2e BLAD IVBPl öil Venema i. L. H0KSBERGEN O^Plaatse lij k Nieu ws^O Soesterberg Zr® Ingezonden WINTERMANTELS WINTERJASSEN BONTWERK Sport behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 24 Dec. 1932, No. 103 NED. NATUUR HIST. VER. AFD. SOEST E.O. Maamlügavond te 8 uur hield de heer Henk Vink uit de Groenekan voor de leden van genoemde club in het Ned. Herv. Jeugdhuis aan de Vredehofstraat Soestdijk, een- leziing met lantaarnplaatjes over de Dordische eni Noord Brabantsche Bies- bosch. Nadat de praeses, de heer Ranke Tolman, de vele aanwezigen het welkom had toegeroepen, geeft hij het woord aan den spreker. Deze begint met een stuk his torie op te haler», n.t den St. Elisabeths- vloed op 17 November 1421 toen de Bies- bosch groot 33000 H.A. ten waterplas werd. Met den vloed zijn 76 dorpen en 100.000 menschen verloren) gegaan en is daar dat grootsche monument ontstaan, waaraan nu weer ruwe menschenhanden aan het werk zijn om dat prachtig natuurmonument te gaart inpolderen. Spreker hoopt dat de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten zal slagen om een groot deel er van ongeschon den te latten en als erfenliis over te dragen aan het komende geslacht. Want om door die kreken te roeien, tc zwemmen of te ploeteren, is 'n onvergetelijk schouwspel in welk gedeelte van het jaar ook; alleen is het gewaagd het zonder goed geleider te doen, dar men anders op die groote water plas soms 2 A 3 Meter diep, den goeden koers zou kwijtraken. Ook eb en vloed zijn hier zeer gevaarlijk, daar bij vloed het wa ter in een ommezien stijgt tot 2y* Meter. De vegetatie van riet, wilgen', populieren is prachtig. De katjes, lissen, dotterbloe men, wilde sneeuwbal groeien er welig; de wielewaal is daar goed te beluisteren; de reigers en wilde eenden zijn talrijk; de een denkooien. voor den oningewijden onge kend, maar de toegang is verboden. Het springzaad wordt in groote hoeveelheden aangetroffen., ook varens, en diverse zwam men, maar ook heeft men kans bij het doorwaden der kreken kennis te maken met verschillende insecten, maar dat moet men voor de goede zaak over hebben zegt spr. Spreker zag er ook de Kiekendief, een uilensoort en een groote kolonie aalschol vers. Daar het gesprokene door een pracht serie .lantaarnplaatjes werd verduidelijkt, is de mooie natuur voor velen weder nader gebracht, die steeds onuitgesproken interes sant blijkt te zijn. De praeses was voorze ker de tolk der vergadering toen hij den spreker onder applaus hartelijk dankte voor zijn boeiende voordracht eni hem een spoedig tot weerziens toeriep. ONTVREEMD. Door dien bewoner N. van den Noorder- weg is bij de politie aangifte gedaan, dat te unen nadeele zijn ontvreemd een paar k .^ënen. Onderzoek naar de daders van *.en diefstal is ingesteld. OVERTREDING ARBEIDSWET. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de drukker S. alhier bekeurd ter zake van overtreding van de Arbeidswet;. wijl hij nog om 12 uur dies nachts personeel in dienst had, dat arbeid verrichtte. OPENBARE DRONKENSCHAP. In den nacht van 22 op 23 dezer is door de politie op den openbaren weg aangetrof fen de caféhouder van E., die in kennelij- ken staat van dronkenschap verkeerde. Hij is naar zijn wopdng overgebracht en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. GROOTE KERST-ATTRACTIE 1932. Nogmaals wordt onder de aandacht van het publiek gebracht, dat de enveloppen met geele bons voorzien van naam, adres en aantal «bons ingeleverd moeten worden op Dinsdag 27 Dec. 1933, tu-sschen 's mor gens 9 uur en 's middags 5 uur bij J. Zoe telief, van Weedestraat 14. De-uitslag zal Dinsdag 27 dezer bekend gemaakt worden. EERSTE SOESTER EIERVEILING Kipeierent hoogste prijs f 5.40; middel- prijs f 4.05—f 4.95; laagste prijs f 3.10; een dei eren f 3.05, alles per 100 stuks. Aanvoer 10914 stuks; handel vlug. DUIVENSPORT. Ter aanvulling verslag ,,de Zwaluw" die- ne, dat ook" de heer L. Hoogeboom leve rancier was van een deel der 15 K.G. ge bruikte diuiverrvoer. BONNENWEDSTRIJD CENTRALE WINKELIERS VEREENIGING. Een groot gedeelte der door bovenge- noemden wedstrijd beschikbare prijzen zijn reeds te bezichtigen in de zaak van den Broers „Auto-kluis", van Weedestraat, KERSTFEESTVIERING. Woensdagavond te 8 uur werd door de Jeugdkerkleden een wijdingsavond gehou den in het Ned.. Herv. Jeugdhuis aan de Vredehofstraat, welke aardig bezocht was, ook door enkele nieuwelingen. De samen komst werd geopend met het zingen van lied 240 1 uit den Sionsbundel, waarop Os. J. I. van Schaick in gebed voor ging. Vervolgens las Z.Eerw. Lucas 2, waarin de Kerstboodschap is vervat, waarop gezongen werd lied 245 1-2-3. Z.Eerw.. staat daarop enkele oogenblikken stiJ bij dg Kerstge dachte, waarbij alles uitwenldiig wordt ver sierd" voor de komst van Hem, maar feite lijk moet elk zijn hart versieren met Zijn beeld en daaruit bannen alles wat Hem we derstaat. Zoo Kerstfeest vieren is werkelijk teest, maar wij allen staan nog ver van Hem af, er is voor Hem in ons hart, huis of Maatschappij geen plaats, en toch moet Hij de eerste zijn; ons eigen ik moet gedood worden. Laat ons daarom met de herders naar Bethlehem gaan en Hem aanbidden in geest en. waarheid. Na deze toespraak GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp Geldstuk Auto velg met band Heerenrijwiel Bruine lederen Meisjestasch, inh. porte- monnalie en reukfleschje Zilveren. Beursje met inhoud Zilveren Rozenkrans in étui Een stop- of plamuurmes Een paar handschoenen Een kniebeschermer Halfwas witte poes Een gevoerde glacéhandschoen Zilveren kettinkje Heerenportemonnaie met inhoud Belastingmerk Bruine mantelband las Mevrouw Brands de geschiedenis voor ,,In den Tempel" door Selma Lagerlöf, de predikant Kerstvrede" van dezelfde schrijf ster. Gezongen werd nog lied 259 en tot slot de Engelenzang. In de pauze werd thee met biscuit geserveerd. Het was een stille maar genotvolle wijdingsavond, welke met dankgebed eindigde. 17 Januari a.s. spreekt oud-zendeling van Hasselt over de Papoea's. MUZIEKAVOND IN DE WILHEL- MINA KERK. Donderdagavond om 7.30 uur werd in de Wilhclminakerk ten voordeele van het Or gelfonds een muziekavond gegeven met de zeer gewaardeerde medewerking van „Cres cendo", Chr. Gemengd Koor, dirigent den heer J. v. d. Rovaart uit Utrecht, „Excel sior" dubbel mannenkwartet uit Baarn, di rigent den heer F. C. Everaars alhier, hét Evangelisatie „Dameskoor" te Soestdijk on der den zelfden dirigent, Mej. Ida Jongs- ma, muziekleerares piano alhier, Mej. Mien Ester, solliste te Utrecht en den heer D. Jongsma, viool alhier; een uitgezocht club je dat honderden heeft gesticht. Vooraf dankte Ds. B. Alkema de medewerkenden voor hun prestatie's, was verheugd over de groote opkomst op dezen wijdingsavond, en deelde verder mede dat het Evangelisatie Dameskoor een Kcrs-tgave voor het fonds had geschonken van f 16. Nadat hierop door de gemeente gezongen was Psl, 150:1 ging Z.Eerw. in gebed voor en werd1 daarna het programma afgewerkt. Nu wij ons zet-, ten voor het overzicht, felicliiteeren wij ons zelf. dat wij dezen avond mochten bijwo nen. Er werd over de geheele linie zuiver en op toon gezongen, en wanneer de alten zich een. beetje temperen en het Evangelisatie Dameskoor, is ook dit clubje volmaakt in orde; dat is de eenige kleine aanmerking cüie er te maken was. Het meest heeft ons getroffen dat subllieme mannenquartet, die beide koortjes a en b waren buitenge woon mooi1. De zangeres uit Utrecht be schikt 'Over ejen mooi gaaf geluid, dat weer klank vond In de ziel. De pianiste en haar muzikale broer gaven beschaafd spel; hoe innig teer klonk het ..Ave Maria". Het ge heel was een avond van hoog kunstgenot. In de pauze zong de gemeente van Psl. 89 23 en.werd voor het Orgelfonds ge- coMecfeend1; moge het een rijke gave zijn geweest. Tot slot zong men Gez. 96 en sprak Ds. S. Wouters een kort slotwoord en sloot Z.Eerw. met dankgebed. GEëINDIGD FAILLISSEMENT. Het faillissement Van P. F. van Dorst te Soesterberg, curator Mr. L. Staay te Amersfoort, is geëindigd door vernietiging op grond van verzet. ONZE VLIEGERS OP IJSLAND. Op vragen van den heer van Rappard be treffende verstrekking eener bijzondere ver- blijfstoelage aan de ter gelegenheid van 't Internationaail Pooljaar op IJsland werk zame Nederlandsche militairen, heeft Mi nister Deckers als volgt geantwoord: Aan dé op IJsland verblijvende Neder landsche militairen 1 officier-vlieger, 1 onderofficier-vlieger en 1 mecanicien is gedurende den tijd, dat zij ter beschikking zijn van 't Comité Aerologisch Station Reykjavik, buitenlandsch verlof verleend met behoud van jaarwedde enz., alsmede, voor vMat de vliegers betreft, met behoud van de jaarlijksche toelage voor het deel nemen aan dienstvluchtenl. De vluchten, bo ven IJsland uitgevoerd, worden voorts als dienslvluchten beschouwd, hetgeen o.a. ten gevolge heeft, dat de vliegers ook aan spraak maken op vlieggelden (toelagen1 per uur vliegen). (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen De kosten van geneeskundige verzorging zijn voor rekening van genoemd comité. Van Rijkswege ontvangen de militairen geen verblijfsvergoeding. Ook het comité betaalt hun een dergelijke vergoeding niet uit. Het heeft echter een uitzondering ge maakt voor deri mecanicien, aan wien. in verband met de omstandigheid, dat zijn inkomsten belangrijk minder zijn dan die van de vliegers, een maandelijksche toe lage van 50 IJslandsche kronen wordt toe gekend. Uiteraard zullen de militairen op IJsland een eenvoudig leven moeten leiden. Voor zoover hierin een offer gelegen is, wordt dit, naar ondergeteekende alle reden heeft om aan te nemen, gaarne door hen ge bracht, omdat zij het op prijs stellen hun medewerking tc kunnen verleenen aan be langrijken arbeid, waardoor Nederlands' naam op het terrein der aerologfische we tenschap opnieuw met eere wordt genoemd. Wat het logies der militairen betreft, kan ondergeteekende medcdeelen, dat de luite nant-vlieger zijn intrek heeft genomen in oen hotel, dat tot vóór de oprichting van een nieuw internationaal toeristenhotel het voornaamste hotel van IJsland was. Terug te bekomen: Politiebureau Nieuweweg 112 Politiebureau Politiebureau Garage Tensen, Birktêtraat Verlengde Kolonieweg 9 Politiebureau Hartweg 1 Politiebureau Rembrandtlaan 18 Bakkersweg 5 Politiebureau t Kerkpad NZ 3a Hartweg 10 Politiebureau De onderofficieren verblijven in een een voudiger hotel. De meening, dat onze militairen op IJs land zich op allerlei wijzen moeten bekrim pen, moet op een misverstand berusten en naar de overtuiging van ondergeteekende wordt onze nationale eer geenszins ge schaad door hun verblijf in bovengenoem de hotels. MILITAIRE MUTATIES. Bij K.B. zijn met ingang van 1 Januari 1933 benoemd o.m. bij het wapen der artil lerie tot reserve-tweede-luitenant bij de hicbtvaartaf deeling, de vaandrig J. P. Wolffram van die afdeeling. Idem bij het dienstvak der militaire ad ministratie, bij de luchtvaartafdeeling, de vaandrig J. van Tuin, van d'ie afdeeling". TWEEDE OPVOERING DER REVUE. De tweede opvoering der revue „Op naar Soesterberg", op Woensdagavond gehouden voor het publiek van Soesterberg en Om geving, dat nu tegen betaling toegang had, was niet minder rijk aan succes. In sommi ge opzichten overtrof zij zelfs de eerste, daar het spel over 't algemeen nog soepe ler was en de tekst hier en daar wat meer gekruid, De zaai in Huis ten Halve was goed' be zet. toen de voorzitter van VAVS, de heer P:. M. Drost,, dezen avond met een korte toespraak openide, waarin hij alllen hartelijk welkom heette',, in 't bijzonder ook de af gevaardigden der zustervereenigingën uit Soest alsmede de dienstplichtigen der Luehtvaartafdeelliug, die door de medewer king van luitenant Man^e en adjudant van Keekem voor dezen avond vrijaf gekregen hadden en waarvoor beide genoemde hee- ren hartelijk dank werd gezegd. Het werd weer een avond van groote ge zelligheid en gezonde vreugd. De bekende wijsjes der nieuwste Schlagers werdten lus tig meegezingen en hartelijk werd er ge lachen bij de vele sappige, comische scènes, die zeer natuurlijk, zonder overdrijving ge speeld werden. Bij wat een vorige maal reeds van deze revue gezegd' werd, moeten we hieraan nog toevoegenj, dat de dansjes der revue goed waren ingestudeerd en dat de grimeering, het werk der heeren Grootkop uit A'foort, schitterend genoemd kan worden. Ware kunstenaars op dat gebied, maken zij van elke kop een karakter. Ook de muziek was weer uitstekend ver zorgd en een gezellig bal onder leiding der heeren Polak besloot ook weer dezen avond. Na afloop der opvoeringen werd telkenmale door den voorzitter uit naam van alle aanwezigen dank gebracht aan al le medespelers, den souffleur, den heer Ver meulen voor de wijze, waarop hij zonder op te vallen, zijn taak verrichtte, dien hee ren Polak, 'de musici en verder allenv die op eenige wijze aan het welslagen der revue hebben meegewerkt. Bij wat we reeds in een vorig verslag hebben opgesomd, rest ons hier nog te noemen' het levendliige spel van Mejuffrouw Mien Bakker als Propella. Haar dictie nu aan 't slot was heel goedl De spelers dezer goed uitgevoerde revue waren allen menschen van deze plaats. En dat maakt deze revue voor hier nog veel belangrijker. KERSTUITVOERING. Door de R.K. vereeniging Sancta Caeci- lia zal op Woensdag 28 December 's avonds 8 uur een Kerstuitvoering worden gegeven in Huis ten Halve alhier|. waaraan de bari tonzanger Carré uit Zeist zijn medewerking zal verleenen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwliel'belastingmerk Een dameshandschoen Een sleuteltje Een autocrik Inlichtingen Politiepost. Dagelijks tus schen 9 en 10 uur v.m. en 2 tot 2.30 uur n.m. Behalve Zondags. Buiten verantwoordelijkheid 11 der Redactie - ■- Amsterdam, 19 Maart 1932. Mijne Heeren, Beleefd verzoek ik U om plaatsruimte in Uw blad naar aanleiding van het ingezon den stuk van denl heer Doorman in „De Soester" van 14 December j.1. Daarin geeft de heer D. als zijne meening te kennen, dat de bcnadeeling voor grondeigenaren door het uitbreidingsplan niet zoo erg is, omdat velen grond zouden hebben gekocht uit speculatief oogpunt. Hiermede zou een ieder accoord kunnen gaan (behalve natuur lijk die speculanten zelf), indien er niet eveneens velen waren, die niet uit winst- zucht grondbezitter zijn, maar die te goeder trouw grond hebben gekocht om er zich da delijk of in de toekomst te vestigen; even- eenjs velen, die grond of huizen kochten voor geldbelegging of door erfenis grond bezitter werden, waarbij, de terreinen door hen zijn gekocht en hun zijn toebedeeld tegen een taxatie, die veel hooger is dan de waarde zal bedragen, indien het voorgestel de plan doorgaat. Komt het er voor al de zen ook niet op aan als zij benadeeld wor- d'en? Doel van dit schrijven is den indruk weg te nemen, dien de lezing van het betoog van den heer D. zou wekken alsof de mees te grondeigenaren in Soest speculanten zou den zijn. Er zijn echter ook vele anderen. Mij dunkt, dat de gemeenschap de lasten moet dragen voor maatregelen, die in haar belang worden genomen, Kan die gemeen schap dat niet, omdat die lasten voor haar te zwaar zouden zijn. dan is het onjuist en onrechtvaardig om die lasten af te wente len op de schouders van enkelen. Onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend F. H. NIJE. Koninginnelaan 245. EEN ZAKELIJK GEDEELTE UIT HET UITBREIDINGSPLAN SOEST Tegen het uitbreidingsplan wordt terecht het bezwaar gemaakt, dat het geen cijfer geeft, en dat het uit een finantiëel oogpunt in de lucht hangt; toch is er een gedeelte, dat daarop eenigszlns eene uitzondering maakt, n.l. het „Boschplan". In de toelichtende beschrijving op het uitbreidingsplan „,ad 11, het boschplan" „wordt onder a genoemd dat 160000 M2 ter „verkoop in aanmerking kt men" en onder K „de verkoopprijs van het bouwterrein moet „eien zoodanige zijn dat uit het totaal be- ,,'drag zal kunnen worden bekostigd: de „boekwaarde van al de itn het plan begre- ,,pen grond alsmede de schuld die op dien „grond rust alsmede een matige winst voor „de Gemeente en ten! slotte „alle kosten voor wegenaanleg, verharding „water-, gas-, electriciteits- en andere lei- „dilngen; den aanleg van voetpaden; de „verbetering van het bosch; en de daarvoor „noodige beplanting." Prachtig! er is niets vergeten en er is nog winst voor de gemeente ook, het kan niet inooieii, die kapitaalkrachtige personen moeten maar flink betalen! Denkt men echter wat verder na, dan ziet men, dat ook hier aan zin voor de wer kelijkheid, veel ontbreekt. Op hoeveel komt namelijk wel de M.2 grond te staan? Stelt mien deze een|voudige vraag, dan blijkt on middellijk het eenzijdige het onzakelijke van den opzet. Immers bij iedere transactie is er nog altijd een kooper noodig ook. Het hangt nu maar van den koopprijs en van de overige voorwaarden af. of die koo- pers er al. dan niet zullien zijn. Dat heeft men nu blijkbaar over het hoofd gezien. Zal die prijs laag zijn of hoog? Wij weten dit niet. Alleen is bekend, dat voor iedere f 160.000, welke wordt uitgegeven of bij- geboekt de prijs met f 1 per M2 stijgt. Bij gebrek aan gegevens ruw ramende, moet die prijs echter vermoedelijk liggen tusschen f 2.50 en f 5 per M2. Laat iik eens laag aannemen], dat die prijs f 3 per M2 zal zijn. Stel nu, dat de gewenschte kapitaalkrach tige kooper opdaagt. Deze wiil wel in Soest wonen, maar ook elders. Hij neemt aan, dat voor een dergelijke villla in het bosch een terrein van 3000 A 4000 M2 niet overdreven is. Dit terrein kost hem dan f 9000 f 12000. Als hij nu ook weet, en dat weten derge lijke personen allicht, dat men voor weinig meer dan die prijs, thans op publieke vei lingen, flinke villa's koopt, met groote, reeds aangelegde tuinen, kant en klaar; zal hij dan in het algemeen, zulk een terrein koopen? Immers meestal niet. Laten wij echter dén werkelijken toestand goed onder de oogenj zien. De meerderheid der personen welke naar Soest komen, zoekt huizen in de prijs van f 6000f 8000. De tijdsomstandigheden zijn van dien aard. dat de kapitaalkrachtige per sonen,, die het boschplan noodig heeft, nu eenmaal zeer weinig in aantal zijn, en deze rekenen allicht als boven aangegeven, en zij zijn zeer gevoelig voor de financiëelc attenties, die de verschillende Gemeente besturen hun bewijzen. Welke vooruitzichten heeft de Gemeente Soest nu, om aan en bij de Soesterbergsche- straat grond te verkoopen? Men kan in de toekomst moeilijk zien, maar wel kan men zijn conclusies maken, door zich naar het verleden te wenden. Dit terugzien nu is weinig bemoedigend. Immers er is in de laatste 7 jaren in het boschgedeelte der Soesterbergschestraat geen enkel huis meer gebouwd. Men kan dit niet alleen aan de Crisis wijten, want in dit tijdvak vielen ook ruim v'er jaren van hoogconjunctuur. Die 7 jaren geven1 dus vermoedelijk wel een normaal beeld van den toestand. Zal er nu in de toekomst, ondanks de verzwaarde omstandigheden wel grond ver kocht worden? en om welke redenen? Zijn de belastingen te Soest belangrijk lager,, dan in soortgelijke plattelandswoon- gemeenter»? Zullen zij soms door het uit breidingsplan lager worden? Immers neen! Wordt door het bouwplan ter plaatse de natuur mooier, het wonen aantrekkelijker dan thans? Neen, in het gunstigste geval, verslechtert het niet, en blijft het nagenoeg hetzelfde. Zijn de dennervbosschen en de omgeving tiier zooveel mooier dan in Bilthoven, Zeist en elders? Immers neen! Het is allemaal zoo wat hetzelfde. De invloed van de cri sis hier nu maar buiten beschouwing la- tenlde, zal de prijs dus wel de belangrijkste factor zijn. Toevallig is mij bekend dat te Bilthoven een grondstuk van 5000 M2 dennenbosch, dicht bij de Gezichtslaan, niet geisoleerd aan 'n verharden weg gelegen v. f l p. M2 te koop werd aangeboden. Zonder dat d'it nu juist een richtprijs kan worden genoeqyl en aannemende dat de tijdien en andere om standigheden, zelfs zeer ongunstig op deze prijs inwerken, maant zoo'n feit toch tot voorzichtigheid. Gezien het bovengenoemde, gezien de ge ringe prijzen welke middelmatig groote en vooral groote villa's thans bij publieke vei lingen opbrengen, is men wel genoodzaakt zijne verwachtiingen niet te hoog te span ne n». Ml. moet men dan ook bij de grondpo- litiek in Soest het roer omgooien. Het lijkt mij eene betere zaak, een goede belastingbetaler in de gemeente binnen te haleni, door zelfs met boekverlies een grondstuk te verkoopen. dan door bouwter rein door allerlei werkzaamheden en be schrijvingen, onnoodig duur te maken, cn dc koopers af te schrikken. Alleen door het feit dat men niet verkoopt, wordt de grond door bijboekin'g steeds duurder, en de ver houdingen steeds ongunstiger. ft^en houde toch steeds in het oog dat er ook andere woongelegenlheden dan Soest F C Kuiperstraat 10 Telef. 2169 zijn, waar goede belastingbetalers gaarne worden aangetrokken. Het lijkt mij toe dat van het Uitbreidingsplan in het algemeen en van het*Boschplan in het bijzonder, geener lei aantrekkende werking uitgaat, dat het integenjdeel werken zal, op velen dite in Soest zouden willen neerstrijken, als een goed geslaagden vogelverschrikker. Het te kort aan zakelijkheid en aan koop manschap zal zich weleenswaar vanzelve wel straffen, maar het zijn tenslotte de be lastingbetalers, die voor de gevolgen zullen moeten opkomen. Het plan moge terecht bestrijders vinden, omdat geen getallen worden genoemd, daar waar toevallig een enkel cijfer wordt gege ven. is er evenzeer reden tot ernstige kri tiek. H. DONKER. Soest, 18 December 1932. Mijnheer de Redacteur, Wij verzoeken U, onderstaand stuk in Uw blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Naar aanleiding van de vele ingezonden stukken, die de Heer Doorman ten gunste van het uitbreidingsplan schrijft, moeten wij tot ons leedwezen op het volgende wij zen. De Heer D. heeft in één van zijn eerste stukken geschreven» dat hij eigenlijk niet ter zake kundig is. Wanneer de Heer D- toch zelf schrijft, dat hij niet competent is, dan vragen wij ons af, hoe hij er toe komt om dan nog te schrijven. Wij kunnen er niet direct de oplossing voor vinden; men zou zich kunnen verdiepen in de volgende vragen: ziet de heer D. zich graag gedrukt, of fungeert hij .als spreekbuis voor een an der? Het li«s toch eigenlijk te ongerijmd, dat men zich zelf eerst incompetent verklaart en dan er lustig op los gaat schrijven, nog wel verlucht met teekeningen, die betrok kenen trachten te blinddoeken. Voor hen. die gelezen, hebben, dat de Heer D. zich niet ter zake kundig kwalificeert, is dit ge schrijf niet zoo erg, maar degenen,, die de ze kwalificatie niet gelezen hebben, zouden kunnen aannemen, dat iemand die over een uitbreidingsplan schrijft en het zoo warm aanbeveelt, 'n deskundige is. Resumeerende geven wij den Heer D. den raad zijn artikelen te staken, tenzij hij kan bewijzen, dat hij de materie beheerscht, waarover hij schrijft; het is An alles nog steeds: „Schoenmaker houd je bij je leest." Het bestuur van den Soester Bouwkring. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". De met 2 invallers gespeelde uilwedstrijd tegen Voorwaarts is in een 31 nederlaag geëindigd, doch een 31 overwinning was gezien het spelbeeld vooral na rust, toen de beide backs voortdurend bij de middenlijn opgesteld stonden, ja zelfs eenige malen met harde schoten, en ook niet te vergeten een kanjer van de rechtshalf, het doel trach ten; te doorboren, maar ja, geluk zit ons elftal nu eenmaal niet mee, bijv. het eerste doelpunt van Voorwaarts door een onzer in eigen doel gewerkt, was een zuiver on geluk, temeer nog daar bedoelde speler juist naar achter kwam om tc hulp te snel len. Dan de strafschop welke veel te zwaar was gestraft, neen, Voorwaarts mag van geluk spreken. Dan ons derde elftal, steeds aan den kop, en overwinningen die klinken als een klcK, moest verleden week in Bussum B.F.C 5 er aan met 50; thans was Amsvor.de 1 aan de beurt en liefst met 72 keerden zij huistoe; goed zoo jongens, ga zoo vei der; het 3de elftal was vrijaf. Voor 2de Kerstdag is alleen vastgesteld Z,.N.C. 2Soest 2 in Zeist. Tracht een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken, want ZNC is één van de sterkste; de overige elftallen zijn vrij. E. S. V. A. C. Secretariaat: Koninginnelaan 22. Tel. 2207 De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: St. Boys IEsvac 1 42 Esvac IILaren II 10 Esvac IIIQuick IV 03 Met 42 verloor het eerste elftal Zondag te Utrecht van de St. Boys. Jammer was het, dat niet met een volledig elftal ge speeld kon worden, terwijl de midvoor ook slechts op- halve kracht kon spelen. Het zeer gladde en glibberige veld speelde de Esvac achterhoede danig parten; het duurde wel een half uur, eer de Esvaccers zich aan de terreinomstandigheden hadden aange past. De St. Boys hadden zich toen alreeds van een veiligen 30 voorsprong verze kerd. Tot de rust ging daarna het spel vrijwel gelijk op; eenliige keeren ontkwa men dc Utrechtenaren op fortuinlijke wij ze aan een tegenpunt. 'Na de rust was het aspect van den wedstrijd geheel veranderd en waren de Esvaccers meer aanvallend'. Met twee uitstekende doelpunten van van Gelder en Jansen werd de achterstand ver-

De Soester | 1932 | | pagina 5