2e BLAD Vervolg Gemeenteraadsverslag ■N Oprechte trouw! O^Plaatse lijk N ieuws^O behoorende bij „DE SOESTER" vad Zaterdag 15 Juli 1933, No. 56 4' 4 4 **9 >iberg tings- ichoef als je eerst cl en m hij k onr- -i den zulk even k dat t een al te- dan nooit, lanen, wa- nou bord, oken, r zijn over ;cben alder maar t dat kom, iduld ffd. De heer Nooüer vindt f 40.- per week een hongerloontje voor iemand, die tech nisch moet zyn aangelegd, linaniieel be heer moet voeren en tinantieeie verant- vvoooruelykheid heeft en daarenboven met de technische exploitatie van een Natuur bad op de hoogte moet zijn. De heer Eiiuenuijk meent, dat dit besü •/jvl gaan en dat het salaris zelfs in de toekomst, als er minder te doen zal zijn dan nu in de eerste maanden, wel lagei kan worden. De neer de Nies meent, dat als het bad werkelijk rendabel wordt er ook niets te gen is, alsuan het salaris te verhoogen. Het salaris wordt hierna op f40.per week vastgesteld. De heer Gasille wijst er dan op, dat in artikel 2 een Commissie van Bijstanu wordt genoemd, die door den Raad moei worden benoemd, iets wat nog nimmer is geschied. Spr. verzoekt daartoe thans eens eindelijk over te gaan. De gemeentesecretaris merkt op, dat zulks nu niet mogelijk is, omdat volgens de gemeentewet zoo n commissie alken kan worden benoemd op voordracht van B. en W. en heden is er zoo n voordracht niet. Trouwens die commissie van bij stand zal zeker niet staan naasru B. en AV., doch altjjd onder B. en W., die steeds ver antwoordelijk blijven en de leiding houden. Zoolang er nog geen Commissie is, zijn B. en W. zelf nog belast met alles, wat het Natuurbad aangaat. De heer Gasille merkt daartegenover op, dat die niet bestaande commissie toch maar zelfstandig optreedti en handelt en regelingen treft! De heer Nood er zegt, dat die Commis sie op een fatsoenlijke manier om hals is gebracht. De heer Endendijk geeft toe, dat die Oommissie officieel had moeten worden ontbonden, dat was voor den vorm juister geweest en dan had men tevens de le den kunnen bedanken. De voorzitter heeft dank aan allen ge bracht bij de officieele opening. De heer Nooder stelt onder deze om standigheden geen enkele prijs meer op woorden van dank. De heer Gasille: „In elk geval is die geschiedenis met die Commissie heel gek". De voorzitter: „Nu ja, er zijn wel meer dingen, die gek zijn''. De heer Grootewal zegt, dat die z.g. Commissie van thans wel degelijk mei uitvoerende macht optreedt!. De heer van Klooster vraagt, wie bij de stichting nu het beheer zal uitlmaken. De heer Busch meent, dat alles ook dan onder B. en W.. zal blljjven, zulks volgens een besluit van Gedep. Staten. De ge meente moet in meerderheid zeggings- schap hebben. De heer Gasille: „Dat wil zeggen, de Raad De heer Grootewal voelft eigenlijk veei meer voor een N.V., zooals de zaken nu gaan loopen. De heer Endendijk en de voorzitter betoogen beiden, dat voor een inrichting als deze een stichting de meest aange wezen vorm is, dat vinden alle deskun digen. De heer van Klooster zegt, dat B. en W. tenslotte de verantwoordelijkheid voor den goeden gang van zaken op het Natuurbad hebben; spreker durft dat wel te zeggen, ondanks het feit, dat hij zelf geen deel uit maakt van 'dat hooge college, dat Zwem- conuniissie heet. De voorzitter zegt; dat het de bedoeling is, dat in het stichtingsbesuur zoowel raadsleden als eenige personen uit de bur- gerij gekozen worden en dat ook de ge meente-geneesheer daarin zitting neemt. De heer Nooder wil beginnen met de sta tuten 7.oo spoedig mogelijk in den raad te behandelen. Ook de directeur van Open bare Werken moet in dat stichtingsbestuur zitten, dat is zoo gebruikelijk bij stiebtin- gen. die min of meer met Openbare Wer ken te maken hebben. De voorzitter is blij, dat men tenslotte tot overeenstemming is gekomen en hoopt, dat de leden voortaan als richtsnoer zuLlen nemen wardeering voor elkanders principes en zich zullen onthouden van afbrekende cri/tiek. De heer Gasille; „Ja, als die Waardeering dan maar ook van de zijde van B. en W. komt voor die raadsleden, die anders den ken-" De voorzitter bedoelde het ook zoo. maar meende te mogen opmerken, dat de houding van B. en W. nooit erg heeft uitgeblonken door scherpe uitlatingen. De raadsvergade ringen zullen een veel beter cachet verkrij gen, als men zich minder scherp uitdrukt, bijvoorbeeld op de wijze, zooals Mej. Ftinke dat heden deed, die spreker als voorbeeld stelde voor de anderen. Men moet niet al tijd beginnen het kwade te denken van an deren, zelfs niet als men het met dnen an dere principieel niet eens is. Men kan daar om wel eens gemoedelijk van meening over een bepaald punt blijven verschillen. De heer Gasille begint echter altijd met een woord en een. toon. die prikkelt en dan komt er terstond een geladen stemming. Wellicht bedoelt hij dait niet zoo. en moge lijk is dat zijn gewone marnier van optreden, kortaf, zooals hij vroeger in zijn loopbaan gewend was, maar een feit is het, dat daar door meestal een geprikkelde stemming ontstaat. Spreker wekt alle raadsleden op om zooveel mogelijk te probeeren voortaan op de door hem aangegeven wijze op te tredenv De heer Nooder wil met klem opmerken, dat hij en de zijne ook gerust alleen het goe de bedoelen voor dc gemeente. De heer Gasille vraagt, wanneer nu eens omdelijk die door den Raad aangewe zen couuiiii>die van Onderzoek naar dc groote begrooungsoverachrijdiugen bij he*. .\uiuurbud bij elkander komt om met aa;.r arOciid aan te vangen. Op 22 Mei is die Commissie al benoemd, en ze is nog nooxt bijeen geweest. De voorzitter zou daar juist gisteren aan beginnen, doch er komen nog steeds cijfers bij voor de oprichting van dat bad. Spreker neeit tenslotte besloten nu een streep te zetten onder de oprichtingskosten en het geen er nog verder nxocht bijkomen te be- strijdien uit een op te nemen post Onvoor zien. xve heer Busch wijst op de vele verande ringen en wijzigingen, uae er steeds weel tiju gatomen, zzezc waren alle geuaseerü op geuu>uuen DesprcitHigen in oe Commissie, net oaa moest toen Dcnoonijk geouuüceru. zijn en tijueiis Ue uitvoering zijn verscnil- uenide veranderingen noouzaxeiijic geoleken. De lieer (irooiewaï meeuit, uat uie streep dan aWang nad bcnoor.cn te zijn gezet, men aan toen maar met op eue opxiciiumgsKosien uooruerKen. Misse men zul nader blijken, uiat hot bad niet te duur iö» maar dat moet in elk geval nog ondiurzouit worden. Oor spronkelijk was de begrooting f ÖU.UUU, toen is er maar even f 2i>,UUU bijgekomen en nu komt or nog veel meer Dij. Als men de oorspronkelijke opzet neemt en dan alles eens nareken^ komt men tot een zoo schan- aetijke overschrijding van de begrooting, dat diie mogelijkheid daartoe wel eens ter uege grondig mag worden onderzocht. De heer busch wil o>pmtrken, dat de op zet meerdere niaien is veranderd en uitge breider gemaakt en dat kost natuurlijk ook meer, dan men oorspronkelijk heeft begroot. Zelfs al zou de geheele iinrichiting een f 12U.UUU blijken te kosten dan is die prijs volgens 'ter zake deskundigen nog heele- inaal niet te hoog. Niemand heeft alles te voren kunnen overzien De heer de Nies meent, dat men nooit ge noeg geld ben koste kan leggen aan de volksgezondheid, zelfs f 150,(JUO zou nog niet te veel zijn, als men daar dan maar wat behoorlijks voor heeft. Spreker heeft zeer zeker thans de overtuiging, dat het Na tuurbad mot alles; wat daarbij is, niet te duur is gekocht. Bij de RONDVRAAG vtrzoekt de heer de Nies betere regeling voor de wacht1 diagen der vverkeiloozen. Er zijn mi menschen; die niet 358 kinderen slechs een f 3 tot f 5 in die wachtdagen ont vangen. Men moet die menschen tegemoet komen. De voorzitter heeft hieromtrent al gecon fereerd met den Inspecteur, maar deze heeft enkele bezwaren tegen steun. De hr, Gasille weet echter, dat er bij den Minister niet het minste bezwaar tegen bestaat, dat voor die waohtdagen steun wordt verleend), buiten de werkverschaffing en steunvcrleening om door het Armbestuur (Maatschappelijk Hulpbetoon). Wethouder Lodeesen merkt op, dat de menschen 3 dagen moeten wachten, doch dan de tweedie 3 dagen dn aanmerking ko.- men voor kasuitkeering van hun vakvtree- niging. Steun via Maatschappelijk Hulpbe toon kan zeer zeker, alleen moet de Raad dan de princiipieele uitspraak doen, dat er bewilligd wordt in een verhoogd crediiet, indien later blijkt; dat M.H. niet met de haar toegestane gelden is uitgekomen: Als de Raad' die toezegging doet na tuurlijk geheel afgezien van den bedoelden steun van thans zal MH ongetwijfeld; wel in deze mede willen helpen. De Raad doet hierop -de door den Wet houder gevraagde toezegging. De heer de Nies vraagt, om nu eens ein delijk over te gaan de noodwoningen van ongedierte te zuiveren. ijDc voorzitter zegt, dat eerst thans is ge- _blckei\ dat het zuiveringssysteem, waarme de men in Amersfoort een proef nam, niets waard is. Er is nu aJ een andere spuilt, de opdracht tot aanschaffing van zuiverings middelen daarvoor is reeds verstrekt en bin nen enkele dagen zal met de zuivering wor den aangevangen. Er dis daarvoor echter natuurlijk wel eenvge voorberöidang noodig. De heer Busch beaamt; dat spoed daar mede wrxrdlt betracht en heeft zelf toege zegd, diat hij met dat zuiveren behulpzaam zal zijn. Stemmen': APas maar op, dlat je die dier tjes niet overbrenigt naar het Natuurbad!" (vroolijkhcid). De heer de Nies heeft voorts vernomen» dat de ambtenaar van Heyst van Openbare Werken, aan wien tegen 1 Augustus ontslag is aangezegd, nog best bruikbaar is en dat er voor hem ook nog wel verder werk is. Hij vraagt dien. ambtenaar tijdig zekerheid te geven; wat er precies met hem staat te gebeuren, 'daar heeft hij toch zeker wel recht op. De voorzitter wiil deze zaak aanhouden totdat over enkele dagen de burgemeester weer zelf terug is, d/ie as daar beter mede bckendi, eti ook met het alsnog noodige werk voor het uitbreidingsplan. De lieer Busch meent; dat als blijkt, dat er voor dien ambtenaar nog meer dian vol doende werk is, het voor de gemeente een zedelijke verplichting is, hem alsdan aan te houden. Spreker verzoekt met deze mce- ning rekening te houden. De heer de Nies vraagt tenslotte» hoe dat is afgeloopen met dat onderzoek over dien vliegenier, die altijd zoo heel erg laag over dc Anna Paulownalaan vliegt. Voorzitter en gemeentesecretaris antwoor den, diat die zaak al in onderzoek was op het moment, dat dc heer de Nies dat de vo rige maal vroeg. Ais regel kan echter een onderzoek alleen gun&ti'g gevolg hebben, indien men precies tijd en nummer van de vliegmachine opgeeft, anders is het voor den Commandant van de Luchtvaartaf dee ling ondoenlijk een behoorlijk onderzoek in te stellen. D cheer Gasille meenf, dat eindelijk toch eens een beslissing zal moeten worden ge nomen over dat voorstel inzake het uitbrei dingsplan, dat met den heer van Nes is be sproken. Er is nu weer een maand ver knoeid en die heer van Nes wacht al van 8 Juni af op antwoord. Spreker had stellig gemcendi dat diat voorstel thans reeds in deze raadsvergadering .aan de orde was ge komen. De voorzitter beaamt; dat spoedige be handeling daarvan zeer gewenscht is en zal zorgen, dat dnt pnt. in dc eerstvolgende ver gadering, die ongetwijfeld nog deze zelfde maand zal worden gehouden, aan de orde koimt waarmede de heer Gasille genoegen neemt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter hierop te ongeveer 4,4U uur de vergadering. DIERENBESCHERMING Uittreksel uit kec rapport over de maand Juni 1933 van den Inspecteur der .Die renbescherming (Afd. Baarn, Soest on Omstreken). Aangebracht rondzwervende hazewind hond, opgeborgen in noodasyl, na onder zoek kon het dier aan den eigenaar, welke geen kennis van vermissing had gegeven, ter hand worden gesteld. Een onderzoek werd ingesteld naar een voerman, welke een kreupel paard zou laten trekken, verschillende dagen is de ze gecontroleerd, doch bleek, dat door hem geen paard wat kreupel was, als trekdier werd gebruikt. Een jonge zwervende kat werd opge borgen in noodasyl, en kon aan goed te huis worden geholpen. Op verzoek van eigenaar werd een vol wassen kat afgemaakt en 2 jonge katleen goed tehuis bezorgd. Een jonge kat, zwervende aangetrof fen, werd opgeborgen in noodasyl en, na bericht in de krant, aan eigenaar terug gegeven. Bastaard herder bij de Politie te Soest aangebracht, werd opgeborgen in nood asyl, waar de eigenaar onbekend bleef, is ten slotte goed [tehuis voor het dier ge vonden. Surveillance ook in Spakenburg en Bunschoten werd gehouden. Een onder zoek omtrent klachten over minder goeden toestand van 'n kettinghond werd ingesteld, waarbij bleek, dat uit niet's te constateeren viel, dat deze hond het an ders had dan zijn meeste lotgenooten, in- tusschen gaf een en ander aanleiding om aan te dringen op de. aanneming ,van de door ons sinds geruimen tijd gevraagde voorschriften in de Alg. Politieverorde ning omtrent hondenhokken, kettingen, enz. Nawoord van het Bestuur. Wegens onverantwoordelijk, ziekelijk en daardoor leugenachtig geschrijf in eenige kranten, heelt de heer Prinsenberg zich tot ons leedwezen genoodzaakt gezien, ontslag te vragen uit zijn bedekking in onzen dienst. Hoewel ons dit bijzonder spijt, kunnen wij hem helaas geen pnge- lijk geven en moeten hem dus dit ontslag verleenen.. Maar toch willen wij dit Jaat— ste maandverslag niet door laten gaan zonder een hartelijk woord van dank voor de gedurende eenige jaren bevvézén dién sten; in de vergadering van het Afdee- lings-Bestuur van 5 Juli j.1. waren alle Bestuursleden het hierover eens. De Voorzitter der Afdeeling Berg. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen R.H.8.S. te Amersfoort slaagden zonder herexamen, Dirk Linzel en Dirk Rademaker, beiden leerlingen der Chr. School aan de Spoor straat. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f2.40, middel- prijs f2.f2.10; laagste prijs f 1.70. eendeieren f 1.80; aLles per 100 stuks. Aanvoer 12500 stuks, handel vlug. AANBESTEDING. Woensdagmiddag om 4 uur werd in hotel Eemlanid door den architect P. Beekman, namens het bestuur der stich ting „Engemdaalschiool" publiek aanbesteed: het houwen van een 5 klasstige school met gymnastieklokaal op een terrein aan den Koloni e weg. Inschrijvers de H.H.: G. van Egdom, Soest voor f 43287 Firma Klein en de Kruif, Soest voor f 43980 B. die Goede, Soe9t voor f 45400 J. van de Lugt. Soest voor f 45455 J. Mets, Soest voor f 45817 C. Wijnands, Soest voor f 45900 G. van den Berg), Soest voor f 46000 G. JBosboom,, Soest voor f 46300 J. Kareisen, Soest voor f 46682 B. van Mil, Soest voor f 47000 W, van Asch, Soest voor f 47980 C. Muildet; Soest voor f 49230 M. Hornsveld, Soest voor f 49561 DIRECTRICE VAN ONS P.T.T.- KANTOOR. Bij KB. is aan mej. W. M. Drost, re ferendaris 2e klasse der P.T.T., belast met de directie van het P.T.T. kantoor te Soest, met ingang van 1 September '33 op haar verzoek eervol ontslag verleend, in verband met reorganisatie in het dienst vak. HET NATUURBAD. De gerant van het Theehuis is bezig met het laten leggen van een houten dansvloer, groot 100 M2. om daarop Woensdags- en Zaterdagsavonds te laten dansen van 912 uur, opgeluisterd door een Jazzband vati 4 man onder leiding van. den heer Alex Bikkers uit Amersfoort; het plankier wordt door schijnwerpers verlicht, dus alweer een attractie te meer om het bad te bezoeken. ZWEMWEDSTRIJDEN. Dinsdagmiddag te 2 uur werd in het wedstrijd-bassin van het natuurbad de vijfkamp voor officieren en onderofficie ren van Land- en Zeemacht gezwommen, waaraan plm. 20 officieren en 50 onder officieren deelnamen. De temperatuur van het water bedroeg 23 gr., maar waar de omgeving door de vele regen onbehaag lijk was, was de belangstelling niet groot. Vao militaire zijde was present gene- raai Winkelman, chef der IVe divisie, ritmeester C. L. HollerU, blauwe huzaren, A'foort, Jhr. J. Wv Godin de Beaufort, Maarsbergen, praeses der commissie, oud reserve Luit. J, v. Steeden uit Hilversum, secretaris der Officieren en H. J. Til burg, opperwachtmeester te den Bosch, secretaris der Onderofficieren. Vit* offi cials van den N. Z. B. fungeerden voor tijdopnemer. Gezwommen werd x 50 M. of 3 maai heen en terug het bassin. Van de officieren was snelste met 5,45 2/5 sec. de le Luit. der Wierijders te den Bosch, van de onderofficieren D. J. Aiatze, sergeant Marine Sportschool te den Helder in ü.46 2,5 sec., er was on der de officieren één, die de vastgestel- den tijd 10 minuten niet haalde en er 11 min. 2/5 sec. over deed. Van de on derofficieren waren er, die de baan niet iu zijn geheel aflegden, de badmeester, die buiten mededinging mode zwom maakte de afstand in min. Uver hei algemeen werd het wedstrijd terrein en de geheele opzet geroemd. Om circa 5 uur waren de wedstrijden geëindigd. Men verzoekt ons opname van het onder staande VOORNAAM. BEZOEK AAN HET SOESTER NATUURBAD. Op Zaterdag 8 Juk j.L werd het Soes- ter natuurbad bezocht door een groot en belangrijk gezelschap van ongeveer 50 personen, zijnde het Bestuur en een aan tal leden van de Nederlandsche Vereeni- ging van volks- en schoolballen. liet bestuur dezer vereeniging bestaat uit de Hooggeleerde Heer Prol. Dr. G. J. W. Koolemans Beijnen Voorzitter, de Weli- Ed. Gestr. Heer j\lr. L. B. J. van Oppen onder-Voorzitter, Mevr. A.' M. Kuijsch- Douwes 'Dekker Alg. Seeretaresse-Pem- ningmeesteresse en dc Iieeren W. van Bo ven, J. de Waal, Dr. H. H. F. Bekenkamp en Mr. J. A. C. Bierenbroodspot, allen leden, terwijl1 het doel is volgens art. 11 der statuten: „de oprichting en de instandhouding „van bad- en zweminrichtingen en het „gebruik daarvan in Nederland en Kijne overzeesche gewesten te be vorderen". Elk jaar wordt een conferentie gehou den, waarvan de XXXIe op Zaterdag 8 Ju li j.1. plaats had in het Jaarbeursgebouw te Utrecht en samenvièl met de viering van het 30 jarig bestaan der afdeeling Utrecht. Vanaf des v.m. half elf tot on geveer 12 uur werden de huishoudelijke punten afgedaan en daarna had een of ficieele ontvangst van het Gemeentebe stuur plaats in de St. Michieltskapel, alwaar de lieer Wethouder Smulders als loco-burgemeester het woord voerde. Dan wordt gepauzeerd en krjjgt om ongeveer 2)15 uur de Heer T. J. Meurs, technisch ambtenaar belast met de leiding van Openbare Werken in de Gemeente Soest het woord, die in een korte en duidelijke causerie aan de hand van diverse teekeningen de totstandko ming, werking en exploitatie van het Soes- ter natuurbad verklaart. Bij beëindiging zijner causerie mocht hiervoor de heer Meurs een hartelijk applaus ontvangen en werden diverse vragen door hem be antwoord. Dan heeft per autocar om 4 uur een excursie plaats naar het Soester natuur bad, waar alLes onder leiding van boven- gemoemiden heer wordit bezichtigd en na tuurlijk ook de noodige toelichtingen wor den gegeven. En als bij het einde van den rondgang de belangstellende excursisten vol enthousiasme nog een laatste blik werpen op het groote watervlak, dat in altijddurende rimpeling met duizendvou dig geschitter de heerlijk stralende zo merzon weerkaatst, dan is men vol lof over het mooie en schoone wat hier werd geboden en spontaan wenscht men den ontwerper de heer J. J. Meurs van har te gcliuk met het bereikte resultaat. Om ongeveer 5.30 uur wordt in Hotel Trier te Soestdijk de middagthee ge bruikt, waarna in Hotel „des Pays-Bas" te Utrecht gezamelijk wordt gedineerd. Deze excursie, bijgewoond door een zeer groot aantal vooraanstaande personen uit geheel Nederland, die elk in eigen kring het hunne zullen bijdragen om een groo- lera bel ci.dheid te geven aan het Soes ter Natuurbaci, Het is van groot belang geweest, ook voor de Gemeente Soest, omdat naar we meenen dit tot gevolg zal zal hebben dat onze, aan natuurschoon zoo rijke Gemeente onder de vollie aandacht zal 'komen, ook voor de beter gesitueer den, om zich eventueel alhier te vesti gen, wat elk inwoner ten goede zal ko men. JAARVERGADERING VAN DEN UTRECHTSCHEN PROVINCIALEN BRANDWEERBOND TE SOEST Naar wij vernemen zal de Utrechtsche Brandweer Bond, afdeeling van de Ko ninklijke Nederlandsche Brand weer veree niging, van welke afdeeling ook de gem. Soest lid is, haar Jaarvergadering hou den op Woensdag 19 Juli a.s. in Soest. Dat zal dan de eerste maal zijn, dat een .zoodanige jaarvergadering in Soest .(de 4de of 5de gemeente in de provincie Utr.) zal worden gehouden in de tien jaren, dat die Bond reeds bestaat en werkt tot al ler tevredenheid. Des morgens om 10 uur vangt de ver gadering aan in hotel Okhuysen. waar van de meeste Utrechtsche gemeenten ver tegenwoordigers zullen komen en die ook door vele brandweerautoriteiten uit de ge heele provincie zal worden bezocht. Na afloop der huishoudelijke vergade ring zal in hotel Okhuysen om 12.30 uur een gemeenschappelijke koffietafel wor den gehouden, waarna per auto zal wor den vertrokken naar het Soester Natuur bad. Aldaar heeft om 14.00 uur een offi cieele ontvangst plaats van de vertegen woordigers en bezoekers op die vergade ring door het Gemeentebestuur van Soest. Na die officieele ontvangst volgt dan een gemeenschappelijke bezichtiging van het Natuurbad en te 14.45 uur vangt de jaar- lijksche wedstrijd aldaar aan. torzaktei Eerste Hulp bij Ongelukken, als afdeepng van de brandweer-organisaties. De prijs O! wat stond zij déér lieftallig. Aan den strandmuur vlak aan zee, Met een gouden ring te spelen. Dien zij kreeg van „Vader" mee. En een jonge man stond vóór haar; Vroeg liaar, dol verliefd, spontaan: Wederliefde hem te schenken, 's Avonds met hem uit te gaan. En zóó plots greep hij haar handje; (Liefde brandde in zijn ziel) Dat opeens zij 'n angstkreet slaakte, Wijl haar ring dn zee toen viel. „O! Wat moest zij nu beginnen?" „Welk een „groote ramp" was dat!" „Door zijn schuld d>e ring nu weg, diie „Vader" haar geschonken had". En de jonge man zich schuldig Voelend nam haar dad'lijk mee, Naar den Juwelier van 't dorp. Kocht Juist een ring als viel in zee. Zóó nu was zij weer gelukkig! Het verlies te niet gedaan; Nu kon zij weer. zonder angste. Tegenover Vader" staan. En de jonge man vroeg hoopvol: ,.Of zij hem vergeven had?" ...Ja, en als zij kon, dan ging zij Met hem uit;" en dit en dat. Fn dc Juwelier sprak 's avonds Tot zijn vrouw: „dat gaat hier goed"; „Nooit verkocht ik zóóveel ringen, Als deez' nieuw* bediende doet." „Dezen middag wéér een dure" „Eén van bijna twintig pond!" „Voor een schoone jonge dame"; Blij liep hij zijn wfinkel rond. '<s Avonds acht uur bij 't Casino Jonge man liep heen en weer; Maar geen jonge dame. met haar Ring van twintig pond. kwam meer. Vèr van strandgewoel en drukte In het bosch langs éénzaam pad'. Diep een juweliersbediende Met zijn meisje en sprak: „Schat", „Nog een zeker aantal ringen^ Moeten dit seizoen in zee"; ,,Dan heb uk met mijn provisie Wel zoowat genoeg voor twee". „Dan onz' eigen zaak en nestje"; „Eind'ldjik liefste jij mijn vrouw"; Toen klonk zacht een innig kussen; Was dat geen „oprechte trouw?" AD REM. Nadruk verboden. daarvoor is een wisselbeker, die in 1932 werd gewonnen door de E.H.B.O.- afdeeling van de Vrijwillige Brandweer te de Bilt. De beker moet 3 maal door het zelfde korps gewonnen worden, om daar aan in eigendom over te gaan. De prijs winnaars zelf ontvangen daarenboven nog een draagmedaille. Dit jaar zal ook mede dingen de E.H.B.O. afdeeling van de Vrij willige Brandweer van Soest. Na afloop van den wedstrijd wordl per auto vertrokken naar het café-restaurant „Soesterdal" van den heer Couturier te genover het Vliegkamp der Luchtvaart- afdeeling te Soesterberg, alwaar ten 18.30 uur een gemeentschjappelijken Brandweer- maaltijd zal worden gehouden. Tijdens de zen maaltijd zal de beker aan het win nende corps worden uitgereikt. De dag zal worden besloten met een concert, te geven door het Soesterberg- sche Muziekkorps St. Joseph, te 20 uur ijl de muziektent, tegenover het cafe_res- taurant Soesterdal. LEDENVERGADERING SOEST-ZUID Op Woensdag 12 Juli '33 vond in Hotel de Gouden Ploeg een ledenvergadering van Soest-Zuid plaats. Door den Voorzit ter, de heer Kerkkamp, werd het over leden bestuurslid J. v. d. Flier herdacht. Begonnen werd daarna met de afwer king der agenda. Door te veel bestuurs functies zag de heer Rebergen zich ge- nooodzaakt als bestuurslid te bedanken, zoodat verkiezing van 2 bestuursleden noodig was. Gekozen werden de heeren Langelaar en v. d. Plas. Eerstgenoemde zal de functie van penningmeester ver vullen. Door monde van den voorzitter werd de heer Rebergen dank gezegd voor hetgeen hij als bestuurslid voor Soest- Zuid heeft gedaan. Een resumé werd daarna gegeven van de door het Bestuur in het afgeloopen halfjaar verrichtte werkzaamheden en van de verschillende verkregen resultaten, die tot tevredenheid stemmen. Verschillende belangen, speciaal het zuidelijk gedeelte van onze Gemeente be treffende, werden besproken en naar vo ren gebracht. Ook het Natuurbad kreeg zjjn beurt, waarbij vooral tot uiting kwam de groote voldoening over het tot stand komen van dit bad, daar het zeer zeker een groote aanwinst voor Soest-Zuid kan zijn. Aan het lid, de heer Prinsenberg. de man die de eigenlijke stoot eraan heeft gegeven, wordt hiervoor door monde van den heer van Krieken nog dank gebracht. Uit de vergadering gingen ook stem men op het aanwerven van nieuwe leden intensief ter hand te nemen, daar deze zoo bij uitstek voor de Soest-Zuid bewo ners nuttige vereeniging, die reeds veel heeft bereikt, nog zeer zeker versterkt kan worden, te meer nog daar de con tributie zegge f 1.50 per jaar, voor nie mand een bezwaar kan zijn. Door het Bestuur zal hieraan aMo aandacht worden gewijd, terwgl tevens ter bevoegder plaatse weer verschillende besprekingen zullen worden gevoerd om tot verwezenlijking van vele wenschen en plannen te geraken. De -geanimeerde vergadering wordt daarna door den Voorzitter gesloten.

De Soester | 1933 | | pagina 5