KALENDER Nieuws- en Advertentieblad VeidH-^nt Woensdag en Zaterdag Vernieuwing. DE BEGROOTING. DE PELIKAAN! 'ermoj Bekendmakingen Officieel r° Gemeenteraadsverslag No. 1 (Gegarandeerde «plaag 3000 exemplaren) Twee en Twintig - Jaargang Donderdag 4 Januari 1934 BUREAU voor ADMINISTRATIE! VAN WEEDESTRAAT7 - SOESTDIJK ADVERTENTIÊN EN INGEZONDEN STUKKEN WORDEN INGEWACHT TOT UITERLIJK DINSDAGS- EN VRIJDAGSMORGENS 10 u.a. h. BUREAU UIT8AVE: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ «.h. G. v. d. BOVENKAMP yr Special* -Vj-qIJK I >oelie> ADVERTENTIES1-5 REGELS 75CTS.. ELKE REGEL MEER 15 CTS. GROOTE LETTERS PLAATSRUIMTE, BIJ ABONNEM KORTING ABONNEMENTSPRIJS sasa— PER DRIE MAANDEN FRANCO PER POST REDACTIE- EN AOM.-ADRES: WEEDESTR. 7 - TEL 9E2 GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART 15 VAN DE AUTEURSWET 1912- (SI AAJ SbLAD No. 380) w HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van A. Bos, wonende Koninginnelaan 23 te Soest om op/in perceel, kadastraal bekenid in sectie H. "No. 5233 gelegen aan de Koninginnelaan een, slagerij met rookerij te mogen' oprich ten door hen is ingewilligd op 20 December 1933. Soest, 22 December 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Telkens wanneer een. nieuw jaar is ingezet en alle gerucht en ook de peinzensvolle stemming van de feestelijke jaarseinddugen is vervaagd, vragen we ons af, wat het in middels ingezette jaar voor ons in de toe komst verborgert houdt. Enne, zullen we profijt trekken uit de lessen; welke onze fouten in het verleden ons leerden, of zul len we op de oude manier doorgaan? Tja, dat is nu een gewetensvraag. Eerlijk gezegd gelooven we wel, dat de meesten van ons bij den aanvang van een nieuw jaar zich voornamen, beter hun best te doen. Natuurlijk, we hebben allerhande prachtige besluiten' genomen. Ja werkelijk, heel mooie besluiten. Miet die besluiten is werkelijk mets aan de hand. Jammer genoeg zijn ve len van ons die prachtige besluiten over een week of wat glad vergeten, en zoo zakken we weer terug in onze oude gewoonten, blijven dezelfde fouten maken. En, als er dan weer twaalf maanden' zijn voorbijge- jaagd een microscopisch kleine stip tijds in de eeuwigheid en. we gaan eens na hoe het innerlijk bij ons gesteld is, dan zien we dat er van de vernieuwing niet veel terecht is gekomen en dat we weinig beter zijn ge worden. En toch zijn er een massa kleine dingen, die we werkelijk wel te boven kunnen ko men en die zoo oneindig veel tot het alge meen welzijn, het geluk van den' naaste zouden bijdragen. Wat een prettige wereld zou het toch zijn, verzuchtte iemand o.i- langs, als iedereen, of al was het maar de meerderheid der menschen, nu eens ernstig probeerde niet over hun naasten te praten, tenzij het iets goeds was dat ze te zeggen hadden. Hoe fijn zou het zijn indien de men schen in de daden van anderen slechts motieven van vriendelijkheid en goeden wil probeerden te- zien, in fiaats van te den ken, dat ze erop uit zijn „er voor zich zelf uit te slaan wat ^e maar kunnen." Argwain, afgunst, humeurigheid en. hebzucht zijn de vijanden van geluk en de besluiten met eeni nieuw jaar behoorden deze te vervan gen door waarheid, vertrouwen, blijmoedig heid en vrijgevigheid. De vernieuwing onzer geestelijke idealen en van onze gedachten, waarvoor wij als bij algemeen besluit de laatste dagen van het jaar reserveeren, hoeft echter geenszins daartoe beperkt te blijven. We hoeven niet te denken, dat we een gelegenheid gemijt hebben, wanneer we onze gedachten, ons heele leven zulk een vernieuwing zouden, willen laten ondergaan, terwijl de Nieuw jaarsdag al lang voorbij is. Want het leven, wel het leven begint eiken dag opnieuw, eiken dag is er een nieuwe gelegenheid. Iemand heeft eens een boek geschreven dat heet „Het leven begint bij veertig jaar." Maar, om met een zeker publicist Leigh Mjtchell Hodges te spreken,, laten we er liever van maken: „Het leven begint eiken morgen." Of men nu twintig jaar is, of veertig of zestig; of men. geslaagd is, mis lukt of alleen maar heeft voortgemodderd; of gisteren nu vol zonneschijn of onweers wolken was, of een van die trieste dagen met heelemaal geen weer, het Leven be gint iederen nu>rgen! Leven is een dag vandaag. Alle voorbije dagen zijn weg en kunnen niet meer opnieuw geleefd wor den. Alle dagen die nog mogen komen voor J en mij liggen verhuld in het groote mysterie, en, voorzoover we weten, kan er wel eens heelemaal geen andere dag meer zijn voor U of voor mij. Daarom, deze dag, vandaag, is het Leven, en het leven begint daarin opnieuw. Er bestaat geen be paalde leeftijd of periode waarvan gezegd Kan worden: ,,Hier is nu de dageraad van 's levens dag." Vandaag is de dageraad van dien dag. Gebruik hem zoo goed ge kunt, of zooals ge verkiest. Het-is Uw leven en als ge er de voorkeur aan geeft het te ver prutsen of te verspillen, dan is dat Uw recht, ofschoon het onverstandig en weinig profijtelijk is. Hoe ge voorbije dagen ook gebruikt hebt, ge kunt eiken mor- geni heelemaal opnieuw beginnen, als ge wilt. Ge kunt dezen dag gebruiken om win sten van geest, hersens en hand uit het ver leden te consolideeren, of ge kunt hem ge- oruiken. om de grondslagen voor een nieuw levensgebouw te leggen. ^Elke nacht des le vens is een klove tusschen heden en het verleden. Elke morgen is de open deur na ïr een nieuwe-, wereld nieuwe horizonten, nieuwe doeleinden, nieuw pogen Want: het leven begint iederen morgen! Vernieuwing kan iederen morgen aanvan gen. FLORIS C. (Nadruk verboden). De heer Busch wil geen. algemeene be schouwingen houden, w.aartegen de heer Gasille echter bezwaar maakt. De heer Busch wil dan stemmen over zijn voorstel, waartegen de heer Gasille oponeert, dair z.i. de heer Busch het recht niet heeft hem het woord bij de begrooting te doem ontne men, welk recht zelfs de Raad niet eens heeft. De burgemeester geeft hierop het woord aan den heer Gasille. De heer Gasille zegt dan: Mijnheer de Voorzitter. Wederom moet ik er op wijzen, dat de aanbieding der begrooting weer op onwet tige wijze is geschied, in strijd met art. 238 der Gemeentewet. Zij is niet aan den Raad aangeboden, maar aan elk der raadsleden afzonderlijk thuis bezorgd. Ook ik verheug er mij over, dat de begrooting voor 1934 sluitend is gemaakt -zonder verhooging van belastingen, en zelfs zonder dat van de nog aanwezige reserve is gebruik gemaakt. Men moet daarbij echter niet uit het oog verliezen, dat het eeni zuiver huishoudelijke begrooting is, waarop niets voorkomt voor nieuwe werken, als verbetering van wegen, of van aanleg van nieuwe wegen, enzoovoort. Bovendien komt het mij voor, dat de begrootte bedragen van de opbrengst der verschillende belastingen hoog zijn, wat wel eenigszins in tegen spraak is met de schatting der bedragen van de schoolgelden! voor de verschillende scholen, die bij vorige jaren vergeleken» erg laag zijn. De bedragen in deze begrooting voor steun aan werkloozen en voor Maat schappelijk Hulpbetoon, uitgetrokken, lij ken mij, in vergelijking met de benoodigde gelden daartoe in 1932 en 1933 uitgegeven, te laag, en zullen naar mijne meening niet voldoende zijn. H!et is zeker noodzakelijk, dat een zeer zuinig beheer der gemeentegelden plaats heeft, daar er toch zeker nog niet van het einde van den tegenwoordigen crisis kan worden gesproken, verbetering is nog wer kelijk niet te bespeuren. Als wij het afgeloopen jaar beschouwen, dan kunnen wij niet zeggen, dat wij daarop met tevredenheid kunnen terugzien. De 2 groote werken, die daarin tot stand moesten worden gebracht, en nog wel in werkver schaffing, n.1. de wegenaanleg op het Hart en de tot standkoming van hetNatuurbad, aebben een treurig verloop gehad, en heb oen groote schade aan de gemeente vero >r- :aakt. Van beide werken is 't eindresultaat nog niet bekend, terwijl ze toch reeds in November en December 1932 zijn aangevan gen. De begrooting van het Natuurbad van i 50.000, is met minstens f 60.000 overschre den, terwijl nog moet worden aangevangen met de noodzakelijke verbetering van en kele groote gebreken in det\ aanleg. Ain een commissie uit den Raad is .een onder hoek opgedragen, naar de oorzaken van die groote financieele kostenoverschrijding, maar die commissie is nog niet gereed met naar werk. Deze commissie werd in de Raadsvergadering van 22 Mei 1933 be noemd, en werd eerst in September d.a.v. voor de eerste maal opgeroepent Het zal wel blijken* dat het voornamelijk aan den dienst van Openbare Werken te wijten is, dat beide bovengenoemde werken zoo'n treurig beeld vertoonen, maar toch zijn naar mijne meening Burgemeester en Weth. mede schuldig. Een flinke reorganisatie van den) dienst van Openb. Werken is hoogst noodzakelijk, en was ons reeds toegezegd bij deze begroo ting. Dat dit niet is geschied, heeft echter een begrijpelijke reden, door het ontslag nemen van het raadslid van Duren als wet houder. Daardoor was het noodzakelijk, dat in November 1.1. een nieuwe wethouder geko zen moest worden. Zooals te verwachten was, hebben de 8 rechtsche raadsleden het raadslid van Klooster (daartoe gekozen, niettegenstaande het hun zeer goed bekend was, dat de overige raadsleden dit in geen geval wemschten, en dat er werkelijk alle reden bestond, om dat raadslid niet tot wet houder der gemeente te kiezen. In de raadsvergadering op September 1927 werden door het toenmalige raadslid van Doorne vier beschuldigingen tegen het raadslid van Klooster ingebracht, waaruit zou blijkeni, dat het raadslid van Klooster niet het vertrouwen van den Raad kan en mag hebben, om in het dagelijksch bestuur der gemeente zitting te nemen. Er werd in die vergadering een commissie benoemd om deze beschuldiging u te onderzoeken, en op 31 October 1931 heeft deze commissie haiar rapport uitgebracht. De eindconclu sie, waartoe deze commissie gekomen is, is de navolgende: „Uit het vorengaande blijkt, dat de „grondbelangen van den) heer van Klooster „en van zijn vrienden voor hem geleid heb- „ben tot conflicten, en au gezien het groot „grondbezit van den hc-er van Klooster in „deze gemeente, en derhalve de groote en „talrijke grondbelangen, welke hij hier „heeft, en welke zijne \rienden hebben, en „welke hij, volgens ei^en verklaring, zal „blijven behartigen, acht de Commissie het „in het belang van de gqpieente, dat de heer „van Klooster, ter vermijding van conflic ten geen wethouderszttel inneemt." was geteekend: G. Deketh W. H. C. Doorman G. J. Grootewal de Bruyn. de heer Koenders on'hield zich van me de onderteekening, als benoemd wethouder. De in die eindconclusie genoemde rede nen, om deni heer v. Klooster niet tot weth. aan te wijzen, gelden nog onverminderd, en acht ik het een groote fout van die raadsleden, die het raadslid van Klooster tot Wethouder gekozen, hebben, waardoor het aanzien van den R lad is geschaad. Het is geenszins mijne bedoeling thans den nieuwen wethouder^te gaan tegenwer ken in zijn arbeid. Ik wensch mijn mandaat als raadslid steeds te blijven vervullen, zoo goed het mij mogelijk i-y door mijne mede werking te verleerien iain alles, wat in het belang der gemeente is, ongeacht den per soon, die mijne medewerking vraagt, of noodig heeft. Zooals ik reeds in een besloten, vergade ring van den Raad heb ter sprake gebracht, komt het mij gewenscht voor aan den Ge meente-ontvanger die in Augustus den leef tijd van 65 jaren heeft bereikt, ontslag te verleenen. Dit is vooral in het financieel be lang der gemeente noodig, daar een nieuw te benoemen ontvanger niet het hoogste tractement geniet, en bovendien de volle dige geschiktheid moet bezitten, om dit functie geheel te vervullen. De thans werk ^ame hulpkracht komt daardoor te verval len, wat een groote besparing voor de ge meente is. Ook bij het Rijk, bij de Provin ciale besturen, eng. en bij groote particulie re instellingen acht men het dringend noo dig, dat de ambtenaren, bij het bereiken van den tot pensioengerechtigden leeftijd, worden ontslagen, om ook de jongeren een kans te geven tot het vervullen van een be trekking, em vooral ook ter besparing van kosten. Ik breng hier gaarne aan den Ge meerKte-ontvanger mijn lof en hulde voor de goede wijze, waarop hij gedurende vele jaren zijn betrekking naar zijn beste krach ten heeft vervuld. Burgem. en Wethouders geef ik in overweging, en verzoek ik zoo spoedig dit mogelijk is, een voordracht Jaartoe aan den Raad te doen. De heer de Bruyn wil de zaak van de andere zijde belichten. De conclusie van hei aangehaalde rapport is zeer vaag en wil '.eggen, dat er eigenlijk niets positiefs ten nadeele van den heer van Klooster is ge vonden, van al datgene wat een zeker blad >p instignatie van een zeker persoon in de- se gemeente heeft gepubliceerd; van dat al les is heelemaal niets komen vast te staan Daarom heeft de conclusie slechts zich be .>aald tot de grond-zaak. Daarenboven was iet een heel anderen tijd dan thans. Al mo ge men nu ook twijfel koesteren, of in het verleden het belang van de gemeente door len betrokkenen wel steeds vcldoende is behartigd, in de laatste 6 jaar is overtui gend gebleken; dat hij zeer veel voor de gemeente heeft gedaan. Laten de heeren, die zooveel critiek geven maar eens in eigen boezem kijken en» dan zien naar den per soon van den wethouder die ze ons op den hals geschoven hebben. De heer van Klooster heeft altijd op de bres gestaan voor de gemeentebelangen. Ten sterkste protesteert spr. er tegenk dat thans actie tegen hem wordt gevoerd. Juist de andere wethouder is gebleken niet de juiste man op de juiste plaats te zijn. Inderdaad worden bij deze begrooting niet veel groote werken voorgesteld, doch ook belastingverhoogingen blijyen uit. Ver schillende inkomstenramingen» zijn inder daad laag, doch ook de uitgaven voor werk loozen zijn zeer laag geraamd. De post on voorzien moet noodzakelijk hooger wor den. Mej. Funke breekt alsnog een lans voor toekenning van subsidie aan de Nederl. Vereeniging voor afschaffing van alcohol houdende dranken, en wil ter bestrijding van het alcoholisme en om te waken voor de zedelijke levenswaarde alsnog subsidie toekennen. De heer Busch spreekt er zijn spijt over uit, dat men niet het minste vertrouwen in elkander heeft. Alles wat is geweest moet men plaatsen boven de persoonlijke in zichten. De Vrede op Aarde moet van bin nen uit komen, ook hier in den Raad. Wij moeten, ons zelve gaan zien. als wethouder gestemd, maar nu hij be noemd is, staat hij achter hem. In de laat ste 6 jaar is de heer van Klooster een re presentant gebleken, die genoemd mag wor den. Men moet elkander thans vriendschap pelijk de hand reiken en de. critiek nimmer persoonlijk doen worden met de bedoeling personen te kwetsen. De oude zaak is af gedaan en aan den kant en spr. hoppt, dat in een kleine Raad als hier ook in de toe komst onderling vertrouwen mag wonen. De heer van Dam acht het zich een eer te hebben kunnen medewerken tot de ver kiezing van den heer van Klooster, waar van voldoende is gebleken, dat hij de rech te man was op de rechte plaats. De heer Endendijk meent, dat men een andere roeping heeft dan elkander onaan genaam te zijn, doch ziet in den) laatsten tijd een beteie mentaliteit in den Raad groeien. Pijnlijke dingen als salarisverla ging en belastingverhooging zien wij in c>oest niet. Men moet dat optimisme goed laten uitkomen, daar Soest daardoor een geschikte plaats voor vestiging wordt. Veel menschen hebben» hier een vast pensioen en geen kleine kinderen waardoor de ra ming van de belastingopbrengst f 4U00. nooger kon zijn dan verleden jaar, doch de schoolgeldopbrengst laag. Soest heeft zeer lage belastingen en de gunstige fir, 'Aieele toestand naar buiten moet als reclai.iê^voor vestiging worden gereclameerd. Als woord voerder der A.R. Raadsfractie heeft spr. nog 2 wenschen n.1. wederinvoering van het Overheidsgebed bij deni aanvang der Raadsvergaderingen en sluiting van het Na tuurbad op Zondag. Overigens is spr. met de huidige begrooting nog al ingenomen. De heer Grootewal juicht van harte toe, dat in den laatsten tijd een verandering ten goede is gekomen' in de behandeling der ge meentezaken. De besprekingen in commis sies verloopert veel vlotter en gemakkelij ker dan de openbare raadsvergaderingen, daar men elkander in klein verband beter kan begrijpen en tvaardeeren. De afschei ding tusschen links en rechts kan spr. nog altijd niet begrijpen, daar hij alleen zake lijke belangen wil behartigen en geen prin- cipieele. Spr. hoopt dat op den ingeslagen "Wg zal v oi den voortgegaan en is verblijd me deze sluitende begrooting, waar door onderling overleg veel is bereid. De heer Nooder zal zijn sanctie geven: aan ien finantieelen opzet. Arbeiderstoestanden verbeteren is thans moeilijk, daar men vast geklonken zit aan de regeering. Spr. hoopt, dat niemand de dupe zal worden» van het a.s. ontwerp inzake salarisherziening. De kosten voor Maatschappelijk Hulpbetoon zijn laag, doch daarnaast zijn veel kosten 11 aar posten van arbeidsloon overgeheveld. Als die werken worden uitgevoerd, is er bij jpr. een zekere voldoening. De heer de Nies is verblijd, dat het ab- ientisme der Raadsleden tot nul is gena derd. Spr. betreurt het echter, dat men in Jen heer Nooder en hem blijkbaar niet het volle vertrouwen stelt, juist als arbeiders afgevaardigden, wat blijkt uit de bezetting van de verschillende commissies. Hij hoopt daarin verbtering voor de toekomst eni dan meer vertrouwen." De burgemeester beantwoordt de spre kers. Het is hem aangenaam geen principi ële bezwaren te hebben gehoord. Door de gewisselde stukken is de nieuwsgierigheid van velen bevredigd en» pijnlijke verrassin gen vandaag zullen wel zijn uitgesloten. tV>enschen blijven er natuurlijk altijd. Groo te werken zijn kapitaalsuitgaven, waarvoor .iet crediet reeds is verleend of later nog aangevraagd wordt. Bij de steunregeling moet men de posten voor arbeidsloon be trekken, die daarmede verband houden. In derdaad zal in 1934 een zeer zuinig beheer worden gevoerd waartoe spr. de volle me dewerking inroept: De post onvoorzien is inderdaad niet groot, wat echter een prik kel zal zijn voor zuinigheid. De reorganisa tie bij O.W. kon thans niet reeds worden voorgebracht door de optreding van den nieuwen Wethouder. Het spijt spr. dat thans wederom de Wethoudersverkiezing naar .oren is gebracht op grond van een ver klaring uit 1927, die op den keper be schouwt niet veel zegt. De punten waren niet van dien aard, dat ernstige bezwaren waren gebleken en daarom heeft de con clusie die bezwaren dan ook niet genoemd, doch slechts de grondbelangen naar voren gebracht. Laat men liever maar eens af wachten, wat de nieuwe wethouder beoogt en doet, wat tot dusverre de volle sympa thie van spr. heeft. In een 4-jarige periode van een ande'ren wethouder, is ook niets verkeerds gebleken uit dien tijd. Al moge misschien» vroeger enkele excessen zijn ge bleken, in de toekomst staat vast, dat ze niet meer plaats hebben. De belastingopbrengst is in Soest vrij vast, door de vele vaste inkomens en pen sioenen en loopt nog steeds omhoog, waar door een zekere stabiliteit is ontstaan. Rij ke gemeenten zitten in den put, doch Soest is een gemeente waar men door de geschct-, ste omstandigheden niet zoo bang behoeft te zijn. De ramingen van den Inspecteur der Be lastingen zijn altijd krap. Ten aanzien van dert gemeente-ontvangci, die 65 jaar is, zal worden nagegaan of het ambtenaren-reglement op hem van toepas sing is, dan wel andere regelen. Na over weging van een en ander zal dit punt naar voren worden gebracht. Wat de subsidies aan Vereenigingen tegen drankmisbruik aangaat wil spr. volstaan met subsidie aan de groote internationale vereen. I.O.G.T. De lelikaan! De Pelikaan! Wie, die thans niet zou weten, Wat met dat woordje wordt bedoeld, Nu ieder voor zichzelve voelt: „Dat zal ik nooit vergeten!" De Pelikaan! De Pelikaan! Die groote wondervogel! Die, in record-tijd, reis volbracht, Vóór kort onmogelijk geacht, En snel gelijk een kogel! De Pelikaan! De Pelikaan! Wie, die ze niet zou eeren, De helden uit die vliegmachien, Die héél de wereld lieten zien, Wat „Holland" kan presteereni De Pelikaan! De Pelikaan! Van „Schiphol" weggestoven! Vier dagen ruim: Batavia! Vier dagen weer: in Patria! 't Is haast niet te gelooven! De Pelikaan! De Pelikaan! In blijde medeleven, Heeft Hare Majesteit den Kring: Soer, Smirnoff, Grosfeld, Beukering, Tot „ridders" thans verheven! De Pelikaan! De Pelikaan! Gansch Nêerland is tevreden; Wij voelen het maar al te goed: Nog stroomt door ons het heldenbloed, Uit dapper, groot verleden! AD REM. Nadruk verboden. Met de salarisherziening zal spoed worden betracht. Van systematische achteruitzet ting der S.D.A.P.-ers is geen sprake. Hierna wordt de vergaderingtel2.40 uur geschorst tct des namiddags 2 uur. Na heropening te ruim 2 uur blijkt dat inmiddels ter vergadering is verschenen den heer v. d. Berg. Allereerst deelt de Burgemeester mede dat het Raadsbesluit tot verstrekking van een Kerstgave van f 2.50 in zooverre is ge wijzigd, dat de Miinister heeft toegestaan uit te keeren 25 van het wekelijksche steunbedrag. Daardoor is een grooter cre diet noodig geweest, dat thans wordt ge- --anctionneerd. De begrooting van het Grondbedrijf wordt hierna behandeld en zonder -discus sie of stemming aangenomen. Ditzelfde geschiedt met de begrooting voor het Wegenfonds, waarbij tevens de kosten van aanleg en onderhoud opnieuw voor 1934 worden vastgesteld. Bij de begrooting voor hetGasbedrijf wijst de heer Gasille er op, dat het tekort van f 7000 is weggewerkt door verlaging van het afschrijvingspercentage der gasmeters van 10 op 6. De heer de Nies wil een betere salariee- ring voor den meteropnemer-geldophaler. De burgemeester constateert dat dus thans tevens het besluit wordt genomen de afschrijvingspercentages te verlagen. De heer Gasille zou liever meteen ook het afschrijvingspercentage voor de gron den willen verlagen van 2% tot 1 doch de heer van Duren vindt dat gevaar lijk, daar men al genoeg last zal hebben de verlaagde afschrijving op de gasmeters er door te krijgen. De heer van Klooster meent, dat we voor de gasmeters sterk staan, daar in ge heel Utrecht minder wordt afgeschreven 1934 Het nieuwe jaar is in aan gevangen. Er zal dus weer een nieuwe aan den wand dienen te komen. Heden ontvingen wij een zeer uitgebreide collectie, o.a.: Film, Krüseman, Boon, Ons Eigen Land, Elf Provinciën, Sport, Kunst, Engalsche, Kantoor- e. a. Kalenders. Losse Blokken, o.a. Woudbloemen. Maakt thans Uwe keuze N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, v. Weedestraat 7 Spr. heeft niet op den heervan Klooster daar anders de grens niet is te trekken.

De Soester | 1934 | | pagina 1