'w m 'm i'; m m> V De nieuwe indeeling in stemdistricten. Een 9de Stemlokaal erbij op Nieuwerhoek. O^Plaatse lij k N ieuws^O Het advectentie- cadêau! DAM RUBRIEK H 9 i§ SP V lp 9 B liÉÜ iüf B 1 i i 'm 'm j§ü 'm m ép im 9 Hf m iül üli H H. 11 li H bouwonderwijzer kan de veehouders recht streeks adviseeren, doch de Voorzitter der Commissie ontvangt deze adviezen ook. Hierd^m geraakt men, het beste tot een heid in de adviseering, De aandacht van (Js. afdi;elin^sbesti4/en wordt er op gevestigd, dat Jot toelichting van het bovenstaande op vergaderingen, de eerste drie ondertoekenaars bdtfid zijn. Teneinde aan alle aanvragen te kunnen voldoen is het noodzakelijk, dat, wanneer op één plaats afdeelingen zijn van verschil lende organisaties (A.B.T.B., C.B.T.B., U.L.G.), deze besturen even overleg plegen cn gezamenlijk één vergadering beleggen. De aandacht van de veehouders wordt er op gevestigd), dat zij nu reeds bij de af- deelings-secretarissen zich kunnen opgeven. Een nadere publicatie over adviseurs en jongeren groepen volgt. Mondelinge inlichtingen verstrekken des Zaterdags te Utrecht, Voorzitter en Secre taris (resp. ^andbouwbeurs en Hote|.-.,N. Brabant"). De Commissie van Vee.voedei'adviezen. Ir J. S. Swierstra, Rijksvéeteeltconsulent, Voorzitter. G. J. Lieshout, Montfoort (ABTB), Secr. S. Stuurman), l'trecht (MSCU), iid Dag. Bestuur. VV. K. H. Anten, Utrecht (Prov. Bestuur). P. Cnossen, Woerden (CBTB). C. Hilhorst Pz., Hoogland (ABTB). P. Lokhorst, IJsselstein (ULG). H. Meiling, Leusden (CBTB). B. Schoenmaker, W. bij Duurstede (ULG). E. van Woudenberg, Blokland-Montfoort (KCSU). In dc Gemeenteraadsvergadering van 27 October j.1. is aangenomen een nieuwe indeeling der gemeente in stenxlistricten hiet aanwijzing van de stemlokalen voor elk district. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad. dat het tegenwoordig aantal inwoners der gem. het wederom noodiig maakt de verdeeling der gemeente in sterndistricten voor de verkiezing van de vertegenwoor digende lichamen onder de oogen te zien. Daarbij blijkt',, dat in de districten II (Kierkebuurt), IV (Beetzlaan) en V (Spoor straat) vermindering van het aantal kie zers noodig is, daar het aantal kiezers in die 3 districten het wettelijk toegelaten aantal van 1UUU heeft overschreden, welke vermindering ten aanzien van de beide laatstgenoemde districten on- zes inziens niet anders verkregen kan worden dan door een nieuw district te vor men met als stemlokaal het St. Ludgardus patronaatsgebouw aan de Vredehofstraat, hetwelk dan district IX wordt. Hierin kun nen gevoegelijk worden ondergebracht ge deelten van district IV (de geheele Ko- ninginnelaan), van district V, en een paar straten van district I, Welke in de omge ving van genoemd stemlokaal zijn gelegen, jen als vanzelf daarop zijn aangewezen. District II zouden wij op deze wijze wil len ontlasten, dat het complex Soestduinen en de Soesterbergschestr. bij district VIII (Birktstraat) worden gevoegd. Bij aanneming zal ter bevoegder plaat se een gelijke verdeeling worden verzocht voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer en der Provinciale Staten. l>e nieuwe indeeling wordt dan als volgt: De gemeente Soest -is verdeeld in negen stemdistricten, welker samenstelling is als volgt. I. F. C. Kuyperstraat Qr.oote Melm- weg Kerkpad van F. C. Kuyperstraat tot snijding verlengde Molenstraat Korte Brinkweg Korte Kerkstraat Korte Mdm weg Kruisweg Lange Briifflcweg van viaduct tot snijding,, verlengde van de Molenstraat Maatweg Sfeenhofstraat Van Weedestraat. II. Braam weg Buntweg Driftje Duinweg Eemstraat Remweg Hei- detveg 11 ooi weg Kerkpad van Kerk straat tot snijding verlengde van de Mo lenstraat Kerkstraat Lange Brinkweg van Eemstraat xot snijding verlengde van de Molenstraat Middelwijkstraat Os- sendamweg Oude Utrechtschestraat Plas weg Schoutenkamp weg Station straat Torenstraat Verl. Kolonie weg Zwarteweg Veldweg. III. Den Blieklaan Bosstraat Dor- resteinweg vanaf Veensloot tot Wiekslóo- tervveg Eigendoinweg, le en 2e Heeser laantje KI. Engendaalvveg Kooiweg Pijnens burgerlaan Schoolstraat Staalwijklaan Stapelplaats den Dolder Vaardehoogtweg Veenpad Veen- zoomUtrechtscheweg boven 8 Wiek- slootervveg de Zoom. IVv Alb. Hahnweg Beckeringhstraat Beetzlaan Belvédèreweg Dorre- steinweg van Laanstraat tot Veensloot Hart weg Korte Hartweg Korteweg Kostverlorenweg Kronimeweg r Laanstraat Nachtegaal weg Nieuw- straat Schrikslaan van Beetzlaan naar Nicuwstraat Vinkenweg le en 2e Weteringpad Zwaluwenweg. V. Anna Paulovvnalaan Bakkersweg Beethovenlaan Dalweg Frans Halslaan FLellingweg Lindenlaan Mendelssohnlaan 'Nassaulaan Oran jelaan Paulus Potterlaan Pieter de iiooghlaan Rembrandtlaan Rubens- ,laan Schrikslaan van W. Pyrmontlaan tot Beetzlaan Spoordvvarsstr. Spoor straat Tabnalaan W. Pyrmontlaan. VI. Beukenlaan Klaarvvaterweg Kolonieweg Molenstraat Molenweg Nieuweweg Oude Grachtje Park laan Ringweg St. Josephstraat Smitsweg Soesterengweg Verl. Tal- malaan Wijnand Toplaan. VII. Het dorp Soesterberg. VIII. Bartolottilaan De Beaufortlaan Van Beuningenlaan Birktstraat Da Costalaan Driehoeks weg Eiken laan Ferd. Huycklaan Gallenkamp Pelswcg De Genestetlaan Hartman laan Henr. Blaekweg Hofslottersteeg Isseltscheweg Kerkdwarsstraat Van Lenneplaan Van Lijndenlaan Middenlaftii Olijkeweg Söesterberg- schestraat Vondellaan Vosseveldlaan. IX. Akkerweg Burg. Grothestraat Eikenhorstsfraat Emmalaan Heuvel- weg Jtilianaplein Julianastraat Koningin nel aan Korenweg Korte 1 Bergstraat Lange Bergstraat Nieu- werhoekstraat Nieuwcsteeg Noor- dcrweg Praamgracht Prins Hendrik laan Sophialaan Vredehofstraat Wilhclininalaan Lltrechtschewcg tot en met 3. Voorzoover eenig bewoond gedeelte der gemeente niet uitdrukkelijk mocht zijn ge noemd, behoort het tot het stcmdistrict, welks stemlokaal het dichtsbij gelegen is. Voorts worden voor bovengenoemde 9 stemdistricten de volgen/de stemlokalen aangewezen: in district leen lokaal in het gemeente huis in district II: een lokaal der openbare lage re school in de Kerkebuurt; in district'IIIeen lokaal der Chr. lagere school aan de Schoolstraat; in district IV: een lokaal der openbare la ge school aan de Beetzlaan; in district V: een lokaal der Ghr. U.L.O. school aan de Spoorstraat; in district VI: een lokaal der Nijverheids school; in district VII: het gemeentelijk gymna stieklokaal aan den Verlengden School- weg te Soesterberg;- in district VIII: het lokaal aan de Birkt straat No. 10 gelegen; in district IX: het St. Ludgardus patro naatsgebouw aan de Vredehofstraat. le LUSTRUM E.H.B.O. Ter gelegenheid van dit feit was Don derdagavond de zaal van „Kernland" ge heel gevuld met een enthousiastische scha re. Daaronder bemerkten wij den heer Bur gemeester, de drie docenten der cursussen met hunne dames, de commandant der V.B.,. de leider der coöperatie, een H.B. lid uit Utreciht,een afgevaardigde uit Amersfoort e.a. De zaal was. aardig ver sierd, evenals het tooneeltje door den gé rant. Het strijkje „T.T.T." trachtte de VTOolijkheid op te voeren. Toen allen had den plaats genomen, nam de voorzitter der club Dr. J. H. A. Kupert het woord, riep allen en in 't bijzonder de autoriteiten, het welkom toe en vond het passend om bij deze eerste mijlpaal even stil te staan. De stoot voor de oprichting dezer club ging uit van Mej. C. Hillen, de volijverige secreta resse, die niets te veel is, als het EHBO geldt. Wel was hier voorheen een winter- cursus opgericht die- reeds aardig haar best deed, maar een off. diploma werd niet uit gereikt. De eerste vergadering waarop EHBO werd gefundeerd was op 2(j-lU-'27, opgeroepen door de ijverige secretaresse. Het was toen precies zulk weer als de vo rige week, daar het H.B. lid uit Amster dam Dr. Stempel zich eerst ergens inoest verkleeden, wilde hij niet in zijn natte pak je op het podium verschijnen. Voor deze bijeenkomst had mej. C. Hillen haar gehee le spaarpot omgekeerd, en ging men zee in (applaus). De eerste cursus telde 45 leer lingen en werd geleid door Dr. P. de Vos, Dr. A. van Dongen, later door Dr. P. Don ker en spreker. Er was een ijverig bestuur onder leiding van den heer Hut en de vev- eeniging nam in groei en bloei toe. Er werd hard gewerkt en door alle leden veel gebedeld om steun, het was niet voor hen zelf, maar voor de lijdende menschheid. Van het Gemeentebestuur werd veel steun ondervonden^, waarvoor een woord van dank op zijn plaats is. De ziekenauto, waar voor zeer veel werk is gepresteerd, was de Kroon op den arbeid, en voorziet in een groote behoefte, niet alleen wordt zij hier gebruikt, maar door het geheele land. Elk een roemt haar inrichting, De exploitatie is bevredigend, voor dien aankoop komt B. en W.. den Raad, en allen die hebben bij- gedragen^ een woord van dank toe. Er is veel sympathie voor de vereeniging. Mej. van Herwaarden, die de penningen be waard, is ook zeer zeker op haar plaats. Dit werkje is geen sinicure. De cursussen werden in dit le lustrum bezocht door 250 cursisten en nu voor October-April zijn er 77 ingeschreven, waaronder voor het 2e jaar. De vereeniging t£lt 88 gediplomeer den. Het doel van EHBO is, dat door haar leden zooveel mogelijk hulp wordt verleend bij ongevallen totdat de arts komt. Drin gend vraagt spreker dat de publieke be langstelling daar geen woord in mede spreekt, want door haar wordt soms veel bedorven door te willen helpen, wat spre ker met voorbeelden duidelijk maakt. Voor de hulpverleening roept spreker alle jonge mannen op, om de cursussen te volgen, daar elk in eigen omgeving wel eens met een ongeval in aanraking komt. De hulp verleening strekt zich niet verder uit' als hun competentie, en dan de komst van den arts wordt afgewacht. De EHBO'er moet zijn: doortastend, bekwaam, iets snel kun nen overzien, koelbloedig, maar bovenal menschlievend. Spreker brengt vervolgens aan de docen ten, die de cursisten opleiden, voor hun taak dank. De hulp die verleend wordt is geheel liefde-arbeid, ook voor de helpers, daar er geen geldelijk voordeel aan verbon den is. Spreker hoopt, d-at velen zich zullen gedrongen gevoelen lid of donateur te wor den, opdat de vereeniging zal groeien en bloeien tot in lengte van dagen tot heil der lijdende menschheid. Na applaus feli citeert den heer P. Flore, H.B. lid uit Utrecht de afdeeling Soest met haar jubi leum en wenscht haar groei en bloei toe. Spreker heeft bij ontstentenis van den voor zitter, Dr. Meulman uit Amsterdam, diens taak overgenomen. Namens het H.B. biedt hij een fraaie bloemenmand aan. De afge vaardigde uit Amersfoort biedt eveneens zijn felicitatiën aan als jongste zusje ten idoop gehouden door Mej. C. Hillen, biedt haar een fraai bouquet chrysanthen aan, daarmede de afdeding huldigende. De echt- genooten van de docenten ontvingen elk 'n fraaie mand bloemen. Ingekomen was 'n telegram van de afdeeling Utrecht, en een waardeerend schrijven van wethouder van Duren. Nadat het vlaggelied was gezon gen, werd door een tweetal dames voorge dragen „de vertroetelde dienstmaagd" Aaltje, die ook na de pauze optrad, is ge knipt voor dergelijk werk. Haar mimiek en zeggingskracht is heel goed. Vervolgens werd door de werkende leden van EHBO voor het voetlicht gebracht ,,'n Reuzenidee", een vroolijk spel met de dol ste situaties, waarom gebruld is. De pluim komt toe aan de pseudo „Kitty'4 die gaai spel te zien gaf. De oom uit Brazilië had goed uit zijn doppen gekeken; hij kreeg een wijfje van de bovenste plank. Die het plan in elkaar had gezet, zag het beste deel voor hem verloren gaan. De echte „Kitty" was op en top een mondain meisje, die haar taak uitstekend heeft op gevat. De haar geboden bloemen waren alleszins verdiend. Mama was op haar plaats; een katje om niet zonder glacétjes aan te pakken. Mevrouw van Dalen gooi de roet in het eten, evenals Opa, een prach- type. Pim was nog onder den invloed van de gehouden fuif, een echt leuJc type. Al les bijeen een vlotte uitvoering. De perso nen waren, rolvast. Aliles liep op rolletjes; de pseudo Kitty kreeg welverdiend een tuil bloemen. EHBO kan np een geslaagd lustrum terugzien. Er is volop genoten en geklapt. Het tooneeltje was door den gé rant aardig versierd. De coiffeuse heeft eer van haar werk. De fraaie vlag sierde het podium. Het slot was een gezellig bal on der leiding van de bekwame regisseur den heer A. van Weert. SOS- S.O.S. VOLKSONDERWIJS AAN 'T WOORD. I begrijenpV ik vind het erg veveerend. dat U morgen mijn gast zu/It zijn. Ds. Westmijse met S.O.S.. de heer Veenstra met zijn gevoelvolle levensliedjes, muziek van Mej. Prins en den heer Van Ee, geen wonder* dat U aan mijn uitnoodiging gehoor hebt gegeven. Maar ik heb zoon heimelijke vrees, dat U L w gastvrouw van morgenavond toch eigenlijk niet goed kent. Mag ik daarom iets van mijzelf vertellen? 't Is prettig, als we weten wat we aan el kaar hebben, niet waar? Ik werd1 ongeveer 7(J jaar geleden in Friesland geboren. In den beginne hield men mij wat weg, als schaamde men zich over de jonggeborene. Maar allengs begon ik mee te tellen en spoedig genoot ik de vriendschap van heel veel Nederlanders. Hun aantal was b.v. op 11 November 1929: 50.000 en op 22 April 1931: 60.000, terwijl het nu al hard naar de 70.000 loopt. Ik tel mijn vrienden onder alle lagen der bevol king: minder goed- en beter gesitueerden, kerksohen en niet-kerkschen. Maar ondanks hun groote versohei denheid bestaat er bij hen aKlen een gevoel van eenstemmigheid: zijl z'ijn allen dol op rn.jn troetelkind: de Openbare School! I moest eens zien, hoe dit meisje door hen verwend wordt! Nu gun ik haar dat gaarne: zij heeft de laatste jaren een moeilijke tijd ondervonden en een beetje waardeering komt haar wel toe. Ik ben ten minste bilij, dat morgen Ds. West mijse een goed woordje voor haar zal doen. Mijn geheele 70-jarig leven heb ik gege ven aan de belangen van haar: de Open bare School. Evenwel heb ik ook nog tijd kunnen viniden, om de volksontwikkeling in het algemeen te helpen bevorderen. Dank zij mijn ijverig propageeren (vergeef me mijn zelf waardeering) is d' gezegende leer plicht er gekomeni, die het schoolverzuim sterk heeft doen verminderen, zoo niet ge heel heeft doen verdwijnen. Bovendien ben ik altijd een band geweest tusschen euders en onderwijzers. Artikel 1, letter g, van mijn reglement omschrijft mijn taak in dit opzicht aldus: samenwerking van huis-gezin en school aankweekenf'. Het huisgezin en de school hebben dezelfde taak: van het kind een nuttig mensch in de maatschappij maken. En om die taak naar behooren te vervullen, is samenwerking tusschen ouders en onderwijzers een groote noodzakelijkheid. Ik voel het als een vol doening, dat ik in het aankweeken van die samenwerking heel dikwijls ben geslaagd. Jammer), dat zooveel ouders zich nog niet bij mijn groote vrvenid'enkring hebben aan gesloten, meestal door hun lauw- en laks heid (de kosten, f 1.per jaar kunnen nau welijks een bezwaar zijn),, maar ook vaak door hun onbekendheid met mijn werk en streven. Ik wil hiermede eindigen, maar niet. voor de redactie van „De Soestcr" mijn hartelij- ken dank te hebben betuigd voor haar wel willendheid en geduld- waarmede zij mij in de gelegenheid heeft gesteld), mijn hart uit te storten. Naschrift: Wilt U s.v.p. morgenavond tijdig aanwe zig zijn? De zaal gaat half acht open en om acht uur precies hoopt de voorzitter het openingswoord uit tc spreken. KERKHERVORMINGSDAG BIJ DE VRIJZ. PROTESTANTEN. Maandagavond 'dm 7 uur trad in „Religie en Kunst" als spreker op onzen dorpsge noot den cm. predikant Ds. Sypkes, van Krommenie. Na het uitspreken van het vo tum werd gezongen lied 175 13 en ge beden). waarop gelezen werd Efeze 6 vanaf vers 10 tot het einde. Tot tekst koos Z.Eer waarde idaarna 2 Cor. 3 17, en stelt hij vast dat de protestanten op dezen dag saam komen om de Kerkhervorming te be leven en te verdedigen. Den 31101517 plakte M. Luther zijn 95 stellingen, aan de Slotpoort te Wittemberg, welke gericht wa ren tegen den aflaathandel. Op zichzelf was het niets bijzonders, daar de studenten der Hoogeschool meermalen stellingen moesten verdedigen, maar die van M. Luther brach ten het geheele kerkelijke en wereldlijke leven in beroering. Hij was er toe gekomen na een jarenlange geestelijke worsteling, welke doortrokken was van den Geest Gods. De vrijheidsdrang1, de stuwkracht van allen zat er achter. Deze vrijheid is negatief of positief, passief of actief. Thans voelt men meer voor liet negatieve en passieve, maar Ziij is ook' activiteit en positieve kracht; er moet echter bereidheid zijn des Geestes; maar het is zeer moeilijk Gods weg te gaan. Nu had Rome in die dagen 3 muren opge trokken, ten eerste die van de macht die de R.K. heeft over de wereld, waardoor zij gelijkvormig aan de wereld is geworden, de tweede, dat niemand de H. Schrift mocht lezen dan de Paus, hetwelk door Luther fel bestreden is. daar elk priester is in Gods rijk, en de derde dat de Paus geen kerkvergadering duldt, en waarbij Lu ther het opneemt voor de Christelijke ge menschap. Maar al deze muren heeft Lu- Pher laten vallen. Want de kerk ging geheel gebukt onder den loodzwaren last Maar de daad van Luther was voorbereidt door geestelijke stroom-ingen en humanisme; zijn weg was echter zeer..moeilijk. Voor hem was de vrijheid de active kracht des geloofs. Dat Luther de aflaathandel aanviel, kwam daaruit voort omdat hij zelf uit de don kerheid overgezet was in het licht van Jezus Christus hij durfde het nu met God wagen. Vrijheid dat is een bezit dat men krijgt door bidden en werken; het is geloofskracht. In Luthers' dagen was er offervaardigheid moedovertuiging en toewijding. Nadat hier op allereerst was gezongen Lied 315 1-2-3, zegt spreker dat de Protestanten dezen dag niet gaarne zouden willen missen, en hem daarom in eere houden*. Op de groote ge denkdagen zien wij de volheid der tij len, wat tot dankbaarheid noopt. In onzen tijd met zijn geestelijk tekort, kunnen wij ons in de dagen van Luther niet verplaatsen, wij weten me tde kerk en ons zelf geen weg in dezen grooten geweldigen tijd. Men voeLt dat het diepe vertrouwen er niet is. In Luthers dagen was de wereld ontwricht en kwam er een nieuwe tijd), ook onze tijid is donker, wat zal de uitkomst zijn. Het leven is buitengewoon moeilijk; alles waggel ook in de kerk. er moet getracht worden naar geloofsmoed. De vrijheid is er maar er wordt aan toegevoegd, dat de Geest des Heeren er in moet zijn. Geest is kracht, maar moet komen van binnen uit. In onze dagen worden nieuwe vormen en gedachten voorbereid, er is iets aan 't groeien, daarom de vensters open vanwaar het Licht komt. Nia gebed zong men van lied 174 13 en werd de zegen uitgespro ken. Bij het verlaten van het kerkgebouw werd een gave gevraagd voor de bekende doeleinden. HERVORMINGSDAG. Zondagavond om 6 uur werd een samen komst gehouden in.de Emmakerk, welke het weer in aanmerking nemende, goed be zocht was. o.a. door den heer de Bruyn, gemeenteraadslid. De dienst ving aan met het zingen van Psl. 77 7—8, waarna Ds. E. Groe nevel dl het votum uitsprak, de ge loofsbelijdenis voorlas en verder Zacharia 4 1—N. en daarna Joh. 1 vanaf vers 19. Nadat vervolgens „Soli Deo Gloria zich had laten hooren, ging Z.Eerw. voor in ge bed en kiest daarop tot tekst Zacharia 4 6 «•Niiet door kracht of geweld, maar door m|ijnen Geest zal het geschieden". Daarop gaat Z.Eerw. na, hoe Zerubbabel:, die bij den tempelbouw zocht naar groote dingen, ook door de spot en verachting moedeloos wierd). maar God 'liet hem zien, hoe door kleine dingen alles goed wordt, niet door kracht of geweld), maar door den Geest die in de zachtkoelte is. 't Is echt menschelijk dat wij naar groote dingen zden om iets te bereiken, maar Gods wegen zijn anders dan onze wegen. Hij bouwt zijn tempel, maar door ons. Verder gaainidq. komt na 4 eeuwen een andere zoon van David, Jezus, Die de geest liet triompheeren over de stof, maar omdat Hij het kleine en verachte zocht, werd Hij nen dat het Gods werk is, Hij bouwt zijn der 15e eeuw werd gezocht naar kracht en geweld., totdat een andere Zerubbabel kwam, n.1. Luther, om Gods werk te doen. Hij bracht het Licht wederom op de kande laar. En wie de historie kent, moet erken nen dat het Gods werk is.H ij bouwt zijn Tempel en zet de memsch aan den arbeid. En nu na 4 eeuwen is het Godsplan nog niet gereed, dit kan alleen geschieden door geloof, dus moet de opbouw beginnen van binnen uit/ het ongeloof moet vertreden worden. Nadat hierop gezoi.gen was van Psl. 118 47 en 11 en gecollecteerd werd, voor de bekende doeleinden, sprak Ds. I. J. van Schaick enkele oogenblikken naar aanleiding van Joh. 4 24 „God is een Geest en die Hem aanbidden, moeten Hem aanbidden in geest en waarheid." Na eerst enkele vergelijkingen getrokken te hebben tusschen Protestanten en R.K., zegt Z.Eer waarde dat, wanneer men Jezus aanhangt dit een strfijd is der ziel, want 't gaat niet om vergelijkingen, maar om de ware aan bidding van God, Nu moet die aanbidding zijn in den Geest, dat wil zeggen in waar heid, en individueel; men moet positief staan tegenover Christus, en absolute ge bondenheid aan Hem, dan alleen vieren wij hervormingsfeest. Nadat „Soli Deo Gloria" zich nogmaals verdienstelijk had dben hooren, werdl het gebed uitgesproken en staande gezongen Gez. 264 12 en de zegen uitgesproken. HET NEDERL. TOONEEL. Onder directie van den heer Pedro Beuk- man uit Amsterdam, trad Vrijdagavond om 8 uur genoemd gezelschap op in „Bosch en Duin", met „Menschen in 't Hotel" van Vicky Bauni, tooneelspel in 12 tafreelen, waarmede het gezelschap op tournée is. Vooraf maakt den heer P. Beukman bekend dat door de bekrompen tooneelruimte de voor dit stuk benoodigde décors niet kon den worden opgesteld, reden waarom een tel gordijnen de rest moesten doen. In dit stuk worden sterk naar voren gebracht de verschillende stroomingen in het alledaag- sche leven voor den; één deels moeite en zorg, voor een ander overvloed en gemak, al naar mate het ons in den schoot wordt geworpen, en toch zijn wij allen „mensch". Dit laatste toont vooral Kringelein, die, on danks dat hij de 'uitgeknepen citroen is,, een hart van goud heeft. De typiste van den heer Preijsing, later deelgenoote van Kringelein, heeft reeds ondanks haar lutte le jaren, veel beleefd^ maar is nog boven water gebleven. De baron (alias de hotel- rat) had het /leven" te pakken, en, was voor geen klein geruchtje vervaard; de Russi sche balletdanseres verwachtte alles van ;jde liefde", waarvoor zij wilde leven of sterven. Preijsing, dc man die het met de huwelijkstrouw niet al te nauw nam;, kwam in een leelijk parket, maar gelukkig voor hem was de gemoedelijke portier van het Grand Hotel er nog. die alles goed zou pra ten. De docter was een sympathieke figuur, die alles voorzag en een runnen blik had; de picolo was op zijn plaats. Al de perso nen droegen het geheel, cr werd vlot geac teerd!. met de noodige charme, zoodat de Kijk, man* dat is nog eens aardig, Sprak Mevrouwtje Zu> en Zoo; Ieder die één kwartje inzendt, Krijgt een theemuts dan cadeau' D'onze is wat aan 't verslijten, Dtis dat komt me net van pas; Als dc theepot heeft nieuw mutsje Ben ik, heusch, wèt in mijn sas! Ik ga gauw mijn kwartje zenden, 'k Hoop dat het een groene i~; O! wat zou dat aardig kleuren. Bij ons thee-servies, gewis Maar Meneer sprak héél bedachtzaam: „Doe dat niet, mijn beste kind"; ,,'t Is toch altijd slechts bedrog weer, Wat men hierbij ondervindt". Maar Mevrouwtje wist het beter; Mannen denken altijd slecht; „Als Lk heb mijn mooie theemuts: Mij benieuwen, wat hij zegt!" En Mevrouwtje wa,chtte, wachtte; Doch, er kwam geen tfeeenvuts ui; Dat vond zij toch héél erg leelijk; Van die slechtheid stond /ij paf! En Meneer naar de Politie; D'lnspecteur sprak: „Wel, Mijnheer,, Steeds weer worden zij veroordeeld, Gaan maar door toch keer op keer!" Toen begon Meneer te schrijven. Scherpen brief naar dat kantoor „Binnen twee dagen theemuts, Anders staat U slecht er voor!" En Mevrouw/ zij kreeg haar theemuts, Altijd op een plaatje dan; Met een „handleiding" voor 't breien; Woog „vergevingskus*' haar man' AD REM. (Nadruk verboden)* spanning bleef en het applaus aangroejde. Meermalen is er gehaald, de aankleeding voor zoover mogelijk, voldeed goed. De „menschen in 't hotel" kunnen tevreden zijn, dc opkomst had veel en veel beter moeten zijn. Het strijkje van den heer H. Steen- sol uit Utrecht vulde prettig de pauze aan. Ten slotte eem dansje onder leiding van den heer Johnny Hopman uit Zeist. NEUTRAAL SOESTER TOONEEL. Onder regie van den heer G. Koekkoek, is genoemd clubje door jongelui hier opge richt, dat zich ten doel stelt in 't komende winterseizoen enkele tooneeluitvoeringeu te geven, besloten door een gezellig bal. Het geheel tracht de bevordering van de plaatselijke gezelligheid, en hoopt op aller medewerking. Dames en Heeren, die lust gevoelen voor het tooneel, kunnen zich aanmelden bij den heer H. van Dijk, Secretaris, Kolonieweg 2E. Het T.T.T.- strijkje, speciaal voor Engelsche muziek, zal de uitvoeringen opluisteren. DRANKWETOVERTREDING. Door de politie alhier is Vrijdag proces verbaal, opgemaakt tegen den caféhouder O. wegens het aanwezig hebben van sterken drank in een localiteit, waarvoor slechts verlof A is verleend. OVERTREDING IJKWET. Dezer dagen zijn door de politic meerdere winkeliers bekeurd wegens bet voorhanden hebben van gewichten, die niet van het ver- eischte goedkeuringsmerk waren voorzien. DE SOESTER POLITIE. W ij ontvingen van een dame uit den Haag, een geboren Soester, het onderstaan de stukje uit de Ilaagsche Courant. Zij schrijft daarbij, dat zij de stille hoop koes tert. dal het bericht onjuist is en dus zal worden tegengesproken. De politie kon niet ingrijpen. Haar tijd voor de ronde was nog niet gekomen In de jongste vergadering van den Raad der gemeente Soest deelde mej Funke,, volgens de „N. R. Crt." mede, dat de direc trice van een der herstellingsoorden dezer dagen 's nachts een paar verdachte perso nen om den tuin zag sluipen. Zij belde de politie op, die antwoordde, dat de tijd voor de ronde nog niet was gekomen Haagsche Courant van 2K Oct. 1932 Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 82 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. Probleem, van D. Bosma. Amsterdam Zwart; 9 12 3 4 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 9 („Het Damspel"). Wit 9 schijven op 152021273135 38—42 en 43. Zwart 9 schijven op 3812171824 29—30 en 32. Wit speelt en wint. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp potlood twee parapluie* haarkam in étui een fluweelen zakje met eenig geld bril jn doos Terug te bekomen: Politiebureau van Weedestraat 49 Politiebureau Kerkpad NZ 2 Molenstraat 20

De Soester | 1932 | | pagina 2