2e BLAD :tr. o 4 _r° o 4 Burgerlijke Stand WIlMilN! oi Predikbeurten TOEL ulemmers ichermen WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK oor de T IS. Laanstr.) Ismederij Soestdijk tdijk O^Plaatse lijk Nieuws^O Soesterberg Winterjassen- en Mantels Wintercostuums Bontwerk Sport Zonneheuvel kwaliteit Soestdijk •oote sorteering; n voonde nu in aar kamenier; maar hadden een allerliefst er opgemerkt, k, als het den nder had eens wit japonne- ^ange Brug" was dan ook /ieitsche kame- hotsche muts ichijning was at Sandy Mc eens onder- de hulppredi- eerstaan, om lijnen van de eel daar een nlijk, in het egin van den int zomer en enkele uren ig, toegangs- degenen, die Hij zat daar >ek met reis- i zijn eenige alve aanlok- had al ver- cers gebeten mdy en hun elden ze hem tmaakte van vervolgd. behoorende bij ,,DK SOESTER van Zaterdag 16 September 1933, No. 74 VRAGENBUS, Aboniné's van dit blad hebben het recht op kostelooze beantwoording van vragen, betreffende de Omzetbelasting, de Inkom stenbelasting;, de Vermogensbelasting, de Personeele Belasting en de Grondbelasting. Zij gelieven zich per brief te wenden tot de N.V. Accountantskantoor „Nationaal Bureau voor Adviezen"', Groote Kerkstraat 16, Leeuwarden, onder toevoeging van een postzegel voor antwoord Dit accountants kantoor heeft zich bereid verklaard in be lastingkwesties onze abonné's zooveel mo gelijk kosteloos ter zijde te staam EERSTE SOESTER EIERVEILING KSpeieren.: Hoogste prijs f 4,20; mididel- prijs f 3,70f 3,75; laagste prijs f 3,30; Henneneieren f 2,05f 2,15; alles per 100 stuks. Aanvoer 5500 stuks, handel lustelocne, traag. GOOISCHE UITVAART VERZORGING Wij verwijzen naar de advertentie in dit nurhmer, waarin de aandacht wordt geves tigd op een te houden openbare vergadering van de Vereenigitng „Gooiische Uitvaart Verzorging". Het bestuur van Baarn is be reid om belangstellenden de noodige inlich tingen te verstrekken. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGS BRIGADE. De Soester Vrijwillige Reddingsbrigade hield Maandag 11 September jl. haar eerste ledenvergadering in het Restaurant van het Soester Natuurbad. Er was veel belangstelling. De voorzit ter verheugde zich zeer hieTover en sprak den wensch uit dat alleni, vooral ook de oefeningsavonden en dén cursus, zullen blijven bezoeken. Dr. Stroband gaf een uiteenzetting om trent de medische cursus die gedurende de wintermaanden zal worden gehouden. Dr. Stroband stelt zich voor een volle dige cursus voor Eerste Hulp bij Ongeluk ken te geven, waarbij natuurlijk de meeste aandacht zal worden besteed aan dc spe ciale hulp aan drenkelingen. Voorts werd besloten dezen winter een propaganda-avond te houden en werd de mogelijkheid besproken om gedurende de wintermaanden een oefeningsavond te houden i,n de overdekte zweminrichting te Utrecht. Dit bleek nogal kostbaar te worden door de hieraan verbonden reiskosten. Het is daarom in beraad gehouden om eerst eens na te gaan •itoevee'1 leden hieraan konden meedoen en hoe hoog de kosten dan per persoon zullen worden. Ook niet-leden van de brigade, die lust hebben eenmaal per week in Utrecht te gaan zwemmen, kunnen zich vrijblijvend aanmelden bij den penningmeester Toren straat le (Tel. 712). Besloten werd om, in verband met de fhans reeds vroeger invallende -duisternis de resteerende tijd van het zwemseizoen tweemaal per week te oefenen en dan om zeven uur te beginnen, waarmede alle aan wezigen instemden. DE AUTOMATISCHE WEEGBRUG Op het voorterrein der garage Nieuwer- hoek van den heer H. Stam, is een auto matische weegbrug aangebracht! met een hefvermogen van 4 ton. Daarvoor is in de werkplaats een electro motor met com pressor en ketel aangebracht met een lucht druk van 8 atmosfeer. Door automatisee ring wordt deze in den ketel opgeperst tot 5 atm., en gaat dan door de ondergrondsche leiding naar de hefbrug. Door die kracht vvordt de auto automatisch naar boven ge ti'ld door een cylindervormige buis, zoodat de wagen geheel kan worden geïnspecteerd speciaal van onderen, wat zeer zeker noo- dig is. Met speciale dunne olie worden de onderdeden der brug gesmeerd, zoodat al les op rolletjes loopt. Waar den laatsten tijd veel ongelukken door auto's worden veroorzaakt, doordat een of ander onder deel niet goed functioneert is deze inrich ting voorzeker van veeil belang. Alle bezit ters van auto's, luxe- of vrachtauto en geen klant zijnde van genoemde garage, kunnen graitis hun stuurinrichting laten contro leeren. Voorzeker een mooi idee. Dc geheele installatie werd geleverd door de firma A. Saarloos te Amsterdam. DE K. D. P. Be afdeellnig Soest hield een openibare vcrgaderimg in de Gouden Ploeg, welke goed bezocht was. De praeses de heer T. Majoor opende met den Ghr. groet en geelt als zijn meening te kennen dat de fusie een reuzen aanwinst is, voorai In den strijd tegen het fascisme. De spreker, de heer Hendriks uit Amsterdam, betreurt het dat de fusie in de kaholieke pers helaas zeer weinig is besproken, ofschoon zij in Am sterdam met algemecne stemmen is aange nomen. Zij was broodnoodig, want wij gaan nieuwe tijden tegemoet, en onder de jon geren heerscht overal een geest van ver zet; men is beu van de compromis-politiek, en nu de democraten elkander gevonden hebben, wacht men nu op de lOOOden, om alles in Christus te herstellen. De demo cratische dam is opgeworpen tegen com munisme en fascisme, dat interparlemen taiir is en een gevaar voor de arbeiders klasse. Communisme wil de Staat verove ren; het fascisme acht het parlementaire stelsel onvruchtbaar voor 's Lands bestaan. De R.K. Staatspartij is steeds in gebreke gebleven haar verkiezingsprogramma uit te voeren. Haar groote fout is, dat zij het geloêf als voorwaarde stelt voor lidmaat schap; de ontevredenheid stijgt steeds. Overgaande tot de kabinetsformatie, zegt spreker dat de sterke man er is, maar de gezonde volksinvloed is nul, komma nul. De oude coalitie is dood, het nationaal ka binet uit 5 partijen saamgesteld, heeft de S'i EENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 300 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: dameshandschoen steun der RKSP; de VD verloochenden hun principe voor een ministerzetel. Maar zooiets was niet noodig als elk zijn plicht deed. He,t fascisme keert zich tegen elke democratie, en als zij de macht heeft trapt zij haar op zij. Het groot kapitaal steunt regeering en fascisme; alle macht wordt vanuit dien Haag gecentraliseerd; voor normaal! werk wordt Maatschappelijk Hulpbetoon loon uitbetaald. Voor het fas cisme is Minister Deckers de leider, de vijand staat dn eigen land. Daar tegenover past katholiek democratisch beleid1. Di/t parlementair stelsel kweekt ontevredenheid. Alleen aan indirecte belastingen wordt in Nederland per persoon per jaar f 33 be taald, ongerekend de weeldebelasting; dit is onhoudbaar volgens de kath. moraal. Na opwekking tot aansluiting eindigde spreker onder applaus, de vergadering ging daarop kalm uiteen. AANRIJDING. Terug te bekomen: Van Wecdestraart 2 Donderdag had op den hoek van de Birkt- straat en den Henriëtte Blaekweg een aan rijding plaats tusschen een 2-wielig mo torrijtuig, bestuurd door J. M. V. uit Baarn en een groentewagen bestuurd door R. V. uit Soest. Beide voertuigen reden in de richting naar Amersfoort toe en net op het moment. dat de groenteman den Henriëtte Blaekweg wilde inslaan) wiillde de motor rijder passeeren, waarbij de groentewagen tegen hem op botste. Hij kwam te vallen en werd niet ernstig aan de beenen gewond, terwijl het motorrijwiel schade bekwam. De groentenwagen werd niet beschadigd. Door de politie is terstond een onderzoek naar den schuldige van deze aanrijding in gesteld. BOTSING. Donderdagmiddag week de venter W. H. uit Amersfoort met zijn, hondenkar plot seling naar links uit o<p d'e Burgemeester Grotihestraat. net toen een motorrijder wilde 'passeeren. Er volgde een botsing, waarbij de motorrijder kwam te vallen en schaaf wonden opliep. NOG EEN AANRIJDING. Donderdagmorgen wilide de melkventer G. van D: uit Soest een op de van Wee- destraat aan de rechterzijde geplaatste en stilstaande luxe-automobiell toebehoorende aan H. K. de V. uit Amersfoort links pas seeren^ terwijl echter tegelijkertijd van de tegenovergestelde zijde naderde een bestel auto uit Zwolle, bestuurd door E. van de G. De venter had toen geen ruimte genoeg en werd tegen den stilstaanden auto aange drukt., waardoor belde voertuigen eenage schadie bekwamen. Door de politie wordt te diier zake proces-verbaal opgmaakt. ZEDENDELICT Dinsdagmiddag is door de politie alhier aangehouden F. A. B. uit Soest, verdacht van te 'hebben gepleegd niet nader te noe men handelingen met een minderjarig meis je beneden de 16 jaar. Hij is ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie te Utrecht. RIJWIELEN GESTOLEN. Woensdagavond bemerkten 2 inwoners van Soest, die zich hadden opgehouden in het Sint Josephgesticht aan de Steenhof straat, dat hun fietsen), die zij buiten het gebouw hadden geplaatst, waren verdwe nen. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat deze beide rijwielen waren ontvreemd. Het onderzoek wordt voortgezet. Waar in den laatsten tijd te Amersfoort en te Soest bui tengewoon veel rijwielen worden gestolen,, vermoedt men, dat er hier een complot aan den gang is. DIEFSTAL MET INBRAAK In den nachit van Dinsdag op Woensdag zijn ten nadeele van den landbouwer S. aan de Wjieksloot door verbreking van een kel- derrooster een vrij groot aantal pondspakjes boter en margarine ontvreemd. De politie heeft direct een onderzoek naar de daders ingesteld, dat nog loopenide is. DOOR SAMENWERKING KRACHTIG Woensdagavond om 8 uur had de samen komst in Religie en Kunst plaats van de besturen der vereenigingen alhier, waarvan er 15 waren opgekomen, opgeroepen door den heer A. Endendijk. Spreker roept allen het hartelijk welkom toe, en dankt hen' voor hun bereidwilligheid om te willen samen werken. Het is een gezelschap van diverse pluimage en daarom vraagt spreker in de eerste iplaats welwillendheid te plaatsen tegenover egoïsme, opdat voor 't vervolg zich niet meer zal voordoen, dat vereeni gingen die het zelfde of ongeveer hetzelfde doel nastreven op een en dënzelfden avond vergaderen; vooral daar het aantal ver eenigingen steeds stijgt. Spreker stelt zich daarom voor, een bemiddelingsbureau in 't leven te roepen,, waaraan alle openibare vergaderingen worden kenbaar gemaakt en dat daarvan een lijst aanhoudt. Wlanneer het dan voorkomt, dat 2 vereenigingen die hetzelfde beoogen op één datum eene ver gadering willen houden kan het bureau be middeling verkenen en met de beide be sturen overleg plegen. Voor dit alles is ech ter plichtsgevoel en bereidwilligheid ten zeerste geboden. Waar de vraag nu naar voren komt: hoe wordt deze materie ver holpen? eindigt spr. zijn inleidend woord en vraagt de vergadering of zij het hierme de eens is. De heer Veenstra (VW Soest Vooruit) geeft den heer Endendijk een pluim, dat hij bij zijn vele arbeid, ook zich nu weder gegeven heeft voor dit werk dat reeds vroeger is aangevat, maar is mis lukt. Het komt spreker soms onge- wenscht voor, dat er 2 of 3 vergaderin gen op één avond zijn, die dan de meeste aandacht vraagt, bezoekt spreker. Spreker had er evenals den heer Endendijk vandaag ook 3. De praeses zegt dat de heer Veen stra te egoïstisch ds en te veel aan zich zelf denkt; het gaat om 't algemeen belang. De heer Zonneveld (CBB) staat sceptisch tegenover dit geval; het zal niet altijd door gevoerd kunnen worden, daar er veel moei te zal zijn om altijd een zaal te krijgen; hij wil echter gaarne medewerken. De praeses zegt nogmaals dat het er om gaat om te trachten 't euvel te venhelpen of te beteuge len. De heer van der Plas (Kerk en Vrede) is er voor om het tot kleinere proportie terug te brehgen. en alleen zich te bepalen tot openibare vergaderingen. De praeses zegt dat het bureau geen invloed wil uit oefenen; elke vereeniging is volkomen vrij. De heer van den Berg (RK Middenst.) is het eens met den heer v. d. Plas: De heer Zonneveld is van oordeel alle openbare vergaderingen vast te leggen op een lijst en vraagt wat de onkosten per vereeniging zijn. De heer Stork (ARKV) juicht het idee van den heer Endendijk toe, hij heeft in groote lijnen het nut aangetoond; hij voelt zeer veel -voor een bemiddelingsbureau, vooral omdat de vereeniging vrij blijft. De heer v. d'. Plas zegt dat vele vereenigingen kunnen opgeven de data harer openbare vergaderingen daar, als er spekers van el ders komen, die datum tijdig te voren wordt vastgelegd. De heer Bijleveld gelooft dat het hureau veel arbeid zal moeten ver zetten. De heer Veenstra is door de bespre king er anders voor komen te staan, hij is voor een bureau als bemiddeling, en stelt voor dat diat bureau dan zal opengesteld zijn iederen dag tot 12,30 uur. M'en kan dan bijv. Dinsdag gaan kijken en zien op de lijst welke avonden nog vrij zijn, dit in de vergadering die Dinsdagavond bijeen komt voorstellen en de openbare vergade ring daarna vaststellen en dit den volgen den dag op de lijst laten (invullen. Komt dan later een vereeniging, die denzelfden avond praefereert, kan overleg plaats heb ben. Daarvan zou groot voordeel te trekken zijn. De heer Endendijk zegt dat de heer Veenstra het technische deel al te pakken heeft, en stelt zich het bureau voor als volgt 1 persoon voor de ^administratie; 1 persoon voor penmingm.; 1 persoon voor de publicatie in de pers en voor overleg met de organisaties. De heer van den Berg vraagt of het Verkeerslhiuis daar niet voor in aanmerking kan komen!, daar het midden in het dorp ligt. De heer Endendijk zegt diat hij dat punt ook op zijn lijistje had staan. De heer Veenstra zegt dat het voor de administratie geen bezwaar zal zijn, als het Verkeers- huis zal gesloten woTden; er is wel wat anders p te vinden. Wanneer ieder nu zijn plicht kent en die volbrengt, zal het einde succes zijn. Spr. zegt dat 't Verkeershuis de aangewezen plaats daarvoor is; hij zegt, als Voorzitter, alle •medewerking itoe. Daa(r men hier goede resultaten venvacht dankt spreker de heer Endendijk en zijn paladijn W|. Spaarenberg voor hunne bemoeiingen. De heer van der Plas is nog niet geheel overtuigd dat alles zoo doodeenvoudig zal zijn; de heer Veenstra twijfelt er niet aan Daarop wordt de contributie van 1—10'33 tot 110'34 vastgesteld op f 0,50 per vereeniging, waarvoor men dan het recht heeft de lijst op het Verkeershuis in te zien, opdat de vereeniging er zich naar kan rege len. De beide HH A. Endendijk en W. Spaa renberg werden belast met de naleving van een ern ander. Niets meer aan de orde zijnde., sluit de praeses de vergadering, en sprak de hoop uit, dat allen zich aan de ge stelde regels zullen houden AUTO GESLIPT. Woensdagmiddag ongeveer half drie kwam met vrij snelle vaart een gemeente- auto van Soesterberg rijden. Achter het stuur zat d'e heer de B. en naast hem de chauffeur H. V. en een mede passagier, welke met goedvinden was mee gereden. Ter hoogte van het Sau. Zonnegloren rem de de heer B. zeer sterk met het gevolg, dat de auto slipte en hij het stuur kwijt raakte met het (gevolg dat d'e auto tegen een boom aanreed en de heer B. uit den wagen werd geslingerd. De boom werd zeer zwaar beschadigd Door den schok werd de deur van den auto gerukt, terwijl de chauffeur V. eenige ont vellingen opliep. Erger was de heer de B. er aan toe, die een beenfractuur bekwam en eenige ont vellingen. Na verbonden te zijn door Dr. Roëll kon hij zidh huiswaarts begeven. De medepassagier kon direct zijn gratis rit vervolgen met een andere auto. ATHLETIEK-SUCCESSEN Bij de jl. Zondag te Amsterdam gehouden nationale atletiekwedstrijden van de AAC werden door den heer J. Grootewal van TOV den lsrten prijs bij het discuswerpen klasse B behaald met 33,78 Meter, en den vierden prijs bij ver-springen in klasse B. COMMISSIE JEUGDWERK. Naar wij vernemen, is uit de Chr. J. V. „Immanuel een commissie Jeugdwerk ge vormd, welke zich ten doel stelt: de op richting van een Chr. Knapenvereemging. De oprichtingsavond is bepaald op Zater dag 16 September 's avonds half acht in het Hervormd Wijkgebouw. Alle jongens van 12 tot 16 jaar uit Soesterberg en Huis ter Heide zijn welkom. PROCES-VERBAAL Tegen N. te Soesterberg is door de po litie proces-verbaal opgemaakt terzake over treding van de Hinderwet. NIEUWE AANSLUITINGEN TELEFOON. No. 90 A. Bloemer. Amersfoortschestraat- weg 21, Soesterberg. No. 98 G. H. J, Rooda, Rademakerstraat 27. Soesterberg. van 713 September 1933 GEBOREN: Geertruida Petronella doch ter van A. J. v. d. Hengel en J. A. v. d Grootevheen Kerkpad'ZZ 45; Petrus Adria- nus zoon van J. C. Brouwer en C. J. Blom- mestein Steenhofstraat 62; Helena Christi- na dochter van J. Noorlander en J. Bunjes Beetzlaan 19; Anthonius Stephanus zoon van G. KJarenbeek en J. A. Lablans van Maarenstr. 24; Hendrika Johanna dochter van H. Kok en E. Zieltjes Veenzoom 6; Anthonia dochter van J. W. van den Heuvel en H. H. Bol Kolonieweg 2c; Geertruida Woutera Maria dochter van W. F. Jacobs en G. P. H. Koppen Soesterbergschestraat 87. ONDERTROUWD: G. A. Visser en W, van de Craats; W. van Rooinen en A. van den Bremer; J. van Veenenidaal en G. van Stee; A. van Weert en E. C. Wiersma; L. H. van Ee en M. van Roest. OVERL.EDEN: Hendrik van der Lugt 73 jaar gehuwd met J. Raven Vredehof straat 12. Vestiging van 713 September 1933 B. S. Klop van Hardinxveld naar Soes terbergschestraat 125; L. Tichelaar met ge zin van Hilversum naar Molenstraat WZ 39; Ch: van Wilgenburg met gezin van Amsterdam naar Kerkstraat 38; R. Galen- kamip met gezin van Zeist naar Mariastraat 18; Wed. J. W. Kamerling van Amster dam naar Nieweweg 76; J. Tr W. Koerts met vrouw van Driebergen—Rijsenlburg naar Korte Hart weg 22; K,. S. Butzelaar van Amsterdam naar B. Grotihestraat 39; P. van Dam van Den Haag maar van Wce- destraat 9c; J. Jonker met gezin van Am sterdam naar K. Kerkstraat 3; Th. VeJd1- huyzen va(n Zanten vaai Hillegom naar Soesterbergschestraat 16; D. van de Heide van Amsterdam naar Kleine EmgendaaJ- weg 3; E. D. Schöntaube van A'dam naar Birktstraat 17; H. Nep van Den Haag naar Nieuweweg 7; P. de Wit van Utrecht naar Niieuwstraat 34; W. van Knaape met vrouw van A'diam naar Julianastraat 39; A. C. de BerberHilhorst van Den Helder naar Andriessestraat 20; G. H. J. Rooda met vrouw van Amersfoort naar Rademaker straat 27; F. H. van Beek van Zeist naar Waldeck Pynmontlaan 54; J. W. Abbcl met gezin van Leerdam n. Schoutenk.weg 1B; A. van Zomeren idem; G. Liebert van Ba tavia naar Nieuwesteeg 39; W. Blom van Kamerik naar Amersf.straat 65; J. de Rid der van Leersum naar Postweg 93; A. Nie- boer van Groningen naar van Weedestr. 32. Vertrek van 713 September 1933 G. C. Brandenburg van Steenhofstraat 12b naar Bodegraven Stationsweg; K. B Mutsohler van Soesterbergschestraat 4 n. Baarn Nassaulaan 32; G. van d'e Veen met gezin van Hartweg 19 maar Baarn Elisa- bethstraat 53; A. A. Gol van Julianastraat 53 naar Valburg Zetten Chr. Norm.school; Ml W. van Asoh van Beukenlaan 17 naar Bussum Vermeulenweg 59; J. J. Verel van Ferd. Huycklaan 18 naar Amersfoort Li gusterstraat 11; J. C. van Selm van Birkt straat 18d naar Utrecht Lamens Reaal straat 13; W. Soetekouw van Beukenlaan 21c naar Amsterdam Orionstraat 63; C. L Smit van van Lennepstraat 9 naar Simpel- veld p/a C. A. Sm.it; F. J. van de Vlugt van van Lemmeplaan 9 naar Heerlen Hessele- straat 13; A. A. van Batenlburg van Spoor straat 13 maar Kortemhoef Oranjeweg; C. F. van 'it Hoenderdal van Amersfoortsche- straat 7 naar Zeist Jagerlaan la; W. J. Ver- kooyen van Beukenlaan 22 n. Baarn Spar- relaan 42 T de Ruiter van Talmalaan 6 naar Apeldoorn Dorpstraat 140; T. Marcus van Middelwijkstraat 21 naar Ede Lunite- ren Ons Landhuis; A. C. Emous idem; E. H|. de Vlieger van Middel wijk straat 21 naar Baarn Eemnesserweg 84; J. Hoekstra met vrouw van Birktstraat 17 naar Amsterdam Corn. Springerstraat 8 2 etage; H. Hart- jens van Nieuwesteeg 39 naar Delft W> de Zwijgerlaan 12. Verhuizingen in de gemeente van 713 September 1933. M. Steman met gezin van Beetzlaan 50 naar Koninginnelaan 133; M. Haks met vrouw van Korte Brinkweg 15 naar Korte Brinkweg 11; G. Messing met vrouw van Ferd. Huycklaan 4c naar Ferd. Huycklaan 11; H. F. Hendriks met vrouw van Nieu weweg 113 naar Veldweg 10; G. J- Wester- veld met gezin van Oude Dtrechtscheweg 20 naar Braamweg 56; Th. J. van de Kleij met gezin van Molenstraat OZ 95 naar K. Hartweg 24; M. HÖffgen van Hartweg 34 naar Hartweg 27; J. Haage van Veldweg 1 naar Hartweg 27; S. Wassenaar met gezin van Nieuweweg 49b naar Korte Hartweg 16; J.. Verkooven met gezin van Beuken laan 21d naar Beukenlaan 22; W. de Visser van Heideweg 24 naar Beukenlaan, 16B; C. F. A. Hilhorst met vrouw van Sinnema- plein 2 naar Verlengde Postweg 39. Dames- en Heerenkleermakerlj. F. C. Kuijperstraat 10 Telef. 803 NED. HERV. GEMEENTE TE SOEST Zondag 17 September 1933 kerk 10 uur: Ds. Torenbeek. Kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. CHR. GEREF. GEMEENTE. Zondag 17 September 1933 voorm. 10 uur en nam. 6 uur. Godsdienstoefening. Donderdag 21 September namiddag 7,30 uur: Ds. G. Salomonsi. van A'daan. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 17 September 1933 's morgens 10 uur, -s avonds 6 uur: Ds. J. H. v. d. WaJ; van Wageningen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIE NSTIGEN. Zondag 17 September 1933 s morgens 10,30 uur. Ds. J. C. v. d. Pot, van Rotterdam', inplaats van Ds. K,: F. Proost} die ver hinderd is. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Uitslagen wedstrijden jl. Zondag: Soest IIDonar III 54 Anvsvorde IIISoest III 32 Soest Ifcopla I 31 Soest 3 kon het in Amersfoort tegen Amsvorde 3 niet bolwerken en moest een kleine nederlaag de punten aan Ams vorde 3 laten. Ons 2e elftal heeft voor de le overwinning gezorgd', al was het een magere, de 2 punten zijn binnen. HA le elftal speelde een vriendschappelijken wed strijd tegen Sopla uit Amersfoort. Het was een aardigen wedstrijd, waarin vooral voor de rust aardig combinatiespel vertoond werd. Het programma voor aanstaande Zondag is als volgt: nam. 2 uur APWC ISoest I nam. 2 uur BVC IISoest II nam. 2 uur Soest IIILaren III De competitie voor de KlNVB zal dus a.s. Zondag een aanvang nemen. Het le elftal trekt dan naar Amersfoort en zal trachten de 2 punten van APWC af te snoe pen;, doch dat gaat niet vanzelf, wanit APWC wordt tot een van de sterkste clubs gerekend'van onze afdeeling. Heeren, speelt voor wat U waard benit en verder Good Luck. Het 2e elftal eaat naar Bilthoven om BVC 2 te bekampen. Al heeft BVC nog geen resultaten geboekt, zal het toch op passen zijnl, onderschat LTw tegenstanders niet. Het 3e elftal speelt thuis tegen Laren 3. Deze kan gewonnen worden, mits er voor gewerkt wordt. De competitie voor de adspiranten, vangt aan op 30 September. Diegene, Welke nog geen foto ingeleverd of zijn spelerskaart geteekend heeft1, wordt alsnog verzocht dit /.oo spoedig mogelijk te doen. Het le elftal vertrekt om 1 uur per fiets vanaf garage Tensen. Het 2e elftal om 1 uur vanaf Bosch en Duin. E. S. V. A. C. Het programma voor deze week is als volgt vastgesteld: Zaterdag 3 uur HVC adsp. BJEsvac adsp. A HVC adsp. CfEsvac adsp. B Zondag 2 uur St. Boys IEsvac I Esvac llQuick II BFC V'Esvac III ZWEMWEDSTRIJDEN. Onder verwijzing naar de advertentie, voorkomende in .dit blad, vestigen wij de aandacht van onze lezers op de Zwem wedstrijden. met attracties, in het Soester Natuurbad!, op Zaterd'ag 16 September, nam. 2 uur precies. De groote deelname aan deze wedstrijden geeft de stellige ver wachting. dat de vrije Zaterdagmiddag op het Soester Natuurbad, gezellig zal wor den. Vele neringdoenlden en belangstellen den gaven reeds blijk van instemming voor deze laatste Zwemwedstrijden. Van de na volgende zaken, te dezer plaatse werden prijzen ontvangen Het Hand'elshuis, Soesterbergschestraat G. Maris; idem N. J. Nilsson, idem J. Reiman. idem Fa. Rebergen, idem W. V. J. Venema, F. C. Kuvperstraat Magazijn Nouveauté, Van Weedestraat Drukkerij G. Smit}, idem Fa. Hiaremaker. idem Fa. Dorrestein. Burgemeester Grotihestraat Magazijn De Vlijt. Steenhofstraat J. W.Quelle. Torenstraat Bakkerij van Brummelen, Kerkstraat D. Fugers, Kerkstraat G. V. D. Boogaard, Molenstraat Door het Gemeentebestuur van Soest, worden voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld, een Zilveren Wisselbeker en dito Krans, resp. voor de 100 Meter Schoolslag Heeren en Dames, benevens verschillende medailles. Pr. jonge dubb. spercieboonen p. p. 11 ct. Handappels per pond 1*2 cent Groote Savoyekool per stuk 8 cent Moesappels per pond 6 cent Groote witte kool per stuk 8 cent Druiven per pond 18 cent Tomaten, per pond 456 cent Prcnkboonen per pond 5 cent Door gehoel Soest en Soestdijk franco thuis. Tuinbouwinrichting „Zonneheuvel" - Emmalaan 12a - Tel. 611

De Soester | 1933 | | pagina 5