O ^Plaatse lijk Nieuwsy O BÜRGÊKS VAN S0ES1 (HKDTi[L=PilNlSÖ@[Nl ©KIKiyV Vanaf 1 September a.s. hebben wij een speciaal voordeelig tarief vastgesteld v. permanent pension Soesterberg r- VAN VLIET m RSoaelslagerij SERVICE. Het moderne motto in het Zakenleven luidt, geeft uw klant service, duidelijker uitgedrukt beieekent dit: Bewijs uw Cliënten een dienst. Ons aan dit motto houdend, besloten wy een geheel nieuw type Electr. Vjeesch- sffljmachine, vervaardigd door de Mij. van Berkel's Patent te Rotterdam, in bedryf te stellen. Met deze machine (zie advertentie) snydt men de Vleeschwaren, zonder de ze plakje voor plakje in de hand te ne men. De zindelijkheid (hygiëne) van de ze nieuwe geperiectioneerue manier van snijden zal wel tot U dooidringen, wan neer U bedenkt, dat tot nu toe ied?r plakje in de hand weid genomen. De hand, die even te vo.en de gelJ- lade beroerde, de hand die andere voor werpen aanraakte of andere ve.ricluing deed. Afgezien van de onprettige gedachten verbonden aan de oude manier van he, snijden uwer Vleesekwaren, is toch ook het gevaar van besmetting niet ue.ikbeei- dig. Toen deze dingen tot ons doordrongen toetsten wy deze aan de werkelijkiie.d en het resultaat was, deze machine moeten wij heoben, onze cliënten zullen <}it op prys steilen. Vindt U het niet een pretiüge gedach te uwe Vleeschwaren in Soest te kun nen koopen by een iirma, die deze zoo behandeld, dat de firma's in de groote wereldsteden, zoowel in binnen, ais bui- tenLand, het haar niet kunnen verbeteren. Komt U eens een kijkje nemen naar onze Electr. Koelinrichling, zie dan hoe de Vleeschwaren daaruit komend, gesned.m en verpakt worden. Vergelijk dan eens on ze prijzen en U zult veroaasd zijn. JUH. METS (Zie advertentie voorkomenue in dit nummer). H.I.T.S.O. Het bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen afd. Baarn, en Omstreken, wekt hare leden op dezt Tentoonstelling in Hotel Eemland te Soest te bezoeken. Op Dinsdag 5 September, 3 uur, vrij entrée voer onze leden, op vertoon van lidmaatschapskaart. VIERING 31 AUGUSTUS. Het uitvoerend comité bericht ms nog. dat de afmarsch van het défilé voor dt Soester Sportvereenigingen plaats heeft vanaf station Soest, precies 1 uur. Dt sportvereenigingen uit Soesterberg mar- cheere eveneens precies 1 uur uit Soés- terberg af, waarna bij aankomst bij liet Natuurbad de opstelling voor het défilé plaats heeft. Betreffende het avondprogramma word nog het volgende medegedeeld: De rhyt- Laat U rijden door de Zwietax, Dan rijdt U veilig en zeer goedkoop. U zit ruim en zeer gemakkelijk. Toeren per uur f 1.50 ptr dag f 12.50 Vraagt overige tarieven bij ZWIEP, Beets- laan 94, Soestdijk. Telefoon 334. mische dansen en nog eenige andere oe feningen, waarvan de opzet was, dat deze zouden worden uitgevoerd door de damöo van de verschillende gymnastiekvereei- nigingen uit onze Gemeeme, zullen nu worden uitgevoerd door enke.e dames van slechts één Vereeniging, aangezien de meeste Veieenigingen den tyd van voorbereiding te kort vonden en zij das tot hun spyt hunne medewerking niet kon den verleenen. Het Comité heeft verder gemeend, 't nummer „Zang door het Utrechtsch Man nenkoor" te moeten laten vervallen. VERBODEN TE PARKEEREN Zondag j.1. zijn op de Banningstraat na bij het Natuurbad niet minder dan een '10- tal personen bekeurd wegeas het par keeren van automobielen daar, waar zulks is verboden. FRUITDIEVEN In den nacht van Zondag op Maandig te gngeveer 1.30 uur werd ontdekt, dn eenige personen bezig waren met hei stelen van fruit uit een der .tuine.i van 'n perceel aan de Molenstraat. De politii werd met een en ander in kennis geste'd en begaf zich onmiddellijk herwaarts. Toen zij aankwam, halden d ongenoode gasten echter inmiddels het hazenpad ge kozen. Tot dusverre zijn zij nog niet op gespoord. AANRIJDING. Maandagmiddag reed onze plaatsgenoot B. F. op de Steenhofstraat alhier met 'r motorrijtuig. Ter hoogte van de Molen straat stak een meisje plotseling zonder eenig teeken te geven den straatweg over met tot gevolg, dat een aanrijding-on. vermijdelyk was. Deze liep echter nogal goed af. Alleen bekwam F. eenige ontvel lingen en schade aan zijn motorrijtuig. De- tie wordt geschat op een f25. ONDERLINGE ATHLETIEK- WEDSTRIJDEN A.D.O. - Onder begunstiging van prachtig zomerweer hadden Zaterdagmiddag van 26 uur er. Zondagmorgen van 102 uur de aangekondigde onder linge athletiekwedstrijden plaats op GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen. hondenriem Politiebureau zwarte kinderportemonnaie met inhoud Krommeweg 21 portemonnaie met inhoud Kolonieweg lb grijze ceintuur Nieuwesteeg 29 badcostuum met handdoek Beukenlaan 19 zwart fluweelen blazer Politiebureau handtaschje Politiebureau linnen hoedje Politiebureau lorgnet Koninginnelaan 145 broche Seminarie, Driftje witte gummi mantel Soesterbergschestraat 160 drie sleuteltjes Politiebureau SOESTDIJK Alle comfort Centr. verw., koud en warm str. water Leestafel PRIMA KEUKEN VRAAGT EENS PRIJS AAN l het terrein aan de Bartolottilaan on der directie van den heer D. C. Kerk hoven, leeraar Gymnast. M.O. Baarn. Telkenmale was er nog al belangstel ling, o.a. van bestuursleden van de S.B.L.O., van Esvac e.a. De uitslagen zijn als volgt: 30 NI. hardloopen meisjes 912 jaar: le prijs F. Uiterwijk 2e prijs A. Kocheim 3e prijs M. Timmer. Vlaggetjes loopen voor meisjes 7-9 j. le prijs C. Donker 2e prijs T. Donker. 25 M. hardloopen jongens 7-9 jaar: le prijs A. Quelle 2e pijs T. Leijsen 3e prijs B. de Graaf. 25 NI. hardloopem jongens 9-11 jaar: le prijs A. Kamphuis 2e prijs H. Manders 3e prijs W. Brugman. Lepel met ei voor meisjes 7-9 jaar: le prijs C. Donker 2e prijs T. Donker. Hardloopen jongens 5-7 jaar: le prijs A. van Eden! 2e prijs E. Wessel. Wedloop met ei voor jongens 7-9 jaar: le prijs J. Wessels 2e prijs A. van Eden. Blokjes rapen voor meisjes 5-7 jaar: le prijs J. Maastricht 2e prijs H. de Graaf 3c prijs A. Roelofsen. Hoogspringen meisjes 9-12 jaar: le prijs F. Uiterwijk 2e prijs A. Kekem 3e prijs A. Kocheim 4e prijs T. Meerveld. Bal met bord voor meisjes 5-7 jaar: le prijs J. van Maastricht 2e prijs A. Roelofsen. Zakloopen voor jongens 7-9 jaar: le prijs P. Burgman 2e prijs P. Leijsen 3e prijs T. Leijsen -le prijs A. Quelle. De prijzen voor deze afdeeling be stonden uit kinderspelen, chocolade tabletten en ADO speldjes; deze wer den door den voorzitter van ADO den lieer E. van Eden uitgereikt. Zondagmorgen om 10 uur werden de wedstrijden vervolgd voor dames, heeren en adsp.; uitslag als volgt: Bal werpen adsp. Dames: R. Brugman 18.32 Meter R. Luiten 18 Meter T. van Halm 16.94 Meter (iO Meter hardloopen adsp. Dames: T. van Halm 8.8 sec. C. Brunstede 9.3 sec. R. Luiting 9.4 sec Hoogspringen adsp. Dames:. T. van Halm 1.20 Metr C. Brunstede 1.15 Meter. Verspringen adsp. Dames: T. van Halm 4.26 Meter C. Brunstede 3.811^ Meter. Verspringen, adsp. Heereni: J. Proost 4.62 Meter P. Roggeveen' 3.43 Meter. Kogelstooten adsp. Heeren: J. Proost 7.80 Meter P. Roggeveen 4.70 Meter. 80 Meter hardloopen adsp. Heeren: J. Proost 11.1 sec. P. Roggeveen 13.6 sec. Hoogspringen adsp. Heeren J. Proost 1.20 sec. P. Roggeveen 1.15 sec. 80 Meter harloopen Dames: J. van Halm 12 sc. A. van Hilten 12.2 sec. P. Krabendam 12.4 sec. Verspringen Dames: A. van Hilten) 4.12 Meter IN Krabbendam 3.94 Meter. Hoogspringen Dames: J van Halm 1.30 Meter F. Krabbendam 1.25 Meter Speerwerpen Dames: L. van Andcl 19,69 Meter P. Krabbendam 14,35 Meter Kogelstooten Dames: J. van Halm 7,84 Meter A. van Hilten 7.40 Nieter. Discuswerpen Dames: J. van Hilten 27.05 Meter P. Krabbendam 22.92 Nieter Hoogspringen Heeren E. van Eden 8.29 Meter. J. v. cl. Wal 1.35 Meter. Kogelstooten Heeren 7 3/4 Kg.: Krabben/dam 8.90 Meter E. van Eden 8.90 Meter. Verspringen Heeren: de Jong 5.29 Meter Krabbendam 5.05 Meter. Discuswerpen Heeren: Krabbendam 23.65 Meter van Kekem 22.52 Meter. Hardloopen Heeren, 80 Meter: de Jong 10 sec. Krabbendam 10.3 sec. Speerwerpen Heeren: de Jong 28.92 Meter van Dijk 28.09 Meter. Om 2.30 uur werden de prijzen door den piaeses uitgereikt, bestaande uit medailles. Mej. J. van Halm ontving met 23 punten de Wisselprijs. zijnde een al basten, schaal. De heer P. Krabbendam won met 591/2 punt de Zilveren Wisselbeker en Mej. T. van Halm een Wisselbeker aangeboden door den heer H. Spijker alhier voor de adsp. dames met 22 punten. NIEUWE AANSLUITINGEN 97 W. H. v. d. Broek, Amersfoorlsciie- straatweg 43, Soesterberg. ZANGWEDSTRIJD Op het schitterend gelegen terrein vai. het landgoed. „De Oude Tempel" alhier, werd Woensdag 23 en Donderdag 24 Aug. 'n zangwedstrijd gehouden, welke was uit geschreven door „Den Ring Utrecht" van den Bond van Chr. Zang- en Orato- niumvereenigingen in Nederl, met mede werking van de Chr. Zangvereeniging „So- li Deo Gloria" te Soesterberg. Op Dinsdagavond werd een openings concert uitgevoerd, dat was aangeboden door de Chr. Gemengde Zangvereeniging ,;Soli Deo Gloria", directeur Chr. Karstens en de RK Muziekvereeniging „St. Jozef", Directeur J. WakeLkamp. beide van Soes terberg en welk concert door de aanwezi gen met aandacht werd gevolgd. Woensdagvoormiddag half elf werd door den heer G. van Beek, Ringvoorzdtter; het concours met de volgende toespraak ge opend: Dames en Heeren. Als voorzitter van den Ring Utrecht van den Bond van Chr. Zang en Oratoriumvereenigingen in Nederland, heet ik U allen hartelijk welkom in Soes terberg. Met groot genoegen kan ik U mededeelen, dat er 40 zangvereenigingen aan dezen wedstrijd deel nemen. Ik wensch U een prettigen dag toe en veel succes en genot. Er valt hier genoeg te genieten, want de natuur is op deze plaats rijk ge zegend. Geniet van de schepping Gods en moge deze zang daarbij zoo hoog mo gelijk worden opgevoerd. Dit fraaie ter rein is voor dezen wedstrijd welwillend afgestaan door Jhr. R. A. van Holthe tot Echten, in het vertrouwen, dat niets be schadigd zal worden. We zeggen hiervoor hartelijk dank. Evenzoo zijn we dank ver schuldigd aan het Gemeentebestuur van Soest voor zijn volle medewerking, zooals we het ook op prijs stellen, dat de leden van het Eere-comité hun naam aan onze zaak verbonden hebben Verder onze dank aan den Minister van Defensie en den Commandant der Luchtvaartafdeeling voor de beschikbaarstelling van een vliegtent alsmede het bestuur van Solii Deo Gloria van Soesterberg voor den moeilijken ar beid bij de omvangrijke voorbereidingen van den wedstrijd. Tntusschen nog een wel kom aan de heeren Jury leden. God schen- ke over dit alles zijn omnisbaren zegen uit Dan werd gezamenlijk Psl. 146 vers 1 gezongen, waarna het concours een aan vang nam. De uitslag van den eersten dag was als volgt: 4de afdeeling Gemengde Korén: Looft den Hccrd, Wijihe, 253 p. 3de prijs 4de afdeeling Kinderkoren: Door Inspanning tot Ontwikkeling El burg 264 punten 3de prijs 3de Afdeeling Gemengde Koren: Zon en Schild Amersfoort 331 punten lste prijs Sursum Corda Benncbroek 275 pun ten 2de prijs Loof den Heer Nieuw Vennep 311 punten 1ste prijs 3e afdeeling Kinderkoren: De Lof stem Utrecht 263 punten 2de prijs 2de afdeeling Gemengde Koren: De Lof stem Rozenburg 307 punten lste prijs Hallelujah Vinkeveen 310 punten lste prijs Us Memmetael R'dam 319 punten lste prijs Hallelujah Pijnacker 277 punten 2de prijs lste afdeeling Gemengde Koren: Hallelujah Wezep 288 punten 2de prijs Afdeeling Uitmuntendheid Gein. Koren: Chr. Zangkoor Ridderkerk 330 pun ten lste prijs Looft den Heer St. Pancras 360 pun ten lste prijs F.ere-afdteling Dameskoren Hallelujah Bleiswijk 289 punten 2de prijs Looft den Heer St. Pancras 339 pun ten lste prijs Sup. afdeeling Dameskoren: De Lofstem Loosduinen 319 punten lste prijs Sup. afd. Gemengde koren: Chr. Gemengd koor Zegwaart 301 pun ten lste prijs Sursum Corda Amersfoort 317 pun ten lste prijs Eere-wedstrijd: Looft den Hceq St. Pancras (gem. koor) 25,5 punt lste prijs Looft den Heer, St. Pancras (Dameskoor) 24,5 punt 2de prijs Sursum Corda Amersfoort 21.5 pnt. 3de prijs Prima Vista wedstrijd: Chr. Gemengd Kioor Zegwaart 51 punten 3de prijs Er werd over 'it algemeen goed tot bijna uitmuntend gezongen. In 't bizonder noe men we hier Us Memmetael van Rotter dam en het gemengd koor Looft den Heer van Sint Pancras. Ook het weer, dat eerst dreigend bleek, bleef, behoudens een en kele kletterenide regenbui, vrij goed. De jury bestond uit de heeren: L J. Mens Leiden; J. N, Bosch, Amsterdam en T W. Spreij, Rotterdam, Uitgezonderd in de eere- en prima vista wedstrijden was in alLe afdeelinigen het hoogste te behalen punten 420. In 't begin van den dag bracht Ds Tuinstra, 's namiddags 2 uur de Burge meester, beiden leden van het Eere-comité een bezoek aan het concours. Deze laatste hield daarbij bij den aanvang van het 2de gedeelte, de volgende toespraak: In de wereld, die ons in verwarring brengt wilen wij even vergeten de ellende, op dit rustige, mooie plekje. gij om te zingen, wij om te luisteren. Uit een medi tatie van Tonnv de Ridder breng ik in her_ innering „Dat alle dingen hun eigen sfeer en hun eigen stilte hebben" en in die Heer en in die stilte luisteren we nu. Hier is een kleinood uit den Hemel gevallen en het rentmeesterschap daarovc is verleend aan Jhr. van Hoi the tot Echten. Alles is ter -eere Gods. En zoo is ook het zingen een Goddelijke gave. Geen wedstrijd daar om om onze overwinning. De jury heeft 'n zwaren taak, want wel zijn er vele nuan ces bij de vereenigingen, doch het is de zelfde grondtoon. Dian volgden gelukwen- schen aan het bestuur. 's Avonds werd een concert aangeboden door de Chr. Mondaccordeonvereeniging „Excelsior" Zei,st en de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Sursum Corda" A'foort, dat warme waardeering ondervond. De tweede dag Onder begunstiging van mooi zomerweer werd Donderdag de tweede en laatste con coursdag gehouden, welke rua opening om 10 uur voorm. begonnem werd en 's avonds om kwart voor zeven beëindigd. De uitslag van den wedstrijd was op dezen dag: 4de afdeelmg Gemengde Koren: Euphonia Voorburg 291 punten 2de prij-s Hallelujah Gouderak 260 punten 2de prijs Omhoog Tienhoven 283 punten 2de prijs De Harpe Sions IJsselmuidien 272 pumiten 2de prijs 3de Afdeeling Gemengde Koren: Door Inspanning nuttig, door Uitspanning aangenaam Honselersdijk 306 punten lste prijs 3e afdeeling Kinderkoren: Zang zij onze Leus Leiden 309 punten lste prijs De Lischbloem Lisse 303 punten lste prijs 2de afdeeling Gemengde Koren: De Lofstem Rijnsburg 316 punten lste prijs Hallelujah A'dam (N) 330 punten lste prijs God is mijn Lied Goor 318 punten lste prijs lste afdeeling Gemengde Koren: Looft 'den Heere 's Gravezande 285 punten 2de prijs Excelsior Naaldwijk 286 punten 2de prijs Afdeeling Uitmuntendheid Gem. Koren: De Zeeklank Stad Vollenhoven 331 punten lste prijs Eere Afdeeling Gemengde Koren: Sursum Corda Zwartsluis 297 punten 2de >rijs Hallelujah Andijk 316 punten lste prijs Hallelujah Aal-smeer 332 punten lste prijs Sup. afd. Gemengde koren: Euphonia Zevenhuizen 296 punten 2de prijs De Lofstem Genemuiden 352 punten 1ste prijs 1ste afdeeling gemengde Koren: Leersumsch Gemengd Koor Lcerpum 314 punten 1ste prijs 3de afdeeling Mannenkoren: Rijswijksch Chr. Mannenkoor Rijswijk 320 punten lste prijs 2de afdeeling Mannenkoren: Zanglust Genemuiden 321 punten 1ste prijs 1ste afdeeling Mannenkoren Onder Ons Honselersdijk 289 punten 2de prijs Eerc-wcdstrijd: Dt Lofstem Genemuiden 23 punten lste prijs Hallelujah Aalsmeer 21,5 pont 2de prijs Rijswijks Chr. Mannenkoor Rijswijk 21 punten 3de prijs Prima Vista Wedstrijd De Lofstem Genmuiden 63 punten 2de prijs Ook op dezen dag is alles vlot verloo- pen; de organisatie was uitstekend. In den namiddag werd nog een bezoek gebracht door den burgemeester, terwijl -de Familie Jhr. van Holthe tot Echten herhaalde ma len kwam luisteren: Met samenzang van Psalm 150 vers 1 werd dit welgeslaagde concours gesloten. GESLAAGD Bij de examens op 25 Augustus j.1. te 's-Gravenhage afgenomen, vanwege de Ver. van Mode-Vakscholen „ENSAID", zijn Mejuffr. A. van der Plas geslaagd v. -eeares en Mejuffr. K. van der Plas v. Lingerie. Opbrengst Groene-Kruis-collecte. De groene kruisjes-verkoop, gehouden jedurende de beide dagen van den zang- .vedstrijd op het concoursterrein, heeft i'50.- opgebracht. De Dan.- en Schaakclub. De alhier bestaande Dam- en Schaak club, welke aangesloten is bij den fsejer- -andscbeu Schaakbond, hoopt op Vrij- uag 1 September met een simultaan-seaii- je, die een eenigszins feestelijk karak- -er zal hebben, naar avondjes weer te openen. Het plan is om ook éénmaal per .iiaand tneone op een demons tra ue-bord -e geven. We hopen op deze ciub nqgna- aer terug te komen. Spoedvergadering der Oranjevereen. Door het bestuur der Oranje-vereeniging ,\Vilhelmina", was tegen Vrijdagavonu Zo Augustus een spoedvergadering beltgd in Je kegelzaal van 't Zwaantje alluer. Na opening door den voorzitter, kapitein Sar, aeelde deze vervolgens mede, dat deze oijeenkoinst was bijeengeroepen naar aan leiding van verficniilende geruenten in verband met de totstandkoming van een comité, dat op instigatie van den Burge meester gevormd werd uit de afgeva„r- aigden van de besturen der vier in Soest oestaande Uranjevereenigingen en dat Jaarna een programma voer e^n geza menlijk vieren van den Bisten Augustus nad vastgesteld. Uitvoerig ging spreker Je motieven na, welke bij hei Bestuur de zer vereeniging golden voor de genoëm- Je samenwerking. Tengevolge van de Herdenkingsfeesten en door ar.d.re oor zaken is de kas uitgeput. Door de tijds omstandigheden liie.dcn ook andere vor men van hulp op te bestaan. Zoo kon al leen een kinderfeest worden georganiseerd oenevens zwemwedstrijden voor de mili tairen en 's avonds een muziekuitvoering, maar verder niets. Door de centralisatie wordt het nu mogelijk, den ganschen dog een groot feest te houden, dat klinkt als een klok, met een schitterend vuurwerk na. Financieel zal dit vermoedejijk ge?n zware offers eischen, dank zij een gemeen te-garantie van f200.—, de baten uit en- tree's enz. Daarbij zullen de kinderfees ten op Soesterberg toch nog doorgaan. En ten slotte, aldus de voorzit^r, is onzerzijds alles slechts als proef be doeld. Zoodra we financieel weer krach tiger zijn en anderen weer in staat zijn om hun volle steun en medewerking te verleenen. kunnen we opnieuw on zen eigen weg gaan. Verlelen week ech ter stonden we als 't ware plotseling voor een beslissing. We hebben gedacht deze zelfstandig te mogen nemen. Tegen die be- OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEEERSTE KWALITEITEN TELEF. 330 POSTGIRO 146487 slissing nu werden door verschillend? aan wezigen bezwaren geuit. Zoo me nae men, lat het voor ouders met kir.d-reu des avonds geen doen was om over 't Hoogt ie trekken naar en van Natuurbad. In antwoord hierop wees de voorzitter op de afstanden in groote plaatsen en'hoe verre men wel kwam om b.v. bet vuur werk in Scheveningen te gaan zien. Een andere klacht was, dat d? militairen bij Je zwemwedstrijden minder kans zouden «rijgen, omdat ook anderen meededen. De Voorzitter antwoordde, dat men 'fi niet zóó moest opvatten, alsof men voor Je bydrage van de cantine-commissie e?n apart feest voor militairen kreeg, maar wel genieten- dezen vrij entrée en deelne ming in wedstrijden, zonder inlcggeld- Waarom er op het convocatie-biljet geen agenda geplaatst werd? Antwoord: Om- lat hiervoor geen tijd meer was. Ook niet voor de by eenroeping emer ledenver gadering alvorens een besluit te nemen. Er werden nog meer bezwaren kenbaar gemaakt, waarbij men den indruk kreeg, dat de genomen beslissing hier niet po pulair is. Gewezen werd tenslotte op het feilt dat het bestuur gebonden was door den uitgeputten staat der kas. waardoor van een eigenlijk feest, alleen uitgaande van deze vereeniging. ge:n sprake zijn kon. Inmiddels werd het vertrouwen uitgest ro ken, dat het bestuur, dat zelf gezegd had, dat hier geen precedent geschapen was. in het vervolg rekening houden zou met de stroomingen, die in d»ze vergadering aan het licht gekomen waren. Mut af. wc va rent lucht v macht ze gel om he tot m. ten gi nemer Alk a.s. E op hrt het dc E Zate heeft terberi inottei gestel over i vüiegii geant- wendii lijk ht De bi kwam born i twintij was. i burg c is opgi te offi vlucht het toi veHden, gedaai op we Aan genner: dingen Oranje te na nt Bosch; aan de den. verzoci wifllen

De Soester | 1933 | | pagina 2