Natuurlijk „OBRINA" Inboedel-Veiling Inboedels, De Wet voor iederéén! WILLY VEENENDAAL Kleine Advertenties Kweekerij R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit Binnenland Ingezonden Cl. «I. v. d. Loo Amersfoort. wat haar bekend is omtrent de internatio nale politie op zoo spannend oogenbük,- De voorstellers moeten erkennen, dat nergens de regeling bestaat, welke zij voor stellen. Het argument „één moet de eerste /ijn" heeft hier geen beteekenis als niet aan getoond wordt dat het nieuwe een verbete ring is. Ook ten deze bestaat groote over eenkomst met de actie voor eenzijdige ont wapening en het is ons niet voorbijgegaan, dat op het onlangs hier gehouden congres van de entente van zusterpartijen van onze vrijziinnig-democraten over eenzijdige ont- wapenii g bij de behandeling van het ont- w apeningsvraagstuk, evenals in de aangeno men resolutie over ontwapening niet gekikt is. Neen, dit iinitiatief-voorstel is tot misluk king gedoemd. En het is er niet beter op gewordea, nu de zucht om onze defensie te kleineeren, de heeren leelijk heeft doen derailleeren. Zij meenen namelijk te kun nen aannemelijk maken, dat onze mobili satie in 1914 geen factor is geweest om den oorlog buiten onze grens te houden, door een beroep te doen op wijlen luit-generaal VV. G. F,. Snijders, volgens wien von Moltke ons land alleen ontzien zou hebben om een adenihaiingsorgaan voor Duitschland te behouden. De bovengenoemde militaire me dewerker citeert nu uit het boek van den generaal, waaruit precies hef tegenoverge stelde blijkt (pagina's 341 en 345),. Afdoend is echter de meening van von Moltke zelf, in zijn gedenkschriften neergelegd, en door generaal Snijders geciteerd. Immers, daar uit blijkt, dat de chef van den Duitschen generalen staf von Moltke in tegenstelling met diens voorganger von Schüeffen van meening was, dat Nederland schending van zijn grondgebied niet zou toelaten en dat door het vijandelijk optreden van Nederland aan den Duitschen rechtervleugel zooveel kracht onttrokken zou worden, dat deze de gevorderde sterkte voor het doordringen naar het Westen zou inboeten. De schrijver in „Het Vaderland" kon dan ook met reden concludeeren, dat de Memo rie van Antwoord des heeren Albarda q.s. grooten/deels afgedwaald is naar een ver momd, maar mislukt betoog tegen onze be wapening, Zonde van den tijd, dien de Tweede Ka mer er aan zal moeten besteden. G. P. D. VRACHTAUTODIENSTEN EN SPOORWEGEN. Het Handelsblad schrijft: De „Nederland Expresse" te Maastricht onderneemt van 1 Oct. af een dagelijksch ijflgoedei envervoer tusschen Limburg en Rotterdamdien HaagAmsterdam. Er lie pen al een paar vrachtautodiensten tus schen ons Zuiden en Amsterdam. Nu deze Nj.V. met een half dozijn groote transport wagens deze verre ritten gaat onderne men, en zelfs internationale directe ver bindingen tot stand wil brengen, kan men van een nieuw type van goederenvervoer gaan spreken. En van een nieuwen con current voor onze spoorwegen. De transporren per vrachtauto tusschen ons Zuidelijkste industriecentrum en de havens zijn hierdoor ook al van eenigen omvang geworden. Drie ondernemingen zijn nu ermee bezig, samen beschikkende over een tiental wagens, met een laadver mogen van 6 tot 9 ton. Aannemende, dat gemiddeld miaar een lading van 5 ton ver voerd wordt, over 300 werkdagen, dan zal den spoorwegen hierdoor een vrachtver voer, alleen over deze Jijnen, van ongeveer 15.000 ton ontgaan, ofwel 5 wagens per dag en 1500 per jaar. Een niet te onderschatten k wantten. De ondei nemingen maken geen speciaal werk van kleine pakketjes en, natuurlijk, evenmin van massagoederen. Hun hoofd doel is het transporteeren van stukgoede ren en massaal stukgoed. De concurrentie met de spoorwegen geschiedt niet alleen door het heffen van iets lagere tarieven, dloch ook zoo stelt men zich voor door sneller vervoer, vlugger aflevering en minder formaliteiten. De in Limburg wer kende diensten laten hun wagens in den avond, tusschen 7 en 10 uur, vertrekken; in dien nacht of heel vroeg in den morgen komien ze in de groote steden aan. De nieu we dienst is zoo georganiseerd, dat uit de groote wagens terstond in kleinere over geladen kan worden in drie tegelijk waai na, tegen 7 uur, de bezorging in de steden begint, welke nog in den voormid dag afgeloopen is. De verzenders behoeven enkel de goederen te adresseeren; het ex peditiebedrijf zorgt voor verdere admini stratie en verzekering. Op het oogenbük loopen vooral snel- diiensten; het inleggen van boemeldicnsten zou echter maar een quaestie van tijd we zen. De verdere ontwikkeling van het be drijf wordt wij merkten het hierboven reeds op internationaal gedacht, b.v. door het doortrekken der lijnen naar Aken en Luik, het invoeren van ringlijnen over België (Anwerpen) naar Holland. LOONSVERLAGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft zich met onderstaand schrijven tot den Personeelsraad gewend: Bij de besprekingen met Uwien Raad in Juni van dit jaar, die tot de U bekende kor ting van 5 pCt. op de bezoldigingen enz. en de verlaagde verblijfkostenregeling leidden, spraken wij de vrees uit, dat in het najaar wel zou blijken, dat verdergaande maatre gelen niet te ontgaan zouden zijn. De fei ten hebben helaas onze sombere verwach ting maar al te zeer bevestigd. Het vervoer per spoorweg is sedert in steeds toenemen de mate tcruggeloopenmaandelijks moeten thans achteruitgangen van ongeveer f 3. millioen geconstateerd worden. De voor- loopige bedvijfsuitkomsten tot en met Augustus doen een tekort van rond f 12. millioen over de eerste acht maanden van het loopendc jaar verwachten. Onder deze omstandigheden, gevoelen wij ons, mede gelet op het peil, waarop de kosten van levensonderhoud allengs zijn afgezakt, tot ons leedwezen niet verant woord de uit de dienstbetrekking verkregen inkomsten van het personeel op de thans geldende hoogte te handhaven. In aansluiting aan ons aanvankelijke denkbeeld om de bezoldigingen, toelagen, premiën enz. geleidelijk, n.1. in twee etap pes, met 10 pCt. te verminderen, overwe gen wij daarom ingaande 1 Januari a.s. de dienstinkomsten van het personeel, gere kend op de basis van het vóór de 5 pCt.- korting genoten bedrag, andermaal een verlaging van 5 pCt. te doen ondergaan. Wij stellen ons voor, dat dit zou kunnen geschieden door de thans geldende loon-, toelage- en premiën- enz. regelingen (de beide laatste, voorzoover ze niet automa tisch tengevolge van loonsverlaging met een gelijk percentage als het loon naar be neden gaan en behoudens Tiog nader in dé tails te bekijken wijzigingen) met ingang van 1 Januari a.s, algemeen met een bedrag van 10 pCt. te verlfgen en dienovereenkom stig, in yilaats van de thans toegepaste 5 pCt. korting, ook de individueel genoten be zoldigingen. toelagen, premiën, enz. van dien datum af met een gelijk percentage te verminderen. Een uitzondering hierop vormt de vei;- blijfkostenregeling, aangezien deze toelage reeds in Juli'j.1. op een verminderd bedrag ts vastgesteld en voorshands daarin geen verdere vermindering geboden schijnt. Wanneer wij hierbij deze aangelegenheid aan de orde stellen, doen wij dat niet zon der tevens te verklaren, dat het daarom trent verkrijgen van overeenstemming in onderling overleg met Uw College door on> op prijs gesteld zou worden. Mocht Uw Raad aan eenige andere, voor ons aanne melijke regeling, die tot ongeveer dezelfde besparing op de personeelsuitgaven leidt, de voorkeur geven, dan zult U ons ter wil le van het overleg tot medewerking bereid vin dien. Het zal ons aangenaam zijn met Uwe zienswijze binnenkort op de hoogte gesteld te worden. Indien Uw raad daarover een bespreking wenscht, dan zijn w$j daar voor beschikbaar. STEUNVERLEENING IN NATURA. De vorige week hebben wij in het licht gesteld, op hoe onverantwoordelijke wijze de S. D. A. P|. en het N. V. V. voorzoover van hen afhangt, de beantwoording trachten onmogelijk te maken van de vraag, of, en zoo ja, in welke mate steunverleening in natura de voorkeur verdient boven uitkee- ring van geld aan steunbehoevenden). In plaats van met beide handen een middel aan te grijpen, dat blijkens buitenlandsche ervaring met minder geld hetzelfde nuttig effect doet bereiken, wordt zelfs een onder zoek bot afgewezen. Hoe weinig besef heb ben deze naar eigen overtuiging zeer soci aal-voelende lieden van den toestand waar in ons land zich bevindt! Men zou bij zul ke kortzichtigen de waaiheid er in willen hameren., door den pas-afgetreden direc teur-generaal van den arbeid Zaalberg in de „Groene" aan het volk voorgehouden: zet de tering naar de nering en denk niet, dat een faillissement te voorkomen is door een valsche balans op te maken. Er is nog een redeni, waarom wij een ern stig onderzoek noodig achten. Namelijk omdat hier misschien een weg is te vinden om voedsel, dat thans geen loonen|den prijs kan opbrengen, naar de armsten te bren gen). In de rose pers kan men af en toe be richten vinden over groenten en vruchten, welke aan den stam verdrogen of wegge worpen worden. Dat geeft dan welkome aanleiding om op het. zeker niet volmaak te, kapitalisme te schimpen. Maar als eien commissie in 't leven wordt geroepen, wel ke vanzelf ook deze mogelijkheid onder het oog zal zien, dan geven de heeren niet thulis. Dit alles is te meer te betreuren, daar men in het buitenland minder eigenwijs is. Wie zich voor het vraagstuk interesseert, zal in „De Ned. Werkgever" van 1, 8 en 15 September belangwekkende mededeelin- gen kunnen vinden. In Duitschland bijvoor beeld is na overleg ook met de centrale or ganisaties der arbeiders mogelijk gemaakt, dat 1/3 van de uitkeeringen aan werkloozen in natura geschiedt]. Op alle punten van be lang werd daar overeenstemming verkre gen. Uit de circulaire d'.d,. 12 October 1931 van den toenrnaligeh Minister van Arbeid in Duitschland dr, Stegèrwald is zeker voor ons land iets te leeren. Merkwaardig is ook. dat de Engelsche vakbonden hun sta- kenden leden wèl uitkeeringen in natura (levensmiddelenpakketten enz.) geven. Dan komt het uit eigen zak! Niet minder interes sant is wat medegedeeld wordt over de rced.s bij onze oosterburen opgedane erva ring. Wij willen er, om niet te uitvoerig te worden, hier alleen van mededeelen, dat Osnabrück door een stelsel van uitkeerin gen in natura 10 heeft weten te besparen op zijn uitgaven voor werkloozen zonder dat de gesteunden er op achteruit gingen. Sterker, senator Schulte, die over de erva ringen in deze Duitsche stad mededeelingen deed in de „Soziale Praxis" van 19 Mei j.1., komt tot de conclusie, dat aan het verstrek ken van uitkeeringen in natura een bijzon dere beteekenis moet worden toegekend in het belang van de volksvoeding, de volks gezondheid en in verband met den finan- ciëelen toestand van de Gemeenten. Wij vragen aan ieder redelijk denkend mensch, of er, waar zoo de zaken staan, niet alle aanleiding bestaat om dit vraag stuk ook bij ons eens ernstig te bezien. Méér werd niet gevraagd. Maar de partij, die zich arbeiderspartij bij uitnemendheid waant, wil zelfs van een onderzoek niet weten. Demagogie levert blijkbaar meer op, Voor de „beweging" wel te verstaan. Niet voor de arbeiders en werkloozen. G. P. D. (de Vrijheid). Buiten verantwoordelijkheid - der Redactie - Geachte Redactie. Herhaaldelijk wordt mij gevraagd, of ik iets kan mededeelen, omtrent de verhou ding tusschen kippenmest en kunstmest. En wat is voordeeliger te gebruiken?, zoo vraagt men verder. Het lijkt mij daarom voor Uwe lezers van belang, hieromtrent een artikeltje te wijdem. En kan ik U voor 't opnemen Van liet volgende wel bereid vinden? waarvoor ik U bij voorbaat beleefd dank zeg. 't Zij echter vooraf opgemerkt, dat on dergeteekende noch handbl in kippenmest, no:h in kunstmest drijft. Kippenmest bevat (mits onvermengd) per 100 K.G. gemiddeld 25.5 Organische stof, 1.63 Stikstof, 1.54 Phosphorzuur, en slechts 0.85 Kali. Veel hangt er echter nog van af hoe of de mest bewaard is. De Raad van Soest L zéér gegriefd, En daar is reden voor: Het plichtsbesef van B. en W. Ging, nog al eens, te-loor. De Raad van Soest is zéér gegriefd, De Raad wordt genegeerd! 't College heeft die föut, Nog steeds niet afgeleerd! En 't staat toch, duid'lijk, in „De Wet" „De Raad behoort gekend"; 't College, soms, alléén Tot hand'len competent. Nu is het dit en dan weer dat, Wat zij alléén beschikten, Zóó, zonder dat zjij met één woord De Raad er over kikten! En werd dan zoo'n besluit voltooid, Genomen of volbracht, Terwijl De Raad onkundig bleef: Hier werd „De Wet" verkracht! De Raad is véél te goedig dan; „De Wet" voor iedereen! Ook voor 't College, heusch! Waar zou het anders heen? Juist de bckleeder> van 't Gezag: Zij moeten „voorbeeld" zijn! Daar hapert, hier, nog héél wat aan; Hier vaak in Wezen: schijn! Thans méér hier zeggen doen wij niet; Dat komt wel op zijn tijd; Geeft men, goed, oog en oor de kost: Men raakt wel „ingewijd1"! Alléén nog dit: in Soest zijn méér, Die hunne plicht niet doen! De Wet verkrachten! Zware grief Voor Mannen van fatsoen! AD REM. Nadruk verboden. Wordt ze geleverd, vermengd met turf- strooisel of zand, is het gehalte belangrijk minder. Neemt men b.v. 1U0 K.G. kunstmest in den volgende verhouding: 20 K.G. Zwavel zure amoniak, 40 K.G. Superphosfaat en 40 K.G. Patentkali, komen we tot de vol gende verhouding: Geen Organische stof, 4 Stikstof, 5.6 6.8 Phosphorzure en 10 Kali. Het zal een ieder duidelijk zijn, indien men de kippenmest moet koopen, en vooral per gewicht, men voordeeliger en gemakke lijker Kunstmest kan gebruiken. 100 K.G. Kunstmest in bovenaangehaal- den samenstelling, kost ongeveer f 6. Men kan hiermede eene oppervlakte,, groot 35 a 40 roede, of wél 490 560 M2 bemesten. Probeert nu eens gelijke oppervlakte, b.vj. met 300 K.G. Kippenmest te bemesten. Kippenmest, mitsdien onvermengd, is zeer zwaar, en laat zich moeilijk verwerken. Vermengt met turfstrooisel gaat dit beter, doch het gehalte aan planten-voedingsstof- fen is dan nog geringer. Met hernieuwd/en dank voor de plaatsing, teekent Hoogachtend, J. Wolff. Soest, October 1932. PIANOLEERARES DIPLOMA DER K. N. T. V. Korte Brinkweg 8 SOESTDIJK M. de R. Zeer aangenaam werd ik verrast door het verslag in „De Sport" van 4 dezer, betref fende de athletiekwedstrijden op het Esvac- terrein en het deed mij als oud-Soester- ;>thletiekman zeer prettig aan te mogen ver nemen, dat deze gezonde Zomer-sport in een grootsche meeting te Soest tot uiting is gekomen. Wordt er tegenwoordig zelfs niet in den Soesterraad den naam van God Athlon genoemd? Langs dezen weg feli citeer ik dan ook alle Soestervereenigingen en hunne leden met de behaalde successen. Procdt Clemens, Dekking, Duin en Smitje c.s., dat hebben jullie kornuiten flink ge daan. Voorbij is de tijd, dat er stikummers naar athletiekveld gingen om te kijken of er nog wel leelijker dingen dan deze sport werden gedaan en of de jongedames wel netjes naar huis gingen, nietwaar „SIK- MA!" Al deze, tenminste als zij niet weer thuis zijn gebleven, moeten thans wel van hunne afkeer genezen zijn. Als official der U.P.A.B. smaakte ik meermalen het genoegen, dit seizoen eenige Soester dames in actie te zien, en wel zoo dat de Bussumsche Courant hierover schreef: „dit zijn de Liesjes Gisolfjes in den dop", want b.v. yverd door een ADO- meisje dezen zomer te Bussum 1.40 M. hoog gesprongen! Voorts las ik iets in ,-,De Sport", wat mij als oud-Soestenees nu niet bepaald prettig aandeed, e.w. dat jeugdige Soesterinboor- lingen getracht hebben den boel in de war te sturen door bij de 5 K.M. loop, mede te fietsen waardoor zoowel door Jury als deelnemers zeer veel last werd ondervon den. Zelfs ging het blad nog verder door te schrijven dat Soest nog niet rijp voor zoo- ifets is en nog veel moet leeren, en verder, dat de loop organisatorisch mislukt zoude zijn. Dit is een stille wenk aan den geachten Heer Burgemeester^ die in zijn kwaliteit als Hoofd der politie der gemeente Soest, voor den vervolge betere maatregelen dient te nemen en aldus het „Daar ligt ons heer lijk Soest, mooier is er geen", op een open baar athletiek-festijn als dit, naar buiten zal kunnen doen dragen. Tenslotte nam ik kennis van de prijsuit reiking in de „Gouden Ploeg" door den Heer Walsmit, en zegt dit al genoeg. Een flinke band werd hier gelegd tusschen ath- leten en de U.P.A.B. Moge de Soester-athleten het volgend seizoen op alle athletiekvelden in Nederland aanwezig zijn en meerdere malen helpen propageeren voor deze schoonste aller Sporten, vergezeld door een flink aantal supporters. Traint flink gedurende de wintermaan den in Uwe gymnastieklokalen en het suc ces zal niet uitblijven. Uw Sportvriend, N. BRUNNER. van 15 regels f U.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Vcor bewijsnummer moet 3 cent in rekening worden gebracht. Heden overleed plotseling, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Groot vader, Broeder en Behuwdbroeder JAC0BUS HENDRIKUS HEERE Weduwnaar van Maria de Ring. in den ouderdom van bijna 64 jaren. Uit aller naam: J. H. A. HEERE. De Bilt J. F. HEERE—RIJSWIJK. Bandoeng E. JANSEN—HEERE Ir. D. JANSEN. SOEST, 5 October 1932. Ossendamweg 10a. De begrafenis zal plaats hebben Za terdag 8 October a.s. op de Alge- meene Begraafplaats te De Bilt, Brandenburgerweg te 12 uur. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utree t dd. 5 October 1932 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement A. FRERiKS, bloemist, wonende te Soestdijk, aan de Emmalaan Nd. 4a, met benoeming van Mr. D. Kaars Sijpesteijn tot Rechter commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. J. C. M. TONDU. BAARN, Sophialaan No. 10. Insluit haard zonder gebreken, zeer billijk ter overname aangeboden. Adres te bezichtigen: Middel- wijkstraat 1. fff Afdeeling NAAIMACHINES ftftft 'n Artikel voor Uw leven UW KEUZE IS NIET MOEILIJK: ,HET HANDELSHUIS VOLDOET U". Soesterbergschestr. 51 Soest Tel. 2200 Bieënhol Honing verlaagd in prijs. Honing met Rijksmerk, per p. flacon 85 cent. Raathoning 95 cent per pond, franco huis Bieënhof behaalde de hoogste onderschei ding op de le Amersfoortsche Honing- markt 1931. Bestelt bij BIEëNHOF Soesterberg Wegens plaatsgebrek te koop een zoo goed als nieuwe Haard, benevens een Singer Trapnaaimachine. Adres aan het bureau van dit blad, in den winkel. Plm 28 jonge Barnevrlder Hennen tegen den leg te koop en Renault bestel auto 6 P.K., prima. Oude Grachtje 23. Pension aangeboden voor Dame of Heer in Villa met gr. tuin; mooiste gedeelte van Soest (Zuid). Br. onder No. 10 aan het bureau van dit blad. ftft Afdeeling DEKENS ftft Wollen Gestikte Molton UW KEUZE IS NIET MOEILIJK: „HET HANDELSHUIS VOLDOET U". Soesterbergschestr. 51 Soest Tel. 2200 Gevraagd te Baam, in gez. met 2 kinderen Dienstmeisje voor dag en nacht. Voor tijdelijk of vast. Huiselijk verkeer. Brieven onder No. 476 aan het bureau van dit blad. Te huur Zitslaapkamer met pension, v.w. met ge bruik van keuken. Brieven onder No. 475 aan het bureau van dit blad. f 0.60 a f 0 65 per sluk. bij H. van Zijtveld. Laanstraat 64 SOESTDIJK De hoogste waarde betaalt ondergeteekende voor geheele of ge deeltelijke Inboedels, Antiquiteiten, goud, zilver, kantoormeubilair, boeken, zolder opruimingen, brandkasten, piano's, orgels, Winkelgoederen enz. contant Van ou4a bekend adres: SAL. MENKO. Langeatraat 109 B. Tel. 538. Amerafoort Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.— ronder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan bet Bu reau van dit blad. Woningen te huur Bev. gr. kamer en suite, keuken, 3 slaap kamers, gr. vliering, W.C„ kelderkast, fl. voor- en achtertuin met schuur. Alles voorzien van gas. water- en electr. geleidingen, gelegen aan den Braamweg te Soest, 2 min. van halte Nieuweweg. Huurprijs f 5 per week. Te bevragen op hetwerk. AFD. BROEKEN (Heeren- en jongens-) Wij leveren ALLES op dit gebied Keuze uit groote voorraad „HET HANDELSHUIS VOLDOET U". Soesterbergschestr. 51 Soest Tel. 2200 Hilversum Havenstraat 07 Telef. 2602 verkoopen die allereerste kwaliteit bloem bollen gemakkelijk, temeer daar ze spot goedkoop zijn, en toch koopt nog menig een rommel aan de deur. Wanneer U niet zelf kunt komen, bestel dan of per telefoon 2129 of per briefkaart, dan wordt Uwe grootere of kleinere bestelling thuisbe zorgd. Koopt nu troschrysanthen in pot ge kweekt, zet ze goed in het licht vóór het raam of in de serre, een paar maanden kunt U er van genieten; 10 soorten voorhanden 40 cent per stuk. Nu wordt t tijd voor alle beplanting, pracht kwaliteit en dito sorteering. De voortreffelijke piepkuikenmest a f 0.02 per K.G. vindt steeds meer aftrek; zoover moet het nog komen, dat ieder ze gebruikt en steeds wat in reserve heeft. Vcor aanleg of verandering van tuinen geven we gaarne alle mogelijke inlichtin gen Komt zelf de planten uitzoeken op de van F. v. d. Wissel Eigendomsweg 38 Soest Telefoon 2129 S por (koeken! fniet te verwarren met Spurtbevchuit) 3 STUKS 5 CENT BANKETBAKKER IJ Soeslerb.rgscheslr. 8, Tel 2009, SoeM De Makelaar J. MENKO zal publiek ver koopen op DONDERDAG 13 OCTOBER a.s., voorm. 9 UUR, in zijn Veilinggebouw, ingang Langestraat 199, Amersfoort, 5 ged zeer nette w.o. fraaie amleublementen voor salon, huiskamer en serre, twee compl. éiken slaapkamers met ütsjumeau, dressoirs, buf fetten en theekasten, overgordijnen, spie gels, schilderijen, klokken, ledikanten met staal- en kapokmatrassen, waschtafels en nachtkastjes, veeren bed, dekens, bloem-, rook-., bijzet-, naai-, keuken-,, salon- en uittrektafels, mahonie- en eiken leg- en hangkasten, fraaie karpetten, partij vloer zeil, 3 groote gebloemde tapijten en fraaie loopers, mangel, brandkast, divers kantoor meubilair, w.o. 4 cylinder-bureaux, 2 bu reau ministre met inbouw voor schrijfma chine, groote kantoor cylinderkast, 3 primi schrijfmachines en dito tafel, groote boe kenkast, antieke notenwortel staande klok met zon, maan en datum, lederen en andere clubfauteuils, stofzuiger, eiken toonbank met 7 laden, 2 toonbankvitrints, prima bad en geyser, fototoestel, divans1, divan-, tafel en kapstokkleeden, hand- en trapnaaimachi ne. secretaire en chyfonière, boekenmolen, eenige bceken, radiotoestel, 2 piano's, grondbascule, witte keukenkast, zeer fraaie koperen bloembak op zuil, hallbank, sjoel bak met schijven, pathéfoon, eenig goud en zilver, 4 geëmaill. fornuizen, gas- en vul kachels, gasfornuis, eenige prima haarden, w.o. Jaarsma, groote partij busjes poets extract, koffers, eetserviezen, invalidewa gen op luchtbanden enz. Alles te bezichtigen Dinsdag 11 October a.s., van 2 tot 9 uur en Woensdag 12 Oct van 95 uur. furstmaststoffon In alle soorten Turfstrooisel - Gemengd Voer Ochtend Voer - Ktppengrlt enz. Eer-te kwaliteit. Concurreerende prijzen. 0 'der controle Rijks Proefstation. AANBEVELEND, SOEST TELEF 2141 Afdeeling ONDERGOEDEREN Warme onder kleeding voor Heeren en Jongens UW KEUZE IS NIET MOEILIJK: „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestr. 51 Soest Tel. 2200 W. v. D. VELDBIN EMMALAAN 13 Timmerman Aannemer BELAST ZICH MET HET ONTWERPEN, BOUWEN EN ONDERHOUDEN van Landhuizen en andere bouwwerken NIEUWSTRAAT 55

De Soester | 1932 | | pagina 2