2e BLAD °4_ Soesterberg ^-Q O i Bekendmakingen Officieel O^Plaatse lij k Nieuwsp-6 Sport behoorende bij „DE SOES TER van Zaterdag 13 Mei 1933, No. 38 Het aantal overnachtingen was verleden jaar circa 3600, dus zeer bevredigend, dit jaar zal het aanmerkelijk hooger zijn. Met Paschen waren alle plaatsen reeds te vo ren besproken (65), 300 moes'ten worden af gewezen omdat er geen plaats was. Het heeft de aandacht van het bestuur haar te vergrooten, en daarvoor wordt hulp ge vraagd. Voor scholen is een speciaal ta rief voor verblijf van één of meerdere da gen. Het groote speelterrein en de mooie ligging van de Heidebloem bij bosch en de bekende stuifduinen vraagt ieders aandacht. EXAMEN. M'ej. H. v. d. End alhier is geslaagd -v oor I het examen apothekers-assistent. EEN PLAATJE MET EEN PRAATJE. BEKENDMAKING. Inschrijving van leerlingen voor de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs. Den ouders, die hunne kinderen met in gang van 1 Juni a.s. onderwijs wenschen te doen geven aan een der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs in deze ge meente wordt verzocht hiervan opgave te doen bij het desbetreffend hoofd der school Gelegenheid tot het doen van aangifte wordt gegeven: Voor de sohool aan de Beetzlaan op Maandag 15 Mei a.s.^ en Dinsdag 16 Mei a.s. des avonds van 6—7 uur in de school Voor de sohool aan de Middelwijkstraat (Kerkebuurt) op Maandag 15 Mei, Dinsdag 16 Mei, Donderdag 18 Mei en Vrijdag 19 Mei a.s.i, telkens tusschen 12 en 1,30 uur, alsmede op Maandag 15 Mei a.s. des avonds tusschen 7 en 8 uur en wel aan de ambts woning van ihet schoolhoofd. Voor de school te Soesterberg op Din dag 16 Mei a.s. des avonds.tusschen 7 en 8 uur in de school. De kinderen moeten op 1 Juni a.s. den leeftijd van 5 jaar en 9 maanden hebben bereikt om in de school te kunnen worden toegelaten. Soest}, 12 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders van Soest De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. BEKENDMAKING. Inschrijving van leerlingen voor de open- I bare school voor uitgebreid lager onderwijs Onder dit motto hoopt de heer Kool uit Den Haag een propagandawoord te spre ken voor het vegetarisme, op Maandag 15 Mei in „Religie en Kunst". De heer Kool heeft zich reeds in Soest doen kennén als een onderhoudend spreker. We kunnen er zeker van zijn, dat zijn „Praatje" den gang naar „Religie en Kunst" ten volle waard Bovendien wordt de avond opgeluisterd dóór zang van den heer Schaaf, een zan ger, naar wien we steeds gaarne luisteren. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie. Flinke opkomst zeer ge wen scht. Ds. B. ALKEMA. 1893—11 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de nieuwe cursus van de openbare school voor uitge breid lager onderwijs in de Kerkebuurt zal aanvangen op 1 Juni a.s. Gelegenheid tot inschrijving wordt gege ven op Zaterdag 20 Mei a.s. des namiddag tusschen 121 uur in het schoolgebouw, alsmede op Dinsdag 16 Mei en 23 Mei a.s. des avonds van 78 uur aan de woning van het hoofd der sohool, Da Costalaan 17. Soest, 12 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Ie Af deeling No. 2930/2820. Burgemeester en Wethouders van Soest, Gelet op artikel 75 der Lager Onderwijs wet 1920; Brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijne vergadering van 3 Mei 1933 heeft besloten ten aanzien van de navolgende aanvragen de wettelijk voorge schreven medewerking te verleenen; le. de aanvrage van het bestuur der vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest" om ten behoeve van de school aan den Drieh eksweg de noodige gelden toe te staan; a. voor het aanschaffen van leermiddelen en schoolbehoeften wegens stijging van het aantal leerlingen van 175 tot 221; b. voor het aanschaffen van eenige leer middelen voor het onderwijs in de gym nastiek; 2e. de aanvrage van het bestuur der ver eeniging „Een School met den Bijbel te Soest" om ten behoeve van de ULO school de noodige gelden toe tc staan; a. voor de aanschaffing van 1 stuks vlag en 1 stuks vlaggestok met toebehoo- ren; b. voor de uitbreiding van de rijwielbe waarplaats. Soest, 9 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (get.) G. Deketh, Voorzitter, (get.) J. Batenburg, Secretaris. Voor eensluidend afschrift, De Secretaris van Soest, J. Batenburg. JEUGDHERBERG „DE HEIDE BLOEM". Hier volgt een overzicht wat in de J.H. is geschied: In het afgeloopen jaar onderging de J.H aanzienlijke verbeteringen. In de eerste plaats dient genoemd te worden de aan sluiting aan het gasbedrijf, waardoor het mogelijk werd op gas te koken, terwijl voor de trekkers gelegenheid werd verkregen zelf hun maaltijden te bereiden. Dankbaar werd hier gebruik gemaakt van de ruime medewerking van het Gemeentelijk Gas bedrijf. De slaapzaal der jongens werd voorzien van nieuwe bedden m. spiraalmatras, terwijl de bedden der meisjeszalen van alpengras matrassen werden voorzien. Voorts werd een kantoortje ingericht voor den herberg- administratie en werden eenige fietsenberg plaatsen gebouwd. Een en ander stelde groote eischen aan de financiën en de des tijds gehouden inzamelingen te Soest en Hilversum, alsmede de verleende subsidie der gemeente Soest konden op deze wijze uitmuntend besteed worden. De voornaamste verandering in de J.H is wel het aanvaarden van de taak van her- bergouders door den heer G. van Dalen en zijne echtgenoote M. C. Buchholz, die in dit verantwoordelijk werk hun levenstaak hopen te vinden. Wij vertrouwen, dat het hun zal gelukken, de Heidebloem tot een der beste J.H. van Nederland te maken. Donderdagavond om 7 uur werd in de stampvolle Wilhelminakerk het feit her dacht dat ds. B. Alkema, geref. predikant alhier, werd afgevaardigd door de Ned Zendingsvereeniging: als zendeling naar Bandoeng. Daar het klimaat afmattend werkte op zijn gestel en dat van zijn echt genoote, ging hij na korten tijd met verlof naar Holland, vandaar wederom terug naar Buitenzorg en Meester Cornelis, maar daar de gezondheid niet vlotte, voor goed naar Holland. In 1912 werd de jubilaris benoemd tot leeraar aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer en in 1926 tot lector aan de Indologische faculteit der Utrechtsche Universiteit om les te geven in het Soendaneesch en de christel. zending- In 1922 werd hij candidaat in de Geref. kerk en was zijn eerste gemeente Maars :n vanwaar hij in 1926 vertrok naar hier. Toen de familie Alkema de kerk binnen kwam zong de gemeente staande Psl. 7o 1 waarna ds. S. Wouters liet zingen Psl. loU 1, voorlas Psl. 138 en in gebed voorging. Daarop roept hij de hooggeachte familie de oud-zendeling Linde', der Ned. Zend. Vereeniging, den directeur der MKLo te Deventer, Prof. Bezemer uit Utrecht, de studenten der Indol. faculteit*, de af gevaar digden uit Maarssen, de afgevaardigden der zendende kerk uit Utrecht, ds. v. d. Wal uit Amersfoort, de afgevaardigden uit Baarn, de hoofden der Chr. Scholen en het personeel, het bestuur, ook van de kiesver N.O., de uitgever der Kerkbode, en de le den der geref. kerken en verder alle be langstellenden een hartelijk welkom toe. Spreker acht het een groot voorrecht de zen avond te mogen doorbrengen om God te danken voor den broeder die thans jubi leert, en met hem de geheele kerkelijke ge meente. Spreker brengt een woord van gevoeligen dank dat er een éénheid was, en van alle kanten spontane medewerking werd ondervonden. Al deze verrassingen, ook de groote opkomst zijn ongekend, daar zij is voortgekomen uit alle levenskringen. De oud-collega's der gemeente Maarssen en hier, zij vormen saam een éénheid, en met rustig vertrouwen en groote blijdschap ge tuigen zij van deze levensmijlpaal, God tot eere. Deze geheele dag en avond staan in het teeken van ,,Soli Deo Gloria", Zijn gunst en heerlijkheid is zeer groot. Wij her denken den jubilaris als den moedigen knaap, als de jongeling Alkema, als lector, leeraar, auteur, maar bovenal'als dominé, de Heer heeft dat alleè mogelijk ge maakt. Na deze toespraak zong de Christel, gemengde zangvereeniging „Crescendo" on der leiding van den heer P. J. van de Ro- vaart uit Utrecht:, het lied „Zij mij, o Heer'" waarna de jubilaris een herdenkingswoord sprak. Spreker roept allereerst de officieele personen heel hartelijk welkom, omdat er in zijn hart één groote danktoon leeft, maar hij heeft één bezwaar, namelijk dat men hem in de Kerkbode en in de dagbladen te veel heeft overschat. Hij gevoelt uit dat al les het goede harf, maar men is zoo spoe dig geneigd tot overschatting; maar alles wat hij deed, deed hij door Gods groote goedheid, anders zou hij hier niet staan. Wat is men in de wereld er gauw bij als men iets weet dat uit te breiden, maar spr weet*, dat hij niets weet, en daarom is de waardeschatting onvoldoende. Maar hij hoort uit alles het goede hart en de groote liefde Gods. Nu is de groote moeilijkheid om te herdenlken deze, dat er reeds zoo veel is geschreven dat spreker zijn toespraak die hij wilde houden heeft thuis gelaten en slechts enkele momenten zal aanstippen. Allereerst dit, toen collega Wouters hem hedenmorgen kwam feliciteeren, deed hij dit zoo spontaan, zoodat als hij een meisje was geweest had spreker hem om den ha's gevallen (gelach); hij toch kan hem als col lega niet genoeg danken. Sprekende over zijn geboorte, komt spreker uit een groot gezin van 8 kinderen. Hij had een vrome godzalige moeder en een hardwerkende va der die 's winters f 4.95 verdiende, dan is er nu niet reden tot klagen, gezien dat loon in dien tijd. Op 12-jarigen leeftijd wilde spreker onderwijzer worden, deed proef- examen met goed gevolg en kwam op de normaalschool te Workum. Vandaar ging hij na afgestudeerd te zijn naar Vlaardin gen;, vervolgens naar Oosterbierum, waar het groote moment in zijn leven kwam. Hij voelde zich geroepen voor zendeling en ging naar het zendingshuis der Ned. Zend. Vereeniging. Daar ontdekte hij dat niet de rust maar de arbeid voor den meesten is bestemd en God gaf hem de kracht daar voor. Hij werd afgevaardigd naar Ban doeng, een kleine Soendaneesche gemeente, waar hij veel arbeid vond: Hier werden 3 kinderen geboren, maar de gezondheid van spreker en zijn vrouw liet te wenschen over en in 1903 repatrieerde hij voor 2 jaar naar Holland met verlof in welken tijd hij 150 maal predikte. Teruggaande naar Indië werd zijn standplaats Buitenzorg waar hij de familie Colijn leerde kennen. Spreker sprak daar in het Soendaneesch, Maleisch en Hollandsch en kreeg een bloeiende ge meente. Maar ook daar ging het met de ge zondheid niet goed en vertrok hij naar zijn laatste etappe Meester Cornelis, maar na korten tijd moest hij toch naar Holland. Hij werd nu lid van de Geref. kerk daar hij zich daar geestelijk thuis voelde, en werd aangesteld als leeraar aan de MKLS te Deventer. Spreker dankt de oud-directeur den heer Tjeenk Willink en de tegenwoor dige dr. Zeijlstra voor de prettigen om gang, die steeds indruk op hem zal blijven» maken. Hij gaf les in Volkenkunde en Staatsinrichting en deed dit ook toen het beroep naar Maarssen kwam, ook later in Soest}, toen hij ook lector was geworden. Hij was toen leeraar, lector, dominé en auteur, hij wilde alles of niets, maar het liefst dominé zijn. Streng Calvinist door God gemaakt..En nu op 65-jarigen leeftijd hoopt hij nog een beetje door te werken, opwaarts ziende tot Hem Die kracht na kruis geeft. God houdt mij vast, ik ben nooit een egoist geweest, maar respecteer elke overtuiging, maar wij weten wat wij aan God hebben en daarom gaat spreker moedig en rustig voort. Hij is een marquant figuur die weet wat hij met Gods hulp wil Nadat het kinderkoor hierop „Bede" had gezongen,, sprak Dr. Zeijlstra van Deventer. Spreker brengt den jubilaris namens colle ga's der MKLS de hartelijke felicitatie over en waar de leeraar na 20 jaar de taak heeft neergelegd, wacht spreker nog op het offi cieele afscheid. Spreker bekent volmondig, dat toen de jubilaris werd aangesteld dit niet als een aanwinst werd beschouwd, maar de groote waardeering voor «en ar beid heeft U een vooraanstaande plaats be zorgd. Gaarne breng ik namens directie en commissie van toezicht U hulde en onzen oprechten dank voor alles wat U voor de school hebt gedaan. Wij danken U voor de echte collegialiteit en wenschen U nog ve le jaren een goede gezondheid. H.M. de Koningin heeft U benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau (dav. applaus). Oud-zendeling v. d. Linde der NZV brengt de hartelijke gelukwensch over van het B.B. Spreker dankt den jubilaris voor het vele dóór en van hem genoten in de tropen en ook daarna. Hij bidt Gods zegen af voor zijn arbeid. De afgevaardigde van Maarssen brengt de hartelijke groeten over van de geref. gemeente. De jubilaris heeft veel arbeid daar verricht; namens de gemeente biedt hij hem een bijbel aan in luxe uitvoering. Dr. Kaajan, geref. predikant te Utrecht, spreekt namens de zending der kerk van Utrecht en zegt dat de jubilaris is gekozen tot predikant op art. 8; de jubilaris is een gezellig causeur, vaardig spreker, boeiend verteller, joviale gastheer, en geeft heldere gepaste zaakkundige adviezen. Hij hoopt dat de kerk er nog lang van mag genieten. Ds. v. d. Meulen uit Schiedam, wijst op de goede verstandhouding gedurende de 4 jaar dat hij hier stond, en bidt hem toe steeds gedachtig te zijn aan de goedertie- rendheid des Heeren. Ds. Wouters alhier spreekt namens ker- keraad en gemeente, en hoopt dat de jubi laris nog vele jaren in dezen arbeid zal bezig zijn. Hij biedt hem namens allen een couvert met inhoud aan waaraan elk lid naar vermogen bijdroeg. De jubilaris ds. B. Alkema dankt in de eerste plaats H.M. de Koningin voor de ontvangen onderscheiding en verder allen die he-t woord hebben gevoerd. Hij doet dit met vollen dank aan allen en aan bo venal aan God. Hij constateert dat on danks verschil van inzicht hij nooit ruzie had aan de MKLS, men waardeerde elkan ders meening. Nadat het duo Jongsma piano- en orgel muziek had ten gehoore gebracht werd staande gezongen „Mijn schild en de be trouwen'" enz. Ds.; J. G. Meijnen uit Baarn liet hierop zingen Psl. 72 11 en ging in dankgebed. Daarna hield de jubilaris receptie en druk ten velen hem en de familie de hand. De kerk was geheel belangeloos met fraaie palmen en seringen versierd door de bloemist J. Tolboom', op aanwijzing van den heer de Zoete, tuinbaas aan het paleis. Onder de zeer velen merkten wij o.m. op ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. predikant alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Zweep Beugel Kinderbril Belastingmerk Doublé armbandje Terug te bekomen: Wieksloot OZ 79 Lange Brinkweg 13 Stationsweg 10 Waldeck Pyrmontlaan 54 Wilhelminlaan 22a, TECHNISCH BUREAU H. SCHUIJFF. Een dezer dagen hebben wij een bezoek gebracht aan genoemd bureau, dat reeds 7 jaar in Baarn is gevestigd en begunstigd wordt door een uitgebreide clièntéle, en thans in het perceel van Weedestraat 46 een Showroom heeft daargesteld voor radio- apparaten, speciaal van Telefunken en Philips, ofschoon ook andere merken ver krijgbaar zijn. Het interieur is keurig in orde gemaakt!, stofvrije vitrines geven een mooi overzicht vanaf de straatzijde, terwijl binnen de nieuwste machines zijn opgesteld, die, gehoord de prestatie, lokken tot koopen. De prijzen vallen heusch mede. De winkel was keurig in de bloemetjes gezet door zakenvrienden en belangstellenden. Zij, die iets op radiogebied van noode hebben, ra den wij aan daar eens een kijkje te nemen, men slaagt voorzeker. Wij wenschen ook dezen middenstander een langdurig verblijf in onze mooie, groeiende gemeente. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Klipeieren: Hoogste prijs f 2.60; middel- prijs f 2.20f 2.40; laagste prijs f 1.90; eend eieren f 1.90; alles per 100 stuks. Aanvoer 19000 stuks, handel vlug. VERLOTING. Naar wij vernemen zal de verloting> goedgekeurd door B. en W. ten behoeve an Apollo's Kinderkoor op Maandag 15 Mei a.s. plaats hebben. Zie verder de advertentie voorkomende in dit blad. FRAUDULEUSE SLACHTING. SOESTER TURNCLUB. Dinsdagavond om half negen bood ge noemde clyb aan haar leden en genoodig- den een feestavond aan in de groote zaal van hotel Eemland, welke goed bezocht was. Het podium was fraai met palmgroen opgesierd, er voor had het bekende Polak'; Jazz-orchest plaats genomen, dat voor vroolijke muziek zorg droeg in de entre- actes, en voor de pauze zich 5 maal liet hooren. De directeur-voorzitter de heer Jan v. d. Linden uit Amersfoort, opende den avond met een woord van welkom en deelt mede dat dezen avond is belegd als tegenprestatie voor het werk der leden op 28 en 29 April 1.1. De propaganda-commis- sie heeft eer van haar taak en komt een woord van waardeering toe. Verder deelt spreker mede dat de oud-voorzitter de heer J. J. van Meurs als lid wederom is toege treden en met hem nog twee (applaus), zoo dat de opgezette actie doel treft. Na dit officieele gedeelte gaf het duo Leeuwe Maassen Hawaianmuziek ten beste, bene vens enkele negersongs die insloegen en terecht daverend werden toegeklapt. De heer Ben Polak gaf daarop op humorist! sche wijze een overzicht van het werk van het bestuur en der leden van de STC, met enkele schlagers aangevuld, hetwelk lui de werd geapplaudiseerd. De violist van het strijkje de heer G. J. Rooda gaf daarop enkele soli ten beste, o.a. de technisch moeilijke „Gardas" en de „Kanarie" welke subliem werden verklankt en luide toege juicht. De praeses deelde daarop mede dat de vorige maal Mej, Betsy Kooy verhin derd was om de uitvoeringen mede te ma ken en thans door ongesteldheid verhinderd is. Hij brengt haar warmen dank voor haar prestatie's voor de club verricht en verzoekt een der bestuursleden haar per auto een tinnen vaas met theerozen te willen gaan bezorgen, waaraan spontaan gevolg werd gegeven. Daarop ging de geanimeerde pauze in, waarna de tooneellisten voor. het voetlicht brachten „de gesnapte huisvader", een dol amusant huiselijk tafereeltje waarom ge gierd is en dat met veel enthousiasme werd toegeklapt. Hierop volgde een verloting om fraaie prijzen besloten met een intiem bal programma onder leiding van den heer Theo Vonk uit H'sum, wien dat best is toe vertrouwd, en de aanwezigen nog een paar uur prettig te saam hield. De STC kan op een geslaagden cabaretavond terugzien. Woensdag werd bij diverse veehandelaren en veehouders weer controle gehouden op de stipte naleving van de Varkenscrisiswet om te controleeren of de aanwezige varkens wel voorzien waren van het vereischte oor merk. Bij deze controle kwam men ook bij den veekoopman B^, waar men geen var kens zonder oormerk aantrof, doch waar de opsporingsambtenaren per toeval juist met hun neus in het vet vielen. B. had namelijk juist een kalf frauduleus geslacht, zonder de vereischte vergunning en zonder dat het vleesch was gekeurd. Het kalf werd natuur lijk in beslag genomen en, proces-verbaal volgde. AANRIJDING. Donderdag had op de Birktstraat een aan rijding plaats, waarbij 3 automobielen in het geding kwamen, doch waarbij gelukkig geen persoonlijke ongelukken voorvielen. De bestuurder van een automobiel uit Zaandam naderde de Eikenlaan vanuit de richting Amersfoort en wilde links afslaan waartoe hij vaart verminderde en zijn lin ker richtingaanwijzer uitstak. Tegelijkertijd naderde een vrachtauto uit Bussum, die in dezelfde richting reed en die de Zaandam- sche auto wilde passeeren. De Bussummer reed daardoor links van den weg, doch toen, hij te laat de uitgestoken rich- tinganwijzer van den Zaandammer auto zag trachtte hij te stoppen en alsnog naar rechts uit te halenj, wat hem natuurlijk niet erg gelukte, daar daar juist de Zaandammer reed. Ten slotte kwam nog uit de Eikenlaan ook net een automobiel aanrijden', afkom stig uit Delft die rechtaf de Birktstraat opwilde. De Bussummer auto botste door dit alles tegen den auto uit Delft aan, wat nog al materieele schade bracht. Tegen den bestuurder van den Bussum nier auto is proces verbaal opgemaakt we gens het zonder noodzaak en onvoorzichtig rijden op het linker weggedeelte en wegens het niet behoorlijk letten op den. uitgesto ken richtingaanwijzer. FIETSEN DIEFSTALLEN. In de laatste dagen hebben wederom fietsendiefstallen alhier plaats gehad. Een heerenrijwiel, geborgen in een schuurtje achter een woning aan de Burg. Grothe- straat is ontvreemd en tot dusverre nog niet tèruggevondenl, terwijl een ander hee renrijwiel eveneens is gestolen, welk rijwiel eenigen tijd onbeheerd had gestaan voor een woning aan de Talmalaan. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGE STORT. Zaterdag voormiddag ongeveer kwart vóór elf had het militair vliegtuig C 6, be mand door den piloot Dorrestein, bij het starten vanaf het vliegveld, het ongeluk de boomen te raken aan den boschrand van het buiten Sternberg, waardoor de machine neerstortte en voor een groot deel verbrij zeld werd. Wonder boven wonder heeft de inzittende bijna geen letsel bekomen; een der vleugels was als een bescherming om zijn zitplaats heengeslagen. Enkele boomen werden afgeknakt. AANBESTEDING. Dezer dagen werd te Driebergen.Rijsen- burg aanbesteed het bouwen van een dubbel landhuis in het Kerckebosch te Zeist. Van Soesterberg werd hierop ingeschreven door Ir. Chr. Wegerif voor f 13983; door G. Hol voor f 14850. ONZE VLIEGERS OP IJSLAND. tot waarnemingen geven dan in het eerste mogelijk was. FEESTELIJKE OVERDRACHT VAN 't ZWAANTJE. In tegenwoordigheid van zeer vele ge- noodigden had Zaterdagmiddag 4 uur in het Café-Hotel-Restaurant ,,'t Zwaantje'' alhier de feestelijke overdracht van het be drijf plaats aan den nieuwen exploitant, den heer Mennicken. Onder de aanwezigen merkten wij op: de drie alhier wonende le den van den gemeenteraad, een vertegen- oordiger van Horecaf, afgevaardigden van 'aatselijke vereenigingen, collega's van den nieuwen ondernemer enz. Met bekwamen spoed was de inrichting in dien tijd van en kele dagen geheel opnieuw gerestaureerd nder leiding van den architect Jan in 't Hout. Zoo werd o.a de bestaande ke gelbaan ingericht voor bondswedstrijden. De algemeene zaal was voor deze gelegen heid gelijk een bloementuin, geschenken van vereenigingen en particulieren. De heer Strietman, die het eerst het oord nam, riep allen een hartelijk welkom toe. Het is, zeide spreker vervolgens, een treffend moment, nu we „moeder van 't Lint" voor 't laatst hier aanwezig zullen zien en de zaak moet worden overgedragen aan den nieuwen exploitant, den heer Men nicken. Vervolgens drukte spreker zijn res pect uit aan 't adres van de heeren in 't Hout, Galjart en Pul voor de vlugge en degelijke wijze, waarop zij de herstelwerk zaamheden hebben verricht. Dan richtte hij enkele hartelijke woorden tot Mevrouw van 't Lint, wie hij bij 't neerleggen van haar zware taak, verder een rustig leven met haar gezin toewenschte. Tenslotte wenschte hij den heer en Mevrouw Mennicken, die ntusschen van alle zijden werden gefeli citeerd, veel medewerking en succes toe bij hun veel omvattenden arbeid. Namens Mevrouw van 't Lint en familie bracht daarna de heer Dippel hun groote nk over aan allen., die hen in den loop der vele jaren terwille zijn geweest. Er moest veel bij hen omgaan, nu de zaak 68 jaar in handen der familie van 't Lint is geweest, waarvan de scheidende zelf er 33 jaar had meegemaakt. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heeren in 't Hout, J. Nooder na mens „Soesterbergs Bloei", de Wilde als afgevaardigde van Soesterbergs gemengd koor, Brand namens Horecaf, P. M. Drost namens VAVS. Zij allen brachten hun beste wenschen uit voor 't slagen der onderne ming en tot heil en voorspoed van S'berg. Tenslotte richtte de heer Mennicken een woord van dank tot den heer Strietman en verder tot alle aanwezigen voor hun be toonde belangstelling, hopende te bereiken al wat in 't belang is van deze plaats. Hier mede was deze feestelijke bijeenkomst af- geloopen'i, waarop men gul was onthaald en die 's avonds nog gevolgd werd door een gezellig samenzijn in intiemen kring. COLLECTE VOOR SLECHT- HOORENDEN. De alhier gehouden speldjesdag op Woensdag 10 Mei, ten bate der stichting van een Onderwijsfonds der vereeniging tot bevordering der belangen van slecht- hoorenden, heeft f 30,67 opgebracht. FAILLISSEMENT. De Arrondissements-Rechtbank te Utrecht heeft op 10 Mei failliet verklaard: E. J. van Lint, wonende te Soesterberg. Rechter commissaris mr. H. P. J. M. Loeff. Cura tor mr. C. L. Eldering, wonende te Utrecht. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Op den eersten competitiedag van den UPAB, gehouden op de sportterreinen aan de Thorbeckelaan te Utrecht, werden o.m. de volgende uitslagen vastgesteld: 400 M. hardloopen 2. J. Grootewal TOV 1 minuut 2 sec. Discuswerpen 1 idem 33.68 M. Ver springen 1 idem 6,30 M. De wedstrijden worden a.s. Zondag 14 Mei voortgezet: BEKROOND. De bakker A. Tammer, Banningstraat te Soesterberg heeft op de laatst gehouden tentoonstelling van brood, banket e.d., ge houden in het RAI-gebouw te Amsterdam en uitgaande van den Bond van Bakkers- patroons', met het door hem ingezonden brood den derden prijs behaald. Waar hij tevens met zijn inzending het hoogste aantal punten behaalde van alle inzendingen uit het gewest Utrecht, kwam hij daardoor teveqs in het bezit van den zilveren schieter, voor dat doel uitgeloofd door de firma L. Hoejenbos uit Utrecht. Waar op deze tentoonstelling niet min" der dan 2400 inzendingen waren uit het ge heele land, is het behalen van dezen derden prijs en van dat hoogste aantal punten in Utrecht voorwaar een prachtig succes voor den heer Tammer, waarmee hij ongetwijfeld mag worden gelukwenscht. Op 1 Maart werd het eerste halfjaar van het verblijf onzer vliegers op IJsland afge sloten. In dien tijd maakten zij 130 hoogte- vluchten, waarvan 88 boven 5000 Meter; 30 maal stegen zij boven 5500 Meter en in September 4 maal boven 6000 M. Het to taal aantal vliegdagen was 119. De langste onderbreking 12 dagen in Januari. Er wer den 70 loodsballons gevolgd tot boven 1000 M. Op een der eerste dagen van Maart werd de ballon eerst op 12400 Meter uit het gezicht verloren. Vanaf December kwa men de weertelegrammen regelmatig door. CLUBNIEUWS V.V. SOES?. Aangesloten bij de K.N.V.B. en U.P-V-B- Uitslag 7 Mei Soest II—Nijenrode II 6—3 Deze wedstrijd werd een gemakkelijke UC -6-overwinning voor onze jongens, hierdoor Het tweede halfjaar zal meer gelegenheid hebben zij ziéh in de volgende ronde ge*

De Soester | 1933 | | pagina 5