zal worden gehouden op DINSDAG JUNI a.s. °<z Ingezonden 3° een gratis aansluiting AANSLUITING GRATIS WEIMIIM Gemeenteraad KR Van de 100 GRATIS AANSLUITINGEN De Joden in de Wereldgeschiedenis. Een GRATIS AANSLUITING Het Natuurbad J. L. H0KSBERGF.N NEUTRAAL SOESTER TOONEEL. - Uitstel is bij ons geen afstel, het GROOTE TUINFEEST bij „Pension Dennenhof", Soesterbergschestraat Radio-Centrale „Soestdijk" Onze Verlovings-Ringen G. VAN DUIN Radio Centrale „Soestdijk" Radio-Centrale „Soestdijk" en de critiek in Soester". ,De „RIBANA" Badcostuums POLO-SHIRTS FLANELLEN PANTALONS Burgerlijke Stand Radio-Centrale „Soestdijk" 2>r Ir hebben wij reeds een belangrijk aantal gemaakt. HAAST Uil Men haat onsmaar wij maken het er naar. Het spreekt vanzelf dat het anti-semietis me in al haar scherpe vormen door ieder christelijk mensch wordit veroordeeld. In onze dagen van politieke en godsdienstige verdeeldheid naar het Oosten blikkend, zien wij daar een vervolging van Joden die haar weerga in, de geschiedenis nauwelijks heeft. Joden en bekeerde Joden;, waaronder duizenden, ja tiend/uizenden menschen die den toets der vergelijking met andere ras sen prachtig doorstaan worden uit een ge ordende maatschappij gebannen. Een geor dende maatschappij wed te verstaan, waar heerscht een andere 'dictatuur, een andere vijandschap. Het is waar, en ik schroom niet een vu rig j'Accuse te slingeren voor de voeten van de Joodsche ipersmagmaten,, dat de internationale linformaitiiedi ernst en van de pers in Joodsche handen zich bitter weinig hebben aangetrokken van dc ontzet tende vervolgingen der christenen in de wereld, vervolgingen met name die in ver schrikking en langdurigheid en venijn zelfs in de verste verten niet vergeleken kunnen worden met de huidige pogroms. Even juist ds het, dat vandaag de Joodsche informatie diensten zich uitputtien in het rondzenden van berichten aangaande de vervolging van Ihun geloofsgenooten. „Wahrheiid und Dich- tuing" dooreen. Natuurlijk. Vanwaar dóe hetze? Er is geen rook zon der vuur. En inderdaad heeft een bepaaLde ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedterl in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 I groep stammend van het Oude Volk alles gedaan wat mogelijk is om het Jodendom in discrediet te biengen. Dit artikel zou Lichtelijk lijken op een uiting van antisemiietisme. Ik wenjsch uit drukkelijk tevoren te verklaren dat dit niet die bedoeling is. Eenige feiten weergeven die de Jodenhetze verklaarbaar maken is mijn bedoeldng. Het ds een feit 'dat in de geheele wereld^ en zeker in Duitschland1 die Joden een min der mooie rol spelen en speelden. Wanneer wij de geschiedenis bezien van de laatste jaren, en men neemt de aanvoerders van de •onrust eri revolutie onder den loupe dan zijn deze bijna dille Joden. Om te beginnen: De Voflksweer in Servië, onder leiding van Majoor Tankosdks, bevat de Joodsche kern wellke kan wordeni aange duid bij den dood van Frans Ferdinand, met als gevolg een wereldramp. Kunt Eisner in Duitschland was een reformjood. De Ra den regeening van Munchen was in handen van elf leden van de joodsche geheimloge No. 11. De ledders van de Beiersche Raden- revoVutie waren leden van de Joodsche ge- heimfloge 7. Het Comité dat in 1919 de Ra den regee ring n Berlijn wilde uitroepen be- stonvoor het meerendeel uit Joden. De bekende communist-publicist MjAX HAR DEN is een Jood en heet Samuel Witkows- ky. Kerenski was een Jood. Trotsky is een Jood, door zijn eigen vader uit de godsdien stige gemeenschap van Israël gebannen. Het standbeeld van Judas te Mioskou tee kent voldoende de eerbied die Moskou heeft voor den verrader van den Christus en is het symbool van Christenhaat. In het kaartspel tegen het ongeordend kapitalisme treffen wij onder de Joden aan theeien, vrekken, dwazen, schrapers, gees- tesbedelaars en grenst het genie niet aan krankzinnigheid? goochelaars. Velen wandelden over en balanceeren op den rond varn de wet. Het grootste deel overschreed de christe lijke wet der zedelijkheid en beschaving. Zij bezitten bjv. de rente der dertig zil Verlingen: zooals: Mendelsohn Barholdy 120 millaoen goud mark, GoldsdhrnadtRothschild 45 millioen, Warburg 20 milliiaen, Oippenheim 20 milllioen, Bleichroder 10 millioen. In tien jaren schraapte Jakob Mtichae/l 100 midlioen bijeen; F rits Manheimer bracht het in den/zelfden tijd tot 50 mililioen, zoo ook Hagen (vroeger Levy) Salomonsohn, Gut man, Stansz en anderen. Wij willen hier niet bij stilstaan. Litwinof ds een Jood en heet Finkelstein. De groot-moordenaar Szamuely die meer dan tienduizend moorden op zijn geweten heeft, is evenals Kun Bela een jood'. De begaafde ambïtieuse ploert en mien- ochenslacbter Jozef Pogany en een geheele reeks Russische joden hebben Hongarije gebrandsabat. Talrijke gegevens daarover, Waarvan de lezing iemand doet walgen, staan tot mijn beschikking. Persoonlijke ge sprekken met ooggetuigen te Budapest be wezen anomstootelijk dat vooral Joodsche misdadigers de leiding hadden in het moord- en afperssysteem. Is dit een beschuldiging van het Joden dom? Neen. De geloovige orthodoxe Jood keurt deze dingen evenzeer af als iedere Christen. Het is juist de passiviteit der Jo den, vooral op het gebied van de pers, wan neer het christenen geldt, die hier het Jo dendom mede parten spelen. Helaas is het percentage reformjoden in de wereld zeer groot. En zij die iets meer weten aangaande het Zionisme, staat daar niet verbaasd over. Voor hem is het ook niet onduidelijk meer waarom in sommige landen christenvervolgingen ontstonden en werden doodgezwegen. Ik wi/lide dit artikeltje gaarne besluiten met een enkele opmerking voor degenen die eenige twijfel toonden aangaande de gru weldaden welke door menschen in de twin tigste eeuw worden gepleegd. Deze week heeft het blad Panorama een foto opgeno men van het publiek tijdens stierengevech ten en wel op het hoogtepunt, n.1. het mo ment waarin de stier den toreador met zijn horens tracht te dooden', Deze foto toont al lerduidelijkst de verschillende gelaatsuit drukkingen van de toeschouwers op het oogenblik dat een mensch zich in doodsge vaar bevunidt. Een studie van deze foto is buitengewoon interessant voor dengene die meenit dat MENSCHEN met ziekelijke breinen en sadistische gevoelens, tot de uitzonderingen behooren. NIEVEEN. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag, 28 Juni 1933, des namid dags ten 2 ure, ter behandeling van de vol gende AGIENDA: 1. Vaststelling van de notulen der verga dering dd. 3 en, 22 Mei 1933. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeente-, grondbedrijfs-, gasbe- 'drijfs- en wegenfonds-begrooting 1932 en 1933 (Nos. 21, 22, 23 en 24). 4. Voorstel van B. en W. tot verleening eener vaste aanstelling aan F. A. Mud als klerk-typiste bij het gasbedrijf. (No. 1292) 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoeding bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1928 (No. 110). 6. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van gelden voor den bouw eener nieuwe Engendaalschool (No. 1715). 7. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener vergoeding te betalen door het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg voor het gebruik van het gemeentelijk gym nastieklokaal aldaar), en tot toekenning eener vergoeding aan het bestuur der Ma- riaschool voor de beschikbaarstelling van het gymnastieklokaal dier school ten be hoeve van de O-L. school aan de Beetzlaan (No. 2977). 8. Voorstel van B. en W- inzake aanbe steding ophaling asch en vuilnis (No. 2422). 9. Behandeling van de verzoeken van den Bond van Loodgieters- en Fitterspa- troons e.a. tot wijziging van de overeen komst met gasinstallateurs, met voorstel van B. en W. (No. 754). 10. Opnieuw behandeling van een adres van Gebr. Berkhout te Amsterdam, verzoe kende ontheffing van de verordening ex. artikel 4 der Hinderwet voor de oprichting eener steenhouwerij (No. 2922). 11. Adres van M. v. d. Broek te Soest, verzoekende ontheffing van de verbodsbe paling der verordening ex artikel 4 der Hin derwet (No. 2955). 12. Beihandeling van een viertal adres sen, verzoekende ontheffing van artikel 15 der Bouwverordening. Nios. 2944, 2970, 2975, 29944 13. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van twee leden van Maatschappelijk Hulpbetoon. (No. 221) 14. Adres van de Vereend/ging ^Soester- bergs B'loeli" inhoudende een protest tegen bij aankoop van een luidspreker ai20 verplaatsing van het woonwagenkamp naar het Hoogt. (No. 675) 15. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a grondaankoop van J. Galama (No. 2868). b grondaankoop van S. D. Idzerda en R. C. van Suydam (No. 2978/2858). c grondverkoop aan L. J. Rasch (No. 2805). d grondverkoop aan S. Dijkstra (No. 2367). e grondverkoop aan L. Langeveld (No 2962). f bepaling koopprijs van grond verzoek W. van Breukelen. No. 2963) g bepaling koopprijs van grond verzoek L. J. Rasch (No. 3003) h wijziging erfpachtscan'on P.U-E.M. (No. 2862). i. toekenning vergoeding voor afstand erfpachtsrecht door Wed. H. C. Pohlman. (No. 3002) j. grondruiling met P. B. Rademaker. (No. 3002) k. grondverhuur aan J. J. Brouwer: (No. 2980) 1. grondverhuur aan A. Hilhorst (No. 2948). m. bepaling huurprijs van grond verzoek W. van Dorrestein (No. 3004) n. machtiging tot verhuur van het per ceel Steenhofstraat 6. (No. 3013) o. in schenking aanvaarden van grond van H. J: Jannes. (No. 2974) p. in schenking aanvaarden van grond van G. Th. Th. Zeijderveld (Np. 1076). q. in schenking aanvaarden van grond van P. W. Duin. (No. 3008) r. bepaling wegbreedte Korte Hartweg en wijziging in verband daarmede van het ontwerp-besluit tot grondverkoop No. 2805 (No. 3007) 16. Vaststelling van: a het voljaarskohier der straatbelasting 1933. b een aanvullingskohier der straatbe lasting 1932. 17. Behandeling van belastingreclames. Soest, 21 Juni 1933. De Burgemeester, J. S. van Duren Lb. N.B. De aanvragen om koop van grond van Wijnands en Beekman voorkomende op de agenda dd. 31 Mei j.L, welke agenda hierbij wordt ingetrokken, zijn vervallen aangezien door adressanten is bericht dat van den koop wordt afgezien. Eiken dag wordt Uw kans kleiner voor Hoewel wij over tal van feiten beschikten, die een scherp licht zouden hebben gewor pen op ide tekortkomingen bij den bouw van het natuurbad), hebben wij gemeend op den datg dér opening en op de dagen, dat de pu blicaties plaats hadden, geen wanklank te moeten <do|en Ihooren en hebben wij ons der halve die dagen onthouden van eenige cri tiek. Bij dde opening waren blijkbaar eenige personen een andere meening toegedaan en werden door den een op zachtere wijze, door den ander op scherpere wijze onze daar- voorgaande publicaties gehekeld. Nu valt ons dat niet vreemd, wij zijn daar reeds aan gewend, Nla publicatie van alle wantoestanden, waartoe wij in het verleden overgingen, volgde steeds een pertinente ontkenning en werd van ambtelijke zijde altijd maar weer geschermd met aanduidingen als „leugen, Laster, sensatiezucht" enz, enz. De tijd heeft evenwel geleerd), dat al die door ons gesig naleerde wantoestanden juist waren en dat zij, die spraken van leugen, laster enz. zich silechrts ten doel stelden de publieke opinie op een dwaalspoor te brengen. Men herinnere zich slechts de dubbele begroo- tinigeni, het wegenfonds, het giondbedrijf, het Heiidébloesemscihandaal en nog veel meer. Doch genoeg daarvan. Ook bij de opening van het natuurbad werd weer danig op ons blad afgegeven, doch het 'is opvallend, dat zij, die het meest op de hoogte zijn van den' treurig en gang van zaken het zachtst in hun oordeei waren. Zoo sprak de Heer van Duren, die de ge publiceerde feiten niet ontkende, alleen var: een voorbarige critiek. Wij zijn van mee ning, dat er geen sprake kan zijn van vooi- bariigheid. Toen op 3 Mei op een desbetreffende vraag van een raadslid het college van B. en W. antwoordde, dat de begrooting van net natuurbad' niet, of nagenoeg niet overschre den. zou wordlenf, was het ons bekend, dat ■diie overschrijding op dat tijdstip reeds meer dan f 28.000 bedroeg. Eerst nü dit ant woord!, waaruit bleek, dat het college van B. en W. absoluut niet op de hoogte was van den stand van zaken, hebben wij ge meend, 'dat er alle aanleiding bestond eens wat meer omtrent den gang van. zaken van en bij het natuurbad bekend te maken. Het college van B. en W., dat acht dagen na hun bovengegeven antwoord reeds een aan vullend crediet van f 20,000 aanvroeg, heeft 'daardoor deze feiten erkend. Niemand zal dan ook, gezien deze erkenning, kunnen be weren, dat de uitgeoefende critiek voorba rig was. De gang van zaken bij den bouw en aanleg van het natuurbad is een zooda nig^, dat men werkelijk mag spreken van 'lichtvaardigheid, verregaande onbekwaam heid' en totaal gebrek aan leiding. Wij zullen ons onthouden van het noemen der namen van die ambtenaren en die Com missieleden!, die door hun onbekwaamheid en lichtvaardigheid oorzaak werden van de natuurbadstrop; wij zijn van meening, dat B. en W. verantwoordelijk zijn en zich niet achter die ambtenaren en die Commissiele den kunnen verschuilen. De Commissie is een Commisie van voorbereiding en advies. Voor al wat zij meer deden, blijven B. en W. eveneens verantwoordelijk. De gepubliceerde zakelijke feiten, die met goedkeuring door onzen medewerker „Doornroosje" werden gepubliceerd, zijn juist en kunnen, benevens nog vele andere abnormaliteiten, ten, allle tijde de toets der waarheid doorstaan. De heer Nooder, die van wat er zich heeft atge9peeld niet bijster veel weet, sprak van praatjes, dóe nog geen twee centen waard zijn. Daar wij de Heer Nooder niet zoo geheel en al au sérieux kunnen nemen, zul len wij die uitlating maar laten voor wat zij is. Gebazel in de ruimte, zonder meer. Ook de Heer Veenstra meende als voor zitter van „Soest Vooruit" zijn hart nog eens even te moetenluchten en nu is het treffend, dat juist deze, die niets van de gang van zaken afweet:, het scherpst in zijn oordeel was. Hot wil ons voorkomen, dat hij, die daar niet ambtelijk, maar al-s voorz. dér ver. „Soest Vooruit" sprak, zich als niet- weter, van die scherpe bewoordingen had moeten onthouden. Het ligt op den weg van een vereeniging als „Soest Vooruit" mede te werken aan het ophelderen en uit den weg ruimen van misstanden en dit bereikt HEERENMODES voor Dames en Heeren. F. C. Kuijperstraat 10 - Tel. 803 men nu eenmaal niet door alles in de doof pot te stoppen of met den mantel der liefde te bedekken. Intusschen is het ons bekend! dat door dJen Raad een Commissie van onderzoek is benoemd en zal het blijken, dat wij slechts een zéér, zéér klein tipje hebben opgelicht van de natuurbadsluier en van de aller licht vaardigste wijze, waarop de stichting daar van is voorbereid. Alleen 'dit nog: ide bouwkosten van het natuurbad, die oorspronkelijk op f 40,0U0 werden geraamd, zullen om en nabij f 100,900 bedragen, waarvoor wij dan o-a. hebben een theehuis, dat men reeds thans bezig is met ijzers en ankers te verbinden en te schragen om ongelukken te voorko men. Dit zegt meer dan honderd afkeurin gen van den voorzitter van „Soest Vooruit". Wil dde vereeniging mogelijk in het ver volg „Soest Achteruit" genoemd worden? Voor heden meenen wij het hierbij te moeten laten. van 15—21 Juni 1933. GEBORE'NGornelia dochter van H. Burgman en C. v. d. Deijssel Nieuweweg 68; Hendricus Lambertus zoon van 1^. J. Ruyer en A. Lans Molenstraat WZ 18; Jannetje dochter van E. J. Mastenbroek en D. Broekhuis Hartweg 25. ONDERTROUW: G. A. van Egdom en H. Heinhuis. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Adrianus M'arimus Jo- hannes Aartsen 61 jaar gehuwd met M. Barendregt Verlengde Postweg 81; lmkje Fokkema 70 jaar gehuwd met G. Graaf land, Amersf.straat 95; Jan Geijtenbeek 70 jaar gehuwd met E, Meijer Mariastraat 6. Vestiging van 1521 Juni 1933. A. IdzerUga van Baarn naar Birktstraat 26a; M. Lodewijks van Baarn naar Korte Mieimweg 11; JA S. Mestelka van Baarn naar Noonderweg 21; G. Vermeulen met vrouw van Putten naaT den Blieklaan 59; A. Ben- niink van Groningen naar Kerkpad NZ 1; Th. P. de Haas van Delft naar Luchtvaart- afdee'liing; M. W. van Asch van Amsterdam naar Beukenlaan 17; M. F. VierhoutBlonk van den Haag naar Burg. Grothestraat 56; C. W. N'ortier van Malang (NOI) naar B. Grothestraat 49; T. Spelt met gez. van Gel- dermalsen naar Kostverlorenweg 7; W. S. Leeuwe van Gorinchem naar Julianastraat 69; C. E. van de Laar van Laren (NH) naar Kerkpad NZ 11; M. J. van de Zalm Hoogstraten van Noord/wijk naar Kerkpad NZ 33a; Tj. Eshuis van de Balt naar Em- malaan 1; A. B. Ie Febvre van Amsterdam naar Kooiweg 4; F. Th. M. Keve van Apel doorn naar Korte Hartweg 34; J. Ch. G. C. Dikschei van Weltevreden NOI n. A'foort- schestraat 73; J. J. DikscheiVermeulen van den Haag naar Amersf.straat 73; G. Brotggel van NOI naar Van We edestra at 49; Wed. P. H. v. d. Wal van Amsterdam naar Klein Engendaalweg 5; G. Hoffma-nn van Zeist naar Rademakers'traat 2; A. Nie- boer van 't Zandt naar Soesterb-straat 125; M. IJzerman van de Bilt naar Rademaker- straat 6; F. W. van Erp met vrouw van Groningen naar MenidelssohnJaan 48; W. Maasland van Noordeloos naar Beukenlaan 28; H. W. v. d. Bosch van Leidien naar Soesterb.straat 125. Vertrek van 1521 Juni 1933. J. A. van Maarschalkerwaard van Rade- makerstraat 25 naar Utrecht Obrechtstraat 36; H. van Doorn van Krommeweg naar Amsterdam Hoofdweg 427; A. C. P. v. d. Ban van Birktstraat 64 naar Amersfoort Uitreohitscheweg 266; A. van Minnen van Waldeck Pyrmontlaan 54 naar Hilversum St. Annastraat 21a; C. E. Gericke van B. Grothestraat 9 naar Tietjerkstreradeel Har- degarijp Zonierweg 63; B. C. D. Drejer van Beethovenlaan 4 naar Batavia (NOI); S. M. Hessel van Birktstraat 34 naar Utrecht Acad. ziekenhuis; M. A. Stootman v. Laan straat 44 naar Utrecht Maliebaan 79; J. v. d. Schoot met gezin van Kerkpad ZZ 8 naar Amersfoort Hessestraat 6; M. C. Planije van Kerkstraat 25 naar Amersfoort Aster straat 22; J. Dinkerman van Amersfoort- soh.estraat 109 .naar Anna Paulowna Stoom- weg 75; M. E. van de Marei van Hartweg 4a naar Rotterdam Boschpolderstraat 31; Th. Timp van Amersf .straat 25 naar Nij- kerk Haven; C. F. Jibben van Emmalaan 7 naar Amsterdam Brachhuyzerstraat 7; L. Meijer met gezin van Legerplaats naar den Haag Amelandschestraat 41; J. M. de Wal van Soesterbergschestraat 125 naar Utrecht Acad. Ziekenhuis; B. H. Lensing van Kon-- laan 77 naar Rotterdam Jan Kruyffstraat 23b; H. B. Bulten van Luchtvaartaf deeling naar Doetinchem Plantsoenstraat 5. Verhuizingen in de gemeente van 1521 Juni 1933. J. van Rouw|endaal met gezin van Schou tenkampweg 25 naar Van Lenneplaan 78; J. Eichelsheim idem; F. van Dijk v. Kamp weg 48 n. Banningstraat 84; G. Dusschoo- ten niet gezin van Dijkhuisstraat 22 naar (voorheen R. FRESE Hofleverancier* BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen Van Maarenstraat 17; J. Timmer van Beu kenlaan 30 naar 28; J. W. Verwey v. Veld weg 4 naar Beukenlaan 28; J. van Hengel van Dijkhuisstraat 14 naar Banningstraat 80; J. Geitenbeek van WieksL WJZ 37 naar 2e Heeserlaantje 6. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie EVEN AANDACHTIG LEZEN. Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik U plaatsing van on derstaand schrijven, dat mij deze week door den Voorzitter (SecretarisPenningm.) van de afdeeliug Baarn en Omstreken der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren werd toegezonden, als antwoord op een schrijven van mij aan de Secretaresse, Praamgracht 5. Mevrouw. „In antwoord op Uw schrijven van 14 dezer, met ingesloten briefkaart aan Mej. Kronenberg, het volgende: Over den hond bij N.N. kwamen bij ons twee klachten binnen op 5 Juni j.L zoodat, in geval over de behandeling in het maand verslag zou koinen (wat wegens het gerin ge belang waarschijnlijk niet zal gebeuren) dit iin elk geval niet eerder kan zij.ii, dan iai het maandverslag over Juni, dat pas in Juli verschijnt. V.an de twee klachten kwam er een van een dame in Soest, die van /de behandeling geheel op de hoogte werd gesteld; de an dere klacht werd gebracht door een loop jongen (nog half een kind), wie niet precies wist te zeggen, wie hem had gestuurd. Ik begrijp overigens niet goed, wat de heelt zaak U aangaat, want van U was de klacht in elk geval niét gekomen. wjg. Achtend Berg, Voorz. Deze heer Berg is de Voorz. der Afdee- ling en dat „Achtend" had gerust achterwe ge kunnen blijven, daar 't Bestuur der afd. mij volstrekt niet achtenswaardig vindt. Het komt óók bij dit besituur niet te pas, dat een lid der afdeeliing iets durft te zeggen, of te schrijven, wat voor d'at bestuur niet bepaald aangenaam ds. En voor de zooveel- ste maall wensch ik dat bestuur duidelijk te maken, dat niet de afdeeling er is voor het bestuur, doch het besituur er is voor de af- deelliing en dat ieder bestuur, dat zijn leden ails luohit, of onmondige kinderen be schouwt, beter deed uit de gelederen te ver- dwijirten. Zooals 'het bestuur er voor de dieren is, zoo zijn de /leden er om (niet in het belang van. het bestuur) maar in het belang der dieren, alle klachten, alle dierenkwelling ter kennisse te brengen van het bestuur, inge val eigen optreden tegen de daders nutte loos zou zijn. Of die klachten uit de eerste, tweede, of derde hand komen, i.s vam geen lelanjg. Van belang is, dat de zaak onder zocht wordt. Deze zaak betreft een hond; eigendom van een winkelier ter dezer plaat se aan den Hoofdweg. Deze week hoorde ik weer over het lot van dien hond, en het kwam mij voor, idat hier van de zijde van het bestuur een grove dwaling heerscht. De klachten der dame en van den loop jongen (ik meen een volslagen bediende van over de twintig) luidde, dat de hond1 geen beschuttend dak had, dat het dier aan een Wij verwachten Uw aanmeldings- kaart voor zeer kort touw, of ketting lag. in eigen vuil en modder moest liggen, geen verzorging en geen voedsel had. En 'dèt noemt de voorz. der afdeelüng iets van „gering belang Deze week vertelde een dame mij, dat het dier zulk een ellendig bestaan had, dat het aan een band, of 'touw zit, 3/4 el lang; dat het wiil opspringen, doch dit onmogelijk kan doen,, door de kortheid van dat touw. Dat er eten in overvloed is in de zaak, doch dat het beest honger lijdt. Enin 1932 had dde winkelier een inwonende bediende, die .namiddags of 's avonds met den hond ging wandelen. Het dier had een strophals- barud om, en kreeg van den jongen, behalve de rukken aan dien band, met het uiteinde slagen; over welke wreedheid hij vaak werd onderhouden. Doch zoo baas, zoo knecht \éas het hier. En dan durft een voorzitter van eene vereeniging tot bescherming van dieren het te misprijzen, als een lid voor dit gemartelde dder opkomt. Het is al schan de genoeg, dat dezen toestand zoo lang heeft kunnen duren. Zonder, of met de ach ting van het bestuur der afdeeling, zal ik blijven strijden voor de belangen der die ren, al strookt dit ndet met de belangen van het bestuur; en onverschillig, of de klachten persoonlijk zijn, of uit de tweede, of derde hand. Ook klachten van niet-leden zijn wel kom. De uitdrukking, waarmede deze voor zitter zijn schrijven besluit, toont, dat hij in het voorzitterschap nog niet doorkneed is. Ik wil dan ook daarop niet ingaan, daar ik steeds tracht, bij verschil van meening, per sonen en zaken uit elkaar te houden. Dit zou ook voor het bestuur raadzaam zijn, en aan de dierenwereld ten goede komen. Er kwam mij ook een klacht ter oore, die ik een volgende maal aan de lezers hoop mede te deelen. Misschien, dat èn de leden èn de niet-leden dierenvrienden daarvoor een goede oplossing vinden? Zoolang ik gevoel nog niet tot lucht te zijn geworden, en ik te oud geword-en ben, om als onmondig beschouwd te worden, gevoel ik mij volkomen vrij om te zeggen, of te schrijven, wat ik voor mijn geweten verantwoorden kan, en waarvoor ik en ik alleen aansprakelijk ben en de verantwoor ding draag. Met dank voor de plaatsing. Mevr. C. M. BERG- «1 2)f 5)f D 3)f 2)f 3» o 2)1 SCc fó J(S Mc VÜVJJVJ O ND Soest Y Hu wc door Mliedc Voo ontvai ven V AI betuig SOES Voo 'Ontvar liefde i betuig dank. AMST Bij bank 1 klaard ment 1 nende 83, me Rechte de tot Baarn, te kooj Leveri Auto 1 25 x 5 Rijwiel hooger Verder geheel GROO Burger kamers drie sl< Huur f ter, Pla

De Soester | 1933 | | pagina 2