2e BLAD Vervolg Gemeenteraadsverslag VERGADERZAAL HOTEL 0KHUYSEN Bekendmakingen Officieel >C ©^Plaatselijk Nieuws^C Onze „Atelier"-opnamen zijn geheel onaf hankelijk van het daglicht. U kunt dus ook bij DONKER WEER of 's AVONDS komen. Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 3^ soesterberg ^t© Onze Verlovings-Ringen G. VAN DUIN Burgerlijke Stand behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 28 October 1933, No. 86 3e Afdeeling No. 3148. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente in zijne vergadering van 25 October 1933 heeft besloten de ge meente-steunregeling met rijkssubsidie op 30 October a.s. weder in werking te doen treden. Op genoemden dag zal gelegenheid tot stempelen worden gegeven in de loods van Openbare Werken aan den Lange Brink- weg des voormiddags te" 11 uur. Voorts wordt ter kennis gebracht dat zij die tot heden nog niet van de steunregeling gebruik hebben gemaakt een formulier zul len hebben in te vullen verkrijgbaar ten ge meentehuize. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. GEM. KEURINGSDIENST. Overzicht van de Gem. Keuringsdienst over de maand September 1933. Geslacht op de N.V. Centrale-Slachtplaats: 00 runderen, 5 pinken, 17 vette kalveren, 4 paarden, 9 schapen en 100 varkens. Huisslachtingen: 1 schaap. Ingevoerd werd: 5116 K.G. vleesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 6 runderen en 9 varkens. Goedgekeurd onder Voorwaarde va,n „Verkoop in 't Klein onder Toezicht": 1 rund. Uit nood gedood: 1 rund en gestorven: 1 rund, 1 nuchter kalf en 1 schaap. Afgekeurde geheele dieren: 1 rund, 1 nuchter kalf en 2 schapen. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 7 longen, 1 hart, 17 levers, 2 maag en darmen, 4 nieren, 2 borstvliezen, 1 buikvlie>, 6 lymphklieren en 5 kilogram ongesmolten vet. Van Varkens: 24 longen, 5 harten, 3 levers, 4 maag en darmen, 9 lymphklieren; en 18 kilogram ongesmolten vet. Van Paarden: 1 lever. BEKROOND. Onze plaatsgenoot C. van Rouwendaal,' Koninginnelaan 9, behaalde op het Natio naai Kapconcours, gehouden 15, 16, 17 en 18 October in de zalen van de Dierenttuvn te 's-Gravenhage een Diploma uit 67 deel nemers in zijn afdeeling C. EERSTE SOESTER EIERVEILING Kipeieren: Hoogste prijs f 6.45; middel- prijs f 4.80—f 5.20; laagste prijs f 3.80; alles per 100 stuks. Aanvoer 4500 stuks, handel kalm. GODSDIENSTONDERWIJS. Onder de aandacht van Vrijzinnig Gods dienstige Ouders of Voogden van kinderen wordt gebracht, dat bij de Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen alhier (zie ad vertentie in dit blad), gelegenheid bestaat tot het volgen van Godsdienstonderwijs, ook voor kinderen en pupillen van niet- leden der Vereeniging. lElken Zondag van 121 uur wordt Zon dagsschool gehouden onder leiding van Mevrouw MuylaertVeen. Nadere inlichtingen kunnen steeds inge wonnen worden ten huize van deze, Bos straat 20 of Zondags tusschen 12 en 1 uur aan het gebouw der Vereeniging, Rem- brandtlaan 20, waar tevens gelegenheid tot inschrijving bestaat. JEUGDIGE WERKLOOZEN. De Commissie tot bevordering van de be langen van jeugdige werkloozen te Soest stelt zich, voor evenals vorig jaar, een bij eenkomst te beleggen met deze werkloozen in het gebouw van de St. Joseph Jongel. Vereeniging ter bespreking van de plannen voor den a.s. winter. Het ligt in de bedoeling zoowel jongens als meisjes gratis gelegenheid te geven zich in dezen winter eenige middagen in de week in verschillende richting verder te ontwik kelen. Voorgesteld is b.v. een cursus in 't autogenisch lasschert, in timmerwerk, in tee kenen en voor de meisjes in handwerken, koken, enz. Dc Commissie roept in dit verband de wcrklooze jongens op tot een nadere uit eenzetting, Maandag 30 October 8 uur en de meisjes Vrijdag 3 November 7.30 uur. De Burgemeester van Soest, G. Deketh. CRISIS EN DRONKENSCHAP. In de afgeloopen week zijn door de po litie alhier in een tijdvak van twee dagen niet minder dan 5 personen aangehouden ter zake van het zich bevinden op den openbaren weg in kennelijken staat van dronkenschap. Hiervan waren 3 zwervers en de 2 anderen waren ingezetenen dezer gemeente. Geld voor drank, zelfs voor veel drank, schijnt er bij sommigen in de tijden van thans altijd nog over te schieten. Ze zijn natuurlijk allen ter ontnuchtering op geborgen en later weder vrijgelaten, nadat tegen hen proces-verbaal was opgemaakt. AUTO-ONGEVAL. Donderdagmorgen omsreeks 9.30 uur heeft op den overweg nabij het station Söcstduinen een vrij ernstig auto-ongeluk plaats gevonden. Vanuit de richting Soes- terberg naderde een zes-wielige trailer, be stuurd door E. uit Zeist, terwi>l vanuit de richting Soest een luxe-auto kwam aanrij- GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: belastingmerk Schoutenkampweg 8 mantelceintuur politiebureau zwart lederen dameshandschoen politiebureau jonge hond Hartweg 3a handschoentje politiebureau paar glacé heeren. handschoenen Lindenlaan 14 damesrijwiel te bevragen politiebureau jonge hen Korte Kerkstraat 4 grijze korte regenjas. Birktstraat 7. r den, bestuurd door K. uit Soestdijk. Beide voertuigen kwamen tegelijkertijd op den overweg en wilden elkander toen daarop passeeren. De breedte van dien overweg laat dat echter niet toe. Waar K. vermoede lijk te groote vaart had en niet tijdig stop te, geraakte de luxe-auto in de klbm. Met de linkerzijde zat hij tegen de trailer en met de rechterzijde tegen een paal en hek, dat daar staat. Het motorrijtuig werd vrij ernstig beschadigd en ook de vrachtauto bekwam eenige schade. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De politie heeft deze zaak terstond in onderzoek genomen en proces-verbaal zal worden opgemaakt. VOLKSOPLOOP. Donderdagmiddag te omstreeks 4 uur ontstond een volksoploop op den Drie- hoeksweg, waaraan de politie te pas moest komen. Een bewoner aldaar kreeg bezoek van een vrouwelijke bekende, met welk be- -.oek hij blijkbaar niet bijster was vereerd. Toen de bezoekster niet binnen werd gela ten, begon zij de interessante discussies buiten op nog al luiden toon, waarbij aller lei privé-bijzonderheden wereldkundig wer den gemaakt. Natuurlijk ontstond daardoor spoedig een oploop. De politie werd ge waarschuwd en met wat overreding en 'act mocht het haar gelukken de bezoekster den, aftocht te doen blazen. VOLKSONDERWIJS AFD. SOEST. Naar wij vernemen organiseert boven genoemde Vereeniging op 28 Nov. a.s. weer baar jaarlijksche Propaganda-Feestavond. Wat we dit jaar te hooren en te zien/ zullen crijgen, is ons nog niet bekend, doch de naam Volksonderwijs, zegt genoeg om de- :en avond vrij te houden. BAZAR ORGELFONDS. De opbrengst der gehouden bazar, voor aanschaffing orgel voor de Wilhelmina- <erk aan de Soesterbergschestraat alhier, bedraagt pl.m. f 1200. PAX FILMS brengt Zaterdag 4 Xov. a.s. een Wild West- 'ilmprogramma in Hotel Eemland: „De Bandiet", alsmede eenige schitterende na- uurfilms en een paar dol-komische kluch ten. 's Middags is er een filmvoorstelling voor de kinderen. Men zie de advertentie in ons blad van Zaterdag a.s. Pax films garandeert een gezelligen avond. Het verzoek van den heer W. van Breu- kelen (ingekomen stuk No. 18) dat in de pauze nader zou worden bezien, wordt thans conform voorstel van den Burgemees ter aangehouden tot de eerstvolgende raads vergadering. In dien tusschentijd .zal die zaak dan nader worden herzien. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer Endendijk wijst er op, dat thans f 500 wordt betaald voor de werkenden en f 1250.voor de niet-werkenden bij de on dersteuning. Spr. acht dit een abnormaliteit. Hem is gezegd, dat er voor die anderen geen werk was te vinden, doch hij wijst op wegenverbetering, o.a. de Hooiweg. Spr. acht het beter de menschen 2 dagen te laten werken tegen goed loon, dan 3 dagen voor een te gering loon, want dan gaat de lust tot werken we^ Tegen laag loon moeten werken is inderdaad ook hatelijk. Als men 2 dagen tegen goed.ioon moet werken, kan men uit moreel oogpunt ook beter optre den tegen hen» die niet werken willen; die moeten er dan maar uit. Opvoedkundig is zoo'n regeling ook veel beter en zij is ook minder hinderlijk voor de ingezetenen, die dan niet steeds behoeven te zien, dat te werk gestelden weinig of niets doen. Te vens meet men dan goed toezicht houden op de werkzaamheden, f 12.50 betalen aan hen die niet werken acht spr. veel te hoog. Voorts informeert hij naar het adres van Gebr.s de Lange, ingekomen in de Vorige vergadering en dringt er tenslotte op aan de allang hangende kwestie over dien grond aan de van Weedestraat voor de drukkerij van den heer Smit op te lossen, althans een oplossing zooveel mogelijk te bevorderen. De heer v. d. Berg vraagt de aandacht voor een distributie van goedkooper mar garine via de georganiseerde winkeliers. Wethouder Lodeesen merkt op, dat het aantal tewerkgesteldfen door Maatschappe lijk Hulpbetoon ruirfr-200 is. Als de men schen echter maar zoo aan het werk gezet worden, komt er zeer weinig van terecht, doordat bij sommige geenl sympathie be staat omdat voor de ondersteuning eenige tegenprestatie wordt gevraagd en overigens GEEN WOORDEN MAAR FEUTEN Alle Kolenhandelaren beweren dat hun anthraciet het BESTE en GOEDKOOP STE is. Weinigen voeren echter daarbij BEWIJZEN aan Welnu, wij brengen aan belanghebbenden eeni GRATIS Stookmonstcr van onze ECHTE WALES nR 0 K 0 C E N F' ANTHRACIET f 2 35 per HL Zeer WEINIG en witte asch. GEEN SLAKKEN - ENORM WARMTE VERMOGON 2(1% VOORDEELIGER dan Hollandsche- en Belgische anthraciet - Schrijf briefkaart Porto wordt vergoed N.V. Rotterdamsche Kolen Centrale Sophialaan 4. OVERTREDING IJKWET. Bij de in de vorige week alhier gehouden I Jkwet-contröle behoefde slechts tegen één inwoner proces-verbaal te worden opge maakt, ter zake overtreding van bedoelde wet; 1 maat werd in beslag genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 alpacca geldbeursje met inhoud 1 kinderportemonnaie I portemonnaie met overslag L auto-nummerplaat L 11688 Inlichtingen te bekomen aan den Politie post, all- werkdagen van voorm. 910 en nam. 22.30 uur. Zondags niet. ONDERSCHEIDING. Bij K.B. is bij bevordering benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, met de zwaarden, de luitenant-kolonel van Jen Generalen Staf, de commandant van de militaire Luchtvaart-afdeeling J.' J. van Santen. VLIEGONGEVAL. Maandagmiddag moest een militair vlieg tuig uit Soesterberg, een noodlanding ma ken op een weiland in de nabijheid van Nij- kerk. Het toestel kwam daarbij in een sloot terecht en werd ernstig beschadigd. De bei de inzittenden bleven ongedeerd. Den vol genden dag werd de gedemonteerde machi ne naar Soesterberg getransporteerd. V. en A.V. „SOESTERBERG." Men deelt ons het volgende mede: De V. en A.V. „Soesterberg", welke op het ge bied van voetbal een goeden naam heeft, doch ook de reputatie geniet om voor haar leden en donateurs een gezelligen avond te kunnen organiseeren, is ook ditmaal weer bijzonder goed geslaagd. Zoo zal op 20 November a.s. in „Huis tep'Halve" optreden de zeer begaafde dich ter en zanger Clinge Doorenbos, begeleid door zijn vrouw. Voor niet-leden zal nog een beperkt aantal plaatsen tegen toegangs prijs worden beschikbaar gesteld, waarvan nadere aankondiging zal geschieden. Het „Soesterberg" bestuur kan zich ge lukkig achten geen geld en moeite ge paard te hebben om de Sdesterbergsche bevolking zulk een prachtvollen avond aan te bieden. omdat Openbare Werken niet over vol doende pers.oneel beschikt om al die men schen op al die diverse punten in de ge meente gedurenden den geheelen dag te controleeren. 1, hoogstens 2 personen zijn voor die controle beschikbaar, doch be hoorlijk opzicht op alles is zoo onmogelijk te houden. Spr. wijst er op, dat tenslotte veel meer dan f 2.50 wordt verdiend. Open bare Werken kan een zeker aantal plaat sen, de overigen worden teruggestuurd en wie van de lijsten kennis neemt kan zien, dat er zeer veel omwisseling is in de te- werkgestelden. Als iemand om de andere week werkt, verdient hij in de week dat hij wel werkt een loon voor 2 weken». De twee de week verdient hij dan natuurlijk niets. Dergelijke regelingen moesten toch op prijs worden gesteld en het publiek moest er geen aanmerkingen op kunnen maken, dat zoo- velen feitelijk op den weg weinig of niets uitvoeren. Wat aangaat de Soester Eng- weg, de Hooiweg en de Maatweg, zal spr. wel eens zien wat hij kan doen om die we gen te laten verbeteren door de tewerkge- stclden. De heer Endendijk constateert, dat die wegverbeteringen tot dusverre nog niet zijn geschied, en heeft weinig aan vage toezeg gingen. Hij vindt het beter de menschen de halve tijd te laten werken tegen een hoo- gere uitkeering. Op die wijze worden er meer mensqhen geholpen en dan kan zoo doende ook de mentaliteit der menschen veranderd worden. Er zal dan minder da gen moeten worden gewerkt. Wethouder Lodeesen merkt op, dat dit laatste een zaak is van Maatschappelijk Hulpbetoon, waarin de gemeente hoog stens zou kunnen advisceren. De heer de Nies wil ook de wegen op knappen, maar waarschuwt om dat niet te doen op den rug van Maatschappelijk H. als 'productief werk, want dan krijgt de ge meente voor een koopje productief werk en daar is niemand bij gebaat. De heer Endendijk begrijpt dat krankzin nige opdrijven van principes niet. Hpofd- zaak is dat de menschen geholpen worden en elkeen moet zich in deze tijden inspan nen. Men moet nu geen principes of afge leide principes naar voren brengen. De heer de Nies ziet toch gevaar aan komen met zoo'n regeling. De heer Endendijk merkt op. dat men al leen het belang der arbeiders hierbij in het oog moet nemen, finantieel zoowel als mo reel. En die gaan in beide opzichten ermede vooruit. De heer Busch meent, dat de heer de Nies de zaken verwart. Natuurlijk is het altijd onprettig via M. H. te worden betaald, maar dat kan niet anders. Als er tenslotte betere wegen komen is daarbij zelfs de ge heele gemeente gebaat. Trouwens, de men schen hebben liever f 20.van M.H., dan f 10.van de Werkverschaffing. We kun nen thans niet anders handelen, en door minder te doen werken tegen een hooger loon zal men ook zelfcontrole kunnen eischen. De heer de Nies wil niet goed praten, dat er menschen zijn, die niets of weinig uit voeren. De ingezetenen, die zich echter al tijd zoo ergeren aan het feit, dat de arbei ders wel eens op hun schop staan te leu nen of een sigaretje staan te rooken, moes ten zelf maar eens voor het M.H. gaan wer ken, dan konden ze eens aan den lijve on dervinden, hoe of dat is. Spr. wil meer in komsten voor de menschen en wel door uitbreiding van het aantal werkdagen. De burgemeester meent, dat dit soort za ken beter in de Commissie kunnen worden besproken, dat de kwestie van productief werk zeer moeilijk is. De heer Nooder acht bij M.H. anders genoeg variatie. Eerst 3 dagen werken te gen f 2.50, later 3 dagen tegen f 5.en de andere 3 rusten en nu weer 6 dagen wer ken en 14 dagen rusten. Als het totaal be drag, dat de menschen ontvangen hetzelfde blijft over een bepaald tijdvak, schieten de. menschen met al die regelingen toch niets op. Er zijn nu velen vrijgesteld van het werken met de schop, de zoogenaamde mijnheeren, maar onder de arbeiders zijn er ook velen, die niet met de schop gewend zijn en toch moeten. Laat die mijnheeren ook maar eens gerust een schop ter hand nemen. Bij de sollicitatie voor personeel voor O.W. zijn veel aanbiedingen van elders ge komen, maar laat men eerst eens in Soest zelf zien; zoo zou bijv. de mijnheer Zim- merman ook wel eens e"en kansje mogen hebben, want die heeft toch bewezen wel wat te kunnen. (Gelach, protesten). Tenslotte kan spreker er zich niet mede vereenigen, dat bij het productieve werk van ingeschrevenen bij de Arbeidsbeurs zooveel personen worden tewerk gesteld, die tot het kleine kringetje behooren, waartoe ook de Wethouder voor de Werk verschaffing behoort. Laat anderen ook eens wat meer kans maken. Wethouder Lodeesen protesteert tegen deze verdachtmaking. De heer Nooder kan alle lijsten nazien, en, ais hij dat doet, zal hij zien, dat van het „kleine kringetje van den Wethouder", zooals hij dat noemt, ze ker niet te veel personen te werk worden gesteld. Dat is absoluut onjuist en de lijs ten wijzen het uit. De heer Grootewal wil waarschuwings borden op den hoek van den Rijksstraatweg en Banningstraat, daar hij begrijpt, dat dt politie 'aar niet voortdurend kan zijn. Hel is daar buitengewoon gevaarlijk en ernstige ongelukken hebben, reeds plaats gevonden Ook vraagt spreker de autobussen van ((den heer Leguit niet precies op het kruispunt te doen stoppen, mpar een 15 Meter verder De heer Busch wil krachtiger maatrege len tegen het jakkeren met auto's op den Rijksstraatweg, dat is tegenwoordig ver schrikkelijk. 60 K.M. vind men blijkbaai heel gewoon. Spr. heeft zelfs geconstateerd, dat een voertuig, waarin het hoofd der ge meente zat met spr. zelf zoo hard reed, dal spr. zijn hart vasthield. Laat men daar toch eens meer op gaan letten» daar doet men veel beter aan en handelt daarmede veel beter in het algemeen belang, dan dat men hals over kop een agent stuurt naar dt Schrikslaan om proces-verbaal op te ma ken naar aanleiding van een aangifte, dal iemand daar in verboden tijd een beerput i.- aan het leeghalen. Als men voor dergelijke kleine pietluttigheden wel terstond tijd vindt, moet men ook maar tijd vinden voor een hetere controle op de naleving der ma ximum-snelheid. De heer Gasille heeft bezwaren tegeni de wijze van handelen bij O.W» De gem. heeft 'n lijst en daarop komen de diverse leveran ciers voor, die in een bepaald jaar mogen leveren. Als er nu eens een grootere leve rantie is, moet men dat aanbesteden en moet ieder daarvoor kunnen inschrijven. Bij de levering van ijzerwerk voor het Na tuurbad, was Dorrestein de aangewezen le verancier, doch men heeft laten leveren door v. d. Witte, aan wien prijsopgave was verzocht, terwijl men anderen niet in de ge legenheid heeft gesteld ook mede te dingen. Dat soo-t dingen gebeurt hier herhaaldelijk en spr. verzoekt daarmede eens op te hou den. De heer Busch geeft den heer Gasille vol komen gelijk; elkeen is gelijkgerechtigd en men moet geen verschillen gaan maken. Voorts klaagt de heer Gasille erover, dat men een boom, die voor rekening van een ingezetene zou worden verplaatst, veel te laat heeft verplaatst, maar wel het geld ervoor vroeg genoeg heeft geïncasseerd. Dat geeft maar wrijving en getuigt niet van vlot werken. Bij de omnummering van stra ten acht men het blijkbaar niet eens noodig de bewoners daarvan en van hun nieuwe nummer op de hoogte te stellen. Spr. is een geval bekend, dat iemand een auto bestelde op zijn adres, doch dat die auto naar een heel ander huis toeging, daar inmiddels het huis van den besteller buiten diens welen om was omgenummerd, (vroolijkheid). Dat rijn toch geen toestanden! Ook de verande ring in de ophaaldagen van asch en vuil nis is n et tijdig genoeg ter kennis van de betrokkenen gebracht, waardoor velen te vergeefs hebben gewacht. Die verandering had toch vroeg genoeg bekend kunnen wor den gemaakt. En als men dan de bel van het voertuig, dat asch en vuilnis ophaalt, hoorde of liever niet hoorde, moet men toch wel tot de conclusie komen, dat er nog heel veel hapert. Dat zijn nu wel allemaal kleine bezwaren, die niet ^an groot gewicht zijn, maar allemaal met elkander stemmen ze de ingezetenen wrevelig en ze lokken critiek uit, die veel beter kan worden voorkomen; als de gemeenJe en haar ambtenaren nu zelf eens op dat soort kleine dingen letten, zou dat veel aangenamer zijn. Dat men zich dit eens voorneme! Tenslotte vraagt spr. wanneer nu die ver betering in de straatverlichting voor den Kolonieweg uitgevoerd wordt, die al zoo lang in uitzicht is gesteld. De burgemeester zegt toe, dat direct te '.uilen doen onderzoeken. Wat aangaat de ontheffingen, verieend aan de heeren Molthoff en- Rasch, vraagt de heer Gasille, of die nu in de vorige ver gadering definitief zijn verleend, waarop de burgemeester bevestigend antwoordt. Wat aangaat de notulen der vorige raads- Aan H.H. Notarissen, Architecten en Bestuurders der diverse vereeni- gingen deelen wij door deze mede dat wij beneden een geheel afgescheiden van het café hebben ingericht, die zich bij uitstek leent voor 't houden van: VERKOOPINGEN, BESTEDIN GEN, BESTUURS- EN ANDERE VERGADERINGEN Vraagt de billijke conditie's Aanbevelend, De gelegenheid om Zaterd's avonds in de cafézaal te dansen, blijft nog geregeld plaats hebben vergadering, spreekt de heer Gasille er zijn verwondering over uit, dat die niet in de ze vergadering zijn behandeld, hoewel de vorige vergadering reeds van 22 September dateert. Eerst Woensdag j.1. heeft spreker ze tenslotte ontvangen. Hij vraagt voor den vervolge spoediger toezending en goedkeu ring ervan in de eerstvolgende raadsverga dering. Dan eeft de burgemeester het woord aan den Wethouder J. S. van Duren, die daar om tegen het einde der vergadering heeft gevraagd. Wethouder van Duren zegt, dat gezien het zeer vele werk, dat aan een wethouders functie in Soest verbonden is en de geringe tijd, die hij feitelijk daaraan kan geven in verband met zijne zaken, hij het beter acht le baan vrij te maken voor een ander. Nu Gedeputeerde Staten tenslotte niet hebben wlilen medewerken tot het verkrijgen van .en derde wethouderszetel voor Soest, stelt spr. zijn zetel ter beschikking om te wor den bezet door iemand, die aan die fünctie willen medewerkeni tot het verkrijgen van meer tijd kan wijden dan spreker. Hij verklaart zich bereid zijn functie te blijven waarnemer, totdat zijn opvolger '.al zijn aangewezen. Van dit bedanken als wethouder zal spr. nog nader aan den Raad schriftelijk bericht zenden. De burgemeester heeft deze mededeeling met verbijstering aangehoord en veronder stelt, dat de Raad dat ook zal hebben ge- laan. Hij betreurt dit bedanken ten zeerste, laar hij steeds veel steun en medewerking van den heer van Duren', heeft ondervonden en goed met hem kon opschieten. De ver- ïouding tusschen hen beiden was altijd zeer aangenaam en spr. zal den heer van Duren n het College van B. en W1 zéér missen. Dat de heer van Duren niet algeheel ver dwijnt, doch als raadslid blijft, doet spreker enslotte genoegen. Bij deze enkele woorden •al spr. het ditmaal laten, daar later nog gelegenheid zal zijn meerdere woorden aan len vertrekkenden wethouder te wijden. Hierna wordt de openbare vergadering te ruim 5.30 uur geschorst en gaat de Raad over in geheime zitting ter behandeling van ie agendapunten 18, 19 en 20. Te ongeveer 6.30 uur wordt de openbare vergadering weder heropend, waarna het Iste suppletoire cohier der Hondenbelasting .933 wordt vastgesteld, terwijl wordt he loten het voorstel tot oninbaarverklaring an belastingen aan te houden tot de eerst- olgende vergadering ter nader onderzoek, fierna wordt de vergadering gesloten. ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN VFOORT UTRECHTSCHESTR. 23 van 1925 Oct. 1933. GEBOREN: Johanna Maria, dochter van G. J. Koot en M. A. van Breukelen, Kon.1. *01; Wilhelmus Gerardus, zoon van A. G. van Dorrestein en B. M. Harskamp, Beetz- laan 5; Mary Maria Johanna, dochter van G. Schaap en» C. M. Lemstra, Beetzlaan 72; Johanna Cornelia, dochter van G. Onwezen en A. Westerveld, Middelwijkstraat 70. ONDERTROUWD: W. F. H. Tabernal en B. Monasch; J. W. van Klaarwater en E. M,. Marks; C. E. van de Goede en J. W, Stuivenberg; J. Z. de Bruin en G. van de Bovenkanip. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: geen. Vestiging van 19—25 October 1933. M, M. van Eerd met gez. van Amersfoort naar Kolonieweg 2D; Wed. Ch. C. Hoes van de Bilt naar Vredehofstraat 2; I. de Goede van Voorhout naar Rademakerstraat 25d; D. Wareman met gezin van Maartens dijk naar Bosstraat 9; L. Marechal van Ginneken' naar Gallenk. Pelsweg 8; C. A. Iburg van R'dam naar van Weedestraat 7; K. Bom met gezin van de Bilt naar Korte Hartweg 7; H. E. Badart—Kwist van den Haag naar Eigendom weg 54; Th. de Wolf van- A'dam naar Kolonieweg 13; H. Wou ters van Laren naar Nieuweweg 21; A. Hoogendoorn met gezin van Ameide naar Verl. Postweg 80; H. T. Spijker van Eem- nes naar Birktstraat 75; H. A. Verweij van Buren naar Braam .veg 42; B. J. F. Th. Schattenberg van Sittard naar Lindenl. 6. Vertrek van 1925 October 1933. H. Hana van Banningstraat 80 naar Bla- ricum. Franschepad 1; M. C. E. v. d. Voort van Kolonieweg 5 naar H'sum, Eikbos- scherweg 69; G. Huiskamp van Luchtv.afd. naar Oldebroek, Legerplaats; P. E. van Straalen van v. Weedestraat 36 n. A'foort, Methorststraat 30; S. C. O. Baronnesse van Hardenbrock v. Ammerstol, v. O- Tempel laan 8 naar Arnhem, v. Nispenstraat 37; J. W. Ramaker van Kon.laan 23 naar Zwoller kerspel, Spoolde 199; W. van Asselt van Soesterb.straat 125 n. Zeist, v. d. Mersch- laan 34; A. B. le Febure van Kooiweg 4 n.

De Soester | 1933 | | pagina 5