k >7.M£®IL^a Damestasschen Portefeuilles Sigarenkokers Portemonnaies Actetasschen Schooletui's De geschiedenis en het proces van Jeane d' Are. Tweemaal twee is vier. Burgerlijke Stand Rechtzaken FEUILLETON T- VAN VLIET Modelslagerïj 0-« Voor de Vrouw wO Vestiging van 915 Nov. 1933. A. Walleta van Baarn naar Braamweg 60; J. Overgauw met vrouw van Den Haag n. Eigendomweg 5; J. Baas van Hoogland n. Kerkpad N.Z. *23; Wed. G. Kemp van Lin- schoten naar W. Toplaan.'l; G. Westenberg met gezin van A'dam naar Hartmanlaan 25; Wed. G. M1. van Krieken van Rijswijk naar Vredehofstraat 29; B. Haven van Gro ningen, naar B. Grothestraat 61); J. v. d. Broek met vrouw van A'foort naar Kamp weg 78; R. L. Br. v. d. Borch tot Verwolde van Zutphen naar Amersf.straat 21; D. L. van Peursen met vrouw van A'dam naar Nieuweweg 41; Wed. K. Groenewold van Zuilen naar Amersf.straat 93; R, Wassenaar met gezin van Doniawerstal naar Kromme- weg 27; A. Bouma idem; A. Fiedler van DriebergenRijsenburg naar Amersf.str. 121; A. Kritzler met vrouw van A'dam n. Nieuwerhoekstraat 7; J. de Ridder van Oegstgeest naar Amersf.straat 23; E. Ca- pelle van Arnhem naar Vosseveldlaao 11; G. A. M,- van Assen van R'dam naar Spoor straat 41; B. H. Lensing van R'dam naar Kon.laan 77; A. H. Meiman met gezin van Tienhoven naar Talmalaan 11. Vertrek van 915 Nov. 1933. W. Middelaar van Birktstraat 53 naar Hoogland, F 3; C. A. Broersen van Lange Bergstraat 3 naar Baarn, Laanstraat 12A; J. A. Sonneveld met gezin van Kolonieweg 2b naar Waddinxveen, Bodegr.straatweg 107; H. J. Wi. van Ommeren van van Lijn denlaan 20 naar Maurik, Donkerstraat Rij 87; D. de Keijzer met gezin van L. Brink- weg 31a naar Baarn, Pompstraat 5; Wa. Oostrom van Julianastraat 34 naar A'dam, Prinsengracht 434; H. C. Kwak van Nieu weweg 25 naar A'dam, Adelaarsweg 27 bo ven; J. Sporry van Amersf.straat 112 naar Zutphen, IJselkade 0; D. Boller met vrouw van de Genestetlaan 3 naar A'dam, Wete ringschans 34; C. C. v. d. Valk van Heide weg 52 naar Utrecht, Wilhelminapark 28a; A. Anema met vrouw van Amersf.straat 60 naar Zeist, Gerol. 52 boven; J. Jongepier van Luchtv.afd. naar A'foort, Spaarnestraat 131; M. Manné met gezin van Den Bliek laan 35 naar A'foort, Spaarnestraat 53; H. L. d'Angremond van Nassaulaan 2 naar A'dam, P. Potterlaan 11; C. G. Brasem van Beukenlaan 1 naar Utrecht, Berkelstraat 63; J. A. Tolboom van Spoorstraat 9 naar A'foort, Utr.weg 88; J. W. Nortier van B. Grothestraat 49 naar Bloemendaal, v. Vol- lertfhovenlaan 16a; W. van Deudekom met vr. van Laanstraat 3a naar Amsterdam, de Clercqstraat 18hs. Verhuizingen binnen de gemeente van 9—15 Nov. 1933. J. H. M'atthesius van Soesterengweg 46 naar Lange Brinkweg 39; E. van Putten idem; G. Ruijer van L. Brinkweg 7 naar L. Brinkweg 13a; J. Blankestijn met gezin van Duinweg *2 naar Ringweg 10; Wa. Ga. Aa. Jannes-Soerink van Schrikslaan 47 naar Krommeweg 17; J. H. R. v. d. Steen van Soesterb.straat 29 naar Soesterb.straat 35; J. U.wland met gezin van van Lenneplaan 10a naar van Lenneplaan 12; J. Verwoerd van Molenstraat W.Z. 22 naar Mblenweg 8; E. M. Marks van van Lenneplaan 52 naar van Lenneplaan 42; J. van Rouwen,'daal van Kon.laan 1.47 naar Dorresteinweg 22; H. v. d. Kuil met gezin van Eigendomweg 104 naar Driehoeksweg 10; F. L. Dankmeijer met gezin van G. Pelsweg 22 naar Birktstr. 51a; G. Vermeulem met vrouw van Den Blieklaan 59 naar Ossendamweg 18; J. H. Vervveij van Ossendamweg 22 naar Hel- lingweg 13; J. Fleischmann van Birkt straat 41 naar Beetzlaan 22; C. J. Roling van Soesterb.straat 54 naar Ossendamweg 7; J. Stronk van Heuvelweg 28 naar Hart manlaan 8; P. Coonen van Schoutenkamp weg 3 naar F. Huycklaan 7; A. Klevith van Verl. Talmalaan 15 naarBelvédèreweg 3; P. G. Stalenhoef met gezin van Nieuweweg 11 naar Smitsweg 12. KANTONGERECHT TE A'FOORT. De roomauto. Het schriftelijk vonnis in deze zaak van den, Bunschoter grootmelkhandelaar C. H., nam de overtreding als bewezen aan. Verd. was in den auto opgemerkt als al leen inzittende en het was niet mogelijk ge weest, dat in den besloten kring A'foort een ander met hem kon gewisseld hebben aan het stuurrad. De auto met de 13 leege bussen werd vrij gegeven; de room werd verbeurd verklaard en een boete van f 800 werd opgelegd. Aan de spoorhalte Soestdijk van de lijn BaarnUtrecht waren 22 Sep tember 's avonds kwart na vijf de boomen nog niet gesloten, toen de trein uit Baarn daar was gearriveerd en stopte wegens den open gelaten overweg. Hiervoor stond te recht de beheerder der halte G. L., en mr. Dambrink uit Utrecht .nam zijn partij. Diens woord belichtte de vele verzachtende om- tandighedeni. Deze haltewachter heeft voor alles te zor- geny Hij stond dan ook aan het loket om een bankje van tien gulden te wisselen» waarmee een dame haar spoorkaartje be taalde. Het raam, waardoor de lijn is te overzien ligt aan de andere zijde van het kantoor. En dan kan men slechts 100 M. van de spoorbaan waarnemen. Eer de man dan naar buiten is om de handel over te halen, is de trein reeds bij den overweg. Dit geeft dus niets als niet vanuit Baarn het vertrek van den trein is aangegeven. Dit was heden achterwege gelaten,. De betrokkem ambtenaar aldaar is dan ook disciplinair gestraft, wat ook den verd. van heden- te wachten staat, al heeft hij geen feitelijke schuld aan het geval. Na dit geval is ingevoerd, dat bij den overgang Pekinglaan waarschuwingssein moet worden gegeven. Verd. is Juli 30 jaar in dienst. In dien tijd is door den dienst aldaar nooit een ongeval voorgekomen. Daarom drong spr. aan op uiterste clementie. De Kantonrechter (mr. dr. deBeaufort van de Treek) bracht den eisch van f 10 te rug tot een vonnis van f 5. De onverkochte pruimen. Dc koopman of vertter P. v." d. B. uit Amersfoort was Woensdag naar de Hilver- umsche markt geweest, maar had veel on verkochte pruimen weer terug te voeren. Deze dacht hij den volgenden dag wel in Soest te kunnen verhandelen. Hij liet dan ook den wagen daar staan en kwam den volgenden dag terug. De regen had de pruimpjes opgefrischt. En nu zocht P. v. d. B. te handelen, zonder de vereischte Soes- OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! fELEF. 330 POSTGIRO 146487 ter vergunning te hebben aangevraagd en betaald. Dat zou zooveel gewonnen zijn. Thans heeft hij echter een paar pop aan Justitie te betalen. Scha voor de hand. Zoo kwamen er nog een paar vonnisjes van een enkelen gulden^ wegens parkeeren in Soest nabij de Torenstraat, waar parkee ren niet is toegestaan, of voor een( ijsco ver- koopen, denken.de dat men reeds was cp Amersfoortsch grondgebied of hetzelfde op Koninginnedag op andere plaats dan als standplaats was aangewezen. Beneden het tarief. Met C. R., werkman in Soest liep het niet met een erikelen gulden af, en toch kreeg hij het voor eent koopje. Dronken op de fiets besomt als regel 25 pop; hier liep het met f 15 eisch en! f 10 vonnis af. Nacht ZaterdagZondag 26-27 Aug. te 1 uur. Drie wielrijders komende van Baarn; een in zigzag-gang. Soester politie roept tweemaal voor op houden. Doorrijden! zou uit het drietal gezegd zijn. De zigzagger kwam te vallen. Schuld van den agent, zei verd. Die gaf me een douw, dat ik op mijn kameraad viel. Niet dronken, betoogde hij. Want ik sprong weer op en reed naar huis. Dronken, dan had men, mij moeten opbergen;. Zooals gezegd f 15 eisch, f 10 vonnis. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Vleeschkeuringsverordening Soest: M. J., aldaar f 2 of 1 dag. (Het niet afgedekt ver voeren van vleesch). Te snel rijden in Soest: C. G., geen vas te woonplaats, f '25 of 10 dagen, plus f 3.— of 1 dag voor niet toonen van rijbewijs. Militaire humoreske van Freiherr von Schlicht door CEKA. 6) Tot uw dienst, kapitein! König bracht de hand aan z'n pet, maak te een| draai ert keerde zijn superieur den rug toe. Hij was meer dan verwonderd over 't gedrag van z'n kapitein; de kame raden hadden, wel gelijk gehad, dat het geen plezier was bij de 5e te staan. De kapitein zag ondertusschen de oefe ningen nog een poosje aan en ging toen naar den ter zijde van het groote plein staanden gemeenschappelijken paardenstal van het regiment, om na ongeveer 5 minu ten, hoog te paard gezetenv opnieuw te ver schijnen. In z'n rechterhand hield hij den getrok ken sabel. In compagnies-colonne aantreden! Marsch! Ook de officieren, trokken hun degen en spoedden, zich naar het plein. M'.et pijnlijke stiptheid controleerde de chef de opstelling, de richting en de voor mannen in 't gelid. O ja, pardon, luitenant König! Ik ver gat het. Mag ik u verzoeken uit 't gelid te treden? König keek verbaasd op, doch trad ter stond ter zijde, en een oude onderofficier sprong als troepleider voor hem in. Wel een uur lang exerceerde de kapitein zijne compagnie, en ook nu was het Gerd, die zich de meeste moeite gaf. Hij mar cheerde als een jonge god en bij het af- marcheeren vloog hij bijna als een hal door de lucht. Het was werkelijk een lust naar hem te ziert. Als ik me bij m'n ouden! kapitein slechts half zooveel had ingespannen, was die me met een kreet van vreugde om den hals gevallen, dacht Gerd. Maar deze Völ- kerling schijnt het als iets van zelf spre kends te beschouwen, dat ik hier m'n ge zondheid er aan waag. Als ik eiken dag m'n sterfelijk gebeente zoo inspannen moest, kon ik spoedig als geheel invalide met 50 Mark 's maands op pensioen' gaan. ^N'iet toegeven, mannen/! En ook gij lui tenant Gerd, ik bid u, niet moe worden! klonk de stem van den chef. Ik bid u, niet moe worden die is goed! dacht Gerd, alsof het in mijne macht staat moe te worden of niet. 't Is toch mijn schuld niet, dat m'n dijen me zeer doen en de spieren van m'n voeten me opzwellen! Maar moed, Gerd! Heden möet het ge beuren! 'En weer vlogen de beenen door de lucht. Zoo is het goed, heel goed, luitenant! Dat geloof ik, dacht Gerd. Wlat ik, hier uitvoer, is eigenlijk de volmaakte marsch. Zelfs König met z'n paradebeenen, zou het me niet verbeteren. Ik zou echter wel eens willen weten, hoe het komt, dat hij niets doet, terwijl ik m'e afjakkeren moet. Eindelijk sloeg het tien, en met den klokslag klonk het commando: Ingerukt marsch! Als „de gesmeerde bliksem" stoven de lui weg en| vragerud zag Gerd z'n kapitein aan, die hem met eemige woorden van dank ontsloeg. Ulit den stal kwam de oppasser toeschie ten om het paard van den kapitein weg te leiden, waarop deze zich tot König wendde met de woorden: Mag. ik u verzoeken, lui tenantl In strenge diensthouding trad deze op zijn chef toe, maar deze zei vriendelijk: Ik VERVOLG. Zij was eene trouwe dochter van haar land, zij was ook geheel en al een kind van haar tijd. Evenals de plant is ook de inensch een product van klimaat en bodem, waar uit en waarop hij is opgegroeid. Elk levend wezen draagt de onwischbare teekenen van zijn tijd en ook was dit het geval met Jea ne d'Arc, het Fransche boerenmeisje der 15e eeuw. Deze eeuw was eene periode, die groote veranderingen, vooral op Geestelijk gebied aankondigde. De Renaissance kon digde zich aan en de reformatische gedach te begon zich baan te breken, zooals zelfs op de groote kerkvergaderingen van Hls?, Constanz en Bazel bleek. In die veelbewo gen eeuw, waarschijnlijk in het jaar 1412 werd Jeane d'Arc in het Fransche dorpje Domremy geboren. Dit dorpje lag en ligt een dal, dicht aan de Westgrens van het Duitsche Rijksland Lotharingen. Hare ouders hadden drie zoons, en benevens Jeane nog één andere dochter. Hij was een Fransche boer van dien tijd, dat beteekent: hij moest met de uiterste inspanning voor zich en zijne familie het levensonderhoud verdienen, en de kinderen moesten reeds zeer vroeg bij de werkzaamheden thuis en op het veld behulpzaam zijn. Bij Jeane openbaarde zich reeds'vroeg een rijk ge moedsleven en eene innige vroomheid, ter wijl haar levenswandel onberispelijk was. Voor het overige was zij als elk ander boe renmeisje, zoodat de graad harer ontwik keling niet veel beteekende, en van school onderricht totaal geen sprake was. Zooals in hare processtukken staat, gaf hare moe der, Isabelle Roméc haar onderricht in de Christelijke leer, dat beteekent: zij leerde hare dochter het Credo, het „Onze Vader en het „Ave Maria" opzeggen. De zorgen van Frankrijk en de ellende, waaronder haar vaderland gebukt ging, vervulde haar jong gemoed met smart, vooral toen in het jaar 1124 ook in het afgelegen Maasdal de oorlog zijn verdervelijken invloed deed gelden. Óp zekeren zomerdag waar schijnlijk was het in hetzelfde jaar 1424, die den oorlogsstorm in de onmiddellijke nabij heid van haar dorp bracht op dien zo merdag vernam-Jeane in den tuin van haar ouderlijk huis die Hemelsche stemmen, die haar opriepen om de redster van haar land te worden. Een lichtende glanswolk breidde zich rondom haar uit en hierin verscheen haar de aartsengel Michael, de heilige'Katharine en de heilige Margaretha. Dit visioen verscheen haar daarna nog her haaldelijk en in het binnenste harer ziel was zij van de werkelijkheid dier gezichten over tuigd. De innerlijke stem, die haar onop houdelijk toeriep: „Ga en red uw land!", scheen voor het naïeve geloof van het jon ge meisje als een haar door Engelen en Heiligen toeroepende stem te zijn. De groo te gedachte Frankrijk te redden en haar volk voor eene vreemde heerschappij te be hoeden, liet haar geen oogenblik meer los en ze beschouwde deze als eene door En geleen verkondigde en door Heiligen opge legde missie. Zij nam deze, haar opgedra gen taak met een kinderlijk geloof aan en deze zelfde geloofskracht, waarmede zij aan hare hemelsche zending geloofde, deed eveneens de menschen aan haar gelooven. Het volk gaf zich in die tijden zoo gaarne over aan mythische voorstellingen en ge dachten. De verlosser der wereld was im mers uit eene jonkvrouw geboren; waarom zoude het dan onmogelijk zijn, dat de ver lossing van Frankrijk, waar menigeen zoo verlangend naar uitzag, door eene andere Maagd zoude geschieden? ,Er waren ech ter ook men'schen, die zoo iets maar niet voetstoots wilden aannemen, omdat ze meer nuchter over deze dingen nadachten en practischer aangelegd waren, o.a. ook haar eigen vader. Deze schudde zijn hoofd en vond, dat het maar verstandiger was om zijne overspannen dochter uit te huwen; het huwelijksleven zou, volgens zijne mee ning, al die grillen wel uit het hoofd van dat overspannen kind verdrijven. Doch het bleek, dat Jeane van dat geneesmiddel niet gediend was en zij verzette zich met kracht tegen het plan van haar vader. Al de getui genissen, die uit dien tijd nog bestaan, wij zen er op, dat haar hart de liefde voor man nen nooit heeft gekend. Al hare innerlijke gedachten, die voortsproten uit een zeer groot religieus gevoel, waren gericht op het groote doel, dat zij zich voor oogen had gesteld. Gedurende het later tegen haar ge voerd proces gaf zij te verstaan, dat zij, toen de hemelsche stemmen voor het eerst tegen haar hadden gesproken, de gelofte van kuischheid had afgelegd en dat zij later van de heilige Ivatharina en de heilige Mar- garetha voor het bewaren dier gelofte de verzekering van den toegang tot het para dijs had ontvangen. Jeane's vader trachtte nochtans zijn wil door te zetten, en zeide tegen haar, dat een jonge dorpeling be weerde, dat zij hem had beloofd, om met hem in het huwelijk te zullen treden. Aan gezien zij daar niets van wilde weten, klaag de zij dien haar onbekenden dorpeling bij den Geestelijken rechtbank te Toul aan en reinigde zich déar door een eed van de valsche aantijging. Eindelijk overwon bet edele enthousiasme van het meisje de prac- tische tegenwerpingen van haren vader. In het begin van het jaar 1429 scheen de ver overing van Orleans slechts een kwestie van eenige dagen te zijn. In dien tijd, toen de nood der Nationale zaak in Frankrijk zeer hoog was gestegen, werden de aan Jeane d'Arc verschijnende visioenen steeds menigvuldiger en klonk de tot haar ge richte Hemelsche roepstem steeds luider. De aartsengel Michael sprak tot haar: Ga heen! Maak u op. en snel uwen koning te hulp. Ook de beide heilige vrouwen dron gen daar in eene verschijning bij haar op aan, en wezen hare tegenwerping, dat ze „slechts een arm meisje was, ongeschikt om oorlog te voeren," van de hand. De kracht van haar innerlijk wezen en haar begeesterd willen, overwon thans alle hin dernissen en zij begon met de toebereidin gen tot het volvoeren van hare groote taak. Wordt vervolgd. EEN GEKLEED JAPONNETJE. Dit 1s nu eens een! japonnetje, dat zoowel door jongere, als oudere dames uitstekend gedragen kan worden. Het is een zeer ge- verzoek u, luitenant niet zóó! Hij begon nu het plein op en neer te loo- pen; König schreed naast hem en dacht: Wöt zal dat nu worden? Eindelijk bleef de chef weer staan en; zei: Ik was voornemens een lange rede te houden) om u het waarom en waartoe te verklaren; maar op dit kale plein kan ik er niet toe komen, wijl me de stemming ont breekt om me uit te spreken. Wilt u me echter het genoegen doen hedenmiddag te 2 uur bij me te komen eten? Veel omslag wordt niet gemaakt: een bordsoep, een stuk vleesch, boter en kaas, eni daarna een; si gaar, waarvan ge veel plezier zult hebben Maar, kapiteinKönig was zóó verbaasd, dat hij heelemaal niet wist, wat hij zeggen zou. Hij kon zich niet her inneren, dat heer von Völkerling ooit een officier bij zich aan huis genoo'digd had, en nu viel deze onderscheiding hem reeds op den eersten dag ten deel. Ook zonder dat König het uitdrukkelijk toestemde, hield de kapitein het voor van zelfsprekend. Mooi, afgesproken dus! Precies 2 uur! Dan zullen we elkaar nader leeren ken nen, of tenminste u mij. Ik ken u reeds lang. Ik heb u in en buiten, den dienst gadege slagen en. kan u zeggen, dat gij bij me ge komen zijt. Ik weet, dat ik als compagnie chef niet zoo heel liefelijk beoordeeld word; maar het leven en de dienst hebben me ge maakt, zooals ik thans ben. Ook weet ik dat Gerd zich meer dan ongelukkig ge voelt, dat de Overste hem bij mij geplaatst heeft, doch wederkeerig is dat gevoel ook bij mij. Ik kan alles ter wereld verdra gen, maar geen huichelarij. Toent ik zag, hoe Gerd zich heden inspande om een wit voetje bij me te halen, werd ik direct woc dend op hem. Arme kleine Gerd! dacht König, als ge dat eens wistmaar veroorloof de zich toch de tegenwerping: Maar kapitein! kleed middagjaponnetje, waaraan het leuke kraagje een heel vlot en jeugdig uiterlijk verleent. Zooals men ziet, is de mouw zeer modern en met veel ruimte aan den kop in de japon gezet. Verder valt de mouw strak -4 Ja, ja! Ik weet: wat ik zeg, klinkt in het eerst zonderling, maar gij zult me wel begrijpen. Gij hebt me voor u ingenomen, omdat ge mij openhartig uwe meening over den dienst hebt gezegd. Nu weet ik, in welke takken van dienst gij me van nut kunt zijn en ik beni er van overtuigd, dat wij het best met elkaar zullen kunnen vinden. En ik ben het geheel met u eens, dat de gewone exer citiën doodelijk vervelend zijn. Gij comman deert „op schouder 't geweer!" era „zet af 't geweer!" nog maar 14, doch ik reeds 25 jaar. 't Is in één woord verschrikkelijk! De kapitein zuchtte luid, en bij het voor uitzicht van 't geen hém wachtte, zuchtte König mee. Och ja, zei de kapitein. Maar wat helpt liet? Het moet toch gebeureni Helaas, ja! beaamde König nogmaals Dus tot wederziens om 2 uur. Tot wederziens, kapitein! De commandant ging naar het bureau der compagnie om met den feldwebel. te overleggen, en König zocht het casino op om daar te ontbijten. IV. „DE WERELD VERGAAT". KJönig vond in het casino den kleinen Gerd reeds voor een dubbel glas bier. Vroeger had Gerd in het rcuzenglas, waarin een zuigeling heel rustig zwemon- derricht had kunnen nemen;, altijd nog een halve flesch champagne bijgegoten.; maar nu, wijl hij definitief besloten had een so- liden levenswandel te beginnen, dronk hij zijn bier er zonder. Gerd was door de inspanning bij de oefe ningen warm geworden; op z'n voorhoofd parelden nog de zweetdroppels. Daarom stak hij z'n hoofd diep in het bierglas en deed een langen, langen teug, zoodat het eert geruimen tijd duurde vóór z'n gezicht Afdeeling Lederwaren Goed en Goedkoop Ie SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK over den onderarm en sluit met een paar drukkertjes in den elboognaad aan den pols. Het kraagje en' het vestje, die van een ande re kleur zijn, zitten los op de japon en kun nen dus zoo noodig gemakkelijk er af ge haald worden om te worden, gewasschen. Het is daarom aan te bevelen om de japon steeds van een dubbel stel (kraagje en vest- e) te voorzien. Als men deze stelletjes in verschillende kleuren heeft, bereikt men daarmede bovendien; het effect alsof men twee heel verschillende japonnen heeft. Te vens is het makkelijk als een garnituurtje uil is en men direct een ander voorhanden heeft om het op de japon te naaien. De rok, die twee ingezette banen heeft, loopt van onderen eenigszins klokkend uit. Verder is de rok van achtefen glad. Deze japon is ook heel geschikt om van fluweel gemaakt te worden. Wil men/ het eenvoudiger doen, dan een donkerblauw japonnetje met rood en groen geruit kraagje en vestje buitenge woon geschikt voor kantoor of om ons zelf middags eens keurig op te knappen. Wil men echter meer aan denmodernen) kant blijven,, dan kan een' mooie groene kleur stof met beige vestje en, kraagje zeker wor den aanbevolen. Wat dc noodige hoeveel heid stof aangaat, heeft men twee maal de engte van de japon, of wel ongeveer 3.25 M. stof van 1.10 M. breed noodig. Voor het garnituur heeft men 60 e.M. geruite stof noodig. MADELEINE. BESTELLING van KNIPPATRONEN. Van model No. 4 is een knippatroon ver krijgbaar ad 25 cent; uitsluitend in een standaardmaat, waarvan de afmetingen ge legen zijn tusschen 44 en 46. Met eenige handigheid kan men dit standaardpatroon zelf geschikt maken en gebruiken voor zoo wel de maten 42 en 44, als 46 en 48. Bestellingen uitsluitend over de post te richten aan: De Beurs, Daniël Willinkplein 45, A'dam-Z. Op strookje van postwissel of postgirobil jet (POSTGIRO DE BEURS 71512) nauw keurig vermelden: 'Naam en adres van af zender en nummer van het gewenfechte mo del. N.B. Patronen kunnen niet geruild wor den, noch kan cr correspondentie over wor den gevoerd. Bestellingen worden alleen uitgevoerd, indien zij vergezeld zijn van be taling. 444444444444444444444 4 EEN GOED ZAKENMAN4 4 4 weet, dat net uitgevoerd Drukwerk ^0 4 cachet aan zijn zaak geeft. Komt 4 4 daarvoor bij ons, wij geven U gaarne 4 advies engij zult tevreden zijn 1 4 4 le Soester Electr. Drukkerij 4 4 weer te voorschijn kwam. Wiel! wat zegt ge van onzen nieuwen chef? vroeg hij König. Deze bleef het antwoord schuldig; zijn oordeel over den superieur stond nog niet vast, al scheen hij hem voorloopig ook een weinig zonderling. Hij was er op voorbereid geweest, dat hem behoorlijk de mantel zou worden uitgeveegd, omdat hij zich er toe had laten verleiden zijn meening vrij uit te zeggen, en in plaats daarvan was hem lof toegezwaaid. En ook dat hij geïnviteerd was, wilde er nog niet goed bij hem in; hij wist niet te zeggen, waaraan hij die uitnoodiging te danken had. Nu heelemaal geen oordeel is ook een oordeel, zei Gerd, toen König nog steeds zweeg. Maar dit staat vast: mijn ak ten over denl man zijn gesloten! En mag men weten, wat er in die ak ten staat? i Neen, ze dragen het opschrift „ge heim". Jammer! Ik weet weliswaar niet, wat ge er in geschreven1 hebt, maar geloof toch. dat ge hem onrecht doet. Gerd trok met de schouders. Woudt gij mij de menschen leeren kennen? Ik heb mijn ervaringen ook! Waar hebt ge die dan opgedaan? In de wereld, in de droevigste aller uitvindingen en waardoor ik steeds gegaan ben met open oogen, En zooveel weet ik wel, dat ik nooit met hem bevriend zal ra ken. Wellicht is dat dan wederkeerig Met een slag zette Gerd het glas weer neer, waarin hij, vooroverbuigend, juist verdwijnen zou. H°eft hij zich dan onwelwillend over mij uitgelaten? König had reeds spijt van z'n woorden Wordt vervolgd.

De Soester | 1933 | | pagina 4