De omzetbelasting. Palthe Waldorp Radio J. L. HOKSBERGEN Depot VENEMA Waldorp toestellen H. J. M.v.d.WEERD Spaar Uw oogen Binnenland Niet de goedkoope Foto is goed, maar de „goede" Foto is goedkoop Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 0< Burgerlijke Stand lo korting op alle Stoom- en Verfgoederen bij Q-^ Predikbeurten Kleine Advertenties Flinke jongen Dagmeisje Dagmeisje Te koop wanneer noodig bij beroep, steeds aan t'vv zijde vinden. Moet U ingevolge de Omzetbelasting 193U ieder kwartaal aangifte doen, dan kun nen wij beter 5 keeren komen (in Januari, April, Juli, October, Januari), en doen bij ons bezoek dan meteen de aangifte Omzet belasting. Misschien houdt U wel boek, zooals het behoort. Toch zal het dan aanbeveling verdienen het jaar 1933 door ons te laten controleeren en Ëalan» per 1 Januari 1934, alsmede Ver lies- en Winstrekening 1933 door ons te doen samenstellen. Voor controle boekhouding 1933, uitbren gen uitvoerig rapport enz. bedraagt het ta rief f 27.50f 35.per jaar. Waagt ons eens vrijblijvend te komen praten. Dat kost niets en verplicht tot niets. Zendt ons het formulier, dat U onderaan dit rondschrijven vindt afgedrukt, even toe. Dit kan geschieden in open enveloppe, als drukwerk. In verband met den korten tijd, verdient het aanbeveling ons Uw aanvraagformulier onmiddellijk toe te zenden. N.V. Accountantskantoor, Nationaal Bu reau voor Adviezen", Hoofdkantoor Leeu warden, Groote Kerkstraat 16. Bijkantoren: Zwolle, Groningen, Eindho ven, Rotterdam, Den Haag. De Directeur. P. SIEBESMA. Zendt nog heden Uw ingevuld en ondertce- kend formulier aan ons hoofdkantoor Leeu warden, Groote Kerkstraat 16. Ondergeteekende van beroep wonende te vraagt een kosteloos, tot niets verplichtend bezoek om eens met U over de boekhouding te spreken. Onderteekening: Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van Uw verslag van de Vergadering van de Algemeene Nederland- sche Fascisten'bond op 16 Dec. j.1. "waarvoor ik U namens de Afd. Soest dezer beweging hartelijk dank zeg, moet ik U toch op het volgen\de opmerkzaam maken. Aan het einde van het verslag merkte Uw verslaggever op, dat het doel dezer verga dering, het oprichten van een Afd. Soest, mislukte. Dit is niet geheel juist. De Afd. Soest der A.N.F.B. is wel degelijk opgericht en verheugt zich in blakenden welstand, hetgeen blijkt uit het feit, dat te beginnen met 4 Jan. 1934, voortaan in hotel Eemland iederen Donderdagavond een informatori- sche vergadering wordt gehouden. U. M. d. R., dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Afd. Soest A.N.F.B. F. REURINK. Mijnheer de hoofdredacteur. Naar aanleiding van een artikel in Uw blad, van Zaterdag 23 Dec. van den,' heer Nieveen, verzoeken we U beleefd 't volgen de te plaatsen. „Wij verzoeken den heer Nieveen beleefd, op de openb. delegatie-vergadering bp 17 Jan. café „Sport" zijn verhalen over hon gersnood in de Sowjet-Unie enz., 20 mil- lioen dooden enz. te herhalen en te bewijzen tegenlover een partijlooze arbeidersafge vaardigde die de Sovjet-Unie met de dele gatie het vorig jaar nog bezocht." Dankend voor de verleende plaatsruimte. Secr. der V.V. S.U. XV. Er is één boodschap, die ik nooit aan an deren» overlaat: mijn schoenwerk naar den schoenmaker brengen. Niet omdat er onder weg een „Vierde Aanleg" is, maar louter omdat mijn schoenlapper goedkoop en em filosoof is. Als ik dan ook op een gegeven oogenblik het hemelvuur weer eens uit mijn sloffen geloopenj heb, dan richt ik mijn schreden naar den- man, die weet of ik op te grooten voet Jéef of niet. Hij denkt vreeselijk scherpzinnig en hij is het ook geweest, die mij er op wees, dat de Soester Sterrenwacht wel eens in den zilveren toren bij het begin van de Soester- bergschestraat ondergebracht kon zijn. Nu geloof ik dat niet want je loopt daar vies in den kijkerd. Het voorziet zoo echt in een dringende behoefte, want zilver heb ben wij allemaal noodig. Maar zoo het dan geen sterrenwacht is geworden, in ieder geval wordt het gebruikt als uitkijktoren. Ook al een dringende behoefte, want uit kijken en' dagen tellen tot de nieuwe ver kiezingen is nu de boodschap. Eventueel kon de gemeenteraad er eens vergaderen, want dan kunnen de sporadisch voorkomen de goede dingen van de daken geschreeuwd worden, terwijl een gemeenteraadslid, dat zijn snuit niet wil houden, over boord ge gooid kan worden. Een middel meer voor den voorzitter om de orde te handhaven. Maar alle aapjes op een stokje, staat voor dat natuurmonument niet iedereen even stil, alsof de wapenstilstand herdacht wordt. Hlet ontroert je omdat je het be roerd vindt, dat het in Soest staat. Het moest nog meer in het oog vallen, op den Dam in Amsterdam bijvoorbeelïï", bij wij :e van engelenbak voor het Jan Klaassenspul. Toch, 't is een mooi ding, want het schit tert in de zon en verblindt je oogen en hier in Soesthoe blinder je bent, des te liever het ze is. Want dan kan je geen Meteoortjes meer lezen. Zie, dat noemt mijn schoenlapper spij kers met koppen slaan. (roori -:n R. FRESE Hofleverincltri. BAARN. Vlecschhouwcrij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen Op deze plaats vermelden wij iedere week de nieuwste artikelen. „MARY ANN" BAKPLATEN en VORMEN •oor cake, gsbak, pasteitjes, enz., met receptenboekjet. Ziet de Etalage. M.VISMAN - NIEUWERHOFK - TEL. 595 In het eerste artikel hebben; wij de vraag beantwoord, wie rechtstreeks aan den fis cus belasting betaalt. Het is wellicht gc- wenscht, dat U het eerste artikel nog even opslaat. Voor het juiste verband is dat wel goed. Thans beantwoorden wij de vraag wat aan de Omzetbelasting onderworpen is: De Wet zegt, dat aan de omzetbelasting zijn onderworpen: „de leveringen hier te „lande door fabrikanten van in het vrije „verkeer zijnde goederen, krachtens over eenkomst van koop en verkoop." „Leveringen door fabrikanten", zijn dus aan de belasting onderworpen. Dus niet leveringen door groothandelaars en kleinhandelaars. De levering moet ge schieden krachtens overeenkomst van koop en verkoop. Men lette er echter op, dat de wet de uitdrukking „levering krachtens overeenkomst van koop en verkoop" ruim opvat. De wet zegt toch uitdrukkelijk, dat met levering krachtens overeenkomst van koop en verkoop wordt gelijkgesteld: iede re overdracht ingevolge een andere over eenkomst, indien de eigendom van de zaak „aan den verkrijger overgaat." De wet stelt dan verkrijger gelijk met kooper. Wanneer dus A. aan B. f 1000 schuldig is en overeen gekomen wordt, dat A. aan B. met goede ren in plaats van met geld zal betalen A zit slecht bij kas dan is dit een betalings overeenkomst. Toch wordt de levering in gevolge deze overeenkomst niet levering ingevolge overeenkomst van koop en ver koop op één lijn gesteld en is dus ook in dit geval belasting verschuldigd. De wet constateert voorts nog uitdrukkelijk, dat huurkoop met overeenkomst van koop cn Gebruik een Leesstandaard. Aanbevolen door Doctoren en Schoolartsen Bevordert een gezonde lichaamshouding cn beschermt de oogen Bijzonder geschikt voor zieken en scholieren bij hun huiswerk PRIJS f 1.65 Alleen verkrijgbaar bij: N.V. Ie SOESTER EL. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK verkoop wordt gelijkgesteld. Ook bij leve ring voortvloeiende uit een overeenkomst /an huurkoop is dus belasting schuldig. De wet gaat nog verder. Zij stelt ook gelijk met levering krachtens ivereenkomst van koop en verkoop, „net beschikken door fabrikanten voor eigen gc- „bruik, voor zich zelf en' voor hun gezinnen, „over goederen uit hun bedrijfsvoorraad." Wanneer dus eeni fabrikant voor privé- verbruik* goederen aan zijn bedrijf onttrekt, hebben wij te doen met een belaste leve ring. Alle de hiervoor genoemde leveringcm zijn dus aan de belasting onderworpen, voor zoover deze door fabrikanten geschieden. In artikel 1 is gezegd wat een fabrikant is. Een belastbare levering is niet levering van goederenj, bestemd voor opslag in en trepot van buitenlandsche goederen en le vering van goederen, die bestemd zijn om rechtstreeks naar het buitenland te worden uitgevoerd. De klemtoon valt hier op het woordje „rechtstreeks." De wet verbindt aan deze vrijstellingen een voorwaarde. De fabrikant moet in dit geval de voorschriften opvol gen, die de Minister van Financiën geeft. Deze voorwaarden kan men vinden in het Koninklijk Besluit van 1 December 1933, Staatsblad No. 649, Hoofdstuk VII. Het zou te veel ruimte vergen, wanneer wij de verschillende artikelen van Hoofd stuk VII zouden laten volgen. Wij volstaan daarom met het navolgende te vermelden. 'Voor uitvoer of opslag in entrepot is een consent noodig. Een aanvraag om consent moet in tweevoud worden ingediend bij den ontvanger der accijnzen. Dit consent nadat er verschillende aan- teekeningen op het consent zijn geplaatst komt tenslotte via de dienstdoende amb tenaar van het laatste kantoor (dus daar waar de goederen in enitrepöt worden opge slagen of over de grens gaan) weer terecht bij den Ontvanger, die het consent afgaf. Deze Ontvanger stelt het consent weer ter hand aan den aanvrager. Deze aanvra ger, die de belasting reeds betaald heeft het systeem van de wet is, dat men eerst belasting betaalt en het daarna terugkrijgt kan tegen overlegging van het consent een verzoekschrift indienen tot teruggave van de betaalde belasting. Bij het indienen van het verzoekschrift moeten verschillende formaliteiten worden in acht genomen. Het moet worden ingediend bij den Inspecteur der Accijnzen. De termijn, waarbinnen net verzoekschrift moet wordeni ingediend is drie maanden na afloop van het kwartaal waarin het consent weder aan den belang hebbende is uitgereikt. Wie deze termijn niet in acht neemt, ver beurt zijn recht op teruggave van belasting. Wordt afwijzend of gedeeltelijk afwij zend op het verzoekschrift beslist, dan kan men in beroep gaan bij den directeur der invoerrechten en accijnzen en wel bin nen een maand na den dag van verzending of uitreiking van de bestreden beslissing. Vragen omtrent Omzetbelasting beant woordt kosteloos voor onze abonné's mits postzegel voor antwoord bijgevoegd is N.V. Accountantskantoor „Nationaal Bu reau voor Adviezen". Gevestigd te Leeu warden, Groote Kerkstraat 16. P. SIEBESMA, Directeur. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOOR. De minister vaa waterstaat heeft aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen be richt, dat hij aan de Koningin een ontwerp besluit ter bekrachtiging heeft voorgelegd, waarbij de datum van herziening van het reglement dienstvoorvvaarden nader wordt uitgesteld tot 1 Maart 1934. De directie heeft in verband hiermee met den personeelraad een bespreking over een loonsverlaging gehouden. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN HET CADEAUSTELSEL. Van 36 Kamers van Koophandel en Fa brieken in het land hebben zich tot heden 30 uitgesproken tegen het cadeaustelsel en vóór wettelijke regeling van dit verkoop systeem. NIJMEGEN. HET UITBREIDINGSPLAN. Langen tijd heeft de gemeenteraad van Nijmegenberaadslaagd over het voorstel, om de overeenkomst met den stedebouw- kundige Ir. Siebers, weer met een half jaar tc verlengen. Het maken van het uit breidingsplan zou f 12.000.kosten, het zal thans echter op meer dan f 20.000 komen. Gevreesd werd, dat men er met een half jaar nog niet af zou zijn. De betrokken wethouder zal alles in het werk stellen, dat Ir. Siebers nu in een half jaar gereed zal komen, en werd het voor stel van B. en W. aangenomen om nog maals f 3000 voor dat doel beschikbaar ie stellen. AMERSFOORT. N. VELS HEIJN, OUDSTE WET HOUDER, OVERLEDEN. Dinsdagavond is alhier op 74-jarigen leef tijd gestorven, de heer N. Veis Heyn, wet houder der bedrijven en bestuurslid van ver schillende vereenigingen. ZEIST. BURGEMEESTER TREEDT AF. Dinsdagmorgen in de eerste raadszitting in dit jaar deed de voorzitter, de heer Mr. C. J. Baron van Tuyl van Serooskerken de verrassende mededeeling dat hij met ingang van 1 Juli a.s. zijn taak als burgemeester van Zeist zal beëindigen, mede in verband met het bereiken van den 63-jarigen leef tijd. Alsdan zal de burgemeester, onder wiens beleid Zeist zich sterk ontwikkelde, terwijl het zielental steeg van 17000 tot ruim 27000, 15 jaar burgemeester van Zeist zijn geweest. HET LIDMAATSCHAP DER N. S. B. VERBODEN VOOR AMBTENAREN. Bij de behandeling van de Rijksbegroo- ting in de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal hebber^ verschillende afgevaardigden vragen aan de Regeering gericht omtrent het door haar in te nemen standpunt ten opzichte van de Nationaal Socialistische Beweging, waarvan leider is Ir. A. A. Mus- sert te Utrecht. De Regeering heeft alstoen geantwoord, dat een diepgaand en uitvoerig onderzoek dienaangaande loopende was, doch dat zij niet voornemens was aan een beweging, die op zuiver legale gronden arbeidde ter na streving van en overigens geoorloofd doel eenig bezwaar in den, weg te leggen. Tot dusverre was nog niets omtrent revolu- tionnair of illegaal optreden naar buiten gebleken* zoodat voor maatregelen tegen die beweging geen aanleiding bestond. Na binnenkomst van de resultaten, van gemeld onderzoek zou deze kwestie nader worden overwogen aan de hand van de feiten, die dan zouden zijn gebleken. Zooals men weet stelt de Voorzitter van den Ministerraad, Dr. H. Colijn, bij beschik king een lijst vast van die 'vereenigingen, waarvan het lidmaatshcap voor ambtenaren is verboden op grond van revolutionnairen inslag, ontoelaatbaar optreden ten opzichte der Regeering en het Wettig Gezag en stre ven naar een, onwettige verandering in het Staatsbestuur. Zij, die lid van een zoodani ge vereeniging zijn, kunnen onmogelijk in Overheidsdienst worden gehandhaafd. Nog in het oude jaar heeft de Voorzitter van den Ministerraad zijn beschikking her zien door de lijst aan te vullen met de Na tionaal Socialistische Beweging (N.S.B., leider Ir. A. A. Mussert) en „Perhimpoenan Indonesia". Gelet op de meóedeelingen in de Tweede Kamer gedaan, mag men dus thans con- cludeeren, dat de resultaten van het uitvoe rige en diepgaande onderzoek, vanwege de Regeering en haar organen ingesteld, ter kennis zijn gekomen van den Voorzitter van den Ministerraad, die daaruit heeft op gemaakt, dat zoowel de Indische vereeni ging als de N.S.B. een zeker revolutionnair karakter dragen en streven naar een onwet tige verandering in het Staatsbestuur, met als gevolg, een ontoelaatbaar optreden te gen het huidige Wettig Gezag. Waarschijn lijk zal deze meening in niet geringe mate haar oorzaak hebben gevonden in de door de N.S.B. getroffen maatregelen ter oprich ting, instandhouding en africhting van de zoogenaamde Weerbaarheidsafdeelmgen cn de taak, die deze afdeelingen zouden kr:j- gen. Speciaal de gegeven voorschriften ter uitvoering van die taak zullen wel aan de plaatsing op de verboden lijst niet geheel vreemd zijn geweest, evenmin als de maat regelen, die men daar beoogt om te zijner tijd aan de noodige bewapening te komen. Militaire of semi-militaire organisaties, al dan niet terstond bewapend, in den Staat zonder zeggingsmacht en volkomen contro le van dien Staat en niet staande onder zijn Gezag, worden niet toelaatbaar geacht. Doch daarbij zullen dan wel zijn overwogen de verdere werkelijke doeleinden dier be weging en de wijze, waarop zij eventueel in de practijk tot uitvoering zouden moeten worden gebracht. Dat alles bij elkander heeft er blijkbaar toe geleid na ernstige overwegingen aan de N.S.B. hetzelfde re- volutionnaire Karakter toe te kennen, als (6 „Brielkaarten"-Foto's vanaf f 2.—) r aan de bekende revolutionnaire Indische Beweging „Perhimpoenan Indonesia". Voor de provincie Utrecht zal deze aan vullende beschikking nog een bijzonder gevolg hebben. Immers in de najaarszitting der Provinciale Staten is eepi voorstel aan genomen, waarbij voor de provinciale amb tenaren een soortgelijke regeling is vastge steld, als voor de Rijksambtenaren en waar bij de provincie de lijst van den Voorzitter van den Ministerraad zonder meer zal over nemen. Op voorstel vin het Christel. Histo rische Statenlid Jhr. Mr. K. J. Schorer s toen besloten een soortgelijk standpunt in te nemen ten opzichte van den Hoofdin genieur van den Rijkswaterstaat en van den Griffier der Staten, welke beide ambtenaren door de Provinciale Staten zelf worden benoemd. Zooals bekend is Jr, A. A. Mus sert Hoofdingenieur van don Provincialen Waterstaat te Utrecht. Zoowel hij als de burgemeester van Maar tensdijk van der Voort van Zijp en de grif fie-ambtenaar Geelkerken, die allen een vooraanstaande plaats in de N.S.B. inn •-„ men, zullen dus thans moeten kiezen of (ke len. Ir. Mussert heeft thans in de vergade ring, op 3 Januari j.1. te Amsterdam gehou den, verklaard ontslag te zullen nemen. van 28 Dec. 1933—3 Jan. 1934. GEBOREN: Joan Adrianus, zoon van H. M. Reulen en J. C. E. Meeuwesen, Laan straat 38; Christiaan zoon van J. S. W. Alderding en A. E. G. Tapperwijn, Eiken laan 6; Arnolda Hillegonda dochter van R. van Zuilen en J. van Grol, Koninginnelaan 105; Tonia dochter van H. J. van Duinker ken en T. Klomp, Dorresteinweg 22; Jo- hanna Gerarda Dirkje Petronella, dochter van P. van Asch en D. Elschot, Molenstraat W Z. 3. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Jantien Ruitenschild, 28 jaar, Soesterb.straat 125; Henricus Bernar- dus Heinsman, 13 maanden, Laanstraat 7a; Johannes Leonardus Bronchel, 87 jaar, wedn. van J. F. van Raalten, Julianaplein 6; Jan van Kooy, 44 jaar, geh. met M-. van Herwaarden, Stationsweg 13. Vestiging van 28 Dec. 19333 Jan. 1934. J. Schuurman van A'foort naar Oude Grachtje 17; J. T. Nijdam met gezin van Bennebroek naar van Lenneplaan 6; H. te Jong van Monnickendam naar de Paltz 4; G. van Horen met gezin van Vleuten naar G. Mfelmweg 3; H. Wjalraven met vrouw van A'dam naar Beetzlaan 34; G. Jaarsma- Karssen van A'foort naar Vosseveldlaan 20a; S. Schouten van den Haag naar Dijk huisstraat 12; Th. H. J. Putters met vrouw van R'dam naar Soesterb.straat 184; B. J. Veeze van A'dam naar Hartmanlaan 55; W. X, A. M. Ndeuwenhuis met vr. van Baarn naar van Weedestraat 23; J. L. A. L. Mook van Enkhuizen naar Kerkpad Z.Z. 24; Wed. W> Looijenga van A'dam naar K. Melmw. 13; J. Roos van Leiden naar Kerkpad N.Z. 46; M. Braninger van Amerongen naar Soesterb.straat 125. Vertrek van 28 Dec. '333 Jan. '34. E. M. Meijer met gezin van Amersf.str. 6a naar Oostacker (Belg.); H. J. Winkel man met vrouw van Soesterb.straat 105 n. A'dam, Westerstraat 99 hs.; A. Dongen van Vredehofstraat 21 naar Westerburg (Dtl J. C. Pronk van v. Weedestraat 46 naar Wjestwoud, M. 69; M. C. van Riet van Park laan 8 naar Utrecht, Acad. Ziekenhuis; W. E. Wijnbergen van Beukenlaan 29 naar Zeist, Lindenlaan 14; J. M. van Rossem met gezin van Kerkpad Z.Z. 46 naar Hil versum, Eemneïserweg 211; A. van Kerk wijk van Luchtv.afd. naar Willemstad, Wa terfort, Curacao; C. Attema idem; E. L. Louterbach van Kolonieweg 5 naar den Haag, Jac. van d. Doesstraat 94; H. van IJzenido'orn met gezin van Bosstraat 35 n. Zeist, Dwarsweg 16; J. B. Knops van Amersf.straat 20 naar Nijmegen, Groes- beekscheweg 205; J. Kraay van Molenstr. O.Z. 11 naar A'foort, Langestraat 1; J. Log gers van L. Koppenlaan 10 naar Zeist, Hec- renlaan 23; C. W. v. d. Veen van Heide weg 44 naar den Haag, Hoogeweg 14; F. C. van Gijen van Banningstraat 92 naar Zeist, Ruysdaell. (nieuw); J. G. Smoren- burg van Banningstraat 106 naar Zeist, Steinlaan 51; G. J. A. Boere van Klaarwa- terweg 40 naar A'dam, v. d. Pekstraat 86; G. v. d. Steeg van Nieuwstraat 32B na ir H'sum, Kam. Onnesweg 45; H. W. Brou wer van Heuvelweg 5 naar Epe, Jongens tehuis. Verhuizingen binnen de gemeente van 28 Dec. '33—3 Jan. '34. L. J. Heinsman met gezin van K. Har,- weg 42 naar Laanstraat 7a; Th. Nessela ir met vrouw van Sportweg 13 naar Amersf. straat 1; M. F. Beerling van Wieksl.weg F. C Kuiperstraat 10 - Tel. 803 W.Z. 15 naar 11; W. Renselaar met gezin van Wieksl.weg W.Z. 15 naar Bakkersweg 9;J. M. P. Trietsch van Verl. Talmalaan 33 naar Nieuweweg 120; Wied. G. Verheul van B. Grothestraat 9a naar Schrikslaan 21; Jvr. F. F. E. J. de Beaufort van Heideweg 44 n. Wilhelminalaan 8; J. Verwoerd van Molen weg 8 naar Ringweg 10; Joh. de Bree met gezin van Bosstraat 37 naar Bosstraat' 35; O. J. Fransen va/i Soesterb.straat 28 naar Birktstraat 23; G. J. Adama van Plasweg 31 naar van Lenneplaan 60; J. Strumpd van K. Engendaalweg 21 naar Bosstraat 37. Nederlandsch fabrikaat Ondanks weelde- en omzet belasting minimale prijs- werhooging orzer toestellen. 4 LAMFS compleet metingebouwden electro- dynamischen luidspreker vanaf f 137.50. Vraagt demonstratie en inlichtingen bij RADIO - TECHN. BUREAU civ. ing. HEUVFLWEG 42 - SOESTD'JK NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 7 Januari 1934 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 7 Jan. 1934 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur: de Eerw. heer D. J. v. Galen, van Schaarsbergen. CHR. GER. KERK. Zondag 7 Januari 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Ds. H. Woudstra, em. Pred. te Woerden. Woensdag 10 Jan. n.m. 7 uur: Ds. L. H. v. d. Meiden, van 's-Gravenhage. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIE NSTIGEN. Zondag 7 Januari 1934 's morgens 10.30 uur: Prof. R. Casimir, van den Haag. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). Zondag 7 Januari 1934: geen dienst. van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. GETROUWD: O. A. HELM Jr. en MARIA LUISE HASS SOESTDIJK, 6 Januari 1934. Bargteheide Volstrekt eenige kennisgeving GEVRAAGD voor direct op Bedrijfspluim- veeteelt „de Kooy" Wiekslooterweg, Pij nenburg niet beneden 15 jaar. GEVRAAGD: EEN van 82 uur, boven 16 jaar. Aanmelden vóór 1 uur. Heideweg 39. Gevraagd een net van 8 tot 5 uur, als hulp der juffrouw. Loon f 4.50 p. week. Mevrouw Tabernal, Lyn- denlaan 20, Soestduinen. 1 Bakfiets, zoo goed als nieuw f 75.1 Transport in goeden staat f 20.1 Dames rijwiel als nieuw f 19.50. K. Brinkweg 26 Solide finantië le instelling, biedt aan soli de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.zonder borgstorting. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „GELD" aan het bureau van dit blad. Laat Uw vruchtboomen snoeien en spuiten door C. KRAAYENHAGEN - Bloemisterij KWEEKLUST, STEENH0FSTR. 1 - Tel.455 Vakkundig personeel

De Soester | 1934 | | pagina 2