Een GRATIS Aansluiting Gladde ringen Voor Damestasschen Firma M. H. van Raalte M. H. van Raalte Spritskoekjes, Joh. Mets E. W. v. DOORM FIRMA M. H. VAN RAALTE Van de 100 GRATIS AANSLUITINGEN J. v. HALL Graveeren gratis W. F. H. BUSCH Langestraat 37 - Amersfoort Q-^Plaatse lijk Nieuws^O Burgerlijke Stand y-O Ingezonden j^O Advertentiën Een GRATIS AANSLUITING! Radio Centrale „Soestdijk" en Janhagel Radio-Centrale „Soestdijk" inrichting v. Voetmassage en bestraling. 100 gratis aansluitingen nieuwste modellen Busch en Co. Uw Radiovoorziening in handen van de Radio-Centrale, Soestdijk voor deze prijs hebt U een SLECHT RADIOTOESTEL, dat geen 3 jaar meegaat. AFDEELING WITTE GOEDEREN Maandag 3 juli a.s. begint onze half-jaarlijksche UITVERKOOP AMERSFOORT AFD. STOFFEN S OPRUIMING Coupons en Restanten Wollen Stoffen Zijden Stoffen Voiles Mouselines AFD. BONNETER1E OPRUIMING Pull~Overs Vesten Mutsen - Shawls om en de getrouwde moeten dat maar eens gaan inzien en w-aardeeren. Het beginsel van de inrichting moet ondanks alles conse quent worden doorgevoerd, alleen in de uit voering ervan kan een welwillende billijk heid worden betracht. De heer Gasille zegitj, dat er veel reclame naar buiten is gemaakt, doch als die buiten- nnenschen hier heen trekken en familie, dan worden ze hier gesplitst. Dat vindt niemand erg gezellig! Tot den heer Endendijk zegt spreker dat deze het moderne en mondaine badleven in het geheel niet kent en daarover dus ook heelemaal niet kaai oordeelen. „Over dat leven in ongunstigen zin gelukkig niet", riposteert de lieer Enden dijk. Wederom groot lawaai. De heer Ga sille, tenslotte voortgaande, zegty dat de hekken heelemaal niet noodig zijn en er niets onzedelijks zal gebeuren. De gezel ligheid moet vóór alles worden betracht en met een klein beetje toezicht kan men ul het ougewenschte voorkomen zon- ler eenig hek. De heer Grootewal vindt juist een vrij en onderling samenzijn der beide seksen het beste als voorbehoedmiddel tegen eventueele onzedelijkheid. Door geheim zinnigheid, verboden en afscheidingen be vordert men juist gevaarlijke hadelingen in plaats van ze te voorkomen. Met deze geheele geschiednis zijn wij geen 20, maar wel 30 jciar achteruit, zoo roept spr. met klem uit! De hr. de Nies wil niet halsstarrig vast houden aan een genomen besluit, als blijkt, dat er practische bezwaren tegen de uit voering rijzen. Dat ruiterlijk te erkennen en water in den wijn te idoen, zal nooit iemand kwalijk worden genomen. Op het kantje af, is die bepaling er indertijd door gekomen en nu zit men met de moeilijk heden. In Soest zelf zijn ook vele beza digde en goed geloovige menschen, die ook bepaald in gemengd zonnebaden geen enkel bezwaar zien. Als een paar perso nen persé iets ongeoorloofds willen gaan doen, welnu, dan doen ze dat toch wel. maar gaan dan even naar een stil plekje in de bosschen er vlak bij (gelach). Ge mengd zonnebaden is ook heel goed ter voorkoming van veel ongelukkige huwe lijken, want meenig man, die de dame zijner oorspronkelijke keuze in niets an ders dan een badcostuum ziet zonder eenig ander schoonheidsmiddel, bedenkt zich nog wel eens met haar .te huwen (on bedaarlijk gelach). De heer Endendijk meent, dat hij door de discussies hoe langer hoe sterker komt te staan. Ook de sollicitanten voor bad meester hebben hem alle voor dat gemeng de zonnebaden gewaarschuwd. Te Mün- chen-Gladhach, Duitschland's grootste en mooiste bad- en zweminrichting, (sterke protesten uit den Raad, opmerking van den heer Gasille, dat de heer Endendijk er vlak naast is) is alles geheel geschei den. In den Haag heeft men zelfs bij 't Volkszeebad ook het gemengd zonneba den moeten verbieden op grond van de practijk. De heer Van Klooster zegt, dat men met deze ophef de moeilijkheden veel ver der van •oplossing afbrengt dan door kal me bespreking binnenskamers. Nu heeft men net het omgekeerde bereikt, van wat de bedoeling was: de meeningen zijn nu nog veel scherper tegenover elkaar ge steld. Behandeling in een andere en na dere vergadering lijkt spr. heel goed. Men kan dan nog eens rustig overwegen, of men de gerezen moeilijkheden niet ge zamenlijk kan oplossen. De heer de Bruijn vraagt verbetering van den straatweg op Hees en spoedige aanleg van het trottoir hij den heer Sititer c.s. Ieder heeft evenveel recht op zoo'n trottoir. De heer Buseh heeft bezwaren tegen de gunning van het gemeentelijke smeed werk aan een ander dan aan den smid, die dit jaar de levering heeft. Hij vraagt voorts demping van de sloot aan den Nieuweweg bij den Eigendoms- weg. i De heer Endendijk antwoordt, dat in zeer korten tij veel ijzerwerk moest wor den geleverd en daarom moest men wel tenslotte bij meerdere smeden terecht» komen. De heer Gasille vraagt naar zijn inge diend stuk inzake het uitbreidingsplan, 20 dagen duurt dat nu weer en inmiddels verstrijkt het beschikbare jaar langzaam maar zeker. Spoedige behandeling wordt toegezegd. De heer v. Klooster wil nog in de ge heime raadszitting, die zal volgt n de kwes tie bespreken van de noodzakelijke uit breiding van het Theehuis op het Natuur bad, wat wordt toegezegd. De voorzitter verzoekt machtiging aan den Raad om de tarieven voor het Na tuurbad voor verpleegden in gestichten GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: dainestasch met inhoud Dorresteinweg 3 bastaard Duitsche herdershond Politiebureau geborduurde damestasch 2e Heeserlaamtje 8 sleutel Politicbureau huissleutel Politiebureau •dam esp a rap luie Politiebureau heerenwinterjas Schoolstraat 23 gezelschappen en personeel, als dat een zeer groot aantal betreft, in afwijking van de vastgestelde normen door 'n flinke re ductie mogelijk te maken. Andere inrich tingen doen dat ook. Als men een 400 of 500 menschen naar het Natuurbad kan toetrekken, is dat wel een bijzondere re ductie waard. I^aat men dus aan B. en W. toestaan in die gevallen van de tarie ven te inogen afwijken. De heer Grootewal heeft indertijd re ductie gevraagd voor een groote Soester vereeniging met 800 leden, maar dat is toen afgewezen en voelt er niets voor, nu aan buiten Soest wonenden reductie te gaan geven, die Soester inwoners moeten derven. De voorzitter zegt, dat dit) zeer bij zondere gevallen zijn, die werkelijk re ductie noodig maken, anders krijgen wij die menschen niet naar Soest. Besloten wordt tenslotte de gevraagde machtiging tot afwijking dan maar te verleenen. Tenslotte steit de voorzit'er nog een formeel punt voor. Er is indertijd verge ten de korting voor de gemeente-ambte naren ook te doen vaststellen voor de ambtenaren van den Burgerlijken Stand en dat meet 'afzonderlijk gebeuren, want Gedep. Staten moeten dat eigenlijk vastf stellen. Aldus wordt besloten ook de kor ting voor die ambtenaren te doen zijn. Daarna gaat de Raad te ongeveer kwart voor acht uur (na een vergadering, die :e?r bewogen was en vanaf 2.15 uur had geduurd) over in geheime zitting ter behandeling van punt 17 der agenda, de belastingreclames, en voorts ter behan deling van de noodzakelijk gebleken ver andering en uitbreiding van het Theehuis op het Natuurbad. NATUURBAD SOEST. Het Natuurbad' werd »in de week vaoi 17 lot en met 24 Juni bezocht door 6567 perso nen; gepasseerde Zondag dioor 2549 perso den. GESLAAGD. De ihecr F. Built, ambtenaar gem. finanr- tiën is geslaagd voor het examen gem.-ad- mi nis tratiie. AANBESTEDING. Djjisdaigmi'didlaig te 3 uur wend ten raad- huiz e a ambe site edi le. Het verbouwen van het gymnastiek lokaal aan de Miiddielwijkstraat te Soest; 2e. het verbouwen van het gymnastiek lokaal te Soesterberg, en ten 3e. het sloop en van de ou de onderwij zers woning en het bouwen van een nieuwe gevel voor het gymnastieklokaal te Soesiter- berg. Inschrijvers voor de massa de H.H. A. v. d. Hoek, Soest, voor f 3928 Hl A. C. v. d. Lugt, Soestj, voor f 3040 N. J. de Wit, A'foort. voor f 2950 H. Kareisen, Soestj, voor f 2580 K. P. J. Wiss, Soest, voor f 2240 OPBRENGST COLLECTE. De co»l'leote, gehoudien, op vorige week Zaterdag, ben bate van de Vereeniging ./.Zonnestraal", bracht in deze gemeente op de som van f 250.88. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW". Wedvlucht Orieans 11 Juni 533,1 K.M. J. Pot 1<6914 B. Groeneveld' 25161720 A. van Dorresteijn 3 W. C. Priem 4—7—12—15 G. Geitenbeek 8 H. van Sitter 1018 J. Groen 1123 J. Huundeman 13 A. Rijksen 19 J. Rijksen 21 C. van Soest 22 Wedvlucht Chateamrouse 25 Juni 65G.3 K.M. J. Grolen 1 B. GroeneveJd 29 A. van Dorresteijn 34 J. Pot 5 W. C. Priem 678. A. van Dorresteijn. Rekenaar. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeiereni: Hoogste prijs f 2.40; middel- prijs f 2 10f 2.25; laagste prijs f 2.eend eieren f 1.25; altles per 100 stuks. Aanvoer 9000 stuks, handel gewoon. BENOEMING KERKVOOGD NED. HERV. KERK. In de <op U. Vrijdag 23 Juni gehouden vergadering van het College van Notabelen der Ned. Hev. kerk, werd benoemd tot kerkvoogd de heer A. Quick, Stationschef te Soestduin.en De benoeming van 'n nieuwen kerkvoogd was noodig geworden door het bedanken van den Heer H. van Herwaarden Sr,, we gens voortdurende ongesteldheid, De Hleer Quick heeft inmiddels deze be noeming aanvaard. INBRAAK. In den nacht van Woensdag op Dohder- dag is ingebroken in het gebouw van den Boerenbond aan de Torenstraat. De dieven hebben zich toegang verschaft door een valraam aan de voorzijde en zijn weer ver trokken door een deur aan de achterzijde. Zij hebben alle laden en kasten geopend en d'en inhoud ervan doorzochtv wat heel erg gemakkelijk voor de heeren was, daar men binnen niets op slot deed. Geld was er in het geheel niet, zodat de dieven weer ge heel oowerrichterzake moesten vertrekken. Er wordt 'niets vermist. Natuurlijk heeft de politie terstond een onderzoek ingesteld, dat nog loopende is. AANRIJDING Woensdag had een aanrijding plaats op de Nieuwistraat tusschen twee automobielen, bestuurd respectievelijk door J. D. van M. uit Soesit en door G. E. L. uit Delft, die tijdelijk te Soest verbleef. L. had de schuld van deze aanrijding, daar hij het rechtsche verkeer niet voor liet gaan. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Bij het onder zoek bleek, dat M. niet in' het bezit was van een geldig rijbewijs terwijl ook de rem- mjen van zijn auto niet voldoende werkten. De schade werd onderling geregeld, door dat L. de door zijn schuld aangerichte schade aan M. vergoedde, doch M. kreeg een proces-verbaal wegens het niet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs. van 2228 Juni 1933. GEBOREN: Gerrit Hendrik zoon van G. II. Verwoerd en A. R. v. Galen Beetzlaan 69; C'ornelis zoon van E. Kamphorst en D. v. d'. Hoef Akkerweg 1U; Wilhelmus Jozef Maria zoon van G. v. d, Dijssel en A. M. W. v. d. Lugt Molenstraat WZ 72. ONDERTROUWT): IC. D. Haan en A. M. G. Zomer; J. P. C. va/n Wachem en R. H. Brandenburg. GEH.UWD: C. Th. ICettenburg en H. W. Dijkman; G. A. van Egdom en H. Hein-huis. OVERLEDEN: Cornelds Petrus Hilhorst 4 weken Lange Brink weg 52; Hendrika Pas 89 jaar ongehuwd Steenhofstraat 46. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd eenige plaatsruimte verzoeken. Geïnteresseerd bij een van de te némen beslissingen, woonde ik Woensdag j.1. de Raadsvergaderingen in uwe Gemeente bij. Nimmer had ik voor dien hei twij felachtige genoegen, die beraadslagingen in een plattelands gemeente mee te ma ken, zoodat ik niet weet, of het peil daar van zich in andere, kleine gemeenten op dezelfde hoogte beweegt, doch wel weet ik, dat de wijze waarop een der Wethou ders in het openbaar werd aangevallen, en grove onbekwaamheid werd verweten, meer dan ergelijk was. Uit een vraag van een der raadsleden bleek duidelijk dat iit schandelijk optreden alleen tot doel had, de man tot bedanken te nopen. Dat de eenvoudige buitenman die het betrof, zich op die wijze daartoe niet liet bewegen, deed mij werkelijk genoegén. Uit zijn verzoek, om dan maar eens feiten te noemen, meen ik op te mogen maken, dat hij niet vreest voor het voetlicht ,te ko men. Het antwoord van de aanvallers daar op was hoogst onbevredigend, men kan toch waarlijk na zulke beschuldigingen niet volstaan met te zeggen, dat) zijn on bekwaamheid zoo algemeen bekend zou zijn, dat het onnoodig is. feiten ,te noemen. Moge'ijk behoort een dergelijk optre den tot de hoogere dorpspolitiek, doch onwaardig en beneden alle critiek is en blijft het als een aangevallene op het noe men van feiten aandringt, daarop met een algemeenheid]e te antwoorden. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, L. v. N. Zeer geachte Redactie, Op den openingsdag, alsook op dien daar op volgenden Zondag maakte het „Natuur bad'" door z'n mooie ligging, prachtig strand en heerlijke bo.schrijke omgeving, een imposante indruk op mij. Des »te grooter was dus mijn verbazing en teleurstelling, toen ik er deze week dwars door het mooie breedte strand leeliijke houten, afrasteringen aantrof, bestemd, om die bokjes van de geitjes te scheiden en het r'et-badend publiek ver van. het water te houden. 't Lijkt nu werkelijk meer op een plaats, waar Lammeren- of Geitenmarkt gehouden wordt dan op een mooi ,,,N a t u u r"-bad! Wanneer de gemeente Soest zich niet in heel Nederland belachelijk wil maken, moe ten deze ileelijike hekken zoo spoedig mo gelijk weer verdwijnen; ook is dat vele, ve le prikkeldraad aan de achterkant va-n de Waterval-partij afschuwelijk! Het niet-ahrfend publiek moest zich ook '„vrij tot aan het water kunnen hegeven! Wanneer de Bad-Commissie 't werkelijk nood'iig acht!, om de schc'ding tusschen de hokjes en geitjes verder consequent door te voeren, moeten tot andere maatregelen (eventueel: meer toeziobt-personeel) gegre pen) worden In geen geval mag echter het mooie karakter van het ;,,N a t u u r"-bad door leelijke afrasteringen totaal bedorven worden! 1 U voor de plaatsruimte in Uw blad, bij voorbaat, vriendelijk dankendl hoogachtend,, te eken ik, J. Drost. VERSTOORDE ZWEMBADILLUSIE. Na vele weken van afwachting is dan eindelijk ons Soester zwembad klaar cn geopend. In talrijke kranten wordt hevig reclame gemaakt voor deze schitterende zwemgelegenheid en veel menschen door deze aankondigingen getroffen; begeven zich naar Soestduinen om van dit wonder kennis te nemen. Bij den ingang gaat nog alles goed inaar bij 't theehui-, dan begint 't pas. Pa en de mannelijke spruiten van de familie moeten rechts gaan, terwijl Ma met de vrouwelijke nakomelingen 't pad ter lin kerzijde moet betreden,, (of zooals ook Zon dag weer gebeurde ze doen geen van beide, maar gaan gezamenlijk naar den uitgang en direct door naar Bilthoven, waar men de tijd waarin we leven, beter weet te begrij pen). Is 't eigenlijk niet een beetje al te gek dat 't gemengde zonnebaden, 't welk over al in de omgeving kan, dat dat hier niet mogelijk as? Of zijn de menschen die in Soest komen zwemmen misschien van een andere mentaliteit? Eén dang staat echter vast n.1. dat op Zondag 1.1. reeds verschil-/ lende familde's, (ook van buiten Soest, en die zullen toch per slot van rekening 't geld in 't laadje moeten bren/gen), 't zwembad hebben verlaten en hun hei? elders gezocht hebben. En als deze menschen door ken nissen gevraagd wordt: „En hoe was 't in Soest?", dan kan men niet andeï^'verwach ten dan dat ze zullen zeggen: „DaaT gaan we nooit meer heen, 't bad is mooi, maar de begrippen die ^e er daar op na houden stammen nog uit de middeleeuwen". Zoo zullen er velen zijn Voorwaar, dit is iets dat de bevoegde autoriteiten in Soest wel zeer spoedig mo gen veranderen, voordat 't te laat is, want anders kon 't natuurbad wel eens een groot financieele mislukking worden. Een bezoeker van het zwembad. CORRESPUNDENTIE. Wegens de groote toevloed van copy moesten ook ditmaal verschillende inge zonden stukken blijven overstaan. In het a.s. Woensdagnummer zullen deze allen worden geplaatst. T© koop Zeven beste schapen. Koninginnelaan 158, Soestdijk Verloren Gouden manchetknoop (met kettingtje). Tegen ruime belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. Hotel Bosch en Duin, Bosstraat 80 Prijsopgaaf gevraagd van Jazz-band 3 a 4 personen, voor het hou den van eenige dansavonden. Eiken dag wordt Uw kans kleiner voor Wederom versch ontvangen de bekende fijne Theesprits per '/L pond 25 cent Dessertsprits per 1/a pond 25 cent janhagel per 1/„ pond 30 cent Eierkoekjes per I/„ pond 30 cent Chasseurs per blikje 25 cent Theekoekjes per groot blik 75 cent Canocake per pk. van 6sluks 25 cent v. Weedestr. 54, Tel. 404 Brusselsche kermis per pond 30 cent PaulKaiserRotterdammerljes iet- nieuws per '/a P°nd 25 cent. hebben wij reeds een belangrijk aanla] gemaakt. HAAST U !l Nieuwstr. 26 Tel. 303 - - BAARN - - Qedipl. Pedicure Wilt U neg langer wachten met Uw opgave voor Zendt onverwijld Uw opgave in. Van de zijn reeds een belangrijk aantal gemaakt. Radio-Centrale „Soestdijk" v. Weedestraat 49 TELEF. 507 PRIJZEN UITERST BILLIJK Verhuisd van Molenstr. 21 W.Z. naar Schrikslaan 25 Schilders - Behangers KOSTEN le JAAR Prima Luidspreker I 20.— Ie jaarabonnement f 25. 2e jaarabonnement I 25. 3e jaarabonnement f 25. f 95.— le SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 4 4 4 4 4 4 4 4 waarin wij als altijd, onze prima kwaliteiten tegen sterk vermin derde prijzen aanbieden: Lakens en Sloopen, Baddoeken, Badlakens, Badmantels, Thee-, Keuken- en Handdoeken, Linnen en Halflinnen Tafelgoed, Ontbijtstellen, Spreien, Handbewerkte en bedrukte Kleeden Dames- Heeren- en Kinderpyama's, Zijden- en Tricot-Onder- kleeding, Onderjurken en Directoirs, Hemden, Nachthemden, Kousen en Sokken Een groot restant Heeren Macco- en Tricot Ondergoed, tegen zeer lage prijzen De prijzen der Grondstoffen zijn weer stijgende en wij raden U aan om van de tegenwoordige, buitengewoon lage prijzen te profiteeren 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 ©©©©©©IS©©©©©©*©»*****»»**©©»»******®******'

De Soester | 1933 | | pagina 6