ZEEUWSCHE MOSSELEN! ALLEN, dus OOK GIJ j JPDN^SPILMll Ingezonden SOESTER VISCKVOORZIENING - KQNINGINNELAAN 2 DREIGEND GEVAAR Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. In de „Maandbode voor Soesterberg, Huis ter Heide, Den Dolder, Bosch en Duin", predikbeurtenbllad van de Ned. Herv. Kerk schreef de medewerker H. S. onder het kopje „Van den Berg" het voe gende ter aanbeveling van de bazar voor de Chr. School) te Soesterberg. „Crisis en nog eens crisis is al', wat men hoort. Malaise en loonsverlaging en wat dies meer zij, is het gesprek van den dag. Ook zij, die daartoe geenszins het recht hebben, bezigen deze woorden. Hier mede worden niet de moeilijkheden, welke ér zijn, in het algemeen onderschat. In de Maandbode van September j.h maakte ik de opmerking, dat er, met uitzondering van enkellen, geen reden was voor de Soes- terbergers om zich zorgen te maken voor den komenden winter. Doch. onder die enkelen, die het moeilijk hebben, is ook onze Christelijke School. Die heeft wel zorgen, finantieelie zorgen, gaat wel met zorg tien winter tegemoet. Het bestuur dei school wil trachten eenige verlichting van die zorgen te krijgen. Het heeft n.1. een Bazar georganiseerd, welke gehouden zaï worden op 3, 4 ,en 5 (November a.s.. in de school. U voelt wei, daartoe hebben zij alle, dus ook uw hulp noodig. Het bestuur is er van overtuigd, uat het een beroep daartoe niet tevergeets doet, en vleit zich met de hoop, dat ook deze Bazar uw volle belangstelling moge hebben. Help daartoe met uw giften en gaven en toon uw belangstelling door uw aanwezig heid! Gij helpt daarmede niet alleen de finan- tieele zorgen te verlichten. Want boven dat alles staat meer. Daar staat God en ziet toe. wat er gedaan wordt voor hef bijzonder onderwijs, wat er gedaan wordi voor het werk door Hem begonnen, omdai te voleinden. Het is toch voor onze kinderen, dus, ik steii me voor, wij zijn allen bereid iets te doen, wat in onze draagkracht ligt. Hei bestuur is er mede gebaat voor zijn werk, doch het komt ten goede aan onze kinde ren. De U toegezonden circulaire geeft U dt adressen van het Bazar.Comité. Na uw bericht wordt gaarne alles bij U afgehaald wat gij voor cie Bazar bestemd hebt". Tot zoover H. S. Notabene. Een schoolbestuur van een christelijke school in dezen tijd van ge lijkstelling in geldzorg! En dat wel zóó, dat de schoof in kwestie dezen winter met zorg tegemoet gaat, zoodat men -zich niet ontziet om de moeilijkheden, waarin ze ge raakte in één adem te noemen met órisis en malaise. Hoe durft H. S. Crisis, dat wh immers zeggen, de wanhoop nabij, niet meer weten waarheen, nergens méér éénig uitkomst zien. Steekt de schrijver er een beetjé dé draak mee, wif hrj mogelijk eens een jextra mooi sentimenteel stukje schrijven, oi 'zou hij werkelijk zoo naief zijn te 'wanen, dat er voor de christelijke school nergens meer wat te halen is? Welnu, dan iver-' heugt het me, hem gerust te kunnen isteïl- Len. Kanalen nog genoeg! En vragen be hoeft niet eens. Rechtens kan men bij de kantoren de hand maar ophouden en be taling eischen. Daar is allereerst het Rijk, dat de sa larissen van het personeel der school tot den laatsten cent betaalt. Daar is ten tweede de Gemeente, dit van het voorjaar voor de geheele betaling der reparaties aan het gebouw had te mor gen. Daar is nogmaals de Gemeente, dit ter betaling van schoolbehoeften, leermid delen, onderhoud gebouwen enz. de chris telijke school geen halfje per leerling mag achterstellen bij de Openbare scholen. Me dunkt, zoon bestuur behoeft nog niet met de handen in het haar 'te zitten* dat weet nog, waar het gehaald moet wor den. Anders, dan een slachtoffer der ma laise! Daar komen nog de contributiën der le den van de schoolvereeniging bij. Ook schijnt men reeds eerder met jjroot suc ces bazars gehouden te hebben. Me dunkt, zoo al met al, laat het zich >nog wel schik ken en als het schoolbestuur eenig kaas gegeten heeft van geldelijk beheér, bé- hoeft het niet in financieele zorg te zit ten, kan H. S. bovendien rustig wezen over het werk van de chr. school .voor den naderenden winter! Dat komt wel terecht! We vermoeden echter, dat H. S. boven staande ook wel geweten heeft, maar om het succes van de fancy-fair te vergroo- ten, dergelijke onwaaraige opwekking noo dig had. Dergelijke gedoe, dergelijke men taliteit laten we gaarne den schrijver. Al leen zouden we H. S. willen vragen, |of hij er wel aan gedacht heeft, dat God bij hei schrijven van zijn aanbeveling óók toe keek. U geachte Redactie brengen wij onzen hartelijken dank voor de opname. S. H. HET UITBREIDINGSPLAN. Geachte Redactie, Alhoewel het niet op onzen weg ligt op ieder geschrijf van halve of heele leeken in te gaan, willen wij in het belang van den argeloozen lezer hiervan afwijken en repli- ceeren op het artikel van den Heer A. En dendijk over het uitbreidingsplan in het nummer van 11 November j.1. in het Soes- ter Nieuwsblad. Deze heer. die zich gaar ne voor een autoriteitje doet gelden, schrijft zoo gevaarlijk om niet te spreken van mis leidend. dat wij de belangstellenden, zoo wel als de belanghebbenden hiervoor ern stig moeten waarschuwen, om zich hier door niet in slaap te laten sussen. Gevaar lijk is dit artikel, omdat dit niets zegt, en hieraan geen waarde kan worden ontleend voor den objectieven beoordeelaar, doch voor hen, die even oppervlakkigzijn, als de inhoud van dit artikel, is dit zooveel als een geruststellende slaappoeder. Teneinde echter niet vooruit te Ioopen op onze actie, die gevoerd wordt in 't be lang van de geheele gemeente en niet min der dus in dat van het belastingbetalend publiek, willen wij het hierbij laten, doch slechts den heer Endendijk verzoeken even te melden, waar en waarvoor de heer van Nes zijn sporen op het gebied van Gemeen telijke uitbreidingsplannen heeft verdiend. Dit niet voor den persoon van den heer van Nes, noch voor het plan, maar als maat staf om te bepalen de mate van deskun digheid, die de hr. E. den hr. v. Nes onge vraagd gelieve toe te dichten. Hiermede willen wij niet zeggen, dat het plan des kundig niet deugt, maar wel, dat het prac- tisch onuitvoerbaar is. Zijn verder onze in lichtingen juist, dan heeft de heer van N. slechts enkele ondergeschikte, op maagde lijk terrein ontworpen detailplannen ge maakt, wat ons trouwens ook niet alles zegt, want het komt er bij ons niet op aan, wie het heeft gemaakt, dan wel wat er is gemaakt. Trouwens dit uitbreidingsplan is het eerste plan in 'Nederland onder de vi- gueur der Woningwet 1931. Tenslotte hopen wij in het belang van het publiek en derzelve ware voorlichting spoedig een openbaar antwoord op boven staande van den heer Endendijk te mogen ontvangen. De Redactie dankend voor de plaats ruimte, Het Bestuur van den Soester Bouwkring. HET UITBREIDINGSPLAN SOEST. Wie de moeite heeft genomen op het Ge meentehuis het Uitbreidingsplan der Ge meente Soest te bestudeeren, kan niet aan den indruk ontkomen, dat hier een groot en mooi stuk werk voorligt. Wanneer men echter meer gedetailleerd en voornamelijk meer zakelijk een en ander gaat beschou- wen, dan kan men evenmin den indruk van zich afzetten, dat niet genoeg in het oog is gehouden, dat er reeds bestaande toestan den en belangen zijn, dat het voorts gaat 3m eene gemeente als Soest, tot voor korten tijd nog eene zuivere plattelandsgemeente, en niet om een plan van Groot-Amsterdam of Groot-Berlijn. Het betreft hier dus eene gemeente met niet zeer groote finantiëele draagkracht, welke vooral niet verder moet willen sprin gen, dan haar stok lang is. De opdracht aan den ontwerper had dan ook niet moeten zijn, uitsluitend een mooi plan te maken, met vrijwel onbeperkte vrijheid van han delen, maar een goed en mooi plan te leve ren, zooveel mogelijk passend in het kader der Gemeente Soest, binnen zekere grenzen beperkt. De ontwerper was dan genoodzaakt ge weest de zaak niet alleen voornamelijk uit een oogpunt van schoonheid en tuinstad architectuur te bezien, en aan de rest eersl in de tweede plaats gewicht toe te kennen, doch was gedwongen geworden zoowel de factoren, schoonheid, finantiëele draag kracht, economie en vooral, belangen der betrokken ingezetenen te behartigen. Zeer zeker een zware opdracht, doch eene die toch beter ware te vervullen geweest, dan in het plan is geschied. Immers hierbij is in vele gevallen vrijwel in het geheel geen rekening gehouden met bestaande be langen. Zeker het zou niet mogelijk geweest zijn steeds het algemeen belang te dienen, zon der dat van den enkeling te schaden. Onder- geteekende wenscht zulks ook niet, waar echter noodzakelijk schade moet worden toegebracht, moet ieder geval ernstig zijn overwogen, en die schade tot den kleins! mogelijken omvang worden teruggebracht Daartoe zou overleg en contact met betrok kenen nuttig en noodig zijn geweest, Van zoodanig overleg is echter niets gebleken, met het noodzakelijk gevolg, dat thans ach teraf overal in de gemeente oppositie wordt gevoerd. Het zou te ver voeren in dit bestek de tails te behandelen, doch een enkel voor beeld uit mijne omgeving moge dienen. De Soesterbergschestraat hoewel bij haar begin door stelselloozen bouw ont sierd, is toch altijd een behoorlijken toe gangsweg, verderop zelfs een flinke mooit verkeersweg van 20 Meter breedte. Dat deze weg wordt gebracht op 30, 35 en 40 Meter breedte, zooals 't plan aangeeft, is weliswaar zeer royaal voor een niet pri- mairen weg, maar daar waar de gemeente grond in eigendom heeft, is er wat voor te zeggen. Daar waar echter deze weg reeds bebouwd is, zonder bepaalde noodzaak tot aanmerkelijke verbreeding over te gaan, kost schatten gelds, de huizen en villa's, welke er thans staan, komen voorzoover zij niet moeten verdwijnen, zóó kort aan den weg, dat deze er niet mooier door wordt, en aan de villa's zelf wordt uit een schoonheidsoogpunt onherstelbare schade toegebracht. Het zal niet moeilijk vallen vele dergelij ke gevallen aan te wijzen. Dat de ontwerper aan de economische zijde van het vraagstuk, te weinig aandacht heeft gewijd, moge voorts' blijken, uit de plaats waar de haven en de industrie terreinen geprojecteerd zijn. Een haven annex industrieterrein is voor eene gemeente als Soest een zeer belang rijke zaak. De haven als aanvoerplaats van materialen en koopmansgoederen, moet zooveel mogelijk bij het Centrum der ge meente liggen, zonder dat de schoonheids- belangen te veel geschaad worden. De transportkosten vanaf het schip moe ten laag blijven, de arbeiders en andere personen, die met haven en industrie te ma ken hebben, moeten daar vlug en gemakke lijk kunnen komen. De minste eisch, die gesteld mag worden is, dat het middag- schaft in eigen huis doorgebracht moet kunnen worden, en nog voldoende rusttijd over is. Deze terreinen nu zijn vrijwel aan, de uiterste grens der gemeente bij het grondgebied van Amersfoort geprojecteerd. ,De arbeiders voornamelijk zullen de ge volgen hiervan ondervinden, zelfs is het .denkbaar, dat de industrie, welke genood zaakt is alle factófen in geld te waardee7 ren, in' sommige gevallen zal worden afge schrikt. Was er nu geen betere plaats, dan moest men zich er bij neerleggen, doch die plaats is er wel degelijk. De landerijen bij en tusschen de Groote en Kleine Melm, bieden een gunstige gele genheid voor dat doel, zonder dat mi. groote bezwaren zijn aan te wijzen. Had de ontwerper meer economisch ge voeld, hij zou op dat idee onmiddellijk ge komen zijn. Een voorbeeld uit de practijk: De aanne mer der wegverbetering 1932 heeft ,,de KI. Melm" als natuurlijk aanvoerpunt van ma terialen gebruikt. Wat moet er thans met het uitbreidingsplan gebeuren? Er zijn groote kosten voor dit plan gemaakt, er zijn vermoedelijk gemeenteraadsleden, die door de schoonheid en grootschheid van het plan aanvankelijk bekoord, er veel in zien, er zijn anderen welke nog geen vaste mee- ning gevormd hebben, wellicht zijn er te genstanders. Schrijver dezes hoopt dat dit artikel voor allen aanleiding is tot ernstige overweging van het voor- en tegen zijn. van meening dat de gemeente Soest het meeste gebaat is, indien dit ont doe? d'1 t,°nf!eriizigd wordt ogenomen, doch dat het plan, hetwelk in ieder geval veel goeds heeft, in handen wordt gesteld van personen welke opdracht hebben, dit te"??6 "!iik Mn de merkelijkheid ïgingei ZU me' ine"jpende wij- Het geld dat voor het plan uitgegeven is 2 7 de" wijee zijne renfewel op V de,-frootc die de ontwerper el degelijk gezien heeft, kunnen gevolgd staand"' 11 de xverkcliikc "eds be staande belangen moet zoo mogelijk ook recht worden gedaan. De gemeente Soest moet m.i. haar be lang zoodanig zien, dat haar doel is men- schen naar Soest als woonplaats te trekken. Waartoe is o.a. noodig, dat le. De gemeente gemakkelijk en cou lant met bouwvoorwaarden en vergunnin gen is, zonder daarbij hare belangen uit het oog te verliezen. (Derhalve zoogenaam de w:ide bouwerij moet worden vermeden) De belastingen zoo laag blijven als redelijkerwijs kan. Aan die eischen voldoet het plan niet, in- tegendeel het voldoet aan tegenovergestel de eischen. Particulieren en boeren hebben veelal na deel van het plan, omdat zij in hun eigen dom direct worden getroffen, en ook nog eens door de hooge belasting welke er het gevolg van zullen zijn. De winkeliers en verdere middenstanders hebben nadeel van het plan omdat het den bouw van woningen en de toeneming der bevolking belemmert, de belasting ver hoogt. De arbeiders hebben nadeel van het plan, omdat de woningbouw wordt belemmerd, de toename der bevolking wordt geremd, de industrie niet wordt aangetrokken, de arbeidsgelegenheid. mitsdien ongunstig wordt beïnvloed. De bezwaren welke de bouwonderne mers maken, spreken in dit opzicht we'1 zeer duidelijke taal. Het is dan ook de hartgrondige wensch van ondergeteekende, dat de gemeenteraadsleden genoegzaam wijs beleid zullen toonen, en de kracht en de zelfstandigheid zullen blijken te bezit ten, die in dit belangrijke geval noodig is, om het plan op de juiste wijze te beoordee- len. Valt dit oordeel uit in den geest zooals schrijver dezes zich dit voorstelt, dan kan het gewijzigd plan nog een zegen voor de gemeente worden, thans kan hij er slechts een ramp in zien. Soest, 14 November 1932. H. DONKER. Geachte Redactie, U zou ons zeer verplichten, wanneer U net volgende in uw blad wilde opnemen, als antwoord op het ingezonden stuk van den heer W. E. Tobi. Het artikel van den heer Tobi bestaat ait twee deelen: a. Aanval op Ds. Westmijse's voor dracht, qua inhoud. b. Bespreking van propaganda door de aan de Openbare School toebrengt. Hel Bestuur van de afd. Soest van V.O. acht het onnoodig, op het eerste deel (Ds. Westmijse's voordacht) in te gaan. Het heeft niet van te voren met Ds. ;W. over legd, welke stukken voorgedragen zou den worden. Wanneer een vereeniging 'n spreker van de door de vereeniging uit gegeven sprekerslijst uitnoodigt, mag zij veronderstellen, dat hetgeen die spreker geeft, voor haar doel ge schikt is. Bovendien: het progranyna aa de pauze was het feestelijk, niet het propagandistisch gedeelte van den avond. Het tweede gedeelte beschouwt hét Bé stuur van V.O. dan ook als het Kunstge deelte. De criticus (en de lieer Tobi werpt zich als zoodanig op) moet zich daaroim afvragen: Hoe draagt Ds. W. voor? En niet: Wat draagt hij voor? Vandaar, dat wel na de rede S.O.S. maar niet na de voordrachten gelegeuheid was tot debat. Het tweede gedeelte van den héér To- bi's stuk bevat de volgende krasse be schuldigingen aan het adres van de Open bare school: 1. propaganda door roode onderwijzers, 2. stelselmatige opvoeding in de anti nationale richting door 3. volproppen met roode leuzen over ontwapening en kapitalisme. 4. (als gevolg:) ondermijning van het gezag. 't Is inderdaad heel wat! Gelukkig voelt de heer Tobi, dat dergelijke krasse be weringen bewezen moeten worden. En hij geeft de volgende twee bewijzen: a. de afd. Den Haag B. v. N. O. nam een motie aan, om op de Openb. .Scholen geen Wilhelmus te leeren, b. de afd.. Haarlem B. v. N. |0. vroeg vrij voor die leden, die de betooging jop 3 Nov. wilden, bijwonen. Deze twee bewijzen moeten dus aan too nen, dat de 4 bovengenoemde beschuldi gingen waar zijn De argelooze lezer (en hierin schuilt het .gevaar van zulke bombastische taal als de heer Tobi gebruikt) zegt: „Zie je nu wel, hoe rood die Openbare School is! Die mijnheer Tobi levert het bewijs. Twee bewijzen zelfs! En men noemt geen school rood of er is wel een roze vlekje aan. Ik haal mijn kind er af <en stuur het naar een bijzondere school. En het kind gaat wellicht naar een bijzondere school, het kwaad, dat de roode onderwijzers - Telefoon 2109 - Heden Woensdag Kabeljauw 25 cent per pond Kabeljauwmoot 40 cent per pond Schelvitch klein tot groot 20. 25 35 cent per pond Schol kl. tot gr. 20, S0 ct. p. p Makreel 20 cent per pond Tarbot 50 cent per pond a.s Donderdag wederom mos selen, 10 cent per Kilo Tevens 2 nette loopjongens gevraagd die juist uitgesproken anti-militairistïsch en anti-koningsgezind is. Bij nadere beschouwing echter blijkt, dat, de twee bewijzen van den heer Tobi in het geheel niet op zijn 4 beschuldigin gen betrekking hebben. Het valt ons al heel gemakkelijk, van iedere beschuldi ging het tegendeel te beweren én dat pok te bewijzen. 1. Op de Openbare School wordt gé i n propaganda gemaakt door roode onderwij zers. BewijsWanneer een onderwijzer in Je klas (40 paar ooren) propaganda zou maken voor rood, dan zou dit direct thuis door de kinderen worden verteld. De niet- rcode ouders zouden zich onmiddellijk met 'n klacht wenden tot 't Hoofd der School, den Weth. van Onderw. of den In specteur L.O. Kkchten betreffende propa ganda voor rood worden echter (op 'n neel hooge uitzondering na) nergens ver nomen. De roode onderwijzers op de Open bare Scholen kunnen geen propaganda ma ken voor rood, evenmin als b.v. de R.K> onderwijzer aan de Openb. School propa ganda kan maken voor het Katholicisme. Een onderwijzer werkt teveel in een gla zen gebouw. Alles wat hij zegt, wordt uit gedragen. 2. De kinderen van de Openb. Scti vol worden niet stelselmatig opgevoed in a.n- De 'heer Tobi meent, dat roode leuzen het gezag ondermijnen. Waar wij hierbo ven bewezen hebben, dat op de Uperibare School geen roode leuzen gepropageerd worden, vervalt dus vanzei! de beschul diging van de gezagsondermijning. die van die leuzen het gevolg zou zijn. De bewijzen van den heer Tobi zijn ,al heel zwak. Het eerste z..g. bewijs betreft de afd. Den Haag van den B. v. N. 0.„ welke een motie aannam, om de kinderen op de Openb. School niet langer het Wil- nelmus te leeren. Wanneer de heer Tobi kon zeggen? „De Haagsche onderwijzers van de Openbare Scholen hebben eenparig besloten, om 't te vertikken, nog langer liet Wilhelmus te leeren", dan zou dit iets beteekenen. Eén motie van een afdeeling van een vakver- eeniging echter zegt heel weinig. Iedér weet hoe het op de vergaderingen van dergelijke organisaties gaat: een liandjcwl menschen (de groote meerderheid bezuékt geen vergaderingen) neemt een motiéaan. Maar dat wil niet zeggen, dat de [onderwij zers der Openbare Scholen roode leuzen verkondigen, die het gezag ondermijnen, dat zij opvoeden in anti-nationale richting! Het tweede bewijs is - zoo mogelijk nog zwakker. De heer Tobi zegt: de nfd. Haarlem van den B. v. N. O. vroeg vrij voor die leden, die op 8 Nov. de betooging worden verwacht VRIJDAGAVOND 18 NOVEMBER, des avonds 8 uur, in de zaal van Hotel „EEMLAND", om den Heer Mr. P. VAN WESTEN te hooren over het van de zijde der Kommunistische wereld- verwoesters. ENTREE VRIJ (boven 18 jaar). GEEN DEBAT Na afloop der vergadering worden eenige SCHITTERENDE NATUURFILMEN vertoond. HET COMMUNISTISCH VERBOND, Afd. Soest. ti-nationale richting. Bewijs: De schooltijd wordt besieea'aau onderwijs in de moedertaal, ïn de aaru- rijkskundige gesteldheid van Veder! ind, in de geschiedenis der Nederlandsche na tie (van de Bataven tot de regeering van Koningin Wilhelmina) in de plant- en diei'kunde van ons vaderland, in het zin gen van vaderlandsche liederen 'ook in Den Haag!) Het onderwijs is dus zuiver nationaal. Zou een onderwijzer ander on derwijs geven, dan zou hij buiten zijn boekje gaan, met als gevolg: klachten onderzoek schorsing ontslag. 3. De kinderen worden niet volgepropt met roode leuzen. Bewijs: De kinderen woi'den volgepropt met: tegenwoordige en verleden tijd, breu ken, metriek stelsel, uitvindingen en ont dekkingen, kanalen en spoorlijnen, stam pers en meeldraden, Wet van Archimedes. De onderwijzer heeft geen tijd en in de hoofden der kinderen is geen plaats meer voor roode leuzen. Of zijn er onderwij zers, die als voorbeeld van schoonschrij ven b.v. nemen: Het kapitalisme is de grond van alle ellende? Tweede Bewijs: Wanneer de onderwij zer de hoofden zijner leerlingen ging vol proppen met roode leuzen, dan zouden er direct klachten komen bij de autori ten met (wij herhalen het) als gevolg: schorsing en ontslag. 4. Het gezag wordt niet ondermijnd. wenschten mee te maken. Dit moet n..b. bewijzen, dat de Openbare School anti nationaal, volgepropt met roode leuzen, ge zagsondermijnend is! Wie Haarlem kent, weet dat op 31 Augustus (een dag, die in het leerplan als vacanüedag staat ver meld) 3000 schoolkinderen (alle Open bare Scholen doen ook mee) een aubaude geven op de Groote Markt, onder leiding van hun onderwijzers (w.o. de roode!), die weken te voren de liedjes (Wilhelmus Wilt heden nu treden, enz.) hebben ge leerd. Als tijdens de aubaude, 'n liedje ge zongen is, zien de duizenden toeschou wers 3000 vlaggetjes (rood.wit-blauw of oranje) onder oorverdoovend hoera.gejuich in de hoogte gaan. De geest van ,'t onder wijs in Haarlem is, op de Openb. School, politiekloos, zuiver nationaal en zonder gezagsondermijning. De groote fout van den heer Tobi .is, dat hjj twee losstaande feiten meldt van ge vallen buiten de school (n.1. de besluiten van de beide Bonds-afdeelingen). deze feiten toepast op het onderwijs in „de ge heele openbare school" en dit den lezers van „De Soester" voorzet. De heer Tobi generaliseert. Ook daar, waar hij zegt, dat de leden van ide afd. Den Haag van den B. v. N. (0. leiders zijn van de A. J. C. Een dergelijke frewering heeft alleen waarde, wanneer hjj in pro centen uitdrukt, hoeveel A. J. C. leiders onderwijzers zijn aan de Openb. Scholen. De Soester Bouwkring zal VRIJDAGMIDDAG, 18 dezer, van 2—7.30 uur, in Hotel „Het Zwaantje" te SOESTERBERG inzake het Uitbreidingsplan der Ge meente Soest, een zitting houden, waar inlichtingen omtrent dit plan'zijn te bekomen en tevens de gelegen heid zal worden geopend bezwaarschrift(en) op te stel len. Belanghebbenden worden aangeraden koopacte(n) of uittreksel van kadasternummers mede te brengen. ZEGT HET VOORT!

De Soester | 1932 | | pagina 6