2e BLAD °<z Officieel DE SOESTER Aan „De hopelooze". Gegarandeerde oplaag ruim 3000 exemplaren Bekendmakingen Heerenmodemagazijn FLANELLEN PANTALONS Onze Verloviags-Ringen G. VÜN DUIN O^PlaatselijkN ieuws 0^ Binnenland Ingezonden GEVONDEN VOORWERPEN. beh. bij „DE SOESTERBERGER" van Zaterdag 20 Mei 1933, No. 40 GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Maandag 22 Mei 1933, te 14,30 uur. Soest, 18 Mei 1933. De Burgemeester, G. Deketh. (Vervolg van le Blad) rond f 1000. Wij verzoeken U voor deze uitgaven kredieten van resp. f 2800 en f 1000 te verleenen. Het verschil tusschen deze uitgaven en de aanvankelijk daarvoor aangehouden ramingen wordt verklaard in het reeds genoemde rapport van den tech nisch ambtenaar van openbare werken van 16 Mei jl. doss. No. 455: Voorts is er bij den oorspronkelijken op zet van de stichtingkosten van uitgegaan dat de pachter van het theehuis bij hett natuur bad voor eigen rekening voor aanschaffing der meubelen ten behoeve van dit theehuis zoude zorg dragen. Teneinde echter te voorkomen dat een eventueele minder goe de meubileering van het theehuis het aan zien van het geheel zal schaden stellen wij U voor van gemeentewege ten behoeve van het theehuis aan te schaffen de benoodigde tafels, stoelen en parasols. Bij de bepaling der pachtsom zal de pachter er rekening mede houden dat hij niet voor de bovenom schreven meubelen van het theehuis behoeft te zorgen], in verband waarmede hij de pachtsom hooger zal stellen. De aan schaffing van bedoelde meubelen zal blij kens het voor U ter inzage neergelegde rapport van den technisch ambtenaar van openbare werken een uitgaaf vragen van f 3100. Wij stellen U voor ook dit krediet te onzer beschikking te stellen. Wij maken tenslotte van deze gelegenheid nog gebruik U voor te stellen het restant ad f 67.360,37 van het op de begrooting voor den dienst 1932 voor de stichting van het natuurbad v€rleend krediet ad f 70.000 naar den dienst 1933 over te schrijven. 'Naast de verhooging van het voor de stichting van het natuurbad verleende kre diet, vragen thans ook de aangelegenheden terzake van het beheer en de exploitatie van het bad Uwe aandacht. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal de open stelling van het bad omstreeks medio Juni a.s. kunnen plaats hebben. Het heeft in de bedoeling gelegen zoowel yan ons college als van de door Uwen raad benoemde com missie tot het onderzoek van de mogelijk heid van de oprichting van een zwemin richting in deze gemeente om de exploita tie van het eerlang te openen bad van den aanvang af op te dragen aan een speciaal daarvoor in het leven te roepen stichting. Vermits echter de te treffen maatregelen tot oprichting van zoodanige stichting nog ifi een stadium van voorbereiding verkee- reni, zal althans voor dit seizoen het beheer en de exploitatie van het bad geheel in han den blijven van Uwen raad en ons college onder toezicht van de gedeputeerde staten dezer provincie. Omtrent de hierna volgen de onderwerpen zullen door Uwen raad besluiten moeten worden vastgesteld. Invordering van toegangs- en andere gel den. Een afwijkende regeling zal moeten wor den gemaakt van den eisch, neergelegd in artikel 120 der gemeentewet, dat de ont vanger belast is met de invordering van al le inkomsten en ontvangsten der gemeente, waartoe artikel 122 dier wet de mogelijk heid openlaat. Wij stellen U voor van de in dit artikel gegeven bevoegdheid gebruik te maken en daartoe vast te stellen het U hierbij in ontwerp aangeboden besluit. Tarieven voor het gebruik der inrichting. Een ontwerp-besluit tot regeling dezer tarieven bieden wij U hiernevens ter vast stelling aan. Zooals U uit dit ontwerp zal blijken, zijn de tarieven billijk. Ten behoe ve van on- en minvermogenden is de gelegenheid geopend om kosteloos van de inrichting gebruik te maken. Uren van openstelling der inrichting. De commissie belast met het onderzoek van de mogelijkheid van de oprichting van een zweminrichting in de gemeente Soest heeft aan ons college overgelegd een nauw- keurigen rooster aangevende de uren waar op de inrichting dagelijks voor het publiek zal zijn geopend voor het nemen van ge mengde, gescheiden, kostelooze en school- baden. Ons college kan zich met dezen rooster volkomen vereenigen. 't Komt ons echter niet gewenscht voor dat Uw raad dezen rooster vaststelt, omdat bij in de praktijk noodig gebleken wijziging'der uren van openstelling spoedig daartoe moet kun nen worden overgegaan, hetgeen niet mo gelijk is indien eerst een raadsvergadering moet worden gehouden. Het verdient daar om naar onze meening aanbeveling dat Uwe vergadering een besluit vaststelt waar in de principes, die aan genoemden rooster ten grondslag liggen, worden overgenomen. Een ontwerp van een zoodanig besluit bie den wij hiernevens ter vaststelling aan. Reglement voor de inrichting. De meergenoemde door Uwen raad be noemde commissie heeft een ontwerp-re- glemenit voor de inrichting ontworpen, het welk wij U hierbij, nadat wij daarin enkele kleine wijzigingen, hoofdzakelijk van re- dactioneelen aard, hebben aangebracht, ter vaststelling aanbieden. Verpachting theehuis. Wij stellen U voor het theehuis met in begrip van de ten behoeve daarvan door de gemeente aangeschafte meubelen openbaar te verpachten onder nader door ons college te stellen voorwaarden. Naar onze meening moet Uw besluit de mogelijkheid openlaten om het theehuis voor den tijd van één dan wel twee badseizoens te verpachten. ,Een ontwerp-besluit, waarbij ons colle ge wordt gemachtigd het theehuis bij het natuurbad openbaar te verpachten, wordt' U hierbij ter vaststelling aangeboden. Verpachting rijwiel- en autobewaarpiaats. De terreinen gelegen aan weerszijden van den ingang van het natuurbad zullen wor den ingericht voor rijwiel- en autobewaar plaatsen. Het heeft zoowel bij de door l'wen raad benoemde hiervoren nader aan geduide commissie, als bij ons college een punt van ernstige overweging uitgemaakt hoe deze bewaarplaatsen zullen worden ge ëxploiteerd, of in eigen beheer door de ge meente of bij wijze van verpachting door derden,. Gaat de gemeente de terreinen zel ve exploiteeren dan zal dit tamelijk hooge uitgaven wegens kosten van salarieering van personeel tengevolge hebben. Om dit te voorkomen zijn wij met de vorenbedoel de commissie van meening dat het wensche- 1 ijk is dat genoemde bewaarplaatsen óf elk afzonderlijk óf beide gezamenlijk openbaar worden verpacht. Uit een oogpunt van con trole is dit bovendien eenvoudiger. In de verpachtingsvoorwaarden zullen de tarie ven voor de bewaring van rijwielen enz. moeten worden opgenomen. Wij stellen U voor ons college te machtigen bovenbedoel de bewaarplaatsen in het openbaar te ver pachten onder nader door ons te stellen voorwaarden. Een onwerp-besluit bieden wij U daartoe ter vaststelling aan. Ontwerp-begrooting van inkomsten en uit gaven voor het eerste exploitatiejaar. De ontwerp-begrooting behoeft naar de meening van ons college weinig toelich ting. Ten aanzien van den ontvangstpost „huur van ligstoelen" geraamd op f 359 deelen wij U mede, dat het in de bedoeling ligt deze huur te doen invorderen door den persoon:, die toezicht houdt op het terrein. De gelden verschuldigd voor de tegen be taling in bewaring gegeven goederen of voorwerpen, alsmede de verschuldigde be dragen voor huur van afgesloten loketten f 4.90 - f 5.90 POLOHEMDEN, alle kleuren F. C. Kuijperstraat 10 - Tel. 803 voor bewaring van goederen of voorwerpen worden geïnd door het bedienend personeel der garderobes. Alle overige gelden wor den geïnd door de loketbedienden. De rente van het kapitaal voor de kosten van het terrein is over een vol jaar bere kend, omdat het terrein naar onze opvatting per 1 Januari 1933 naar den algemeenen dienst der gemeente moet worden overge boekt, aangezien op dien datum met de werkzaamheden voor de stichting van het bad reeds een aanvang was gemaakt. De rente over het overig kapitaal wordt voor 1933 gemiddeld over een tijdsduur van 8 maanden berekend. De hooge raming voor telefoonkosten vindt zijn oorzaak in de omstandigheid dat de inrichting buiten het door den directeur- generaal der posterijen^ telegrafie en tele fonie bepaalde gebied van het plaatselijk telefoonnet is gelegen. Wij stellen U voor de bezoldiging van het personeel der inrichting te bepalen op de bedragen, die in de ontwerp-begrooting zijn aangegeven,. Het ligt in onze bedoeling op de loonen van de loketbedienden een bedrag van f 2 per week in te houden ter verrekening met eventueele nadeelige kas- verschillen, wleker verrekening na afloop van het steizoen zal plaats hebben. Wij stellen U voor de voor U bij de raadsstukken ter inzage nedergelegde ont- 'werp-begrooting wel te willen vaststellen. Resumeerende stellen wij U voor te be sluiten a. tot verhooging van het krediet voor aanleg en bouw van het zwembad met f 20.000; b. voor 'de inrichting van den inventaris bij het natuurbad een krediet te verleenen van f 2800; c. voor de aanschaffing van handdoeken, badcostuums enz. een krediet te verleenen van f 1000; d. voor de aanschaffing van meubelen ten behoeve van het theehuis een krediet te ver leenen van f 3100; e. over te schrijven naar den dienst 1933 het restant ad f 67,360,37 van het op de begrooting voor den dienst 1932 verleend krediet ad f 70,000 voor de stichting van een natuurbad; f. tot vaststelling van een besluit houden de regeling als bedoeld in artikel 122 der gemeentewet ten aanzien j/an de inning der toegangs- en andere gelden voor het na tuurbad; g. tot vaststelling van de tarieven voor he gebruik der inrichting; h. tot vaststelling van een besluit tot openstelling der inrichting; tot vaststelling van een reglement voor de inrichting; j. tot vaststelling van een besluit, waarbij ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 ons college wordt gemachtigd over te gaan tot openbare verpachting van het theehuis; k. tot vaststelling van een besluit, waar bij ons college wordt gemachtigd over te gaan tot openbare verpachting van de rij wiel- en autobewaarplaatsen; 1. tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven voor het eerste ex ploitatiejaar der inrichting; m. tot vaststelling van het voor Uwe le den bij de raadsstukken ter inzage nederge legde ontwerp-besluit tot wijziging der ge meente-begrooting voor den dienst 1933. De commissie belast met het onderzoek van de mogelijkheid van de oprichting van een zweminrichting in deze gemeente kan zich met deze voordracht en de U daarbij ter vaststelling aangeboden ontwerp-be- sluiten vereenigen. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 2.50; middel- prijs f 2.05f 2.20; laagste prijs f 1.75; eendeieren f 1.60; alles per 100 stuks. Aanvoer 20.000 stuks; handel vlug. POSTDUIVENVEREENIGING _UDE ZWALUW" De postduivenvereeniging „De Zwaluw" heeft haar wedvluchten weer aangevangen. Van de eerste twee vluchten zijn de prijzen als volgt gewonnen: St. K. Waver België 30-4, gelst 9.45 uur. Ie duif 11 uur 34 min. 4 seconden. J. Pot 1—4—7—12—16—27—29—33-35—36 41 W. C. Priem 2—5—9—22—44 B. Groeneveld 32513 G. Geitenbeek 6—14 G. Visser 8—31—34—37 M. Verkerk 101118 H. van Sitter 13 J. Groen 151942 A. Rijksen 172332 A. van Dorresteijn 2028 Teeken 21 G. Roeten 24 J. Rijksen 26 Schouten 30 C. van Soest 38 D. Elzenaar 3940 A. Schaap 45 45e duif 115331. Wedvlucht Vilvoorde België 7—5, gelost 8 uur. le duif 95126. J. Pot 1—7—16—18—20—36—38—42—43 W. C. Priem 2-4^6—10—12-14—28—30 34—3710 H. van Sitter 332 B. Groeneveld 541 A. Rijksen 824 Teeken 927 C. van Soest 1125 A. van Dorresteijn 1323 G. Geitenbeek 1517 J. Groen 1935 G. Roeten 21 J. Rijksen 22—31 Schouten 26 Huurdeman 2945 M. Verkerk 33—44 De Rekenaar: A. A. van Dorresteijn. KORFBAL. Soest kan zich sedert eenige weken ver heugen in het bezit van twee korfbalveiee- nigingen. Er hebben zich namelijk eenige leden van het oude „H.E", Helpt Elkander, ver- eenigd, om te trachten hun geliefde club weer uit zijn asch te doen herrijzen. Daar de naam „H.E." op alle omliggen de sportvelden nog een goede klank heeft, nemen zij de verplichting op zich die oude reputatie te handhaven. Behalve aan korf balsport, zal waarschijnlijk één avond in de week worden gewijd aan athletiek- Soest kan zich dus in dezen tijd van geestelijke in- hoog- en overspanning nog behoorlijk ontspannen ook. Het voorloopig Bestuur van 't herboren ,,Hk;E/' bestaat uit de Heeren: C. Kaayk, Ml Groen en Mevrouw L. Houtman v/d Es. Secretariaat: Bosstraat 4. OPBRENGST COLLECTE voor het onderwijs aan het Slecht-Hoorende Kind. Bovengenoemde Collecte, gehouden op 12 Miei j.1. heeft te Soest en Soesterberg, te zamen f 165,82 opgebracht. De twintig collectrices hebben daarvoor een woord van bijzonderen dank verdiend. AANRIJDING. Donderdagavond te ruim 6 uur reed de wielrijder H. uit Veenendaal o'p den Rijks straatweg in de richting naar Baarn toe. Ongeveer ter hoogte van hotel Eemland keek hij plotseling om naar een kennis, die passeerde en daardoor kwam hij met zijn rijwiel midden op de straat. Juist kwam op dat oogenblik een automobiel, bestuurd door D. uit Amsterdam hem achterop en door zijn plotseling afzwenken zonder het geven van eenig teeken, kon de bestuurder een aanrijding niet meer voorkomen. Na enkele buitelingen kwam de wielrijder op de straat terecht; hij werd binnengedragen bij den heer van de K. en Dr. Rupert ver leende de eerste hulp. Hij klaagde over in wendige pijnen en had een aantal uitwen dige schaafwonden bekomen. Per politie auto werd hij later naar zijn woning ver voerd. Het ongeluk bleek uitsluitend te moeten worden geweten aan de onoplet tendheid van den wielrijder. RUIT INGEGOOID. In den nacht van Woensdag op Donder dag is bij den caféhouder R. door balda- digen een groote ruit stuk gegooid. Naar de daders hiervan wordt bereids een on derzoek ingesteld. AANGEREDEN. Woensdagavond is op de Beukenlaan de krantenbezorger H. door een automobiel aangereden. Gelukkig kwam de man er nog vrij goed af. IN ARREST GESTELD. Door de Gemeentepolitie en de Rijks politie tezamen is in arrest gesteld de be- Aard van het voorwerp: een pakje badgoed een rijwielbelastingmerk een zakboekje een belastingmerk kende koopman H. uit Amersfoort, die zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevond. Den vol genden morgen is hij weder vrijgelaten, na dat tegen hem proces-verbaal was opge maakt. ARB. TOONEELVEREENIGING „KUNST NA ARBEID". Met ingang van 7 Mei 1.1. heeft Mevrouw D. Spaarenberg-Haarman bedankt als pen- ningmeesteresse en als lid van genoemde tooneelclub. HET SOESTER NATUURBAD. Thans komt op Maandag 22 Mei a.s. bij den Gemeenteraad in behandeling een ver hooging van het crediet voor de kosten van den aanleg van het Natuurbad. De kosten daarvan waren begroot op f 50.000, en thans blijken deze te worden overschreden met f 20.000, terwijl voor de inrichting nog f 6900 worden aangevraagd. Ongeveer een maand geleden werd door Openbare Wer ken nog verklaard, dat het crediet vol doende was, terwijl nu deze enorme over schrijding der begrooting "plaats heeft Wij vinden het voor de belastingbetalen de ingezetenen eene groote teleurstelling, dat in dezen crisistijd;, waarin voor onze gemeente groote zuinigheid geboden is, op deze wijze de belastingpenningen worden misbruikt t BIO-ONDERN. LUXEMBOURG Wij verwijzen onze lezers naar een ad vertentie betreffende de opvoering van de film „De Negerhut van Oom Tom", in het gebouw „Religie en Kunst" op Woensdag 24 Mei a.s. OPENING NATUURBAD BILTHOVEN Naar wij vernemen zal het nieuwe Na tuurbad te Bilthoven, dat aldaar is gelegen aan de Julianalaan nabij den Watertoren officieel worden geopend op hedenmorgen te 11 uur. OPTOCHT VEILIG VERKEER TE AMERSFOORT. De Vereeniging voor Veilig Verkeer te Amersfoort organiseert hedenmiddag een groote propagandaoptocht, waaraan zeer vele personen en voertuigen zullen deel nemen en waarbij een beeld zal worden ge geven van de ontwikkeling van het verkeer van voorheen tot heden. De optocht zal uit vele groepjes bestaan en allerlei oude ve hikels zullen mederijden. Verschillende ver- eenigingen en muziekcorpsen verleenen hun medewerking, terwijl eveneens in oude kleedij gestoken groepen de optocht zullen opluisteren. Het geheel wordt opgesteld te 2 uur in den namiddag in de buurt van het Stationsplein te Amersfoort. De optocht zal daarna door de geheele stad trekken en ten slotte weer in de buurt van het Sta tionsplein worden ontbonden. UTRECHT. DE BEURS VAN DE „DAMES KRONIEK'". De Beurs van de „Dameskroniek" in Ti- voli blijkt de belangstelling van het uit gaande publiek te trekken. Tot Woensdag avond 11 uur hadden er reeds 10.000 de con trole gepasseerd. Wanneer dit blad ver schijnt is er nog heden gelegenheid er ken nis mede te maken tot 5 uur, 's avonds van half 8 tot 11 uur en ook nog des Zon dags voor 't laatst. De standhouders heb ben allen hun beste beentje voorgezet; het Nederlandsch fabrikaat domineert. „De Adelaar" te Wormerveer geeft een mooi stuk Wonderzeep te zien; het scheermesje Tabula Rasa vraagt extra belangstelling; de reinigingsmethode door de Regenboog is doeltreffend; de firma Tromp en Rueb vraagt aandacht voor haar azijn; „Maggi van Nelle's Thee, Patria biscuit laat haar producten proeven; dat van touw alles te fabriceeren is zooals van cocos, wordt in alle huishoudelijke artikelen getoond; „Orion" Percil en Ata vragen om te ge bruiken bij de wasch of schoonmaak; het Küpperbusch-fornuis vraagt een plaats in de keuken; de „Econoom"-klokjes zijn goed voor geregelde spaarders; H.O. brenigt en nieuwtje in den vorm van cro- quetjes, die goed smaken.; een glaasje „Zonnestraal" of vruchtenbowl v. d. Heu vel verfrischt; ook de „Hero" vraagt de aandacht; de firma Scholten zorgt voor een lekkere cake; de zoutfabricatie te Boekelo is zeer mooi. Wij zouden degenen die de reis naar Utrecht nog niet hebben gemaakt, aan raden eens te gaan zien; men zal zich niet beklagen; de modeshow en het caba ret doet de rest. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Beleefd en dringend, verzoek ik U, on derstaand in Uw blad op te nemen. Het is een zeldzaam iets, dat een mensch, door een soort aanmerking, die onverdiend is, zich gevleid gevoelt. Dit was het geval met mij, toen ik Donderdag van vele zijden te hooren kreeg, op allerlei wijze: „Wij be grijpen en begrepen er niets van, dat Uw naam bij de onderteekenaars staat voor het te stichten asyl voor noodlijdende dieren." Daar ik „de Soester" nog niet gelezen had, kon ik niet anders zeggen dan: dat dit eene zeer groote vergissing was, daar het niet in mij zou opkomen mijn naam onder den oproep te plaatsen of er eenig bedrag hoe klein ook, voor af te dragen. Het ver- Terug te bekomen: Kolonieweg lb Politiebureau Politiebureau Politiebureau Zie „De Soester* van Woensdag 17 Mei '33. Ja, Meneer, „De hopelooze", Soest wil zeggen: „een paskwil"; Want hier doet een „Potentaatje" Net, precies, zooals hij wil. And'ren hebben maar te zwijgen; Hij, hij maakt den dienst hier uit; En de wenschen van den burger? Daarom geeft hij héél geen duit. Wat de „Soester" burger wenscht toch, Ook al is het nog zoo schaarsch, Hij de Potentaat heeft „maling"; Lapt die wenschen aan zijn laars. En als hij dan nog maar „bijl' was; Luisterde naar goeden raad Maar; Neen, zijn wil geschiedde; Volgen „blunders*; dan: „te laatl" En om Soest „vooruit* te brengen^ Door den koopmanFabrikant, Welvaart hier te doen geworden: Neen, hoor! daaraan heeft hij 't land. Soest moet (quasi) deftig blijven 1 Of men daarvan leven kan; Neen, hélaas, al sedert jaren, Mist men hier: „De sterke manl" Hoe vaak heeft men hier gevraagd reeds, Om een goede, juiste klok, Bij het Postkantoor of Raadhuis? Telkens weer „schoot men duren bok!" Geld is er, voor héél and're dingen! Onlangs gaf men honderd pop, Vijftienduizendste geboren; Ik vraag: „Kan het geld niet op? Zomers zeggen hier de gasten: „Soest? Mooi, maar zoo „niets te doen"! Zelfs geen „Kermis" mag hier wezen; Pas op! Denk om uw fatsoen! Ja', Meneer „De hopelooze", Hopeloos is het geval; Maar de Soesters zijn geduldig; Vijftien duizend in getal! Eens! eens zal er uitkomst komen: Als „het oogenblik" genaakt! Als het plan: „Soest uit te breidenf', Wereldstad ons heeft gemaakt! AD REM. (Nadruk verboden). heugde mij te bemerken dat men niet kon begrijpen hoe ik wel dit oproep had kunnen onderteekenen,. Ik las den oproep en be greep dat No. 3 van de onderteekening Jhr. W. E. J. Berg is, wiens voorletter W. in de onderteekening tot een M. is gemaakt. Mjijn voorletters zijn C. M'. en daar mijn eerste naam zoo iets als standvastig betee- kent, hoop ik zoo lang ik nog leven mag, dien naam waardig te blijven, en te mogen strijden met woord en schrift, voor wat mijn geweten zegt: „dat recht is". Toen ik den oproep las, dacht ik aan eën oud spreekwoord, waarin gesproken wordt dat paarden die de haver verdienen meestal met ledige maag op stal worden gezet. Soestdijk, 19 Mei 1933. Mevr. C. M„ BERG. BEPLANTING NATUURBAD. HOE DE RAAD WORDT INGELICHT. Naar aanleiding van het antwoord van den Heer Endendijk op de vragen inzake de uit te keeren provisie aan Soester kweekers, is ondergeteekende zoo vrij op te merken, dat de Heer v. d. Wissel bremstruiken en de Heer Geysenorff 200 Pinus Mughus heeft geleverd, zonder dat ze deze op eigen kweek in voorraad hadden. Waarom werd dezen heeren een kluifje toegeworpen en waarom werden de andere Soester kwee kers niet in de gelegenheid gesteld op de zelfde wijze iets te verdienen. De kans die deze heeren geboden werd had ook de an dere plaatselijke kweekers en bloemisten geboden kunnen worden. Het uitdeelen van fooitjes mist elk motief. Verder deelt de Heer Endendijk mede, dat die 200 pinussen waren gekocht voor f 0,60 per stuk afgehaald, terwijl ze tegen f 0.65 per stuk franco terrein aan de Ge meente zouden zijn geleverd. Ook dit is onjuist, ze zijn geleverd voor f 0,85 per stuk, hetwelk nog verhoogd moet worden met de reis- en verblijfkosten van de heeren Kraayenbrink en .Endendijk. Dat er slechts f 5.aan verdiend zou zijn, is niet te be rekenen. De betrokken leverancier heeft ze tegen f 0,60 in betaling genomen voor een schuld, die hij van een bepaald persoon te vorderen had. Mogelijk kan de Heer Endendijk wel meedeelen, hoe die levering eigenlijk tot stand is gekomen. Tevens zou hij dan kunnen mededeelen, hoeveel jaren die struiken hebben vastgestaan en waarom ze zoo diep in den grond gestopt zijn. Vaststaat dat men bij de Soester kwee kers voor minder geld uit eigen voorraad mooiere Coniferen had kunnen koopen, die meer kans van aanslaan zouden hebben ge boden. Dat gemiddeld voor f 0,09 is gekocht, maakt op mij geen indruk, gezien het groote kwantum ligustrum enz., welke nog geen halve cent per stuk gelden. Een belanghebbende-

De Soester | 1933 | | pagina 5