ZZ 9 naar den Haag Rein- wardtstraat 12; H. Dorresteijn met gezin van Utrechtschestraat 24 naar Amersfoort Utrechtscheweg 335. Verhuizingen in de gemeente van 2228 September 1932. Wed. G. T. de Waal van Kampweg 70 naar Hartmanlaan 52; W. J. Gaasbeek van Verlengde Postweg 41 naar 1e Wetering pad 8; A. Luijben inet vrouw van den Blieklaan 59 naar Eigendomsweg 16; H. A. J. Huddleston Slater van Luchtvaart- afdeeli'ng naar Amersf.straat 21; P. Rent meester van Talmalaan 23 naar Korte Brinkweg 22; E. Gedink van den Bliek laan 3 naar Smitsweg 22; C. Ju Roling van Ossenldamweg 18a naar Soesterb.straat 54; F. A. Albers van Koni.laan 135 naar Kerk- traat 50; R. v. Agterveld met vrouw v. O. Utrechtscheweg 20 naar Birktstraat 40; Cr. van Oorschot met vrouw van Nieuwe- weg 31a naar Ferd. Huycklaan 22; G. v. d. Hoef van Heideweg 35 naar Beetzlaan 65; Hl de Beer met gezin van L. Brinkweg 43a naar Oude Grachtje 21. KANTONGERECHT IE A'FOORT. Vier Soestersche beschuldigingen in vier gevallen. Nood breekt wet. Reeds eer een vonnis van f 50.dat nog niet is betaald of afbetaald, een vonnis van de Rechtbank in hooger beroep voor ver koop van bier met gebruik ter plaatse, ver richt door een weduwe te Soest aan den Heideweg. En om die f 50.te kunnen be talen werd voortgegaan met bier schenken k 22 cent per fleschje. Dat gold teir minste als motief voor dit voortgezet 'ongepermitteerd bierverkoopen. De weduwe ïaakte daarmee f 75.dieper de puf in, subs. 14 d. hechtenis. Schatten is lastig. Het passeerde Zaterdag 3 September 's avonds lt uur op de Steenhofstraat. P. VV. reed op den motor met J. van L. op den duo 'en hij had den auto van dr. Ru- pert geramponneerd, die plotseling zoo zei verd. naar links zou zijn gewend om eigen tuin in te rijden, toen verd. ging pas- seeren. Nu stond in het verbaal, dat P. W. 50 K.M. vaart had gehad, waar slechts 20 is toegestaan. Verd. plus zijn achterop- zitter hielden zich aan 30 en attesten was men doende over te leggen, dat motortje niet meer kon halen. Aan zulke papieren hechtte de Kanton rechter weinig waarde. Het hing er vanaf, wie op den motor zat. Broodventer H. A. van Sch. maakte den rit nog meer secuur. Hij had hem geschat op 20 K.M. Zelf zat hij ook op motor, maar maakte slechts 12 k 15 K.M. Had geen haast. Was wachtende op zijn meisje. Eerst moet nu dr. Rupert voor het voet licht komen. Wielrijders van de rijbaan af. Dat lijkt tegenwoordig het devies te wor den der autobestuurders, beweerde Openb. Ministerie. En als er een wielerpad is, zoo als langs de Torenlaan in Baarnj, dan hoo ren de fietsers ook daar. Maar rijden op de groote baan dat mogen zo dus thans voor de meeste wegen nog doen. En al rijden ze dan naast elkaar, dan is dat nog geen mo tief om ze van de sokken te autoën. Moeder en twee dochters wielerden in deze laan, een der dochters naast moeder. Toen echter de achteropkomende Soester brandstoffenhandelaar G. v. d. W. met auto vol gevulde zakken, en daar bovenop zijn knecht T. M. toeterden, ging dochter achter moeder rijden, zooals ze strak volhield. Ge tuigenverhoor wees echter uit. dat dit gaan achter-rijden slechts bestond in wat inhou- deiv, zoodal voorrad nog &nks bleef van moeders achterrad. De rijdende dochter lijkt geraakt te zijn door de wat uitstekende punt van zak num mer zo. Ze viej en kwam than* met een kostenrekening aan scha van acht gulden zooveel. Hierbij waren ook gerekend een paar nieuwe kousen, want in een ervan was en gaatje ons taan bij den val. Vijf gulden scha was welletjes, zei de Kantonrechter, waarbij f 15 boete kwam. Openb. Min had er 25 gewild. Om kwart na twaalf viel mr. van der Mark in als kantonrechter, en zijn eerste /.aak was weder een Soester geval, gepas seerd onder Baarn. De vliegende engel. Een auto had daar stil gestaan en wou weer op Amsterdam aan. De wegbocht werd langzaam genomen, ook met het oog op een aankomenden motorist C. A. B. uit Soest, die niet al te oplettend leek. Die zou niet op den weg hebben gelet, al omkee- rende, om met zijn duo-engel te praten. Dat praten zal niet zijn geweest in schaarsche woorden, want ook beden ter gerechtzitting bleek onze vrijer beschuldigde goed van len tongriem te zijn gesneden. De auto ging weer stil staan. Djt voor kwam dc botsing niet. De motor sloeg om n de duo-engel vloog op. om tien meter vérder tc dalen. Veiligheid van verkeer in gevaar bren gen, of niet tijdig stil houden of tijdig naai links uitwijken, luidde de beschuldiging in primo-sectindo en tertio. Nu leek door de motorvaart plotseling til houden een onmogelijkheid te /ijn ge weest. De twee getuigende toeschouwers sche nen de schuld meer te zoeken hij den auto rijder, die de passage had belemmerd vooi den van rechts komenden motorrijder. Dat omkijken naar zijn geliefde in plaats van voldoende op den weg te letten, werd voor verd. verderfelijk. Het werd f 15 boe- Die rit van Zondagnamiddag 28 Aug. 4 uur zal het toekomstige echtpaar wel in heugenis blijven. De mengingstarwe. Zie. daar kan men zoo met van opaan wat die weegt. De eene zending verschilt daarin van de andere. Zoo wou dc Soester bakker P. S. /.ijn traat schoonvegen. Zijn brood was bevon den te lage gewicht vaste stof te bevatten Men weet, dat dit dièht te zijn 240 gram en elvouden van dien. 30 jaar hakker; bij herhaling du-- reeds monster genomen, nooit iets strafbaar tot op heden met dc m'cngtarwe. De waarn. Katontechter mr. v. d. Mark ?k het geval niet zoo zwaar te gevoelen, want een onbewaakt hè? ontsnapte hem toen O.M. met den ei sch van f 25 voor den dag kwam. Het vonnis bepaalde zich dan ook tot slechts f 10. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. IJkwet: P. V. Soest 3 x 50 cent1 d.; \Y. H.;D., Soest f 1 of 1i dag; G. van de \Y Soest 3 maal 50 cent1 dag. Allen met verbaal.' Wet openb. miidd. van vervoer: W. H Soest 50 cent of 1 dag. Rustdagbesluil: H. van K. Soest f 3 of dag. Arbeidswet. T. R. Soest f 2 of 1 (lag. G. J. Soest 2 maal id.; P. S. Soest f 3 of 1 dag. Te snel rijden in Soest: lvan de S. Rot- rdam f 40 of lOdagen. Zonder voldoende remmen. J. M. Soest f 30 of 10 dagen. POOVINCIALE ATHLETIEK WED STRIJDEN. Onder auspiciën van den U.P.A.B. had den Zaterdagmiddag om 3 uur op het Es- vacterrein de provinciale athletiekWed^ti ij- den plaats, uitgeschreven door dë Soester Turnclubl, welke gedeeltelijk verregend zijn Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op len heer Burgemeester, den gem.^secre- taris. den commandant der V.B.W., Mr. J. van Doorne, oud-raadslid e.a. Precies 3 uur vingen de wedstrijden aan onder lei ding van den heer J. J. v. d. Linde, da ree teur der S.T.C., scheidsrechter den heer J Wit, secretaris P. Kortland, starter W Walsmit, startcommissaris, Jansen, tijd opnemer, J. Verbeek, J. Braat en W. Oudt geest, megafonist N. M. J. Munsert. De uit ri-ag was als volgt: 80 M. Juniores. Finale. W Kortland, B. L. A. U. 11 sec. A. Schellaid, Excelsior 11.4 sec. Verspringen Juniores A. Schellaid, Excelsior 11.3 sec W. Kortland, B.L.A.C 12.2 sec. A, van Asselt}, A.D.O. 12.4 sect Hoogspringen dames. Mej. J. Muns, De Stormers 12.5 sec. Mej. D. Buhrmann, Excelsior 12.5 sec. Mej. B. Vlaanderen, Zwaluwen 12.5 sec. 50 Meter meisjes. Finale. Mej. A. Woudenberg, A.D.O. 7.4 sec Mej. C. van Eek, Zwaluwen 8 sec. Mej. I). Soberink, Zwaluwen 8.1 sec. Mej. P. Crabbendam A.D.O. 8.5 sec. 100 Meter dames. Finale. Mej. R. Willemscs, U.D.A. 15 sec. Mej. A. van Hilten. A.D.O. 14.9 sec. Mej- E. Meijns, U.D.A. 14.4 sec Balwerpen Meisjes. Mej. A. Woudenberg, A.D.O 22.64 M Mej. S. Zwaaf, Excelsior 22.96 M. Mej. L. Duin. Stormers 21.60 M Hoogspringen Juniores. J. Wiegmink, Excelsior 1.60 M J. Reijnders. Excelsior 1.55 M W. Nleüwenkamp, B.L.A.C. 1.40 M. Verspringen Meisjes. Mej B. v. d. Kuil 4.09 M. Mej. P. Crabbendam. A D.O. 3.99 M. Mej. S. Zwaaf, Excelsior 3.96 M. Discuswerpen Dames. Mej. A. van Hilten. A.D.O. 20.23 M. Mej. R. Kleefstra. Zwaluwen 19.90 M Mej. M. Compeer, U.D.A. 19.30 M. Start 5 K.M. loop. Finale. E. Broeker. Wilhelmina 15.25.1 W. Hoogeweg, Hellas 15.37.9 B. Egels, Zwaluwen 15.39.2 D. Effrink. Victoria 15.48.8 G. van Laar, Wilhelmina 15.54.4 Kogelstooten Heeren. J. Dijkhuizen, Excelsior KJ 62 M H. C'. Vincent, Victoria 10.58 M A. de Brunnev Hellas 10.43 M.

De Soester | 1932 | | pagina 2