D0ÜWE EGBERTS wj O^Piaatse lijk N ïeu ws^ O 1 rol boterh?mpapier |J Txrc^XA&xx&j Va*. 10 vi CTHA tdXjLruxa/wC Z OCcddYfej&L ZvCUXJlOC? PAARSMERK r A* doet niet veel ter zake) door de leden der Koninklijke Familie voor eigen gebruik wordt aangewend en hoeveel daarvan be stemd is om anderen in het leven te helpen houden, dan zouden zij een geheel anderen kijk op de dingen krijgen. Weet men, om maar iets te noemen, dat niet minder dan 5UU personen, in dienst der Koningin, met hun gezinnen uit haar inkomen hun levens onderhoud trekken; dat er daarnaast 375 gepensioneerden zijn, die met hun gezinnen uit dat inkomen leven? Weet men, welke enorme bedragen aan steun tallooze instel lingen en particulieren uit de inkomens der Koninklijke Familie ontvangen? Bedenkt men wel eens, hoe belangrijk de bestellin gen zijn, die de Nederlandsche nijverheid uit die inkomens krijgen, hoeveel de winkeliers, de ambachtslieden, de arbei ders in ons land aan leveringen en werk zaamheden ten behoeve van de Koninklijke Familie en haar paleizen enz. verdienen, hoeveel werkgelegenheid daardoor in de zen tijd van crisis en werkloosheid aan tal- loozen verschaft wordt? Wanneer men dat alles in aanmerking neemt, dan moet men het een zegen achten, dat de Koninklijke Fa milie de beschikking heeft over rui me inkomstenk omdat zij daarmede, dank zij de opvatting, welke zij heeft van haar sociale taak en haar plichten jegens het Ne derlandsche volk, in zoo ruimen kring kan weldoen en zoo velen werk en brood kan verschaffen. Het ware te wenschen, dat der gelijke beschouwingen in ruimen kring on der ons volk worden verspreid. Dan zouden de afgunstige en hatelijke praatjes verstom men en zou de opruiende taal van socialis tische of communistische blaadjes en spre kers bij ons volk geen ingang meer vinden, (de Vrijheid). Bte. PROVINCIALE BEGROOTING VAN UTRECHT. Grootere korting op salarissen? De begrooting der provincie Utrecht voor 1934 sluit voor oen gewonen dienct, in in komsten en uitgaven, met een ueurag van f 3.jo<.22U.en voor aen Dunengewonen dien&t met een bearag van t ±o.öi/d.92u. Bij deze Degrooung moesten Gedeputeerde een aanzienlijK teKort deKKen. Als een der oorzagen van dit tekort noe men wij liet voteeren van een bedrag van f i Uü.Uuo.voor wegenuitgaven op oen K.a- pitaaldienst-iyod, wat een vermeerdering voor ae gewone uitgaven op den dienst-JLUd-* gat van I üo.uuu.n.1. rente en 4 ailossing, voor de begrooting van Vdól was dit i oo.uUU.n.1. 4 renie en. 4 ai- schrijving van f VUU.UUU. Verder moest de oporengst der provin ciale opcenten op de ïnicomsten- en vermo gensbelasting voor 1934 een bedrag van i 23.UUU.lager geraamd worden dan vooi 1933. (Jm dit tekort te dekken, stellen Gedepu teerden voor in de eerste plaats over te gaan tot verhooging der tijdelijKe korting op de bezoldigingen van het personeel der provincie. Deze vermeerdering zal bedragen 1)4 van de eerste f 2.UUU.en 3 van het hoogere salaris, de kindertoelage uitge zonderd. Verder willen. Gedeputeerden tal van subsidies met lü verminderen en het aantal provinciale opcenten op de inkom sten- en vermogensbelasting met 2 ver- hoogen. De opcenten op de grondbelasting voor de gebouwde en ongebouwde eigen dommen blijven dus op 20, en de opcenten op de vermogens- en inkomstenbelasting worden van 3 op 10 verhoogd. Bij de kapitaaluitgaven voor 1934 is dit jaar een bedrag van f 5U0.UUU.uitgetrok ken voor wegenaanleg, wat f 2UÜ.ÜU0.min der is, dan het vorige jaar. Dit bedrag van f 500.000.geeft een stijging van de gewo ne uitgaven op den dienst van 1935 met een bedrag van ruim f 40.000. NIEUWE REGELING RUNDVEE-CENTRALE. De Crisis Rundveecentrale meldt het vol gende: Op grond van den grooten aanvoer op de leveringsplaatsen alwaar de Crisis-Rund- veecentrale gelegenheid biedt rundvee aan haar te leveren, zal noodig zijn een ver plichte aangifte in te stellen. Zoodanige aangifte maakt mogelijk, dat: het aantal te ontvangen dieren kan wor den geregeld naar de mogelijkheid van ver werking. de werkzaamheden, aan de overneming zelf verbonden, uitvoerbaar zijn op zooda nige wijze als dit wenschelijk is. Aangezien het noodzakelijk is, deze re geling ten spoedigste in werking te doen treden, is voeling gezocht met de Neder landsche Varkenscentrale, welker leve ringsorganisatie medewerking zal verlee- nen voor zoover betreft de aangiften. De werkwijzen zijn als volgt: Zooveel mogelijk leveringsplaatsen wor den voor overneming aangewezen, terwijl voor elke lcveringsplaats een maximum aantal over te nemen runderen wordt vast gesteld. Deze vaststelling wordt geregeld naar de belangrijkheid der leveringsplaats als centrum van veehouderij en met inacht neming van het totaal aantal runderen, dat kan worden verwerkt. Bij de plaatselijke zaakvoerders der Ne derlandsche Varkenscentrale worden aan- giftekaarten verkrijgbaar gesteld, op welke door den adspirant-leverancier wordt inge vuld, op welke plaats, op welken datum en hoeveel dieren van de gevraagde soort hij wenscht te leveren. Bij demzelfden zaak voerder, bij wien de kaarten zijn aange vraagd, kan men inlichtingen bekomen om trent de invulling der kaarten en na de in vulling wordt elke kaart, aan welke een re- tourkaart is bevestigd, rechtstreeks opge zonden naar de Crisis-Rundveecentrale te 's-Gravenhage. Tijdig voor den datum van levering ont vangt elke betreffende leverancier de retour- kaart terug, op welke hem wordt bevestigd hoeveel der door hem aangegeven dieren kunnen worden aangeboden. Deze kaari geldt als bewijs van gerechtigdheid tot aan bieding tegenover den provincialen verte genwoordiger der C. R. C. Zonder vergezeld te zijn van zoodanige kaart, wordt dus geen dier ter aanbieding toegelaten. Kaarten, welke niet duidelijk en juist zijn ingevuld,'worden niet in behande ling genomen.; naam en adres van den aan gever moeten volledig en duidelijk leesbaar zijn vermeld. Het is eiken aangever slechts geoorltfofd in een zelfde week op niet meer dan een le veringsplaats dieren aan te geven. Aangiften zijn verloopen, indien zij op den vastgestelden datum niet gebruikt zijn. Een leverancier zal, indien hij meer dan één dier kan leveren, deze steeds tegelijk en, voor zooveel mogelijk, op een kaart ver meld moeten aangeven. Wie het hem ter levering toegestaan aan tal dieren niet levert, kan worden uitgeslo ten van verdere mogelijkheid tot levering. In aansluiting hiermede bepaalt de C. R. C., dat in de week van 1318 Novem ber 1933 vee ter levering kan worden aan geboden op de ondervermelde plaatsen, en tijdstippen, o.a.: Gouda, Donderdag 16 November v.m. 810 uur, veemarkt. Utrecht, Vrijdag 17 November v.m. 811 uur, veemarkt. EEMNES. OVERZICHT BEVOLKING. In de afgeloopen maand October vertrok ken, uit deze gemeente 12 personen, waar van 5 mannelijke en 7 vrouwelijke, terwijl geen personen overleden. Er vestigden zich 10 personen, waarvan 5 mannelijke en 5 vrouwelijke, het aantal geborenen bedroeg 2; t.w. 1 mannelijke en l vrouwelijke. Het bevolkingscijfer bleef dus gedurende de afgeloopen maand hetzelfde. Gedurende deze maand werd slechts één huwelijk gesloten. HILVERSUM. DE BEVOLKING. Terwijl de bevolking op 1 October be droeg 6j39ö zielen, was deze op 1 Nov. tot 64.598 gestegen. Eene vermeerdering in de afgeloopen maand van 202 zielen, DEN HAAG. BELASTING VAN INSTELLINGEN IN DE DOODE HAND. De Tweede Kamer besloot het wetsont werp tot helling van een belasting naar het vermogen van instellingen van de dooue ïand te verzenden naar de vaste commissie /oor de belastingen. DE KOSTEN VAN HET LEVENS ONDERHOUD MOETdN OMLAAG. Ook voor de ambtenaren in de Over heidsbedrijven is het een zware tijd. De ver laging van salarissen en loonen, die de ge meentebesturen voorstellen, zijn een ingrij pende maatregel, zooals sedert jaren niet is genomen. Men kan van de noodzakelijkheid van de ze bezuinigingen overtuigd zijn en toch ver- meenen, dat de thans gevolgde politiek de rootste gevaren in zich bevat. Wlat toch is net geval:' Terwijl het inkomen, niet alleen van de ambtenaren, maar van alle burgers, daalt, zijn de kosten van het levensonder- noud onrustbarend aan het stijgen. Wij heb- Den daar geen statistieken voor noodig, want iedere huisvrouw kan men hooren kla- genl, dat vele artikelen duurder worden. Jat is een onhoudbare toestand en hij brengt zelfs den lankmoedigste tot wan- noop. Het is de plicht der Regeering hier .<rachtig in te grijpen. Men doet het den laatsten tijd vaak voor komen, alsof de finantiëele politiek der re geering en vooral het vasthouden aan den gouden standaard daarvan de oorzaak is, maar dat is slechts demagogie, wij mogen het sparende deel van ons volk niet beroo- en om het levenspeil te drukken. Het veel te hooge levensniveau is op zich zelf een bedreiging van den gaven gulden, want wij kunnen toch den gouden standaard slechts handha\en, als de kosten van het levenson derhoud op internationaal peil zijn. Onze economische politiek is blijkbaar niet goed. Er zijn door de regeering den laatsten tijd vele maatregelen genomen, die alle tot re- ultaat hadden, dat het leven duurder werd, wij kennen geen enkelen, die het tegenover gestelde doel had. Vermindering van in komsten aan den eenen kant en prijsver- hoogingen voor de meest noodzakelijke le vensmiddelen aan den anderen kant, dat zijn op den duur maatregelen waar niemand me de tevreden kan zijn. Verlaging van het levensniveau is een eer ste eisch. Andere belangen komen in de tweede plaats en mogen niet in strijd zijn met het eerst noodzakelijke. Slaagt men er niet in, de kosten van het le vensonderhoud omlaag te brengen, dan zal onder de bevolking de ontevredenheid toe nemen" en zal iedere loonsverlaging slechts wrok achterlaten. Het is een eerste eisch van het gezonde verstand, op dit oogenblik liet levensniveau vooral niet meer te doen -tijgen. De kosten moeten omlaag en liefst '.oo spoedig als dit mogelijk is. BROEDERSCHAP VAN GEDIPLO MEERDE MAKELAARS. Vergadering van de afdeeling: de Geldersche Vallei. In de kleine zaal van de „Valk" werd de .naandelijksche vergadering gehouden van ie afd. „De Geldersche Vallei" van de Ned. Broederschap van gedipl. makelaars. De voorzitter heette in zijn openings woord de aanwezigen welkom en deelde nede, dat er reeds eenig contact met de Kamer van Koophandel was verkregen. De behandeling van de talrijke ingekomen -tukken nam veel tijd in beslag. Daarom telde de heer E. Steendam, jurid. adviseur ier Broederschap voor zijn lezing over de egelwet uit te stellen tot de volgende ver gadering. Deze zal met het oog op St. Ni- :olaas worden gehouden op 12 Dec. Bij de rondvraag wees de voorzitter er }p, dat op de vorige vergadering besloten .verd den eersten Dinsdag van iedere maand >ijeen te komen. Hij hoopte, dat ieder dien avond vrij zou houden en de vergaderingen, lie uiterst belangrijk zijn, bijwonen. De heer Steendam stelde voor reeds thans afgevaardigden te benoemen voor de eer- laags in Utrecht te houden ge,westelijke vergadering. Gekozen werd tot afgevaardigde de voor zitter, de heer M. Straatman en tot plaats vervanger de secretaresse, mevr. C. J. On- vlee-Cavaljé. BIJENTEELT TE SOEST. De afdeeling Soest van de Vereeniging tot bevordering der bijenteelt vergauerde vorige week Dinsdagavond in het Stations- koifiehuis, onder presidium van den heer E. J. ten Raa. Een 2U-tal leden waren pre sent. Nadat de secretaris, de heer C. van Bo ven, de uitgebreide notulen van de vorige bijeenkomst had voorgelezen werden deze ongewijzigd goedgekeurd. Daarop las hij de ingekomen stukken, waaronder een schrij ven van aen heer Asbeek Brusse uit Zeist, handelende over den invoer van buiten- landsche honing, waardoor de verkoop van het Nederlandsche product wordt bemoei lijkt. Men wenscht een actie tot contin- genteering of een invoerrecht op buiten- landschen honing. Een paar jaar geleden heeft de afdeeling Amerstoort, gesteund door de afd. Soest en andere afdeelingen, door tusschenkomst van het hoofdbestuur, een actie gevoerd voor declaratiedwang, evenwel zonder resultaat. De heer Asbeek Brusse verzoekt bericht over eventueele deelname aan de actie. Wordt besloten aan deze actie deel te nemen. Dan was ook in gekomen een schrijven van het hootd der van der Huctitschool, waarbij deze aank be tuigt voor de algestane prijzen voor de bes te opstellen, die verleden jaar gemaakt zijn na de vertooning van een bijenlilm. De twee noogste prijzen waren toegekend aan leer lingen van de Van der Huctitschool. De voorzitter brengt een deel van dezen dank over op de heeren van der Broek en Koos, die gratis honing hadden afgestaan voor d:t doel, alsmede aan aen heer Amez, die een lichtkas had beschikbaar gesteld. Deze lichtkas was de hoofdprijs en toege kend aan de Van der Huchtschool. Voor een zolderraam was deze kas geplaatst. De ze school is nu de eerste en nog de eeni- ge in Soest, die een eigen bijenvolk heeft. Op voorstel van het bestuur werd de contributie voor 1934 met 50 cent verlaagd en vastgesteld op f 2. Wijl edere imker niet bekwaam is, en soms ook geen tijd heeft om een goede kast geheel te maken, bracht het bestuur in be spreking een voorstel om gezamenlijk pas klaar hout voor bijenkasten aan te koo- pen. Met dit voorstel kon men zich wel vereenigen. Mem zal nog nadere prijsopgaai vragen. Men had reeds een aanbieding van even 4 gld. per kast. De imker moet dan zelf de xast in elkaar timmeren. Staande de vergadering werd reeds hout voor een 7-tal kasten aangevraagd. De oude honingslinger is niet best meer. Op voorstel van het bestuur werd besloten een nieuwen/ slinger aan te koopen. De oude werd verloot en viel ten deel aan den heer Van Elmpt. De heer Van Elmpt demonstreerde nog met een paar toestellen de Alleij's trap en het nieuwe Graatse toestel waarmede het wegvliegen van een zwerm kon wor den voorkomen. Deze toestellen zijn zeer aardig voor een liefhebber met een paar kasten. Voor beroepsimkers zijn ze te duur en te omslachtig/ Ook werd een zeer een voudig kastje gedemonstreerd, nagemaakt door den hefer Couterier volgens het model van den. heer ir. Minderhoud. Dit kastje kan een korf vervangen. Niet iedere imker kan korven vlechten. Dit kastje kari iedere imker maken. De bedoeling is, met dit kastje vooral raathoning te winnen. De kos ten van een dergelijk kastje aan hout be draagt f 1. De heer Bakker stelt voor nog eens bij ons gemeentebestuur te adresseeren over de aanplanting van honinggevende laan- boomen als linden, acasia, eschdoorn enz. Daartoe wordt besloten. Ruim tien uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB. Opgericht 14 Nov. 1922. Bovengenoemde club speelde Donderdag 9 Nov. haar eerste district-competitie-wed- strijd tegen de Amersfoortsche Schaakver- eeniging, waarvan de uitslag was: Bord 1 J. van DamH. Schreuder 10 Bord 2 J. HaarsH. de Graaf 01 Bord 3 D. C. HildermansJ. Tim mer Sr. YiYt Bord 4 B. C. MerkensJ. Timmer Jr. Bord 5 J. H. Storm Jr.J. C. Wickel 01 Bord 6 J. KleijneJ. Gorter Bord 7 A. HollanderS. de Zoete 10 Bord 8 W. M. Loos-P. C. Amelunxen 01 Bord 9 J. ArlerJ. Blom 10 Bord 10 Dr. J. Hoffmann-J. J. Roorda 10 514414 De eerst genoemde zijn Amersfoort. De nederlaag van Soest moet hoofdzakelijk ge zocht worden aan het niet opkomen van verschillende spelers, daar Soest met 4 in vallers opkwam. ORGANIST NED. HERV. KERK. lavattende 50 vel «tevip pe-kamert, voor LV. Eer*te SoesterEl'ctr. Drukkerij Van Weedestraat 7, Soestdijk In de oude Ned. Herv. Kerk is door het Kerkbestuur benoemd tot organist, de heer A. van Herwaarden, zoon van den koster der keik. RESTATT0ATTE TOONFEL VAN HOTEL EEMLAND. Wij hebben Maandagavond het gerestau reerde tooneel in oogenschouw genomen, dat een zeer moderne verandering heeft on dergaan. Allereerst is het front sprekend gemaakt door een paar maskers, de gordij nen ziin hersteld, de coulissen zien er zeer smaakvol uit; de uitvoerder, de heer J. v. Sonsbeek, Nieuweweg alhier, heeft eer van zijn werk. In zulk een omgeving speelt het voorzeker zeer prettig. GEZELSCHAP KEES PRUIS. Doordat er Zondagmorgen geen vol doende vóórverkoon van kaarten was voor de voorstelling op Maandagavond, kon de ze niet doorgaan. Men hoopt op later. WAPENSTILSTANDDAG HERDACHT. I Vrijdagavond j.1. om 8 uur werd door de vereenieing „Kerk en Vrede" een bijeen komst gehouden in Religie en Kunst, welke goed bekocht was. De praeses, de heer J. G. v. d. Plas, opent namens het plaatselijk co mité uit de vredesgroep BaarnSoest, de samenkomst en roept allen het welkom toe. Hedenavond wordt een film „Niemansland" vertoond, op 24 November a.s. spreekt ds. J. 1. van Schaick op een bijeenkomst in Baarn, terwijl er den llden November een speldjesdag werd gehouden. De vraag rijst: is de vredespropaganda nog noodig, daar de herdenking van de ontzettende gruwelen van den wereldoorlog het bloed moest ver stijven, maar zoo spoedig wordt leed en smart, bloed en tranen vergeten, ge lukkig zijn de ontzettende cijfers der slacht offers opgeteekend,, om tot afschrikwek kend voorbeel te dienen. De jaren 1914'18 geven de gedachten weer van een zedelijke verwildering en op den wapenstilstanddag zien wij daarop weemoedig terug. Zien wij vooruit, dan heerscht daar donkerheid en duisternis en overal steekt het oorlogsmon ster den kop op. Maar vraagt men: is er dan geld voor oorlogsdoeleinden en niet voor de noodzakelijkste zaken, daar steeds overal wordt gesproken van een tekort, en van bezuinigen. Maar in de oorlogspolitiek xomt de bezitter en de Regeering naast el- Kander te staan, en wordt bij de bankiers zen leening gesloten; voor oorlogsmateriaal oestaat een geheim verdrag tusschen die beiden. De hebzucht van het groot kapitaal is de oorzaak der wereldoorlog. Nationale bewapening is even slecht als nationale ontwapening, maar het is beter onrecht te lijden dan onrecht te doen. Het ascisme dat opkomt is de belager der vre de onder de volkeren, de Kaïnskreet wordt vernomen: ben ik mijns broeders hoeder. De strijd vóór en om den1 vrede is moeilijk. Genève, waartegen hoog werd opgezien, geeft ook geen waarborg, de tijd voor den vrede is zeker nog niet rijp. Steeds moet men bereid zijn te strijden tegen het kwaad, iet oorlogsspook moet uit de wereld wor den verbannen; elk op zijn wijze en op zijn /laats zij op zijn post, en gezamenlijk tot liefde voor het eigen land. Op de school moest de vredesgedachte worden ingedra gen/, past daarom op uw kind, dat men het niet opvoedt om anderen te dooden. Als een 'ichtende ster is in Hilversum een Pater op getreden, ter bestrijding van den oorlog en stelt vast dat Evangelie en oorlog water en vuur zijn. Daarom spreke de kerk met zijn :egen ook de banvloek uit over de wa- ,>ens. Strijdt dapper voor uw heilige begin selen. Velen zijn U reeds voorgegaan, volgt hen! Na deze toespraak werd de interessante film: „Niemansland" getoond, muzikaal geïllustreerd, welke een, ruimen blik gaf op de ontzettende oorlogsellende, maar ten slotte getuigt van de verbroedering der volken. Dat zij zoo. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Vanwege het departement Soest werd Za terdagmiddag van half 3 tot half 5 uur in ie kleine zaal van Religie en Kunst een ten toonstelling gehouden, van de luxe- en huis- noudelijke voorwerpen door de leerlingen Ier verschillende clubjes vervaardigd, wel- xe elke week één middag bijeen komen om onder leiding van enkele dames, daarin be kwaamd te worden. Dit groepje dames, die lat werk al 6 jaar beoefenen, en zich daar voor geheel gratis geven, komt in de eerste plaats een woord van waardeering toe. De leerlingen hebben een leeftijd van 7 jaar en iaarboven; en zooals wij vernamen, wordt er vlijt'g gearbeid, gaan de leden dol graag naar de lessen. Hetgeen vervaardigd wordt is ten deele betaald door de dames en door diegenen die iets voor het Nuts- werk gevoelen; ten deele door een kleine oijdrage der kinderen. Wij bemerkten zeer mooi en degelijk handwerk wat in menig gezin een extra plaatsje zal krijgen; ook al leraardigst geknutsel van op 't eerste ge licht van waardelooze voorwerpen ge maakt, als een poppenledikant, kinderka mer, e.d. Aan de tentoonstelling is ook een verloting verbonden, ad f 0.25 per lot om daarop waardevolle prijzen te bekomen. Daar de toeloop den eersten middag al zeer bevredigend was, zal deze voorzeker den 18den dezer in hetzelfde locaal en op de zelfde uren veel en veel drukker zijn. Van harte hopen wij dit, daar het clubwerk met volle sympathie kan worden aangeraden om het te gaan zien. PAX FILMS. Zaterdag en Zondag heeft Pax Films in de Gouden Ploeg en St. Joseph een vroo- lijke avond gegeven. Het schijnt tot onze Soestenaren nog niet te zijn doorgedrongen wat Pax Films voor Soest beteekent. De Gouden Ploeg herbergde een twintigtal be zoekers, en dat voor een program van vroo lijkheid, waarvan de Pax Films blijkbaar het geheim bezit. Gedraaid werd een mooie gekleurde revue, een dolle klucht: „Honger maakt rauwe boonen zoet", vervolgens een spannende Wild West film: „De Schrik van Mexico Pax Films geeft wel zeer veel voor het geringe entree, want na de hoofdfilm ging opnieuw een mooie revue, waarna twee al lerdolste kluchten. Een prachtige gezellige avond voor zeer weinig geld. Wij hebben terdege opgemerkt, dat er reeds trouwe be zoekers zijn voor deze filmonderneming, die hebben bemerkt dat het volstrekt niet noo dig is elders ontspanning te zoeken. Pax Films geeft het met overvolle handen. Wij hopen dat de Soestenaren de uitnemende gezellige avonden van de Pax Films niet vergeten. Naar wij vernemen draait deze onderne ming weer een gezelligen avond in het café van Leeuwen, Nieuwstraat, op Vrijdag a.s. Ook Zaterdag is er een Pax Filmsavond el ders in Soest. Onze adv.kolommen vermei den tijdig de bijzonderheden. Het nieuwe program vermeldt o.a. een nieuwe Wild West met Hoot Gibson, de geweldige, en wederom een overvloed van nieuwe kluch ten. Houdt dus Uw Vrijdag- en Zaterdag avond vrij. DIERENBESCHERMING VERSLAG OVER OCTOBER 1933. Mededeelingen over October. Herdenking Dierer>dag door artikelen in de verschillende couranten en door het houden eener collecte. Onze tusschenkomst werd gevraagd en verleend voor het plaatsen van enkele poe sen, die zwervend werden aangetroffen zoowel hier als te Baarn. Kleine hond, van eigenaar weggeraakt, in het asyl opgeno men, kon worden teruggegeven. Klachten over honden, die altijd huilen, worden door den secretaris onderzocht; waar blijkt, dat ligplaatsen van beide honden alles te wen- Ingezonden mededeelingen 50 ct. p. Va pd. 20 ct. per ons 10ct.p.'/2 ECHTE FRIESCHE HEEREN- BAAI VERSCHAFT U WOLKEN VAN GENOT schen overlaat, wordt verbetering geëischt en verkregen. Wederom een groote herder in 't asyl opgenomen, waarvoor een goed te huis werd gevonden te Amersfoort. Kleine hond, door auto aangereden, opgenomen en' hiervoor hulp van Dierenarts ingeroepen. Ook voor dit diertje werd een goed tehuis gevonden te Amersfoort. Ingekomen klacht over slechte verzorging (buiten laten staan) van een geit. Met den eigenaar van de geit had één onzer bestuursleden een onderhoud hierover, met als gevolg, dat de geit een stal kreeg. Weer kwam een klacht in over den hond, die altijd vastgebonden ligt in een schuur. Deze klacht werd door ons me degedeeld aan de politie, hopende, dat die termen vindt om aan dezen toestand een einde te maken. Een kleine oude hond opgenomen, waar voor ook nog een goed tehuis is gevonden. Schildpadden kan men bewaren op een| vorstvrije plaats, b.v. in een schuur onder turfstrooisel. Voor een hond, die zeer ern stig door een auto werd aangereden, werd door ons hulp van Dierenarts ingeroepen, die noodig oordeelde hem af te maken, het geen gebeurd is. Voor dergelijke gevallen, waar spoedige hulp gewenscht is, geven we hier even de adressen, waar men zich ver voegen kan: Waldeck Pyrmontlaan 8, Mo lenstraat 8 OZ., Talmalaan 18, Spoorstraat üO, Lange Bergstraat 26 en bij den Inspec teur, Gallenjcamppelsweg 10. Een dier be hoeft dan niet langer dan strikt noodig is, te blijven liggen. In zulke gevallen zou het zeer te wenschen zijn, als we de beschikking hadden over een transportkarretje, daar elk ander vervoer voor een aangereden, of ziek dier, zeer pijnlijk moet zijn. Helaas, laat on ze kas zulk een uitgaaf niet toe. Weet iemand daar raad op? Ons nieuw gironum mer is 228270. Verzoeke nogmaals geen dieren bij de be stuursleden aan huis te brengen. Wij vestigen er de aandacht op, dat het alhier verschijnend maandblad „De Dieren vriend" niet het orgaan is van onze ver eeniging. Met een abonnement op dit blad, is men geen lid van de Vereeniging voor Dieren bescherming en steunt men ons werk dus niet. Door ons Hoofdbestuur wordt uitgegeven het Maandblad „Dierenbescherming", dat voor onze leden f 2.50 kost, en voor niet-le- den f 3.50. Zij die zich op dit mooie maand blad willen abonneeren, kunnen dit bij de bestuursleden' opgeven. Ten slotte brengen we in herinnering, ook voor hen, die voor .ïunne huisdieren een tijdelijk onderdak zoe- xen, dat het oude noodasyltje, dat enkele (aren geleden door den Inspecteur werd op gericht, en waarvan steeds een druk ge bruik werd gemaakt, thans vervangen is door een keurig houten gebouwtje met flin- <e loophokken. Een groote verbetering! Waarvoor we de commissie, die tot de op richting er van het initiatief nam, dankbaar rijn. Sedert 1 November is als Inspecteur Ier vereeniging in dienst, de heer J. F. Abelman, Gallenkamppelsweg 10. DE WEGENAANLEG OP HET HART. Met de wegenaanleg op het Hart gaat het niet naar wensch. Zooals men weet is het werk gegund aan den laagsten inschrijver, die buitengewoon laag had ingeschreven. Toen gingen al stemmen op, dat het nooit goed zou afloopen. De eerste weken waren jr niet voldoende financieele middelen om de werklieden des Zaterdags allen geheel uit te betalen. Een deel hunner kreeg de rest van hun salaris in het begin van de volgende week. Poen nu vorige week 'n nieuwe ploeg werk lieden aangewezen werd, waren er verschei dene, die dat wilden weigeren, daar ze ze- cerheid wilden hebben hun loon op tijd te ontvangen. Waar deze lieden ook bij de iteunverleening waren betrokken, werd hun namens den burgemeester medegedeeld, dat weigering te werken onherroepelijk uitslui ting van de Steunverleening voor hen n de toekomst ten gevolge zou hebben. Ze :ijn toen voor dat dreigement bezweken ca onder protest aan den arbeid gegaan, hoe wel ze meenden, dat arbeiders in dienst bij ?en particulier nimmer behoeven te werken als er gegrond vermoeden bestaat, dat ze aan het einde der week hun loon niet geheel .uilen ontvangen. De toestand werd er niet gemakkelijker op toen bleek, dat op den eersten betalingstermijn beslag was gelegd. De vakorganisaties bemoeiden zich met 'iet geval en het gevolg was veel belangstel lenden aan den kant. VEREENIGING VOOR „VEILIG VER KEER" OPGERICHT. Dinsdagavond om 8 uur werd in de klei ne zaal van Religie en Kunst door een co mité bestaande uit den Burgemeester, den ronsul v. d. A.N.W.B., en den heer Inspec- eur van Politie, op initiatief van dc afd. Amersfoort, van bovengenoemde vereeni ging, eui openbare vergadering gehouden, welke zeer druk bezocht was. De Bur-

De Soester | 1933 | | pagina 2