Adverteert ook des Woensdags Hage's Steunschoenen DE SOESTER nrsiiM üe rooüe Vleugels Pluimveeteelt. Schoenenmagazijn J. VAN HALL Gegarandeerde oplaag ruim 3000 exemplaren Rechtzaken VERVANGEN MAATWERK ALLEEN VERKOOP Voor de Vrouw Een rijke sorteering S I E R A D E N in woord. Vraag 4a werd bevestigend beant woord met 11 stemmen tegen, terwijl vraag 4b met algemeene stemmen bevestigend be antwoord werd. DEN HAAG. DE KONINKLIJKE FAMILIE OP 24 APRIL TE AMSTERDAM. Wij vernemen dat de Prins en de Prinses de Koningin vergezellen bij haar bezoek aan Amsterdam op 24 dezer, ter gelegenheid varf de plechtige herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. GEWESTELIJKE WILLEM DE ZWIJ GER HERDENKING VOOR HET GOOI EN OMSTREKEN. - De Werkcommissiie uit het Comité der 15 aan de herdenking deelnemende Gemeenten van het Gooi en Omstreken, heeft het pro gramma ontworpen der op Zaterdag 29 April 1933 te houden herdenking op de hei de tusschen den Craailoscheweg en de Bussummer Eng. Te drie uur namiddag zal de betooging aanvangen. In de eerste plaats zullen groepen van een aantal landelijke rijvereenagingen uit verschillende plaatsen des lands, waaronder van Bergambacht. Wadiddnxveen, Amstel veen,, Dubbeldam, Nijkerkj, de Bilt, Pur- merenid, een sterrit van 50 Kilometer naar het terrein afleggen en daarna ter plaatse een wedloop rijden. Vervolgens zal onder artistieke leiding door gccostumeerde groepen worden voor gesteld de aankomst van Prins Willem de Zwijger en zijn gevolg ter ontvangst van een huldiging door de Magistraten der Hol- landsche Steden. Eien eenvoudige zanghulde door de deel- neiniende zangvereenigingen> begeleid door een of meer muziekcorpsen» zal hierop vol gen. Daar de- te zingen liederen zich zullen beperken tot het Wilhelmus en het Wien 'Neerlands Bloed, wordt op krachtige in stemming van alle aanwezigen gerekend. Als hoofdmoment zullen alle deelnemen de vereenigingen met muziek, vaandels enz.^ voor de tribune defileeren en aldus hulde brengen'aan de nagedachtenis van den Vader des Vaderlands. lot besluit zullen de groepen van lande lijke rijvereenigingen] een springconcours op de heide houden. Reeds hebben ruim een honderdtal ver eenigingen, waaronder vele zartgvereeni- gingen en muziekcorpsen hunne deelneming toegezegd; van eenige plaatsen worden de opgaven nog tegemoetgezi(en. Mochten vereenigingen zich alsnog tot deelneming geroepen gevoelen, dan wordt hunne aanmelding met opgaaf van naam en de te verwachten sterkte gaarne vóór 23 April aanstaande ingewacht te: HILVERSUM,, Lage Naarderweg 99 (Comité W. d. Zw. herdenking voor Gooi en Omstreken). Naar wij vernamen zal zeer waarschijnlijk de herdenking worden bijgewoond door H,.K,H. Prinses Juldana. LAREN. TENTOONSTELLING. In tegenwoordigheid van een groot aan tal kunstenaars en notabelen heeft dt burgemeester, de heer Jhr. H. I. M. van Nispen tot Sevenaer, Zaterdag j.1. bij Ham- dorff de tentoonstelling geopend van wer- ken van 'n groep bekende Larensohe schil ders. Leden van deze groep zijn Briedé, Brender 4 Brandis. Humalda van Eijsinga, Komters, Koster, mevr. KosterTho. Schwarzenberg, mej. Pabst, Voerman er Egter van Wissekerke. De burgemeesiéi roemde in zijn openingswoord d'en moed der kunstenaars om in dezen tijd een ten toonstelling te openen. Het gei/jigt van hun ware kunstenaarsschap, dat. zij blij ven werken, ongeacht de fnancieele re sultaten. DE K. L. M. De K.L.M. gaat hard vooruit. De zomer dienst wordt aanzienlijk uitgebreid, en, wel zoodanig, dat, wat betreft de luchtverbin- dingen heen en weer met het buitenland, deze als volgt zullen plaats hebben: naar Londen 4 maal, Antwerpen éénmaal, Brus sel 2 maal. Parijs 4 maal, Hannover één maal, Berlijn 2' maal, Hamburg éénmaal, Kopenhagen 2 maal, Malmö 2 maal, Mid den- en Zuid Duitschland é'mmaal en Zwit serland 2 maal per dag. Het luchtreizigersverkeer is over de eer ste drie maanden van 1933 met 80 geste gen, ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1932, waaruit duidelijk blijkt, dat het reizend publiek de schroom om ook des winters van het luchtverkeer gebruik te maken, geheel heeft overwonnen.. Het binnenlandsch luchtverkeer krijgt dit jaar ook een omvang van beteekenis. De lijn op Zeeland wordt in een dubbel- Ook des Woensdags hebben Uwe cliënten hunne behoef ten, en koopen niet alleen des Zaterdags. Het is dan ook voor den han delsman noodzakelijk, dat het publiek ook midden in de week op zijn branche het oog laat vallen. Een advertentie in „De Soes- ter" en U kunt er van verze kerd zijn, dat deze in alle huis gezinnen van Soest wordt ge lezen! DAAROM: OOK DES WOENSDAGS I daagschen dienst veranderd inet begippunt te Amsterdam en gedurende het badseizoen doorgetrokken van Vlissingen naar Knocke Zoute. De dienst AmsterdamTwente wordt eveneens tot oen dubbcldaagschen gemaakt, terwijl ook Groningen na een jaar van on derbreking zijn vasten dienst tweemaal per dag in elke richting krijgt. Waarschijnlijk zullen te Groningèn in het badseizoen aan sluitende diensten op Borkuin en Norder- ney ingesteld worden. De lijnen op Zeeland en Twenthe worden op 1 Mei, die op Gro ningen op 1 Juni a.s. geopend. Als een verheugende mededeeling kunnen wij ten slotte nog melden dat de K.L.M. het atgeloopen jaar zoo goed geëxploiteerd hééft, dat van de Rijkssubsidie aan de K. L. M. een bedrag van f 225,UUU kon worden teruggegeven aan het Rijk,- Zoo gaat het dus heel goed.' De binenlandsche luchtverbindingen, heen en weer, zijn alzoo: naar Groningen 2 maal, naar Twente 2 maal, Zeeland 2 maal, KupckeZoute 2 maal, Borkum éénmaal en Norderney éénmaal per dag. van de reciüsche groepen belet hen eén nooge vlucht te nemen, als zij een herstel programma moeten uitvoeren, zooais wij aat wenschen. Wel mogen cie woord voer- aers, evenals wij, nationale eenneid plei ten, doch zij heooen te strijden tegen ie- v'cel ironten tegelijk. Zij moeten de crisis bestrijden en de revolutionaire tendenzen, zij moeten elkander te lijt en dan nog in eigen kring kampen en aan tenslotte nog nationale eenheia bepleiten. Is het te verwonderen, dat wij zeer scepiiscn staan tegenover hun pleiuooien, cn wat moeten üe ooeien en ae landarbei ders, die veelal uit kerkelijke overtuiging, doch zeker niet uit politieke overwegingen iot hun volgelingen oehooren, wel denken, als zij besetfen, dat zij worden uitgebuit, omdat het herstel van de juiste verhou ding tusschen prijzen en ioonen wordt tegengehouden aoor den invloed en de actie van de rechtsche vak vereenigingen, die meestal met de roode vakvereemgin- gen een lijn trekken? Werkloosheid in de steden, armoede ten platten lande! Erkent, dat de liberalen reeds lang den vinger op de^e wonde plek hebben ge legd, doch belanghebbenden zijn niet ge- oaat door de stem eens roependen in den woestijn wel door liberale stemmen bij de aanstaande verkiezing. L. J. e r KANTONGERECHT TE A'FOORT. Een die niet bij de pakken ging neerzitten. ,Een werklooze itn Baarn zag zich door de werkloosheid heen te slaan, door als hulp der lijdenden op te treden, zonider nn kwakzalverij te vervallen. Toch werd hij thans het haasje, wegenis uitoefening van de geneeskunde als bedrijf en daarvoor geld aannemende. Hij kochit een apparaat van hoogfre- quentie, aan te sluiten op een gewoon elec- trisch contact. Volgens prospectus en ge bruiksaanwijzing een probaat middel te gen rheumatiek. Nu, wie heeft niet wat. over om dien kwelduivel te kunnen wegja gen. Onze Baarnsche A. van D. zei echter, tot wie hem haalden in hun ellende, dat hij er niets voor mocht vragen. Maar een fooi aannemen uit dankbaarheid, daar stak niets in. Bovendien' had hij wel recht op de f 10 die de Soester landbouwer A. V. hem we kelijks gaf. Dagelijks kwam hij acht weken lang, uitgezonderd de Zondagen van Baarn naar Soest gepeddeld oin met het electri- sche staafje van hooge frequentie eien kwar tier lang de verdachte plekken te bestrijken. Neen, overmatig was de belooning niet ge weest, daarbij inbegrepen het gebruik van het hoogfrequentie-apparaat. Ook had verd,. lijder's zoon. geïnstrueerd hoe hij het staafje had te behandelen. Neen, het bekende hocus-pocus der kwakzalverij was achterwege gebleven. V. had gezegd, dat hij er wel f 100 voor over had, als hij de pijn kwijt raakte en verd had gezegd, dat hij hem behandelen wou al duurde het één, ja twee jaar. Toen V. weinig baat vond, en reeds f 70 had gefooid, wou hij daarmee ophouden, tenminste Ai. van D. had niet meer voor bestrijken over te ko men fietsien van Baarn naar Soest. Toen be zweek V. voor het verzoek van verd die met de vrouw met Kerstmis op visite wou. Zoo ging de laatste f 10. Zoo bleef het hangen twee maanden lang, toen V. kennisgeving kreeg, dat hij het kastje naar Amsterdam had op te zenden. Vermoedelijk had verdachte het van dat bureau in huur. Dat deed V. niet. Hij wou bij zijn behou den rheuma*'ek ook nog iets anders heb ben voor zijn f 80. En zoo liep hij met zijn rheumatiekbeenen naar de politie, die ook het apparaatkastje in beslag nam, zoodat thans de klacht was: Nu kastje kwijt en geld kwijt en ik zit nog in de rheumatiek. Ver dachte was zoo slim te bekennen, dat hij nog andere personen had behandeld. Hier op de veel zeggende woorden van den Kan tonrechter: Dus bedrijf. O.Mv zag hier wel iets anders dan het gewone kwakzalversbedrijf, maar het bleef toch behandelen en geld vragen. Boven dien had deze los-arbeider voorgegeven di ploma's te bezitten en getuigschriften van professors en ziekenhuizen. De patiënt is geldelijk ernstig benadeeld. Zoo werd het f 50 of 10 dagen,, in eisch met f 30 of ,5 da gen in vonnis. Aangezien het apparaat bij V. was in beslag genomem, werd het ook aan V. teruggegeven, fcomder te beslissen aan wien het toebehoort. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Leerplichtwet: G. E, M. Soest f 4 of 2 dagen. Arbeidsbesluit: G. J. van G. Soest f 3 of 1 dag. Te Soesterberg te snel rijdien: A. P. D. Hillegersberg f 25 of 10 dagen. Onvoldoende remmen: H. J. V. Soest f 5 of 2 dagen. HOE IK MIJN KUIKENS OPFOKTE. „American Poultry Journal", het be kende Amerikaansche pluimveeblad, had eenige prijzen voor haar lezers beschik baar gesteld voor de beste antwoorden op de vraag: hoe ik mijn kuikens opfokte'/ In het Februari-nummer zijn de drie beste antwoorden opgenomen; zij geven 'n aardigen kijk op de wijze, waarop deze Amerikanen kuikens opfokken. De nadruk wordt gelegd op het aan schaffen van kuikens uit een goeden stam en op goed voer, maar vooral blijkt uit deze antwoorden, hoe alle hygiënische voorzorgsmaatregelen genomen worden om besmetting van de kuikens, op welke wijze dan ook, te voorkomen. Wij laten hier een en ander volgen van wat de tweede prijswinnaar omtrent zijn opfokmethode meedeelt. Hij oordeelt: quality iirst (in de eerste plaats kwaliteit) en kocht dus prima kui kens en voerde een prima handelsvoeder. De eerste twee weken hield ik dé kui kens binnen op gaasbodem. Toen ze vier weken oud waren, liet ik ze buiten, niet in de ren, maar op een „sun porch" met gazen bodem en vvindschutten. (Een sun porch is een soort veranda aan het op- lokhok met gaasbodem, zoodat de kui kens wel van de zon kunnen genieten,, maar nog niet op den grond kunnen .ko men. Ook de redacteur van het A. P. J. be veelt het gebruik van de sun porch aan; natuurlijk om overbrenging van besmet telijke ziekten, waar men in Amerika veel last van heeft, tegen te gaan). Met zes weken liet ik de kuikens bui ten in de rennen. De hanen werden ver wijderd, terwijl de ren in tweeën wera verdeeld, de kleinste hennetjes werden nu apart gehouden. De ren was begroeid met alfalfa en voorzien van stroomend water en van schuilplaatsen tegen nat en koud weer. Op 12 weekschen leeftijd behandelde ik de kuikens met een wormmiddel. (Het be- aandelen met middelen tegen wormen is in Amerika algemeen). Graan werd nimmer op den grond ge geven. Om te voorkomen, dat de hennen al te spoedig zouden gaan leggen, wera na de 3e maand enkel graan gegeven. Toen de eerste eieren kwamen, werden de dieren naar hun winterverblijiplaats ge bracht, tevens ingeënt en nogmaals te gen wormen behandeld. Ook in de leghokken werden de jonge hennen eerst nog met een eiwitarm voed sel gevoerd, om te vroeger productie en rui in den winter te voorkomen. lederen morgen hield ik toezicht op de dieren, om, zoo noodig, verkeerde en zieke er uit te halen. e Ik zorgde bij den opfok voor een be hoorlijke uitrusting en Meld vooral de ei- schen van de hygiëne en juiste tempera tuur en ventilatie in het oog. Zorgde voorts, dat de kuikens zoowel zon als schaduw konden krijgen en deed alles om overbevolking en kannibalisme te voorko men. Tot zoover deze prijswinnaar, die bij zijn Red.kuikens een sterfte had van slechts 2 pCt. Hij heeft echter ook wel alles gedaan om sterfte te voorkomen. De derde prijswinsters paste natuur lijk ook alle voorzorgsmaatregelen bij den opfok toe, zoodat zij in September een mooie koppe-1 jonge hennen in het leghuis kon doen. Toen echter selecteerde zij er streng alle minder goede dieren uit, zoodat zij ben slotte van 20' kuikens 69 jonge hen nen overhield, zoo mooi, dat het h.i. wel de moeite waard was daar wat extrjai moeite voor te doen. (Alg. HoII. Landb.blad) BEWAAR DE EIEREN NOOIT IN HOKKEN. We komen nog al eens op de bedrijven en constaiteeren soms zooveel eieren in de hokken, dat ze er lang niet in één dag ge legd kunnen zijn. Dat daar laten liggen, is eene verkeerde gewoonte, waarom we er dan ook even over willen schrijven. Wordien de eiereni 2 of 3 maal daags ge raapt; dan kunnen ze voorloopag in éen der gesloten legnesten of boven op, onder het schuine opliohtbare plankje worden gebor gen. Maar 's avonds moeten ze naar de be stemde bewaarplaats worden gebracht, want een langdurig verblijf zou des zomers in een warm hok de kwaliteit van het ei verminderen. En 's winters bestaat er ge vaar van bevriezen. Doch afgezien van dat, de eieren hooren thuis in een frissche*. luchtige omgeving, dus in een lokaal met zooveel mogelijk gelijke temperatuur, dus liefst een vertrek, uitziende op het Noor dien. Daar is de temperatuur nooit aan groote schommelingen onderhevig. Doch dit alleen is niet voldoende. Het moet ook beslist droog wezen. Het is im mers bekiend( dat vocht bevorderlijk is aan de ontwikkeling van schimmels en bacte- rieën. Daardoor bederft het ei spoediger. Daar om moet er ook voor gezorgd, dat de eie ren bij regenachtig of mistig weer flink dienen afgedekt te worden tijdens het trans port van 't hok naar de definitieve be waarplaats. Is men, niet in het bezit van zulk een goede bewaarplaats), dan kan men met een kelder ook volstaan, doch men moet wel degelijk in het oog houden, dat het ver schil tusschen de kelder- en buitentempe ratuur te groot kan zijn. Wat toch is het geval? Eieren, die worden overgebracht van de koele ruimte in een warme omgeving, be slaan, doordat de waterdamp uit de lucht zich op de eieren gaat neerslaan: de eieren worden vochtig, hegcen wel de benaming draagt van „zweetenf> Om dit te voorkomen, hetgeen in de koelhuizen met de meeste zorg geschiedt, NIEUWSTRAAT 26 - TELEF. 303 - BAARN dcordat men daar z.gn. uitbrengruimten gebruikt), waarbij geleidelijk de eieren op de buitentemperatuur worden gebracht, zou infen bij 't gebruik van elders eveneens in dien, geest kunnen handelen, door eenigen tijd voor het verzenden der deren deze reeds uit den kelder te halen en zoodoende ze doen uitzweeten. Men zorge dus, zooveel mogelijk, dat de eieren droog blijven. De manden en kisten dieren dus bij 't transport naar de veiling, de markt, of den particulieren afnemer zorgvuldig droog gehouden te worden; ook het verpakkingsmateriaal (houtwol e.d.) mag niet vochtig zijn. JOS. BOSHOUWERS. ,iDe Kleinveeteelt". NU EEN ROK EN BLOUS MET KORTE POFMOUWTJES. Natuurlijk hoort bij onze uitrusting voor het warme seizoen ook zoo'n alleraardigste rok en bloes met korte pofmouwtjes en overvloedige garneering met knoopjes, die imimers, nog sterker dan te voren zoo'n overwegende plaats onder de garneeringen innemen. De bloes heeft een bovenstuk, dat van voren in een punt uitloQpt. Het kleine kraagje met twee afhangende lipjes als gameering, staat heel jeugdig en spor tief. De korte pofmouwtjes zijn ruim aan een tamelijk strakken smallen, gladden band van de zelfde stof gezet. En ze zijn met een rijtje knoopjes gegarneerd. De bloes is van achteren glad en zit ook tamelijk glad in den rok. Van vorten sluit ze met een rijtje knoopjes, evenjals de rok; die verder glad om de heupen valt en van achteren in de taille een paar plooitjes heeft. Als men de rok van voren zou laten sluiten met al* •lemaal echte knoopgaatjes, dan blijft de rok van voren natuurlijk heelemaal open. Maar men kan ook de beide voorpanden aan elkaar vastsfikken en de knoopjes er op zetten, uisluitend als garneering. Men moet dan op zij een splitje open laten en dit met 'drukkertjes sluiten. Het bloesje kan men op de zelfde manier behandelen, doch dit moet in ieder geval toch van af het 3de knoopje, van af dien hals gerekend, open gelaten worden, omdat men er anders niet met het hoofd doorheen zou kunnen komen. Niets weerhoudt iemand echter om ook de bloes van werkelijke knoopsgaten te voorzien en haar van voren heelemaal open te laten> zoodat men haar van boven tot onder dicht kan knoopen en dus als een jasje aanrteikit. Het is wel wat meer werk, maar men verkrijgt daardoor een meer ori- gineele garneering. Tenslotte hebben we no:g een band of soort ceintuur, die van voren oploopt in een puntje en die aan den rok vastgestlkt zit. Ejen heele origineele combinatie verkrijgt men» als men den rok bijv. van -donkerbruine stof neemt en de bloes van beige zijde of crêpe de chine. En dan de knoopjes op de bloes in dezelfde donkerbruine tint neemt, als van die, welke mlen op de rok zet. MADELEINE. Bestelling van Knippatronen. Van dit model zijn knippatronen ver krijgbaar ad 40 cent in de maten 42, 44, 46 en 48. Bestellingen uitsluitend over de post te richten aan: DE BEURS, Daniël Willink- plein 45, Amsterdam-Z. Op strookje van postwissel of op postgirobiljet (Postgiro De Beurs i-s 71512) nauwkeurig vermelden: Naam en adres van afzender, nummer van het gewenschte patroon en maat. Patronen kunnen niet geruild worden, noch kan er correspondentie over worden gevoerd. Bestellingen worden alleen uitge voerd;, indien, zij vergezeld gaan van beta ling. HET ONDERHOUD VAN BEDDE- GOED. Het voorjaar met groote en kleine schoonmakerijen is het aangewezen seizoen om het beddegoed ter dege te inspecteeren. Extra wollen dekens, die den heelen winter dienst hebben gedaan, worden minstens twee keer in een lauw, rijk sop gewasschen, daarna eenige keeren nagespoeld en dubbel geslagen over de drooglijn gehangen, met de zelfkanten naar beneden. Zijn ze een flink stusk gedroogd, dan hangen we ze om, namelijk dan in de lengte dubbel gevouwen. Zoo blijven ze goed in den vorm. Zijn ze eenmaal droog, dan goed uitkloppen, omdat daardoor de wol weer los en luchtig wordt. Tenlslotte bergt men ze in kisten weg, tot den volgendien winter. Of wel, men speldt ze in oude deklakens, opdat ze niet stoffig wordien. Ook doet men er goed wat kam fer, tabak, lavendel of stukken vloeipapier tusschen, die gedrenkt zijn in een ojilos- simg van 30 gram kamfer in een kopje wijn geest en een kopje terpenAijn-spriritus, Ook de wollen dekens, die we in gebruik hou- dien gedurenlde den zomer, moeten, zooals aangegeven, gewasschen worden. Dan moeten we de matrassen nakijken en als die wat slap worden, waardoor we er niet zoo goed meer op rusten, bijvullen. Er zijn verschiljenlde vullingen, die al naar de kostbaarheid, gereinigd of heelemaal vernieuwd moeten worden. Voor zeegras, alpengras, enz. kunnien we zonder veel be zwaar eenvoudig een ndeuwe vulling ne men. Veeren kunmen we wasschen, door ze in een zak te binden en in lauw zeepsop schoon te weeken, in schoon water na te spoelen en dan op een ongebruikten en af gesloten zolder uit te spreiden om ze te drogjen. Men maakt meteen van de gelegen heid gebruik om de tijken te wasschen. Kapok kan worden uitgeklopt en als het op kluiten is gaan zitten, wat uit elkaar ge plukt worden. Een vulling van paardenhaar legt men in de zon op een kleed en klopt het uit, onder voortdurend keeren. WINTERKLEEREN OPBERGEN! Winterjassen en mantels, wdnterpakken, enz. moeten terdege uitgeschuierd en ge klopt worden, van vlekken en vettige ran den met benzine enz. gereinigd worden en dan minstens een dag of zoo buiten Ln de zon gehangen worden. Na dit uitluchten en reinigen, waarbij men vooral niet mag ver geten de naden goed uit te schuieren en alle zakken binnenste buiten te keeren en uit te schudenen, bergt men ze motvrij op. Voor eenigszins duurdere kleedingstukken kan men daarvoor tegenwoordig heel goed ge bruik maken van motvrije papieren zakken, waarin een heele winterjas of winterpak geborgen kan worden. Bontmantels moeten goed uitgeklopt wonden en met een grove kam tot op het leer uitgekamd, desnoods met benzine nog schoongewreven. Wit bont van kragen, manchetten, kindermanteltjes, enz. wrijft men tegen den draad in met warme zemelen schoon. Ter bescherming strooien we er verd'er voor het wegbergen in kisten of doozeni, peper op. RECEPT. MOLSLA. Men neemt 250 gram y2 pond) molsla, 2 eetlepels sla-olie, 2 eetlepels azijn of citroensap, 1 theelepel maggi/s aroma, wat zout; 1 hardgekookt ei, en eeni^£ plakjes koude, gekookte biet. De molsla zoekt men goed uit en wascht ze zorgvuldig. Daarna droogt men ze zoo goed mogelijk tusschen een schoonen doek. De olie klopt men met dén azijn (of het citroensap), de maggi's aroma en het zout goed door elkaar. Dit sausje giet men over de groente en mengt het er luchtig door heen. De aangemaakte sla brengt men dan over in een slabak en garneert ze met ron de schijfjes gekookte biet en met plakjes of partjes hardgekookt ei. Als de eieren goedkoop zijn: Van zes eieren, 30 gram tarwemeel, 35 gram boter, wat geraspte citroenschil of uitgeschrapte vanille maakt men een heer lijke schuimomelet. De dooiers roert men zoolang met de suiker en het smaakje, tot een dik, watt en| luchtig mengsel verkregen is. Dam vermengt men dit met het gezeefde meel. Het eiwit klopt men zoo stijf mo- gëlij(k\ en voegt er de massa bij en roert ze er met een paar slagen door. In dien tusschentijd zorgt m*en dat de boter in de koekenpan gesmolten is, maar vooral niet lichbruin is. Het mengsel giet men er nu dadelijk in en schuift de pan onder het bak ken op een zacht vuur telkens heen en weer en laat de omelet aan den onderkant lichtbruin worden. Dan zet men de pan in den oven en laat de omelet daar opdrogen en gaar worden, wat ongeveer 3 4 4 minu ten duurt. De eene helft laat men op een verwarmden schotel glijden en vouwt er de andere helft over. Men kan er wat poe dersuiker overstrooien. HUISVROUW. biedt U 0E SOESTER KUNSTHANDEL H. GEUBBELS TFIFFOON 2265 BURGEM. GROTHESTRAAT 16 GROOTE KEUZE - LAGE PRIJZEN

De Soester | 1933 | | pagina 2