Wenscht U O -^Plaatse lijk Nieuws^O Soesterberg „KWALIT£ITS"-werk g Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 dan in Soe&t. slechts in een gemeente even veel. Verlaging van het afschrijvingsper centage voor de gronden, staat veel minder" sterk. De. begrooting van het Gasbedrijf vrgrdt hierna aangenomen. Aan de orde i-> de begrooting van Maat schappelijk Hulpbetoon. De heer Busch. wil menschen boven'^e 60 jaar niet meer laten werken. l^r-heer Gasille zegt, dat velen boven Ar 60 jaar zelf verzocht hebben te mogen werken, wat zij liever deden, dan alleen steun ontvangen. Spr. zou deze raenechen niet van het werk willen afhouden. Indi werkkrachten worden gevraagd, zou men ik^eerst de jongsten aan het werk kun nen zetten. De begrooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon wordt hierna aangenomen. Aan de orde komt dan De Gemeentebe grooting-zelf. Allereerst de Uitgaven. De heer de Bruyn vraagt naar de lagt post schrijfloonen. Hem wordt geantwoord dat daarin vroeger waren betrokken de jaar wedden van de hulpbode en van de typiste- Voorts wijst spr. op de hooge K.M.-prijs bij het gebruik maken der politieauto. De heer Grootewal maakt bezwaren tegen het chauf feur-spelen van den Majoor van Politie. Dat is veel te duur; de heer de Bruyn heeft dit punt vroeger al aangeroerd, waarop d< burgemeester toezegt, dat voortaan een ge woon gemeente-chauffeur de wagen zal be sturen. Bij de belooningen voor de politie wijst de heer Endendijk er op, dat als deze dure chauffeur weer geheel ter beschikkin komt van de politie, men geen nieuwe agent noodig heeft. Tegen aanstelling van eetj klerk heeft spr. geen bezwaar. De heer Busch wil de agentert meer de straat opsturen. Een agent er bij doet niets af. De heer v. Klooster zegt, dat buitenstaan ders moeilijk de noodzakelijkheid kunnen beoordeelen. De heer Busch vindt het toch al te dwaas dat een Inspecteur, een Ma joor, een Brigadier, een agent in de wacht en een klerk, met zijn vijven maar altijd op het bureau zitten. Zulke toestanden ko men zelfs op de grootste bureaux niet voor. Als een bepaald politieman maar eens minder voor zijn eigen organisatie op s.fa'p ging, was dat ook voor de gemeente bete De heer Grootewal zegt dat al die stapels werk voor den. klerk zijn en dat men een nieuwen agent dus best kan missen-. De heer de Nies wil het administratieve^ werk door den Majoor of Brigadier laten^ doen. De burgemeester heeft den nieuwen ageiït bepaald noodig en kan anders onmogelijk de. 48-urige werkweek bij de indeeling handhaven. Hem ontbreekt daartoe steeds des nachts een kracht. Spr. houdt zich voor verder te handelen in deze als hij nader zal bepalen en blijft den nieuwen agent eischem De heer Busch zegt dat de organisatie ondeugdelijk is en zou verbeteren als de Inspecteur Commissaris werd. 11UU proces sen-verbaal van 12 agenten in 1 jaar is echter veel te veel en 5 menschen óp net bureau is ook onnoodig. De politie hier kost f 45000 en dat is veel te hoog. Na re- en dupliek wordt het voorstel tot" aanstelling van een nieuwen agent ver worpen met 4 tegen 11 stemmen. Vopr stemden de heeren Hornsveld, van Duren, Lodeesen en van Klooster. Het voorstel tot aanstelling van een klerk wordt aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Berg epjj Nooder. Bij het Onderhoud der Brandblusch- eu^; Reddingsmiddelen maakt de heer de Bruyn bezwaar tegen de f 1000 voor de vrijwillig^' Brandweer van Soest en wil dit op f 750. stellen. In verhouding doet Soesterberg het veel goedkooper en spr. heeft den indruk, dat er royaal genoteerd is. Ook zijn -er turntoestellen aangekocht. De gasverwar- ming is bovendien ontzettend duur. De heer Busch meent, dat alles naar be- hooren wordt behartigd en wil niet be knibbelen. De menschen geven zich dag en nacht vrijwillig, soms langen tijd bij hei en hooibranden en, daarvoor moet men waardeering hebben* zelfs al zou dat ï'u eens een f 100.meer kosten, dan wel licht precies verantwoord is. De heer Gasille wijst op de verhouding der inwoners van Soesterberg en Soest, 20ÖO tegen 13000, wat dus ruim is 1 6 en zeker geen 1 3. f 0.60 per uur is niet te hopg als men rekent dag, nacht en Zondag door elkaar heert. De burgemeester zegt dat een overschot in>een reservefonds wordt gestort óm ie kunnen; bijpassen in dure jaren. De heer van Dam zegt dat men in Soes terberg er gemakkelijk met 10 uur per week komt en na uitrukken in x/i uur klaar is-; 28 uur per week voor Soest acht spr. over dreven. De heer van Dam ziet iets geheimzinnigs in-de besteding der gelden, zou het bedrag nu'willen laten, doch eens in een andere ge meente informeeren. Nadat meerdere leden nog het woord hierover hebben gevoerd en verschillende- puil ten nog naar voren zijn gekomen, wordt tenslotte besloten dit jaar f 1000 voor het onderhoud te verleenen, doch aan B. en W. op-te dragen op een bepaald oogenblik in- za£e te vragen van de boeken en wijze van besteding der gelden om daarmede dan een voTgend jaar rekening te kunnen houden; Bij de Straatverlichting vraagt de heer Busch inschakeling der plaatselijke leveran ciers bij de levering der lampen, wat echter moeilijk blijkt te gaan. Bij het onderhoud der Politieauto acht de heer Grootewal het bedrag veel te hoog erf: wil alles eens nauwkeurig doen nagaan. Bij de kosten voor den Keuringsdienst bepleit de heer v. d. Berg verhooging van f 400 tot f 500, alleen voor dit jaar van de vergoeding voor den hulpkeurmeester, §vc- gens gebruik van zijn snelvervoermid<*l. Er blijkt, dat dit voorstel de bedrfeting heeft, gemaakte tekorten in vorige jaren te dekken, f 400L— .Yóor dit jaar wordt vol-^ doende geacht en als er een aanvrage'tot dekking van dat tekort rfiöcht inkomen zal het punt nader worden overwogen. Bij de subsidie voor drankbestrijding; vraagt de heer Endendijk f 25.voor d Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. Ook Mej. Fun- ke wil deze subsidie verleenen, liefst f 45. ^Dc heer Busch wil een totaal-bedrag ter beschikking stellen en verdeelen onder de er voorop aanmerking komende organisa ties. Na eenïge discussie wordt het voo^' stel om deze f 25.subsidie te verleey na bestrijding door den burgemeester worpen met 1 tegen 11 stemmen. \i =>idie stemden Mej. Funke en. Nooder, de Nies en Endend Bij de uitkómsten der va| ecnigingen dringt.de hetf ad" het mes er maar in terwijl de heer Gasille wijst o Rfe. SR van f 20165. Ook de«heer Ho. wil de woningen verkoopen en der >nemen. Besloten word betreffende commis sie van Onderzoek eens spoedig bij eerf te roepen. Zij bestaat reeds ongeveer een jaar, en nog niet bijeen geweest. De heer Nooder vsaagt bij het onderhoud van straten naar de verbetering van het gedeelte van de Soesterbergschestraat. Hem wordt door den heer van Klooster verteld, dat het bewuste rijwielpad f 16000 zal kosten en dus veel te duur is, terwijl verbetering \an het stuk Soestduinen-Soes- terberg binnenkort aan de orde komt. Bij het Onderhoud voor Plantsoenen maakt de heer Gasille bezwaar tegen d> hooge kosten daarvoor en verzoekt zuini ger behandeling. Bij de aankoop van materialen voor het magazijn ad f 40.000 vraagt de heer Ga sille vermindering voor het volgend jaar, daar weinig meer in eigen beheer wordt uitgevoerd. Bij de subsidie aan Turnclubs verzoekt de heer Busch de Vereenigingen niet te overvallen en speciaal E-S.V.A.C. niet, daar dit de eenige vereeniging zal zijn die waar schijnlijk net geen 75 leden onder de 21 jaar heeft en daardoor krachtens de nieuwe regeling algeheel van subsidie zou zijn ver stoken. Dc burgemeester zegt dat bij E.S.V.A.C. voetbal hoofdzaak en athletiek bijzaak is, doch is genegen de subsidie voor E.S.V.A.C. eventueel wederom afzonderlijk in den Raad te brengen indien onverhoopt mocht blijken, dat E.S.V.A.C. door de nieuwe re geling geheel buiten de subsidie zou val lep. Met deze toezegging wordt de post subsidie aan Turnclubs aangenomen. Bij de ondersteuning aan werkeloozen vraagt de _cr Busch maatregelen, tegen demoralisatie, die in overweging zullen worden genomen. Bij de leges voor bouwvergunning ver zoekt de heer Busch bepalingen, dat in den vervolge voor elke woning en voor élk blok van woningen de leges afzonderlijk zal moeien worden betaald, zoodat de bou wers niet meer een f 150.— aan-leges kun- mSi verdienen, door hun aanvrage met tee- kening voor eeru groot aantal woningen te gelijk in te dienen. Hiervoor is wijziging der legesverordening noodig, welke wijzi ging in uitzicht wordt gesteld. Bij de vacantietoelagen 'voor werklieden zegt dc burgemeester, dat in het georgani seerde overleg is voorgesteld dit jaar 1/3 van die toeslag te geven, waartegenover de organisaties dan zouden, berusten in gehee- le ^afschaffing voor het vervolg. B. en W. meenen echter, dat thans reeds definitief dien toeslag moet worden afgeschaft. De lieer Busch wil het georganiseerde overleg niet weder voor den kop stooten, vooral niet, omdat menl daar thans in prin cipe met afschaffing is accoord gegaan. De heer Endendijk beaamt dit en wil dit jaar dus 1/3 gevem. De heer van Duren merkt op, dat de Com missie met het voorstel van 1/3 voor dit jaar en verder niet, is medegegaan. Ten Hotte wordt z.h.s. aldus besloten. Bij de distributie van rundvleesch klaagt de heer de Nies over het geringe vetgehal te van het vleesch, dat overigens zeer goed is. Hij wenscht tevens dus een goedkoope vetdistributie. Het geringe vetgehalte zal onder de aandacht van den Minister wor den gebracht. Bij de belasting op vermakelijkheden vraagt de heer de Bruyn voortaan voorstel- ngen voor communistische propaganda niet meer toe te laten. De burgemeester is in dat soort dingen altijd voorzichtig. Bij de minste opruiing wordt de voorstelling verboden, doch als eefe min of meer communistische vereeni ging een propaganda-voorstelling geeft, waaraan niets opruiends is, bestaat daar toch geen bezwaar tegen. Pe heer Nooder merkt op, dat de ver toonde film toch door de Rijkskeurings commissie was goedgekeurd. Hij bepleit met klem handhaving van de vrije meenings- uiting, van de vrijheid, (beweging en ge lach). De heer Gasille: ..Volkomen met U eens, die vrijheid is ons hoogste goed'' (daverend gelach). De heer Endendijk vraagt, waarom dan aan het anti-communistisch verbond e-jn voorstelling is geweigerd. De burgemeester zegt, dat hij slechts heeft verboden vertoo ning van eenige zeer afzichtelijke plaatjes, die werkelijk ontoelaatbaar waren en geen enkel nut hadden. De heer Busch vreest voor een niet ob jecticf optreden. Men zal te veel gaan zien van wie een voorstelling uitgaat, dan naar den inhoud. Spr. waarschuwt daartegen. Geen enkele wet verbiedt tot dusverre com munistische propaganda, zoolang die niet opruiend is. Op voorstel van den heer Gasille wordt hierna besloten de ontvangsten en uitgaven van den kapitaaldienst in hun geheel con form het voorstel aan te nemen, daar daar over toch geen opmerkingen zullen kunnen worden gemaakt, welk voorstel z.h.s. wordt aangenomen. De post Onvooiziene Uitgaven is door de verschillende wijzigingen gekomen op f 23.317.84, waarvan 'n bedrag v. f 14.541.21 zal gereserveerd worden voor bijzondere doeleinden, zaoddt als gewoon onvoorzien resteert een bedrag van f 12.815.60. De geheele begrooting wordt z.h.s. aan genomen. Daa.rna is aan de orde de RONDVRAAG. De heer de Nies vraagt naar den brand- dez^' xrfg komt den voorzitter een wf oijzonderen dank toe. Spreker „Aet college en de raadsleden een geheid van het jaar en een goed be- •burgemeester verzoekt de machtiging A den Raad zoo noodig enkele onderge Peniktc wijzigingen in de cijfers te mogtn aanbrengen, indien zou blijken bij nareke ning, dat deze nog noodig zijn. In een nota van wijziging zullen die eventueele ver schillen dan aan de leden worden toegezon den. De gevraagde machtiging wordt vei leend. Ten slotte wenscht spr. allen een za'i^ uiteinde en een goed begin, daarbij de hoop uitsprekende, dat 1934 veel goeds voor de gemeente moge brengen; De vergadering wordt hierna te ongeveer 5 uur gesloten. jrfóftpcffiig ïop.r den sterfntrekkenden. 'De burgemeester antwoordt, dat die door de Regeering is geweigerd. De heer Busch complimenteert het colle ge van B. en, W. met de vlotte'behandeling en aanneming dezer begrooting. Hij hoopt Vöör het vervolg nog mooiere complimenten te kunnen maken. Ook voor de leiding in ONTVREEMDING UIT EXPEDITIE AUTO'S. I en nadeele van den expediteur S. uit Soest zijn uit diens vrachtauto, gedurende een oogenblik, dat die even onbeheerd voor eerf huis nabij de. Laanstraat stond, ont vreemd 38 kokers met Flux. Ten nadeele van den expediteur V. uit H sum is op soortgelijk wijze ontvreemd een vat met 60 Liter jenever, alles nog in het oude jaar. Naar deze diefstallen is door de politie terstond een onderzoek ingesteld, dat nog loopende is. OVERTREDING WAPENWET. Tegen een, inwoner dezer gemeente is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het zonder de vereischte vergun ning dragen van een wapenstok in-het open baar. De wapenstok is in beslag genomen. ELECTRISCHE BUITENLAMPEN ONTVREEMD. Van enkele perceelen aan de Juliana- straat zijn Zaterdag j.1. de electrische lam pen, die in de buitenlichten voor de deur aanwezig waren, ontvreemd. AANRIJDING. Zaterdag heeft op den hoek van de Wal deck Pyrmontlaan en de Nassaulaan een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe- uit Rotterdam en de 72-jarige wielrijder M. uit Soest. De bestuurder van den auto reed eerst de Nassaulaan in, doch daarna weder terug, achteruit, waardoor de wielrijder werd ge grepen. Hij zelf kwam er nog al goed af, doch zijn rijwiel werd vernield. SOESTER SCHAAKCLUB. Opgericht 14 Nov. 1922. De Simultaan-Seance welke de Voorzit ter van bovengenoemde club, de Heer 1\. Schrcuder op den 2e Kerstdag heeft gehou den, kan als zeer geslaagd (zoowel voor de club als simultaanspeler) worden be schouwd. Nadat de heer de Zoete een woord van welkom richtte tot de aanwezigen en in zonderheid den heer Schreuder zijn dank bracht voor al den ijver aan de club be toond, zette spr. het doel van deze propa ganda uiteen, namelijk het aanwinnen van nieuwe leden. Spr. verwacht dan ook dat de aanwezige belangstellenden als lid van de club zullen toetreden. Hierna kreeg de heer de Regt gelegen heid om de algemeenc regels voor dezen Simultaan-seance aan de deelnemers mede te deelen. 'Prijzen waren1 beschikbaar ge steld voor hen die" de partij kan winnen, niet wanneer door. een blunder de partij cadeau werd gegeven. Hierdoor was notec.- ren verplichtend. Daarna begon de heer Schreuder om half drie tegen 21 borden (2 Dames en 19 Hee ren) den strijd, waarvan om 4.15 uur het eerste slachtoffer zijn koning op het bord omlegde: na ongeveer een uur volgden 4 dit voorbeeld; om 7.30 uur was deze strijd ten einde, en kon als uitslag medegedeeld worden dat de heer Schreuder 12 partijen had gewonnen, 4 verloren tegen de heeren; J. P. Hoek, J. Wickel, S. de Zoete, M. W. Luypen, waarvan alleen aan den eerstge noemde een prijs kan toegekend worden; de 3 andere heeren wonnen hun partij door een blunder van den Simultaanspeler. Re mise maakte nog de heeren J. C. Thomasze, A. Ahaus, J. Drost, C. de Jong en R. A. Amelunxen. Als bijzonderheid kan nog gemeld wor den, dat de heeren Drost, Timmer en, C. P. Amelunxen een extra prijs beschikbaar stelden. De heer J. Th. Hoek kan gratis zijn foto laten maken bij het Atelier-Drost, Steenhofstraat 56. Als nieuwe candidaat- leden werden ingeschreven de Heeren1: J. J. Plemper van Balen, Steenhofstraat 35; M. WJ. Luypen, Steenhofstraat 28, beiden te Soest en de heer C. de Jong, Sumatra- straat 12, Baarn. De Soester Schaakclub kan dus met ge noegen op dezen Schaakkerstdag terug zien, en de heer Schreuder op zijn behaald suc ces. INBRAKEN. In den nacht van Zaterdag 30 op Zondag 31 December is ingebroken in twee villa's aan de van Lijndenlaan te Soestduinen, terwijl de bewoners ervan tijdelijk niet thuis waren. De inbrekers zijn binnen gekomen door verbreking van ruiten en hebben de geheele boel binnen grondig onderste ho ven gehaald. Alleen eenig geld wordt ver mist. Het politieonderzoek is nog loopende. BALDADIGHEID. In den Oudejaarsavond hebben enkele baldadige jongenis de misplaatste aardigheid gehad vuurwerk te werpen in de brieven bussen van eenige perceelen aan de Ko- ninginnelaan. De politie kwam hen aldra op het spoor en stak een stokje voor hun ver dere plannen. Zij zijn deswege èn door de politie èn door hun ouders zeer ernstig on derholden. OUDEJAARSAVOND-RUZIE. Op Oudejaarsavond vervoegden zich aan het café aan de Nieuwstraat van dm heer H. eenige personen, die 25 fleschjes bier wilden, koopetv, blijkbaar om daarmede de" jaarswisseling te vieren en geld vertoon den, om te betalen. Toen zij de fleschjes echter in ontvangst hadden genomen, wil den zij zonder betaling vertrekken, iets, wat de caféhouder hun echter wilde beletten. Hierdoor ontstond twist, waarbij een der heeren zelfs een mes te voorschijn haalde en daarmede dreigde. In dienzelfden avond zijn alhier aange houden de Soesters V. en S., van wie was gebleken, dat zij de bewuste bezoekers wa ren. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt en eerst den volgenden morgen zijn zij we der los gelaten. Van hun voorgenomen vie ring der jaarwisseling in vreugde en nat tigheid op kosten van den caféhouder, is dus wel niet veel gekomen! BOTSING. Op den avond van Nieuwjaarsdag stond een vrachtauto, bestuurd door v. D. uit Amersfoort stil ter rechterzijde van de Steenhofstraat, toen vanuit de richting Amersfoort een luxe-auto, bestuurd door den heer v. d. \V. naderde. Deze laatste be merkte de stilstaande vrachtauto te laat, naar hij later opgaf, wijl deze niet was voorzien van een brandend achterlicht. De bestuurder der vrachtauto gaf toe, dat hij na stilstaan van zijn wagen het achterlicht niet had laten branden, daar hij meende, dat zijn wagen reeds meer dan voldoende in het licht stond voor den winkel. De Vlijt. Beide motorrijtuigen werden bescha digd. De schade zal waarschijnlijk onderling worden geregeld. XIV. VERSTREKKING VAN KERST GESCHENKEN. De heer J. G. Drewes, secretariss van het Comité ter verstrekking van Kerstgeschen ken aan behoeftige Soesterbergers van alle gezindten, deelt ons het volgende mede: Dank zij de medewerking van velen, is de wederopvoering der Brandweer-Revue te Soesterberg, ten bate van de verstrekking van Kerstgeschenken aan behoeftige So.s- „Smirnoff Soer Grosfeld en van Beukering akkere Pelikaan-bemanning Saluut Ik weet wel, dat het weinig zin heeft voor jullie, om in dit Meteoortje mijn izag voor zulke kerels uit één stuk als ju je uit te drukken. Maar mocht één van ju. ie net eens lezen, weet dan dat ik geen sp.ech ai- steek, geen „enkel woord" van warme hulde" breng, alléén maar denk: „Kerels' Nederlandsche luchtreuzen! Nederlanders? Ja eerst na deze prestatie is iets ontvonkt in mijn hart, dat tot nu toe niet nationaal klopte. Nu ben ik'trotschnu zou ik ieder, die jullie prestatie afbreuk zou wil len doen, op zijn snuit slaan. Weet je. Smirnoff, Soer, van Beuken ig en Grosfeld, men praat zooveel over natio nale éénheid, men noemt zich zoo graag na tionalist en men doet zoo vaak alsof nun de natie groot maakt. Dèt was een nationale daad. Dat noemde één van jullie „plicht". Ik schaam me, dat wij hier op den beganen grond, rechten wil len en geen plicht! Vrouwen willen rechten van den man. Arbeiders willen rechten van den werk gever. Werkgevers willen rechten op een be hoorlijke winst. Kinderen willeni rechten van hun ouders. Nationale plicht is nationaal doen. Niet alleen nationaal zijn omdat wij moe ten omdat een regeering het wil. Maar omdat wij trotsch zijn dat vier Ne derlanders de nationale gedachte begrepen hebbep. Saluut! (6 „Briefkaarten"-Foto's vanaf f 2. terbergers van alle gezindten, een financieel succes geworden. He batig saldo van den avond bedraagt na aftrek van alle onkos ten' f 170.10. In dit bedrag is begrepen de opbrenjgst van den geschenken-Kerstboom, bedragen ongeveer vijftig gulden, welk re sultaat voor een groot deel te danken is aan de medewerking van vrijwel alle ne ringdoenden te Soesterberg. Aan giften in natura werd door het Co mité ontvangen voor een waarde van 39.25, zoodat voor verdeeling beschikbaar was een bedrag van f 209.35. De toewijzing der Kerstgeschenken is geheel en uitslui tend geschied door een Commissie, bestaan de uit: de beide vertegenwoordigers van Maatschappelijk Hulpbetoon, de Armmees- ter der R.K. kerk, de vertegenwoordiger der Ned. Herv. Diaconie en de heer J. Baars. Aan zeven en veertig gezinnen is een Kerstgave uitgereikt. OPRICHTING STRIJKJE. Onder leiding van den heer Rooda, viool- leeraar, is alhier een strijkje opgericht, dat momenteel bestaat uit: 4 violisten, 1 cellist en 1 pianist. De studies zijn reeds begon nen. BENOEMING. De heer J. de Vries, huisvader in het mi litair Tehuis, Geniekamp, Hoogte 50, is met ngang van 1 Januari 1934 benoemd ais godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. kerk te Baarn. NIEUWE AANSLUITINGEN TELEFOON. No. 64 E. WJjman, Café, Banningstraat 10, Soesterberg. EEN LIEFDADIGHEIDS UITVOERING. Op Donderdag 21 Dec. had 's savonds 8 uur in „Huis ten Halve"1 een; tweede op voering der brandweer-revue plaats, waar van de opbrengst der entrée-prijzen enz. ru bestemd was ten bate van Kerstgeschenken voor behoeftige Soesterbergers van alle ge zindten. Het werd weer een avond, die bui tengewoon geslaagd is, vooral ook in ;i- nantieel opzicht. Bij den aanvang heette de oorzitter der voormalige huldigingscom missie, de heer H. Dippel, alle aanwezigen hartelijk welkom. Deze opvoering, aldus preker, was geen huldigingsavond, doch stond meer in het teeken van een crisis avond. Het initiatief hiertoe was genom«n door de heeren: Galjart, Peters en Wa't- mann, hierbij gesteund door alle leden der revue-commissie, het uitvoerend Comité en vele anderen. Evenals in de natuur, heerscht er ook duisternis in veler harten en om hierin een weinig vreugde te brengen, is deze avond georganiseerd. Het programma is niet geheel gelijk aan dat van den eersten avond. Om het opnieuw aantrekkelijk te maken, is het eenigszins gevarieerd. Deze avond is ook financieel mogelijk gemaakt, doordat zoo goed als alle neringdoenden van Soesterberg voor dat doel gegeven heb ben. De heer Rooda, die zijn voorgenomen reis voor dezen avond heeft uitgesteld, zal weer van zijn vioolspel doen genieten, hier bij geaccompagneerd door den heer H. Po lak. Genoemde heer gaf daarop enkele viool- soli ten beste, die weer met onverdeelde aandacht werden aangehoord en een on stuimig applaus ontlokten. Daarna zong Mevrouw Hoekstra op de melodie uit film „Blijf liever gezond", een door haar zelf gemaakt a-b-c op de brandweer, da: veel bijval had. Dat had ook de heer Dij pel met „een nachtelijk tooneeltje in c: brandweergarage", gesprek tusschen groote en de kleine auto, een comische schets door hem zelf. De opvoering der brandweer-revue we d ook het hoogte-punt van dezen avond. Men genoot weer uitbundig en het was vooral de heer Peters, die hiertoe het zijne bij droeg. In elk zijner rollen had hij groot succes, zoowel in die van revue-komiek als mede in die van verkeers-agent, hetwelk hem alles even goed afging. Onder de an dere spelers, die wij hier niet noemen zul len, waren er, die zeer goed voor den dag kwamen. De dansjes op zang, van de brand weer-girls, hadden veel succes. Hetzelfde kan weer gezegd worden van de liedjes, gezongen door den heer Koreneef en zijn partnerin. De schrijver van, deze revue- schets, de heer G. H. Oremus te Zeist, heeft succes beleefd van zijn werk. De gri meering van den heer Grootkop uit A'foort was ook dezen keer weer prachtig. Aan 't slot werden alle uitvoerenden door den voorzitter dank gezegd, waarna nog een, ge zellig samenzijn volgde, waarop o.m. nog de zanger Rijnolds genieten deed van zijn mooie stem. LUCHTVAARTAFDEELING. In verband met een reorganisatie bij de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg, is de adjudant-onderofficier-magazijnmeester I P. Flach, afkomstig van het Regiment Ge nie-troepen, met ingang van 1 Januari 1934 wederom teruggeplaatst bij het Regiment Genietroepen en zal aldaar bij den Staf te werk worden gesteld. NOODLANDING. Een militair vliegtuig, bemand met luite nant-vlieger Wiïnkamp en sergeant-waarne mer van der'Linden, moest Vrijdag-middag van de vorige week, tengevolge van dc mist, op een vlucht van Schiphol naar Soes terberg, een noodlanding maken op een weiland aan de Ouderkerkerlaan onder Ouderkerk aan den Amstel. De "landing ge schiedde vlot. Den volgenden dag kon de vlucht naar Soesterberg worden voortgezet. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 heerenrijwiel 1 zilveren potlood 1 glacé heerenhandschoen Inlichtingen te bekomen aan den Poli tiepost, dagelijks van 9 tot 10 uur voorm. en '2 tot 2.30 uur nam., behalve Zondags. DE WEDSTRIJDEN VAN A.G.A.V.S. Door de algemeene gymnastiek- en ath- letiekvereeniging „Soesterberg" werden m de turnzaal aan den Schoolweg te Soe-ter- berg, op een tweetal avonden in de vorige week weer de jaarlijksche onderlinge gym-jfi nastiekwedstrijden gehouden, waarvoor ook deze keer weer veel belangstelling bestond. De eerste avond, waarop de meisjes en da- GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: tabakspijp paar zwarte handschoenen 10 rolletjes stopwol bankbiljet huissleutel damestaschje witte hond met zwarte ooren huissleutel paar bruin glacé heerenhandschoenen Terug te bekomen: Klaarwaterweg 11 Korte Bergstraat 7 politiebureau Oude Utrechtscheweg 7 politiebureau politiebureau Dierenasyl, Fcrd. Huycklaan politiebureau Vredehofstraat 5

De Soester | 1934 | | pagina 2