KALENDER (ME HANDELSHUIS - SOEST O ^Plaatse lijk Nieuws^ O Het ting alle wegen in aanmerking, met dien verstande, dat voor de zijde van het per ceel en zijne eventueele aanhoorigheden aan dien weg, bij de verharding en/of rioleering, waarbij het perceel het meeste belang heeft, het volle aantal meters en voor de andere zijden de helft van het aantal meters in re kening zal worden gebracht. Aan welke zijde van het perceel-de mees te belangen gelegen zijn, beslist de Gemeen teraad. In geval de belangen aan alle zij den van het perceel even groot zijn, komt voor de berekening naar het volle aantal meters, bedoeld in het vorige lid, de langste aan den weg grenzende zijde van het per ceel, in aanmerking. Indien naar het oordeel van den Raad, de waarde van een perceel, dat aan meer dan één weg, waarvoor de belasting is ver schuldigd, belendt, niet wordt verhoogd door de voorziening in een dier wegen, zal deze bij den aanslag buiten beschouwing blij venk Bij de in dit arikel bedoelde berekenin gen worden onderdeelen niet grootec^dan een halven meter verwaarloosd, en onder deelen grooter dan een halven meter voor een meter in rekening gebracht. Artikel 7. De belasting is niet verschuldigd voor eigendommen, terzake waarvan in de kosten van aanleg van een nieuwen openbaren weg of in de kosten van kunstverharding en/of rioleering van een bestaanden openbaren weg, of van een gedeelte daarvan, reeds is bijgedragen. Artikel 8. De belasting is niet verschuldigd voor perceel en: a. waarvan de gemeente of hare instel lingen. de genothebbenden zijn; b. die uitsluitend dienen tot instelling van weldadigheid 'of voor den openbaren eeredienst en als begraafplaats; c. die uitsluitend dienen als inrichtingen van onderwijs, van Rijks- of Gemeentewe ge gesubsidieerd. Artikel 9. Zoo spoedig mogelijk na aanvang vaxx het belastingjaar wordt voor alle wegen, ten aanzien waarvan de in artikel 1 bedoelde werken vóór dien aanvang zijn tot stand gebracht, en de Raad beslist heeft of en tot welk percentage e in deze verordening be doelde belasting zal worden geheven, een kohier opgemaakt, waarop worden gebracht zij, die volgens deze verordening belasting plichtig zijn. Wanneer blijkt dat een aanslag ten on rechte is achterwege gebleven of dat een te lage aanslag is opgelegd, wordt de nieuwe aanslag op een aanvullingskohier gebracht. Bij de vaststelling der kohieren bepaalt de Raad de termijnen van invordering. Artikel 10. In bijzondere gevallen, waarin de aan slag zou leiden tot onbillijkheid, kan door Burgemeester en Wethouders geheele of ge deeltelijke ontheffing van de belasting wor den verleend. Artikel 11. Voor het in artikel 13 der wet van 19 De cember 1914 (stbl. No. 564) bedoeld mon deling verhoor kan in plaats van den Bur gemeester treden een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen ambtenaar. f Artikel 12. De invordering dezer belasting geschiedt overeenkomstig de heden vastgestelde ver ordening. Artikel 13. In deze verordening wordt onder kunst verharding verstaan eene verharding van wegen met klinkers, bekapte keien, scorial briks, hout, asphalt, beton en andere der gelijke verhardingsmaterialen, waarvan dc hoedanigheid der samenstelling en de doel matigheid naar het oordeel van Burgemees ter en Wethouders ten minste overeenkomt met een der evengenoemde verhardingen; puin en sintels zijn echter uitgezonderd. Onder rioleering van openbare wegen wordt in deze verordening verstaan het brengen in deze wegen van overdekte on- deraardsche kanalen tot afvoer van huis-, erfwater, faecaliën en andere vuiligheden. Artikel 14. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1934. De Raad der Gemeenite Soest; Gelet op zijn besluit van heden tot vast stelling eener verordening tot heffing van een aanlegbelasting in de gemeente Soest; BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening: Verordening op de invordering van eene aanlegbelasting in de gemeente Soest. Artikel 1. De invordering dezer belasting geschiedt door deni Gemeente-Ontvanger, krachtens de hem ter invordering gezonden kohieren. Artikel 2. De Gemeente-Ontvanger zendt zoo spoe dig mogelijk, nadat hem een kohier ter in vordering is gezonden, kosteloos aan ieder belastingschuldige een gedagteekend aan slagbiljet waarop de naam van den belas tingschuldige, het bedrag der belasting, dc_ belastingtermijnen, alsmede plaats, dagen en uren, waarop de betaling kan geschie den, zijn vermeld. Het model van het aanslagbiljet wondt door Burgemeester en Wethouders vastge steld. Artikel 3. De Gemeente-Ontvanger is verplicht van iedere betaling kwijting te geven, tenzij de betaling geschiedt door overschrijving of storting op de op het aanslagbiljet te ver melden girorekening. De afschrijving der betalingen geschiedt in de navolgende orde: a. op de kosten van vervolging; b. op de oudste der openstaande termij nen. Artikel 4. De aanslagen worden ingevoerd binnen de door den Raad vastgestelde termijn of termijnen. De belasting is dadelijk en in eens invor derbaar wanneer de belastingschuldige in staat van faillissement of van kennelijk on vermogen is verklaard, gelijk mede in 't ge val dat op diens goederen executoriaal be slag is gelegd. Artikel 5. Binnen zes maanden na het vervallen van den l.aatsten termijn zendt de Gemeente- Ontvanger aan Burgemeester en Wethou ders een staat met toelichting van de pos ten op het kohier, welke hij niet heeft kun nen invorderen. Burgemeester en Wethouders zenden de zen staat aan den Gemeenteraad met een voorstel tot niet-invorderbaarverklaring van die posten, welke zij daarvoor vatbaar ach ten. Het besluit van den Gemeenteraad, waar bij aanslagen «i^t invorderbaar worden ver klaard, ontheft den Gemeente-Ontvanger van verdere pogingen tot invordering. Artikel 6. De invordering dezer belasting geschiedt overigen- volgens overeenkomstige bepa lingen der Gemeentewet. Artikel 7. Deze verordening wordt geacht in wer king te zijn getreden gelijk met die op de heffing van een aanlegbelasting van heden. De Raad der Gemeente Soest; Overwegende dat het tengevolge van het vaststellen van een verordening op de hef fing en invordering van een aanlegbelas ting noodig is, eenige wijzigingen te bren gen in de in deze gemeente geldende ver ordening op de heffing van een straatbe lasting welke is vastgesteld op 10 Maart 1925 en goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit van 23 Juni 1925 No. 58; Gelet op het voorstel van Burgemeester eu "Wethouders van 26 September 1933 en het advies van de Belastingcommissie van 19 September 1933; BESLUIT: vast te stellen dc navolgende verordening tot wijziging van de verordening op de hef fing van een straatbelasting in de gemeente Soest: 1. Artikel 1 wordt gewijzigd als volgt: Artikel 1. In de gemeente Soest wordt eene belas ting geheven wegens gebouwde eigendom men en daarbij behoorende erven, die be lenden aan of in de onmiddellijke nabijheid gelegen zijn van openbare wegen, welke a. door haar vóór 1 Januari 1933 zijn aangelegd, b. bij haar in onderhoud zijn, c. door haar verlicht worden, zulks als bijdrage in de ten laste der ge meente komende kosten van gemelden aan leg, onderhoud en (of) verlichting dier we gen. 2. Artikel 2 lid 1 wordt gewijzigd als volgt: Artikel 2. De belasting is verschuldigd door hen, die krachtens recht van bezit of eenig ander za kelijk recht het genot hebben van de eigen dommen, bedoeld in artikel 1. 3. In artikel 4 het woord „gebouw" te wijzigen in „eigendom". 4. Artikel 5 aan te vullen met de navol gende leden: De belasting is niet verschuldigd wegens gebouwde eigendommen, die belenden aan of in de onmiddellijke nabijheid gelegen -zijn Onze veeljarige ervaring op 't gebied van Heeren- confectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uw volle tevredenheid. Van onzen Veluwschen, voor den vollen 1U0 Nederlandsch Fabrikaat zijnden lied jeszanger Jan van Riemsdijk, heb ik altijd zijn samenspraak tusschen twee genoeg lijke, wijsgeerige en echt getypeerde boer tjes bij het stervende varken bewonderd: „Hij geet kepot!" staat Gart met zijn han den in zijn broekzakken bij het beest. Jao,hij geet»kepot!" knikt den ander, lurkend aan zijn pijpje. „Maorekepot geet-ie" meent de eerste meewarig. Jao, dat zeker, hij geet kepot!" staat de weede'er nog meewariger bij te kijken. „Zeker, ik gleuf, dat-ie kepot geet!" knikt art overtuigd. ,,'t Is vast, dat-ie kepot geet!" en zoo gaat dit tweetal door En ieder lacht Want zoo is het Bijvoorbeeld bij ons in Soest. „Nu van Duren afgetreden is, krijgen wij hem vast weer tot wethouder!" beweert No. Ja, rechts kiest hem natuurlijk. Waarom ou van Durea anders „De ramp is onafwendbaar" zegt een an der en gaat slapen;. „Wij gaan er kapot aan!" verhuist No. 4 naar een andere plaats. „Je zult zienze denken^ dat het nu geluwd isprofeteert een vermanende stem. ,Ze hebben het zoo lang bekokstoofd tot zij er van links nog een stem bij hadden!" waarschuwt een insider. En zij willen allemaal niet, dat het komt want zij hebben hun belastingcentjes lief Ze zijn radeloos, want zij weten, niet hoe deze herhaling van gemeente-schandalen ermedent moet worden. Zij staan allemaal bij het zieke varken, dat op het punt stond iets op te knappen. Als zij er maar één hand naar uitstaken Maar zij zeggen nu: „Hij geet kepot De gemeente En als er gestemd moet worden dangeven zij hun stem aan degenen, die indirect aan een débacle van onze ge meente meewerken. van de in artikel 1 dezer verordening be doelde wegen, voor welker onderhoud de door den gemeenteraad bepaalde bedragen in de gemeentekas zijn gestort. Indien het bedrag, berekend naar vijf pro cent 's jaars van de in het vorige lid be-' doelde bijdrage, minder is dan het belas tingbedrag, wordt dit laatste bedrag in ver houding verminderd. 5. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1934. Nota van wijzigingen in het ontwerp besluit aanlegbelasting, toegezonden bij schrijven van Burgemeester en Wethouders van Soest van 20 Sept. 1933, 3e Afd. No. 1275. De titel der verordening worde gelezen als volgt: „Verordening op de heffing eener belas ting ter tegemoetkoming in de kosten van aanleg van nieuwe wegen, alsmede van aan leg, vernieuwing en uitbreiding van de kunstverharding en/of rioleering van be staande wegen (aanleg-belas.ting, art. 280 der gemeentewet) in de gemeente Soest." art. 4 lid 2 wordt" gelezen als volgt: „Bij eigendomsovergang van onroerende goederen worden de nieuwe verkrijgers aangeslagen voor de gedeelten der belas tingbedragen, welke niet zijn ingevorderd kunnen worden." art. 5 en 6 om te wisselen, art. 5 (nieuw) lid2. In plaats van „artikel 1 lid 3" te lezen „artikel 1 lid 2." art. 6 (nieuw) lid 1 regel 7. De woorden „door den Raad vast te stellen" te vervan gen door „waartegen de Gemeente voor de ze werken heeft geleend", lid 2 regel 2: „0' te veranderenin „5". art. 7. Aan dit artikel toevoegen den navol genden zin: „Indien deze bijdrage minder i dan hetgeen overeenkomstig het bepaalde bij de artikelen 5 en 6 dezer verordening al belasting verschuldigd zoude zijn, zal het verschil als belasting kunnen worden ge heven." art. 9 lid 2. Achter de in „komma" te veran deren „punt" toe te voegen „zoolang geen drie jaren zijn verloopen sedert den aan vang der belastingplichtigheid." art. 10 te lezen: „De Raad kan in bijzonde re gevallen, op gronden van billijkheid of gemeentebelang geheele of gedeeltelijke ontheffing van belasting verleenen." art. 11 vervalt. Dientengevol^ worden de artt. 12, 13 en 14 resp. 11, 12 en 13. Aanlegblasting, enz. Ten vervolge op ons voorstel gedaan bij schrijven van 26 September 1933, 3e afdee- ling No. 1275, betreffende invoering eener aanlegbelasting en wijziging der verorde ning op de hefting eener straalbelasting deelen' wij U het volgende mede. Aangezien de vaststelling van de ont- werp-verordeningen met het oog op den aanleg van nieuwe wegen op het oogenblik meer urgent is geworden, stellen wij U voor de U reeds toegezonden voordracht in be handeling te, nemen en te besluiten over eenkomstig ónze voorstellen. JUBILEUM CONCERT „CRESCENDO" Naar ons werd medegedeeld, heeft de hec Tensen, autobusondernemer, extra diensten toegezegd, bij gelegenheid van dit concert op 23 November. VI. oelen. Neen, voor fruit alleen vruchten die acht en. sappig zijn." Ik -nap u, Edelachtbare, U houdt na tuurlijk van mispels en uitjes? Geen be waar, zijn genoeg op het Gemeentehuis te inden. „Ik geloof waratje, dat wij er op een nog niet gerekend hebben, is het niet Beuzel?" „Ja, Edelachtbare, voor de Nies hebben wij nog niets, doch dat is geen bezwaar, de- houdt niet van smulpartijen en komt toch niet, in zijn plaats zouden wij dien corres pondent Verder kwam Beuzel niet, zijn Edelacht bare was opgesprongen en door het geopen de gat van de deur verdwenen, die hij met kracht achter zich dicht gooide, Beuzel ver chrikt achterlatend. (Wordt vervolgd). NOG MAAR WEER EEN COURANT. METEOORTJES. VIL „Zeg, Beuzel!" „Jawel, Edelachtbare!" „Dje bijzondere correspondent „Juist, Beuzel, als ik nog eens wegga, dan kom jij vastmaar nou denkt die correspondent natuurlijk, dat ik er mij wat van aantrek .Van het plotselinge, het onverwachte van het ontslag, Edelachtbare!" „Beuzel, je bent onbetaalbaar „Maar bij u zelf denkt u, met wie van dat troepje zal ik nu in 's hemelsnaam moeten optrekken." „Beuzel, je bent helderziend, een echt kind van de verlichte eeuw." „Het College kan er zoo onmogelijk op vooruit gaan, Edelachtbare!" „Jij alleen sna'pt fliij, ik ben onbegrepen..' „U vleit me, Edelachtbaremaar zou u van Duren niet van zijn plan af kun nen brengen?" „Dat ik daar niet eerder aanmaar hoe? Beiden zwegen „Edelachtbare, het is maar een idee van me!" „Kom er mee voor den dag, kerel!" „Als de huldigings-deputatie hem nu eens bij zijn aftreden een copieus diner aanbood met wat goede champie Een lumineus idee, Beuzel. Laten wij di rect het menu maar vaststellen. Anders moet daar weer een commissie aan te pas komen, en ik hou van doortasten en beslis send optreden!" Beiden peinsden „Wat zou u zeggen van Dixiaanschc Hors d'Oeuvres, maar dan een beetje meer gevarieerd!" ,Ja, daar houdt Busch zoo vanen daarna de roode tomatensoep van Noo- der Dat is het kostje voor Lodeesen Als wij eens als tusschengerecht Busschi- aansche spiering uit het Natuurbad opdien den?" Onmogelijk, geen spiering meer te be kennen, allemaal door Busch en Endendijk gebiuikt, om kabeljouw te vangen." Hè, wat zegt u en hebben ze veel suc ces gehad." Geen kabeljouw', alleen maar bot, Beu zel". ,lk heb een reuze-idee, Edelachtbare. Geen spiering dan, maar een kalfskop van v. d. Berg, met „petattes frites k la Gasill die knapperen zoo lekker." „Dat lijkt wel zoo, maar die petattes val len me wel eens wat zwaar op de maag." .Onzin, Edelachtbare. A Propos, zou Lo deesen in het zwart met witte das en hand schoenen verschijnen?" „Geen kijk op, man, ze hebben hem al zoo lang zwart gemaakt, dat hij geen zwart meer zien kan." „Ik zou haast Mej. Funke vergeten, weet je wat je doet, je haalt voor haar een flesch je onvervalscht natuurbadwater; het is eten en drinken tegelijk." „Levenegevaarlijk, Edelachtbare, levens gevaarlijk, alleen maar goed om aan de re dactie van „de Soester" te zenden." „Komt u voor mej. Funke een schoteltje Jeunesse Panachée, bereid au bain mixte niet oeter voor?" „Om van te kweilen, kerel!" Wat Soester knollen voor Peter zou ook niet zoo kwaad zijn! Stop Beuzel, als,er knollen te verkoopen zijn, dan ben ik de man, de mooiste en de grootste zijn altijd van mij geweest en dat laat ik me niet ontnemen." „Dacht ik niet zoo gauw aan, Edelacht bare. Wat dunkt u, als wij dan eens een fijn groen kooltje stoofden voor Groote- wal, v. Dam en Hornsveld, v. d. Bremer en Eendendijk." „Voor Endendijk geen groene kool, Beu zei, houdt meer van apenkooi, waarvoor hij een pracht-reccpt heeft. Heb je aah Bruyne boonen gedacht?" „Melig" Edelachtbare, beter voor la^et uit brcidingsplan en de Bcgrooting. Ik stel als dessert voor wat harde noten en een appel tje; net lekker voor u en den heer van Klooster." „Je daalt in m'n» achting Beuzel, vau het kraken van harde noten heb ik niet terug en voor het schillen van appeltjes kan ik niets De winkeliers mogen het gelag betalen. Wij vernemen, dat van zekere zijde po gingen in het werk worden gesteld, om tot de uitgave van nog weer een neutraal blad e geraken. Of er behoefte aan bestaat, is een zaak waar die zekere zijde zich het hoofd niet over breekt. Als de winkeliers nu maar advertentie contracten willen afsluiten» dan is het zaak voor elkaar, ten minste, zoolang als het duurt. DE SCHOONHEID VAN 'T LAND SCHAP. (Planten- en dierenleven). Hierboven geven wij den titel van het on derwerp, waarover de heer J. A. Verwey uit Zwolle op Vrijdagavond a.s. in Religie en Kunst zal spreken voor den Bond van jeug dige dierenbeschermers „De Merel", alhier, en voor de Afd. Soest e.o. van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, waarbij mooie lichtbeelden het gesprokene zullen verdui delijken. Het zal een leerzame en interessante avond zijn, wij wekken dan ook de leden van den. Bond en van de Afd. Soest e.o. en al onze lezers op deze voordracht bij te wo nen. De toegang is voor alle leden vrij en overigens tot een bedrag naar ieders ver kiezing. Zie voor verdere bijzonderheden de ad vertentie in dit blad. Ie LUSTRUM SOESTER TURNCLUB. De receptie. Ter gelegenheid van het le lustrum, werd Zaterdagmiddag van 3.30 uur tot 5 uur in de groote zaal van hotel Èemland door het oestuur van genoemde club gerecipieerd. De zaal was voor het podium met palm- groen opgesierd, waartusschen de fraaie oanicr schuil ging. Op de tafeltjes prijkten chrysanten, het podium was door de goede zorgen van den heer J. W'illemsen keurig n ae Soester kleuren gedrapeerd. Bloem stukken werden aangedragen door „de Vrij willige Brandweer", de Korfbalvereeniging ,dc Stormers" en „H.E.", de Voetbal- en Athiletiekvereeniging Soesterberg, AGAVS, „P.V.Ö.", de gérant van het hotel en A.D.O. iet lid, de heer A. W. 't Lam, bood een raaie eikenhouten inedaillekast aan, de oud-voorzitter een keurig bewerkte voor zittershamer. Ter receptie verscheen ach tereenvolgens het bestuur van de Stichtsche furn Kring, welks voorzitter er op wees, dat de directeur de heer J. J. v. d. Linden en rasecht amateur was, die meteen de lUrnzaak droeg; hij spoorde de leden aan iiem trouw te volgen,; de groote groei an de „S.T.C." was een voorbeeld voor dc roote stad. Het bestuur van de U.P.A.B. etuigde van de goede verstandhouding; A.D.O. van de prettige samenwerking, on danks kleine feilen. Het bestuur van A.G.A. V.S. te S'berg vraagt aller medewerking, daar met 1 Januari a.s. de clubs „zaalloos'' rijn. Alleen door krachtige aaneensluiting <an wat bereikt worden. De oud-voorzitter de heer J. J. Meurs stond stil bij de pret- ige dagen die hij in de club had doorge maakt. Verder kwamen het bestuur van .PsV.O.", der „Pluimvee- en Konijnenfok- .cersvereeniging Soest e.o.", van de „Vrij willige Brandweer" te Soest, van de Voet- oal- en Athletiekvereeniging Soesterberg, an de gymnastiekvereen. te A'foort „Ex celsior", de gérant van het hotel, de ver- laggever van het Utrechtsch Nieuwsblad, de Soester en van de Soester Courant. De voorzitter dankte aan het slot allen voor de goede wenschen, de fraaie cadeaux, en de bloemen, waarna de zaal werd opge ruimd voor de wedstrijden; tijdens de re ceptie werden ververschingen geserveerd. Mej. B. Kooy luisterde een en ander op met pianomuziek. Schriftelijke felicitatiën kwa men in van de V.V. „Ésvac" en „Apollo' welke beiden een1 prijs beschikbaar stelden oor de wedstrijden. Verder van „Hygca" Zeist, de Soester Reddingsbrigade, „Doves" te Barneveld, Longa te Woudenberg, fam. Huizinga en Koende te A'foort, Excelsior e Nijkerk, Korfbalclub „de Stormers" en van het Amersfoortsche Strijkensemble. Dewedstrijden, welke daarop in dezelfde zaal werden ge- nouden, bestonden uit keusvrije- en gereed- chapsoefeningen voor meisjes en jongens. Als juryleden fungeerden de H.H. K. Mo- chel, D. van Kempen en den directeur, dc neer j. J. v. d. Linden, allen te A'foort. Aan deze wedstrijden namen 21 clubs deel, waar aan er 3 zonder prijs de arena verlieten. De onderstaande behoorden tot de uitblinkers De prijzen bestonden uit medailles. 3,Excelsior", ^A'foort, lenigheid-oefeningen meisjes, 16 punten, le prijs S.T.C., Soest, vrije oefeningen, meisjes, 15% punt, 2eprijs Baarnsch G. en S. Ver. Baarn, keusoefenin gen, meisjes, 12 punten, 3e prijs A.D.O., Soest, vrije oefeningen, meisjes, 14% punt, 2e prijs (S.T.C., Soest, vrije oefeningen, jongens, 14% punt, 2c prijs A.G.AvV.S., S'berg, vrije oefeningen» jon gens; 13 punten, 3e prijs Excelsior, A'foort, rythmische oefeningen, meisjes, 18 punten, le prijs L.O.N.G.A., Woudenberg, vrije oefeningen, meisjes, 15% punten, 2e prijs S.T.C., Soest, knotsoefeningen, meisjes, 16% punt, le prijs 1934 nieuwe jaar is in aan tocht. Er zal dus weer een nieuwe aan den wand dienen te komen. Heden ontvingen wij een zeer uitgebreide collectie, o.a.: Film, Kriiseman, Boon, Ons Eigen Land, Elf Provinciën, Sport, Kunst, Engelsche, Kantoor- e. a. Kalenders. Losse Blokken, o.a. Woudbloemen. Maakt thans Uwe keuze N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, v. Weedestraat 7 Excelsior, A'foort, vrije oefeningen, meis jes, 16 punten, le prijs L.O.N.G.A., Woudenberg, vrije oefeningen, jongens, 14 punten, 2e prijs Baarnsche G. en Sch. Ver., keusoefeningen, meisjes, 12% punt, 3e prijs Excelsior, Nijkerk, vrije oefeningen, meis jes, 14% punt, 2e prijs S.T.C., Soest, lenigheidsoefeningen, meisjes, 15 punten, 2e prijs L.O.N.G.A., Woudenberg, rythmische oef., meisjes, 14 punten, 2e prijs Excelsior, A foort, vrije oefeningen, meis jes, 15% punt, 2e prijs S.T.C., Soest, vrije oefeningen, meisjes, 14 punten, 2e prijs Excelsior, A'foort, vrije oefeningen, jon gens, 15 punten, 2e prijs. Hierna volgden personeele-, tevens ver- eenigingsgymnastiek, driekamp (vrije oefe ningen, rek en brug) voor Heeren. Uitslag als volgt: le prijs Excelsior, A'foort, 160% p. 2c prijs S.T.C. Soest, 147 p. 3e prijs Jonge Kracht, A'foort, 144% p. 4e prijs A.G.A.V.S., S'berg, 141% p. 5e prijs Excelsior, Nijkerk, 121%, p. Personeele prijzen: J. Nierhuis, Jonge Kracht, 41% p. le prijs (na loting). K. Mochel, Excelsior, 41% p. 2 eprijs G. v, d. Velde, Excelsior, 41 p. 3e prijs A. v. d. Wel, Excelsior, 39% p. 4e prijs J. Floor, Soester Turnclub, 39 p. 5e prijs P. v. Doorn, Excelsior, 38% p. 6e prijs. Ten slotte wdstrijden in keusvrije- en ge reedschapsoefeningen voor Heeren: A.D.O., Soest, 2e prijs. A.G.A.V.S.S'berg, 2e prijs. Excelsior, Nijkerk, 2e prijs. Hiermede waren de wedstrijden voor de eersten dag ten einde. De praeses was zeer tevreden over de medewerking. Er waren zeer veel inschrijvingen, zoodat dit veel ar beid heeft gekost; gezien de beperkle ruim te en de geldmiddelen. Spr. was dankbaar dat het eerste deel zoo vlot is verloopen. Hij dankt allen die hebben medegewerkt om het zoo te doen slagen; vooral de verschillen de schenkers voor de fraaie prijzencollec- tie, de jury voor haar zware taak, de pers voor haar tegenwoordigheid. Het ligt in de bedoeling van de S.T.C. elk jaar zulk een wedstrijd uit te schrijven. Er was zeer veel belangstelling en er is zeer mooi werk ge leverd. De eerste dag kan als geslaagd ge boekstaafd worden. Het was een mooi be gin. De tweede dag. Maandagavond om 7 uur werden de gym- nastiekwedstrijden in de groote zaal van ho tel „Eemland" voortgezet, thans waren de dames aan de beurt, die de oefeningen met gratie en élegance uitvoerden. Een extra pluim komt toe aan de damesploeg van Hv- giëa te Zeist, voor de prachtige uitvoering der rythmische oefeningen onder leiding van den directeur de heer G. Vermeulen al daar. Voor de wedstrijden aanvingen- riep de praeses van de S.T.C. allen het welkom toe en wees op da groote belangstelling voor deze wedstrijden, die niet groots zijn opge zet, maar waarvan de bedoeling was een eenvoudige sfeer te scheppen, ter propa- gandecring van de lichamelijke opvoeding in deze gemeente. Spr. riep een speciaal woord van welkom toe aan dc H.H. jury leden E. de Wilde te Utrecht, G. Vermeu len te Zeist, K. Mochel te A'foort en D. C. Kerkhoven te Baarn, en aan uw vertegen woordiger. Direct daarop namen de wed strijden een aanvang in keusvrije of gereed schapsoefeningen voor Dames, waaraan 10 clubs mede deden. De uitslag was als volgt: de S.T.C., Soest, vrije oefeningen, 20 punten, 3e prijs Hygica, Zeist, Knotsoefeningen, 27 punten, le prijs Excelsior, A'foort, idem, 22% p., 2e prijs A.G.A.V.S., S'berg, vrije oefeningen, 19 p., 3e prijs Longa, Woudenberg, rythmische oefenin gen, 19 punten, 3e prijs S.T.C., Soest, Knotsoefeningen^ 23% p., 2e prijs Excelsior, Nijkerk, lenigheidsoefeningen, 20% p., 3e prijs Excelsior, A'foort, rythmische oef-, 23% p., 2e prijs Hygiëa, Zeist, idem, 29% p., le prijs Longa, Woudenberg, lenigheidsoef., 23 p., 2e prijs. Vervolgens kwamen de personeele, tevens vereenigings gymnastiek driekamp voor Dames, vrije oefeningen, brug cn ringen, aan de orde, waarvan de uitslag was: Excelsior, A'foort, 149 p. le prijs S.T.C., Soest, 14S p. 2e prijs Jonge Kracht, A'foort, 147% p. 3e prijs A.G.A.V.S., S'berg, 146% p. 4e prijs Longa, Woudenberg, 143 p. 5e prijs.

De Soester | 1933 | | pagina 2